2024, 04 19, 01:11:22

Szerző Téma: Android Mini PC  (Megtekintve 97158 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #125 Dátum: 2013, 09 16, 03:07:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Remélem a Concorde boltos nincs túl messze... :-) főleg, ha személyesen megyek érte.
Ahogy nézem, ez a HiMedia Q5 II ( You are not allowed to view links. Register or Login ) egy duplamagos 512RAM media lejátszó, (136$). Egy kicsit más, mint egy Pc stick, főleg, ha valakinek alapvetően Pc-re van szüksége, nem lejátszóra.

-- Sent from Galaxy S-II --
Nem jártam alaposan utána, de én első blikkre 1GB ramot láttam. Ebben is Mali400 van, de addig nem jutottam, hogy MP2, vagy MP4. De 3188 -on kihajtják, amit ki lehet az MP4 Maliból, úgyhogy szerintem nagy csodák itt sem lesznek. Néztem a videólejátszó részt. Nekem úgy tűnt, hogy a sztereó feletti hangzás nagyjából az ac3 -ra korlátozódik. Ha jól tudom, ezt már a K-R42 és a NEO X7 is tudja. Megfelelő lejátszóval az ISO -k is mennek 3188 -on. A leírás alapján ez is ugyanott hasal el. A kiterjesztett menü kezelésén.

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.39), Concorde 401BT (stock rom, AP6210)

Nem elérhető DennisX

  • Hozzászólások: 354
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Galaxy Note3 / MiniX X7 MiniPC
  • PDA ROM: KitKat 4.4.2 BobCat v4.0
Re: Re: Re: Android Mini PC
« Reply #126 Dátum: 2013, 09 16, 08:13:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem jártam alaposan utána, de én első blikkre 1GB ramot láttam. Ebben is Mali400 van, de addig nem jutottam, hogy MP2, vagy MP4. De 3188 -on kihajtják, amit ki lehet az MP4 Maliból, úgyhogy szerintem nagy csodák itt sem lesznek. Néztem a videólejátszó részt. Nekem úgy tűnt, hogy a sztereó feletti hangzás nagyjából az ac3 -ra korlátozódik. Ha jól tudom, ezt már a K-R42 és a NEO X7 is tudja. Megfelelő lejátszóval az ISO -k is mennek 3188 -on. A leírás alapján ez is ugyanott hasal el. A kiterjesztett menü kezelésén.

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.39), Concorde 401BT (stock rom, AP6210)
Igen, elnéztem ebben van 512RAM: HiMedia HD910B 3D HD
:P

-- Sent from Galaxy S-II --


Nem elérhető Lifeforce

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1149
  • Nem: Férfi
    • 220volt
  • Navigáció / Navigation: Osmand+ & Sygic Navigation Europe
  • PDA: SM-N9005 (32GB)
  • PDA ROM: My own custom ROM
  • Skype: Lfwork
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #127 Dátum: 2013, 09 16, 19:47:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Remélem, olyan típusú ember vagy, aki minden körülmények között megőrzi vidámságát! Ezekkel a kütyükkel kapcsolatban két dolgot biztosan meg fogsz tapasztalni:
1.: Messze levő kereskedő azt mond, amit hallani akarsz és Kína nagyon messze van.
2.: Az élet csupa meglepetés.

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.39), Concorde 401BT (stock rom, AP6210)
Én mindig mosolygok, és az élet jó oldalát látom.
Tudom, hogy a kínai azt mond amit akar, de ez nem így működik a valóságban, mert ez nem kínai piac.
Természetesen itt is jelen van, hogy minden szart rád akarnak tukmálni, mondván nagyon jó...
Ezért...
1. Sok utána olvasást igényel
2. Olyan gyártól érdemes rendelni akik régóta a piacon vannak és megbízhatóak
3. Tesztkészülék rendelése (én is ezt csináltam, és szétkaptam, mindenhogy, hogy megbinyosodjak róla valós, és az van benne amit szertnék.
4. Ha engem átvágnak, akkor a Minix EU-t és a Geekbuying-ot is. (ugyan attól a cégtől rendelem)
Aki ismeri a 220volt.hu-t, tudja, hogy régen jelen vagyunk a piacon, nem is vagyunk kicsik (5 üzlettel), szóval semmi gond nincs ezzel. (sem engem sem a céget nem kell félteni a kici kinaiaktól)
Szeretek okítani, de minek ha van You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Re: Android Mini PC
« Reply #128 Dátum: 2013, 09 17, 15:39:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én mindig mosolygok, és az élet jó oldalát látom.
Tudom, hogy a kínai azt mond amit akar, de ez nem így működik a valóságban, mert ez nem kínai piac.
Természetesen itt is jelen van, hogy minden szart rád akarnak tukmálni, mondván nagyon jó...
Ezért...
1. Sok utána olvasást igényel
2. Olyan gyártól érdemes rendelni akik régóta a piacon vannak és megbízhatóak
3. Tesztkészülék rendelése (én is ezt csináltam, és szétkaptam, mindenhogy, hogy megbinyosodjak róla valós, és az van benne amit szertnék.
4. Ha engem átvágnak, akkor a Minix EU-t és a Geekbuying-ot is. (ugyan attól a cégtől rendelem)
Aki ismeri a 220volt.hu-t, tudja, hogy régen jelen vagyunk a piacon, nem is vagyunk kicsik (5 üzlettel), szóval semmi gond nincs ezzel. (sem engem sem a céget nem kell félteni a kici kinaiaktól)
Ahhh sooo.... Szóval a 220V -ról van szó. Így már értem. Hát a sok utánaolvasgatás szükségszerűségével egyetértek. Anno olvastam azt a "szakértő" tesztet a 808 -ról. No, azon tényleg volt kacagni és szomorkodni való. De ha már így összefutottunk és a szétszedésről is szó esett, kérdeznék valamit. A CS918 -ban mi annak a modulnak a pontos típusa, ami a specifikációban szereplő Bluetooth 4.0 A2DP+EDR -t tudja? Ha ezek a kütyük annyira egyformák, akkor a K-R42 -ben miért nincs kékfog?

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.39), Concorde 401BT (stock rom, AP6210)

Nem elérhető DennisX

  • Hozzászólások: 354
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Galaxy Note3 / MiniX X7 MiniPC
  • PDA ROM: KitKat 4.4.2 BobCat v4.0
Re: Android Mini PC
« Reply #129 Dátum: 2013, 09 17, 16:56:36 »
Googlen keresve a KR42-re KR42/CS918 jön találatként. Most akkor melyik, melyik?
A Concorde által árult 401BT is más?

-- Sent from Galaxy S-II --


Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #130 Dátum: 2013, 09 17, 17:54:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Googlen keresve a KR42-re KR42/CS918 jön találatként. Most akkor melyik, melyik?
A Concorde által árult 401BT is más?

-- Sent from Galaxy S-II --
Amíg itt eltérő vélemények is vannak, addig kihangsúlyozom, hogy ez csak az én álláspontom. Ne foglalkozz azzal, hogy a Google mit hoz ki találatnak. Sok kínai oldalon is keverik (sztem szándékosan). Sok helyen láttam a népszerű MK808 -at is gyanúsan olcsóbban, majd kicsit lejjebb, a brand -nél nem az volt írva, hogy original, hanem valami kacifántos. De a Google ilyen mélységig nem nézi. A két készülék egyébként tényleg majdnem ugyanaz. Ugyanaz az RTL rádiómodul van mindkettőben. Ebben alapból nincs integrált bluetooth. A CS918 -nál ráforrasztanak egy Mediatek bluetooth modult, a K-R42 -nél nem. A CC401BT, az egy brandelt Rikomagic MK802IV. Ez eredetileg a CS918 -cal megegyező hardwareösszeállítású volt (Realtek-Mediatek). De a Riko váltott és a július26. -a után gyártott stickeket már a Broadcom alapú, AP6210 -es modullal szerelik. Ebben integrálva van a bluetooth, ami valóban 4.0 -ás. Elvileg ilyen létezik a K-R42 -eshez hasonló kialakítással. Ez a T-R42. Azért csak elvileg, mert ez eddig egyedül a Geekbuyingnál volt elővásárlában. Két hónapig tologatták az időpontot és egy pár napja kezdték el kiküldeni (opció1 kiszerelésben, vagyis IR -távval. A 220V -nál, a CS918 képen opció2 -es kiszerelésű táv van). Szóval ennek még senki sem látta a moduljait. Benne van a pakliban, hogy ebben is csak úgy 4.0 -ás a kékfog, mint a CS918 -ban. SZERINTEM!   

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.39), Concorde 401BT (AP6210, stock rom)



Nem elérhető DennisX

  • Hozzászólások: 354
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Galaxy Note3 / MiniX X7 MiniPC
  • PDA ROM: KitKat 4.4.2 BobCat v4.0
Re: Re: Re: Android Mini PC
« Reply #131 Dátum: 2013, 09 17, 19:55:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Amíg itt eltérő vélemények is vannak, addig kihangsúlyozom, hogy ez csak az én álláspontom. Ne foglalkozz azzal, hogy a Google mit hoz ki találatnak. Sok kínai oldalon is keverik (sztem szándékosan). Sok helyen láttam a népszerű MK808 -at is gyanúsan olcsóbban, majd kicsit lejjebb, a brand -nél nem az volt írva, hogy original, hanem valami kacifántos. De a Google ilyen mélységig nem nézi. A két készülék egyébként tényleg majdnem ugyanaz. Ugyanaz az RTL rádiómodul van mindkettőben. Ebben alapból nincs integrált bluetooth. A CS918 -nál ráforrasztanak egy Mediatek bluetooth modult, a K-R42 -nél nem. A CC401BT, az egy brandelt Rikomagic MK802IV. Ez eredetileg a CS918 -cal megegyező hardwareösszeállítású volt (Realtek-Mediatek). De a Riko váltott és a július26. -a után gyártott stickeket már a Broadcom alapú, AP6210 -es modullal szerelik. Ebben integrálva van a bluetooth, ami valóban 4.0 -ás. Elvileg ilyen létezik a K-R42 -eshez hasonló kialakítással. Ez a T-R42. Azért csak elvileg, mert ez eddig egyedül a Geekbuyingnál volt elővásárlában. Két hónapig tologatták az időpontot és egy pár napja kezdték el kiküldeni (opció1 kiszerelésben, vagyis IR -távval. A 220V -nál, a CS918 képen opció2 -es kiszerelésű táv van). Szóval ennek még senki sem látta a moduljait. Benne van a pakliban, hogy ebben is csak úgy 4.0 -ás a kékfog, mint a CS918 -ban. SZERINTEM!   

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.39), Concorde 401BT (AP6210, stock rom)
Köszi!

-- Sent from Galaxy S-II --


Nem elérhető DennisX

  • Hozzászólások: 354
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Galaxy Note3 / MiniX X7 MiniPC
  • PDA ROM: KitKat 4.4.2 BobCat v4.0
Re: Android Mini PC
« Reply #132 Dátum: 2013, 09 20, 15:34:44 »
Üdv!
Megvan a CC401BT.
Megy szépen a BT Samu bill. is+ 2,4GHz egér is.
Próbáltam a Chainfire Supersu-t, de nem frissít binárist. Melyik app kell a teljes ROOT-hoz? (És Busybox? ha kell?)
Köszi!

-- Sent from Galaxy S-II --


Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #133 Dátum: 2013, 09 20, 16:40:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv!
Megvan a CC401BT.
Megy szépen a BT Samu bill. is+ 2,4GHz egér is.
Próbáltam a Chainfire Supersu-t, de nem frissít binárist. Melyik app kell a teljes ROOT-hoz? (És Busybox? ha kell?)
Köszi!

-- Sent from Galaxy S-II --
Furcsa, nekem Chainfire azonnal tette a dolgát. Biztos van root? Terminál mit ír "su" -ra? Milyen a bootkép? R-BOX, RKM, vagy Concorde?

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.39), Concorde 401BT (AP6210, stock rom)



Nem elérhető DennisX

  • Hozzászólások: 354
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Galaxy Note3 / MiniX X7 MiniPC
  • PDA ROM: KitKat 4.4.2 BobCat v4.0
Re: Re: Re: Android Mini PC
« Reply #134 Dátum: 2013, 09 20, 16:46:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Furcsa, nekem Chainfire azonnal tette a dolgát. Biztos van root? Terminál mit ír "su" -ra? Milyen a bootkép? R-BOX, RKM, vagy Concorde?

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.39), Concorde 401BT (AP6210, stock rom)
A bootkép R-BOX
Kipróbáltam egy ROOT Checkert, azt írja Not-Rooted :-[
4.22 androiddal jött

-- Sent from Galaxy S-II --


Nem elérhető DennisX

  • Hozzászólások: 354
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Galaxy Note3 / MiniX X7 MiniPC
  • PDA ROM: KitKat 4.4.2 BobCat v4.0
Re: Android Mini PC
« Reply #135 Dátum: 2013, 09 20, 16:49:03 »
Kipróbáltam az USB hibakeresést bekapcsolva, úgy sem frissítette a bint.
Nem tudom, van-e jelentősége, de egy próbát megért...

-- Sent from Galaxy S-II --


Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Re: Re: Android Mini PC
« Reply #136 Dátum: 2013, 09 20, 16:57:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A bootkép R-BOX
Kipróbáltam egy ROOT Checkert, azt írja Not-Rooted :-[
4.22 androiddal jött

-- Sent from Galaxy S-II --
Sajnos, jól írja. A CC nem túl közlékeny. Én is pár napja tudtam meg, hogy már az AP moduloshoz is van 3 firmware. Ebből az első, az R-BOX -bootképes, ami nem rootolt. Én RKM -est kaptam. No komment. Mélyvíz. Firmware frissítés, vagy CC elküldése a sóhivatalba és firmwarefrissíttetés. Én is megírtam erről nekik a magamét, de ez most rajtad nem segít.

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.39), Concorde 401BT (AP6210, stock rom)

Nem elérhető DennisX

  • Hozzászólások: 354
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Galaxy Note3 / MiniX X7 MiniPC
  • PDA ROM: KitKat 4.4.2 BobCat v4.0
Re: Re: Re: Re: Re: Android Mini PC
« Reply #137 Dátum: 2013, 09 20, 17:24:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sajnos, jól írja. A CC nem túl közlékeny. Én is pár napja tudtam meg, hogy már az AP moduloshoz is van 3 firmware. Ebből az első, az R-BOX -bootképes, ami nem rootolt. Én RKM -est kaptam. No komment. Mélyvíz. Firmware frissítés, vagy CC elküldése a sóhivatalba és firmwarefrissíttetés. Én is megírtam erről nekik a magamét, de ez most rajtad nem segít.

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.39), Concorde 401BT (AP6210, stock rom)
:-
Mindegy, továbblépünk:
A lehetőségek:
1. A net.-en találtam több oldalt, ahol gyakorlatilag ua. a leírás Pc-vel rootolni.
2. Visszajuttatni a boltba, firmware frissítésre. Nem tudom megcsinálnák-e.

-- Sent from Galaxy S-II --


Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Android Mini PC
« Reply #138 Dátum: 2013, 09 20, 18:03:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
:-
Mindegy, továbblépünk:
A lehetőségek:
1. A net.-en találtam több oldalt, ahol gyakorlatilag ua. a leírás Pc-vel rootolni.
2. Visszajuttatni a boltba, firmware frissítésre. Nem tudom megcsinálnák-e.

-- Sent from Galaxy S-II --
Ha eljutsz odáig, hogy PC -re kötve rootold, akkor a firmware -frissítés sem bonyolultabb. Sőt, szerintem egyszerűbb. Menj fel a CC fórumára, CC401 topik és az utolsó pár hozzászólás között megtalálod Maiden -ét, a gyári firmekkel. Letöltöd az AP -s, 720p -st (ez a felbontásra utal). Kicsomagolod és benne van a firm, a PC -s program, a driverek (több Win típusra) és a frissítési útmutató. Ennél kerekebb dolgot máshol sem találsz. Mivel van hardveres reset (gomb egy pici lukban, a stick oldalán), ezért nem tudod elrontani, mert reset közben gépre dugva mindíg flashelhető. Neked most a Tool -ban upgrade kell, nem restore (de sztem ezt írja a leírás). De a lényeg:
-gépen cucc kicsomagol
-kütyü nyomvatartott reset közben, az oldalsó (otg) mikrocsatijával gépre (usb2, no usb3) dug (win 8 kerülendő).
-Win nem találja az illesztőt (ne is találja!!), driver manuális telepítése (meg kell mutatni neki a megfelelő driver mappát)
-kütyüt látja a win, kütyü lehúz, win újraindít.
- Tool indít (portable, nem kell telepíteni)
-stick mint előbb, resettel rádug
Innen világos a leírás. Lehetséges gubanclehetőség, hogy nem látja a gép. Meg kell próbálni nem a gyári usb kábelével.
Művelet után kütyü elindít, 5-10 percig békén hagy (se wifi, se g fiók, semmi piszka!), majd kikapcsol, újraindít, örül, használ.

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.39), Concorde 401BT (AP6210, stock rom)

Nem elérhető DennisX

  • Hozzászólások: 354
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Galaxy Note3 / MiniX X7 MiniPC
  • PDA ROM: KitKat 4.4.2 BobCat v4.0
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Android Mini PC
« Reply #139 Dátum: 2013, 09 20, 19:26:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha eljutsz odáig, hogy PC -re kötve rootold, akkor a firmware -frissítés sem bonyolultabb. Sőt, szerintem egyszerűbb. Menj fel a CC fórumára, CC401 topik és az utolsó pár hozzászólás között megtalálod Maiden -ét, a gyári firmekkel. Letöltöd az AP -s, 720p -st (ez a felbontásra utal). Kicsomagolod és benne van a firm, a PC -s program, a driverek (több Win típusra) és a frissítési útmutató. Ennél kerekebb dolgot máshol sem találsz. Mivel van hardveres reset (gomb egy pici lukban, a stick oldalán), ezért nem tudod elrontani, mert reset közben gépre dugva mindíg flashelhető. Neked most a Tool -ban upgrade kell, nem restore (de sztem ezt írja a leírás). De a lényeg:
-gépen cucc kicsomagol
-kütyü nyomvatartott reset közben, az oldalsó (otg) mikrocsatijával gépre (usb2, no usb3) dug (win 8 kerülendő).
-Win nem találja az illesztőt (ne is találja!!), driver manuális telepítése (meg kell mutatni neki a megfelelő driver mappát)
-kütyüt látja a win, kütyü lehúz, win újraindít.
- Tool indít (portable, nem kell telepíteni)
-stick mint előbb, resettel rádug
Innen világos a leírás. Lehetséges gubanclehetőség, hogy nem látja a gép. Meg kell próbálni nem a gyári usb kábelével.
Művelet után kütyü elindít, 5-10 percig békén hagy (se wifi, se g fiók, semmi piszka!), majd kikapcsol, újraindít, örül, használ.

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.39), Concorde 401BT (AP6210, stock rom)
Köszi!
Próba után (közben) jelentkezem. :D

-- Sent from Galaxy S-II --


Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Android Mini PC
« Reply #140 Dátum: 2013, 09 21, 12:50:24 »
Megérkeztek a tulajokhoz az első T-R42 -k. Helyes volt a feltételezésem, AP6210 -es modul van benne. Azt írja a srác, hogy a wifi, kékfog stabil, mint a többi AP -s kütyüben. Szóval CS918 temetve.

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.39), Concorde 401BT (stock rom, AP6210)


Nem elérhető DennisX

  • Hozzászólások: 354
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Galaxy Note3 / MiniX X7 MiniPC
  • PDA ROM: KitKat 4.4.2 BobCat v4.0
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #141 Dátum: 2013, 09 21, 13:00:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Megérkeztek a tulajokhoz az első T-R42 -k. Helyes volt a feltételezésem, AP6210 -es modul van benne. Azt írja a srác, hogy a wifi, kékfog stabil, mint a többi AP -s kütyüben. Szóval CS918 temetve.

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.39), Concorde 401BT (stock rom, AP6210)
Akkor tegnap hozzám is az érkezett meg?
Sajnos az A terminalemuval nem tudom lekérni az adatokat, su parancsra+ a dmseg-re is vmi hibát ír....

-- Sent from Galaxy S-II --


Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Re: Android Mini PC
« Reply #142 Dátum: 2013, 09 21, 13:15:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor tegnap hozzám is az érkezett meg?
Sajnos az A terminalemuval nem tudom lekérni az adatokat, su parancsra+ a dmseg-re is vmi hibát ír....

-- Sent from Galaxy S-II --
Lehet, de meglepne. Szerintem Te kevered a dolgokat. A T-R42 -nek semmi köze a stick -hez, az egy teljesen más kütyü. Így néz ki:
You are not allowed to view links. Register or Login
A su = root, vagyis rendszergazdai szintű belépés kérése. Ha nincs rootjog, akkor hibaüzenetet ad. Dmesg  -hez és ICS -től a logcat -hez is rootjog kell.

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.39), Concorde 401BT (stock rom, AP6210)


Nem elérhető DennisX

  • Hozzászólások: 354
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Galaxy Note3 / MiniX X7 MiniPC
  • PDA ROM: KitKat 4.4.2 BobCat v4.0
Re: Re: Re: Re: Android Mini PC
« Reply #143 Dátum: 2013, 09 21, 13:32:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Lehet, de meglepne. Szerintem Te kevered a dolgokat. A T-R42 -nek semmi köze a stick -hez, az egy teljesen más kütyü. Így néz ki:
You are not allowed to view links. Register or Login
A su = root, vagyis rendszergazdai szintű belépés kérése. Ha nincs rootjog, akkor hibaüzenetet ad. Dmesg  -hez és ICS -től a logcat -hez is rootjog kell.

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.39), Concorde 401BT (stock rom, AP6210)
Hát igen.
Hétfőn telefon a CC-hez. Mik a lehetőségek FW frissítéshez. Vagy nekiállok.
Ami még nem tiszta, be kell-e kapcsolni az USB hibakeresést+USB connecting to PC még az elején?

Ez a T-R42 hasonlít a CS918-hoz, legalábbis külsőleg.

-- Sent from Galaxy S-II --


Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Re: Re: Re: Android Mini PC
« Reply #144 Dátum: 2013, 09 21, 13:51:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát igen.
Hétfőn telefon a CC-hez. Mik a lehetőségek FW frissítéshez. Vagy nekiállok.
Ami még nem tiszta, be kell-e kapcsolni az USB hibakeresést+USB connecting to PC még az elején?

Ez a T-R42 hasonlít a CS918-hoz, legalábbis külsőleg.

-- Sent from Galaxy S-II --
Szerintem nem, de ha nem jön közbe semmi, akkor este már tudni fogom, mert én is flashelni akarok egy custom firmware -t. Nem mindegyik stick rendelkezik reset gombbal. Amelyiken nincs, azt csak azzal az átkapcsolós módszerrel tudod flash -módba tenni. Az első szériás Imito MX1 -es stickek ilyenek voltak. Volt ilyenem, végigcsináltam a mutatványt. Egyrészt azért gáz, mert egyszerre kell PC -re és TV -re kötni (bár állítólag a tool -ban is át lehet kapcsolni). Másrészt azért, mert kell fusson az oprendszer az átkapcsoláshoz. De ha valamiért nem bootol be, akkor bukta. Ezért nagyon hálás dolog az a reset gomb. Resettel eddig nekem hibátlanul ment a flash, függetlenül attól, hogy a menüben mire volt állítva a hibakeresés, meg a kapcsolódási típus. De ha nem sikerülne flashmódban kapcsolódnia, akkor a tool jelezné, hogy eszköz hiányában nem tudja végrehajtani a műveletet.

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.39), Concorde 401BT (stock rom, AP6210)

Nem elérhető DennisX

  • Hozzászólások: 354
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Galaxy Note3 / MiniX X7 MiniPC
  • PDA ROM: KitKat 4.4.2 BobCat v4.0
Re: Android Mini PC
« Reply #145 Dátum: 2013, 09 22, 15:19:02 »
Sikerült a frissítés, és a ROOT is! Köszönöm a segítséget!
WiFi és BT stabil, HOST megosztva HDD és 2,4GHz stick-nek (+ áram a HDD-nek Y USB kábellel a Tv-ről.
Sajna az .mkv film picit beszaggat nekem is, de ha mozgatom az egeret, kisimul... (A CC fórumon is írták ezt a hibát, nem tudom, hogy ez egyedi, vagy másoknál is gond-e?)


-- Sent from Galaxy S-II --


Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #146 Dátum: 2013, 09 23, 01:00:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sikerült a frissítés, és a ROOT is! Köszönöm a segítséget!
WiFi és BT stabil, HOST megosztva HDD és 2,4GHz stick-nek (+ áram a HDD-nek Y USB kábellel a Tv-ről.
Sajna az .mkv film picit beszaggat nekem is, de ha mozgatom az egeret, kisimul... (A CC fórumon is írták ezt a hibát, nem tudom, hogy ez egyedi, vagy másoknál is gond-e?)


-- Sent from Galaxy S-II --
Nem nagyon nézek mkv HD filmet, de egy kicsit eljátszottam egy ilyennel. Ha helyi médiaként próbáltam, akkor csak szoftveres dekódolással volt hajlandó. Persze a gyári lejátszó hamar elvérzett. Sokan dícsérték az Archos -t. Nálam akkora FC -t produkált, hogy az egész kütyü újrabootolt. A BS player a hangsávváltáson vérzett el. Ahogy átváltottam Magyarra, megállt a kép és nem mozdult többet. Maradt az MXplayer, de nálam is szaggatott. Ezután próbáltam a hálózati lejátszást. Ha a NAS -t CIFS -sel csatoltam, akkor ugyanaz maradt a helyzet, mert az kernel szintű csatolás, tehát az Android már helyi médiaként látja. Samba hálózati csatolással már javult a helyzet. Ment a hardveres dekódolás és hangsávot is tudtam váltani. Viszont a gyorsabb jeleneteknél elfogyott alóla a puffer és elkezdett szaggatni. Végül a webszerverrel próbálkoztam és legnagyobb meglepetésemre semmi lag, tökéletesen lejátszotta. Még a beletekerés is működött. Csak hát ehhez kell egy hálózati eszköz, webszerverrel. Ez nálam adott a NAS -ban, de nincs mindenkinek kéznél. 

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.39), Concorde 401BT (stock rom, AP6210)


Nem elérhető mottl

  • Hozzászólások: 21
  • PFC Fan
  • PDA: GT-P5100
  • PDA ROM: 4.0.3
Re: Android Mini PC
« Reply #147 Dátum: 2013, 09 25, 14:00:13 »
Sziasztok

Van egy ilyen "noname" kütyüm, lefuttam a CPU-Z appot, a rendszernél ezt írja ki:

Model: S18A (rk30sdk)
Manufacturer: rockchip
Board: rk30sdk
Hardware: rk30board

Most akkor ebben rk30sdk típusu chip van? Az S18A az mit jelent?

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #148 Dátum: 2013, 09 25, 14:45:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok

Van egy ilyen "noname" kütyüm, lefuttam a CPU-Z appot, a rendszernél ezt írja ki:

Model: S18A (rk30sdk)
Manufacturer: rockchip
Board: rk30sdk
Hardware: rk30board

Most akkor ebben rk30sdk típusu chip van? Az S18A az mit jelent?
Ez még kevés. Ennél még a menü - táblagép adatai is beszédesebb. Esetleg egy AnTuTu benchmark -ban is több van a készülékről. Amit leírtál, az alapján lehet 2 magos ( Rockchip RK3066 ), mint ez:
You are not allowed to view links. Register or Login

vagy 4 magos ( Rockchip RK3188 ), mint ez:
You are not allowed to view links. Register or Login

Az S18A pedig a "fantázianeve", de ilyen topikot sehol sem láttam. Erősen gagyi -gyanús, már ha kínai portékák között lehet egyáltalán ilyen megkülönböztetés. Erre utal az is, hogy a 2magos specifikációban a GPU -nál dual-core van írva. Ez vagy tévedés, vagy nagyon gáz, mert ez Mali400MP2 -t jelent, a 3066 -osokban viszont MP4 -nek kéne lenni. A belső tárhely mérete is 4GB, ami a legoccóbb kivitelre utal. 8GB az általános ebben a kategóriában.

A 4 magos szintén gáz, mert ezeknél csak a legoccóbb verziókban van 1GB ram. 2GB az általános.

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.41), Concorde 401BT (stock rom, AP6210)

Nem elérhető mottl

  • Hozzászólások: 21
  • PFC Fan
  • PDA: GT-P5100
  • PDA ROM: 4.0.3
Re: Android Mini PC
« Reply #149 Dátum: 2013, 09 25, 15:53:31 »
Kinézetre pontosan olyan mint a 2 magos amit linkeltél, de ez egy igazi noname, nincs ráírva semmi.

AnTuTu ezeket adja:
Brand: rk30sdk
Model: S18A
OS: 4.2.2
CPU Model: Dual-Core ARMv7 Processor (VFPv3, NEON)
GPU Renderer: Mali-400 MP
Memory: 616,1/1007,9 MB
RAM: 337,4/894,0 MB
Internal SD Card: 1574,2/1616,4 MB

Csak az nem világos, hogy az rk30sdk a chip neve? Mert mindenütt csak negyszámjegyű chippeket láttam, mint az RK3066.