2024, 04 18, 06:47:14

Szerző Téma: Unlock,Root,Recovery  (Megtekintve 185612 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető karalyos

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1094
  • Nem: Férfi
  • Király :)
  • PDA: HTC ONE M8; HTC ONE; Samsung Note3
  • PDA ROM: HTC One: ROM:Viper; HTC ONE M8 Viper; Note3 original
  • Skype: nagybogarad
Re: Re: Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #75 Dátum: 2013, 09 26, 21:51:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Jobb lesz csak adj neki egy kis időt!
De a kernelt is cserélhető egy customra!

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC One-ről
Türelmes ember vagyok, nem kapkodva csinálom a dolgokat :) időm mint a tenger, meg hát a hox idejében bennem ragadt egy két "rossz" szokás, töltő itthon, kocsiban, irodában, az üzletben, plusz nálam van egy htc külső aksi mindig feltöltve ;) így nem olyan nagy gond ha az elején kicsit többet fogyaszt :))

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC One-ről

HTC HD2 (Eladva)-HTC Sensation (Eladva)-HTC Desire HD(ELadva)-HTC Desire S(Tégla)-HTC Wildfire(Eladva)-HTC Chacha (Eladva).  Sony Ericsson NEO V (eladva)-Sony Ericsson RAY (eladva)-Toshiba Folio100(eladva)-HTC desire X-HTC ONE X (ongyilkos lett)-HTC ONE X második széria :) (eladásra vár)-Iphone 5-Samsung Galaxy note 8.0-Ipad Mini-Xperia Z tablet-HTC ONE (s-off)(eladva)-HTC ONE (eladva)--Samsung Galaxy Tab3--iphone5s--Galaxy Note3--Galaxys4--Nokia 520--stb stb--HTC ONE S-OFF-HTC ONE M8

Nem elérhető bsptya

  • Hozzászólások: 78
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: HTC One (M7)
  • PDA ROM: ARHD 90.1
Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #76 Dátum: 2013, 10 19, 19:51:44 »
helló!
van egy kisebb gondom.. elkezdtem unlockolni a telót, és minden pöpecül ment, míg el nem jutottam addig a pontig, hogy egy custom recovery-t rakok a készülékre..
a fastboot boot recovery.img  parancs után a készülék "lefagyott".. semmi nem történik :((((
nem tudok semmit sem tenni. twrp 2.6.3-at akartam rárakni.. természetesen átneveztem recovery.img-re.

segítsen valaki, hogy tudom életre kelteni a készüléket, mert most kellemesen beszartam, h ennyi volt neki :\

szerk: egy nagyon hosszú powergomb szerencsére megoldotta.. azonban továbbra sem tudok így recovery-t flashelni. új hboot okozza ezt?

szerk2: ok, ahogy olvasom csak a boot recovery nem megy. ez mekkora gond? ha nem csinálok backup-ot akkor is vissza tudok mászni stock-ba valahogy?

Nem elérhető csacsi67

  • Hozzászólások: 180
  • PDA: HTC Desire
  • PDA ROM: RCMixHD v0.10
Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #77 Dátum: 2013, 10 19, 20:16:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
helló!
van egy kisebb gondom.. elkezdtem unlockolni a telót, és minden pöpecül ment, míg el nem jutottam addig a pontig, hogy egy custom recovery-t rakok a készülékre..
a fastboot boot recovery.img  parancs után a készülék "lefagyott".. semmi nem történik :((((
nem tudok semmit sem tenni. twrp 2.6.3-at akartam rárakni.. természetesen átneveztem recovery.img-re.

segítsen valaki, hogy tudom életre kelteni a készüléket, mert most kellemesen beszartam, h ennyi volt neki :\

szerk: egy nagyon hosszú powergomb szerencsére megoldotta.. azonban továbbra sem tudok így recovery-t flashelni. új hboot okozza ezt?

szerk2: ok, ahogy olvasom csak a boot recovery nem megy. ez mekkora gond? ha nem csinálok backup-ot akkor is vissza tudok mászni stock-ba valahogy?

Rakd fel ezzel Java legyen telepitve a gépeden. You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #78 Dátum: 2013, 10 20, 01:40:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
helló!
van egy kisebb gondom.. elkezdtem unlockolni a telót, és minden pöpecül ment, míg el nem jutottam addig a pontig, hogy egy custom recovery-t rakok a készülékre..
a fastboot boot recovery.img  parancs után a készülék "lefagyott".. semmi nem történik :((((
nem tudok semmit sem tenni. twrp 2.6.3-at akartam rárakni.. természetesen átneveztem recovery.img-re.

segítsen valaki, hogy tudom életre kelteni a készüléket, mert most kellemesen beszartam, h ennyi volt neki :\

szerk: egy nagyon hosszú powergomb szerencsére megoldotta.. azonban továbbra sem tudok így recovery-t flashelni. új hboot okozza ezt?

szerk2: ok, ahogy olvasom csak a boot recovery nem megy. ez mekkora gond? ha nem csinálok backup-ot akkor is vissza tudok mászni stock-ba valahogy?
Tedd fel a recoveryt véglegesen a fastboot flash frecovery recovery.img paranccsal. Így lesz egy gyári rom mentésed, csak a recovery partíció lesz "főzött", de ezt könnyű pótolni.A gyári recovery ugyanis könnyen kinyerhető az OTA-ból.

Nem elérhető csuvi94

  • Hozzászólások: 33
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #79 Dátum: 2013, 10 21, 23:08:58 »
Gyerekek, segítsetek légyszives. Letöltöttem a TWRP recoveryt, megcsináltam mindent ahogy kell. A bebootolás nem sikerült, sajnos. De olvastam, hogy egyből telepítsem. Telepítettem egyből arra azt írta, hogy finished. beléptem a recoverybe a hangerő le+ bekapcs gombbal, de semmi változás, ha a fastboot alatti recoveryre megyek, akkor meg szimplán újraindul a telefon. Ötlet ?

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #80 Dátum: 2013, 10 21, 23:25:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Gyerekek, segítsetek légyszives. Letöltöttem a TWRP recoveryt, megcsináltam mindent ahogy kell. A bebootolás nem sikerült, sajnos. De olvastam, hogy egyből telepítsem. Telepítettem egyből arra azt írta, hogy finished. beléptem a recoverybe a hangerő le+ bekapcs gombbal, de semmi változás, ha a fastboot alatti recoveryre megyek, akkor meg szimplán újraindul a telefon. Ötlet ?
Átnevezted a letöltött img-t recovery.img-re?
A hangerő le+power gombokkal a bootloader fastboot módját Indítod el. Nyomd meg a Powert-előtte bizonyosodj meg arról, hogy a hangerő gombokkal kijelölted a fastboot sort-és ezzel a bootloader hboot módja aktiválódik. Itt kiválasztod a recoveryt és kész.

Tapatalked from my H1


Nem elérhető csuvi94

  • Hozzászólások: 33
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
Re: Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #81 Dátum: 2013, 10 21, 23:40:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Átnevezted a letöltött img-t recovery.img-re?
A hangerő le+power gombokkal a bootloader fastboot módját Indítod el. Nyomd meg a Powert-előtte bizonyosodj meg arról, hogy a hangerő gombokkal kijelölted a fastboot sort-és ezzel a bootloader hboot módja aktiválódik. Itt kiválasztod a recoveryt és kész.

Tapatalked from my H1
Most valamiért jó lett:O az előbb, ugyan ezt csináltam, és újraindult, nem betöltötte a recoveryt, de most jó:) A főzött rom telepítéséhez muszáj rootolni a telefont ?

Nem elérhető csuvi94

  • Hozzászólások: 33
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #82 Dátum: 2013, 10 22, 00:20:04 »
a root résznél, a letöltendő root pack, amit telepíteni kell hogy rootolva legyen a telefon, az a link nemjó, nem tölti be sajnos!:) A sense rom pedig igényli, hogy rootoljam a telefont. Ötlet ?:)

Nem elérhető Lobi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 5408
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO
  • PDA: Galaxy S8+
Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #83 Dátum: 2013, 10 22, 05:44:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
a root résznél, a letöltendő root pack, amit telepíteni kell hogy rootolva legyen a telefon, az a link nemjó, nem tölti be sajnos!:) A sense rom pedig igényli, hogy rootoljam a telefont. Ötlet ?:)

Ha megvan az S-OFF, és van fenn recovery, már teheted is fel a főzött romot, nem kell a gyárit rootoli azt úgyis törlöd rom telepítés előtt!

Nem tudom miért szerettél bele a Sentinel romba, de nem nem biztos hogy jó választás első főzött romnak!
Nteeb használta pár napig, de voltak vele gondjai, le is cserélte!
 

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #84 Dátum: 2013, 10 22, 06:18:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
a root résznél, a letöltendő root pack, amit telepíteni kell hogy rootolva legyen a telefon, az a link nemjó, nem tölti be sajnos!:) A sense rom pedig igényli, hogy rootoljam a telefont. Ötlet ?:)
Ahhoz, hogy valamit-akár egy custom romot-recoveryből telepítsünk nem kell root.
A főzött romok eleve rootoltak.
Tehát nincs olyan rom, amelyik a telepítésehez root jogokat igényelne... :)
Ha gyári romon maradsz, de kell a root-jogosultság, akkor viszont neked kell rootolni. Ezért van benne a leírásban
. ;)

Tapatalked from my H1

Nem elérhető csuvi94

  • Hozzászólások: 33
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #85 Dátum: 2013, 10 22, 21:29:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha megvan az S-OFF, és van fenn recovery, már teheted is fel a főzött romot, nem kell a gyárit rootoli azt úgyis törlöd rom telepítés előtt!

Nem tudom miért szerettél bele a Sentinel romba, de nem nem biztos hogy jó választás első főzött romnak!
Nteeb használta pár napig, de voltak vele gondjai, le is cserélte!
Hát igen, úgyérzem, le lesz váltva, amint kitalálom melyiket. Amúgy egyelőre s-offolni nem s-offoltam, csak htcdev unlock volt:) még nem látom szükségét, amíg csak főzött romokkal akarok játszani!:)
Ui.: Milyen romot ajánlanátok szivesen, amiben a kamera is jól működik? Sokat fotózom, spontán, telefonnal is, így inkább olyan romot keresek, ami nem ASOAP, vagy mi, amiben rosszabb a kamera!:)

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #86 Dátum: 2013, 10 22, 22:07:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát igen, úgyérzem, le lesz váltva, amint kitalálom melyiket. Amúgy egyelőre s-offolni nem s-offoltam, csak htcdev unlock volt:) még nem látom szükségét, amíg csak főzött romokkal akarok játszani!:)
Ui.: Milyen romot ajánlanátok szivesen, amiben a kamera is jól működik? Sokat fotózom, spontán, telefonnal is, így inkább olyan romot keresek, ami nem ASOAP, vagy mi, amiben rosszabb a kamera!:)
PÜ ment, ott leírtam. Nézz körül az aláírásokban, hogy ki mit használ... ;)

Szerk.:Hmmm..az az izé...AOSP(Android Open Source Project).A tiszta Google Android szoftver portját jelenti más-nem Nexus-készülékekre.

Nem elérhető TaRsY

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 3251
  • Nem: Férfi
  • Early Adopter
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: Oneplus 7
Re: Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #87 Dátum: 2013, 10 23, 19:21:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
PÜ ment, ott leírtam. Nézz körül az aláírásokban, hogy ki mit használ... ;)

Szerk.:Hmmm..az az izé...AOSP(Android Open Source Project).A tiszta Google Android szoftver portját jelenti más-nem Nexus-készülékekre.

Amúgy a Nexusos nem a nyers AOSP van gyarilag, hanem  az AOSP + zart source google appokra (gapps) lecserelt aosp appok,  plusz aosp mar jls-nel jar,  a nexusok legrisebb szoftverei pedig nem feltétlen. Pl nexus 4-re csak a jwr sourcebol keszitett image/ota a legfrissebb,  jls a Nexus 7 2013-on van.
Az aosp alkalmazasok egyre inkább elhanyagolodnak, miutan van zart forraskodu valtozat,  a google nem fejleszti a tovabb az aosp.  Igy tortenhet például, hogy az aospbol forditott 4.3-on is a GB-bol jo ismert zenelejatszo van.  De igy járt a naptár, a keresés,  a billentyűzet is például.

Tapatalk-kal küldve az én Nexus 4-el


Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #88 Dátum: 2013, 10 23, 19:29:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Amúgy a Nexusos nem a nyers AOSP van gyarilag, hanem  az AOSP + zart source google appokra (gapps) lecserelt aosp appok,  plusz aosp mar jls-nel jar,  a nexusok legrisebb szoftverei pedig nem feltétlen. Pl nexus 4-re csak a jwr sourcebol keszitett image/ota a legfrissebb,  jls a Nexus 7 2013-on van.
Az aosp alkalmazasok egyre inkább elhanyagolodnak, miutan van zart forraskodu valtozat,  a google nem fejleszti a tovabb az aosp.  Igy tortenhet például, hogy az aospbol forditott 4.3-on is a GB-bol jo ismert zenelejatszo van.  De igy járt a naptár, a keresés,  a billentyűzet is például.

Tapatalk-kal küldve az én Nexus 4-el
Ennek nekifutottam vagy háromszor, mire valami kezdett derengeni.  ;)

Nem elérhető BIT_

  • Hozzászólások: 808
  • Nem: Férfi
  • FIAT és HTC Fan :)
  • Navigáció / Navigation: iGo Primo
  • PDA: HTC 10 / HTC One M8 / HTC ONE M7 / HTC Sensation
  • PDA ROM: Gyári / ViperOneM8 3.2.1 / ViperOne 7.0.1 / ViperS 5.1.0
  • Skype: nadgabor
Re: Re: Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #89 Dátum: 2013, 10 23, 21:46:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ennek nekifutottam vagy háromszor, mire valami kezdett derengeni.  ;)
:D

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC One-ről


Nem elérhető bsptya

  • Hozzászólások: 78
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: HTC One (M7)
  • PDA ROM: ARHD 90.1
Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #90 Dátum: 2013, 10 26, 10:43:09 »
Szervusztok!
Gyári RUU-t próbálok visszarakni, hogy frissítsek. Azt sikeresen kihalásztam, hogy a main version-öm 2.24.401.8, így ennek megfelelő file kell. Ezen az oldalon azonban (You are not allowed to view links. Register or Login) csak 2.24.401.1 -es csomagot találtam. Az is megfelelő lenne nekem, vagy az utolsó szám is fontos az egyezésben? Nagyon köszönöm a segítségeteket! :)

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #91 Dátum: 2013, 10 26, 10:49:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szervusztok!
Gyári RUU-t próbálok visszarakni, hogy frissítsek. Azt sikeresen kihalásztam, hogy a main version-öm 2.24.401.8, így ennek megfelelő file kell. Ezen az oldalon azonban (You are not allowed to view links. Register or Login) csak 2.24.401.1 -es csomagot találtam. Az is megfelelő lenne nekem, vagy az utolsó szám is fontos az egyezésben? Nagyon köszönöm a segítségeteket! :)
Ha s-off vagy, akkor mehet nyugodtan, s-on rendszeren azonban a downgrade nem lehetséges.

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC One-ről


Nem elérhető Lobi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 5408
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO
  • PDA: Galaxy S8+
Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #92 Dátum: 2013, 10 26, 10:51:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szervusztok!
Gyári RUU-t próbálok visszarakni, hogy frissítsek. Azt sikeresen kihalásztam, hogy a main version-öm 2.24.401.8, így ennek megfelelő file kell. Ezen az oldalon azonban (You are not allowed to view links. Register or Login) csak 2.24.401.1 -es csomagot találtam. Az is megfelelő lenne nekem, vagy az utolsó szám is fontos az egyezésben? Nagyon köszönöm a segítségeteket! :)

Amit ott találtál az nem RUU, hanem OTA!
Van S-OFF-od?

Nem elérhető csacsi67

  • Hozzászólások: 180
  • PDA: HTC Desire
  • PDA ROM: RCMixHD v0.10
Re: Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #93 Dátum: 2013, 10 26, 11:08:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha s-off vagy, akkor mehet nyugodtan, s-on rendszeren azonban a downgrade nem lehetséges.

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC One-ről


Vagy ezt recoveryböl You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Lobi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 5408
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO
  • PDA: Galaxy S8+
Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #94 Dátum: 2013, 10 26, 11:24:45 »
csacsi67, a profilod helyes, vagy csak nem frissítetted? :)

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #95 Dátum: 2013, 10 26, 11:25:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Amit ott találtál az nem RUU, hanem OTA!
...
Pláne! :D

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC One-ről

Nem elérhető csacsi67

  • Hozzászólások: 180
  • PDA: HTC Desire
  • PDA ROM: RCMixHD v0.10
Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #96 Dátum: 2013, 10 26, 11:32:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
csacsi67, a profilod helyes, vagy csak nem frissítetted? :)


Hu az már tényleg régi de megcsinálom.Pár év kihagyás volt meg össze is vesztem itt anno valakivel és nem látogattam oldalt. :oops:

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #97 Dátum: 2013, 10 26, 13:30:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Hu az már tényleg régi de megcsinálom.Pár év kihagyás volt meg össze is vesztem itt anno valakivel és nem látogattam oldalt. :oops:
Ezt szomoruan olvasom. Ez egy bekes, jo kozosseg.

Nem elérhető bsptya

  • Hozzászólások: 78
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: HTC One (M7)
  • PDA ROM: ARHD 90.1
Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #98 Dátum: 2013, 10 26, 14:56:17 »
Nincs s-off sajnos. Jelenleg arhd 30 van a készüléken. Xda-s guide-ot követtem s az küldött el a linkelt oldalra. :-) Akkor az a guru reset megoldja a dolgot és jöhet a gyári frissítés?
Ezelőtt samus voltam, ott kicsit egyszerűbb volt az élet :-)

Tapatalk-kal küldve az én HTC One-el


Nem elérhető Lobi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 5408
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO
  • PDA: Galaxy S8+
Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #99 Dátum: 2013, 10 26, 14:59:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nincs s-off sajnos. Jelenleg arhd 30 van a készüléken. Xda-s guide-ot követtem s az küldött el a linkelt oldalra. :-) Akkor az a guru reset megoldja a dolgot és jöhet a gyári frissítés?
Ezelőtt samus voltam, ott kicsit egyszerűbb volt az élet :-)

Tapatalk-kal küldve az én HTC One-el

Miért nem rakod fel az ARHD 31-et, a mostani frissítésre épült!