2024, 09 22, 19:29:15

Szerző Téma: Nexus 5 - Általános beszélgetés  (Megtekintve 105525 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #275 Dátum: 2014, 01 09, 17:12:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kb a 70%-át adja a kábeles megoldásnak ahogy nézem. 1-kor raktam fel tölteni 15%-ról (most ugye fél négy), most jár 96%-nál, de egyszer levettem egy hívás erejéig.
Battery Monitor Widget Pro es mar tudod is hany A-el tolt a fozo platnid:-)

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #276 Dátum: 2014, 01 09, 17:19:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Battery Monitor Widget Pro es mar tudod is hany A-el tolt a fozo platnid:-)

De előtte root, mert ugye a 4.4-nél variált ezt-azt a google, és máshogy nem megy. Slimbeam meg akkor lesz fent, ha végeztem a két szigorlatommal. :)
Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #277 Dátum: 2014, 01 09, 17:29:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
De előtte root, mert ugye a 4.4-nél variált ezt-azt a google, és máshogy nem megy. Slimbeam meg akkor lesz fent, ha végeztem a két szigorlatommal. :)
GSAM Batteryhez kell root vagyis mostmar ahoz sem, mert megoldottak. BMWP-hoz nem kell root.

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #278 Dátum: 2014, 01 09, 18:26:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
GSAM Batteryhez kell root vagyis mostmar ahoz sem, mert megoldottak. BMWP-hoz nem kell root.

Köszi, akkor majd meglesem.
Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető pala17

  • Hozzászólások: 67
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: I8000
  • PDA ROM: Rapid JE2 naked
Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #279 Dátum: 2014, 01 13, 18:16:00 »
Sziasztok!Egy kis segitseg kellene,mar tul vagyok egy par :P romcseren,es vissszatertem az eredeti stockhoz,azonban van egy par funkcio,amit vagy nem,vagy csak szamomra,nagyon bonyult beallitasokat igenylö appokkal lehet elerni,es hianyzi,az egyik az az un. quiet hours funkcio,ahol minden bonyolultsag,napra lebontas,uj profilok tömegenek letrehozasa nelkül siman parasztosan be lehetne allitani,hogy minden nap ettöl-eddig,kapcsolja ki a hangot,a wifi-t.Esetleg,ha hozzalehetne adni egy par engedelyezett szamot,akkor meg jobb lenne...
A masik az ebresztö funkcional es a hangnal beallithato,folyamatosan erösödö hang.
Ha vki tudna ezekre egy megoldast megköszönnem,(Grav.box,Xblast... minden fennt van)

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #280 Dátum: 2014, 01 13, 18:37:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!Egy kis segitseg kellene,mar tul vagyok egy par :P romcseren,es vissszatertem az eredeti stockhoz,azonban van egy par funkcio,amit vagy nem,vagy csak szamomra,nagyon bonyult beallitasokat igenylö appokkal lehet elerni,es hianyzi,az egyik az az un. quiet hours funkcio,ahol minden bonyolultsag,napra lebontas,uj profilok tömegenek letrehozasa nelkül siman parasztosan be lehetne allitani,hogy minden nap ettöl-eddig,kapcsolja ki a hangot,a wifi-t.Esetleg,ha hozzalehetne adni egy par engedelyezett szamot,akkor meg jobb lenne...
A masik az ebresztö funkcional es a hangnal beallithato,folyamatosan erösödö hang.
Ha vki tudna ezekre egy megoldast megköszönnem,(Grav.box,Xblast... minden fennt van)

Automatelt próbáltad már?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető pala17

  • Hozzászólások: 67
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: I8000
  • PDA ROM: Rapid JE2 naked
Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #281 Dátum: 2014, 01 13, 21:53:30 »
Köszi szépen,vmi ilyet kerestem

Tapatalk-kal küldve az én Nexus 5-el


Nem elérhető SGS-Trilogy

  • Hozzászólások: 97
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Google / Sygic / Here
  • PDA: OnePlus One
Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #282 Dátum: 2014, 01 14, 14:56:48 »
Üdv ismét. Android általános,  de e topicot hasznalom/olvasom a legtöbbet és ezért teszem fel ide a kérdést:
Tapatalk letöltve, de elbujt ez a forum benne. Milyen néven keressem hogy tudjak itt írni és olvasni?
Köszi!

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #283 Dátum: 2014, 01 14, 16:19:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv ismét. Android általános,  de e topicot hasznalom/olvasom a legtöbbet és ezért teszem fel ide a kérdést:
Tapatalk letöltve, de elbujt ez a forum benne. Milyen néven keressem hogy tudjak itt írni és olvasni?
Köszi!

pda fanclub vagy pdafanclub néven keresd. Már nem emlékszem, hogy egybe, vagy sem.
Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető SGS-Trilogy

  • Hozzászólások: 97
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Google / Sygic / Here
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #284 Dátum: 2014, 01 14, 17:23:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
pda fanclub vagy pdafanclub néven keresd. Már nem emlékszem, hogy egybe, vagy sem.
Na meg lett. Kis és nagx betű számít: PDA Fun Club ;)

Tapatalk-kal küldve az én GT-I9300-el


Nem elérhető molnard89

  • Hozzászólások: 70
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 3
  • PDA ROM: OxygenOS 4.0
Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #285 Dátum: 2014, 01 16, 16:32:08 »
Sziasztok, SGS2 volt az előző készülékem és ott kedveltem azt a szolgáltatást, ami a bejövő híváskor arccal lefordított készüléknél lenémítja azt. Hogy tudom ezt a Nexus 5-ben beállítani? Köszi

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #286 Dátum: 2014, 01 16, 20:58:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok, SGS2 volt az előző készülékem és ott kedveltem azt a szolgáltatást, ami a bejövő híváskor arccal lefordított készüléknél lenémítja azt. Hogy tudom ezt a Nexus 5-ben beállítani? Köszi
Az uj SlimKat weekly tudja ezt. Meg azt is, hogy aktiv kijelzonel csak a redonyon jelenik meg a hivas ertesiteskent. A telefon ugyanugy rezeg meg csorog csak nem zavar a felugro hivas. Igy pl be tudom fejezni az adott tevekenyseget, most eppen a gepelest.

Nem elérhető molnard89

  • Hozzászólások: 70
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 3
  • PDA ROM: OxygenOS 4.0
Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #287 Dátum: 2014, 01 16, 21:14:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az uj SlimKat weekly tudja ezt. Meg azt is, hogy aktiv kijelzonel csak a redonyon jelenik meg a hivas ertesiteskent. A telefon ugyanugy rezeg meg csorog csak nem zavar a felugro hivas. Igy pl be tudom fejezni az adott tevekenyseget, most eppen a gepelest.

Köszönöm a választ.A gyári ROM-hoz nincs valamilyen alkalmazás, ami ezt tudja?

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #288 Dátum: 2014, 01 16, 21:17:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönöm a választ.A gyári ROM-hoz nincs valamilyen alkalmazás, ami ezt tudja?
Nexus vasat gyari szoftverrel foben jaro bun hasznalni:-)

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #289 Dátum: 2014, 01 16, 22:30:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nexus vasat gyari szoftverrel foben jaro bun hasznalni:-)

:)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető molnard89

  • Hozzászólások: 70
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 3
  • PDA ROM: OxygenOS 4.0
Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #290 Dátum: 2014, 01 17, 09:01:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nexus vasat gyari szoftverrel foben jaro bun hasznalni:-)

Ezt kifejtenéd bővebben!
Mezei felhasználóként teljesen megfelelnek a szolgáltatásai (a "vállalati" levelezője kifejezetten jó pl.), kivéve néhány eddig használt kényelmi szolgáltatást, mint pl. bejövő hívás-csörög-készülék lefordít-elhallgat. OK, ez benne van egy főzött ROM-ban, de mi még? Így is villámgyors.

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #291 Dátum: 2014, 01 17, 09:56:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezt kifejtenéd bővebben!
Mezei felhasználóként teljesen megfelelnek a szolgáltatásai (a "vállalati" levelezője kifejezetten jó pl.), kivéve néhány eddig használt kényelmi szolgáltatást, mint pl. bejövő hívás-csörög-készülék lefordít-elhallgat. OK, ez benne van egy főzött ROM-ban, de mi még? Így is villámgyors.

Ajánlom a Flip4Silence programot!

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #292 Dátum: 2014, 01 17, 11:38:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezt kifejtenéd bővebben!
Mezei felhasználóként teljesen megfelelnek a szolgáltatásai (a "vállalati" levelezője kifejezetten jó pl.), kivéve néhány eddig használt kényelmi szolgáltatást, mint pl. bejövő hívás-csörög-készülék lefordít-elhallgat. OK, ez benne van egy főzött ROM-ban, de mi még? Így is villámgyors.
A Nexus fejlesztoi eszkoz igy a tamogatottsaga a legjobb a konkurenciahoz kepest. Azert alkottak, hogy mokoljad.

Nem elérhető pala17

  • Hozzászólások: 67
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: I8000
  • PDA ROM: Rapid JE2 naked
Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #293 Dátum: 2014, 01 17, 14:31:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nexus vasat gyari szoftverrel foben jaro bun hasznalni:-)

Valóban,ha az ember állandóan ROM-okat akar cserélgetni,és lemondani a Nexus természetes előnyéről,ami a leggyorsabb idejű újdonságok automatikus kézbesítése.Arról nem is beszélve,hogy én már egy pár ROM-ot kipróbálltam,és a legjobb akuidőt a gyári rom adja ugyanazon kernel mellett...
Valamint egy kicsit a kb 100. romcsere után már unalmassá váltak még azok a 20 percek is ami romcseréhez kell :)
Szerintem...

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #294 Dátum: 2014, 01 17, 14:58:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Valóban,ha az ember állandóan ROM-okat akar cserélgetni,és lemondani a Nexus természetes előnyéről,ami a leggyorsabb idejű újdonságok automatikus kézbesítése.Arról nem is beszélve,hogy én már egy pár ROM-ot kipróbálltam,és a legjobb akuidőt a gyári rom adja ugyanazon kernel mellett...
Valamint egy kicsit a kb 100. romcsere után már unalmassá váltak még azok a 20 percek is ami romcseréhez kell :)
Szerintem...
Nexus 5 megvan 1.5 honapja. Elso nap feltettem az akkori SlimKat-et franco kernellel. Azota heti egyszer dirty flashelek csak. Azert a Google szoftvere, kernele sem tokeletes. Egyik gyartonak sem erdeke a tokeletessegre valo torekedes. Francisco Franco, Dennis Rassman, Paul Reioux viszont azon faradoznak, hogy nekunk minel jobb kerneleink legyenek. Ez a harom nev a garancia a "majdnem tokeletes" Nexushoz.

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #295 Dátum: 2014, 01 17, 15:05:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezt kifejtenéd bővebben!
Mezei felhasználóként teljesen megfelelnek a szolgáltatásai (a "vállalati" levelezője kifejezetten jó pl.), kivéve néhány eddig használt kényelmi szolgáltatást, mint pl. bejövő hívás-csörög-készülék lefordít-elhallgat. OK, ez benne van egy főzött ROM-ban, de mi még? Így is villámgyors.
Original Slim Features:
The Real Dark Slim
Notification drawer Shortcuts
Full hardware key rebinding!
Keyboard rotation
SlimCenter

Egyre jobban fejlodik es egyre tobb feature kerul at a Slim Bean-bol. Vagy egeszen ujak jonnek. A legutobbi weekly changelog hosszabb mint Schindler listaja.

Nem elérhető Nonoffi

  • Hozzászólások: 51
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: [Rom] Slim 4.4.2 built 2.6.RC2-Weekly [Kernel] Franco 3.4.75
Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #296 Dátum: 2014, 01 26, 13:15:46 »
Sziasztok!

Úgy néz ki jövőhéten érkezik az N5-öm.
Azt hallottam, hogy Magyarországon jelenleg nem lehet tokot és kijelzővédő fóliát kapni hozzá.
Szeretném biztonságban tudni a készüléket, sajnos mint mindenkinek nekem is esett már ki készülék a kezemből.
Nézegettem ebayen tokokat, és érdekelne, mi az amit ti ajánlanátok. Szilikon tokban csalódtam már a régi Samsung O2-mön is az volt, de mégis alá ment a por és karcolta a hátlapot. Kijelző védő fóliákkal kapcsolatban mi a véleményetek. Ezeken kívül érdekelne még autós tartó is. Az univerzálisak jók az N5-höz? A nanopadoktól tartok kissé. Akinek van véleménye és tapasztalata ezekről kérem jelezze.

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #297 Dátum: 2014, 01 26, 13:23:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Úgy néz ki jövőhéten érkezik az N5-öm.
Azt hallottam, hogy Magyarországon jelenleg nem lehet tokot és kijelzővédő fóliát kapni hozzá.
Szeretném biztonságban tudni a készüléket, sajnos mint mindenkinek nekem is esett már ki készülék a kezemből.
Nézegettem ebayen tokokat, és érdekelne, mi az amit ti ajánlanátok. Szilikon tokban csalódtam már a régi Samsung O2-mön is az volt, de mégis alá ment a por és karcolta a hátlapot. Kijelző védő fóliákkal kapcsolatban mi a véleményetek. Ezeken kívül érdekelne még autós tartó is. Az univerzálisak jók az N5-höz? A nanopadoktól tartok kissé. Akinek van véleménye és tapasztalata ezekről kérem jelezze.

Én rendeltem egy Spigen Ultra Hybrid tokot, várom hogy megérkezzen, autós tartónak meg vettem egy univerzális Samsung tartót, a Galaxy S4 Tartozékok topikban volt róla szó, ha érdekel nézd meg. Nagyon szépen fogja a telefont.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető Nonoffi

  • Hozzászólások: 51
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: [Rom] Slim 4.4.2 built 2.6.RC2-Weekly [Kernel] Franco 3.4.75
Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #298 Dátum: 2014, 01 26, 13:30:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én rendeltem egy Spigen Ultra Hybrid tokot, várom hogy megérkezzen, autós tartónak meg vettem egy univerzális Samsung tartót, a Galaxy S4 Tartozékok topikban volt róla szó, ha érdekel nézd meg. Nagyon szépen fogja a telefont.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

És mikorra várható, hogy érkezik a tokod.
Ha meg lesz érdekelne, hogy mi a véleményed.

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #299 Dátum: 2014, 01 26, 14:05:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
És mikorra várható, hogy érkezik a tokod.
Ha meg lesz érdekelne, hogy mi a véleményed.

Mindenképpen írok majd róla, valószínűleg fabruár elején lesz itt. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One