2024, 03 28, 21:43:03

Szerző Téma: Xperia Z1 ROOT  (Megtekintve 86944 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kovacslaszlo13

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 349
  • Nem: Férfi
  • nope
    • Be-Social
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: SK17i
  • PDA ROM: CM11
  • Skype: klaci2644
Re: Xperia Z1 ROOT
« Reply #50 Dátum: 2014, 01 14, 21:29:23 »
Nagy kárt nem tehetsz benne
Max újra kell rakni a romot :D
Mi az az aláírás és hol kapcsolhatom be?
You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető eriklili

  • Hozzászólások: 1824
  • Nem: Nő
  • Anna
  • PDA ROM: S7 Edge G935F,10.1.tablet 4.4.2 gyári,Xiaomi MI 5s+
Re: Re: Xperia Z1 ROOT
« Reply #51 Dátum: 2014, 01 15, 09:30:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nagy kárt nem tehetsz benne
Max újra kell rakni a romot :D

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9000-ről
Akkor inkább nem próbálom ki mert samun simán ujraraknam de sonyn eredeti van akkor marad root nélkül.Azert köszi!:'(


Nem elérhető kovacslaszlo13

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 349
  • Nem: Férfi
  • nope
    • Be-Social
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: SK17i
  • PDA ROM: CM11
  • Skype: klaci2644
Re: Xperia Z1 ROOT
« Reply #52 Dátum: 2014, 01 16, 22:19:32 »
Itt még könnyebb újra rakni mint samun :D
Ráadásul itt minden rom egyfájlos
Meg ott van a gyári metódus is szoftverjavításra ami ugyan az mint a nem gyári csak net kell hozzá
Mi az az aláírás és hol kapcsolhatom be?
You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető eriklili

  • Hozzászólások: 1824
  • Nem: Nő
  • Anna
  • PDA ROM: S7 Edge G935F,10.1.tablet 4.4.2 gyári,Xiaomi MI 5s+
Re: Re: Xperia Z1 ROOT
« Reply #53 Dátum: 2014, 01 18, 10:17:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Itt még könnyebb újra rakni mint samun :D
Ráadásul itt minden rom egyfájlos
Meg ott van a gyári metódus is szoftverjavításra ami ugyan az mint a nem gyári csak net kell hozzá
Rendes vagy, köszi a választ, de még azt sem tudom, hogy pl hol találom meg a romot.  Olyanra gondolok, mint a sammobil. Magát a metódus t nem ismerem. A samunal a 3+1fajlos sem okoz gondot /Samu 10.1 Notem és sgs m van/Majd egyszer ha kedved és időd lesz kérlek írd le nekem puben. Előre is nagyon köszi. Addig nem merem kiprobalni pedig nagyon hiányzik a root a másik két kutyum természetesen rootolva van!

Tapatalk-kal küldve az én C6903-el


Nem elérhető eriklili

  • Hozzászólások: 1824
  • Nem: Nő
  • Anna
  • PDA ROM: S7 Edge G935F,10.1.tablet 4.4.2 gyári,Xiaomi MI 5s+
Re: Re: Xperia Z1 ROOT
« Reply #54 Dátum: 2014, 01 18, 10:18:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Itt még könnyebb újra rakni mint samun :D
Ráadásul itt minden rom egyfájlos
Meg ott van a gyári metódus is szoftverjavításra ami ugyan az mint a nem gyári csak net kell hozzá
Rendes vagy, köszi a választ, de még azt sem tudom, hogy pl hol találom meg a romot.  Olyanra gondolok, mint a sammobil. Magát a metódus t nem ismerem. A samunal a 3+1fajlos sem okoz gondot /Samu 10.1 Notem és sgs m van/Majd egyszer ha kedved és időd lesz kérlek írd le nekem puben. Előre is nagyon köszi. Addig nem merem kiprobalni pedig nagyon hiányzik a root a másik két kutyum természetesen rootolva van! >:(

Tapatalk-kal küldve az én C6903-el


Nem elérhető joszipapa

  • Hozzászólások: 30
  • Nem: Férfi
  • PDA: SONY XPERIA Z3
Re: Xperia Z1 ROOT
« Reply #55 Dátum: 2014, 02 09, 09:51:16 »
Tud valaki downgrade nélküli rootolási folyamatot 14.2.A.1.136 firmware-en?

Tapatalk-kal küldve az én C6903-el


Nem elérhető joszipapa

  • Hozzászólások: 30
  • Nem: Férfi
  • PDA: SONY XPERIA Z3
Re: Xperia Z1 ROOT
« Reply #56 Dátum: 2014, 02 13, 20:25:27 »
meglodva. rootoltam.

Nem elérhető eriklili

  • Hozzászólások: 1824
  • Nem: Nő
  • Anna
  • PDA ROM: S7 Edge G935F,10.1.tablet 4.4.2 gyári,Xiaomi MI 5s+
Re: Re: Xperia Z1 ROOT
« Reply #57 Dátum: 2014, 02 13, 20:54:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
meglodva. rootoltam.


Elarulnad, hogy csináltad?
Előre is köszi!

Tapatalk-kal küldve az én GT-N8010-el


Nem elérhető herczeg1951

  • Hozzászólások: 219
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo 2.4
  • PDA: HTC Onex +SONY xperiaz1
  • PDA ROM: VIPERX_4.0.5
  • Skype: nincs
Re: Xperia Z1 ROOT
« Reply #58 Dátum: 2014, 02 14, 06:51:57 »
Szia Joszipapa légyszi ird le,hogy sikerült a rootolás 14.2.A.1.136 firmware-en? kösz.
REGGY

Nem elérhető joszipapa

  • Hozzászólások: 30
  • Nem: Férfi
  • PDA: SONY XPERIA Z3
Re: Xperia Z1 ROOT
« Reply #59 Dátum: 2014, 02 21, 21:23:31 »
a megoldás a DOWNGRADE.
nem lehet kihagyni sajnos. remek leírást találtam az You are not allowed to view links. Register or Login fórumán, ahol zermi a 2845. hozzászólásban leírta szépen.
nagyon figyeljetek oda és pontosan tartsátok a leírást. menet közben volt para, nem talált hálózatot, de mire a végére értem, minden rendben lett.

Nem elérhető herczeg1951

  • Hozzászólások: 219
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo 2.4
  • PDA: HTC Onex +SONY xperiaz1
  • PDA ROM: VIPERX_4.0.5
  • Skype: nincs
Re: Xperia Z1 ROOT
« Reply #60 Dátum: 2014, 02 22, 10:13:23 »
Szia joszipapa nem találom a forumba zermi  2845.hszt ird le légyszi,hogy a forumon belül melyik csoportba van.kösz!
REGGY

Nem elérhető herczeg1951

  • Hozzászólások: 219
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo 2.4
  • PDA: HTC Onex +SONY xperiaz1
  • PDA ROM: VIPERX_4.0.5
  • Skype: nincs
Re: Xperia Z1 ROOT
« Reply #61 Dátum: 2014, 02 22, 12:53:34 »
Kösz megtaláltam.
REGGY

Nem elérhető Z1R

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: SonyZ1
  • PDA ROM: gyári
Re: Xperia Z1 ROOT
« Reply #62 Dátum: 2014, 02 24, 12:13:19 »
(#2845) zermiÚjVálaszPrivát2014-02-01 10:51:55
zermi
(fanatikus tag)
14.2.A.1.136 FW rootolása
Mindenkinek csak saját felelősségre végezze.
Ahhoz, hogy lehessen rootolni ezzel a módszerrel a telefonon egy 14.2.A.0.290 rootolt FW-nek kell fent lennie.
Ha nincs ilyened, akkor az alábbi lépéseket kell elvégezni, hogy kapj egy rootolt 290-es fw.
A kiindulási pontnak egy rootolt 14.1.G.1.534 vagy 14.1.G.2.257 FW verziónak kell lennie a telefonon. Ennek a verziónak a Flashtol-lal történő felrakása és rootolása megtalálható az összefoglalóban.
A flashtool-lal történő telepítéshez itt találsz gyári ftf romokat.
Ha megtörtént a régebbi verzió rootolása, akkor jöhet a 14.2.A.0.290-es rootolása:
Dual Recovery Telepítése::
1.) Beállítások - A telefonról - buildszám (erre kattints sokszor amíg ki nem írja fejlesztő vagy)
2.) Beállítások - Fejlesztői lehetőségek - USB-hibakeresés/pipa be
3.) Beállítások - Biztonság - Ismeretlen források/pipa be
4.) Z1-lockeddualrecovery [VERSION] -BETA.installer.zip töltsük le innen majd csomagoljuk ki.
5.) Bekapcsolva csatlakoztassuk a telefont és futtassuk az install.bat-ot,
6.) A telepítés végén a telfon újra indul.
CWM Indítása:
Sima CWM: Hangerő fel nyomogatása induláskor a Sony logónál
TWRP: Hangerő le nyomogatása induláskor a Sony logónál
Rootolás
1.) Töltsd le a C6903_14.2.A.0.290.flashable.zip fájlt innen ,
2.) Töltsd le a C6903_14.2.A.0.290_Stripped.ftf fájlt innen ,
3.) A C6903_14.2.A.0.290.flashable.zip fájlt másold az SD kártyára,
4.) A C6903_14.2.A.0.290_Stripped.ftf fájlt másold a FLASHTOOL\FIRMWARES mappába
5.) Kapcsold ki a telefont, majd indítsd újra a sony logónál a hengerő le nyomogatásával lépjünk be a TWRP-be,
6.) Készítsünk mentést a jelenlegi ROM-ról. Klikk BACKUP gomb, majd "Swipe to backup" ez eltarthat pár percig, a mentést az SD kártyáára tegyük. Mentés kihagyható, de jobb ha van hova visszatérni. Nem biztos, hogy tetszik az új rom, vagy bármi hiba adódhat.
7.) Klikk WIPE, majd klikk ADVENCED WIPE
Jelöljük be az alábbiakat:
- Dalvik cache,
- System,
- Cache,
- Data,
- Internal storage
A bejelölés után húzzuk e l a csúszkát Swipe to wipe
8.) Ha kész klikk BACK, majd klikk a vissza gombra (bal alsó sarok),
9.) Klikk INSTALL
Az SD kártyán kikeressük a C6903_14.2.A.0.290.flashable.zip fájlt és telepítsük Swipe to confirm flash csúszkát elhúzzuk.
10.) Ha feltelepült a rom, akkor a vissza gombra kattintva a vissza kell lépni a a TWRP főmenüjébe. Fontos, hogy ne indítsd újra a telefont, hanem vissza kell lépni a főmenübe.
11.) Klikk REBOOT, majd klikk POWER OFF,
12.) Ha a telefon kikapcsolt, a flashtollal tedd fel az C6903_14.2.A.0.290_Stripped.ftf.
13.) Indítsd újra a rendszert. Az első indítás lassú lesz,
És a végén örül. :C
14.2.A.1.136 rootolása
Itt már ugye a 290-es fw rootolva van, innen folytatjuk a lépéseket.
14.) Töltsd le a C6903_14.2.A.1.136.flashable.zip fájlt inne ,
15.) Töltsd a C6903_14.2.A.1.136_Stripped.ftf fájlt innen innen ,
16.) Másold az SD kártyára a C6903_14.2.A.1.136.flashable.zip fájlt,
17.) A C6903_14.2.A.1.136_Stripped.ftf fájlt másold a FLASHTOOL\FIRMWARES mappába,
18.) Végrehajtod a 6. - 13. lépéseket, természetesen itt a .136-os fájlokat használod.
És itt még jobban örül. :C :C
A telepítéshez itt található videó.
Ha a videót kockáról kockára nézed és a leírást elolvasod figyelmesen, akkor nagy probléma nem lehet és sikerül a rootolás.
Az nagyon fontos, hogy a megfelelő fájlok legyenek letöltve.
[ Szerkesztve ]
Sony Xperia Z1, Nexus 5


LINK : You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető zsolt7019

  • Hozzászólások: 24
  • Nem: Férfi
  • PDA: Sony Xperia Z1
  • PDA ROM: 4.3
Re: Xperia Z1 ROOT
« Reply #63 Dátum: 2014, 02 24, 13:02:24 »
Köszi szépen ezt a részletes leírást.

Tapatalk 2-vel küldve az én C6903-ről


Nem elérhető hubandika

  • Hozzászólások: 118
  • Nem: Férfi
Re: Xperia Z1 ROOT
« Reply #64 Dátum: 2014, 03 16, 23:44:56 »
Sziasztok!  Olvasgatom a fórumot mert meg akarom csinálni én is a rootot. Igaz nekem a z1 compact van, de a folyamat majdnem ugyanaz, csak más fájlok kellenek hozzá! Viszont az xda-n is olvastam valami zárt meg nyitott bootloaderes dolgokról!? Ez tulajdonképpen mit is akar jelenteni? Nekem a gyári 4. 3 as rendszer van rajta! Olyanokat olvastam, hogy ha megcsinálom ezeket akkor utána nem lehet frissíteni a telefont, meg észreveszik mindenképp hogy piszkáltam a telefon így ugrik a garancia! Meg van valami számláló is benne ami mindenképpen jelzi hogy buheráltam! Nekem ezelőtt egy galaxy s-em volt ott nem volt ilyenekkel gond! Csak vissza tettem egy szempillantás alatt amit akartam! Magyarul képtelenség volt elrontani! De ennél nem igazán tudom mi a helyzet, mert ugye itt van ez a nyitott meg zárt bootloaderes történet! Nem tudná nekem ezt valaki elmagyarázni,hogy is van ez? Köszi előre is!! Meg amúgy most myomogattam a gyári romon a verzió számot alul és ki tudtam választani ezt a fejlesztői módot! Ez minden buherálás nélkül is előhozható??

Tapatalk-kal küldve az én D5503-el

Nem elérhető UnluckyDuce

  • Hozzászólások: 82
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: HTC One
  • PDA ROM: Gyári
Re: Xperia Z1 ROOT
« Reply #65 Dátum: 2014, 03 17, 15:40:49 »
Üdvözletem!

A bootloader statusom not allowed, ezt lehet engedélyezni? :(

Nem elérhető hubandika

  • Hozzászólások: 118
  • Nem: Férfi
Re: Xperia Z1 ROOT
« Reply #66 Dátum: 2014, 03 17, 15:47:02 »
Nekem is ezt írja a service infonal! :( elvileg megoldható de először menteni kell a DRM keyt vagy mit meg a TA partíciót utána lehet babrálni vele, legalábbis xda fórumon ezt sikerült kihámoznom!  De én is várom egy jobban hozzá értő ember válaszát!

Tapatalk-kal küldve az én D5503-el


Nem elérhető herczeg1951

  • Hozzászólások: 219
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo 2.4
  • PDA: HTC Onex +SONY xperiaz1
  • PDA ROM: VIPERX_4.0.5
  • Skype: nincs
Re: Xperia Z1 ROOT
« Reply #67 Dátum: 2014, 03 19, 15:45:32 »
A frissités forrása kitkat 4.4.2 You are not allowed to view links. Register or Login
REGGY

Attila651

  • Vendég
Re: Xperia Z1 ROOT
« Reply #68 Dátum: 2014, 04 19, 16:06:31 »
Sziasztok, XDA, prohardver, és egyéb fórumokon kapott segítségek után az alábbiakat szeretném megosztani veletek, illetve egyben a véleményeteket is kikérni. Fordítási hibákért elnézést. (google:))

Forrás:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2642081

Z1 compact rootolásának menete, illetve DRM kulcs mentése. Ha szolgáltató függő, a bootloader nem nyitható. (remélem megoldják)

Kezdetek: Először is szükség van a root hozzáférésre, hogy a DRM kulcsokat menthessük. Kövesd ezeket a lépéseket. Ezt követően lesz egy márka nélküli DE KitKat (4.4.X) firmware root hozzáférés.

Készítsünk egy biztonsági másolatot a telefonról, mert minden törölve lesz!

1.Segítség a témában: You are not allowed to view links. Register or Login

Pc-re kell telepíteni:
2. Sony Z1 Compact USB meghajtók ( You are not allowed to view links. Register or Login
3. Flashtool ( You are not allowed to view links. Register or Login
4. Fastboot és flashmode illesztőprogramokat Flashtool (menj a flashtool telepítési könyvtárba, és nyisd meg a mappát drivers) (megjegyzés: ha a Windows 8.1 64bit le kell tiltania a digitális aláírás ellenőrzése).

SD kártyára kell másolni:
5. Töltsd le SuperSU és tedd az SD-kártyára (ne csomagold ki) (You are not allowed to view links. Register or Login) Megjegyzés: SD kártya formázott exFAT nem támogatott. Azt is fel a fájlokat a belső tároló: Kövesse a lépéseket 4-6 után a 10. lépésben.
6. Töltsd le a legfrissebb Z1C-lockeddualrecovery(...)flashable.zip és tedd az SD-kártyára (ne csomagold ki) You are not allowed to view links. Register or Login
7.Töltsd le z1c-44-14.3.A.0.757-DE.system.flashable.zip és tedd az SD-kártyára (ne csomagold ki) You are not allowed to view links. Register or Login

8. Töltsd le SO-02F_14.1.H.1.281_docomo.ftf és tedd a telepítési könyvtárában flashtool a mappában firmware/ You are not allowed to view links. Register or Login

Telepítés:
9. Kapcsold ki a telefont. Nyisd meg flashtool programot, válaszd a Flash-> Flashmode és a flash SO- 02F_14.1.H.1.281_docomo.ftf (select Wipe [Check ALL] and Exclude [Uncheck ALL])
10. Tartsd hangerő le, és csatlakoztasd az USB kábelt (a telefon indul el flashmode, flash elkezdődik)

11. Kapcsold be a telefont (némi időt vesz igénybe), és menj a Beállítások=> „About telefon”, és nyomd meg 7-szer az "Android build". Ez nyitja meg a fejlesztőt lehetőségek beállításai. Engedélyezd USB hibakeresés alatt Developer lehetőségeket, és engedélyezd az "Ismeretlen forrásokat" a biztonsági beállításoknál.

12. Most flash C6903_14.1.G.534_ianford10_UK Unbranded_modified.ftf a flashmode (Indítsd a telefont ismét flash módban, kapcsold ki a telefont, tartsd hangerő le, és csatlakoztasd az USB kábelt (select Exclude [Uncheck ALL] and Wipe should be empty) You are not allowed to view links. Register or Login

13. Indítsd el a telefont a szokásos módon, és csatlakoztasd az USB kábelt (képernyő fekete lesz, ez normális, és ez marad így, amíg befejezed 16. lépést)

14. Töltse le és bontsd ki Z1C - lockeddualrecovery (...)installer.zip. Ezután futtasd install.bat, és válaszd ki a 3. opciót [Telepítés nem rootolt ROM] (You are not allowed to view links. Register or Login) Megjegyzés: Ez egy másik fájl. Ezt kell futtatni itt a számítógépen.

15. Miután a folyamat befejeződött, és kapsz egy visszaigazolást, hogy a készülék rootolt, kapcsold ki a telefont. (hangerő fel+bekapcsoló gomb hosszan nyomva)

16. Flash D5503_14.3.A.0.757_GenericDE-nosystem.ftf (flashmode ismét) (select Wipe [Uncheck ALL] and Exclude [Uncheck ALL)

17. Menj a Recovery menü. Ehhez, kapcsold ki a telefont. Ezután kapcsold be újra. Miután rezeg és a zöld LED világít, tartsd a Hangerő le gombot nyomva. (LED kigyullad lila)

18. Most format/system (Mounts&Storage alatt található) (Fontos: ne indítsd újra).

19. Gyári beállítások visszaállítása a Recovery menüben.

20.  Telepítse a következő fájlokat ebben a sorrendben (Fontos)
-   z1c-44-14.3.A.0.757-DE.system.flashable.zip
-   Z1C-lockeddualrecovery(...)flashable.zip
-   UPDATE-SuperSU -V1.(...).zip

Indítsd újra a telefont. Gratulálok, a telefon most rootolt (bootloader még zárva)

DRM kulcs mentése:

Most, hogy a telefon rootolt, mentsd a DRM kulcsokat. (TA partíció). Kövesd az alábbi lépéseket:

-   Engedélyezd USB hibakeresés a telefonon (lásd 10. lépés)
-   Töltsd le TA és indítsd el-TA.bat ( You are not allowed to view links. Register or Login)
-   Válassza ki az 1. lehetőség (tartalék), hogy a TA partíció
-   A folyamat succeded biztonsági mentés lesz a mappa backup/ (Készítsen biztonsági mentést a mentésről!)

Gratulálok, van egy biztonsági másolatot a DRM kulcsokról.

Attila651

  • Vendég
Re: Xperia Z1 ROOT
« Reply #69 Dátum: 2014, 04 19, 16:52:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok, XDA, prohardver, és egyéb fórumokon kapott segítségek után az alábbiakat szeretném megosztani veletek, illetve egyben a véleményeteket is kikérni. Fordítási hibákért elnézést. (google:))
Forrás:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2642081

................... Kiegészítés.................
Megcsináltam, hibaüzenet nem volt, még sem jó. Bootolás közben (már látszik a bejelentkező képernyő) újraindul. Most rakom vissza az eredetit. Vagy nem jól csináltam valamit, vagy a leírás rossz, vagy a fájlok nem jók a Z1C-hez. Remélem egy hozzáértőbb megtalálja a hibát.
.....................................................

Attila651

  • Vendég
Re: Xperia Z1 ROOT
« Reply #70 Dátum: 2014, 04 21, 15:15:58 »
Sziasztok, hátha valaki olvassa. :)
Z1 Compact működő rootolás, illetve update. Először én a 4.4.2 14.3.A.0.681_Generic_UK tettem fel. Működő leírás. Lehet nyitni kellene egy Z1 Compact topikot is.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kezdetek: Először is szükség van a root hozzáférésre, hogy a DRM kulcsokat menthessük. Kövesd ezeket a lépéseket, azt követően, hogy lesz egy márka nélküli UK KitKat (4.4.X) firmware root hozzáférésed. Készítsünk egy biztonsági másolatot a telefonról, mert minden törölve lesz!
1.Segítség a témában: You are not allowed to view links. Register or Login
Pc-re kell telepíteni:
2. Sony Z1 Compact USB meghajtók ( You are not allowed to view links. Register or Login
3. Flashtool ( You are not allowed to view links. Register or Login
4. Fastboot és flashmode illesztőprogramokat Flashtool (menj a flashtool telepítési könyvtárba, és nyisd meg a mappát drivers) (megjegyzés: ha a Windows 8.1 64bit le kell tiltania a digitális aláírás ellenőrzése).
SD kártyára kell másolni:
5. Töltsd le SuperSU és tedd az SD-kártyára (ne csomagold ki) (You are not allowed to view links. Register or Login) Megjegyzés: SD kártya formázott exFAT nem támogatott. Azt is fel a fájlokat a belső tároló: Kövesse a lépéseket 4-6 után a 10. lépésben.
6. Töltsd le a legfrissebb Z1C-lockeddualrecovery(...)flashable.zip és tedd az SD-kártyára (ne csomagold ki) You are not allowed to view links. Register or Login
7.Töltsd le z1c-44-14.3.A.0.686-UK.system.flashable.zip és tedd az SD-kártyára (ne csomagold ki) You are not allowed to view links. Register or Login
8. Töltsd le SO-02F_14.1.H.1.281_docomo.ftf és tedd a telepítési könyvtárában flashtool a mappában firmware/ You are not allowed to view links. Register or Login
Telepítés:
9. Kapcsold ki a telefont. Nyisd meg flashtool programot, válaszd a Flash->Flashmode és a flash SO- 02F_14.1.H.1.281_docomo.ftf (select Wipe [Check ALL] and Exclude [Uncheck ALL])
10. Tartsd hangerő le, és csatlakoztasd az USB kábelt (a telefon indul el flashmode, flash elkezdődik)
11. Kapcsold be a telefont (némi időt vesz igénybe), és menj a Beállítások=> „About telefon”, és nyomd meg 7-szer az "Android build". Ez nyitja meg a fejlesztőt lehetőségek beállításai. Engedélyezd USB hibakeresés alatt Developer lehetőségeket, és engedélyezd az "Ismeretlen forrásokat" a biztonsági beállításoknál.
12. Most flash C6903_14.1.G.534_ianford10_UK Unbranded_modified.ftf a flashmode (Indítsd a telefont ismét flash módban, kapcsold ki a telefont, tartsd hangerő le, és csatlakoztasd az USB kábelt (select Exclude [Uncheck ALL] and Wipe should be empty) You are not allowed to view links. Register or Login
13. Indítsd el a telefont a szokásos módon, és csatlakoztasd az USB kábelt (képernyő fekete lesz, ez normális, és ez marad így, amíg befejezed 16. lépést)
14. Töltse le és bontsd ki Z1C - lockeddualrecovery (...)installer.zip. Ezután futtasd install.bat, és válaszd ki a 3. opciót [Telepítés nem rootolt ROM] (You are not allowed to view links. Register or Login) Megjegyzés: Ez egy másik fájl. Ezt kell futtatni itt a számítógépen.
15. Miután a folyamat befejeződött, és kapsz egy visszaigazolást, hogy a készülék rootolt, kapcsold ki a telefont. (hangerő fel+bekapcsoló gomb hosszan nyomva)
16. Flash D5503_14.3.A.0.686_Generic_UK-nosystem.ftf (flashmode ismét) (select Wipe [Uncheck ALL] and Exclude [Uncheck ALL)
17. Menj a Recovery menü. Ehhez, kapcsold ki a telefont. Ezután kapcsold be újra. Miután rezeg és a zöld LED világít, tartsd a Hangerő FEL gombot nyomva. (LED kigyullad lila)
18. Most format/system (Mounts&Storage alatt található) (Fontos: ne indítsd újra).
19. Gyári beállítások visszaállítása a Recovery menüben.
20.  Telepítse a következő fájlokat ebben a sorrendben (Fontos)
-   z1c-44-14.3.A.0.686-UK.system.flashable.zip
-   Z1C-lockeddualrecovery(...)flashable.zip
-   UPDATE-SuperSU -V1.(...).zip
Indítsa újra a telefont. Gratulálok, a telefon most már rootolt. (bootloader még zárva)
DRM kulcs mentése:
Most, hogy a telefon rootolt, folytasd a DRM kulcsok mentését. (TA partíció).
Kövesd az alábbi lépéseket:
-   Engedélyezd USB hibakeresés a telefonon (lásd 10. lépés)
-   Töltsd le TA és indítsd el-TA.bat ( You are not allowed to view links. Register or Login)
-   Válaszd ki az 1. lehetőség (tartalék), hogy a TA partíció
-   Folyamat kész, a biztonsági mentés a mappa backup/ lesz. (Készíts biztonsági mentést a mentésről!)
Gratulálok, van egy biztonsági másolatod a DRM kulcsokról.

Bootloader feloldása: csak független telefonokon
Most, ha van egy biztonsági másolatot a DRM kulcsok készen áll, hogy feltárja a bootloader. Be kell, hogy egy nyitott bootloader telepítéséhez Custom ROM-ok, a vizsgálati épít, stb. Készítsen biztonsági másolatot, mert az SD kártya formázásra kerül! Kövesse ezt az útmutatót, hogy kinyit a bootloader: You are not allowed to view links. Register or Login Igen, ez is működik Z1 kompakt, az összes lépést azonos. Átugorhatja az illesztőprogramok telepítését, mert akkor már azokat a fenti lépéseket. Bootloader visszazárása:
Ha azt szeretné, hogy visszazárás a bootloader (pl. letöltéséhez hivatalos sony frissítések Sony Update Service), akkor megteheti a flashtool. Ez csak akkor működik, ha már kinyitotta a bootloader a hivatalos módszer. Megjegyzés: Ez nem állítja vissza a DRM kulcsokat. Ha van egy garanciális probléma, akkor vissza kell állítania a TA Partition (ami visszazárás a bootloader és visszaállítja DRM billentyűk) Backup TA.
Nyisd meg a flashtool-t:
-   Kattintson a BLU ikonra
-   Csatlakoztassa a telefont flashmode (tartsa hangerő le, és csatlakoztassa az USB-kábel)
-   Flashtool kérni fogja a készülék típusától, válassza a Sony XPERIA Z1 (ha Z1 kompakt nincs a listában)
-   Flashtool fogja olvasni az IMEI, és a feloldó kódot. Ellenőrizze, hogy ezek helyesek (vö. feloldó kódot, az Ön által kapott e-mailben a Sony , amikor kinyitotta a bootloader )
-   Flashtool fogja menteni a feloldó kódot a programját mappában egyéni/mydevices.
-   Kattintson a "Lock bootloader "(-> Ha azt szeretné, hogy kinyit újra, ismételje meg a lépéseket (automatikusan felismeri, hogy a bootloader zárva van)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
A rootolás tökéletesen működik nálam. Ezt követően a kiadott frissítéseket az alábbi módon tedd fel. Adatvesztés nélkül.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Töltsd le:
1. D5503_14.1.A.0.757_Generic_UK-nosystem.ftf a PC-re telepített flashtool firmware mappájába

Töltsd le és másold SD kártyára:

2. Z1C-44-14.1.A.0757-UK.system.flashable.zip az SD kártyára (ne csomagold ki)
3.Z1C-lockeddualrecovery(...).Flashable.zip az SD kártyára (ne csomagold ki)
4. SuperSU és tedd az SD kártyára (ne csomagold ki)

5. Menj a Recovery menübe, és próbáld SuperSU flash. Ha ez sikerül, folytasd. Ellenkező esetben, mikor rezeg, és a zöld LED világít, nyomd meg a hangerő le, és lépj így a Recovery menübe.
6. A helyreállítási menüben/system (Mounts & Storage alatt található) telepítsd a következő fájlokat (ebben a sorrendben, ne indítsd újra)
- Z1C-44-14.1.A.0757-UK.system.flashable.zip
- Z1C-lockeddualrecovery(...).Flashable.zip
- SuperSU zip fájl
7. A telepítés után menj Advanced=>Kikapcsolás (lehet, hogy a power off energiagazdálkodási lehetőségek alatt található, attól függ, melyik helyreállítást használod)
8. Indítsd el a telefont flashmodeban (tartsd hangerő le, a telefon legyen kikapcsolva, és csatlakoztasd az USB -kábelt)
Indítsd el flashtoolt és a flasheld a D5503_14.1.A.0757_Generic_UK-nosystem.ftf select Wipe [Uncheck Data] and Exclude [Uncheck ALL])
Készen is vagyunk!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
rootolást, és bootloader nyitást minden Z1 compact tulajnak. :)

Nem elérhető jade66

  • Hozzászólások: 16
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: I9100XWKE7
  • PDA ROM: I9100XXKDJ
Re: Xperia Z1 ROOT
« Reply #71 Dátum: 2014, 04 25, 04:56:49 »
sziasztok,Z1 szeretnék Rootolni de sajnos egy link nem jó,nincs fenn már a fájl,
Majd ehhez kell ennek a párja is,de ODEXED verzióban:

You are not allowed to view links. Register or Login!1dtk0BBR!D5sRt2DZ349qBjrAWtw-YBWZssAC3x_FP4bAYzTYJIk

Tud valaki segíteni, honnan tudom leszedni ezt a verziót?? Köszi.

Nem elérhető Airon

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 188
  • Nem: Férfi
  • Dubstep Monster
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: LG G3 (D855)
  • PDA ROM: Euphoria OS
  • Skype: nodezer0
Re: Xperia Z1 ROOT
« Reply #72 Dátum: 2014, 05 04, 12:12:31 »
Ki volt az a nagyokos, aki azt mondta, a Sony-kat könnyebb romolni mint a Samukat? Csak reggel óta sz*pok vele, felment a 4.2.2 persze térerő az luxus, a kingo meg cseszik rootolni...

Nem elérhető yager01

  • Hozzászólások: 774
  • Nem: Férfi
  • PDA: HUAWEI P6
  • PDA ROM: Aktuális gyári ROM - csak Root
Re: Xperia Z1 ROOT
« Reply #73 Dátum: 2014, 06 09, 17:39:31 »
Tényleg necces rootolni a Z1 -et! Samu-t 1000szer könnyebb volt! Igazság szerint nem is boldogulok vele. Bocs az OFF miatt... a mobilarena fórumon félvő leírás szerint csináltam. Addig eljutottam, hogy vissza flasheltem a szükséges verziójú ROM -ot, de a root ezzel - Root_with_Restore_by_Bin4ry_v33 - már nem akar működni! Elég inaktív a topic ott is és itt is. Remélem itt akad valaki aki tud segíteni!

Az érdekelne, hogy a topic elején lévő leírás működik e? Ha igen akkor utána tudok frissíteni a legújabb rendszerre? MErt a KitKat lenne a cél persze ROOT-olva!

Nem elérhető gaudiusz

  • Hozzászólások: 0
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: 100
  • PDA: sony xperia z1 compact
  • PDA ROM: kj
  • Skype: kjk
Re: Xperia Z1 ROOT
« Reply #74 Dátum: 2014, 06 12, 08:42:53 »
sziasztok nekem z1 compact van adatok: android 4.4.2
                                                                   típusszám D5503
                                                                   buildszám 14.3.a.0.757
ehhez kérhetnék segítséget rootolás terén például mit kell hozzá letölteni
gondolom ez a leírás működik ezen is csak hogy valaki belinkelné amit ehhez a telefonhoz kell a rootoláshoz.