2024, 03 28, 22:22:30

Szerző Téma: Android Mini PC  (Megtekintve 95488 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #150 Dátum: 2013, 09 25, 16:37:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kinézetre pontosan olyan mint a 2 magos amit linkeltél, de ez egy igazi noname, nincs ráírva semmi.

AnTuTu ezeket adja:
Brand: rk30sdk
Model: S18A
OS: 4.2.2
CPU Model: Dual-Core ARMv7 Processor (VFPv3, NEON)
GPU Renderer: Mali-400 MP
Memory: 616,1/1007,9 MB
RAM: 337,4/894,0 MB
Internal SD Card: 1574,2/1616,4 MB

Csak az nem világos, hogy az rk30sdk a chip neve? Mert mindenütt csak negyszámjegyű chippeket láttam, mint az RK3066.
Nem. Az a brand. Úgy kell érteni, hogy RK30xx. Jelen esetben szinte biztos, hogy RK3066.
GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.41), Concorde 401BT (stock rom, AP6210)


Nem elérhető mottl

  • Hozzászólások: 21
  • PFC Fan
  • PDA: GT-P5100
  • PDA ROM: 4.0.3
Re: Android Mini PC
« Reply #151 Dátum: 2013, 09 25, 19:45:56 »
Köszi a választ.


Rockchip RK3066/RK30xx dokumentáció:
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető DennisX

  • Hozzászólások: 354
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Galaxy Note3 / MiniX X7 MiniPC
  • PDA ROM: KitKat 4.4.2 BobCat v4.0
Re: Android Mini PC
« Reply #152 Dátum: 2013, 09 26, 21:13:55 »
Üdv!
A ConCorde 401BT-n a videolejátszás közbeni akadozás a vásárlástól való elálláshoz, a készülék visszaküldéséhez vezetett.
A legnagyobb gond, hogy az infók szerint, a cserekészülékek is ilyenek. Talán típushiba lehet.
Sajnálom, mert minden más, tökéletesen, hibátlanul működött rajta.
Nem tudom, hogy most van-e olyan típus, amely ez a 4 procis modell, és más paramétereiben is megfelelő vásárlás lenne.


-- Sent from Galaxy S-II --


Nem elérhető mottl

  • Hozzászólások: 21
  • PFC Fan
  • PDA: GT-P5100
  • PDA ROM: 4.0.3
Re: Android Mini PC
« Reply #153 Dátum: 2013, 10 07, 22:16:43 »
Sziasztok

A miniPC-t összekötni a számítógéppel apa/apa végü USB kábelt vagy a miniPC-vel kapott OTG kábelt kell használni?

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Android Mini PC
« Reply #154 Dátum: 2013, 10 07, 22:27:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok

A miniPC-t összekötni a számítógéppel apa/apa végü USB kábelt vagy a miniPC-vel kapott OTG kábelt kell használni?
OTG -n kell számítógéphez csatlakoztatni. A "síma" usb port csak egyirányú kapcsolatot tesz lehetővé, amiben a miniPC a gép, a csatlakoztatott bármi pedig az eszköz/média/periféria.

Nem elérhető mottl

  • Hozzászólások: 21
  • PFC Fan
  • PDA: GT-P5100
  • PDA ROM: 4.0.3
Re: Android Mini PC
« Reply #155 Dátum: 2013, 10 07, 22:41:11 »
Köszi

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Android Mini PC
« Reply #156 Dátum: 2013, 10 08, 07:35:07 »
Erről mi a véleményetek: You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Android Mini PC
« Reply #157 Dátum: 2013, 10 08, 12:24:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Erről mi a véleményetek: You are not allowed to view links. Register or Login
A Wayteq az AMlogic kiemelt partnere, tehát ebben is biztos, hogy a 8726 valamelyik 2magos variánsa van (M6, MX). Az AMlogic -nak nincs Mali 400MP4 -gyel szerelt SOC -ja, csak MP2 -es. Szóval grafikus teljesítményben biztos, hogy gyengébb annak ellenére, hogy általában magasabb órajelen futtatják a GPU -t, mint a 3066 -os Rockchip cuccokban.
A belső tár is csak fele az átlag 3066 -osokénak. Szerintem egyszerűen fogtak egy AMlogic alapú sticket és megszitázták. AML -ben nem vagyok annyira otthon, de biztos vagyok benne, hogy a kütyüt és a távot is meg lehet találni más néven mondjuk a Geekbuyingon, vagy az Aliexpressen. Gugliztam róla egy IT -fröccs tesztet (elég amatőr teszt), ahol vannak Antutu képernyőképek is. Látható az AML -vonal és a felbontás is ugyanúgy 1280x672 (plusz dockbar), mint a Rockchip -kütyüknél. Egy jópofa feature -t látok benne, az IR -kivezetést, bár értelme szerintem nem sok. Én biztos nem vennék ilyet. 

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Android Mini PC
« Reply #158 Dátum: 2013, 10 08, 17:02:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A Wayteq az AMlogic kiemelt partnere, tehát ebben is biztos, hogy a 8726 valamelyik 2magos variánsa van (M6, MX). Az AMlogic -nak nincs Mali 400MP4 -gyel szerelt SOC -ja, csak MP2 -es. Szóval grafikus teljesítményben biztos, hogy gyengébb annak ellenére, hogy általában magasabb órajelen futtatják a GPU -t, mint a 3066 -os Rockchip cuccokban.
A belső tár is csak fele az átlag 3066 -osokénak. Szerintem egyszerűen fogtak egy AMlogic alapú sticket és megszitázták. AML -ben nem vagyok annyira otthon, de biztos vagyok benne, hogy a kütyüt és a távot is meg lehet találni más néven mondjuk a Geekbuyingon, vagy az Aliexpressen. Gugliztam róla egy IT -fröccs tesztet (elég amatőr teszt), ahol vannak Antutu képernyőképek is. Látható az AML -vonal és a felbontás is ugyanúgy 1280x672 (plusz dockbar), mint a Rockchip -kütyüknél. Egy jópofa feature -t látok benne, az IR -kivezetést, bár értelme szerintem nem sok. Én biztos nem vennék ilyet.

Agyalok valami ilyen mini pc-n, de nem tudom melyik lenne a legjobb. Ugyebár az 5.1 hang egyikben sincs, legalábbis úgy tudom, pedig az nagyon jó lenne. Melyik manapság a legjobb választás, amelyiknek a wifije is rendben van, akár egy külső antenna segítségével és folyamatosan teszi a dolgát?

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Android Mini PC
« Reply #159 Dátum: 2013, 10 09, 04:34:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Agyalok valami ilyen mini pc-n, de nem tudom melyik lenne a legjobb. Ugyebár az 5.1 hang egyikben sincs, legalábbis úgy tudom, pedig az nagyon jó lenne. Melyik manapság a legjobb választás, amelyiknek a wifije is rendben van, akár egy külső antenna segítségével és folyamatosan teszi a dolgát?
Elvileg pl. a T-R42 és a Minix NeoX7 tud valamilyen 5.1 -et, SPDIF kimeneten. Olvastam, hogy csak bizonyos AC3 hang esetén működik, de ennél mélyebben nem foglalkoztam a témával. De ne érts félre ez a tipp nem jelenti azt, hogy ajánlom is ezeket a kütyüket. Az 5.1 egyértelműen azt jelenti, hogy a fő célod a minőségi videólejátszás. Ezek a szerkezetek általános célú mini PC -k, nem médialejátszó célhardverek. Két dologban biztosan nem domborítanak. A HD filmlejátszásban és a wifi képességekben.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Android Mini PC
« Reply #160 Dátum: 2013, 10 09, 07:03:59 »
Idézetet írta: Lajovial link=topic=5121.msg624649#msg6k24649 date=1381286067
Elvileg pl. a T-R42 és a Minix NeoX7 tud valamilyen 5.1 -et, SPDIF kimeneten. Olvastam, hogy csak bizonyos AC3 hang esetén működik, de ennél mélyebben nem foglalkoztam a témával. De ne érts félre ez a tipp nem jelenti azt, hogy ajánlom is ezeket a kütyüket. Az 5.1 egyértelműen azt jelenti, hogy a fő célod a minőségi videólejátszás. Ezek a szerkezetek általános célú mini PC -k, nem médialejátszó célhardverek. Két dologban biztosan nem domborítanak. A HD filmlejátszásban és a wifi képességekben.

Rendben. Akkor az 5.1 hangot félretéve melyik mini pc a legjobb választás jelenleg?

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Android Mini PC
« Reply #161 Dátum: 2013, 10 09, 11:40:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Rendben. Akkor az 5.1 hangot félretéve melyik mini pc a legjobb választás jelenleg?
Nehéz kérdés. Nincs egyértelműen mindenben a legjobb típus. Nálunk a legnépszerűbb az MK908. Ennek nemzetközileg is széles felhasználói bázisa van. A korábban linkelt T-R42 -ből itthon 1db -ról tudok, de azt dícséri a gazdája (aki azért már látott pár mini PC -t). Ennek előnye a külső antenna, hátránya, hogy csak 65mbs -en csatlakozik wifin (mint az összes AP6210 -modulos). Továbbá nem nagyon vannak rá custom kernelek, romok. Én a CC401BT -vel is elégedett voltam, úgy, ahogy volt. Nemzetközi neve Rikomagic MK802IV. Hátránya, hogy egyes videóknál akad a kép. Vannak rá alternatív megoldások, de nincs még egyértelműen ajánlott. A CC is tud a problémáról, dolgoznak rajta (remélem). Én főleg netezésre, Androidul tanulásra, scriptek tesztelésére használtam. Erre tökéletes.
További infókért itt tudsz nézelődni, kérdezősködni:
You are not allowed to view links. Register or Login
Nemzetközi szinten a Freaktab.com -ot ajánlom. Ez a miniPC -s XDA. A Rikomagic -nak van saját fóruma is, de ott nem láttam olyan újdonságot, ami ne a Freaktab -ról származna.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Android Mini PC
« Reply #162 Dátum: 2013, 10 09, 12:09:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nehéz kérdés. Nincs egyértelműen mindenben a legjobb típus. Nálunk a legnépszerűbb az MK908. Ennek nemzetközileg is széles felhasználói bázisa van. A korábban linkelt T-R42 -ből itthon 1db -ról tudok, de azt dícséri a gazdája (aki azért már látott pár mini PC -t). Ennek előnye a külső antenna, hátránya, hogy csak 65mbs -en csatlakozik wifin (mint az összes AP6210 -modulos). Továbbá nem nagyon vannak rá custom kernelek, romok. Én a CC401BT -vel is elégedett voltam, úgy, ahogy volt. Nemzetközi neve Rikomagic MK802IV. Hátránya, hogy egyes videóknál akad a kép. Vannak rá alternatív megoldások, de nincs még egyértelműen ajánlott. A CC is tud a problémáról, dolgoznak rajta (remélem). Én főleg netezésre, Androidul tanulásra, scriptek tesztelésére használtam. Erre tökéletes.
További infókért itt tudsz nézelődni, kérdezősködni:
You are not allowed to view links. Register or Login
Nemzetközi szinten a Freaktab.com -ot ajánlom. Ez a miniPC -s XDA. A Rikomagic -nak van saját fóruma is, de ott nem láttam olyan újdonságot, ami ne a Freaktab -ról származna.

Melyikkel nem akadnak a videók? Az M908 például? Mondjuk annyira nem vészes, ha ebből a szempontból egyik sem tökéletes, mert van média lejátszó.

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #163 Dátum: 2013, 10 09, 16:08:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Melyikkel nem akadnak a videók? Az M908 például? Mondjuk annyira nem vészes, ha ebből a szempontból egyik sem tökéletes, mert van média lejátszó.
Szerintem, ha a garanciális biztonság és a kockázatmentes tapasztalatszerzés előtérbe helyezése érdekében nem vagy árérzékeny, akkor rendelj neten, közvetlenül a Concorde -tól egy 401BT -t, postai kézbesítéssel. Ha hibás, vagy valamiért számodra nem használható, akkor van hova visszaküldeni. A postai kézbesítés miatt pedig van 8 napod, amin belül elállhatsz a vételtől. Ennyi idő elég arra, hogy eldöntsd, számodra barát, vagy nem barát egy mini PC. 

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.41), Measy U2C (Finless1.7), MK802IV (AP6210, ROM???)


Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #164 Dátum: 2013, 10 09, 16:33:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerintem, ha a garanciális biztonság és a kockázatmentes tapasztalatszerzés előtérbe helyezése érdekében nem vagy árérzékeny, akkor rendelj neten, közvetlenül a Concorde -tól egy 401BT -t, postai kézbesítéssel. Ha hibás, vagy valamiért számodra nem használható, akkor van hova visszaküldeni. A postai kézbesítés miatt pedig van 8 napod, amin belül elállhatsz a vételtől. Ennyi idő elég arra, hogy eldöntsd, számodra barát, vagy nem barát egy mini PC. 

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.41), Measy U2C (Finless1.7), MK802IV (AP6210, ROM???)

Köszönöm, megnézem ezt a kütyüt. :)

Nem elérhető atravel

  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Android Mini PC
« Reply #165 Dátum: 2014, 01 04, 19:42:20 »
Sziasztok,
Egy GV-21 gazdája lettem már pár hónapja (nem ezt rendeltem, de ez érkezett. Ebay, pár ezres lett, mire"kompenzációt"visszautalt az eladó).
Rootolni nem sikerült a neten talált megoldással (mobo daemon segítségével)
Egyelőre még elszenvedek vele, de lehet, hogy csere lesz hamarosan.
Van arra ötlet, hogy médiát hogyan osszak meg rá telefonról, illetve Ubuntut futtató notiról? Egy wifi router van, amit hálózati eszközként segítségül tudok hívni. Ha telefonról tudnám irányítgatni, TV bekapcsolás nélkül lehetne ellenőrizni telefonról az állapotát az még jó lenne.

Ha ezzel az eszközzel nem, akkor mi lenne az, amivel gördülékenyen lehetne megoldani?
Amire használom, használnám:
- Letöltés és videó nézés (nem nagy igénnyel, csak ne szaggasson mondjuk egy DVD minőségű film)
- központi szinkronizáló "szerver" a memória kártyára (elérés belső hálón telefonról, PCről)
- fotók, videók lejátszása a telefonról (mintha DLNA képes lenne a TVm)
- esetleg játék a telefonról irányítva (bár ez csak érdekesség lenne)

Tapatalk 4, i9100 CM10.1


Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Android Mini PC
« Reply #166 Dátum: 2014, 01 04, 23:27:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok,
Egy GV-21 gazdája lettem már pár hónapja (nem ezt rendeltem, de ez érkezett. Ebay, pár ezres lett, mire"kompenzációt"visszautalt az eladó).
Rootolni nem sikerült a neten talált megoldással (mobo daemon segítségével)
Egyelőre még elszenvedek vele, de lehet, hogy csere lesz hamarosan.
Van arra ötlet, hogy médiát hogyan osszak meg rá telefonról, illetve Ubuntut futtató notiról? Egy wifi router van, amit hálózati eszközként segítségül tudok hívni. Ha telefonról tudnám irányítgatni, TV bekapcsolás nélkül lehetne ellenőrizni telefonról az állapotát az még jó lenne.

Ha ezzel az eszközzel nem, akkor mi lenne az, amivel gördülékenyen lehetne megoldani?
Amire használom, használnám:
- Letöltés és videó nézés (nem nagy igénnyel, csak ne szaggasson mondjuk egy DVD minőségű film)
- központi szinkronizáló "szerver" a memória kártyára (elérés belső hálón telefonról, PCről)
- fotók, videók lejátszása a telefonról (mintha DLNA képes lenne a TVm)
- esetleg játék a telefonról irányítva (bár ez csak érdekesség lenne)

Tapatalk 4, i9100 CM10.1
Szia!
Én azt javaslom, hogy ne erőltesd! Keresgéltem róla infót, de összesen ezt találtam:
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez nem Rockchip vonal, nem nagyon van hozzá közösségi támogatás. Őszintén szólva még nem is láttam ilyet, pedig láttam már ezt-azt.
Én azt mondom, hogy egy RK3188 -as kütyü lenne ideális, esetleg kompromisszumokkal egy RK3066 -os.
Pl. egy T-R42 jó lehet. Ilyet kaphatsz a 220V -nál. Stick kivitelben az MK908II -t sokan használják. A 220V -nál ilyenből csak az I -es szériát láttam, ami nem külső antennás. A belső antennások wifije gyenge és hajlamos dobálni a hálózatot. Komoly telós mércével mérve a külső antennások wifije is vicc kategória. Ahogy nézem, a hálózati kapcsolat lényeges szempont. Én ehhez mindenképpen lan kapcsolatot ajánlok. A T-R42 -ben van beépített lan, a stickekhez kell egy Asix 88772 chipes (más nem jó!) usb-lan adapter. Én többnyire kliens módban használom a kütyüt, mivel van egy NAS -om, ami a szerver-mindenes. Létezik egy Servers Ultimate program, ezzel megoldható sokféle szerver. FTP, WEB működik, ezeket próbáltam, de igazán stabil SMB -t még nem sikerült összehozni (bár a kliensmód miatt nagyon nem is erőltettem). Letöltéshez Advanced Download Manager -t használok, bár ez is inkább csak úgy van, mert alapvetően ez is a NAS feladata. Médialejátszónak MXplayer -t, de az XBMC is sokat fejlődött az utóbbi időben. 3188 -on már a HW támogatás sem annyira fontos, főleg akkor, ha nem HD tartalomról van szó. Az SD -t szoftverből is kisujjból kirázza. Még az ISO is megyeget, egyszerűbb menüvel is, de az összetett menün mindegyik elhasal. Telóról vezérlésre szokott lenni gyári alkalmazás, de a Droidmote is tökéletesen működik. Remélem, mindenre válaszoltam!
Én a

Nem elérhető atravel

  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #167 Dátum: 2014, 01 06, 06:46:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!
Én azt javaslom, hogy ne erőltesd! Keresgéltem róla infót, de összesen ezt találtam:
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez nem Rockchip vonal, nem nagyon van hozzá közösségi támogatás. Őszintén szólva még nem is láttam ilyet, pedig láttam már ezt-azt.
Én azt mondom, hogy egy RK3188 -as kütyü lenne ideális, esetleg kompromisszumokkal egy RK3066 -os.
Pl. egy T-R42 jó lehet. Ilyet kaphatsz a 220V -nál. Stick kivitelben az MK908II -t sokan használják. A 220V -nál ilyenből csak az I -es szériát láttam, ami nem külső antennás. A belső antennások wifije gyenge és hajlamos dobálni a hálózatot. Komoly telós mércével mérve a külső antennások wifije is vicc kategória. Ahogy nézem, a hálózati kapcsolat lényeges szempont. Én ehhez mindenképpen lan kapcsolatot ajánlok. A T-R42 -ben van beépített lan, a stickekhez kell egy Asix 88772 chipes (más nem jó!) usb-lan adapter. Én többnyire kliens módban használom a kütyüt, mivel van egy NAS -om, ami a szerver-mindenes. Létezik egy Servers Ultimate program, ezzel megoldható sokféle szerver. FTP, WEB működik, ezeket próbáltam, de igazán stabil SMB -t még nem sikerült összehozni (bár a kliensmód miatt nagyon nem is erőltettem). Letöltéshez Advanced Download Manager -t használok, bár ez is inkább csak úgy van, mert alapvetően ez is a NAS feladata. Médialejátszónak MXplayer -t, de az XBMC is sokat fejlődött az utóbbi időben. 3188 -on már a HW támogatás sem annyira fontos, főleg akkor, ha nem HD tartalomról van szó. Az SD -t szoftverből is kisujjból kirázza. Még az ISO is megyeget, egyszerűbb menüvel is, de az összetett menün mindegyik elhasal. Telóról vezérlésre szokott lenni gyári alkalmazás, de a Droidmote is tökéletesen működik. Remélem, mindenre válaszoltam!
Én a
köszönöm. Ezt a leírást nem sikerült megtalálnom, csak egyik-másik linket belőle.
Azért holnap szerintem játszok még egyet, hátha nyerek még pár hónapot. Most alap helyzetre visszaállítottam és máris elmúlt az idegtépő laggolás. Meg a wifi antennájára is rátekertem egy vezetéket, így majd kicsattan a térerő :)

Tapatalk 4, i9100 CM10.1


Nem elérhető Wax

  • Hozzászólások: 2
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Advance
  • PDA ROM: Android Jelly Bean 4.1.1
Re: Android Mini PC
« Reply #168 Dátum: 2014, 01 25, 01:47:51 »
Sziasztok,

az alábbi Ferzon gyártmányú Mini Pc tulajdonosa lettem a napokban:

Operációs rendszer: Android 4.1, (magyar nyelvű, egyedi, optimalizált és saját honosított 4.1 Jelly Bean szoftver)
Processzor: Dual Core 1.6Ghz Rockchip RK3066 CPU
Grafikus processzor: MALI-400 MP4
ROM: 8GB Flashdisk, Bővíthető microSD kártyával, külső USB-s HDD-vel
RAM: 1GB DDR3
Internet: Wifi (802.11 b/g/n), 3G-s modemek támogatása
Bluetooth
I/O Portok: DC in, 1db HDMI 1.3, 1db microSD, 1db USB 2.0, 1db microUSB

Megpróbáltam az OTG-n keresztül rádugni a WD gyártmányú 1 TB-os USB-s külső vinyómat (NTFS), de nem ismeri fel... pontosabban ilyenkor üzenetként felváltva megjelenik, hogy az "SD kártya beolvasása", majd kicsivel később hogy az "SD kártyát eltávolíthatja" vagy valami ilyesmi... A Google Play-on található USB OTG Helper programot és társait próbáltam, de sajna eredmény nélkül. ( A Root Checker alkalmazás szerint a készülék root-olva van. Nem én csináltam, használtan vettem )

A fenti probléma megoldásához szeretnék segítséget kérni. Előre is köszönöm.

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #169 Dátum: 2014, 01 29, 11:52:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok,

az alábbi Ferzon gyártmányú Mini Pc tulajdonosa lettem a napokban:

Operációs rendszer: Android 4.1, (magyar nyelvű, egyedi, optimalizált és saját honosított 4.1 Jelly Bean szoftver)
Processzor: Dual Core 1.6Ghz Rockchip RK3066 CPU
Grafikus processzor: MALI-400 MP4
ROM: 8GB Flashdisk, Bővíthető microSD kártyával, külső USB-s HDD-vel
RAM: 1GB DDR3
Internet: Wifi (802.11 b/g/n), 3G-s modemek támogatása
Bluetooth
I/O Portok: DC in, 1db HDMI 1.3, 1db microSD, 1db USB 2.0, 1db microUSB

Megpróbáltam az OTG-n keresztül rádugni a WD gyártmányú 1 TB-os USB-s külső vinyómat (NTFS), de nem ismeri fel... pontosabban ilyenkor üzenetként felváltva megjelenik, hogy az "SD kártya beolvasása", majd kicsivel később hogy az "SD kártyát eltávolíthatja" vagy valami ilyesmi... A Google Play-on található USB OTG Helper programot és társait próbáltam, de sajna eredmény nélkül. ( A Root Checker alkalmazás szerint a készülék root-olva van. Nem én csináltam, használtan vettem )

A fenti probléma megoldásához szeretnék segítséget kérni. Előre is köszönöm.
Ugye a HDD nem a sticktől kapja az áramot?

GT-I9100 (Wanam 14.1 - Dori 8.43), MK802IV (Neomode 1.9a), Measy U2C (Finless 1.7)


Nem elérhető Wax

  • Hozzászólások: 2
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Advance
  • PDA ROM: Android Jelly Bean 4.1.1
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #170 Dátum: 2014, 01 31, 00:02:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ugye a HDD nem a sticktől kapja az áramot?

GT-I9100 (Wanam 14.1 - Dori 8.43), MK802IV (Neomode 1.9a), Measy U2C (Finless 1.7)

De igen, onnan. Viszont a sticket a hozzákapott tápegységről használtam, nem a TV USB portjáról mikor a vinyót próbáltam. Lehet, hogy ez így is kevés ? Egy aktív USB HUB lenne a megoldás ?

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #171 Dátum: 2014, 01 31, 00:21:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
De igen, onnan. Viszont a sticket a hozzákapott tápegységről használtam, nem a TV USB portjáról mikor a vinyót próbáltam. Lehet, hogy ez így is kevés ? Egy aktív USB HUB lenne a megoldás ?
Egy ilyen HDD -t még PC -ről is 2db usb portról illik működtetni, egy Y kábellel. Ezek a stickek nem tudják még a szabványos, portonként 450mA -t sem kiadni. A gyári táp már alapból is gyenge minőségű, sok a hibás. A névleges teljesítmény is éppen csak elegendő a kütyünek, egy HDD -hoz nincs elég tartaléka. De még ha lenne is, akkor sem szabad a kütyü panelján levő, vékony vezetőkön átküldeni a HDD által igényelt áramot. Arról nem is szólva, hogy a HDD -nek sem egészséges, ha nem kap elég áramot. Annak kell egy külön táp (pl. egy aktív HUB, 2A -s táppal).

Nem elérhető Wax

  • Hozzászólások: 2
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Advance
  • PDA ROM: Android Jelly Bean 4.1.1
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #172 Dátum: 2014, 02 02, 01:36:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egy ilyen HDD -t még PC -ről is 2db usb portról illik működtetni, egy Y kábellel. Ezek a stickek nem tudják még a szabványos, portonként 450mA -t sem kiadni. A gyári táp már alapból is gyenge minőségű, sok a hibás. A névleges teljesítmény is éppen csak elegendő a kütyünek, egy HDD -hoz nincs elég tartaléka. De még ha lenne is, akkor sem szabad a kütyü panelján levő, vékony vezetőkön átküldeni a HDD által igényelt áramot. Arról nem is szólva, hogy a HDD -nek sem egészséges, ha nem kap elég áramot. Annak kell egy külön táp (pl. egy aktív HUB, 2A -s táppal).

Köszönöm szépen a hasznos infót, beszerzek egy aktív HUB-ot.

Nem elérhető Árnyék71

  • Hozzászólások: 60
  • Navigáció / Navigation: Primo, Sygic
  • PDA: Samsung Galaxy S II, Galaxy S4 Active, Galaxy S5, LG G3
  • PDA ROM: CM 11,CM 10.2, G900FXXU1ANG9, V20h
Re: Android Mini PC
« Reply #173 Dátum: 2014, 08 04, 13:59:44 »
Sziasztok. Vettem 1 Connect ts208 típusú mini pc-t, tök jó meg minden:)
Az volna a kérdésem, ha nincs rootolva, akkor nem is tudom rootolni?

Nem elérhető DennisX

  • Hozzászólások: 354
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Galaxy Note3 / MiniX X7 MiniPC
  • PDA ROM: KitKat 4.4.2 BobCat v4.0
Re: Android Mini PC
« Reply #174 Dátum: 2014, 08 04, 14:17:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok. Vettem 1 Connect ts208 típusú mini pc-t, tök jó meg minden:)
Az volna a kérdésem, ha nincs rootolva, akkor nem is tudom rootolni?
De igen.
PC-vel a megfelelő módon.