Nos, akkor mint ígértem gyorsan összefoglalom eme remek kis program alkalmazásának lehetőségeit. Köszönjük a programot
mskip nevű xda-s fórumozónak!
Eme fantasztikus kis progi bővelkedik mindenféle funkcióban, a rootolástól kezdve a gyári állapot visszaállításáig. Amit a nexus 7 -el el lehet követni azt ez a toolkit el is tudja
Telepítés után, az első indításkor szemünk elé tárul egy nagyon egyszerű felhasználói felület, melyen keresztül úgy tudunk a programmal kommunikálni, hogy az általa meghatározott feladatokat, melyeket számokhoz társít, egyszerűen begépeljük, majd nyomunk egy entert. (esetenként szavakat is írhatunk neki!
)
Első kérdése, hogy lecsekkolja-e nekünk, van-e elérhető frissítés. Ezen funkció csak azoknak jár akik hozzájárultak egy csekély összeggel a fejlesztő munkájához, tehát aki az ingyenes verziót használja, az csak simán pötyögjön be egy
no-t majd nyomjon entert.
Következő kérdése az általunk birtokolt nexus 7-esről szeretne információkat. Először is hogy wifis vagy 3g-s verzió, és milyen android fut rajta. Ezt az információt nagyon könnyű kideríteni, vagy tudjuk már eleve fejből, vagy megnézzük a készülékünk dobozát, vagy a beállításokon belül a legalsó menüpont, a táblagépről nevű fejezetben mindent megtalálunk.
Ha ezen a lépésen is sikeresen túljutottunk, elénktárul a program nyújtotta lehetőségek hatalmas tárháza. Lényegében 2 kategóriára lehet osztani a feladatokat, az egyik melyeket úgy tud végrehajtani, hogy a gépen épp a bebootolt android fut, vagy ún. fastboot mode-ban található, melybe bekapcsoláskor a hangerő lefelé és a bekapcsoló gomb egyidejűleg tartásával juthatunk el. Erre mindig figyeljünk, mert aztán csodálkozunk, hogyha hibaüzenetekkel bombáz a toolkit, hogy nem képes a feladatot elvégezni.
Legelső lépésként telepítsük a megfelelő drivereket a számítógépünkre, melyet az 1-es menüpont kiválasztásával tehetünk meg. Ott rákérdez az operációs rendszerünkre, aztán már telepít is. Miután ezzel megvan, figyelmeztet, hogy a nexuson kapcsoljuk be az android debugging opciót (a fejlesztői beállításokon belül találjuk ezt).
Hogyha valaki nem talál ilyen opciót, nem kell bepánikolni! Ott van az, csak a 4.2-es androidban a google fejlesztői kicsit elrejtették előlünk. A feledat, hogy előcsalogassuk egyszerű. A beállításokon belül görgessünk alulra, és ott a táblagépről menüponton belül, a build szám-ra kell 7szer ráböknünk, szépen lassan egymás után. Egy idő után mi is developer-nek leszünk kikiáltva, ezután elérhetőek lesznek a fejlesztői beállítások.
Nos innentől csak azok folytassák a procedúrát akik rootolni szeretnék a készüléküket, és teljes tudatában vannak annak, hogy innentől bármit tesznek a nexusukkal az csakis saját felelősségük, én csak egy rövid leírást adtam a toolkitről!
A következő lépés a rootolás felé a bootloader unlockolása amely MINDEN adatot töröl a nexusról, teljesen gyári állapotra állítja vissza, szóval csináljatok backupot!
A bootloader unlockhoz fastboot mode-ba kell tenni a nexust (fentebb leírtam), majd csatlakoztatni a számítógéphez, és a toolkitben a 3-mas opcióra (unlock-relock your bootloader), ezután válasszuk ki az unlock opciót, és itt felajánlja, hogyha nem sikerült volna a nexust fastboot mode-ba tenni, akkor a
no paranccsal ő ezt megteszi nekünk, majd utána indítsuk el a folyamatot és jelezni fogja ha elkészült.
Következő lépés a kütyü rootolása, melyet a 4. menüponttal tehetünk meg (root-unroot options)
Majd a következő menüből a root device+ install busybox (2-es opció)-t válasszuk. Majd megkérdezi, hogy melyik superuser programot szeretnénk, én a chainfire féle supersu-t javaslom (ő is). Válasszunk egyet, majd az ismerős képernyőhöz jutunk, hogyha fastbootban van a kütyü akkor folytassuk, ha nincs akkor a
no parancsra ő ezt megteszi nekünk.
Hogyha ezzel is megvolnánk az utolsó lépés maradt csak hátra, egy custom recovery flashelése, ami a 6. menüpont (flash recovery), ha ráböktünk akkor válasszuk ki a flash twrp touch recovery opciót, és ismét az ismerős üzenet fogad minket, mely ha szeretnénk fastboot modeba rakja a nexust. Hogyha ezzel is megvolnánk, akkor unlockolva, rootolva, és custom recoveryvel felvértezve birtokunkba vehetjük szeretett nexuszunkat, és elkezdhetjük a romok flashelését, amit majd egy következő leírásban találtok meg!
Sok sikert a bütyköléshez, ha elakadnátok írjatok bátran!
üdv
Dzsohnybácsi