2024, 04 19, 02:26:39

Szerző Téma: Sony Xperia Z1 általános beszélgetés  (Megtekintve 99057 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető herczeg1951

  • Hozzászólások: 219
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo 2.4
  • PDA: HTC Onex +SONY xperiaz1
  • PDA ROM: VIPERX_4.0.5
  • Skype: nincs
Re: Sony Xperia Z1 általános beszélgetés
« Reply #250 Dátum: 2014, 04 12, 13:26:44 »
Szia itt nézz szét  Sony Xperia Z1 Compact - kis test, nagy lélek
REGGY

Nem elérhető hubandika

  • Hozzászólások: 118
  • Nem: Férfi
Re: Sony Xperia Z1 általános beszélgetés
« Reply #251 Dátum: 2014, 04 13, 10:12:26 »
Sziasztok!

Azt nem tudjátok hogy hol lehet megnézni hogy a Google hova menti az accountom alatt mentett alkalmazásokat,beállítottokat,jelszavakat? Arra gondolok hogy amikor ugye csinálunk egy Full resetet akkor az első lépéseknél meg lehet adni,hogy a Google automatikusan állítsa vissza a fiókomat! Na ezt amiket vissza állít azokat hol találom meg? Szeretném valahogy testre szabni hogy azokat állítsa csak vissza amik például most rajta vannak! Mert van olyan hogy egy rakata régi szar programot is vissza rak!  Ezt tudja esetleg valaki hogy hol lehet ezt beállítani? Vagy testre szabni?

Tapatalk-kal küldve az én D5503-el


Attila651

  • Vendég
Re: Sony Xperia Z1 általános beszélgetés
« Reply #252 Dátum: 2014, 04 21, 15:20:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia itt nézz szét  Sony Xperia Z1 Compact - kis test, nagy lélek

Köszi a tippet, sokat segítettek ott. Esetleg lehetni nyitni egy Z1 Compact topikot. Idemásolom amit a Z1-nél írtam. Sok kapott segítséggel, egy működő leírás a Z1C rootolásához, frissítéséhez.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sziasztok, hátha valaki olvassa. :)
Z1 Compact működő rootolás, illetve update. Először én a 4.4.2 14.3.A.0.681_Generic_UK tettem fel. Működő leírás. Lehet nyitni kellene egy Z1 Compact topikot is.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kezdetek: Először is szükség van a root hozzáférésre, hogy a DRM kulcsokat menthessük. Kövesd ezeket a lépéseket, azt követően, hogy lesz egy márka nélküli UK KitKat (4.4.X) firmware root hozzáférésed. Készítsünk egy biztonsági másolatot a telefonról, mert minden törölve lesz!
1.Segítség a témában: You are not allowed to view links. Register or Login
Pc-re kell telepíteni:
2. Sony Z1 Compact USB meghajtók ( You are not allowed to view links. Register or Login
3. Flashtool ( You are not allowed to view links. Register or Login
4. Fastboot és flashmode illesztőprogramokat Flashtool (menj a flashtool telepítési könyvtárba, és nyisd meg a mappát drivers) (megjegyzés: ha a Windows 8.1 64bit le kell tiltania a digitális aláírás ellenőrzése).
SD kártyára kell másolni:
5. Töltsd le SuperSU és tedd az SD-kártyára (ne csomagold ki) (You are not allowed to view links. Register or Login) Megjegyzés: SD kártya formázott exFAT nem támogatott. Azt is fel a fájlokat a belső tároló: Kövesse a lépéseket 4-6 után a 10. lépésben.
6. Töltsd le a legfrissebb Z1C-lockeddualrecovery(...)flashable.zip és tedd az SD-kártyára (ne csomagold ki) You are not allowed to view links. Register or Login
7.Töltsd le z1c-44-14.3.A.0.686-UK.system.flashable.zip és tedd az SD-kártyára (ne csomagold ki) You are not allowed to view links. Register or Login
8. Töltsd le SO-02F_14.1.H.1.281_docomo.ftf és tedd a telepítési könyvtárában flashtool a mappában firmware/ You are not allowed to view links. Register or Login
Telepítés:
9. Kapcsold ki a telefont. Nyisd meg flashtool programot, válaszd a Flash->Flashmode és a flash SO- 02F_14.1.H.1.281_docomo.ftf (select Wipe [Check ALL] and Exclude [Uncheck ALL])
10. Tartsd hangerő le, és csatlakoztasd az USB kábelt (a telefon indul el flashmode, flash elkezdődik)
11. Kapcsold be a telefont (némi időt vesz igénybe), és menj a Beállítások=> „About telefon”, és nyomd meg 7-szer az "Android build". Ez nyitja meg a fejlesztőt lehetőségek beállításai. Engedélyezd USB hibakeresés alatt Developer lehetőségeket, és engedélyezd az "Ismeretlen forrásokat" a biztonsági beállításoknál.
12. Most flash C6903_14.1.G.534_ianford10_UK Unbranded_modified.ftf a flashmode (Indítsd a telefont ismét flash módban, kapcsold ki a telefont, tartsd hangerő le, és csatlakoztasd az USB kábelt (select Exclude [Uncheck ALL] and Wipe should be empty) You are not allowed to view links. Register or Login
13. Indítsd el a telefont a szokásos módon, és csatlakoztasd az USB kábelt (képernyő fekete lesz, ez normális, és ez marad így, amíg befejezed 16. lépést)
14. Töltse le és bontsd ki Z1C - lockeddualrecovery (...)installer.zip. Ezután futtasd install.bat, és válaszd ki a 3. opciót [Telepítés nem rootolt ROM] (You are not allowed to view links. Register or Login) Megjegyzés: Ez egy másik fájl. Ezt kell futtatni itt a számítógépen.
15. Miután a folyamat befejeződött, és kapsz egy visszaigazolást, hogy a készülék rootolt, kapcsold ki a telefont. (hangerő fel+bekapcsoló gomb hosszan nyomva)
16. Flash D5503_14.3.A.0.686_Generic_UK-nosystem.ftf (flashmode ismét) (select Wipe [Uncheck ALL] and Exclude [Uncheck ALL)
17. Menj a Recovery menü. Ehhez, kapcsold ki a telefont. Ezután kapcsold be újra. Miután rezeg és a zöld LED világít, tartsd a Hangerő FEL gombot nyomva. (LED kigyullad lila)
18. Most format/system (Mounts&Storage alatt található) (Fontos: ne indítsd újra).
19. Gyári beállítások visszaállítása a Recovery menüben.
20.  Telepítse a következő fájlokat ebben a sorrendben (Fontos)
-   z1c-44-14.3.A.0.686-UK.system.flashable.zip
-   Z1C-lockeddualrecovery(...)flashable.zip
-   UPDATE-SuperSU -V1.(...).zip
Indítsa újra a telefont. Gratulálok, a telefon most már rootolt. (bootloader még zárva)
DRM kulcs mentése:
Most, hogy a telefon rootolt, folytasd a DRM kulcsok mentését. (TA partíció).
Kövesd az alábbi lépéseket:
-   Engedélyezd USB hibakeresés a telefonon (lásd 10. lépés)
-   Töltsd le TA és indítsd el-TA.bat ( You are not allowed to view links. Register or Login)
-   Válaszd ki az 1. lehetőség (tartalék), hogy a TA partíció
-   Folyamat kész, a biztonsági mentés a mappa backup/ lesz. (Készíts biztonsági mentést a mentésről!)
Gratulálok, van egy biztonsági másolatod a DRM kulcsokról.

Bootloader feloldása: csak független telefonokon
Most, ha van egy biztonsági másolatot a DRM kulcsok készen áll, hogy feltárja a bootloader. Be kell, hogy egy nyitott bootloader telepítéséhez Custom ROM-ok, a vizsgálati épít, stb. Készítsen biztonsági másolatot, mert az SD kártya formázásra kerül! Kövesse ezt az útmutatót, hogy kinyit a bootloader: You are not allowed to view links. Register or Login Igen, ez is működik Z1 kompakt, az összes lépést azonos. Átugorhatja az illesztőprogramok telepítését, mert akkor már azokat a fenti lépéseket. Bootloader visszazárása:
Ha azt szeretné, hogy visszazárás a bootloader (pl. letöltéséhez hivatalos sony frissítések Sony Update Service), akkor megteheti a flashtool. Ez csak akkor működik, ha már kinyitotta a bootloader a hivatalos módszer. Megjegyzés: Ez nem állítja vissza a DRM kulcsokat. Ha van egy garanciális probléma, akkor vissza kell állítania a TA Partition (ami visszazárás a bootloader és visszaállítja DRM billentyűk) Backup TA.
Nyisd meg a flashtool-t:
-   Kattintson a BLU ikonra
-   Csatlakoztassa a telefont flashmode (tartsa hangerő le, és csatlakoztassa az USB-kábel)
-   Flashtool kérni fogja a készülék típusától, válassza a Sony XPERIA Z1 (ha Z1 kompakt nincs a listában)
-   Flashtool fogja olvasni az IMEI, és a feloldó kódot. Ellenőrizze, hogy ezek helyesek (vö. feloldó kódot, az Ön által kapott e-mailben a Sony , amikor kinyitotta a bootloader )
-   Flashtool fogja menteni a feloldó kódot a programját mappában egyéni/mydevices.
-   Kattintson a "Lock bootloader "(-> Ha azt szeretné, hogy kinyit újra, ismételje meg a lépéseket (automatikusan felismeri, hogy a bootloader zárva van)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
A rootolás tökéletesen működik nálam. Ezt követően a kiadott frissítéseket az alábbi módon tedd fel. Adatvesztés nélkül.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Töltsd le:
1. D5503_14.1.A.0.757_Generic_UK-nosystem.ftf a PC-re telepített flashtool firmware mappájába
Töltsd le és másold SD kártyára:
2. Z1C-44-14.1.A.0757-UK.system.flashable.zip az SD kártyára (ne csomagold ki)
3.Z1C-lockeddualrecovery(...).Flashable.zip az SD kártyára (ne csomagold ki)
4. SuperSU és tedd az SD kártyára (ne csomagold ki)
5. Menj a Recovery menübe, és próbáld SuperSU flash. Ha ez sikerül, folytasd. Ellenkező esetben, mikor rezeg, és a zöld LED világít, nyomd meg a hangerő le, és lépj így a Recovery menübe.
6. A helyreállítási menüben/system (Mounts & Storage alatt található) telepítsd a következő fájlokat (ebben a sorrendben, ne indítsd újra)
- Z1C-44-14.1.A.0757-UK.system.flashable.zip
- Z1C-lockeddualrecovery(...).Flashable.zip
- SuperSU zip fájl
7. A telepítés után menj Advanced=>Kikapcsolás (lehet, hogy a power off energiagazdálkodási lehetőségek alatt található, attól függ, melyik helyreállítást használod)
8. Indítsd el a telefont flashmodeban (tartsd hangerő le, a telefon legyen kikapcsolva, és csatlakoztasd az USB -kábelt)
Indítsd el flashtoolt és a flasheld a D5503_14.1.A.0757_Generic_UK-nosystem.ftf select Wipe [Uncheck Data] and Exclude [Uncheck ALL])
Készen is vagyunk!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
rootolást, és bootloader nyitást minden Z1 compact tulajnak. :)

Nem elérhető Airon

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 188
  • Nem: Férfi
  • Dubstep Monster
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: LG G3 (D855)
  • PDA ROM: Euphoria OS
  • Skype: nodezer0
Re: Sony Xperia Z1 általános beszélgetés
« Reply #253 Dátum: 2014, 04 25, 13:42:44 »
Üdvözlet nektek :)
Jöttelek boldogítani benneteket, ugyanis lecseréltem az S4-et egy Z1-re   :)

Attila651

  • Vendég
Re: Sony Xperia Z1 általános beszélgetés
« Reply #254 Dátum: 2014, 04 26, 17:19:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdvözlet nektek :)
Jöttelek boldogítani benneteket, ugyanis lecseréltem az S4-et egy Z1-re   :)

Jól tetted. :) Bár itt nincs élet. Sajna. Prohardver, vagy XDA. Ott kaptam én is segítséget. Szokatlan az itteni csend az SII után.

Attila651

  • Vendég
Re: Sony Xperia Z1 általános beszélgetés
« Reply #255 Dátum: 2014, 06 09, 09:40:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Jól tetted. :) Bár itt nincs élet. Sajna. Prohardver, vagy XDA. Ott kaptam én is segítséget. Szokatlan az itteni csend az SII után.

jaja, nekem is szokatlan az SII után. Nem elég, hogy nincs compact alfórum, még a Z1 is halott. Tényleg csak a prohardveren van támogatás.

Nem elérhető finyeshal

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: google maps
  • PDA: sony xperia z 1 compact
  • PDA ROM: 4.4
Re: Sony Xperia Z1 általános beszélgetés
« Reply #256 Dátum: 2014, 08 07, 20:27:02 »
Sziasztok! Kis segítség kellene. Z1 compact-om van, és volna egy kis problémám. Az albumoknál hogy lehetne letiltani,  hogy a telefon minden képről különböző felbontású másolat készítsen.Amúgy  eddig samsungos voltam, de ez a telefon leszámítva ezt a kis bakit tökéletes készülék. Kérlek segítsetek.  Üdv: István

Nem elérhető taky111

  • Hozzászólások: 67
  • Nem: Férfi
  • HTC Fan
    • BadGirlsLtd.
  • Navigáció / Navigation: Garmin Oregon 300
  • PDA: HTC SENSATION
  • PDA ROM: nemvan
  • Skype: nemvan
Re: Sony Xperia Z1 általános beszélgetés
« Reply #257 Dátum: 2014, 09 06, 15:34:39 »
Üdv. Z1 compactom, bekapcs gombja és a hangerő gombja nem műxik. Van tapasztalata valakinek? 1 hónapos a vas.
taky111

Nem elérhető TiaDalma

  • Hozzászólások: 2144
  • Nem: Nő
  • PDA: Samsung S8+ / RIP LG G4 / SE XperiaMini / (RIP:Google Nexus "1." )
  • PDA ROM: Gyári / Imperium v13.0 (MM) / exMIUI 3.2.22 (4.0.4)
Re: Sony Xperia Z1 általános beszélgetés
« Reply #258 Dátum: 2014, 11 14, 11:34:45 »
Sziasztok...
Valakinek esetleg olyan ötlete, hoyg hogyan lehet a vaku villogást kikapcsolni a bejövő hívásoknál???
Végigböngésztem a kisegítő lehetőségeket, a fejlesztőieket, a megjelenést, a hívásokt...
És kiszúrja a szemem vagy nem tudom, de nem lelem... Segítsetek kérlek  :ima:
(Jajajjj: Z1 Compact-ról beszélünk :) )
"Legyen hát minden percnek egy kicsiny bája,
s minden napnak egy méltó folytatása..."(Nefikó)

Nem elérhető lesliebig

  • Hozzászólások: 338
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: iGO
  • PDA: Samsung Galaxy S7 EDGE
  • PDA ROM: G935FXXU1BPLB
Re: Sony Xperia Z1 általános beszélgetés
« Reply #259 Dátum: 2015, 03 14, 17:19:04 »
Nagyon kihalt ez a topic. :(

Nem elérhető adroid001

  • Hozzászólások: 62
  • Nem: Férfi
  • PDA: Sony Xperia Z3 Compact
  • PDA ROM: 4.4.4
Re: Sony Xperia Z1 általános beszélgetés
« Reply #260 Dátum: 2015, 04 11, 19:09:09 »
Sziasztok!

Sony Xperia Z3 Compactrol nem lehetne külön topicot nyitni?


Köszi

Nem elérhető lesliebig

  • Hozzászólások: 338
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: iGO
  • PDA: Samsung Galaxy S7 EDGE
  • PDA ROM: G935FXXU1BPLB
Re: Sony Xperia Z1 általános beszélgetés
« Reply #261 Dátum: 2015, 04 17, 22:00:55 »
Eladtam a Z1-et, nagyon semmilyen ez a telefon, nem voltam megelégedve sem a hívás, illetve fő hangszóró hangminőségével, szoftveresen egy nulla, pedig a lollipopot is felhúztam rá, nekem nem jött be, az S4 mellett nem rúg labdába. Ekkora bakot még soha nem lőttem telefon terén. Vettem egy Lenovo Vibe Z2 Pro-t, hát gyerekek, ez igen. :taps: :ok:

Nem elérhető TiaDalma

  • Hozzászólások: 2144
  • Nem: Nő
  • PDA: Samsung S8+ / RIP LG G4 / SE XperiaMini / (RIP:Google Nexus "1." )
  • PDA ROM: Gyári / Imperium v13.0 (MM) / exMIUI 3.2.22 (4.0.4)
Re: Sony Xperia Z1 általános beszélgetés
« Reply #262 Dátum: 2015, 10 11, 00:25:00 »
Sziasztok...
Egy kosza kerdes egy alvos forumon :( ....
Ha az ember telefonal, es kozben a fulevel nyomkodja a telefont, meg nem is kapcsol ki soxor a kijelzo telefonalas kozben, az mitol lehet ??!! Letezhet olyan hogy betojik az erzekelo????
Valami kosza szoftver gatolja vagy mi a csuda?!
Tok zavaro a hasznalatban, segitsetek lecci egy-ket otlettel, ha tudtok...  :ima:
Koszi elore is!  O->-
"Legyen hát minden percnek egy kicsiny bája,
s minden napnak egy méltó folytatása..."(Nefikó)

Nem elérhető TiaDalma

  • Hozzászólások: 2144
  • Nem: Nő
  • PDA: Samsung S8+ / RIP LG G4 / SE XperiaMini / (RIP:Google Nexus "1." )
  • PDA ROM: Gyári / Imperium v13.0 (MM) / exMIUI 3.2.22 (4.0.4)
Re: Sony Xperia Z1 általános beszélgetés
« Reply #263 Dátum: 2017, 09 11, 17:17:30 »
Sziasztok, elnézést ha nem vagyk túl topik-képes,  de ha tudtok, segítsetek lécci  :ima:
Hivatalos telekomos  Android 5.1.1 - 14.6.A.1.236 firmware kellene nekem, Sony XPERIA Z1 Compact D5503 -hoz. Túrtam a netet, Google-al haverkodtam, de hivatalos ftf file letöltésre nem leltem....
Megköszönném, ha egy jó képességű linkkel meghajítanátok! :angyal:
Előre is köszi  O->- O->- O->-
"Legyen hát minden percnek egy kicsiny bája,
s minden napnak egy méltó folytatása..."(Nefikó)