LG, Samsung olyan gyartok akik mosogepre, mikrora,tuzhelyre vannak specializalodva, nemtom minek gyartanak Tv-t, meg telefont.
Igazán nem zökkentenélek ki ebből gondolatmenetből, de azért javasolnám, hogy ismerd meg alaposabban ezt az iparágat, néhány érdekesebb ténynek is olvass utána. Pl. ki gyártotta a GridPad-ot 1989-ben annak a cégnek, ahol Jeff Hawkins -a Palm agya és alapítója- dolgozott, stb. Esetleg olvass utána olyan Palm OS vagy Windows CE alapú Samsung telefonoknak is, melyekről fenti kinyilatkoztatásod alapján még talán sosem hallottál.
Ahogy a PC-s, úgy az okostelefonos/tabletes alapozásnál sem titkolhatók a PARC gyökerek, de mellette sok egyéb sem hagyható figyelmen kívül. Szinte szórakoztató, hogy ténylegesen néhány zseniális mérnök, vagy kereskedő valóban a semmiből teremtett milliárdos üzletet. A Szilícium-völgy legendáját persze sokan ismerik, de azért érdemes kiemelni, hogy a távol-keleti és az angol hatás bizony e területen talán még mélyebb is volt, erőteljesebb is volt, mint a klasszikus IBM PC vonal. A Psion az Armstrad, az ARM/Acorn mellett a Casio, a Sharp, a Matshushita, de még az Olivetti is ott bábáskodott, és az egyik legnagyobb bizony a Samsung volt a kezdetek óta. Már a kezdetek kezdetén követhette, merre halad a technika, a gyártási kapacitásokat pedig már a kezdetekben sem minden esetben biztosította Amerika. S bizony az LG is elég régen követi a Samsungot.
Olyan mosógépgyártók nélkül, mint a fentiek, talán el sem jut sosem oda Cher Wang és Peter Chou, hogy YC Wang papa pénzéből gyárat létesítenek 1997-ben.
Jelen HTC problémák mögött is éppen az állhat, amit fentebb is olvashattál, hogy egy szinten túl nem képes menedzselni, finanszírozni a növekedést pl. a HTC. Hidd el nekem, a valódi okok megértése és feldolgozása sokkal hasznosabb lehet, mint másod vagy harmadszintű kereskedőknél trollkodni, hogy nincs mit megvenni! Vagy ilyen kinyilatkoztatásokat tenni, hogy mióta az eszedet tudod...
Egy dolgot szerintem sosem érdemes elfelejteni. Aki ebben az üzletágban manapság nem képes 10-15 milliós sorozatnagyságokban dolgozni/rendelni/szerződni, annak lefelé ágazik. Aki pedig ezer éve érti a dörgést, tudja is finanszírozni a termelését, akár keresztfinanszíroz is, sőt, komoly alaptechnológiákat is birtokol, és gigatonnyányi marketing kerettel be is tudja vinni a globális konzumer-piacra, az előbb-utóbb piacvezető. Ma az ún. Smartphone/Tablet szektorban termelődő profit közel 100%-a két cégé, az egyik a mosógépgyártó.
Persze maradj nyugodtan HTC-fanatikus, hiszen kell a változatosság is, csak a tényeket azért ne nullázd ki teljesen.