2024, 09 23, 00:32:58

Szerző Téma: Nexus 5 - ROM-ok, kernelek, custom recovery, root  (Megtekintve 162137 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető molnard89

  • Hozzászólások: 70
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 3
  • PDA ROM: OxygenOS 4.0
Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #225 Dátum: 2014, 02 14, 13:17:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
kérdés: nem tudja vki, a nexus root toolkitben alapból benne van a gyári rom? csak egy estleges visszaállítás miatt kérdezem...
A Cataclysm ROM -ról mi a véleményetek? vagy várjam meg a slimkat stable-t, ahogy látom, mindjárt megjön...

szia, be kell állítanod benne az eszköz típusát és verzióját és a Flash Stock+Unroot-ra kattintva elvileg letölti hozzá. Próbáltam, nekem nem sikerült. Elindult a letöltés, de egyszer sem ment végig. Aztán kézikusan visszaállítottam.

failed

  • Vendég
Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #226 Dátum: 2014, 02 14, 13:19:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
kérdés: nem tudja vki, a nexus root toolkitben alapból benne van a gyári rom? csak egy estleges visszaállítás miatt kérdezem...
A Cataclysm ROM -ról mi a véleményetek? vagy várjam meg a slimkat stable-t, ahogy látom, mindjárt megjön...
válasz: úgy van benne hogy amikor arra a gombra nyomsz, akkor leszedi a NET-ről, és meg is tartja persze, így később is jó az már.
- teszteld nyugodtan, és írd meg ..)

Nem elérhető lita

  • Hozzászólások: 21
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: 5.1.1 Pzoley
Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #227 Dátum: 2014, 02 14, 14:28:38 »
Kipróbáltam, tapasztalatok:
Elindítottam kíváncsiságból a stock visszaállítást a nrt ben, anélkül, hogy a telót csatlakoztattam volna, és igazatok van, felugrott egy webhelyre, letöltötte a stock romot, kicsomagolta és leellenőrizte, majd telepítette volna, ha lát telefont.
Itt megszakítottam a menetet, mert nekem még a stock rom van fent, most készülődök a rootoláshoz, és biztonságból érdekelt.
Azt nem tudom, hova töltötte le a gépemen, mert nem találom sehol.
 

Nem elérhető UnluckyDuce

  • Hozzászólások: 82
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: HTC One
  • PDA ROM: Gyári
Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #228 Dátum: 2014, 02 14, 23:02:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azért ezzel lehetne vitatkozni... Itt van pl. az AOSB-rom... Ennyi feature-t egy romban még nem láttam, még a progress bar is testre szabható... Teljesítményben is csúcs... Az Epic benchmark ennyi fps-t még nem adott... Akku is laza.. Csak még stabilitási problémák vannak vele.
A Vanir is hozza Slim szintjét, nekem jó ideje ez van fenn.
Jó néhány romot, és kernelt kipróbáltam már,  ez alapján mondom ezeket... Tudom ajánlani még a Linaro kernelt is, nagyon jó, mondjuk nem véletlenül, mert a franco kernel az alapja, kicsit még tovább reszelgetve... Az új franco megjelenése után pár órával jön ki mindig, ez is r32-nél tart...

Tehát azt mondod a linaro kernel jobb franco nál? Az én Nexusomon a franco fut, de fontos nekem a lehető legnagyobb teljesítmény kipreselese a masinabol (természetesen hátrányok nélkül, akkuidot nem ide értem de az élettartam ide tartozik, ugyanis nem lenne jó ha lefustolne a SoC :D)

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #229 Dátum: 2014, 02 15, 04:01:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tehát azt mondod a linaro kernel jobb franco nál? Az én Nexusomon a franco fut, de fontos nekem a lehető legnagyobb teljesítmény kipreselese a masinabol (természetesen hátrányok nélkül, akkuidot nem ide értem de az élettartam ide tartozik, ugyanis nem lenne jó ha lefustolne a SoC :D)
Erre franco vagy faux kernele a leg alkalmasabb. Mindketto alkalmazasaban FKU, faux clock a leg nagyobb reszletesseggel allitgathato a processzor sebesseg.

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #230 Dátum: 2014, 02 15, 09:10:16 »
Eleg nagy a valoszinusege, hogy hetfon stable release jon a SlimKatbol:-)

Nem elérhető UnluckyDuce

  • Hozzászólások: 82
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: HTC One
  • PDA ROM: Gyári
Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #231 Dátum: 2014, 02 15, 10:32:59 »
Van valaki aki cyanogenmod romot használ? egyik haveromnak feltettem a nexus 5re a legutóbbi pénteki nightly verziót, és csak a gyári kernellel hajlandó elindulni, ha más kernelt telepitek akkor csak a google feliratig jut a telefon :D

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #232 Dátum: 2014, 02 15, 12:24:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Van valaki aki cyanogenmod romot használ? egyik haveromnak feltettem a nexus 5re a legutóbbi pénteki nightly verziót, és csak a gyári kernellel hajlandó elindulni, ha más kernelt telepitek akkor csak a google feliratig jut a telefon :D
Franco kernele sem megy cm alatt nem foglalkozik vele. Ziddey kernele megy ha jol tudom ami franco alapra epitkezik.

Nem elérhető mmarta

  • Hozzászólások: 19
  • Nem: Nő
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: agps
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: 4.4.2
Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #233 Dátum: 2014, 02 16, 07:40:57 »
Abban kérném a segítséget, hogy eligazodjak a romok elnevezésében:
1. KOT, KK, KRT, valamint a hammerhead sem tiszta.
 Ezeket valami kódneveknek gondolom. Hogyan tudom kiválasztani majd a készüléknek megfelelő romot?

2. NRT telepítésekor felugrott egy ablak, hogy leszedi a openrecovery-twrp-2.6.3.4-hammerhead cuccot. Megtaláltam a data\recovery_custom mappában. Mi a teendő vele? Az NRT-ben a root alatt van egy opció választás: flash custom recovery, ezt kell pipálni? Recoveryt nem csak akkor tesz fel, ha unlockolva van a teló? Illetve megfordítom a kérdést, ezt akkor kell pipálni, ha unlockolok is?

3. Ha még nem szeretném unlockolni, akkor is lehet rootolni ugye? Ha pedig unlock+root is van és vissza szeretném állítani a gyári állapotot, akkor - ahogy a NRT-ben látom- először vissza a stock rom+unroot és ez után jöhet az OEM stock.
A google oldalán nézve a romokat gőzöm sincs melyik a gyári stock. Hogyan azonosítjuk be? Ha valamit esetleg elrontok és nem indul a vas, kell hogy legyen mentőöv.

Kedden lesz meg a készülék, szóval készülök rendesen  :D , Xperia S  telóról jövök, ott már becsukott szemmel is ment minden, vagyis nem vagyok sík hülye  ;), de itt mások az elnevezések.

Még valami: A Play-en lévő Franco kernel appot használjátok frissítésre?


Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #234 Dátum: 2014, 02 16, 08:06:06 »
[KERNEL] [GPL] [N5] franco.Kernel - r33
You are not allowed to view links. Register or Login

Changelog:
Important!
FK does not work with CM or derivates anymore so don't flash if you're in one of those roms. Also make sure you're not undervolting too much, this new build might be a little extra nervous regarding low voltages.

Improvement!
This is a huge release with more than 1 month of consecutive testing. It contains probably more than 250 new commits which include a lot of patches from Codeaurora with fixes, performance improvements and battery improvements. Subsystems like cpufreq, audio, video, display, thermal, power management etc have been improved. For a complete list of changes please visit my github repository.

Improvement!
My hotplug driver has been improved as in having a complete new set of tunables for advanced users. Visit my repository for the documentation of each tunable.

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #235 Dátum: 2014, 02 16, 08:21:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kedden lesz meg a készülék, szóval készülök rendesen  :D , Xperia S  telóról jövök, ott már becsukott szemmel is ment minden, vagyis nem vagyok sík hülye  ;), de itt mások az elnevezések.

Még valami: A Play-en lévő Franco kernel appot használjátok frissítésre?
A rom kodnevekkel nem kell foglalkozni. A hammerhead a Nexus 5 kodneve. Mint a Nexus 4-nel a mako. Az elso hsz-ban ott van a Wug's toolkit. Azzal mindent meg tudsz csinalni. Unlock, root, recovery, visszaallitas teljesen gyarira. A roothoz kell unlock, de nem szukseges a TWRP (custom recovery) ha mar lud akkor legyen kover es akkor azt csinalsz a vassal amit akarsz. Kedd az pont jo nap lesz. Most jott ki Franco r33-mas kernele. Holnap az uj SlimKat. Kedden mar teheted is fel egybol a vasra:-) FKU-t en megvettem. Ennyi tamogatast megerdemel a portugal baratunk. Egy zseni a srac.

Nem elérhető mmarta

  • Hozzászólások: 19
  • Nem: Nő
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: agps
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: 4.4.2
Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #236 Dátum: 2014, 02 16, 09:20:56 »
Ok, köszi. Még valamit szeretnék kérdezni, gyári romot zip formátumban honnan lehet beszerezni?

Nem elérhető Lenny

  • Hozzászólások: 1049
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: Gyári stock
Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #237 Dátum: 2014, 02 16, 10:21:31 »
Unlock-nál resetelni fogja a telót azt tudom, de a belső SD-t is törölni fogja?

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #238 Dátum: 2014, 02 16, 11:46:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Unlock-nál resetelni fogja a telót azt tudom, de a belső SD-t is törölni fogja?
Igen gyalul mindent. Ugyhogy elotte mentsel.

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #239 Dátum: 2014, 02 16, 11:48:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ok, köszi. Még valamit szeretnék kérdezni, gyári romot zip formátumban honnan lehet beszerezni?
Innen: You are not allowed to view links. Register or Login
Amugy a Wug's Toolkit letolti automatikusan ha vissza szeretned allitani a vasat gyarira.

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #240 Dátum: 2014, 02 16, 12:01:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Innen: You are not allowed to view links. Register or Login
Amugy a Wug's Toolkit letolti automatikusan ha vissza szeretned allitani a vasat gyarira.

Ezt néztem korábban, és azon tűnődtem el, hogy akkor ROM-ban nincs különbség EU-s és É-Amerikai változat, valamint 16GB és 32GB között?
Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető mmarta

  • Hozzászólások: 19
  • Nem: Nő
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: agps
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: 4.4.2
Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #241 Dátum: 2014, 02 16, 15:16:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Innen: You are not allowed to view links. Register or Login
Amugy a Wug's Toolkit letolti automatikusan ha vissza szeretned allitani a vasat gyarira.

Ez tar formátum  :oops:

Nem elérhető TODI1111

  • Hozzászólások: 157
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: LG G4
  • PDA ROM: V10e + root + xposed
Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #242 Dátum: 2014, 02 16, 19:00:24 »
Ha rootolom a telcsit akkor a busyboxot is fel kell tenni? Ha igen, mi a célja? Mit kell vele csinálni?

Nem elérhető seismic

  • Hozzászólások: 275
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: -
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: DTP 4.7
Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #243 Dátum: 2014, 02 16, 19:13:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
szia, be kell állítanod benne az eszköz típusát és verzióját és a Flash Stock+Unroot-ra kattintva elvileg letölti hozzá. Próbáltam, nekem nem sikerült. Elindult a letöltés, de egyszer sem ment végig. Aztán kézikusan visszaállítottam.
Működik az... Csak  censored  lassan... Én megcsináltam vele, igaz egy napra otthonhagytam a telót... :) Mire hazaértem a melóból addigra végzett...
Megjegyzem előtte szétbarmoltam a szoftvert... :)

Nem elérhető seismic

  • Hozzászólások: 275
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: -
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: DTP 4.7
Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #244 Dátum: 2014, 02 16, 19:38:28 »
AOSB most már stabil, kicsiszolták! Itt van a fogyasztás:
Csúcs teljesítmény, rengeteg extra funkció!

Nem elérhető seismic

  • Hozzászólások: 275
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: -
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: DTP 4.7
Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #245 Dátum: 2014, 02 16, 21:20:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tehát azt mondod a linaro kernel jobb franco nál? Az én Nexusomon a franco fut, de fontos nekem a lehető legnagyobb teljesítmény kipreselese a masinabol (természetesen hátrányok nélkül, akkuidot nem ide értem de az élettartam ide tartozik, ugyanis nem lenne jó ha lefustolne a SoC :D)
Azt hogy jobb-e, nem merném így állítani... Ki kell próbálni... Sztem nagyjából egy szinten vannak... Több funkciót raktak bele... Itt olvasgathatsz, mivel tud többet: You are not allowed to view links. Register or Login
Ugyanúgy jó hozzá az FKU app is...

Nem elérhető seismic

  • Hozzászólások: 275
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: -
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: DTP 4.7
Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #246 Dátum: 2014, 02 16, 21:26:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Van valaki aki cyanogenmod romot használ? egyik haveromnak feltettem a nexus 5re a legutóbbi pénteki nightly verziót, és csak a gyári kernellel hajlandó elindulni, ha más kernelt telepitek akkor csak a google feliratig jut a telefon :D
Nekem most egy CM alapú rom van fent AOSB Probam rom... Sztem zseniális... You are not allowed to view links. Register or Login
Előtte a Vanir volt, azzal is nagyon meg voltam elégedve...
Az újabb verziók viszont gyengébbek belőle... A január 23-ai kiadás volt a legtutibb!
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #247 Dátum: 2014, 02 16, 21:31:55 »
Slim-hammerhead-4.4.2.build.3-OFFICIAL-3080
You are not allowed to view links. Register or Login

En ezt ajanlom:
Slim_minimal_gapps.4.4.2.build.3
You are not allowed to view links. Register or Login

Ez is egy lehetoseg ha minden kacat kell:
Slim_AIO_gapps.4.4.2.build.3
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető seismic

  • Hozzászólások: 275
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: -
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: DTP 4.7
Re: Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #248 Dátum: 2014, 02 16, 22:55:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tehát azt mondod a linaro kernel jobb franco nál? Az én Nexusomon a franco fut, de fontos nekem a lehető legnagyobb teljesítmény kipreselese a masinabol (természetesen hátrányok nélkül, akkuidot nem ide értem de az élettartam ide tartozik, ugyanis nem lenne jó ha lefustolne a SoC :D)
Ha a nagy teljesítmény számít, ajánlom a Vanir romot... Proci húzás nélkül (2265-ön) 34000-t mért az antutu... És az akksiidő is meggyőző volt... A január 23-ai kiadást érdemes telepíteni... You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető TODI1111

  • Hozzászólások: 157
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: LG G4
  • PDA ROM: V10e + root + xposed
Re: ROM-ok, kernelek, custom recovery, root
« Reply #249 Dátum: 2014, 02 17, 09:59:13 »
A franco kernelt simán fel lehet tenni stock romra is? Ha esetleg fel szeretném tenni a legújabb slim romot annak mi a pontos menete?