2024, 04 19, 21:18:27

Szerző Téma: Unlock,Root,Recovery  (Megtekintve 185735 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Unlock,Root,Recovery
« Dátum: 2013, 02 20, 22:24:21 »
Bootloader unlock-htcdev.com módszer!

Először egy-két figyelmeztetés:
-az unlock törli a data partíciót.Azaz minden felhasználói adatunk és beállításunk, letöltött alkalmazásunk elveszik-készítsünk mentést!
-a belső tár a One esetén a data/media-ban van, ergo a tároló tartalma is törlődni fog!
-a HTC valami megmagyarázhatatlan oknál fogva egyes rendszeralkalmazásokat( Zseblámpa, Számológép, Csengőhang vágó, PDF Megjelenítő, Teeter, Hangrögzítő stb...)a /system helyett szintén a /data particióba tette, ha tehát CSAK nyitunk és nem teszünk fel főzött romot (pl. csak rootolni akarnánk), ezek az alkalmazások hiányozni fognak!
-részben ez is az oka annak, hogy a nyitott bootloader mellett, az OTA update-ek nem fognak megérkezni,hiába nem telepítettünk főzött romot.
Tehát, ha CSAK rootolni akarunk, de gyári romot nem szeretnénk custom-re cserélni, GONDOLJUK MEG, hogy mindez megéri-e. A főzött romokban természetesen benne lesznek az unlock után "elveszett" gyári alkalmazásaink.

A folyamat-bár ebben megoszlanak a vélemények-nem okozza a garancia AUTOMATIKUS elvesztését! Bővebben minderről You are not allowed to view links. Register or Login!

Az Unlock lépései:
1. Töltsük le ezt
:You are not allowed to view links. Register or Login, csomagoljuk ki egy tetszőleges mappába, pl.: C:/mini-sdk
2. A One-on:
 -Beállítások>Fejlesztői lehetőségek>USB hibakeresés:BE
 -Beállítások>Energia>Gyors boot:KI
3. Ha még nem tettük volna meg, regisztráljunk a htcdev.com oldalon>>>
You are not allowed to view links. Register or Login
4. Sikeres regisztráció után jelentkezzünk be, válaszzuk az Unlock Bootloader lehetőséget:

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

>Get Started:

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

5. Következő lapon:Select Your Device:

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

>All Other Supported Models>>>Begin Unlock Bootloader

6. Yes
7. Jelöljük be mindkét lehetőséget>Proceed to Unlock Instructions:

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

8. A következő lap alján>Proceed To Step 5, majd görgessünk a következő lap aljára(My Device Identifier Token).
9. Total Commanderben nyissuk meg a mini-sdk mappát, majd Parancsok>Parancssor ablak megnyitása
10. Indítsuk újra a készüléket bootloader/Fastboot módba(kikapcsolt készüléket kapcsoljuk be a Hangerő LE gomb folyamatos nyomva tartása mellett).Kössük össze a készüléket a PC-vel.A Fastboot-USB feliratnak meg kell jelennie a bootloader képernyőn (ha a hboot felirat látszana, akkor nyomjunk egyet a bekapcsoló gombra).
11. Parancssorba írjuk be ezt:
Kód: You are not allowed to view links. Register or Login
fastboot oem get_identifier_token>>Enter<<
12. A parancssor-ablakban:
-jobb egérgomb>Megjelölés
-jelöld ki az első "<"-t
-nyomd le a Shift-gombot>jelöld ki az utolsó ">"-t
A kijelölt terület így néz ki:[/color]
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
-nyomj egy Ctrl C-t
13. A My Device Identifier Token "Enter Token" ablakára kattintva nyomjunk egy Ctrl+V-t>>>Submit
14. Az Unlock_Code.bin kód a regisztrációkor megadott email-címre fog érkezni, ezt másoljuk a C:/mini-sdk mappába!
15. A parancssorba másoljuk be ezt:
Kód: You are not allowed to view links. Register or Login
fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin>>Enter<<
16. A készülék feldob egy képernyőt,melyben rákérdez a szándékod komolyságára( :D )>"Hangerő fel" + Bekapcsoló gomb a megerősítés...>a készülék újraindul miközben teljes wipe-ot csinál.
Ennyi,KÉSZ AZ UNLOCK![/color]

Custom recovery

Miután megvolt az unlock, a gyári recovery partíciót felül kell írni egy custommal (CWM, TWRP), mivel az eredeti nem sokra használható.
A recovery partíció írása csak Unlocked bootloader státusszal lehetséges.
Ha végrehajtjuk, az Unlocked felirat alatt megjelenik egy "Tampered" figyelmeztetés is a bootloader felső sorában.
Miért kell?:
-Nandroid backup/restore(a rendszer /system, /data, /boot particióinak mentése/visszaállítása)
-Főzött romok,témák, egyéb módosítások telepítése
-Rendszeralkalmazások, felesleges gyári tartalmak eltávolítása

Lépései:

1. Töltsük le a választott recovery img-t a pc-re:

-You are not allowed to view links. Register or Login
-You are not allowed to view links. Register or Login

2. Nevezzük át a letöltött file-t recovery.img-re és másoljuk be a mini-sdk mappába
3. Csatlakoztassuk a One-t bootloader/fastboot módban a pc-hez
4. A mini-sdk mappából nyissunk egy parancssort(pl.:Intézőben navigáljunk a mini-sdk mappához, nyissuk meg, majd egy üres területen SHIFT+jobb egérklikk>Parancsablak nyitása itt)
(5. Parancssorba másoljuk be ezt:
[/i]
Kód: You are not allowed to view links. Register or Login
fastboot boot recovery.imgEzzel a paranccsal még nem telepítettük a recovery.img-t,a pc ideiglenes mappájából csak bebootoltatjuk a rendszert recovery módba, hogy az első nandroid backup futtatásával a gyári recovery.img-t is le tudjuk menteni.[/s]
6. A készülék tehát újraindul recovery módba. Készítsük el a gyári rendszer nandroid mentését. Ha készen van, akkor újra bootloader módba kell kapcsolnunk.)
-Sajnos ez az újabb hboot verziókkal (1.54/55) nem működik! Helyette viszont befagy a bootloader és csak a power gomb hosszú lenyomásával indítható újra a rendszer. Újabb hboot esetén tehát lépj a következő pontra!
7.Parancssorba
Kód: You are not allowed to view links. Register or Login
fastboot flash recovery recovery.imgEzzel a commanddal már valóban felülírjuk a gyári recovery partíciónkat. Lépjünk át bootloader/hboot-módba a Power gomb megnyomásával, majd válasszuk a Recovery-opciót>nyomjuk meg a Powert>a készülék újraindul recovery módba>készítsük el a "gyári rendszer" mentését!
Ezek után két lehetőség van:
-A gyári rendszer rootolása custom rom telepítése nélkül
-Főzött rom telepítése

Gyári rom rootolása

1. Töltsd le ezt:You are not allowed to view links. Register or Login, másold a One belső tárolójára("SD")
2. Indítsd újra a készüléket bootloader/hboot módba (bootloader/hboot és bootloader/fastboot mód között a bekapcsoló gombbal tudsz váltani). Válaszd ki a Recovery menüt a Hangerő gombokkal, majd nyomj újra a Bekapcsoló gombra>>>a készülék újraindul recovery módba.
3. Főmenü> install zip from sdcard>choose zip from sdcard>Rooting Tools.zip-et tallózd be>hagyd jóvá a telepítést
4.Restart. Készen vagy, a készülékre feltelepítetted a SuperUser.apk-t, su binary-t és a  busybox-ot.

Főzött rom telepítése

1. Töltsd le a kiválasztott romot, másold az "sd"-re
2. Recovery>install zip from sdcard>choose zip from sdcard>tallózd be a rom zipet>telepítés... (a Sense romok szinte kivétel nélkül megnyitnak ilyenkor egy telepítőt-"Aroma installer"-, itt végig kell lépkedni a beállításokon. Első alkalommal mindenképpen a Fullwipe lehetőséget kell a romtelepítés előtt választani).
3. Ha végzett>>>Restart




 

Nem elérhető Georgexy

  • Hozzászólások: 718
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan / BDW Team / Nokiaprogramok.hu
  • Navigáció / Navigation: Igo Primo WinCE / Igo Primo Android
  • PDA: Oppo Find 7 / Oppo R7 / HTC 10 / Wayteq 980BT
  • PDA ROM: Sense 8 / Nameless Find 7 / Color OS 2.1
Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #1 Dátum: 2013, 02 21, 11:12:39 »
Mennyi rá az esély szerintetek, hogy lesz rá S-OFF? Mivel nem tegrás a vas ezért gondolom nagyobb mint a HOX-ra.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #2 Dátum: 2013, 02 21, 11:51:38 »
Még készülék sincs... Esély mindenre van. :)


Tapatalk 2-vel küldve az én GT-N7100-ről

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #3 Dátum: 2013, 02 21, 12:28:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mennyi rá az esély szerintetek, hogy lesz rá S-OFF? Mivel nem tegrás a vas ezért gondolom nagyobb mint a HOX-ra.
Nem biztos...A szintén Snapdragon processzorral szerelt HOX(L)-ra most jött ki az S-OFF. Az összes komolyabb hacker hárította a Tegrát, mert Qualcomm-ban utaznak és kész. Gondolom ez utóbbi nem fog változni és ha tényleg olyan NAGYON jó lesz a vas, akkor meg fogják próbálni.
Aztán majd kiderül... :)

Nem elérhető Georgexy

  • Hozzászólások: 718
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan / BDW Team / Nokiaprogramok.hu
  • Navigáció / Navigation: Igo Primo WinCE / Igo Primo Android
  • PDA: Oppo Find 7 / Oppo R7 / HTC 10 / Wayteq 980BT
  • PDA ROM: Sense 8 / Nameless Find 7 / Color OS 2.1
Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #4 Dátum: 2013, 02 21, 12:29:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Még készülék sincs... Esély mindenre van. :)


Tapatalk 2-vel küldve az én GT-N7100-ről

Jólvan na. Csak feldobtam egy témát. Nehogy elfelejtsük aztán eladják az összeset nekünk meg nem marad! :shock: :'( :D:D:D:D

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #5 Dátum: 2013, 02 21, 12:38:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Jólvan na. Csak feldobtam egy témát. Nehogy elfelejtsük aztán eladják az összeset nekünk meg nem marad! :shock: :'( :D:D:D:D

Nekem már a root is elég. A gyári romok már teljesen jók (legalábbis Samsungon), esetleg némi kényelmi extra hiányzik.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-N7100-ről


Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #6 Dátum: 2013, 02 21, 13:50:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem már a root is elég. A gyári romok már teljesen jók (legalábbis Samsungon), esetleg némi kényelmi extra hiányzik.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-N7100-ről
Ezeket a "kényelmi extrákat" kell S-ON rendszernél nélkülözni:
-debranding (függetlenítés)
-gyári rom downgrade
-CID átírás (ez firmware-frissítéskor nagyon kellemetlen tud lenni)
-kernel(boot.img) recoveryből nem telepíthető(csak fastboot parancssorral,pc kell hozzá)
-recovery csak fastboot parancssorral frissíthető(4Ext Recovery máig nincs,RomManagernek ez a funkciója nem működik)
-firmware/RUU csak a CID-nek megfelelően frissíthető
Hirtelen ennyi jut eszembe... :hmm:

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #7 Dátum: 2013, 02 21, 14:00:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezeket a "kényelmi extrákat" kell S-ON rendszernél nélkülözni:
-debranding (függetlenítés)
-gyári rom downgrade
-CID átírás (ez firmware-frissítéskor nagyon kellemetlen tud lenni)
-kernel(boot.img) recoveryből nem telepíthető(csak fastboot parancssorral,pc kell hozzá)
-recovery csak fastboot parancssorral frissíthető(4Ext Recovery máig nincs,RomManagernek ez a funkciója nem működik)
-firmware/RUU csak a CID-nek megfelelően frissíthető
Hirtelen ennyi jut eszembe... :hmm:

Függő készüléket nem veszek többet. Jelenleg csak a Samsung - ból tudok kiindulni, mert azt ismerem. Itt a kernel csere felesleges. A cwm recovery jó ha van, de nem szükséges. A gyári romok annyira jók, hogy nem sok értelme van lecserélni.
Valami szebb téma és a két ablakos mód kiterjesztése, amik nekem kellenek.
Na ezekhez képest nem tudom hogy áll a HTC a gyári romokat jelenleg.

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #8 Dátum: 2013, 02 21, 14:29:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Függő készüléket nem veszek többet. Jelenleg csak a Samsung - ból tudok kiindulni, mert azt ismerem. Itt a kernel csere felesleges. A cwm recovery jó ha van, de nem szükséges. A gyári romok annyira jók, hogy nem sok értelme van lecserélni.
Valami szebb téma és a két ablakos mód kiterjesztése, amik nekem kellenek.
Na ezekhez képest nem tudom hogy áll a HTC a gyári romokat jelenleg.
Mondjuk ég és föld... :D
Nem csak a függő készülékeknél gond a CID átírhatatlansága. A HTC a gyári frissítéseket is régiókód szerint adja ki. WWE CID-k között is lehet eltérés az OTA megjelenésében-akár több hét is.
Témát lehet cserélgetni-van néhány gyári skin, meg a GooglePlayről is biztosan elérhető ez-az, de komolyabb átszabás csak recoveryből lehetséges nálunk.
Egyébként itt is nagyon jók a gyári romok (főleg a legutolsó upgrade óta). ;)

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Re: Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #9 Dátum: 2013, 02 21, 15:46:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
...
Egyébként itt is nagyon jók a gyári romok (főleg a legutolsó upgrade óta). ;)

Na éppen ezért nem biztos, hogy szükség van a rootnál többre. Mert ugye ma már nem a DHD korában vagyunk, amikor a hazavitt új készüléken kb. fél óráig volt rajta a gyári rom, aztán ment rá a már előre kiszemelt főzelék. :)

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-N7100-ről


Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Re: Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #10 Dátum: 2013, 02 21, 16:03:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na éppen ezért nem biztos, hogy szükség van a rootnál többre. Mert ugye ma már nem a DHD korában vagyunk, amikor a hazavitt új készüléken kb. fél óráig volt rajta a gyári rom, aztán ment rá a már előre kiszemelt főzelék. :)

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-N7100-ről
Csak az a gond, hogy a rootolás a bootloader lockolása óta nem olyan egyszerű.Csak a HTC által működtetett htcdev.com oldalon lehet unlockolni a bootloadert:ez pedig a root feltétele...
Az unlock pedig garanciavesztéssel jár. Tehát égetően fontos lenne-nem csak az említett "kényelmi extrák" miatt-, hogy s-offunk legyen. Így kikerülhető lenne az unlock(?), de legalább a nyoma eltüntethető lenne(hiába zárod ugyanis vissza a bootloadert, az onnantól már csak REloceked lesz, így a szervizben rögtön bukta van).

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Re: Re: Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #11 Dátum: 2013, 02 21, 16:15:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Csak az a gond, hogy a rootolás a bootloader lockolása óta nem olyan egyszerű.Csak a HTC által működtetett htcdev.com oldalon lehet unlockolni a bootloadert:ez pedig a root feltétele...
Az unlock pedig garanciavesztéssel jár. Tehát égetően fontos lenne-nem csak az említett "kényelmi extrák" miatt-, hogy s-offunk legyen. Így kikerülhető lenne az unlock(?), de legalább a nyoma eltüntethető lenne(hiába zárod ugyanis vissza a bootloadert, az onnantól már csak REloceked lesz, így a szervizben rögtön bukta van).

Na igen, egyik a másik függvénye. Kiestem a HTC - ből. Nem nagyon értem miért kell ennyire lezárni a készüléket. Illetve miért jár garancia vesztéssel az unlock. Persze így akarják védeni az érdekeiket. Bár ha egy nagyon jó rendszert raknak a készülékre és biztosítva van az összes adat teljes mentése és visszaállítása, akkor még a rootra sincs szükség.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-N7100-ről


Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Re: Re: Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #12 Dátum: 2013, 02 21, 16:41:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na igen, egyik a másik függvénye. Kiestem a HTC - ből. Nem nagyon értem miért kell ennyire lezárni a készüléket. Illetve miért jár garancia vesztéssel az unlock. Persze így akarják védeni az érdekeiket. Bár ha egy nagyon jó rendszert raknak a készülékre és biztosítva van az összes adat teljes mentése és visszaállítása, akkor még a rootra sincs szükség.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-N7100-ről
Szerintem egyfajta "feltörhetetlen" mítoszt szeretnének a HTC köré varázsolni.Van egy bizonyos, nem jelentéktelen vásárlói kör, ahol ez sokkal fontosabb, mint az S-OFF. :D

Nem elérhető kdennis

  • Hozzászólások: 372
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC One X
  • PDA ROM: S-ON
Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #13 Dátum: 2013, 02 22, 17:13:13 »
Talán nem akar fölöslegesen pénzt ki dobni a szervizelésre. Most az a 20 ember (aki nem fogja megvenni emiatt) az kevesebb veszteség mint az hogy 100 pancser totál lenullázza a gépet és viszi szervizbe.

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #14 Dátum: 2013, 02 22, 18:03:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Talán nem akar fölöslegesen pénzt ki dobni a szervizelésre. Most az a 20 ember (aki nem fogja megvenni emiatt) az kevesebb veszteség mint az hogy 100 pancser totál lenullázza a gépet és viszi szervizbe.
Azok, akik geek-ként belezik szét a készüléket, rootolnak, romot, kernelt cserélnek csak egy nagyon kicsi töredéke a vásárlóknak. Sokkal komolyabb súlya van viszont a szolgáltatóknak, akik viszont tömeges viszonteladóknak számítanak és nem igazán érdekük sem a romjaik lecserélése, sem pl.  a CID átírása.

Tapatalked from my Viper(HO)X


Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #15 Dátum: 2013, 02 22, 19:38:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na éppen ezért nem biztos, hogy szükség van a rootnál többre. Mert ugye ma már nem a DHD korában vagyunk, amikor a hazavitt új készüléken kb. fél óráig volt rajta a gyári rom, aztán ment rá a már előre kiszemelt főzelék. :)

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-N7100-ről

Szerintem én vagyok a ONE X topikban az egyetlen, aki fél éve, mióta megvan a telefon gyári romot használ. Teljesen meg vagyok vele elégedve. Volt kezemben a találkozón főzött romos készülék, nem vett le annyira a lábamról, hogy nyissam érte a bootloadert. Emlékszem, hogy tavaly, mikor SGS-em volt, amint vége lett a találkozónak mentem haza, hogy felrakjak egy ott megtapasztalt romot.
Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Re: Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #16 Dátum: 2013, 02 22, 21:35:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerintem én vagyok a ONE X topikban az egyetlen, aki fél éve, mióta megvan a telefon gyári romot használ. Teljesen meg vagyok vele elégedve. Volt kezemben a találkozón főzött romos készülék, nem vett le annyira a lábamról, hogy nyissam érte a bootloadert. Emlékszem, hogy tavaly, mikor SGS-em volt, amint vége lett a találkozónak mentem haza, hogy felrakjak egy ott megtapasztalt romot.

Na igen, az SGS. Majdnem megvettem, de aztán kihagytam és jól tettem. :)
Mostanra igazán meg lehet bízni a komolyabb készülékekben, számomra továbbra is csak a teljes gyári biztonsági mentés hiányzik. Mert jelenleg a programok adatait root nélkül nem lehet menteni, bár valamilyen cikket találtam nemrég, de sajnos nem tudom merre volt... Az meg nem megoldás, hogy az összes fontos program adatait egyesével mentsem a programon belül. Mert sok program már tud ilyet jó ideje.

Nem elérhető Georgexy

  • Hozzászólások: 718
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan / BDW Team / Nokiaprogramok.hu
  • Navigáció / Navigation: Igo Primo WinCE / Igo Primo Android
  • PDA: Oppo Find 7 / Oppo R7 / HTC 10 / Wayteq 980BT
  • PDA ROM: Sense 8 / Nameless Find 7 / Color OS 2.1
Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #17 Dátum: 2013, 02 23, 10:16:55 »
Igazából én is így vagyok ezzel, hogy csak a root elég lenne de úgy, hogy maradjon a garancia. Nem is értem, hogy miért találták ezt ki így. Rengeteg program igényli. Természetesen ha van S-off akkor nincs kérdés de nem létszükséglet. Viszont a root a mindennapi használathoz szerintem az lenne.

Nem elérhető kdennis

  • Hozzászólások: 372
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC One X
  • PDA ROM: S-ON
Re: Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #18 Dátum: 2013, 02 24, 17:22:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azok, akik geek-ként belezik szét a készüléket, rootolnak, romot, kernelt cserélnek csak egy nagyon kicsi töredéke a vásárlóknak. Sokkal komolyabb súlya van viszont a szolgáltatóknak, akik viszont tömeges viszonteladóknak számítanak és nem igazán érdekük sem a romjaik lecserélése, sem pl.  a CID átírása.

Köszönöm a diplomatikus javítást! Ezt mondtam én is (gyengébbek kedvéért nyelven)! :D

Nem elérhető korimv6

  • Hozzászólások: 321
  • Nem: Férfi
  • Opeles
  • PDA: HTC Sensation; HTC Touch Diamond
  • PDA ROM: Elegancia ICS Sense4
Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #19 Dátum: 2013, 03 02, 14:31:18 »
Lehet, hogy míg friss a ONE, nem kell rá főzött rom, de ha már egy éves lesz, és kinn van a Sense egy újabb verziója, lehet, hogy jól jönne az s-off. Nem beszélve arról, ha megint hibás a gyári rom, amit főzéssel orvosolnak.
Opel Omega MV6;HTC Sensation

Nem elérhető kdennis

  • Hozzászólások: 372
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC One X
  • PDA ROM: S-ON
Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #20 Dátum: 2013, 03 13, 17:14:35 »
Nem annyira vágom az angolt, ezért erősítsetek meg hogy most ez azt jelenti hogy nyitott bootloader-el jön ki?  :shock:
Vagy ez csak azt jelenti hogy garanciavesztéssel kinyitható ahogy eddig is?

You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #21 Dátum: 2013, 03 13, 17:54:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem annyira vágom az angolt, ezért erősítsetek meg hogy most ez azt jelenti hogy nyitott bootloader-el jön ki?  :shock:
Vagy ez csak azt jelenti hogy garanciavesztéssel kinyitható ahogy eddig is?

You are not allowed to view links. Register or Login
Korlátozott példányszámban, kizárólag amerikai piacra... >:(

Nem elérhető kdennis

  • Hozzászólások: 372
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC One X
  • PDA ROM: S-ON
Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #22 Dátum: 2013, 03 13, 18:01:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Korlátozott példányszámban, kizárólag amerikai piacra... >:(

Pfff, na de ez hátha elősegíti a profikat hogy könyebben s-off-oljanak. :(  :ima:

Nem elérhető nervy

  • Hozzászólások: 1134
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC One
Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #23 Dátum: 2013, 03 13, 18:09:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem annyira vágom az angolt, ezért erősítsetek meg hogy most ez azt jelenti hogy nyitott bootloader-el jön ki?  :shock:
Vagy ez csak azt jelenti hogy garanciavesztéssel kinyitható ahogy eddig is?

You are not allowed to view links. Register or Login

nyitott bootloader amit a htcdev-en amugyis nyitni lehet...

a garivesztés meg... pár napja volt fenn egy egész hosszú cikk róla. a lényege hogy attól mert kinyitod a htcdev-en még nem bukod automatice a garit, csak ha a nyitásból kifolyólag olyan kárt okozol a készülékben amit zárt bootloaderrel nem tudtál volna  ( pl custom rom amit balfék módon teszel fel és hülye vagy hozzá hogy javitsd a hibádat)

más: németeknél már előrendelhető a 64 gigás változat  :hmm:

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Re: Unlock,Root,Recovery
« Reply #24 Dátum: 2013, 03 13, 22:38:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
nyitott bootloader amit a htcdev-en amugyis nyitni lehet...

a garivesztés meg... pár napja volt fenn egy egész hosszú cikk róla. a lényege hogy attól mert kinyitod a htcdev-en még nem bukod automatice a garit, csak ha a nyitásból kifolyólag olyan kárt okozol a készülékben amit zárt bootloaderrel nem tudtál volna  ( pl custom rom amit balfék módon teszel fel és hülye vagy hozzá hogy javitsd a hibádat)

más: németeknél már előrendelhető a 64 gigás változat  :hmm:
Nem egészen. Egy csomó eset igazolta sajnos, hogy a RElocked bootloadert meglátva a szerviz megvonta a garanciát. A htcdev.com-on az áll, hogy a nyitás a garancia részleges vagy teljes elvesztését eredményezheti. Volt olyan hely, ahol mindezt nem vették ilyen komolyan, de sokkal több volt, ahol viszont igen.
Szóval, ha eleve nyitott a bootodloader, az lényegi különbség!

Tapatalked from my HOX