2024, 09 22, 21:23:40

Szerző Téma: Nexus 5 - ROM-ok, kernelek, custom recovery, root  (Megtekintve 162133 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #300 Dátum: 2014, 02 18, 10:57:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Beállítások Haladó opciók és ott a superuser azt csesztezsd meg és akkor jó lesz.
Úgyan azokat jelöld be amik ott vannak. Nekem így működött eddig akát hányszor telepítettem.

Rizs segítségével megtaláltam a developer options alatt, úgyhogy már megoldódott a probléma, de köszi. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #301 Dátum: 2014, 02 18, 10:58:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Írtad, hogy resetelni kell az FKU beállításait. Mi a franc az, és hol találom? Alkalmazások között nem találok ilyet.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
FKU = Franco Kernel Updater: You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #302 Dátum: 2014, 02 18, 10:59:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
FKU-ban bal oldali menuben alkalmazas beallitasok -> FKU adatainak torlese. Sajnos ma ezutan is talalkoztam a villogas kepernyo csikozodas hibaval. Ugyhogy ment vissza az r32.

Neked r32 alatt megy a Touch Control? Nekem folyton telepít valamit, majd újra indul a telefon, és utána mintha mi sem történt volna.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető TODI1111

  • Hozzászólások: 157
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: LG G4
  • PDA ROM: V10e + root + xposed
Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #303 Dátum: 2014, 02 18, 11:14:05 »
Na fent van nálam is a slim! Eddig minden oké! Nekem nem jelentkezik a képernyő vibrálás! Most tanulmányozom és belakom!

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: Re: Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #304 Dátum: 2014, 02 18, 11:37:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Neked r32 alatt megy a Touch Control? Nekem folyton telepít valamit, majd újra indul a telefon, és utána mintha mi sem történt volna.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Mukodik tokeletesen. Mar r33 alatt is. A modulokat tolti le. Ha r32 van fent akkor az r14-est kell betolteni vele es mukodni fog. Nem draga app 600 valahany ft. Megerdemli a fejleszto a tsmogatast. Foleg ezutan a vasarnapi eset utan amit leirtam.

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: Re: Re: Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #305 Dátum: 2014, 02 18, 11:51:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mukodik tokeletesen. Mar r33 alatt is. A modulokat tolti le. Ha r32 van fent akkor az r14-est kell betolteni vele es mukodni fog. Nem draga app 600 valahany ft. Megerdemli a fejleszto a tsmogatast. Foleg ezutan a vasarnapi eset utan amit leirtam.

Ha olyan az app, mindig megveszem, de előtte szeretem kipróbálni. :) Köszi, eddig az r33-al próbáltam.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető TODI1111

  • Hozzászólások: 157
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: LG G4
  • PDA ROM: V10e + root + xposed
Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #306 Dátum: 2014, 02 18, 12:30:53 »
Ha valaki egy stock romon lecseréli a gyári kernelt, akkor utána esetleg hogyan tudja visszatenni az eredeti kernelt?

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #307 Dátum: 2014, 02 18, 12:34:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha valaki egy stock romon lecseréli a gyári kernelt, akkor utána esetleg hogyan tudja visszatenni az eredeti kernelt?
Flashify appal letoltheto a gyari kernel img-je es telepitheto is automatikusan: You are not allowed to view links. Register or Login
Ugyanezzel az alkalmazassal franco kernelei is tolthetoek. A ket fejleszto jo barat. Igy belekerult franco kernel letoltesi lehetoseg is az alkalmazasba:-)

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: Re: Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #308 Dátum: 2014, 02 18, 13:00:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
FKU = Franco Kernel Updater: You are not allowed to view links. Register or Login

Köszi. Kicsit sokallom érte az 1200 forintot, de majd meglátom.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: Re: Re: Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #309 Dátum: 2014, 02 18, 13:04:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszi. Kicsit sokallom érte az 1200 forintot, de majd meglátom.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
En 1100 valamennyiert vettem. Decemberben le volt ertekelve 25%-al akkor 700 valahany ft-ba kerult. Zseni a srac megerdemli a tamogatast. Foleg, hogy mar egy eve az o kernelet hasznalom. Mar a Nexus 4-en is ezt hasznaltam.

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #310 Dátum: 2014, 02 18, 13:07:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
En 1100 valamennyiert vettem. Decemberben le volt ertekelve 25%-al akkor 700 valahany ft-ba kerult. Zseni a srac megerdemli a tamogatast. Foleg, hogy mar egy eve az o kernelet hasznalom. Mar a Nexus 4-en is ezt hasznaltam.

Ha leértékelik, vagy nagyon szükségem lesz a program nyújtotta lehetőségekre, akkor megveszem. A Touch Control-t viszont meg fogom venni, szuper progi.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #311 Dátum: 2014, 02 18, 13:37:54 »
Azon tűnődtem, hogy ez a touch2wake mennyire dobja meg vajon a fogyasztást? Elévgre az érintőpanel végig be van kapcsolva. Vajon hagyja deepsleepbe menni a telefont?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #312 Dátum: 2014, 02 18, 13:57:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha leértékelik, vagy nagyon szükségem lesz a program nyújtotta lehetőségekre, akkor megveszem. A Touch Control-t viszont meg fogom venni, szuper progi.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
En meg Nexus 4-nel vettem meg. Oda kellett nagyon a gamma beallitasok modositasahoz, hogy ne legyenek fakok a szinek.

You are not allowed to view links. Register or Login
Azon tűnődtem, hogy ez a touch2wake mennyire dobja meg vajon a fogyasztást? Elévgre az érintőpanel végig be van kapcsolva. Vajon hagyja deepsleepbe menni a telefont?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Show P anno leirta az S2W mukodeset. Nincs bekapcsolva allandoan a touch panel.

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #313 Dátum: 2014, 02 18, 14:07:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Show P anno leirta az S2W mukodeset. Nincs bekapcsolva allandoan a touch panel.

Rendbeb. Tetszetős a SlimKat, van pár hasznos funkciója, de félek, hogy az aksi nem fogja úgy bírni mint gyári rendszer alatt. Majd kiderül. 57%-on van az aksi, de még csak egy órát ment a kijelző. Ilyenkor a gyári alatt már 1.5-2 óra körül szokott lenni. Pedig ma már nem is gyötörtem semmi extrával. :(

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető mmarta

  • Hozzászólások: 19
  • Nem: Nő
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: agps
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: 4.4.2
Re: Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #314 Dátum: 2014, 02 18, 16:31:02 »
Idézet
Itt csak egy van. Kikapcsolt allapotban hangero le + bekapcs es bejon a bootloader. Ahol ugye megy a fastboot parancs. Hangero gombokkal itt navigalhatsz a menukbe power gomb megnyomasaval tudod ervenyesiteni pl recovery mod es ujraindul. Megegy van bar en talan ha ketszer jartam itt. Gyari recoverynel, hogy megjelenjen a menu egyszerre kell lenyomni a hangero fel es bekapcs gombot. Remelem sikerult megnyugtatnom teged:-)

Köszi. Amúgy a power és hangerő fel itt is újraindítást eredményez.
Megjött a teló, háááát egy álom!  :google2:

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #315 Dátum: 2014, 02 18, 16:48:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszi. Amúgy a power és hangerő fel itt is újraindítást eredményez.
Megjött a teló, háááát egy álom!  :google2:
Nem. A power gomb hosszan nyomasaval, kb 10 masodperc indul ujra a vas.

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #316 Dátum: 2014, 02 18, 16:55:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Rendbeb. Tetszetős a SlimKat, van pár hasznos funkciója, de félek, hogy az aksi nem fogja úgy bírni mint gyári rendszer alatt. Majd kiderül. 57%-on van az aksi, de még csak egy órát ment a kijelző. Ilyenkor a gyári alatt már 1.5-2 óra körül szokott lenni. Pedig ma már nem is gyötörtem semmi extrával. :(

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
En vasarnap voltam vegyesen WIFI es mobilnet hasznalaton is 6 orat (LTE ki van kapcsolva, mert a jelenlegi elofizetesembe csak 3G-s a mobilnet.) A tobbi WIFI. 12.5 ora volt a keszenletem 4 ora 6 perc a kijelzom. 4%-nal inditottam ujra felfrissiteni az uj Official SlimKat-re. Csak, hogy erezze a torodest:-D

Nem elérhető seismic

  • Hozzászólások: 275
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: -
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: DTP 4.7
Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #317 Dátum: 2014, 02 18, 18:41:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Gyári rendszer 16 ezer körül hoz, még sem rezzen, döcög stb. Nem tök mindegy akkor?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Ja a gyári nekem is 18000-rel indult, aztán szépen kúszott fel... Mint amikor bejáratsz egy autót... Mielőtt az első romot rátoltam 28-29000 körül tolta, anélkül, hogy bármit is mókoltam volna vele...

Nem elérhető seismic

  • Hozzászólások: 275
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: -
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: DTP 4.7
Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #318 Dátum: 2014, 02 18, 18:51:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
igen, ezt mondom én is.....nem számít annyira, csak hát a  kisördög még is ott súgja hogy akkor most mi van (?)
...egyébként a gyári tényleg eszetlen kevés pontja ellenére is felhasználói élményben még is rendben van....
itt talán a ROM által nyújtott szolgáltatások mennyisége ami számomra fontos, és ebben a slimkat-ban nincs annyi "okosság" mint más, már általam is tesztelt verziókban...
Sztem a teljesítmény leginkább a grafikánál számít, mindennapi használatban úgysem lehet észrevenni semmit... úgyhogy én ezt ajánlom: You are not allowed to view links. Register or Login
Ezzel csúcsteljesítményen lehet pörgetni a vasat!
Lehet grafikus benchmarkot mérni... Én egy ideje ezt használom... De néha én is megnézem az antutuval is romokat...

Nem elérhető seismic

  • Hozzászólások: 275
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: -
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: DTP 4.7
Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #319 Dátum: 2014, 02 18, 19:15:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
értem én hogy tényleg nincs jelentősége ezeknek az antutu pontoknak, de azért még is érdekes hogy a slim final, és a franco kernel páros csak 22 ezer pontos kombo, amig korábban más ROM-okkal mértem 34 ezer felett is...
miért is szeretjük mi akkor ennyire a slimkat-ot ? :oops:
Jó a Slim, de tény, hogy van jobb is... Érdemes többet kipróbálni... Nekem valahogy a fogyasztása nem úgy alakul, ahogy kéne... A benchmark pont nálam csak másodlagos, de ha az ember saját gépén hasonlítgatja a romokat, mégis lehet látni a különbségeket... És nálam most a slim-franco páros eléggé le van maradva az AOSB mögött mind teljesítményben, mind akkuhasználatban...
No meg sokkal több a beállítási lehetőség is.

Nem elérhető seismic

  • Hozzászólások: 275
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: -
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: DTP 4.7
Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #320 Dátum: 2014, 02 18, 20:57:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem tud valamit telepíteni a superuser, így viszont nincs root jogom. Ötlet?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Nekem se működött... Ha még nem oldottad meg, van flashelhető supersu.zip-em ami működik... Én minden romtelepítés után azt dobom fel... Dobj egy emailt, küldöm... Már nem emlékszem, honnan szedtem le...

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: Re: Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #321 Dátum: 2014, 02 18, 21:32:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
En vasarnap voltam vegyesen WIFI es mobilnet hasznalaton is 6 orat (LTE ki van kapcsolva, mert a jelenlegi elofizetesembe csak 3G-s a mobilnet.) A tobbi WIFI. 12.5 ora volt a keszenletem 4 ora 6 perc a kijelzom. 4%-nal inditottam ujra felfrissiteni az uj Official SlimKat-re. Csak, hogy erezze a torodest:-D

Még adok neki egy kis esélyt, de ha ez így marad, nem leszünk jó barátok a rommal és kernellel. 20 órája húztam le töltőről, most rakom 5%-on fel újra, alig ment 3 órát mobilnetről, a kijelzőidő viszont siralmas 2 óra 5 percen áll...

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető seismic

  • Hozzászólások: 275
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: -
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: DTP 4.7
Re: Re: Re: Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #322 Dátum: 2014, 02 18, 21:51:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Még adok neki egy kis esélyt, de ha ez így marad, nem leszünk jó barátok a rommal és kernellel. 20 órája húztam le töltőről, most rakom 5%-on fel újra, alig ment 3 órát mobilnetről, a kijelzőidő viszont siralmas 2 óra 5 percen áll...

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Ugye-ugye? Nem tudom, de franco valamit elbabrált az új fejlesztéssel... A régebbi jobb volt... Talán r27 vagy 28...
Sztem addig-addig fejlesztgetnek, míg teljesen túlbonyolítják, azt lőttek neki. Jó, biztos nem egyszerű finomhangolni a rendszert, tuti kis nüanszokon múlik a tökéletes egyensúly, de ami szuperul működik, azt miért kell még tovább bonyolítani... Ugyanez volt nálam a Vanir rommal... Már írtam itt a fórumon is, hogy a január 23-ai kiadás maga volt a tökély... Azóta nézem mindig az új kiadásokat, de fél nap, de van hogy pár óra múlva kukázom, mert fogyaszt a cucc rendesen.
Próbáld ki az AOSB-t, nekem most ez van fönn... Ennyit tud:

Nem elérhető seismic

  • Hozzászólások: 275
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: -
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: DTP 4.7
Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #323 Dátum: 2014, 02 18, 22:12:27 »
Bírta volna tovább is, csak az utolsó 17%-nál muszáj volt Bécsben kétszer perc alatt leszívta navigálni... Így azt se

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #324 Dátum: 2014, 02 18, 23:36:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Bírta volna tovább is, csak az utolsó 17%-nál muszáj volt Bécsben kétszer perc alatt leszívta navigálni... Így azt se
Navigalasnal nyilvan autoban ulsz. Miert nem lehet radugni szivargyujtora azt a szerencsetlen telefont? 2500ft-ert kapsz 2A-es szivargyujtos toltot amin van ket USB egyszerre ket vasat tudsz vele tolteni 1A-el.