2024, 03 28, 10:57:15

Szerző Téma: Galaxy Note 3 - Off topik  (Megtekintve 66163 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető berigazek

  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO,Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy Note 3 Dual Sim SN-9002
Re: Galaxy Note 3 - Off topik
« Reply #50 Dátum: 2014, 01 03, 20:49:20 »
Üdv mindenkinek!
Rég jártam erre,mert mindig csereberéltem a készülékeimet,de most megállapodtam egy Samsung Note 3 Dual Sim N9002 készüléknél.Ezzel kilógom a sorból,de így is csak Note 3 marad számomra.Akartam nyítani egy külön topikot neki,de nem tudom hogyan kell.
Attól remélem,hogy még itt maradhatok a jó ,,öreg" régi motoros barátom (Hattori) topikjában :-)
,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

Nem elérhető Hattori_Hanso

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2074
  • Nem: Férfi
  • E25:17
  • PDA: Iphone 15 Pro Max
  • PDA ROM: 17.1(21B80)
Re: Galaxy Note 3 - Off topik
« Reply #51 Dátum: 2014, 01 03, 21:21:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv mindenkinek!
Rég jártam erre,mert mindig csereberéltem a készülékeimet,de most megállapodtam egy Samsung Note 3 Dual Sim N9002 készüléknél.Ezzel kilógom a sorból,de így is csak Note 3 marad számomra.Akartam nyítani egy külön topikot neki,de nem tudom hogyan kell.
Attól remélem,hogy még itt maradhatok a jó ,,öreg" régi motoros barátom (Hattori) topikjában :-)

Hellóóóó, persze, hogy maradhatsz, csak azért óvatosan a dolgokkal, mert ami nekünk jó, az nem biztos, hogy neked is....
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető berigazek

  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO,Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy Note 3 Dual Sim SN-9002
Re: Galaxy Note 3 - Off topik
« Reply #52 Dátum: 2014, 01 03, 21:56:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hellóóóó, persze, hogy maradhatsz, csak azért óvatosan a dolgokkal, mert ami nekünk jó, az nem biztos, hogy neked is....


Ez természetes,egy másik fórumon tudtam én is segíteni a társaknak :ok: ;)
,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

Nem elérhető wolfpapa

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2500
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic/iGO
  • PDA: iPhone 7/Xiaomi Mi 1A/ZTE Nubia Z17S/iPad Pro/Air 2
  • PDA ROM: az aktualis
Re: Galaxy Note 3 - Off topik
« Reply #53 Dátum: 2014, 02 12, 10:32:54 »
Macika !!!
Nem akarlak piszkalni, de jön a keret nelküli kijelzök korszaka...  :)
You are not allowed to view links. Register or Login

A Samsung rol meg:
You are not allowed to view links. Register or Login

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
A kep Concept!  :)
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login   You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: Galaxy Note 3 - Off topik
« Reply #54 Dátum: 2014, 02 12, 16:02:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Macika !!!
Nem akarlak piszkalni, de jön a keret nelküli kijelzök korszaka...  :)
You are not allowed to view links. Register or Login

A Samsung rol meg:
You are not allowed to view links. Register or Login

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
A kep Concept!  :)
Nem veszem piszkálásnak! :D

Meglátjuk 2 hét múlva.

Véleményem szerint megoldhatatlan, ameddig nem lesznek mindennaposak a hajlítható, ennek megfelelően törhetetlen kijelzők és érintőpanelek.
Eddig erre egyetlen példa sem volt.
Nem hiszek abban, hogy egyből egy hajlítható/teljesen rugalmas, törhetetlen kijelző/érintő kombóval jelennek meg a piacon a gyártók.

De mondom, 2 hét és kiderül, kinek van igaza! :D
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető Segal

  • Hozzászólások: 150
  • PDA: Samsung Galaxy S8+
Re: Galaxy Note 3 - Off topik
« Reply #55 Dátum: 2014, 02 12, 16:59:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem veszem piszkálásnak! :D

Meglátjuk 2 hét múlva.

Véleményem szerint megoldhatatlan, ameddig nem lesznek mindennaposak a hajlítható, ennek megfelelően törhetetlen kijelzők és érintőpanelek.
Eddig erre egyetlen példa sem volt.
Nem hiszek abban, hogy egyből egy hajlítható/teljesen rugalmas, törhetetlen kijelző/érintő kombóval jelennek meg a piacon a gyártók.

De mondom, 2 hét és kiderül, kinek van igaza! :D
Nem is arról van szó hogy kivitelezhetetlen mert technikailag megoldható lehetne csak nem tudná a Samsung akkora menyiségbe gyártani amekkorára egy S modellnél szükség lenne. Az meg elképzelhetetlen hogy evégett ne legyen vagy kevés legyen a polcokon. Ezért nem lesz benne az OIS sem.
Ennek ellenére mégis azt mondom a legnagyobb probléma a Soc lesz. Az új 6-os exynosról semmi hír pedig azt mindig hamarabb bejelentik mint a telefont a snapdragon 805 sem kapkodja el a dolgot tehát jelenleg 2 dolgot tud tenni a Samsung (bár szerintem egy harmadik lesz)
1. bejelenti snapdragon 800 al az S5-öt
2. bejelenti snapdragon 805 el az S5-öt de ebben az esetben akár hónapokkal késöbb érkezhet
3. nem most jelenti be az S5-öt

Szerintem most a win 8.1-re kihegyezett telefonját fogja bejelenteni esetleg a Tizen mobilt de ha tippelnem kéne azt mondanám esélyt sem látok az S5-re azt majd márciusba nagyon max április elején.

Nem elérhető wolfpapa

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2500
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic/iGO
  • PDA: iPhone 7/Xiaomi Mi 1A/ZTE Nubia Z17S/iPad Pro/Air 2
  • PDA ROM: az aktualis
Re: Galaxy Note 3 - Off topik
« Reply #56 Dátum: 2014, 02 13, 10:46:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem veszem piszkálásnak! :D

Meglátjuk 2 hét múlva.

Véleményem szerint megoldhatatlan, ameddig nem lesznek mindennaposak a hajlítható, ennek megfelelően törhetetlen kijelzők és érintőpanelek.
Eddig erre egyetlen példa sem volt.
Nem hiszek abban, hogy egyből egy hajlítható/teljesen rugalmas, törhetetlen kijelző/érintő kombóval jelennek meg a piacon a gyártók.

De mondom, 2 hét és kiderül, kinek van igaza! :D
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem is arról van szó hogy kivitelezhetetlen mert technikailag megoldható lehetne csak nem tudná a Samsung akkora menyiségbe gyártani amekkorára egy S modellnél szükség lenne. Az meg elképzelhetetlen hogy evégett ne legyen vagy kevés legyen a polcokon. Ezért nem lesz benne az OIS sem.
Ennek ellenére mégis azt mondom a legnagyobb probléma a Soc lesz. Az új 6-os exynosról semmi hír pedig azt mindig hamarabb bejelentik mint a telefont a snapdragon 805 sem kapkodja el a dolgot tehát jelenleg 2 dolgot tud tenni a Samsung (bár szerintem egy harmadik lesz)
1. bejelenti snapdragon 800 al az S5-öt
2. bejelenti snapdragon 805 el az S5-öt de ebben az esetben akár hónapokkal késöbb érkezhet
3. nem most jelenti be az S5-öt

Szerintem most a win 8.1-re kihegyezett telefonját fogja bejelenteni esetleg a Tizen mobilt de ha tippelnem kéne azt mondanám esélyt sem látok az S5-re azt majd márciusba nagyon max április elején.

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Akkor a tovabbiak:Kemfotokon a csomagolas

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login


• 5.25-inch screen
• qHD Super AMOLED screen
• 2,560 x 1,440 pixels
• 560 ppi
• 2.5GHz quad-core Snapdragon processor
• 20 megapixel camera
• 2 megapixel front camera
• 3 GB RAM
• 3000 mAH battery
• LTE support
• Android 4.4 (KitKat)


You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login


visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login   You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: Galaxy Note 3 - Off topik
« Reply #57 Dátum: 2014, 02 13, 13:21:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor a tovabbiak:Kemfotokon a csomagolas

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login


• 5.25-inch screen
• qHD Super AMOLED screen
• 2,560 x 1,440 pixels
• 560 ppi
• 2.5GHz quad-core Snapdragon processor
• 20 megapixel camera
• 2 megapixel front camera
• 3 GB RAM
• 3000 mAH battery
• LTE support
• Android 4.4 (KitKat)


You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login
Az a helyzet, hogy itt nem történt más, mint hogy a hajlított rész UTÁN van a ~2 mm-es perem, tehát ugyanúgy van, mint eddig. Csak nem a készülék front részén, hanem oldalt. Tehát fából vaskarika... :)

Megjegyzem, az S4-es készüléknél a nagy kávacsökkentésnek vastagon meglett az "eredménye":
You are not allowed to view links. Register or Login

Tudom, nem először írom ezt le (a saját tapasztalataimból), de végre más is igazolja ezt.
És ez semmi más miatt nincs, mint hogy gyakorlatilag összeér a kijelző széle belül a külső műanyagborítással. Ebből következik, hogy semmiféle torzulást nem tud tolerálni a belső kijelző, azonnal roppan.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető wolfpapa

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2500
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic/iGO
  • PDA: iPhone 7/Xiaomi Mi 1A/ZTE Nubia Z17S/iPad Pro/Air 2
  • PDA ROM: az aktualis
Re: Galaxy Note 3 - Off topik
« Reply #58 Dátum: 2014, 02 13, 14:31:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az a helyzet, hogy itt nem történt más, mint hogy a hajlított rész UTÁN van a ~2 mm-es perem, tehát ugyanúgy van, mint eddig. Csak nem a készülék front részén, hanem oldalt. Tehát fából vaskarika... :)

Megjegyzem, az S4-es készüléknél a nagy kávacsökkentésnek vastagon meglett az "eredménye":
You are not allowed to view links. Register or Login

Tudom, nem először írom ezt le (a saját tapasztalataimból), de végre más is igazolja ezt.
És ez semmi más miatt nincs, mint hogy gyakorlatilag összeér a kijelző széle belül a külső műanyagborítással. Ebből következik, hogy semmiféle torzulást nem tud tolerálni a belső kijelző, azonnal roppan.
:)

You are not allowed to view links. Register or Login
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login   You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: Galaxy Note 3 - Off topik
« Reply #59 Dátum: 2014, 02 13, 15:20:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
:)

You are not allowed to view links. Register or Login
Mindkét elképzelés VÁGYÁLOM!
Nem is tudom, melyik készüléknél mondták először a pletykákban, hogy káva nélküli lesz a kijelzője.
Talán az S3-nál, azt hiszem.
Aztán az S4-nél és a Note3-nál már szép elképzelések is voltak fotoshopolva.

A bibi, hogy ha a kijelző végig ér, akkor nincs hol megfogni a készüléket!!!!!

Ebbe nem gondol bele egyik - lázálmait papírra vető - titán sem... :D

Az meg még nagyon butaság, hogy az év végére lesz csak meg a teljes ujjlenyomatolvasó-képesség a kijelző felületén bárhol és utólag kapják meg a készülékek.
Hiszen utólag csak szoftveresen lehet okosítani a készüléket, HW-sen NEM!
Ahhoz, hogy a tapintást, az ujj redőzöttségét érzékelni/feldolgozni lehessen, MINDENKÉPPEN kell 2 dolog.
1. megvilágítani a feldolgozandó felületet (akár IR fénnyel is, ami nem zavarja az emberi szemet),
2. leolvasni a visszaverődő jeleket az ujj bordázatairól.

Az eddig forgalomban lévő kijelzők csak egyirányúak voltak (képet adtak kifelé), eddig nem is hallani más tudásról (hogy ti. kameraként/scannerként működne a képernyő).
A kapacitív érintőpanelek pedig elektromos töltéskülönbség-elven működnek.
Ezeknek a "felbontása" NULLA ahhoz, hogy egy ujjlenyomat bordázottságát érzékeljék.

Szóval a cikk az kedves dolog, csak épp erősen komolytalan...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető wolfpapa

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2500
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic/iGO
  • PDA: iPhone 7/Xiaomi Mi 1A/ZTE Nubia Z17S/iPad Pro/Air 2
  • PDA ROM: az aktualis
Re: Galaxy Note 3 - Off topik
« Reply #60 Dátum: 2014, 02 13, 15:39:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mindkét elképzelés VÁGYÁLOM!
Nem is tudom, melyik készüléknél mondták először a pletykákban, hogy káva nélküli lesz a kijelzője.
Talán az S3-nál, azt hiszem.
Aztán az S4-nél és a Note3-nál már szép elképzelések is voltak fotoshopolva.

A bibi, hogy ha a kijelző végig ér, akkor nincs hol megfogni a készüléket!!!!!

Ebbe nem gondol bele egyik - lázálmait papírra vető - titán sem... :D

Az meg még nagyon butaság, hogy az év végére lesz csak meg a teljes ujjlenyomatolvasó-képesség a kijelző felületén bárhol és utólag kapják meg a készülékek.
Hiszen utólag csak szoftveresen lehet okosítani a készüléket, HW-sen NEM!
Ahhoz, hogy a tapintást, az ujj redőzöttségét érzékelni/feldolgozni lehessen, MINDENKÉPPEN kell 2 dolog.
1. megvilágítani a feldolgozandó felületet (akár IR fénnyel is, ami nem zavarja az emberi szemet),
2. leolvasni a visszaverődő jeleket az ujj bordázatairól.

Az eddig forgalomban lévő kijelzők csak egyirányúak voltak (képet adtak kifelé), eddig nem is hallani más tudásról (hogy ti. kameraként/scannerként működne a képernyő).
A kapacitív érintőpanelek pedig elektromos töltéskülönbség-elven működnek.
Ezeknek a "felbontása" NULLA ahhoz, hogy egy ujjlenyomat bordázottságát érzékeljék.

Szóval a cikk az kedves dolog, csak épp erősen komolytalan...
Tudod mint minden evben a remeny hal meg utoljara...   :) Egyebkent nem mondtam egy szoval sem, hogy nem ertek egyet.  :) ;)
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login   You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető DennisX

  • Hozzászólások: 354
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Galaxy Note3 / MiniX X7 MiniPC
  • PDA ROM: KitKat 4.4.2 BobCat v4.0
Re: Galaxy Note 3 - Off topik
« Reply #61 Dátum: 2014, 02 16, 17:58:30 »
Én úgy hallottam, hogy az S5-ben 4G LPDDR3 RAM lesz. A linkelt képeken a dobozon DDR3 3G felirat van...  :p

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: Galaxy Note 3 - Off topik
« Reply #62 Dátum: 2014, 07 07, 22:26:09 »
Ez hamar elhullott :)

You are not allowed to view links. Register or Login
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: Galaxy Note 3 - Off topik
« Reply #63 Dátum: 2014, 07 09, 20:07:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Ez valami vicc???

A 64 bites processzornak egyetlen értelme van (telefonon még az se nagyon), nevezetesen, hogy TUD 3 GB-nál több RAM-ot is kezelni.
Erre 0,9 és 1,8 GB RAM???

WTF????
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető Killer

  • Hozzászólások: 360
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: mikor mi
  • PDA: SE X1,S7 EDGE, stb.
  • PDA ROM: Mostanában mindig gyári
Re: Galaxy Note 3 - Off topik
« Reply #64 Dátum: 2014, 07 09, 20:53:28 »
És csodálkoznak hogy kezd lefelé menni a szekér.

Nem elérhető Time

  • Hozzászólások: 1374
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Note8
  • PDA ROM: Gyári 8.0.0
Re: Galaxy Note 3 - Off topik
« Reply #65 Dátum: 2014, 07 09, 21:48:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Ez valami vicc???

A 64 bites processzornak egyetlen értelme van (telefonon még az se nagyon), nevezetesen, hogy TUD 3 GB-nál több RAM-ot is kezelni.
Erre 0,9 és 1,8 GB RAM???

WTF????

Nem csak. A 4 GB címezhető memória határ tényleg egyértelmű 32 bitesnél, de emellett állítólag ezek a 64 bites kódok gyorsabban is fognak futni.
Azt hiszem, hogy nem annyira elvileg, csak valahogy jobban vannak megcsinálva, fordítva.

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: Galaxy Note 3 - Off topik
« Reply #66 Dátum: 2014, 07 09, 23:05:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem csak. A 4 GB címezhető memória határ tényleg egyértelmű 32 bitesnél, de emellett állítólag ezek a 64 bites kódok gyorsabban is fognak futni.
Azt hiszem, hogy nem annyira elvileg, csak valahogy jobban vannak megcsinálva, fordítva.
Lehet, hogy hiba, hogy a Win7/8-ból indultam ki.
Ott - észlelhető - sebességkülönbség nincs a 32/64 bit között.

Akkor azt mondod, hogy Android L-nél lesz?
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: Galaxy Note 3 - Off topik
« Reply #67 Dátum: 2014, 07 10, 01:07:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Lehet, hogy hiba, hogy a Win7/8-ból indultam ki.
Ott - észlelhető - sebességkülönbség nincs a 32/64 bit között.

Akkor azt mondod, hogy Android L-nél lesz?


Ha 64 bites csomgokban megy az adatfeldolgozás, az nyilvánvalóan gyorsabb. Ha nem is a duplája.
Valóban érezni csak kifejlett rendszer alatt fogja bárki.
32 bites rendszeren is megoldható a 4+ GB RAM kezelése, de nem jellemző, PC-s vonalon is speckó CPU és oprendszer kellett hozzá.

A 32 biten max. címezhető RAM határa elvben 4GB, de annyi nem lesz elérhető, a drivereknek lefoglal belőle.
Ez látható egy 32 bites rendszeren látványosan, mert nem lesz a teljes RAM elérhető.

A 64 bites rendszert asztalin sokszor azért nem érzed gyorsabbnak, mert bár a rendszer 64 bites, a futtatott alkalmazás ettől még lehet 32 bites és ez elég sűrűn előfordul..

További előnyei is vannak a 64 bites rendszernek, de nem lesz mindegyik látványos.
- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: Galaxy Note 3 - Off topik
« Reply #68 Dátum: 2014, 07 10, 14:12:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Ha 64 bites csomgokban megy az adatfeldolgozás, az nyilvánvalóan gyorsabb. Ha nem is a duplája.
Valóban érezni csak kifejlett rendszer alatt fogja bárki.
32 bites rendszeren is megoldható a 4+ GB RAM kezelése, de nem jellemző, PC-s vonalon is speckó CPU és oprendszer kellett hozzá.

A 32 biten max. címezhető RAM határa elvben 4GB, de annyi nem lesz elérhető, a drivereknek lefoglal belőle.
Ez látható egy 32 bites rendszeren látványosan, mert nem lesz a teljes RAM elérhető.

A 64 bites rendszert asztalin sokszor azért nem érzed gyorsabbnak, mert bár a rendszer 64 bites, a futtatott alkalmazás ettől még lehet 32 bites és ez elég sűrűn előfordul..

További előnyei is vannak a 64 bites rendszernek, de nem lesz mindegyik látványos.
Köszi, de én - az örök szkeptikus - akkor is úgy érzem, teljesen szükségtelen mobilba a 64bites architektúra...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: Galaxy Note 3 - Off topik
« Reply #69 Dátum: 2014, 07 10, 17:27:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszi, de én - az örök szkeptikus - akkor is úgy érzem, teljesen szükségtelen mobilba a 64bites architektúra...


Átlagos használatra mindenképpen, de egyrészt haladunk a korral, másrészt van olyan, aki ki fogja használni azt.
Főleg, ha lassan valóban feleslegessé teszi komoly mértékben a PC-t.

Ott is, ahogyan írtad, nem mindig venni észre a különbséget, de ha visszaváltanál egy 16 bites rendszerre, az már könnyeket csalna a szemedbe, annyival lassabb lenne.

Egy rendszer leggyengébb eleme fogja az érzékelt sebességet meghatározni. Sokszor egy jó SSD-vel szerelt gép tudja az élményt hozni, hiába a csúcs CPU, meg a sok RAM. Még RAM-ból se mindegy, milyenünk van.

Mobil eszközben többek közt ezért sem kell még a nagy bummra számítani, ezt az iPhone-osoknak is nehéz volt megérteni - ha egyáltalán sikerült - , aki meg értekezett erről, akkora nyomással szembesült, hogy (látszólag) visszakoznia is kellett.
Jöttek a szebbnél szebb teszteredményekkel bizonyítani kívánván, hogy a 64 bites iOS márpedik szárnyal...
Semmiképp nem akarták felfogni, hogy egy tyúkszarral teli udvaron nem lehet gyorsulási versenyt rendezni, mert alapvető feltételek hiányoznak.

A 64 bites mobil oprendszerek se kiforrottak még eléggé, de a hardware-elemek meg pláne, így pár évet még várni kell ahhoz, hogy valóban hozzák azt a gyorsaságot, ami elméleti szinten megvan.

Asztalin se ment hamarabb.

Mindenképpen üdvözölni és támogatni kell, minél hamarabb kezdenek bele, annál hamarabb lesz lehetőség tesztelni, finomítani és kiforrottságról beszélni.

Én azt az egyet nem értem, miért nem sok éve álltak rá, egyértelmű volt a szükségessége.
Eleve nem 16, hanem 32 bittel kezdték nagyon helyesen. Bár - gondolom és remélem - ők sokkal okosabbak nálam és rajta voltak jó ideje...

Az viszont tény, hogy ki kellett alakulnia annak, hogy szükség legyen rá és az, hogy a 4 GB-os RAM határát és átlépését nyaldossuk, nem volt alapon igény. Igazad van, mobilon ma se az, de ha készen lenne régen a 64 bites, az a kevesebb RAM-ot vígan vinné és a lassabb eszközöket is kezelné. Valamiért nem így van, ezen már töprengtem, de nem kerestem rá, miért.
- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: Galaxy Note 3 - Off topik
« Reply #70 Dátum: 2014, 07 29, 00:56:57 »
Gyerekek, besz*rás!!!

Rendeltem 20 db NFC TAG-et!

A lakás és az autó tele van ragasztgatva NFC matricákkal! :D :D

Fel lehet programozni 168 bájt erejéig, ráfér a fél Háború és béke!!!

Az autómban a hamutartón (nem dohányzom) van egy "BE" matrica, elhúzva felette a telefont bekapcsolja a BT-t, összekapcsolódik az autó gyári BT-kihangosítójával, lekapcsolja a WiFi-t, bekapcsolja a 3G adatforgalmat, ha akarom elindítja a navigációs programot.

Egy másik helyre ragasztott matrica pedig ugyanezeket visszakapcsolgatja.

ROHADTJÓ! :D

You are not allowed to view links. Register or Login
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető MCMLXXXII

  • Hozzászólások: 132
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy note3
Re: Galaxy Note 3 - Off topik
« Reply #71 Dátum: 2014, 07 29, 05:47:06 »
bocsi láma kérdés, hogy lehet ezeket programozni?

Nem elérhető Hattori_Hanso

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2074
  • Nem: Férfi
  • E25:17
  • PDA: Iphone 15 Pro Max
  • PDA ROM: 17.1(21B80)
Re: Galaxy Note 3 - Off topik
« Reply #72 Dátum: 2014, 07 29, 06:08:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
bocsi láma kérdés, hogy lehet ezeket programozni?
Egy a telcsin futtatott programmal.....Nfc Tools, Nfc tagwriter....stb.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető MCMLXXXII

  • Hozzászólások: 132
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy note3
Re: Galaxy Note 3 - Off topik
« Reply #73 Dátum: 2014, 07 29, 12:37:07 »
Köszi megtaláltam

Nem elérhető kleingy

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2417
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: OnePlus 5, TabS 8.4
Re: Galaxy Note 3 - Off topik
« Reply #74 Dátum: 2014, 07 29, 13:11:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az autómban a hamutartón (nem dohányzom) van egy "BE" matrica, elhúzva felette a telefont bekapcsolja a BT-t, összekapcsolódik az autó gyári BT-kihangosítójával, lekapcsolja a WiFi-t, bekapcsolja a 3G adatforgalmat, ha akarom elindítja a navigációs programot.
Párom S2-jénél ez úgy van, hogy Setting profiles és az általánosban automatikusan van BT on. Amint leér a parkolóba, elveszti az otthoni Wi-Fi jelet, automatikusan általános lesz, elindítja a kocsit, automatikusan csatlakozik a kocsi BT-ára és életbe lép az Autó profil. :D