2024, 04 23, 09:25:55

Szerző Téma: Samsung Galaxy S Advance GT-I9070(P) Gyakori kérdések/Általános FAQ(2013.10.22.)  (Megtekintve 117943 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a GT-I9070-es telcsin nem lehet valamilyen módon növelni a ram-ot?
Kiindulva abból, hogy ha olyan memória kártyát teszek be a laptopba akkor a windows 7 felajánlja, hogy szeretném-e vele növelni a ram teljesítményt vagy nem.
Szóval az kérdésem így született meg.

Szia András!

Üdv a fórumon!  :) 
Konkrétan nem. Vagyis biztos vagyok benne, hogy van olyan fejlesztői megoldás amivel máshogy lehet elosztani a telefon belső memóriáját, így több jutna oda. De konkrétan az SGSA-t mi nem tudjuk, sőt azt mondom nem is kell. Persze én is elviselnék akár 1GB ramot, de ha jól van beállítva a telefonod és tudatosan telepíted az appokat, megválogatva azokat, akkor elég kell legyen. Nem véletlenül van akkora amekkora.  A 4.1.2-es JB rendszer önmagában szerintem jól kezeli a memóriát, hiszen van beépített memória kezelője. Én semmilyen sem ram kezelő és sem battery saver appot nem használok, mert ezek többet ártanak mint használnak.
Ezt a kérdést egyébként tedd fel nyugodtan az Általános beszélgetés topikban is, sokan látogatják, hátha kapsz rá érdemibb választ is! :ok:
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető András555

  • Hozzászólások: 9
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: I9505XXUHOB7
  • PDA ROM: I95050XXUHOB4/5.0.1
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia András!

Üdv a fórumon!  :) 
Konkrétan nem. Vagyis biztos vagyok benne, hogy van olyan fejlesztői megoldás amivel máshogy lehet elosztani a telefon belső memóriáját, így több jutna oda. De konkrétan az SGSA-t mi nem tudjuk, sőt azt mondom nem is kell. Persze én is elviselnék akár 1GB ramot, de ha jól van beállítva a telefonod és tudatosan telepíted az appokat, megválogatva azokat, akkor elég kell legyen. Nem véletlenül van akkora amekkora.  A 4.1.2-es JB rendszer önmagában szerintem jól kezeli a memóriát, hiszen van beépített memória kezelője. Én semmilyen sem ram kezelő és sem battery saver appot nem használok, mert ezek többet ártanak mint használnak.
Ezt a kérdést egyébként tedd fel nyugodtan az Általános beszélgetés topikban is, sokan látogatják, hátha kapsz rá érdemibb választ is! :ok:

Kedves Attika79!

Köszönöm a gyors választ!
Azért nekem nincsen tele pakolva a telcsi és néha azt veszem észre hogy olyan hamar lemerül és ilyenkor van az hogy a ram fullon ketyeg. Na de mind1 köszönöm a választ most kiteszem oda a kérdésem ahová mondtad! Köszi!

Nem elérhető frenkiee

  • Hozzászólások: 173
  • PFC Fan
  • PDA: I9070
  • PDA ROM: 4.1.2 HarshJelly
Sziasztok a problémám a köbvetkező. Nincs IMEI száma a telefonomnak. Konkrétan a *#06#-re semmi sem történik. A mentett efs mappát hiába másolom a gyökérre nem történik semmi. A telefon működik, látszólag semmi baja. Mit tegyek, hogy legyen IMEI számom?

Szerk: A rootexplorer látja az sd0-át és a fájlrendszert. Mindegyikben van efs mappa. Melyiket írjam felül? mindkettőt? vagy töröljem őket? Foglalkozzak vele egyáltalán? Működik a teló rendesen.

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok a problémám a köbvetkező. Nincs IMEI száma a telefonomnak. Konkrétan a *#06#-re semmi sem történik. A mentett efs mappát hiába másolom a gyökérre nem történik semmi. A telefon működik, látszólag semmi baja. Mit tegyek, hogy legyen IMEI számom?

Szerk: A rootexplorer látja az sd0-át és a fájlrendszert. Mindegyikben van efs mappa. Melyiket írjam felül? mindkettőt? vagy töröljem őket? Foglalkozzak vele egyáltalán? Működik a teló rendesen.

Beállítások / eszköz névjegye környékén vagy az állapotnál is meg van jelölve az IMEI. Ott mit mutat?
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető frenkiee

  • Hozzászólások: 173
  • PFC Fan
  • PDA: I9070
  • PDA ROM: 4.1.2 HarshJelly
You are not allowed to view links. Register or Login
Beállítások / eszköz névjegye környékén vagy az állapotnál is meg van jelölve az IMEI. Ott mit mutat?

Eddig agyaltam mi történhetett. Most néztem meg ott is, ebben a pillanatban. Ott rendben kiírja.

Szerk: Ami még érdekes lehet. Check fus alkalmazás azt írja, hogy product kód T-mob, a PDA XXLQ4, a PHONE  XXLQE.

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
You are not allowed to view links. Register or Login
Eddig agyaltam mi történhetett. Most néztem meg ott is, ebben a pillanatban. Ott rendben kiírja.

Ha ott rendben van akkor ne piszkálj semmit!!! Főleg nem másolunk efs-t!!! Az a legvégső eset, de az sem mindig kell!!! Milyen rom van fent?

Az nem érdekes... A Light az LQ4-en íródott. Semmi jelentősége.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető frenkiee

  • Hozzászólások: 173
  • PFC Fan
  • PDA: I9070
  • PDA ROM: 4.1.2 HarshJelly
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha ott rendben van akkor ne piszkálj semmit!!! Főleg nem másolunk efs-t!!! Az a legvégső eset, de az sem mindig kell!!! Milyen rom van fent?

Az nem érdekes...

Ami ki is van írva  a profilomban: XXLQE+JBLight+CoCore6.2

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
You are not allowed to view links. Register or Login
Ami ki is van írva  a profilomban: XXLQE+JBLight+CoCore6.2

A Light -ot az LQ4-en írták Te meg LQE-re raktad ezek szerint. Jó az úgy. No pánik. Ha jó a telefonod semmit nem kell csinálni. Ha legközelebb romot raksz akkor a repartossal küld meg és helyreáll minden. De nem kell pánik Odinolni, ha jó ne bántsd csak ne feledd.  ;) :ok:
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető frenkiee

  • Hozzászólások: 173
  • PFC Fan
  • PDA: I9070
  • PDA ROM: 4.1.2 HarshJelly
You are not allowed to view links. Register or Login
A Light -ot az LQ4-en írták Te meg LQE-re raktad ezek szerint. Jó az úgy. No pánik. Ha jó a telefonod semmit nem kell csinálni. Ha legközelebb romot raksz akkor a repartossal küld meg és helyreáll minden. De nem kell pánik Odinolni, ha jó ne bántsd csak ne feledd.  ;) :ok:

Köszönöm, fejben tartom.

Nem elérhető norbo27

  • Hozzászólások: 24
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: samsung galaxy s advance
  • PDA ROM: 4.1.2 Light JB v1.2+CoCore 8.2 CWM
  • Skype: norbo27
sziasztok szeretnék olyat hogy kernelt és romot is cseréltem meg rotolás is volt de lehet hogy vissza kéne küldeni gariba.Lehetséges a vissza állítás??Válaszokat előre is köszi.

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
You are not allowed to view links. Register or Login
sziasztok szeretnék olyat hogy kernelt és romot is cseréltem meg rotolás is volt de lehet hogy vissza kéne küldeni gariba.Lehetséges a vissza állítás??Válaszokat előre is köszi.

Szia!
Az elő életet kéne egy kicsit részletesen tudnunk ha lehet.
1. Hogy raktad a JB-t,
2. Kb. Hányszor cseréltél kernelt,
3. Milyen rom van most rajta (magyar, szerb, olasz)
4. Hálózati korlát,
5. " lehet, hogy vissza kéne küldened" ??? - kell vagy nem? S miért?  :D
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető golf2gt

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 627
  • Nem: Férfi
    • 4.1.2 Light JB v1.2 Rom Modding
  • PDA: LG G2
  • PDA ROM: D80230A
Sziasztok ma olyan problémával találtam magam szemben hogy beszélek valakivel erre semmi elöjel nélkül fogja magát és kikapcsol a telefon beszélgetés közben. ujraindítani sem tudom csak ha akku ki-be. (nem megy mobilnet, se wifi , nemraktam rá semmi appot )  valakinek valami 5let?
Küldve a Dzsí túmról.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok ma olyan problémával találtam magam szemben hogy beszélek valakivel erre semmi elöjel nélkül fogja magát és kikapcsol a telefon beszélgetés közben. ujraindítani sem tudom csak ha akku ki-be. (nem megy mobilnet, se wifi , nemraktam rá semmi appot )  valakinek valami 5let?
Ez egy speciális feature. A telefon így tüntet, ha a gazdája nem használ a fórumon írásjeleket...
Amúgy ilyeneket régebben nekem is csinált. Majd spontán gyógyult

Nem elérhető golf2gt

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 627
  • Nem: Férfi
    • 4.1.2 Light JB v1.2 Rom Modding
  • PDA: LG G2
  • PDA ROM: D80230A
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez egy speciális feature. A telefon így tüntet, ha a gazdája nem használ a fórumon írásjeleket...
Amúgy ilyeneket régebben nekem is csinált. Majd spontán gyógyult
60 ezért ilyen telefont vár az ember, hogy mindent tud csak ami az alapdolga lenne azrr nem.  :(
Küldve a Dzsí túmról.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
You are not allowed to view links. Register or Login
60 ezért ilyen telefont vár az ember, hogy mindent tud csak ami az alapdolga lenne azrr nem.  :(
Igazad van persze, bár ez nem árfüggő. Ha 5000 Ft-ért veszel telefont, attól is elvárod, hogy tudja, amit felsoroltak a tulajdonságoknál. Nekem erős a gyanúm, hogy a gyári szoftverek direkt betegesek, hogy főzött rom felé tereljenek minket és veszítsük el a garanciát.

Nem elérhető golf2gt

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 627
  • Nem: Férfi
    • 4.1.2 Light JB v1.2 Rom Modding
  • PDA: LG G2
  • PDA ROM: D80230A
You are not allowed to view links. Register or Login
Igazad van persze, bár ez nem árfüggő. Ha 5000 Ft-ért veszel telefont, attól is elvárod, hogy tudja, amit felsoroltak a tulajdonságoknál. Nekem erős a gyanúm, hogy a gyári szoftverek direkt betegesek, hogy főzött rom felé tereljenek minket és veszítsük el a garanciát.

Na igen érdekes , hogy az acémon ment egy dvd rippes film ezen meg szaggat :) és még tudnék 1-2 dolgot így 10 napi használat után. Érdekes. (az acén cián van de akkor is :))
Küldve a Dzsí túmról.

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
You are not allowed to view links. Register or Login
Na igen érdekes , hogy az acémon ment egy dvd rippes film ezen meg szaggat :) és még tudnék 1-2 dolgot így 10 napi használat után. Érdekes. (az acén cián van de akkor is :))
golf2gt!
Kicserélted a kernelt?
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető golf2gt

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 627
  • Nem: Férfi
    • 4.1.2 Light JB v1.2 Rom Modding
  • PDA: LG G2
  • PDA ROM: D80230A
You are not allowed to view links. Register or Login
golf2gt!
Kicserélted a kernelt?
Semmmit nem cseréltem még. Jövö7en akartam de ezek után nem tudom mertjek-e a garival játszani.  :'(
Küldve a Dzsí túmról.

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
You are not allowed to view links. Register or Login
Semmmit nem cseréltem még. Jövö7en akartam de ezek után nem tudom mertjek-e a garival játszani.  :'(

Először is, az idézet funkciót használd légyszives. Köszönöm. :ok:
Másodszor: tőlem térgyalhatjuk itt is, ez egy FAQ, de nézz ide: You are not allowed to view links. Register or Login
Most folyik ugyanerről a másik oldalon a beszélgetés... ;)
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető golf2gt

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 627
  • Nem: Férfi
    • 4.1.2 Light JB v1.2 Rom Modding
  • PDA: LG G2
  • PDA ROM: D80230A
Sziasztok!

Egy kérdés merült fel bennem. Ugye a belső hely kb 4giga az elsődleges partíció advancén. Na most ha oda rakok pl. játékot egyből indítja. De mivel ugye az a 4 giga igen csak kevés így raktam az sd-re is csináltam neki ugyan úgy Android mappát abba Obb-ot meg ami kell de ha oda rakok játékot és felinstalálom az apk-t , nem indítja el. Megoldható e valamilyen formában hogy a küldő sd-n is keresse indításnál a filokat? Lehet-e valahogy elsődlegessé tenni részt az sd-böl (link2sd)vagy hasonlóval??
Köszi a válaszokat!
Küldve a Dzsí túmról.

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Egy kérdés merült fel bennem. Ugye a belső hely kb 4giga az elsődleges partíció advancén. Na most ha oda rakok pl. játékot egyből indítja. De mivel ugye az a 4 giga igen csak kevés így raktam az sd-re is csináltam neki ugyan úgy Android mappát abba Obb-ot meg ami kell de ha oda rakok játékot és felinstalálom az apk-t , nem indítja el. Megoldható e valamilyen formában hogy a küldő sd-n is keresse indításnál a filokat? Lehet-e valahogy elsődlegessé tenni részt az sd-böl (link2sd)vagy hasonlóval??
Köszi a válaszokat!
Beletalálsz a topik választásba... ::) ;D Általános Beszélgetésben inkább. Ez a FAQ, mint ahogy írtam EFS, és helyre állítás.
Többször nem foglak figyelmeztetni!  :)
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető danikaxXx

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung GT-I9070
  • PDA ROM: I9070XXLQE
Helló! A telefonomban (SGS Advance) nincs /efs mappa
Custom ROM-ot (Pure Vanilla) szeretnék felrakni csak nincs meg az efs mappa! Hol találhatom meg?

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
You are not allowed to view links. Register or Login
Helló! A telefonomban (SGS Advance) nincs /efs mappa
Custom ROM-ot (Pure Vanilla) szeretnék felrakni csak nincs meg az efs mappa! Hol találhatom meg?
Root explorerrel a telefon gyökéren találod. Ha megnyitod az az alapértelmezett nyitó oldal. Rendezés abc sorrendben... ;)
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Szeretném felhívni a kedves fórumtársak figyelmét az indító hsz mai módosítására!
EFS mappa mentés tekintetében vannak változások, amik minden nem gyári rendszert használó felhasználónak több mint fontos!!!

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető leroyclub

  • Hozzászólások: 107
  • PDA: iPhone4
  • PDA ROM: 5.1
Üdv!
Függetlenítésben tudtok segíteni? Átfutottam a FAQ-t de nem találtam. Ha egy linket adtok ahol le van irva akkor azt is nagyon megköszönném
UI: Arra van mód hogy az adataim ne vesszenek el?