2024, 03 19, 05:57:27

Szerző Téma: Galaxy Note 3 - Rom topik  (Megtekintve 81887 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Bástya

  • Hozzászólások: 574
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy Note 8 és Note 3
  • PDA ROM: 7.1.1 Gyári
Re: Re: Galaxy Note 3 - Rom topik
« Reply #425 Dátum: 2015, 01 15, 12:26:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Előbb-utóbb? ;) Hiszen ezek szerint lassan másfél éve nincs, ha tényleg nincs.
Az S5-re bezzeg van, bár ott a JB már nem játszik, az KitKattel indult, ha jól emlékszem.
De Note 3-nál a KitKat se 4 fájlos.

Az XDA-n lévő 5.0 az 4+pit fájlos!

Tapatalk-kal küldve az én SM-N9005-el


Nem elérhető Time

  • Hozzászólások: 1374
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Note8
  • PDA ROM: Gyári 8.0.0
Re: Re: Galaxy Note 3 - Rom topik
« Reply #426 Dátum: 2015, 01 15, 14:10:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az XDA-n lévő 5.0 az 4+pit fájlos!

Tapatalk-kal küldve az én SM-N9005-el

Igen, ezt már írtad. ;) De ez egyrészt csak kvázi hivatalos, mert az egy kiszivárgott rom.
Másrészt Lollipop, tehát se JB nincs, se KitKat 4 fájlos, így erről visszalépni nemigen lehet, ha felmerülne. Hacsak egyfájlos KitKattel nem.

Őszintén szólva engem a KitKat nem dobott fel a hülyeségei miatt. A Knoxot nem akartam beáldozni, és eleinte mindenképp célszerű lett volna a root a 4.4.2-n, hogy normálisan lehessen használni.
Maradtam 4.3-on, nem hiányzott a frissítés, amire én használom. Majd lett a Towelroot vagy fél év múlva, így rootolni is tudtam a JB-t.

A Lollipoptól se estem hanyatt, olyan sokat nekem a használatban nem nyújt az infók szerint, a fehér szín meg totál nem jön be, különösen Amoleden. Szóval nem toporgok, hogy frissíthessek.
Talán majd később, egy javítottabb gyárin. Az ART lehet, hogy nem rossz, de az se dob fel, ha másfél órával jobb lenne az akkuidő. Rootolni azt viszont kell, knoxmentesen. Inkább ez a fontos nekem.

Nem elérhető OTee

  • Hozzászólások: 109
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Note 3/SGS III
  • PDA: Note 3/SGS III
  • PDA ROM: CivZ_Flex_Lollipop 5.0/Official 4.3
Re: Galaxy Note 3 - Rom topik
« Reply #427 Dátum: 2015, 01 23, 19:09:31 »
Hello!


4.4.2 gyáriról léptem előre 5.0-ra, konkrétan:
Rom name:CivZ_Flex_Lollipop
Build: EchoeRom_V_21_LRX21V-N9005XXUGBNL8
Ver: 1.5

Note 3 és Lollipop fronton újként kérdezném, hogy a lezárt képernyőn a megjelenítést milyen módon lehet értesítéseket kitenni launcher és egyéb segédprogik nélkül?
Az időjárást sem teszi ki, hiába állítom be.
Ha mail jön, azt kiteszi, de alapból csak a Beállítások van kint, az is úgy, hogy a tartalom elrejtve ...
Ez elég semmitmondó.
Nekem kicsit a screenlock gyorsinditók is hiányoznak, bosszantó, hogy csak a fényképezőt lehet kitenni.
Az oldal felbontását (ne csak 4 ikon lehessen 1 sorban >:() szintén csak külső eszközzel lehet megoldani?
Egyébként nagy különbséget nem érzékelek a 4.4.2-höz képest, inkább kissé korlátozottabb hozzáférést.
A sebessége eddig rendben, az akku talán kicsit még jobb, bár az S3 után (még azt is használom  :D) öröm, hogy estére vígan 30-40% marad és nem csiporog töltőért.

Köszönöm: OTee
>>Note 3 <<
ROM: CivZ_Flex_Lollipop 5.0

Nem elérhető rstwingo

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 683
  • Nem: Férfi
  • Androidos Bubus
  • Navigáció / Navigation: sygic
  • PDA: SM-N910C + SM-N960F/DS
  • PDA ROM: stock 6.0.1 + stock 8.1
  • Skype: rstwingo
Re: Galaxy Note 3 - Rom topik
« Reply #428 Dátum: 2015, 01 23, 19:27:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hello!


4.4.2 gyáriról léptem előre 5.0-ra, konkrétan:
Rom name:CivZ_Flex_Lollipop
Build: EchoeRom_V_21_LRX21V-N9005XXUGBNL8
Ver: 1.5

Note 3 és Lollipop fronton újként kérdezném, hogy a lezárt képernyőn a megjelenítést milyen módon lehet értesítéseket kitenni launcher és egyéb segédprogik nélkül?
Az időjárást sem teszi ki, hiába állítom be.
Ha mail jön, azt kiteszi, de alapból csak a Beállítások van kint, az is úgy, hogy a tartalom elrejtve ...
Ez elég semmitmondó.
Nekem kicsit a screenlock gyorsinditók is hiányoznak, bosszantó, hogy csak a fényképezőt lehet kitenni.
Az oldal felbontását (ne csak 4 ikon lehessen 1 sorban >:() szintén csak külső eszközzel lehet megoldani?
Egyébként nagy különbséget nem érzékelek a 4.4.2-höz képest, inkább kissé korlátozottabb hozzáférést.
A sebessége eddig rendben, az akku talán kicsit még jobb, bár az S3 után (még azt is használom  :D) öröm, hogy estére vígan 30-40% marad és nem csiporog töltőért.

Köszönöm: OTee

Hát mivel leak romból van csinálva, az soha nem kész állapotú, mindig lesznek hiányosságok és bajok

próbáld ki Torrente lollipop romját, hátha Ő kicsit bővítet rajta

Nem elérhető OTee

  • Hozzászólások: 109
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Note 3/SGS III
  • PDA: Note 3/SGS III
  • PDA ROM: CivZ_Flex_Lollipop 5.0/Official 4.3
Re: Galaxy Note 3 - Rom topik
« Reply #429 Dátum: 2015, 01 25, 16:50:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát mivel leak romból van csinálva, az soha nem kész állapotú, mindig lesznek hiányosságok és bajok

próbáld ki Torrente lollipop romját, hátha Ő kicsit bővítet rajta

No a fentebb említett ROM (CivZ_Flex_Lollipop) gyorsan ment a levesbe, mert másnap váratlanul elkezdett system leált üzenetekkel bombázni, folyamatosan újraindult minden ok nélkül.
Már reggel gyanúsan volt, aztán gyorsan kezdett merülni, majd jöttek a hibaüzenetek.
Semmi új dolog nem lett telepítve, máig nem tudom mi okozta.
Most Echo romja van fent, ez eddig problémamentes.

OTee
>>Note 3 <<
ROM: CivZ_Flex_Lollipop 5.0

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: Galaxy Note 3 - Rom topik
« Reply #430 Dátum: 2015, 02 13, 17:31:10 »
A mai napon kijött hivatalosan VDH-ra az 5.0.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető Pummancs

  • Hozzászólások: 3
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: SGS 2
  • PDA ROM: i9100xxkl2
Re: Galaxy Note 3 - Rom topik
« Reply #431 Dátum: 2015, 02 14, 01:32:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A mai napon kijött hivatalosan VDH-ra az 5.0.

Sziasztok!

Hát én meg is próbáltam felrakni. N9005XXUGBNL8 5.0 után. de 99%-nál megállt.Size... Nincs valami ötlet, hogy mit lehetne tenni? Esetleg 4 fájlosban beszerezni?

Nem elérhető Time

  • Hozzászólások: 1374
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Note8
  • PDA ROM: Gyári 8.0.0
Re: Galaxy Note 3 - Rom topik
« Reply #432 Dátum: 2015, 02 14, 10:24:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Hát én meg is próbáltam felrakni. N9005XXUGBNL8 5.0 után. de 99%-nál megállt.Size... Nincs valami ötlet, hogy mit lehetne tenni? Esetleg 4 fájlosban beszerezni?

4 fájlosban akkor, ha volna ilyen link a letöltéshez.
Magad nem tudod 4 fájlosként leszedni a Kiessel, mert a Note 3-at sem képes inicializálni, többek között.

Nem elérhető csomos

  • Hozzászólások: 114
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Note III+Galaxy Gear
Re: Galaxy Note 3 - Rom topik
« Reply #433 Dátum: 2015, 02 14, 12:59:35 »
Felraktam az új Lengyel Romot Odin 3.07-vel,de már vagy fél órája a Samsung felirat megy .Ez normál? Előtte a Leaked 5.0-as rom volt fent

Nem elérhető Time

  • Hozzászólások: 1374
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Note8
  • PDA ROM: Gyári 8.0.0
Re: Galaxy Note 3 - Rom topik
« Reply #434 Dátum: 2015, 02 14, 13:19:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Felraktam az új Lengyel Romot Odin 3.07-vel,de már vagy fél órája a Samsung felirat megy .Ez normál? Előtte a Leaked 5.0-as rom volt fent

Csinálj egy factory resetet a gyári recoveryből.

Nem elérhető csomos

  • Hozzászólások: 114
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Note III+Galaxy Gear
Re: Galaxy Note 3 - Rom topik
« Reply #435 Dátum: 2015, 02 14, 13:45:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Csinálj egy factory resetet a gyári recoveryből.

Köszönöm most jó

Nem elérhető kender

  • Hozzászólások: 339
Galaxy Note 3 - Rom topik
« Reply #436 Dátum: 2015, 02 17, 06:36:55 »
Valaki tudja hogy mi a különbség a hivatalos 5.0 és a Leak verzió közt?

Nem elérhető lasse001

  • Hozzászólások: 729
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Waze - Sygic
  • PDA: Samsung Galaxy S10+ Prism Black ; HUAWEI MediaPad M3 8.4
Re: Galaxy Note 3 - Rom topik
« Reply #437 Dátum: 2015, 02 18, 16:51:25 »
Sziasztok. Gondoltam felrakom én is a lollipopot. Felment Xeh lett és rootolt és Knox 0x0. Szépséghiba hogy az állapota módosított. De az nem érdekel. Mobilodin + odinnal bootloader flasheléssel sikerült. :) :taps:

Nem elérhető rstwingo

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 683
  • Nem: Férfi
  • Androidos Bubus
  • Navigáció / Navigation: sygic
  • PDA: SM-N910C + SM-N960F/DS
  • PDA ROM: stock 6.0.1 + stock 8.1
  • Skype: rstwingo
Re: Galaxy Note 3 - Rom topik
« Reply #438 Dátum: 2015, 02 18, 17:11:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok. Gondoltam felrakom én is a lollipopot. Felment Xeh lett és rootolt és Knox 0x0. Szépséghiba hogy az állapota módosított. De az nem érdekel. Mobilodin + odinnal bootloader flasheléssel sikerült. :) :taps:

ezt leírnád picit bővebben, hátha másnak is jól jönne

Nem elérhető lasse001

  • Hozzászólások: 729
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Waze - Sygic
  • PDA: Samsung Galaxy S10+ Prism Black ; HUAWEI MediaPad M3 8.4
Re: Galaxy Note 3 - Rom topik
« Reply #439 Dátum: 2015, 02 18, 18:59:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ezt leírnád picit bővebben, hátha másnak is jól jönne
Na az alap a rootólt 4.4.2. A lengyel romot letöltjük és még kell a magyar XXUGNG1 rom is. Mindkettő végéről töröljük .md5 öt. A magyarból a lengyelbe átmásoljuk és felülírjuk a (cache.imaget és a hidden.imaget) ezzel XEH lesz.
Kell még a MobileOdin Pro v4.20 és a You are not allowed to view links. Register or Login
MobileOdin Pro v4.20 feltelepít. Az sdcardra másoljuk a módosított Lengyel romot és a UPDATE-SuperSU-v2.46.zip et.
Program indít. "Open file ..." hoz a rom
                     "OTA / Update ZIP"-hez a UPDATE-SuperSU-v2.46.zip
Én csak az "Enable EverRoot"-ot kapcsoltam be. A su és a MobileOdin telepítés mellőztem. Mind két wipét bejelöltem ("Wipe Dalvik Cache" + "Wipe Data and Cache").
Aztán Flash Firmware.
Mikor kb. 5 perc múlva bekapcsol a telefon akkor kikapcsoltam. Aztán Download Mode,Odin az AP hoz ezt a bootloadert.:http://data.hu/get/8517368/BL_N9005XXUGBOA5.tar
Ha felment aksi ki. Recovery és wipék. 5 perc és örülünk. Egy részét az Xda-n találtam a maradékot össze kombináltam. Felelősséget nem vállalok de nálam 100%-osan működött.

Nem elérhető rstwingo

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 683
  • Nem: Férfi
  • Androidos Bubus
  • Navigáció / Navigation: sygic
  • PDA: SM-N910C + SM-N960F/DS
  • PDA ROM: stock 6.0.1 + stock 8.1
  • Skype: rstwingo
Re: Galaxy Note 3 - Rom topik
« Reply #440 Dátum: 2015, 02 18, 20:29:52 »
Köszi  :taps: :ok:

Nem elérhető lasse001

  • Hozzászólások: 729
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Waze - Sygic
  • PDA: Samsung Galaxy S10+ Prism Black ; HUAWEI MediaPad M3 8.4
Re: Re: Galaxy Note 3 - Rom topik
« Reply #441 Dátum: 2015, 02 18, 20:56:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszi  :taps: :ok:
Vissza lehet térni Kk re is. Mikor kisérleteztem vissza kellett  mennem. A te 4 fájlosoddal sikerült is csont nélkül.

Tapatalk-kal küldve az én SM-N9005-el

Nem elérhető Robrobzon

  • Hozzászólások: 424
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO,Wazee,google
  • PDA: OnePlus 6
  • Skype: villy.robert1
Re: Galaxy Note 3 - Rom topik
« Reply #442 Dátum: 2015, 02 21, 08:20:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok. Gondoltam felrakom én is a lollipopot. Felment Xeh lett és rootolt és Knox 0x0. Szépséghiba hogy az állapota módosított. De az nem érdekel. Mobilodin + odinnal bootloader flasheléssel sikerült. :) :taps:
Nekem rootolt 4.4.2 ng1-s romom van rootolt.
Nálam szofver frissítésnél azt írja : már telepítve vannak a legújabb frissítések.Tehát nem szépséghibás:-) (állapot nem módosított)
Ha jön a frissítés magyar,mi fog történni? Tudom-e simán OTA-n frissíteni? Ha igen rootolt marad-e?

Nem elérhető lasse001

  • Hozzászólások: 729
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Waze - Sygic
  • PDA: Samsung Galaxy S10+ Prism Black ; HUAWEI MediaPad M3 8.4
Re: Galaxy Note 3 - Rom topik
« Reply #443 Dátum: 2015, 02 21, 13:42:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem rootolt 4.4.2 ng1-s romom van rootolt.
Nálam szofver frissítésnél azt írja : már telepítve vannak a legújabb frissítések.Tehát nem szépséghibás:-) (állapot nem módosított)
Ha jön a frissítés magyar,mi fog történni? Tudom-e simán OTA-n frissíteni? Ha igen rootolt marad-e?
Szia. 4.4.2 NG1 en nekem is rootolt és offical volt. A Lollipop rootoltan módosított. Vissza a kérdésedhez. Szerintem le fogja tölteni OTA-n de frissíteni nem fogja. Ha valami csoda folytán frissülne is a root elveszik az tuti.

Nem elérhető lgeza

  • Hozzászólások: 1278
  • PDA: Note3
  • PDA ROM: [ALEXNDR] ★ GPOI2 ★
Re: Galaxy Note 3 - Rom topik
« Reply #444 Dátum: 2015, 04 30, 23:06:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na az alap a rootólt 4.4.2. A lengyel romot letöltjük és még kell a magyar XXUGNG1 rom is. Mindkettő végéről töröljük .md5 öt. A magyarból a lengyelbe átmásoljuk és felülírjuk a (cache.imaget és a hidden.imaget) ezzel XEH lesz.
Kell még a MobileOdin Pro v4.20 és a You are not allowed to view links. Register or Login
MobileOdin Pro v4.20 feltelepít. Az sdcardra másoljuk a módosított Lengyel romot és a UPDATE-SuperSU-v2.46.zip et.
Program indít. "Open file ..." hoz a rom
                     "OTA / Update ZIP"-hez a UPDATE-SuperSU-v2.46.zip
Én csak az "Enable EverRoot"-ot kapcsoltam be. A su és a MobileOdin telepítés mellőztem. Mind két wipét bejelöltem ("Wipe Dalvik Cache" + "Wipe Data and Cache").
Aztán Flash Firmware.
Mikor kb. 5 perc múlva bekapcsol a telefon akkor kikapcsoltam. Aztán Download Mode,Odin az AP hoz ezt a bootloadert.:http://data.hu/get/8517368/BL_N9005XXUGBOA5.tar
Ha felment aksi ki. Recovery és wipék. 5 perc és örülünk. Egy részét az Xda-n találtam a maradékot össze kombináltam. Felelősséget nem vállalok de nálam 100%-osan működött.
Köszönöm szépen!
Nekem jó lett.
Vettem egy nagy levegőt, egy életem egy halálom, 8 hónap garanciámat esetleg lekukázom....
Hát nem kellett. Én a bootloader cserét nem csináltam meg, a BOB6-os XEH-t tettem a towelrootolt NI4 TMH-ra. Csúcs vagy, ezen megoldás sosem jutott volna eszembe. Most van egy rootolt 5.0-m, egész jó eddig, és a garancia is meg van 0x0 a varranty bit-em. Mindjárt telepakolom...

Nem elérhető lgeza

  • Hozzászólások: 1278
  • PDA: Note3
  • PDA ROM: [ALEXNDR] ★ GPOI2 ★
Re: Galaxy Note 3 - Rom topik
« Reply #445 Dátum: 2015, 05 03, 19:08:13 »
No bocsi a megldás tökéletes. Miután sokat farigcsáltam,természetesen elszálltam....
Ezután nem bírtam vissza csinálni...
Így jött ez a megoldás ALEXNDR: You are not allowed to view links. Register or Login
Lényegesen jobb sebességet tapasztaltam.
Eddig nagyon pörgősen megy, itt is minden cuccomat visszaraktam. egyelőre titanium backup korlátolt, így mindent nem látok, de alakul a dolog. 5.0 ROM egész jó, vannak új feature-k. Nem hanyagolandó, még így sem.

Nem elérhető lgeza

  • Hozzászólások: 1278
  • PDA: Note3
  • PDA ROM: [ALEXNDR] ★ GPOI2 ★
Re: Galaxy Note 3 - Rom topik
« Reply #446 Dátum: 2015, 05 05, 20:45:36 »
Elsőre ezt tudta:
Akku 2 nap 16 óra:
ezalatt 3,5 telefonálás, 1,7 óra google szolgáltatás, időkép 35 perc, exchange 13 perc, kijelző 1,5 óra. mint látszik alapvetően dolgozom, de szerintem nem rossz ez az akku használat. Energiatakarékos mód bekapcsolva, mert így sincs akadás, nekem megfelel a teljesítmény, inkább akku időm legyen. Más is van, de aprók, most állítgatok, hangolok egy kicsit, hogy az indokolatlan fogyasztók ne egyenek, remélem nem esik szét.

Nem elérhető lgeza

  • Hozzászólások: 1278
  • PDA: Note3
  • PDA ROM: [ALEXNDR] ★ GPOI2 ★
Re: Galaxy Note 3 - Rom topik
« Reply #447 Dátum: 2015, 05 09, 16:10:47 »
Hozza az első akku időt. Hajnalban töltöttem, 3 nap 8 óra után. 5 óra telefonálás, 2 óra kijelző, és apróságok. Jól viselte a fagyasztásokat, csak hangouts jelez néha FC-t, ritkán, pedig TBvel fagyasztottam, milyen összefüggése lehet?..
Kicsit másabb, alapvetően hasonló design. Szépen müködik. Szerintem előbbre léptek.

Nem elérhető lasse001

  • Hozzászólások: 729
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Waze - Sygic
  • PDA: Samsung Galaxy S10+ Prism Black ; HUAWEI MediaPad M3 8.4
Re: Re: Galaxy Note 3 - Rom topik
« Reply #448 Dátum: 2015, 05 09, 16:30:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hozza az első akku időt. Hajnalban töltöttem, 3 nap 8 óra után. 5 óra telefonálás, 2 óra kijelző, és apróságok. Jól viselte a fagyasztásokat, csak hangouts jelez néha FC-t, ritkán, pedig TBvel fagyasztottam, milyen összefüggése lehet?..
Kicsit másabb, alapvetően hasonló design. Szépen müködik. Szerintem előbbre léptek.
Sajnos a fagyasztás kevés. Ki kell törölni. Nekem csak az segíttet.

Tapatalk-kal küldve az én K00F-el


Nem elérhető Time

  • Hozzászólások: 1374
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Note8
  • PDA ROM: Gyári 8.0.0
Re: Galaxy Note 3 - Rom topik
« Reply #449 Dátum: 2015, 05 09, 17:38:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hozza az első akku időt. Hajnalban töltöttem, 3 nap 8 óra után. 5 óra telefonálás, 2 óra kijelző, és apróságok. Jól viselte a fagyasztásokat, csak hangouts jelez néha FC-t, ritkán, pedig TBvel fagyasztottam, milyen összefüggése lehet?..
Kicsit másabb, alapvetően hasonló design. Szépen müködik. Szerintem előbbre léptek.

Én inkább a Greenify appot javaslom hibernálásra, vagy amit az előttem szóló írt, a törlést.