2024, 03 29, 09:25:02

Szerző Téma: [ROM][6.0.1][I9192][Unofficial] CyanogenMod 13  (Megtekintve 106452 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető MK2_s

  • Hozzászólások: 307
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO, Waze
  • PDA: Samsung i9192
  • PDA ROM: ROM: LineageOS v.14.1, Recovery:TWRP v.3.1.1-0
Re: [ROM][6.0.1][I9192][Unofficial] CyanogenMod 13 NIGHTLY
« Reply #225 Dátum: 2016, 10 24, 19:16:18 »
Az előző bejegyzésemet stornózom.

Tapasztalatként leírom, hátha más is hasonló dologba esik bele.
Egy sok-sok éves telefonszámom van aminek a SIM kátyája is régi, a másik egy újabb típusú SIM és nem azonos szolgáltatóhoz tartoznak.
Tegnapi jelenség: Ránézek a telefonra, csak az egyik kártyának van térereje, a másiknak nincs. Gondoltam valami probléma van és újraindítottam. Majd kocsiba ültem addig a telefon újra bootolt, megérkezve látom, hogy már a másik szolgáltató kártyájának sincs térereje. Win-nél mit tanult az ember? Reboot!!!  :D Az aztán mindenre gyógyír. Itt ez nem volt igaz, mivel egy  :D A készülék bootloopba keveredett sajna. (CM logo után a programokat scennelte, majd megint kezdődött elölről)
Fele sem tréfa, és az akku ki majd hagyom kicsit addig a SIM-eket alkoholos ronggyal megtörlöm, és az érintkezőket is fogpiszkálóra tekert alkoholos papírral próbálom megtisztítani az esetleges felületi szennyeződésektől. Nem sok sikerrel mert sajna újraindítva újból bootloop.
Szerencsére recovery az működött, így a készüléken lévő ROM-mal újrahúztam idegességembe a rendszert, de persze elsőre csak felülírással, de ez kevés volt mert úgyszintén bootloop volt, akkor jött a dalvikok törlése, és újrahúzás a már korábban működő romot. Ez félsiker volt, mert a készülék ugyan bebootolt, és az android felállt, de nemhogy téterő nem volt hanem egyik SIM-et se érzékelte. Késő este hazaérve mér egy Android7 ROM telepítéssel is próbálkoztam de ugyanúgy sikertelenül mert egyik szolgáltató kártyáját se érzékelte.
Ma délelőtt új készülékeket keresve jutottam arra az elhatározásra, hogy nekem ez az i9192 készülék nagyon bevált és hasonlót csak az új technológiákkal megépítve nem találok (sajna az S7 mini DUOS még nem jött ki a piacra). (nemcsak a mérete az extranagy akksi miatt amivel elláttam, és nemcsak a szokás miatt de azért is mert egy nagyon jó közösség épült a készülék köré akik folyamatosan életben tartják az OP rendszer frissítéseit ami úgyszintén lényeges nekem)

Valahogy eszembeötlött, hogy azért a kollégám készülékein a SIM-eket is le kellene ellenőrizni. És HEURÉKA!
Kiderült, hogy a 2 eltérő szolváltató SIMkártyája közül az egyik jó, a másikat meg egyik telefonja se látja tehát meghalt, és ez okozta a galibát. Tehát a készülék mind a két SIM aljzata megfelelően működik csak valahogy úgy bezavarta az a hibás kártya a készüléket, hogy egyiket se érzékelte ezek miatt. Szolgáltató SIM csere és hurrá! ;)

Érdemes még a lehetetlennek tűnő dolgokat is ellenőrizni egy hibánál.

Nem elérhető MK2_s

  • Hozzászólások: 307
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO, Waze
  • PDA: Samsung i9192
  • PDA ROM: ROM: LineageOS v.14.1, Recovery:TWRP v.3.1.1-0
Re: [ROM][6.0.1][I9192][Unofficial] CyanogenMod 13 NIGHTLY
« Reply #226 Dátum: 2016, 11 20, 13:53:27 »
ROM
[/b]


Egy újabb rom ami ugyan már lezárult, de azért hátha valaki ki akarja próbálni.
Ez a Temasek romja ami a CM13 romján alapul, nem sok verziófrissítést élt meg sajnos.
Tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban így részletekbemenő leírásom nincs.

XDA oldala: You are not allowed to view links. Register or Login
i9192 rom letöltési helye: You are not allowed to view links. Register or Login
GAPPS: (csapat ajánlata alapján a Slim Gapps) You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető MK2_s

  • Hozzászólások: 307
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO, Waze
  • PDA: Samsung i9192
  • PDA ROM: ROM: LineageOS v.14.1, Recovery:TWRP v.3.1.1-0
Re: [ROM][6.0.1][I9192][Unofficial] CyanogenMod 13 NIGHTLY
« Reply #227 Dátum: 2016, 11 20, 14:01:50 »
ROM
[/b]


Egy újabb feledésbe merülő rom a PAC-ROM csapatától.
Ez is CM13 alapokra épült és ennek a frissítését is lezárták már. Aki kíváncsi  (az hamar megöregszik) akár ki is próbálhatja.

Csapat weboldala: You are not allowed to view links. Register or Login
i9192 rom XDA weboldala: You are not allowed to view links. Register or Login
ROM-ok elérhetősége: (korlátozott ideig elérhetők, így aki ki akarja még próbálni az gyorsan tegye) You are not allowed to view links. Register or Login
GAPPS: You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető MK2_s

  • Hozzászólások: 307
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO, Waze
  • PDA: Samsung i9192
  • PDA ROM: ROM: LineageOS v.14.1, Recovery:TWRP v.3.1.1-0
Re: [ROM][6.0.1][I9192][Unofficial] CyanogenMod 13
« Reply #228 Dátum: 2016, 12 20, 13:22:02 »
ROM
[/b]


MIUI 6.0.1 romot még így decemberben ráfaragták az S4 mini készülékekre. A felhasznált rom szériaszáma v8.
Tapasztalat híján csak megosztani tudom.

XDA weboldala: You are not allowed to view links. Register or Login

Letöltési helye: You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető MK2_s

  • Hozzászólások: 307
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO, Waze
  • PDA: Samsung i9192
  • PDA ROM: ROM: LineageOS v.14.1, Recovery:TWRP v.3.1.1-0
Re: [ROM][6.0.1][I9192][Unofficial] CyanogenMod 13
« Reply #229 Dátum: 2016, 12 20, 13:58:01 »
ROM
[/b]


Egy újabb érdekesség még a nyárról visszamaradva. Nem sok verziófrissítést élt meg az S4 mini készülékek között, de a leírások szerint nem rossz. Ez a rom MARSH 2.0 névre hallgat. (gondolom a szám a verziószáma, amit más készülékeknél szerzett tapasztalatok alapján építhettek)
Nem is ragoznám tovább a dolgot.

XDA weboldala: You are not allowed to view links. Register or Login

Létrehozójának weboldala: You are not allowed to view links. Register or Login

Rom letöltése: You are not allowed to view links. Register or Login

Egy videó annak aki csak a felületére kíváncsi: You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető MK2_s

  • Hozzászólások: 307
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO, Waze
  • PDA: Samsung i9192
  • PDA ROM: ROM: LineageOS v.14.1, Recovery:TWRP v.3.1.1-0
Re: [ROM][6.0.1][I9192][Unofficial] CyanogenMod 13
« Reply #230 Dátum: 2016, 12 25, 09:54:30 »
CyanogenMod ROM vége!
[/b]



Elsőként kellemes ünnepeket!

Tegnap előtti (216.december.23.) rossz hírt kell közölnöm azoknak akik a Cyanogen Inc. fejlesztette CyanogenMod romokat használták. A társaság 2016. 12. 31. napjával megszünteti a rom fejlesztését.

Az összes romfőző csapat aki a CM romokat használta előreláthatólag ezzel megakad, és nem lehet tudni, hogy mi lesz a jövő. Ugyan a nyílt forráskódú CM által javított android linux rendszert elérhetővé teszik de ilyen mértékű munkát mint ez a társaság csinált, nem tudnak se egyének, se kicsi csapatok.

Ugyan szó esik egy újabb operációs rendszerről a LineageOS-ről de erről még semmi konkrétat nem lehet tudni így erről nincs is mit írni.


A bejelentések linkjei:

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető MK2_s

  • Hozzászólások: 307
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO, Waze
  • PDA: Samsung i9192
  • PDA ROM: ROM: LineageOS v.14.1, Recovery:TWRP v.3.1.1-0
Re: [ROM][6.0.1][I9192][Unofficial] CyanogenMod 13
« Reply #231 Dátum: 2017, 07 09, 15:37:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ROM
[/b]


MIUI 6.0.1 romot még így decemberben ráfaragták az S4 mini készülékekre. A felhasznált rom szériaszáma v8.
Tapasztalat híján csak megosztani tudom.

XDA weboldala: You are not allowed to view links. Register or Login

Letöltési helye: You are not allowed to view links. Register or Login


Aki a MIUI romot szerette: You are not allowed to view links. Register or Login