2024, 03 29, 00:01:19

Szerző Téma: Motorola Moto G - általános beszélgetés  (Megtekintve 50738 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető frici

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5570
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
Motorola Moto G - általános beszélgetés
« Dátum: 2013, 12 26, 20:13:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login


Operating system
Android 4.3 (Jelly Bean) with guaranteed upgrade

Processor
Qualcomm Snapdragon 400 processor with 1.2 GHz quad-core CPU

Capacity
1 GB RAM
8/16 GB internal storage

Display
4.5 inches diagonal (11.3 cm)
1280 x 720 HD, 329 ppi

Rear camera
5 MP at 4:3 and 3.8 MP at 16:9 (user-configurable)
LED flash

Front camera
1.3 MP

Video capture and playback
720p HD video (front and rear)
Capture 30 fps (MPEG4, H.264)
Playback 30 fps (MPEG4, H.263, H.264, VP8)

Wi-Fi
802.11 b/g/n
Bluetooth® Technology
Version 4.0
Location services
GPS, GLONASS

Battery
Built-in rechargeable lithium-ion, 2070 mAh

Dimensions and weight
Height 129.9 mm
Width 65.9 mm
Depth 6.0-11.6 mm (curve)
Weight 143 grams
Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/

Nem elérhető robagp

  • Hozzászólások: 154
  • PDA: sgs2, Moto G
  • PDA ROM: gyári 4.1.2 XWLSS, gyári 4.3
Re: Motorola Moto G - általános beszélgetés
« Reply #1 Dátum: 2013, 12 27, 13:49:27 »
Első ránézésre, első piszkálgatásokra igen jónak tűnik a telefon.
De ha kicsit tovább nyomkodod, akkor megmutatja a foga fehérjét!
Úgy jellemezném: butaphone!
Nem tudom, hogy a 4.3, vagy a motorola alkotta-e, de az tuti, hogy nagyon el van rontva!
- Nincs benne USB Mass Storage!!! Helyette egy idétlen megoldás kapott helyet, a Media Device (MTP)
Nincs rá megoldás!- Pocsék!
- Az ébresztőnél nem állíthatod külön a csengő hangokat, sem a hangerőt! Miért fontos? Mert én nem szeretek felriadni a visító hangokra, és a munkahelyemen, ahol nagy a zaj, ott viszont nem hallom a lágy dallamokat!
Töltsek le egy ébresztő óra alkalmazást. - Pocsék!
- A főképernyő, éa a zárolt képernyő háttere ugyanaz. Sokan az ICE /In case of emergency/ a telefon könyvekbe rakják, de ellátják mindenféle zárral a kijelzőt. Nos, szerintük, hogy fogja megnézni a mentős, hogy kit kell értesíteni, ha nem fér hozzá a telefonszámhoz? Én kiraktam régen a zárolt képernyőre egy hátteret, amin az ICE volt, most ezt nem tudom...
- töltsek le egy launcert -Pocsék!
És még napokig sorolhatnám a hiányosságát az op rendszernek....

Ja! Rootolni, rettentő nehéz!!! - Pocsék!

Nem elérhető ZsDaniel

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1081
  • Nem: Férfi
  • PDA ROM: Minden infó az aláírásban
Re: Motorola Moto G - általános beszélgetés
« Reply #2 Dátum: 2013, 12 28, 00:40:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Első ránézésre, első piszkálgatásokra igen jónak tűnik a telefon.
De ha kicsit tovább nyomkodod, akkor megmutatja a foga fehérjét!
Úgy jellemezném: butaphone!
Nem tudom, hogy a 4.3, vagy a motorola alkotta-e, de az tuti, hogy nagyon el van rontva!
- Nincs benne USB Mass Storage!!! Helyette egy idétlen megoldás kapott helyet, a Media Device (MTP)
Nincs rá megoldás!- Pocsék!
- Az ébresztőnél nem állíthatod külön a csengő hangokat, sem a hangerőt! Miért fontos? Mert én nem szeretek felriadni a visító hangokra, és a munkahelyemen, ahol nagy a zaj, ott viszont nem hallom a lágy dallamokat!
Töltsek le egy ébresztő óra alkalmazást. - Pocsék!
- A főképernyő, éa a zárolt képernyő háttere ugyanaz. Sokan az ICE /In case of emergency/ a telefon könyvekbe rakják, de ellátják mindenféle zárral a kijelzőt. Nos, szerintük, hogy fogja megnézni a mentős, hogy kit kell értesíteni, ha nem fér hozzá a telefonszámhoz? Én kiraktam régen a zárolt képernyőre egy hátteret, amin az ICE volt, most ezt nem tudom...
- töltsek le egy launcert -Pocsék!
És még napokig sorolhatnám a hiányosságát az op rendszernek....

Ja! Rootolni, rettentő nehéz!!! - Pocsék!
Motorola-t felvásárolta a Google, ezért kicsit több közük van már a szoftverhez, de nem Nexus, hanem használják a Moto-s felületeket, de sokkal közelebb áll egy tiszta Android-hoz, mint pl. egy Samsung/LG/Sony. (Videó alapján)
- USB Mass Storage-t már legalább 2 éve minden gyártó elfelejtette. Az Android 4-es szériájától (ICS) nem található meg az újonnan megjelent készülékekben (2.3-ról 4.0-ra frissítettekben még megtalálható, de amik még 4.1-re is frissültek, azokban nem hiszem hogy benne maradt.), mert a Google már akkor tervezte a MultiUser módot (amit végül 4.2-vel vezettek be), és ezért teljesen más lett a rendszer felépítése. Eddig külön "meghajtóként" volt a rendszerben a belső háttértár, de azóta már a /data része, nem lehet külön le/felcsatolgatni. Egyébként mi a gondod az MTP-vel
- Ébresztőórára nem tudok mit mondani, de egy videó alapján szerintem gyári Android az óra/ébresztőóra. Gyárin ha beállítasz egy jelzésnek egy hangot, akkor egy új jelzés létrehozásánál automatikusan beállítja ugyanazt, de attól még állítható külön, hogy mi legyen a hang.
- ICE: Ismét a videó alapján egy (szinte?) gyári Android rendszerrel van dolgunk. Itt a Beállítások > Biztonság menüpontjában biztos van egy Tulajdonosi adatok funkció. Ide több sornyi szöveget be lehet írni, ami a zárképernyőn egy sorban fog megjelenni, de ha hosszú akkor mozogni fog, nem tudom rendesen elmondani, de valahogy így, csak nem ilyen szélesen és nem tűnik el a végén, hanem ahogy vége van rögtön jön újra a végén:
Baleset esetén értesítendő: 0612345678
Milyen problémák vannak még?

Apple iPhone 5 és iPad Mini [iOS 8.1.2]
Samsung Galaxy S3 (I9300) | ArchiDroid V2.X [4.4.4]
Google Chromecast
Apple iPod Nano 6G

Nem elérhető robagp

  • Hozzászólások: 154
  • PDA: sgs2, Moto G
  • PDA ROM: gyári 4.1.2 XWLSS, gyári 4.3
Re: Motorola Moto G - általános beszélgetés
« Reply #3 Dátum: 2013, 12 28, 03:48:49 »
Hello!
Először is köszönöm a válaszod!
Végre egy ember aki fórumra való, és nem nekemugrik, hanem beszélget! :-)

A tulajdonos adatait ismertem, de az a gond, hogy olyan mini karaktereket használ, hogy azt senki se fogja észrevenni. A mentős, áploó nem egy android fejlesztő, és azt a mini akármit soha se fogja észre venni. A betű méret persze nem állítható! Tehát hasznavehetetlen! /nem írom a P betűs szót/

Mass Storage: Android 4.1.2 -ben még ot ficeg. A SGS2-mben tökéletesen működik.
Mi a baj a MTP-vel? Csak annyi, hogy mac-en külön program kell.
Windows-on nem használhatod a totalcommander-t.
Kőkorszaki módon, egyik ablakból a másikba kell cibálnom a másolandó file-okat, és meg kell várni, míg átmegy, hogy hozzáadjak..stb. 1998-ban is görbebottal járt ez a fájl átviteli módszer! Ha pl zenéket dobálok rá, és külön könyvtárakból dobálok rá pár számokat, akkor nézhetem a százalékokat... Mint, hogy másol, hozzáad, hozáad, hozzáad, háttérbe tesz, mással foglalkozik, gép hangot ad, tudom, hogy kész.

Ébresztő: semmilyen lehetőség nincs se a hang, se a hangerő állítására, csakis a fő beállításoknál lehet választani, állítani, ami az egészre vonatkozik.

Azóta észrevettem, hogy az érintő képernyője is elég Pocs... akarom írni, nem jó. Szöveg írásánál folyamatosan mellé érzékel. Nem csak nekem, a páromnak is /neki is ilyen van/. Félre érzékelget érintéseket....

Viszont egy HATALMAS előny bármelyik mai telefonnal szemben:
Félóra zene hallgatás, majd meló helyen netezés, egész napos viber, kis skype, tehát 12 óra használat után az akkumlátor 53% -os! Azaz simán ki bír 2 napot!
Na ez nem semmi!

De még így is rengeteg a negatívum....
Root-olással bukod a garanciát, a kijelzőnek a közepét használja, ezért olyan mintha kisebb lenne a kijelző, ilyet még nem láttam. Mint az office ban a margó. Widgetek, ikonok minden bentebb van, nem is kicsit.  Az alján minek az a nagy fekete rész? Ott nincs gomb, nincs érintő felület, csak egy feklete izé!Oda tehették volna a menü gombokat, de neeeeem, az csak ott van.
Kamera szoft.... hagyjuk. Ami rajta van, minden helyett új alkalmazás kell. Persze van, és lehet, de szídták a samsung-ot, hogy hely de sok helyet foglal a rendszer.. igaz, de oda nem kell minden helyett másik program.
A zene lejátszó is..... nincs task manager. Mielőtt írnád az oldalra kihuzogatós dolog nem zárja be a programot, csak kidobja memóriából, persze azért mert nem látod, még ott csücsül a háttérben. Pl ha lefagyott egy progi, akkor ez nem segít rajta, lehet újra indítani a telefont..jupiiiii!
Nincs egy egyszerű időjárás-óra widget benne. Persze a 4.3 miatt sok widget nem működik vele. Így ezért is fizessek. Vagy legyen tele illegális alkalmazásokkal a telefonom.... Az SGS2-n egy illegális alkalmazásra se volt szükségem.
És tényleg még napestig sorolhatnám a hibákat.

Miért írom a hibákat? Mert mindenhol agyon dícsérik, és csak ódákat zengnek róla. Ezért vettem én is meg, méghozzá kettőt. Hurrá! Minek a tesztek, minek a fórumok, ha ilyen dolgok felett elúsznak! A teszteltük helyett azt kellene írni, dícsérgetem.
Ezek olyan dolgok, ami a boltban nem derül ki, ezért nézi az ember fia a teszteket. Nem egy tesztet néztem, olvastam.

Nem elérhető ZsDaniel

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1081
  • Nem: Férfi
  • PDA ROM: Minden infó az aláírásban
Re: Re: Motorola Moto G - általános beszélgetés
« Reply #4 Dátum: 2013, 12 28, 13:19:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hello!
Először is köszönöm a válaszod!
Végre egy ember aki fórumra való, és nem nekemugrik, hanem beszélget! :-)

A tulajdonos adatait ismertem, de az a gond, hogy olyan mini karaktereket használ, hogy azt senki se fogja észrevenni. A mentős, áploó nem egy android fejlesztő, és azt a mini akármit soha se fogja észre venni. A betű méret persze nem állítható! Tehát hasznavehetetlen! /nem írom a P betűs szót/

Mass Storage: Android 4.1.2 -ben még ot ficeg. A SGS2-mben tökéletesen működik.
Mi a baj a MTP-vel? Csak annyi, hogy mac-en külön program kell.
Windows-on nem használhatod a totalcommander-t.
Kőkorszaki módon, egyik ablakból a másikba kell cibálnom a másolandó file-okat, és meg kell várni, míg átmegy, hogy hozzáadjak..stb. 1998-ban is görbebottal járt ez a fájl átviteli módszer! Ha pl zenéket dobálok rá, és külön könyvtárakból dobálok rá pár számokat, akkor nézhetem a százalékokat... Mint, hogy másol, hozzáad, hozáad, hozzáad, háttérbe tesz, mással foglalkozik, gép hangot ad, tudom, hogy kész.

Ébresztő: semmilyen lehetőség nincs se a hang, se a hangerő állítására, csakis a fő beállításoknál lehet választani, állítani, ami az egészre vonatkozik.

Azóta észrevettem, hogy az érintő képernyője is elég Pocs... akarom írni, nem jó. Szöveg írásánál folyamatosan mellé érzékel. Nem csak nekem, a páromnak is /neki is ilyen van/. Félre érzékelget érintéseket....

Viszont egy HATALMAS előny bármelyik mai telefonnal szemben:
Félóra zene hallgatás, majd meló helyen netezés, egész napos viber, kis skype, tehát 12 óra használat után az akkumlátor 53% -os! Azaz simán ki bír 2 napot!
Na ez nem semmi!

De még így is rengeteg a negatívum....
Root-olással bukod a garanciát, a kijelzőnek a közepét használja, ezért olyan mintha kisebb lenne a kijelző, ilyet még nem láttam. Mint az office ban a margó. Widgetek, ikonok minden bentebb van, nem is kicsit.  Az alján minek az a nagy fekete rész? Ott nincs gomb, nincs érintő felület, csak egy feklete izé!Oda tehették volna a menü gombokat, de neeeeem, az csak ott van.
Kamera szoft.... hagyjuk. Ami rajta van, minden helyett új alkalmazás kell. Persze van, és lehet, de szídták a samsung-ot, hogy hely de sok helyet foglal a rendszer.. igaz, de oda nem kell minden helyett másik program.
A zene lejátszó is..... nincs task manager. Mielőtt írnád az oldalra kihuzogatós dolog nem zárja be a programot, csak kidobja memóriából, persze azért mert nem látod, még ott csücsül a háttérben. Pl ha lefagyott egy progi, akkor ez nem segít rajta, lehet újra indítani a telefont..jupiiiii!
Nincs egy egyszerű időjárás-óra widget benne. Persze a 4.3 miatt sok widget nem működik vele. Így ezért is fizessek. Vagy legyen tele illegális alkalmazásokkal a telefonom.... Az SGS2-n egy illegális alkalmazásra se volt szükségem.
És tényleg még napestig sorolhatnám a hibákat.

Miért írom a hibákat? Mert mindenhol agyon dícsérik, és csak ódákat zengnek róla. Ezért vettem én is meg, méghozzá kettőt. Hurrá! Minek a tesztek, minek a fórumok, ha ilyen dolgok felett elúsznak! A teszteltük helyett azt kellene írni, dícsérgetem.
Ezek olyan dolgok, ami a boltban nem derül ki, ezért nézi az ember fia a teszteket. Nem egy tesztet néztem, olvastam.
TotalCommander-MTP kapcsolatra van már megoldás, nézz be az SGS3 FAQ-jába.
ICE-ra keresnék egy olyan jegyzet app-ot, aminek van widget-je (amivel nem új jegyzetet lehet létrehozni, hanem meglévőt lehet kirakni) és a képernyőzárra is ki lehet rakni az óra helyett.
Root-garancia megoldásra nem tudok sokat mondani. A mai telefonok legtöbbjét már csak garanciavesztéssel lehet root-olni..
A szoftvert videó alapján közel AOSP-nek láttam. Szerintem a Google azért nem rak bele plusz dolgokat, mert azt hiszi, hogy a User majd leszedi a kedvenceit.
TaskManager: Ha lefagyott az app, akkor lépj be az alklamazásváltóba (huzogatós) és nyomj hosszan a lefagyott app-ra, majd válaszd ki az Alkalmazásinformációt. Ott be lehet teljesen zárni.

Tapatalked from SGS3


Apple iPhone 5 és iPad Mini [iOS 8.1.2]
Samsung Galaxy S3 (I9300) | ArchiDroid V2.X [4.4.4]
Google Chromecast
Apple iPod Nano 6G

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: Motorola Moto G - általános beszélgetés
« Reply #5 Dátum: 2013, 12 28, 15:19:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
És tényleg még napestig sorolhatnám a hibákat.

Miért írom a hibákat? Mert mindenhol agyon dícsérik, és csak ódákat zengnek róla. Ezért vettem én is meg, méghozzá kettőt. Hurrá! Minek a tesztek, minek a fórumok, ha ilyen dolgok felett elúsznak! A teszteltük helyett azt kellene írni, dícsérgetem.
Ezek olyan dolgok, ami a boltban nem derül ki, ezért nézi az ember fia a teszteket. Nem egy tesztet néztem, olvastam.
Hali!
Ha már kettőt is vettél és bejön a csupasz Android, szerintem szavazz +1 -el a CyanogenMod -éknál, itt:

You are not allowed to view links. Register or Login

Mint látod fórumja is van. A két OS mint Dani is írja nem áll messze egymástól, és ha ezt esetleg meg is csinálják, ilyen piszlicsáré gondok tuti nem lesznek vele... Több kütyü van Unofficional státuszban atomstabil rommal a fedélzetén... ;) :)
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető robagp

  • Hozzászólások: 154
  • PDA: sgs2, Moto G
  • PDA ROM: gyári 4.1.2 XWLSS, gyári 4.3
Re: Motorola Moto G - általános beszélgetés
« Reply #6 Dátum: 2013, 12 28, 20:29:01 »
Hello!
ZsDaniel:
Legalább 5 ICE app -ot próbáltam, de egyik se működik. Kirakhatod a zárolt képernyőre, de csak a béna logója látszik, és ki fogja tudni, hogy az a logó az ICE??? Az ICE -nak van hivatalos logója, persze, hogy nem azt használják!

Legújabb bajom, hogy viber, hangouts jelző hangja vagy nincs, vagy iszonyat halk. Épp milyen kedve van.
Néztem a beállításokban, de az alkalmazásokban nem lehet állítani, a rendszerben meg fullon van.
Remélem a 4.4 kijavítja ezt a rengeteg hibát!

Ha 4.4-re frissítem a root oda lesz?

attika79:
Az SGS2-esemmel rengeteg rom-ot próbáltam, és a gyáritól sose volt jobb. A CyanogenMod pedig az utolsó utáni az én listámon. Rosszabb, mint ami most van a telón. Ott még a gapps ot is külön kell felrakni.... No meg rengeteg fagyás, és hiba.
A CyanogenMod buherált változata volt a Moto Defy-n aránylag jó, de sztem az véletlen lehetett :-)

Neked Moto G-d van?

Ha a 4.4 se lesz jó, akkor hamar le lesz cserélve ez a kis kütyü.... Addig meg launcher-ral kibírom, meg egy rakás programmal.

Amúgy a teló töltés nélkül, általános használattal, amiben netezés is van /nem is kevés/ több mint 36 órát bírt!
Ez igen combos teljesítmény a mai telók között!

Nem elérhető ZsDaniel

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1081
  • Nem: Férfi
  • PDA ROM: Minden infó az aláírásban
Re: Re: Motorola Moto G - általános beszélgetés
« Reply #7 Dátum: 2013, 12 29, 01:37:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hello!
ZsDaniel:
Legalább 5 ICE app -ot próbáltam, de egyik se működik. Kirakhatod a zárolt képernyőre, de csak a béna logója látszik, és ki fogja tudni, hogy az a logó az ICE??? Az ICE -nak van hivatalos logója, persze, hogy nem azt használják!
Ezért mondtam, hogy egy jegyzet app-ot nézz meg.

Tapatalked from SGS3


Apple iPhone 5 és iPad Mini [iOS 8.1.2]
Samsung Galaxy S3 (I9300) | ArchiDroid V2.X [4.4.4]
Google Chromecast
Apple iPod Nano 6G

Nem elérhető robagp

  • Hozzászólások: 154
  • PDA: sgs2, Moto G
  • PDA ROM: gyári 4.1.2 XWLSS, gyári 4.3
Motorola Moto G - általános beszélgetés
« Reply #8 Dátum: 2013, 12 29, 11:37:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezért mondtam, hogy egy jegyzet app-ot nézz meg.

Tapatalked from SGS3
Hello!
Ahham! Félre értettem! Ez nagyon jó 5let :-) Köszönöm!

Megtaláltam miért volt halk a viber, wats app.stb.
Ezzel együtt ismét egy hatalmas hibát fedeztem fel!
A viber, wats app...stb hangerejét az ébresztő hangerejével szabályozod. :-O
Na ez a rom nagyon el lett rontva!

Viszont találtam egy ébresztő órát, ami rendszertől függetlenül, és külön - külön kezeli az ébresztő hangerejét!
Mert ezt sem könnyű ám találni!
Az ébresztő app neve: Alarm Clock Xtreme.
Van ingyenes /reklámokkal, de teljes értékű/ és van fizetős változata.

Kár volt bele piszkálniuk az androidba, mert így nagyon lehúzták ez a jó kis telefont.
5-ös skálán 4-est kapna, de a rendszer miatt alig éri el a 2-est.
Nagyon remélem, hogy a 4.4 legalább pár dologra megoldást hoz.

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: Motorola Moto G - általános beszélgetés
« Reply #9 Dátum: 2013, 12 29, 13:27:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
attika79:
Az SGS2-esemmel rengeteg rom-ot próbáltam, és a gyáritól sose volt jobb. A CyanogenMod pedig az utolsó utáni az én listámon. Rosszabb, mint ami most van a telón. Ott még a gapps ot is külön kell felrakni.... No meg rengeteg fagyás, és hiba.
A CyanogenMod buherált változata volt a Moto Defy-n aránylag jó, de sztem az véletlen lehetett :-)

Neked Moto G-d van?

Ha a 4.4 se lesz jó, akkor hamar le lesz cserélve ez a kis kütyü.... Addig meg launcher-ral kibírom, meg egy rakás programmal.

Amúgy a teló töltés nélkül, általános használattal, amiben netezés is van /nem is kevés/ több mint 36 órát bírt!
Ez igen combos teljesítmény a mai telók között!
Ezen azért kicsit csodálkozom, megmondom miért, bár nem akarom offolni a MotoG topikját... Az S2-re tudomásom szerint van hivatalos Cyanogen. Nekem az SGSA-ra nincs, mégis van rajta egy akadásmentes, határozott 4.2.2, ami szanaszétveri a gyári romot... Az hogy Neked fagyott és sok hibád volt, annak ott rengeteg befolyásolója lehetett.  ;) Hogy jobb a gyári az kizárt, max nem tetszett a Cyan. De ha a Gapps külön felrakása is "gond" (nem rossz értelemben) akkor tényleg ne, csak egy ötlet volt...

Nincs ilyen kütyüm, csak néhányat figyelemmel követek, és ezen elcsodálkoztam hogy már az első oldalon megkapta a "pocsék" jelzőt, pedig messziről nem tűnik rossznak.

A rootod tuti el fog veszni, szinte minden kütyü, minden gyári OS frissítésénél ezek a dolgok elvesznek. (Azt már csak halkan jegyzem meg: kivéve Cyanogen... )

Akkuidőd =  :ok: Remélem idővel tudod orvosolni a gondokat.  :)
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető robagp

  • Hozzászólások: 154
  • PDA: sgs2, Moto G
  • PDA ROM: gyári 4.1.2 XWLSS, gyári 4.3
Re: Motorola Moto G - általános beszélgetés
« Reply #10 Dátum: 2013, 12 29, 14:06:52 »
Hello!
Tény, hogy maximalista vagyok, viszont azt nem szeretem, hogy szemellenzővel néznek dolgokat.
Ez nagyon jellemző az almás társaság 99%-ra.
Ha megemlíted, hogy a híres telefonjuk itt és ott hiányos, netán hibás, hujujujujjjj!
Ugyanez történt ennél a telefonnál is, és épp ezért írtam le, mert mielőtt megvettem sok tesztet megnéztem/olvastam /volt egy magyar is/ és minden oldalról dícsérték.
Az tény, hogy az akksija borzalom JÓ! Az is tény, hogy a hardwrer is össze lett pakolva.
Viszont az érintő képernyője már elég komoly hibákkal küszködik!!!
Nem érzékel érintéseket, vagy félre érzékel! A páromé is ugyanezt reagálja, tehát nem egyedi az eset!
Érintő tollal is elő jön az érintő hiba! Ezt hogy nem vették észre a teszten? Úgy, hogy paci szemtakaró volt rajtuk.

Az egész telefon olyan, mintha az OP redszer rá lenne eröltetve. Mint amikor a Defy-re rányomtam a 4.3-at. Minden volt, csak nem telefon!

Én azt szeretem, ha valamit megveszek és használok, nem kell 2 nap, hogy beállítsam!
Ha zenét szeretnék hallgatni, nem úgy kell kezdeni, hogy letöltök ez zene lejátszót.
Ha ébresztő funkciót szeretném hasznánlni, akkor ne azzal töltsek el pár órát, hogy vajon melyik ébresztő.
A dropbox-on kell csinálnom egy moto G alap progik könyvtárat, ha gyalulnám, ne kelljen ismét keresgetnem.
Ezért nem jött be a Cya se.

Amúgy a fényképező áttanulmányozása után azt kell mondjam, hogy 4-es! Hiányolom a makrót, kicsit szokatlan a felület, de nem rossz!

Nem elérhető ZsDaniel

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1081
  • Nem: Férfi
  • PDA ROM: Minden infó az aláírásban
Re: Motorola Moto G - általános beszélgetés
« Reply #11 Dátum: 2013, 12 29, 16:22:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hello!
Tény, hogy maximalista vagyok, viszont azt nem szeretem, hogy szemellenzővel néznek dolgokat.
Ez nagyon jellemző az almás társaság 99%-ra.
Ha megemlíted, hogy a híres telefonjuk itt és ott hiányos, netán hibás, hujujujujjjj!
Ugyanez történt ennél a telefonnál is, és épp ezért írtam le, mert mielőtt megvettem sok tesztet megnéztem/olvastam /volt egy magyar is/ és minden oldalról dícsérték.
Az tény, hogy az akksija borzalom JÓ! Az is tény, hogy a hardwrer is össze lett pakolva.
Viszont az érintő képernyője már elég komoly hibákkal küszködik!!!
Nem érzékel érintéseket, vagy félre érzékel! A páromé is ugyanezt reagálja, tehát nem egyedi az eset!
Érintő tollal is elő jön az érintő hiba! Ezt hogy nem vették észre a teszten? Úgy, hogy paci szemtakaró volt rajtuk.

Az egész telefon olyan, mintha az OP redszer rá lenne eröltetve. Mint amikor a Defy-re rányomtam a 4.3-at. Minden volt, csak nem telefon!

Én azt szeretem, ha valamit megveszek és használok, nem kell 2 nap, hogy beállítsam!
Ha zenét szeretnék hallgatni, nem úgy kell kezdeni, hogy letöltök ez zene lejátszót.
Ha ébresztő funkciót szeretném hasznánlni, akkor ne azzal töltsek el pár órát, hogy vajon melyik ébresztő.
A dropbox-on kell csinálnom egy moto G alap progik könyvtárat, ha gyalulnám, ne kelljen ismét keresgetnem.
Ezért nem jött be a Cya se.

Amúgy a fényképező áttanulmányozása után azt kell mondjam, hogy 4-es! Hiányolom a makrót, kicsit szokatlan a felület, de nem rossz!
Elolvastam a MA-s tesztet, ezek szerint igazam volt a videót nézve, ez egy teljesen gyári Android-ot futtató készülék, csak a Kamerába nyúltak bele.
Az ébresztőben ezek szerint valóban nem lehet külön állítani a hangerőket (S2-n lehetett?).
Zenelejátszó hiányt pedig nem értem, mi a gond a Play Zene-vel?

Ha lehetőséged lenne venni egy Nexus-t, akkor nem ajánlom neked, mert az is ugyanilyen üres, gyári Android, neked inkább a gyártók megoldásai valók.

Apple iPhone 5 és iPad Mini [iOS 8.1.2]
Samsung Galaxy S3 (I9300) | ArchiDroid V2.X [4.4.4]
Google Chromecast
Apple iPod Nano 6G

Nem elérhető robagp

  • Hozzászólások: 154
  • PDA: sgs2, Moto G
  • PDA ROM: gyári 4.1.2 XWLSS, gyári 4.3
Re: Motorola Moto G - általános beszélgetés
« Reply #12 Dátum: 2013, 12 29, 19:20:58 »
Hello!
A Music Play -el az a gond, ha egyszer elindítod, képtelenség lelőni.
Folyamatosan zabálja az akksit, üzeneteket küld, stb.
Már nem emlékszem tudja-e a könyvtár kezelést....

SGS2-n minden volt, semmi se kellet rá.

A nexust azért nem vettem meg, mert annyi pénzért nem kivehető az akksi. Teljes kizárás!
Egy magas kategóriás telefonna lehessen cserélni az akksiját!
Az SGS2-höz 3 akksim volt. Egy kevés volt egy napra, pár órával műszak vége előtt mindig lemerült /az új is/.
Épp ezért csodálkozom ennek az akksiján, hogy több mint 36 órát bírt!
Ha elmentem kirándulni, akkor meg a 2 akksi is kevés volt.... ezért a 3 :-)

A sony-kban mindig van valami egetverő hiba, hol itt, hol ott.
LG... hagyjuk..
HTC - akksi /amúgy nagyon jó lenne, bár még nem nyomkodtam/
Igazából két gyártó az aki jó mobilokkal szórja meg a piacot. A Motorola, és a Samsung.
Mást még nem láttam/találtam.

Ohhh, bocsánat, a SGS2-re kellett 1 program ami hiányzott belőle FastBurst.

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: Motorola Moto G - általános beszélgetés
« Reply #13 Dátum: 2013, 12 29, 19:24:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hello!
A Music Play -el az a gond, ha egyszer elindítod, képtelenség lelőni.
Folyamatosan zabálja az akksit, üzeneteket küld, stb.
Már nem emlékszem tudja-e a könyvtár kezelést....

SGS2-n minden volt, semmi se kellet rá.

A nexust azért nem vettem meg, mert annyi pénzért nem kivehető az akksi. Teljes kizárás!
Egy magas kategóriás telefonna lehessen cserélni az akksiját!
Az SGS2-höz 3 akksim volt. Egy kevés volt egy napra, pár órával műszak vége előtt mindig lemerült /az új is/.
Épp ezért csodálkozom ennek az akksiján, hogy több mint 36 órát bírt!
Ha elmentem kirándulni, akkor meg a 2 akksi is kevés volt.... ezért a 3 :-)

A sony-kban mindig van valami egetverő hiba, hol itt, hol ott.
LG... hagyjuk..
HTC - akksi /amúgy nagyon jó lenne, bár még nem nyomkodtam/
Igazából két gyártó az aki jó mobilokkal szórja meg a piacot. A Motorola, és a Samsung.
Mást még nem láttam/találtam.

Ohhh, bocsánat, a SGS2-re kellett 1 program ami hiányzott belőle FastBurst.
Nem lehet hogy Neked egy zárt rendszerű iOS kéne? ;) :)
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető ZsDaniel

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1081
  • Nem: Férfi
  • PDA ROM: Minden infó az aláírásban
Re: Re: Motorola Moto G - általános beszélgetés
« Reply #14 Dátum: 2013, 12 29, 21:42:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hello!
A Music Play -el az a gond, ha egyszer elindítod, képtelenség lelőni.
Folyamatosan zabálja az akksit, üzeneteket küld, stb.
Már nem emlékszem tudja-e a könyvtár kezelést....

SGS2-n minden volt, semmi se kellet rá.

A nexust azért nem vettem meg, mert annyi pénzért nem kivehető az akksi. Teljes kizárás!
Egy magas kategóriás telefonna lehessen cserélni az akksiját!
Az SGS2-höz 3 akksim volt. Egy kevés volt egy napra, pár órával műszak vége előtt mindig lemerült /az új is/.
Épp ezért csodálkozom ennek az akksiján, hogy több mint 36 órát bírt!
Ha elmentem kirándulni, akkor meg a 2 akksi is kevés volt.... ezért a 3 :-)

A sony-kban mindig van valami egetverő hiba, hol itt, hol ott.
LG... hagyjuk..
HTC - akksi /amúgy nagyon jó lenne, bár még nem nyomkodtam/
Igazából két gyártó az aki jó mobilokkal szórja meg a piacot. A Motorola, és a Samsung.
Mást még nem láttam/találtam.

Ohhh, bocsánat, a SGS2-re kellett 1 program ami hiányzott belőle FastBurst.
Nexus 5 témába szerintem nézz be, meg fogsz lepődni milyen akksi-idók vannak.
Már nagyon off, de  mi a gond a Sony-kkal? Már nagyon sok Samsung-os váltott, mert szerintük jó.
Lehet, hogy jó gyártó a Samsung, de már ott sem fogsz Root-olni garanciavesztés nélkül..

Tapatalked from SGS3

Apple iPhone 5 és iPad Mini [iOS 8.1.2]
Samsung Galaxy S3 (I9300) | ArchiDroid V2.X [4.4.4]
Google Chromecast
Apple iPod Nano 6G

Nem elérhető robagp

  • Hozzászólások: 154
  • PDA: sgs2, Moto G
  • PDA ROM: gyári 4.1.2 XWLSS, gyári 4.3
Re: Motorola Moto G - általános beszélgetés
« Reply #15 Dátum: 2013, 12 29, 23:09:45 »
Hello!

IOS kizárt, rettenet-borzalom az a rendszer!
Annak aki nem ért semmit, és nem is akar a technikához, nekik tökéletes.

Sony: mint írtam mindig más. Nem általános hibáról beszélünk.
Mindig kimarad egy vmi. Tökéletes lenne, de hupsz ez kimaradt, másiknál hupsz az maradt ki.
Valahol mindig meg van csonkítva.

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: Motorola Moto G - általános beszélgetés
« Reply #16 Dátum: 2013, 12 30, 14:24:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hello!

IOS kizárt, rettenet-borzalom az a rendszer!
Annak aki nem ért semmit, és nem is akar a technikához, nekik tökéletes.

Sony: mint írtam mindig más. Nem általános hibáról beszélünk.
Mindig kimarad egy vmi. Tökéletes lenne, de hupsz ez kimaradt, másiknál hupsz az maradt ki.
Valahol mindig meg van csonkítva.
Mindegyik platformnak, mindegyik gyártónak meg van a maga előnye és hátránya, nem kell elásni vmit mert nem tetszik. Sony úgy jó ahogyan van, kiváló Androidot raktak össze... Én sem vagyok iFun, de adjuk meg a tiszteletet az almának is... Van amiben vigyorogva köröket ver az Androidra, de ez nem ide tartozik...
Neked nyilván nem a legjobb vétel volt ez a kütyü (ajánlott a csere), de igaza van Daninak, ne offoljuk tovább a Moto G topikot.

Szerintem ez egy jó telefon, nem piskóta HW-vel, és annak ellenére hogy Neked nem tetszik a csupasz Android, az még bőven lehet jó is... Gondolom support téren alap lesz a 4.4 KitKat is, amit nem unalmukba raktak össze gugliéknál.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető robagp

  • Hozzászólások: 154
  • PDA: sgs2, Moto G
  • PDA ROM: gyári 4.1.2 XWLSS, gyári 4.3
Re: Motorola Moto G - általános beszélgetés
« Reply #17 Dátum: 2014, 01 01, 20:01:18 »
Elvileg már elérhető az Android 4.4.2 az eszközre.
Valószínű még csak az USA-ban, mert rákerestem és még nem elérhető.

Nem elérhető robagp

  • Hozzászólások: 154
  • PDA: sgs2, Moto G
  • PDA ROM: gyári 4.1.2 XWLSS, gyári 4.3
Re: Motorola Moto G - általános beszélgetés
« Reply #18 Dátum: 2014, 01 02, 12:23:54 »
Hello!
Két dolgot keresek a telóhoz, de sehol se találok.
- Gumi védőtokot /nem műanyag/
- külső akksit /kis méretűt/

Nem elérhető Chase

  • Hozzászólások: 73
  • Nem: Férfi
  • yiiiha!
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: MOTOROLA One Zoom
  • PDA ROM: Android 10
Re: Motorola Moto G - általános beszélgetés
« Reply #19 Dátum: 2014, 02 01, 17:47:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
- Az ébresztőnél nem állíthatod külön a csengő hangokat, sem a hangerőt! Miért fontos? Mert én nem szeretek felriadni a visító hangokra, és a munkahelyemen, ahol nagy a zaj, ott viszont nem hallom a lágy dallamokat.

Minden ébresztéshez tudsz különféle hangot beállítani, csak bökj rá az épp aktuális hangra és bejön a hang-választó képernyő. A hang-választó képernyőn a fizikai hangerő± gombbal (a készülék oldalán) tudod az adott ébresztéshez a hangerőt beállítani.
Ha egyedi hangot szeretnél, akkor először konvertáld .ogg formátumra, és valami normális file-managerrel (pl: ES File Explorer, ez látja a PC-det is wi-fi-n!) másold be a telefonra a Download folderbe és onnan move-old át a media/audio/notifications folderbe.

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

A fentiek MOTO X-en működnek, gondolom MOTO G-n sem megy ez másképp. Ha mégse, akkor sorry, akkor tényleg pocsék. :)
Biztos, hogy nem volt normális a Stalker-bárban a jávai táncosnő!

Nem elérhető robagp

  • Hozzászólások: 154
  • PDA: sgs2, Moto G
  • PDA ROM: gyári 4.1.2 XWLSS, gyári 4.3
Re: Motorola Moto G - általános beszélgetés
« Reply #20 Dátum: 2014, 02 12, 01:48:59 »
Hello!
A 4.3 alatt még nem volt ilyen funkció.

Más:
Írtam mennyi nyűgöm van a telóval. Több mint egy hónap után kiderült a miért.
Az angol független rom hibás. Mind a 4.3 mind a 4.4.2 hibás. Nem is kicsit!
Ráeröltettem az Amcsi 4.3 -at a telómra, majd hagytam frissíteni 4.4.2-re és most végre eltűntek a fagyások, a hang problémák , az érintő képernyő problémák...stb.

Nem elérhető mgerim

  • Hozzászólások: 7
  • PDA: Samsung GT-i8000, Samsung Galaxy 3
  • PDA ROM: i8000NXXIL3, i5800XXJPM
Re: Motorola Moto G - általános beszélgetés
« Reply #21 Dátum: 2014, 02 26, 16:45:41 »
Sziasztok!
Tudnátok mondani valami magyar helyet, ahol meglehet ezt a telót venni? Csak a partnerogsm weblapot találtam, de érdekelne hogy ki hol vette.

Nem elérhető Hattori_Hanso

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2074
  • Nem: Férfi
  • E25:17
  • PDA: Iphone 15 Pro Max
  • PDA ROM: 17.1(21B80)
Re: Motorola Moto G - általános beszélgetés
« Reply #22 Dátum: 2014, 12 25, 18:10:15 »
SZiasztok és Kellemes Karácsonyi Ünnepeket mindenkinek.

Az egyik rokonom karácsonyra kapott egy motorola moto GXT1068 készüléket. Viszont nincs rajta magyar nyelv. Olaszországba vették.....hogy tudnék gyorsan magyar nyelvet varázsolni rá.......

Köszi
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: Motorola Moto G - általános beszélgetés
« Reply #23 Dátum: 2014, 12 26, 11:07:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
SZiasztok és Kellemes Karácsonyi Ünnepeket mindenkinek.

Az egyik rokonom karácsonyra kapott egy motorola moto GXT1068 készüléket. Viszont nincs rajta magyar nyelv. Olaszországba vették.....hogy tudnék gyorsan magyar nyelvet varázsolni rá.......

Köszi
Esetleg: You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Hattori_Hanso

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2074
  • Nem: Férfi
  • E25:17
  • PDA: Iphone 15 Pro Max
  • PDA ROM: 17.1(21B80)
Re: Motorola Moto G - általános beszélgetés
« Reply #24 Dátum: 2014, 12 26, 11:14:35 »
Az nem ér semmit te is tudod attika79, részleges magyarítás nem jó....
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login