2024, 03 28, 11:53:12
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: Galaxy Ace (S5830i) - általános beszélgetés  (Megtekintve 14002 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Georgie9117

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo 2.4
  • PDA: SAMSUNG Galaxy S5 [SM-G900FD]
  • PDA ROM: ALEXANDR deodexed BOF1
Galaxy Ace (S5830i) - általános beszélgetés
« Dátum: 2013, 08 24, 20:27:45 »
SAMSUNG Galaxy ACE - S5830i

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Műszaki adatok:

Megjelenés dátuma: 2011. december.
Memória 158 MB, belső tárhely nincs.
Bővíthetőség: T-Flash - micro SD.
Operációs rendszer: Android.
Processzor: Qualcomm MSM7227 832 MHz.
Képernyőméret: 320*480 hVGA, 3,5 ", 24 bit színmélység, 16 millió szín.
Súlya: 113g.
Kommunikáció: 4 GSM sáv, HSDPA, Bluetooth (HS+A2DP), Wifi, Wifi hotspot, Wifi DLNA, A-GPS, rádió (RDS).
Kamera: 5 megapixel.
Amikor Bell feltalálta a telefont, Chuck Norrisnak már volt két nem fogadott hívása.

Nem elérhető robee19

  • Hozzászólások: 1313
  • Navigáció / Navigation: IGO8.3
  • PDA: SGS II
  • PDA ROM: Stock 4.1.2
Re: Galaxy Ace (S5830i) - általános beszélgetés
« Reply #1 Dátum: 2013, 08 24, 20:30:51 »
Üdv! Haladunk a fény felé  :D  :taps:

Nem elérhető Georgie9117

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo 2.4
  • PDA: SAMSUNG Galaxy S5 [SM-G900FD]
  • PDA ROM: ALEXANDR deodexed BOF1
Hivatalos frissítés telepítése
« Reply #2 Dátum: 2013, 08 25, 07:29:41 »
Legújabb hivatalom ROM S5830i-re [S5830IXXMD1]
Kiadás: 2013 augusztus.
Android verzió: 2.3.6.
Alapértelmezett nemzetiség: orosz (magyar nyelv választható).
KIES-sel frissíthető.
You are not allowed to view links. Register or Login / You are not allowed to view links. Register or Login.

Frissítés menete, ha nem használsz KIES-t.

Amikor a KIES telepítve van a gépedre, akkor bizonyos háttérben futó processzei aktívak. Ezeket ajánlatos kilőni Feladatkezelőben, mielőtt ODIN-t használsz.

Szükséges:
  • You are not allowed to view links. Register or Login
  • és a hivatalos frissítés

Töltsd le és tömörítsd ki bárhová, ahová szeretnéd az ODIN-t. Töltsd le a frissítést, csomagold ki, akár az ODIN könyvtárába, vagy jól megtalálható helyre. Indítsd el az ODIN-t.

Telepíthetjük teljes törléssel (full wipe) is a frissítést, de törlés nélkül is. Én magam a tiszta telepítés híve vagyok, azaz mindent törlök, aztán a frissítés után visszaállítás. Az alábbi képen látható, miket kell bejelölni és betallózni az ODIN-ban, ha a teljes törlést választjuk.

Ha nem akarjuk törölni az adatainkat, beállításainkat, akkor NE jelöljük be a Re-Partition lehetőséget és ne tallózzuk be a cooperve_0623.pit fájlt sem (ha a .pit fájlt mégis betallózzuk, de nem jelöljük be a Re-Partition-t, akkor sincs törlés).

Bárhogy is döntünk, mint minden művelet, ez is rejt magában kockázatokat, így elsődleges fontosságú, hogy legyen biztonsági másolatunk!

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

A képen látható, miket pipáljunk be és miket ne.

Helyezzük a telefont letöltési módba: kikapcsolás után Menü, hangerő le és bekapcsoló gomb együttes nyomva tartásával kapcsoljuk be. Ekkor megjelenik a képernyőn a Downloading... felirat, ez kell nekünk. Kapcsoljuk össze a számítógéppel USB-kábel segítségével. (Ha ilyenkor valamilyen új eszközként látja a gép és driver-t telepít hozzá, azt várjuk meg, húzzuk szét, majd dugjuk össze újra.)

Az ODIN bal fölső sarkában az ID:COM felirat alatti sáv elszíneződik (sárga, vagy kék lesz, kinél milyen) és megjelenik benne, hogy hányas számú porton látja a telefont.

Tehát a kapcsolat felállt, a kívánt beállításokat saját kedvünk szerint beállítottuk, kattintsunk a Start-ra, hogy elinduljon a letöltés.

A művelet 3-4 percet vesz igénybe és a telefon újraindul a végén. Ha netán első induláskor bootloop (indító animáció folyamatos ismétlődése) fogadna bennünket, akkor tartsuk 8 másodpercig nyomva a telefont, erre újraindul a készülés, majd a képernyős elsötétedése után engedjük fel és rögtön tartsuk is nyomva a Menü gombbal együtt. Így belépünk a recovery-be, ahol a hangerő gombokkal válasszuk ki a wipe cache-t és Menü gombbal okézzuk le. A törlés után az első menüpontot válasszuk újraindításhoz: reboot system. Ha ez sem segítene, akkor sajnos a teljes adattörlésre van szükség, azaz újraindítás előtt még válasszuk a factory reset-et, majd a megjelenő sok No között léptessünk a Yes-re és Menü gomb. Következő induláskor már elvileg rendben lesz minden. (Ha ilyen lépésekre kényszerülünk, az azt jelenti, hogy az előző ROM-ból valami olyan dolog maradt hátra, ami befolyásolja az újat.)

Frissítés után az indulás néhány percet igénybe vehet, ezért ne gondoljunk egyből bootloop-ra, csak ha néhányszor már elölről kezdte az animációt és már eltelt vagy 4-5 perc.

Ha nincs bootloop, a készülékünk a frissebb operációs rendszerrel felállt. Érdemes fellépni a netre, hátha ehhez az új Androidhoz vannak frissítések. Amennyiben adatokat töröltünk, mehet a visszaállítás.

Üdv

G.
Amikor Bell feltalálta a telefont, Chuck Norrisnak már volt két nem fogadott hívása.

Nem elérhető Georgie9117

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo 2.4
  • PDA: SAMSUNG Galaxy S5 [SM-G900FD]
  • PDA ROM: ALEXANDR deodexed BOF1
Root, unroot, custom recovery
« Reply #3 Dátum: 2013, 08 25, 07:56:57 »
Root

Töltsd le a You are not allowed to view links. Register or Login fájlt és másold át a memóriakártya főkönyvtárába. Kapcsolt ki a telefont, majd kapcsold be a Hangerő fel+Menü+Bekapcsoló gombok együttes nyomva tartásával. Ez a recovery menü, itt választ a hangerő gombokkal az apply update from sdcard menüpontot és a Menü gombbal lépj be. A memóriakártya tartalmát fogod látni, a hangerő gombokkal keresd meg a korábban rámásolt ROOT-S5830C-i-M.zip fájlt és Menüvel válaszd ki. A felsorolásból válaszd a Yes, install ROOT-S5830C-i-M.zip. Menü gombra elindul a telepítés. Amikor végzett, kilép a recovery főmenüjébe, ott reboot system-et választva újraindul a készülék és bekapcsolás után rootoltan használhatjuk.

Unroot

Kövesd a fenti leírást annyi különbséggel, hogy az You are not allowed to view links. Register or Login fájlt használd.

Custom recovery - hogy bármilyen nekünk tetsző ROM-ot telepíthessünk

A gyári recovery elég szegényes lehetőségekkel bír, valamint csak digitálisan hivatalosan aláírt frissítések telepítésére alkalmas. Ahhoz, hogy a telepíteni tudjunk főzött ROM-okat, szükségünk van olyan recovery-re, ami bármilyen ROM telepítését engedélyezi és amire lecserélhetjük a gyárit. Ennek a telepítése ugyanolyan lépéseket követel meg, mint a root-é, vagy unroot-é: kikapcsolás, bekapcsolás gombkombinációval, apply update-ben kiválasztani a You are not allowed to view links. Register or Login-et, melyet előzőleg persze letöltöttünk és a memóriakártya főkönyvtárába másoltunk, végül telepítjük és újraindítás. A legközelebbi belépéskor a recovery-be már kiterjedt menüválaszték fogad bennünket.

Én sosem telepítem egymás után rögtön a root-ot és a recovery-t, illetve hagyom, hogy rendben újrainduljon és leálljon a készülék telepítések után. Szerintem ezért van az, hogy eddig még ezek telepítésével és használatával még nem volt gondom. A lépések egymásutánisága is fontos!

Üdv

G.
Amikor Bell feltalálta a telefont, Chuck Norrisnak már volt két nem fogadott hívása.

Nem elérhető pandrasz

  • Hozzászólások: 22
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: SGS 3
  • PDA ROM: 4.1.2. XXELLA
Re: Galaxy Ace (S5830i) - általános beszélgetés
« Reply #4 Dátum: 2013, 09 03, 19:39:02 »
Nem tudom download módba tenni a telefont a három gombos billentyű kombinációval (hangerő le+menü+bekapcsológomb). A recovery menü jön be. Találkozott már valaki ilyennel?

Nem elérhető robee19

  • Hozzászólások: 1313
  • Navigáció / Navigation: IGO8.3
  • PDA: SGS II
  • PDA ROM: Stock 4.1.2
Re: Galaxy Ace (S5830i) - általános beszélgetés
« Reply #5 Dátum: 2013, 09 03, 22:45:23 »
És ha hangerő fel van a le helyett? :D

Nem elérhető Georgie9117

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo 2.4
  • PDA: SAMSUNG Galaxy S5 [SM-G900FD]
  • PDA ROM: ALEXANDR deodexed BOF1
Re: Galaxy Ace (S5830i) - általános beszélgetés
« Reply #6 Dátum: 2013, 09 06, 08:49:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem tudom download módba tenni a telefont a három gombos billentyű kombinációval (hangerő le+menü+bekapcsológomb). A recovery menü jön be. Találkozott már valaki ilyennel?

You are not allowed to view links. Register or Login
És ha hangerő fel van a le helyett? :D

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy nekem a sima (i nélküli) ACE-emen is néha változik a dolog, gondolom, kernel függő. Hol a hangerő le, hol a hangerő fel gomb a jó kombináció. Én a leírásban hangerő le megoldást írtam, de persze ha itt is ilyesmi áll fenn, akkor nyilván meg kell próbálni a hangerő fel metódust.

Üdv

G.
Amikor Bell feltalálta a telefont, Chuck Norrisnak már volt két nem fogadott hívása.

Nem elérhető gtamas18

  • Hozzászólások: 13
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: samsung
  • PDA ROM: -
Re: Galaxy Ace (S5830i) - általános beszélgetés
« Reply #7 Dátum: 2014, 05 14, 22:22:12 »
Sziasztok!

Erre a telóra nincs unbrick pack, vagy 4 fájlos rom?

Nem elérhető swkedvelo

  • Hozzászólások: 3
  • Nem: Nő
  • PFC Fan
  • PDA: samsung
  • PDA ROM: 4.1.1
Re: Galaxy Ace (S5830i) - általános beszélgetés
« Reply #8 Dátum: 2015, 07 17, 17:04:21 »
sziasztok. nem tudom él e még a topik tud e nekem segíteni valaki. Van ez a fajta telóm és mindig azt írta ki hogy megtelt az eszköz memóriája. 2.3.6-os room volt rajta. Egy másik telóval ezt újra roomolással sikerült kipucolnom de itt csak azt értem el hogy del telepítette a 4.1.1-es androidot, felismeri a teleort de nincs hálózat szolgáltatást ír ki. Próbáltam visszarakni a 2.3.6-ot de se odinnal se máshogy nem sikerül. lécci segítsetek.

Nem elérhető mirra1

  • Hozzászólások: 3
  • PDA: i780
  • PDA ROM: i780bshd3
Re: Galaxy Ace (S5830i) - általános beszélgetés
« Reply #9 Dátum: 2015, 07 19, 14:16:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
sziasztok. nem tudom él e még a topik tud e nekem segíteni valaki. Van ez a fajta telóm és mindig azt írta ki hogy megtelt az eszköz memóriája. 2.3.6-os room volt rajta. Egy másik telóval ezt újra roomolással sikerült kipucolnom de itt csak azt értem el hogy del telepítette a 4.1.1-es androidot, felismeri a teleort de nincs hálózat szolgáltatást ír ki. Próbáltam visszarakni a 2.3.6-ot de se odinnal se máshogy nem sikerül. lécci segítsetek.

nekem ez alaján sikerült már többször is odinnal helyrehozni.  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Milka1

  • Hozzászólások: 73
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: samsung galaxy S4 mini
  • PDA: Samsung Galaxy S4 mini
  • PDA ROM: 4.2.2
Re: Galaxy Ace (S5830i) - általános beszélgetés
« Reply #10 Dátum: 2015, 07 20, 18:57:36 »
Sziasztok!
Vettem egy Ace 4-et. Nem találok rajta blokkolási listát! Előtte egy S4-minim volt,azon volt ilyen funkció! Tudna valaki segíteni,hogy ha van rajta ilyesmi,hol keressem a telóba!
Köszönöm.
Ne vezess túl gyorsan,mert lemarad az őrangyalod

Nem elérhető keszulekelo

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Nő
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Navi 210
  • PDA: s 5830i
  • PDA ROM: S 3
Re: Root, unroot, custom recovery
« Reply #11 Dátum: 2016, 10 23, 15:21:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Root

Töltsd le a You are not allowed to view links. Register or Login fájlt és másold át a memóriakártya főkönyvtárába. Kapcsolt ki a telefont, majd kapcsold be a Hangerő fel+Menü+Bekapcsoló gombok együttes nyomva tartásával. Ez a recovery menü, itt választ a hangerő gombokkal az apply update from sdcard menüpontot és a Menü gombbal lépj be. A memóriakártya tartalmát fogod látni, a hangerő gombokkal keresd meg a korábban rámásolt ROOT-S5830C-i-M.zip fájlt és Menüvel válaszd ki. A felsorolásból válaszd a Yes, install ROOT-S5830C-i-M.zip. Menü gombra elindul a telepítés. Amikor végzett, kilép a recovery főmenüjébe, ott reboot system-et választva újraindul a készülék és bekapcsolás után rootoltan használhatjuk.

Unroot

Kövesd a fenti leírást annyi különbséggel, hogy az You are not allowed to view links. Register or Login fájlt használd.

Custom recovery - hogy bármilyen nekünk tetsző ROM-ot telepíthessünk

A gyári recovery elég szegényes lehetőségekkel bír, valamint csak digitálisan hivatalosan aláírt frissítések telepítésére alkalmas. Ahhoz, hogy a telepíteni tudjunk főzött ROM-okat, szükségünk van olyan recovery-re, ami bármilyen ROM telepítését engedélyezi és amire lecserélhetjük a gyárit. Ennek a telepítése ugyanolyan lépéseket követel meg, mint a root-é, vagy unroot-é: kikapcsolás, bekapcsolás gombkombinációval, apply update-ben kiválasztani a You are not allowed to view links. Register or Login-et, melyet előzőleg persze letöltöttünk és a memóriakártya főkönyvtárába másoltunk, végül telepítjük és újraindítás. A legközelebbi belépéskor a recovery-be már kiterjedt menüválaszték fogad bennünket.

Én sosem telepítem egymás után rögtön a root-ot és a recovery-t, illetve hagyom, hogy rendben újrainduljon és leálljon a készülék telepítések után. Szerintem ezért van az, hogy eddig még ezek telepítésével és használatával még nem volt gondom. A lépések egymásutánisága is fontos!

Üdv

G.

kis baj:  a ClockWorkRec_S5830C-i-M.zip- nem létezik... nem érem el. plusz kies és odin nem jeleníti meg  a készüléket, pedig én  cm menut elérem !!! Mi legyen? mit tegyek?? mindent megpróbáltam.. :olvass: