2024, 03 28, 12:31:06

Szerző Téma: Android Mini PC  (Megtekintve 95363 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Király Márta

  • Hozzászólások: 369
  • Nem: Nő
  • Navigáció / Navigation: GARMIN OREGON 400
  • PDA: Galaxy S7 Edge; Ipad Mini Retina 32GB
  • PDA ROM: G935FXXU1BPLM;
Re: Android Mini PC
« Reply #75 Dátum: 2013, 07 13, 09:46:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Majdnem. Általában a kínai tabokban és mini PC -kben négy gyártó termékeinek valamelyike van. Allwinner, Mediatek, Amlogic és Rockchip. Ezeket az alapokat különböző gyártók más-más modulokkal egészítik ki és így dobják piacra a termékeiket. Ha Te szeretnél ilyet, akkor megkeresed az egyik gyártót, megmondod, hogy milyen modulokat szeretnél a kínálatból és ha megfelelő mennyiséget rendelsz, akkor olyan nevű kütyüt csinálnak neked, amilyet szeretnél. Ha adsz a nevedre, akkor igyekszel tartani a minőséget, és teszel egy kis pénzt a fejlesztésbe is, hogy kigyomláld a bugokat. A Rikomagic elvileg ilyen, bár én nem vagyok erről meggyőződve. Ezen a vonalon első körben kijött az MK802. Ez Allwinner A10 alapra épült, Mali MP2 -vel. Aztán Augusztus végén jött az MK808 , Rockchip 3066 alapra (Mali MP4 233Mhz), 901 -es wifi modullal. Ez tulajdonképp a CC201. Ennek van egy bt. -s változata, MK808B. Ebben 903 -as wifi és nemtom milyen bt. van. Az Imito MX1 ugyanez az RK3066, csak Mediatek wifi és bt. modulokkal. Ha ezekre custom romot teszel, akkor az alapok működni fognak, de a wifi és bt csak akkor, ha pontosan ahhoz való a rom. A klón az, amikor elnevezik MK808B -nek, de olcsóbb modulokat raknak bele és ezért romolás után nem működik semmi, pedig a rom elvileg arra való. Sajnos a Rikomagic a 3066 -osnál elk...rvult, mert eredetiben is legalább 5 fajta verzió létezik az MK802 III -ból (az I és II Allwinner A10, a III az RK3066). Aztán jönnek az RK3188 -asok, Mali MP4 -532Mhz. Csakhogy ezekben sem egyformák a wifi és bt modulok. Lehet RTL8188, Broadcom alapú AP6210, vagy AP6330, stb. Szóval ha már a kezedben van a kütyü, akkor késő nézegetni a belsejét. Előtte kell tájékozódni, hogy az adott típus konkrétan milyen modulokat tartalmaz. Az RTL -ben nincs integrált bt. MTK -t szoktak társítani hozzá, ami csak 2.0 -ás. Egy AP6210 -es bt modulja már 4.0 -ás, egy AP6330 -as wifije pedig látja az 5GHz -es hálózatokat is. Amit eddig leírtam, az még csak az RK vonal. Az AML -vonalnak is megvannak az apró kis huncutságai.


Akkor az hogy klón vagy sem azt nem igazán lehet elsőre kézbe véve megállapítani. Ilyen aprólékos infót hogy lehet beszerezni egy készülékről. Pl a wifi-ről vagy a bt-ről a legtöbb lapon csak annyi van: van, nincs, nincs info.
Sőt a legtöbb esetben csak azokat a tulajdonságokat vezetik fel az adatlapra ami minden készülékben egyforma.
Más: Néztem a K-R42 terméket mindenütt írják Bt 2.0-át akkor van vagy nincs? És ICR-es távirányítót adnak hozzá és lehet S4 és még valamilyen mobillal vezérelni ha 4.3 as android van rajta, mivel ezt ismét szerelik az a készülékekbe?

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #76 Dátum: 2013, 07 13, 10:06:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor az hogy klón vagy sem azt nem igazán lehet elsőre kézbe véve megállapítani. Ilyen aprólékos infót hogy lehet beszerezni egy készülékről. Pl a wifi-ről vagy a bt-ről a legtöbb lapon csak annyi van: van, nincs, nincs info.
Sőt a legtöbb esetben csak azokat a tulajdonságokat vezetik fel az adatlapra ami minden készülékben egyforma.
Más: Néztem a K-R42 terméket mindenütt írják Bt 2.0-át akkor van vagy nincs? És ICR-es távirányítót adnak hozzá és lehet S4 és még valamilyen mobillal vezérelni ha 4.3 as android van rajta, mivel ezt ismét szerelik az a készülékekbe?
Igen, sajnos a klónokkal ez a gond. Megbízható helyről kell vásárolni. Ha itthon veszed, akkor is rendeld neten, mert akkor 8 napon belül elállhatsz a vásárlástól. Infókhoz fórumokat kell bújni.
Logout.hu MK808 topik (és az összes 3066 -os)
Logout.hu MK908 topik (és az összes 3188 -as)
Freaktab.com
Armtvtech.com
Geekbuying blog
Liliputing.com
A K-R42 -nél az több helyen így van írva, ugyanakkor több helyen le van írva az is, hogy ez elírás, a jelenleg forgalmazott verzióban nincs kékfog. Igen, egy infra táv van hozzá. Ez médiához jó lehet, de nem gyro, úgyhogy az egeret négyirányú gombbal lehet vezérelni. Sztem ez borzalmas lehet. A számítógépes üzemmódhoz kell egy rendes egér, vagy hadonászós légegér. Telóról is lehet vezérelni, de a 4.3 -as Androidról nem tudok nyilatkozni, mert olyan szerintem még csak a Google fejlesztő részlegének van.

Nem elérhető Király Márta

  • Hozzászólások: 369
  • Nem: Nő
  • Navigáció / Navigation: GARMIN OREGON 400
  • PDA: Galaxy S7 Edge; Ipad Mini Retina 32GB
  • PDA ROM: G935FXXU1BPLM;
Re: Android Mini PC
« Reply #77 Dátum: 2013, 07 16, 13:40:48 »
Sziasztok!
 A k-r42-1 már látható a 220volt oldalán mint augusztusi 2 érkezés. Kicsit sajnálom hogy csak fekete termék van, kicsit elegem van abból hogy tv, hi-fi, dvd, player fekete. Szerencsére a TVm fehér. Mindegy. Tehát augusztus 2 és bluetooth van.
You are not allowed to view links. Register or Login
Remélem kibírom addig.

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #78 Dátum: 2013, 07 16, 22:12:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
 A k-r42-1 már látható a 220volt oldalán mint augusztusi 2 érkezés. Kicsit sajnálom hogy csak fekete termék van, kicsit elegem van abból hogy tv, hi-fi, dvd, player fekete. Szerencsére a TVm fehér. Mindegy. Tehát augusztus 2 és bluetooth van.
You are not allowed to view links. Register or Login
Remélem kibírom addig.
Megnéztem. Látok benne egy-két furcsaságot. Lehet, hogy fel fogom venni velük a kapcsolatot, hogy tisztázzuk. Szóval ez egy CS918, nem K-R42. Persze lehet, hogy a két név ellenére a készülék ugyanaz, de ez egyáltalán nem biztos. Az biztos, hogy ez már egy újabb változat, nem az, amiről korábban írtam. Ez a verzió egy-két napja jelent meg, még nagyon nehéz róla pontos infóhoz jutni, de rajta vagyok. Az biztos, hogy két fajta kiszerelésben lehet kapni. Az alaphoz a régebbi típussal megegyező, infrás táv jár. A képen szereplő viszont szerintem nem infrás, hanem a másik kiszereléshez társított, 2,4 Ghz -es "légegér". Aztán lássuk azt a kékfogat. Az a "v4.0" kicsit furcsa. Több oldalon láttam, hogy a CS918 -hoz a CDT (China Dragon Technology) K25931 -et írják. Ebből is látszik, hogy ez nem a korábban tárgyalt BT nélküli K-R42, mert az RTL modulos volt. Ebben a K25931 -ben Mediatek5931 -es Wifi és Mediatek 6622 -es BT modul van. Ugyanaz, mint pl. az Imito MX1 -ben. Ez viszont nem v4.0, csak v2.1. Láttam már én is v4.0 -át, de nem CS918 -ra, hanem az új verziós K-R42 -re. Ezt még nyomozom, de amíg nem kapok egyértelmű választ, addig én külön típusként kezelem a CS918 -at és az új K-R42 -t. Aztán az az A2DP is furcsa a kékfognál. Ez egy bluetooth profil, konkrétan a sztereó hangátvitelé. Mi értelme ezt külön feltüntetni? Egy stabil HID, vagy OBEX profilt sokkal fontosabbnak tartanék. Az előbbit a BT -s beviteli eszközök (egér, bill, játékvezérlő) használják, az utóbbi pedig a fájlátvitelhez lenne fontos. Sajnos, ez a két funkció eddig egyetlen, nálam megfordult kütyün sem működött megfelelően. Ami a wifit illeti, ez az MTK5931 a kétmagos kütyükön 2-4MB/s -re képes. Ezen a külső antenna talán segít valamennyit, de nagy csoda nem fog történni. Lanon szerintem hozni fogja a 7-10MB/s -t.
Ezen kívül, még az "AV bemenet" a furcsa, mert az szerintem kimenet. De ez valószínűleg csak elírás. Ami a színt illeti, a linkelt oldalon van egy "kék" feliratú gomb. Azzal átfestheted. :)

Nem elérhető Király Márta

  • Hozzászólások: 369
  • Nem: Nő
  • Navigáció / Navigation: GARMIN OREGON 400
  • PDA: Galaxy S7 Edge; Ipad Mini Retina 32GB
  • PDA ROM: G935FXXU1BPLM;
Re: Android Mini PC
« Reply #79 Dátum: 2013, 07 17, 09:32:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Megnéztem. Látok benne egy-két furcsaságot. Lehet, hogy fel fogom venni velük a kapcsolatot, hogy tisztázzuk. Szóval ez egy CS918, nem K-R42. Persze lehet, hogy a két név ellenére a készülék ugyanaz, de ez egyáltalán nem biztos. Az biztos, hogy ez már egy újabb változat, nem az, amiről korábban írtam. Ez a verzió egy-két napja jelent meg, még nagyon nehéz róla pontos infóhoz jutni, de rajta vagyok. Az biztos, hogy két fajta kiszerelésben lehet kapni. Az alaphoz a régebbi típussal megegyező, infrás táv jár. A képen szereplő viszont szerintem nem infrás, hanem a másik kiszereléshez társított, 2,4 Ghz -es "légegér". Aztán lássuk azt a kékfogat. Az a "v4.0" kicsit furcsa. Több oldalon láttam, hogy a CS918 -hoz a CDT (China Dragon Technology) K25931 -et írják. Ebből is látszik, hogy ez nem a korábban tárgyalt BT nélküli K-R42, mert az RTL modulos volt. Ebben a K25931 -ben Mediatek5931 -es Wifi és Mediatek 6622 -es BT modul van. Ugyanaz, mint pl. az Imito MX1 -ben. Ez viszont nem v4.0, csak v2.1. Láttam már én is v4.0 -át, de nem CS918 -ra, hanem az új verziós K-R42 -re. Ezt még nyomozom, de amíg nem kapok egyértelmű választ, addig én külön típusként kezelem a CS918 -at és az új K-R42 -t. Aztán az az A2DP is furcsa a kékfognál. Ez egy bluetooth profil, konkrétan a sztereó hangátvitelé. Mi értelme ezt külön feltüntetni? Egy stabil HID, vagy OBEX profilt sokkal fontosabbnak tartanék. Az előbbit a BT -s beviteli eszközök (egér, bill, játékvezérlő) használják, az utóbbi pedig a fájlátvitelhez lenne fontos. Sajnos, ez a két funkció eddig egyetlen, nálam megfordult kütyün sem működött megfelelően. Ami a wifit illeti, ez az MTK5931 a kétmagos kütyükön 2-4MB/s -re képes. Ezen a külső antenna talán segít valamennyit, de nagy csoda nem fog történni. Lanon szerintem hozni fogja a 7-10MB/s -t.
Ezen kívül, még az "AV bemenet" a furcsa, mert az szerintem kimenet. De ez valószínűleg csak elírás. Ami a színt illeti, a linkelt oldalon van egy "kék" feliratú gomb. Azzal átfestheted. :)
Akkor beszélgetés elején azt írtad, hogy azt olvastad a 220volt árulni fogja a K-R42-t nemsokára és később a Bt-s változatot. Most megjelent egy CS918-as készülék. Szerinted ezen kívül még várható itt majd K-R42-es BT-s készülék? Mert most semmilyen sincs. A fórumon azt olvastam, ha jól értem a wifi mindegyiken gyenge. Ebbe lenne LAN aminek nagyon örülök. Lehet nagyon kezdő a kérdés a BT-vel kapcsolatban, de ha USB HUB-ot kötök hozzá és ahhoz a USB-BT eszközt ezzel nem lehet használni a BT-s vezérlőt? Lehet türelmetlennek tűnök, de úgy gondolom ezek a kütyük még kiforratlanok, mindegyiknek lesz achiles sarka. Most itt 3 kütyü között vacillálok. 1. ez amiről beszélgetünk, 2. a kamerás (Google Android TV MK818 (+BT)) 3. Google Android TV MK908 (+BT) . 2 hetet még várnék is, az ár is ott van amit még hajlandó vagyok kifizetni bár ez a felső határ.
kérlek írj ha van újabb infód.

Nem elérhető Király Márta

  • Hozzászólások: 369
  • Nem: Nő
  • Navigáció / Navigation: GARMIN OREGON 400
  • PDA: Galaxy S7 Edge; Ipad Mini Retina 32GB
  • PDA ROM: G935FXXU1BPLM;
Re: Android Mini PC
« Reply #80 Dátum: 2013, 07 17, 10:35:39 »
Előző kiegészítése.
Mert most semmilyen sincs. NEKEM
Más az adat lapon olvasom, hogy GPS: nincs, telepíthető. Meg voltam győződve arról, hogy a GPS az hardwer, ez az adat, hogy telepíthető azt sugallja szoftver. (nem tudom minek egy TV mellé GPS, de GPS nélküli tableten el tudom képzelni) mi a helyzet ezzel?

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #81 Dátum: 2013, 07 17, 20:31:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Előző kiegészítése.
Mert most semmilyen sincs. NEKEM
Más az adat lapon olvasom, hogy GPS: nincs, telepíthető. Meg voltam győződve arról, hogy a GPS az hardwer, ez az adat, hogy telepíthető azt sugallja szoftver. (nem tudom minek egy TV mellé GPS, de GPS nélküli tableten el tudom képzelni) mi a helyzet ezzel?
A K-R42 -t egy fórumon olvastam, nem a 220Volt küldött nekem hivatalos tájékoztatást. Ha CS918 lett, hát bocs! Írok majd, ha lesz új infó. Most annyi, hogy ezt az újabb, bt -s K-R42 -t mára átnevezték T-R42 -re. Amiket írtál, azokból az MK818 az kétmagos. A 908 egy viszonylag népszerű 3188 -as típus, AP6210 modullal. Az usb-bt adaptereket alapból nem kezelik ezek a kütyük. Egyes custom romokkal elvileg lehetséges, de nem próbáltam.
A GPS vevő valóban egy hardver. Itt arról van szó, hogy ha telepítesz egy programot, akkor a stickre át tudod küldeni a jelet bt -n, vagy wifin egy teló, vagy tab GPS -vevőjéről. Esetleg működhet külön BT. GPS vevővel. Az más kérdés, hogy a sticken/TV -n mire tudod használni a jelet.

Nem elérhető Király Márta

  • Hozzászólások: 369
  • Nem: Nő
  • Navigáció / Navigation: GARMIN OREGON 400
  • PDA: Galaxy S7 Edge; Ipad Mini Retina 32GB
  • PDA ROM: G935FXXU1BPLM;
Re: Android Mini PC
« Reply #82 Dátum: 2013, 07 18, 08:31:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A K-R42 -t egy fórumon olvastam, nem a 220Volt küldött nekem hivatalos tájékoztatást. Ha CS918 lett, hát bocs! Írok majd, ha lesz új infó. Most annyi, hogy ezt az újabb, bt -s K-R42 -t mára átnevezték T-R42 -re. Amiket írtál, azokból az MK818 az kétmagos. A 908 egy viszonylag népszerű 3188 -as típus, AP6210 modullal. Az usb-bt adaptereket alapból nem kezelik ezek a kütyük. Egyes custom romokkal elvileg lehetséges, de nem próbáltam.
A GPS vevő valóban egy hardver. Itt arról van szó, hogy ha telepítesz egy programot, akkor a stickre át tudod küldeni a jelet bt -n, vagy wifin egy teló, vagy tab GPS -vevőjéről. Esetleg működhet külön BT. GPS vevővel. Az más kérdés, hogy a sticken/TV -n mire tudod használni a jelet.

Ne haragudj ha félre érthető voltam, de én is úgy gondoltam, hogy valamilyen fórumon hallottad és nem külön tájékoztattak. Én csak arra a véleményedre voltam kíváncsi elképzelhetőnek tartod, hogy a bolt egy ilyen termékből két ennyire közeli típust forgalmazzon?
GPS: van valamilyen jel vevő-továbbító kijelző nélkül? Mert ha a telefon veszi a jelet meg is nézhetem a pozícióm, navigálhatok. Szerintem nem életszerű 4,7-ről 7 colra plusz energia használatért átküldeni a jelet.
818-ról tudom hogy két magos, de a kamera és a mikrofon vonzóvá tesz (annál is inkább mert azt hiszem nem a két mag a lassú) ezért maradt a listán. De valószínű a döntéssel várok aug. elejéig (csak ki tudom várni) és akkor döntök. Megjelenik-e másnak is a kínálatában CS918, megjelenik-e a T(K)-R42 valahol?

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #83 Dátum: 2013, 07 18, 16:03:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ne haragudj ha félre érthető voltam, de én is úgy gondoltam, hogy valamilyen fórumon hallottad és nem külön tájékoztattak. Én csak arra a véleményedre voltam kíváncsi elképzelhetőnek tartod, hogy a bolt egy ilyen termékből két ennyire közeli típust forgalmazzon?
GPS: van valamilyen jel vevő-továbbító kijelző nélkül? Mert ha a telefon veszi a jelet meg is nézhetem a pozícióm, navigálhatok. Szerintem nem életszerű 4,7-ről 7 colra plusz energia használatért átküldeni a jelet.
818-ról tudom hogy két magos, de a kamera és a mikrofon vonzóvá tesz (annál is inkább mert azt hiszem nem a két mag a lassú) ezért maradt a listán. De valószínű a döntéssel várok aug. elejéig (csak ki tudom várni) és akkor döntök. Megjelenik-e másnak is a kínálatában CS918, megjelenik-e a T(K)-R42 valahol?
Nem tartom logikus lépésnek ilyen kis piacra két, ennyire hasonló eszköz forgalmazását. Személy szerint korainak érzem a 220V típusválasztását. A T-R42 -re most elővásárlásban fogadnak rendelést kínában. 25. -ére írják a postázást. Megvártam volna az első teszteket, a modulok típusát. De én nem vagyok kereskedő.
GPS: Igen, létezik külön GPS vevő. BT -s és kábeles is. Egy telóban lévő, mondjuk 9 csatornás, egy céleszközben akár 30.
A 4,7 collnál nincs akkora jelentősége az átküldésnek, bár itt nem csak a kijelző lehet szempont. Vannak tabok, akár 3066 -os procival is, amikben nincs gps. Egy Androidos, 3betűs navi támogatja a multitouchot, ugyanennek a WinCE variációja nem. Ez pl. egy nagyításnál nem mindegy. Aztán egy tabban 1,6Ghz számol, míg egy PNA -ban kb. 533Mhz. Újratervezésnél számít. A GPU -ról és a rezisztív vs. kapacitív kijelzőről nem is szólva. Amikor keresel valamit, nem mindegy, hogy mennyi ideig rajzolja a térképet. Ezért kell egy vevő, ami a tabnak küldi a jelet. Aztán ott vannak az egyéb funkciók. Mit csinálsz, ha navigálnod kell és közben fontos hívást vársz? Ez talán nem tűnik lényegesnek, ha csak néha bekapcsolod a navit. De profi szinten ez nem működik. Nekem 3 droid megy egyszerre a kamionban. Az egyik csak a navira, mert ott nem lehet hiba. Nincs "majd félreállok", "majd a következőn befordulok" és egy hibánál a visszafordulás sem olyan egyszerű. Ezért a navi funkciót nem szakíthatja meg semmi.
Ami a kamerás kütyüt illeti, én nem javaslom. Ezt a TV -re kell csiptetni. Hogy lehet állítani a kamerát? Nem tudom, mekkora TV -d van. Egy 15 -ös laptop elé oda lehet ülni. De egy 40 collos TV elé? Aztán az a kamera sem egy Carl Zeiss. A szoftverről nem is szólva. Nekem is kamerás stickem van (Measy U2C), a hozzá való dokkolóval. Azt odébb lehet rakni és a dokkolóban forgatható a stick. Skype -oltam vele. Működik, de a kép elég gyatra. Nem is a kamera miatt választottam a Measy -t. Erre jobb megoldásnak tartom a külső kamerát. Meg kell nézni, milyen típusokkal kompatibilis. Általában Logitech, de abból sem mindegyik. Párszáz Forintos USB hangkártyával külső mikrofont is lehet rá kötni. Vagy a telódat használni kamerának. De ha már itt tartunk, alkalmaznám az érvedet. Minek egy kamerás TV -stick, ha a kezedben lévő telóban minden szükséges feltétel adott?
Ami ezt a 2mag-4mag kérdést illeti, nem a 4mag a legfőbb szempont. Hanem a 2GB ram. Otthoni környezetben általában mások az igények. Pl. a telón lévő böngészővel megnézek ezt-azt. Az otthonit több mindenre használom. Egy Lastpass addon, egy Adblocker, egy videóletöltő, Flash, stb. Az előbb néztem a Measy -n, a Firefox Beta 170MB!!! Nem, nem írtam el. Szerinted mi történik, amikor elkezd dolgozni? Egyébként a processzorteljesítményre is másképp kell tekinteni, mint egy Samunál. Ott felrakok egy jó kernelt és ha kettőt kacsintok ballal, akkor bekapcsol a második mag. Itt ilyen optimalizálás ismeretlen. Tudod, kicioccó. Ezt csak plusz procierővel lehet kompenzálni.

Nem elérhető DennisX

  • Hozzászólások: 354
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Galaxy Note3 / MiniX X7 MiniPC
  • PDA ROM: KitKat 4.4.2 BobCat v4.0
Re: Android Mini PC
« Reply #84 Dátum: 2013, 08 31, 23:46:00 »
Üdv!
Vásárlás előtt állok. Mint gyakorlott SII android nyúzó (ROOT-oló,flashelő,stb.  :D ) most kissé tudatlanul e témában szertnék tanácsot/okat kérni.
A két lehetséges eszköz a Rikomagic IV RK3188  és az általatok linkelt CS918-re fókuszáltam rá inkább.
Ahogy én levettem, ez utóbbi jóval kifinomultabb, igényesebb, több I/O csatival rendelkező miniPC.
Ez árban is látszik, de a jobbért az az +5e Ft megadható sztem.
A kérdéseim:
Mennyire ROM (esetleg Custom ROM) ellátott ez a CS918?
Kompatibilisek ezen eszközök ROM-jai egymással? RKM <--->CS918 stb...
Mekkora USB HDD csatolható hozzájuk?
A hang HDMI-n átmegy a TV-re?  (Sajnos PC-ről egyelőre nem sikerült átvinni) (UE46ES6710 LED smart)
A 220V oldalán a kép alatt 4.1 android szerepel, a leírásban 4.2  Vajon melyikkel szállítják?
Az általatok is említett WiFi gyengeségek ennél is fennálnak?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #85 Dátum: 2013, 09 01, 01:41:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv!
Vásárlás előtt állok. Mint gyakorlott SII android nyúzó (ROOT-oló,flashelő,stb.  :D ) most kissé tudatlanul e témában szertnék tanácsot/okat kérni.
A két lehetséges eszköz a Rikomagic IV RK3188  és az általatok linkelt CS918-re fókuszáltam rá inkább.
Ahogy én levettem, ez utóbbi jóval kifinomultabb, igényesebb, több I/O csatival rendelkező miniPC.
Ez árban is látszik, de a jobbért az az +5e Ft megadható sztem.
A kérdéseim:
Mennyire ROM (esetleg Custom ROM) ellátott ez a CS918?
Kompatibilisek ezen eszközök ROM-jai egymással? RKM <--->CS918 stb...
Mekkora USB HDD csatolható hozzájuk?
A hang HDMI-n átmegy a TV-re?  (Sajnos PC-ről egyelőre nem sikerült átvinni) (UE46ES6710 LED smart)
A 220V oldalán a kép alatt 4.1 android szerepel, a leírásban 4.2  Vajon melyikkel szállítják?
Az általatok is említett WiFi gyengeségek ennél is fennálnak?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Ha ez a kettő a lehetőség, akkor én a CC 401BT -re (vagyis a Rikora) voksolok. Épp egy ilyenen pötyögök. Ez már az új modell, mivel a Riko júliustól átállt az AP6210 -es modulra. Erre figyelni kell a vásárlásnál! Ha a Főfaluban laksz, akkor javaslom a CC boltját, mert sanszos, hogy a viszonteladók még a régi típust árulják. A CS918 belül ugyanaz az RTL modulos a vas, mint az előző szériás Riko. Ami a CS918 -ban sztem problémás:
- a bluetooth katasztrófa
- érthetetlen módon nem 3,5 -ös a tápcsatija, hanem vékonyabb. Nem tud elég áramot átadni.
- az igaz, hogy vannak plusz funkciók, DE! Nem mész semmire a több usb -vel, ha nincs hozzá elég áram. A romkészítők most arrafele mennek, hogy kigyomlálják a kínaiak által összetákolt funkciókat és újrarakják a romjukba rendesen. De ők nem ilyen kütyüre készítenek. A modulok lehet, hogy megegyeznek, de a plusz funkcióknak, mint az IR vezérlés,  a lan, agy az analóg kimenet,  kellenének a szoftveres összetevőik, amik viszont a stickekben nincsenek. Így most van kb 2 ember, aki ilyen kütyüre készít romot/kernelt.
Az új Riko viszont meglepően jó. Leszedtem hozzá egy custom romot, kernelt, de elhalasztottam a flashelést. Jól összerakták ezt a gyári romot. Persze az általános hibák itt is megvannak. Szaggatás nagy felbontású videóknál, gyenge hálózati átviteli képesség. Wifin kb. 3-4MB/s -t (24-32 mb/s -t) tud. Viszont legalább stabil, nem dobálja a jelet. Lanon ez 7-8MB/s. Tegnap a következő merényletet követtem el:
 NAS -ról kábel a routerbe, onnan egy hálózati adapterbe, tovább a jel az elektromos hálózaton egy kb. 80m -re lévő szobába. Ott az adapter párja visszaalakította lanra, ez be az adapterbe, usb -n a Riko -ba. Erről indítottam egy hotspotot, amire az S2 -vel csatlakoztam. MX playerrel hálózati lejátszást indítottam a NAS -ról és a képet MHL adapterrel kitoltam a monitorra. Na, így néztem egy 720p -s mp4 -et.
A kékfog is rendben van, két HID profilos cucc (egér, bill) ment párhuzamosan és nem volt laggolás, késés a pötyögésnél. A net is teljesen rendben van. A 4 magnak, 2GB ramnak meg se kottyan a flash. Persze itt is csak 720p -s a kimenet. Van 1080 -as kernel, de ahhoz már OC kéne. Ahhoz meg fúrás-faragás, hűtés kell. A HDMI -n persze kimegy a hang (csak sztereó, nincs 5.1!!!). De én monitorral használom, amin nincs zajláda, úgyhogy egy usb hangkártyáról tolom ki analógban a hangot. Kell hozzá egy jó táp, mert a gyári nagyon tré. Én beraktam a Measy U2C helyére, a dokkolóba. Ezt tudom ajánlani. Kb. tizenpár dollár. Plusz kell egy táp, egy papa-papa HDMI adapter, meg egy lan csati. Nem sokkal több, mint az 5 rugós különbözet.

Nem elérhető DennisX

  • Hozzászólások: 354
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Galaxy Note3 / MiniX X7 MiniPC
  • PDA ROM: KitKat 4.4.2 BobCat v4.0
Re: Re: Re: Android Mini PC
« Reply #86 Dátum: 2013, 09 01, 09:41:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha ez a kettő a lehetőség, akkor én a CC 401BT -re (vagyis a Rikora) voksolok. Épp egy ilyenen pötyögök. Ez már az új modell, mivel a Riko júliustól átállt az AP6210 -es modulra. Erre figyelni kell a vásárlásnál! Ha a Főfaluban laksz, akkor javaslom a CC boltját, mert sanszos, hogy a viszonteladók még a régi típust árulják. A CS918 belül ugyanaz az RTL modulos a vas, mint az előző szériás Riko. Ami a CS918 -ban sztem problémás:
- a bluetooth katasztrófa
- érthetetlen módon nem 3,5 -ös a tápcsatija, hanem vékonyabb. Nem tud elég áramot átadni.
- az igaz, hogy vannak plusz funkciók, DE! Nem mész semmire a több usb -vel, ha nincs hozzá elég áram. A romkészítők most arrafele mennek, hogy kigyomlálják a kínaiak által összetákolt funkciókat és újrarakják a romjukba rendesen. De ők nem ilyen kütyüre készítenek. A modulok lehet, hogy megegyeznek, de a plusz funkcióknak, mint az IR vezérlés,  a lan, agy az analóg kimenet,  kellenének a szoftveres összetevőik, amik viszont a stickekben nincsenek. Így most van kb 2 ember, aki ilyen kütyüre készít romot/kernelt.
Az új Riko viszont meglepően jó. Leszedtem hozzá egy custom romot, kernelt, de elhalasztottam a flashelést. Jól összerakták ezt a gyári romot. Persze az általános hibák itt is megvannak. Szaggatás nagy felbontású videóknál, gyenge hálózati átviteli képesség. Wifin kb. 3-4MB/s -t (24-32 mb/s -t) tud. Viszont legalább stabil, nem dobálja a jelet. Lanon ez 7-8MB/s. Tegnap a következő merényletet követtem el:
 NAS -ról kábel a routerbe, onnan egy hálózati adapterbe, tovább a jel az elektromos hálózaton egy kb. 80m -re lévő szobába. Ott az adapter párja visszaalakította lanra, ez be az adapterbe, usb -n a Riko -ba. Erről indítottam egy hotspotot, amire az S2 -vel csatlakoztam. MX playerrel hálózati lejátszást indítottam a NAS -ról és a képet MHL adapterrel kitoltam a monitorra. Na, így néztem egy 720p -s mp4 -et.
A kékfog is rendben van, két HID profilos cucc (egér, bill) ment párhuzamosan és nem volt laggolás, késés a pötyögésnél. A net is teljesen rendben van. A 4 magnak, 2GB ramnak meg se kottyan a flash. Persze itt is csak 720p -s a kimenet. Van 1080 -as kernel, de ahhoz már OC kéne. Ahhoz meg fúrás-faragás, hűtés kell. A HDMI -n persze kimegy a hang (csak sztereó, nincs 5.1!!!). De én monitorral használom, amin nincs zajláda, úgyhogy egy usb hangkártyáról tolom ki analógban a hangot. Kell hozzá egy jó táp, mert a gyári nagyon tré. Én beraktam a Measy U2C helyére, a dokkolóba. Ezt tudom ajánlani. Kb. tizenpár dollár. Plusz kell egy táp, egy papa-papa HDMI adapter, meg egy lan csati. Nem sokkal több, mint az 5 rugós különbözet.
Köszi a gyors választ!
Kérdeznék még, ha nem gond:
Természetesen nem csak e két modell közül választanék. Mi lenne most az összes közül a legjobb választás (kb. ebben az árfekvésben, mondjuk 30e-ig)?
Mekkora HDD-t képesek kezelni?
Az, hogy gyenge a táp mit takar, mekkorát/milyet lehet hozzájuk választani?
A Concorde-nál 1,6-os procit ír, az nem ugyanaz az 1,8-as?
Köszi!


-- Sent from Galaxy S-II --


Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Android Mini PC
« Reply #87 Dátum: 2013, 09 01, 11:23:17 »
Van olyan androidos mini pc, amelyiknek van 5.1-es hangkimenete akár digitálisan, jó a hálózati sebessége és rendben van mindene? Ha mondjuk nem az ár számít.

Nem elérhető DennisX

  • Hozzászólások: 354
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Galaxy Note3 / MiniX X7 MiniPC
  • PDA ROM: KitKat 4.4.2 BobCat v4.0
Re: Android Mini PC
« Reply #88 Dátum: 2013, 09 01, 11:32:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Van olyan androidos mini pc, amelyiknek van 5.1-es hangkimenete akár digitálisan, jó a hálózati sebessége és rendben van mindene? Ha mondjuk nem az ár számít.
Azért számít az ár!  :D
Nem PDA-t keresek.. az van+ adott egy jó LED smart. A PC-t akarnám (lehetőleg) kiváltani.
 :p

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Android Mini PC
« Reply #89 Dátum: 2013, 09 01, 11:44:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azért számít az ár!  :D
Nem PDA-t keresek.. az van+ adott egy jó LED smart. A PC-t akarnám (lehetőleg) kiváltani.
 :p

Nem is az a lényeg, hogy te mit keresel, hanem hogy van-e ilyen. PC - t kiváltani? Az nálam kizárt.  Már eleve azt nem tudom elképzelni, hogy a tv-n netezzek. Kinek a pap... :-)

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Re: Re: Android Mini PC
« Reply #90 Dátum: 2013, 09 01, 11:49:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszi a gyors választ!
Kérdeznék még, ha nem gond:
Természetesen nem csak e két modell közül választanék. Mi lenne most az összes közül a legjobb választás (kb. ebben az árfekvésben, mondjuk 30e-ig)?
Mekkora HDD-t képesek kezelni?
Az, hogy gyenge a táp mit takar, mekkorát/milyet lehet hozzájuk választani?
A Concorde-nál 1,6-os procit ír, az nem ugyanaz az 1,8-as?
Köszi!


-- Sent from Galaxy S-II --
Nem is gondolnád, hogy milyen nehéz ezekre válaszolni úgy, hogy ne írjak olyat, ami félrevezet. Nem mindegy a felhasználás módja. Más típus a jó, ha itthoni beszerzésben gondolkodsz, fontos a gari, és az az elvárás, hogy bedugod a TV hátuljába és annyi. Megint más, ha "játszani" akarsz vele. Szétkapod, beépíted az egészet egy rossz router házába, aztán jöhet a ventillátor, OC kernel, linux szerver, stb. Vagy a HDD kezelés. 2Terra már volt az enyémre akasztva. De nem mindegy, hogy mennyi és milyen partíciók vannak a HDD -n. Nekem ugyanannyira természetes, hogy egy HDD ext4 -re van formázva, mint másnak az NTFS. Én nem használok Windows -t. Az sem mindegy, hogy a "kezelés", az a bedug - másol, filmet néz, vagy pl. egy torrent kliens, vagy webszerver. HDD -t egyébként csak külön táppal meghajtva szabad vele használni. Tehát vagy a 3,5 -ös, a külön tápos, vagy a laptop vinyós, aktív HUB -bal. Tápból érdemes valami minőségi darabot nézni, ami biztosan és stabilan tudja a min. 2, de inkább 3 Ampert. A Measy dokkolón két tápbemenet van, úgyhogy ha "komolyabb" perifériákat akarok használni, akkor rádugok még egy tápot. A rossz minőségű, kvázi kevés és bizonytalan áramellátást adó, gyári táp sok probléma forrása volt már. Nincs kép, szakadozik a wifi, szaggat a film, stb. Ha médialejátszót szeretnél, akkor egyiket sem ajánlom. Ezek inkább számítógépek. A proci 1,8 -at tud, de nem szokták 1,6 fölé engedni, mert nagyon melegszik és instabil lesz. Van, amelyiket gyárilag csak 1,4 -ig engedik. Persze láttam már 2GHz -es órajelet, dúrva ram és GPU sebességgel, ami Antutuban símán 20 ezer fellett tudott. Na, annak nem volt gond a fullHD film. Hosszú távon érdemes rendszerben gondolkodni. A tárat tedd NAS -ba. Nekem egy Zyxel NSA310 -em van. Remekül összedolgoznak a mini PC -vel és a többi gép is kezeli a tárat. Az egész cucc, tárastól, droidostól, monitorostól (fullHD led), hangszóróstól, nincs 50Watt. 

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #91 Dátum: 2013, 09 01, 12:09:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Van olyan androidos mini pc, amelyiknek van 5.1-es hangkimenete akár digitálisan, jó a hálózati sebessége és rendben van mindene? Ha mondjuk nem az ár számít.
Most nem tudok olyat, amit jelen pillanatban nyugodt lelkiismerettel ajánlanék. De a helyzet gyorsan változik, sok olyan project -ről tudok, amik ígéretesek. Kb. 200dollár körül árulnak olyan kittet, amiben az S4 8magosa van (állítólag megy is a 8!!!), az MP3 -as GPU -val, usb -3 -al, több monitor kimenettel, stb. De ez nagyon új, tulajdonképpen egy fejlesztő eszköz, nem az, amit kicsomagolsz és megy out of the box. A Mediatek is bejelentette a 8magos procit, ami nemsokára termékben is lesz. A Geniatech is ígér egy új típust, 4magos AMlogic -kal és Mali450 -nel. Az RK3188 vonal a legjobban elterjedt, de a probléma maga a SOC. Csak 10/100 -as kimenete van. Nincs usb2 -nél gyorsabb port.  A Mali400MP4 egy kicsit alulméretezett, de ennél sokkal nagyobb baj, hogy zárt a forráskódja, így nem tudják a romkészítők optimalizálni, javítani a bugokat. Ezért nincs 5.1 és felbontásváltás. Ezért kell nagyon optimalizálni, finomhangolni a lejátszóprogramot, hogy ne akadjon a film. Egyébként ugyanez a jogi probléma az oka, hogy pl. az S2 -n CM (AOKP) alatt nincs MHL. Ezért jobb a PowerVR vonal, csak a kicioccó cuccokba az MP2 -t rakják, ami szintén harmatos.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #92 Dátum: 2013, 09 01, 12:28:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Most nem tudok olyat, amit jelen pillanatban nyugodt lelkiismerettel ajánlanék. De a helyzet gyorsan változik, sok olyan project -ről tudok, amik ígéretesek. Kb. 200dollár körül árulnak olyan kittet, amiben az S4 8magosa van (állítólag megy is a 8!!!), az MP3 -as GPU -val, usb -3 -al, több monitor kimenettel, stb. De ez nagyon új, tulajdonképpen egy fejlesztő eszköz, nem az, amit kicsomagolsz és megy out of the box. A Mediatek is bejelentette a 8magos procit, ami nemsokára termékben is lesz. A Geniatech is ígér egy új típust, 4magos AMlogic -kal és Mali450 -nel. Az RK3188 vonal a legjobban elterjedt, de a probléma maga a SOC. Csak 10/100 -as kimenete van. Nincs usb2 -nél gyorsabb port.  A Mali400MP4 egy kicsit alulméretezett, de ennél sokkal nagyobb baj, hogy zárt a forráskódja, így nem tudják a romkészítők optimalizálni, javítani a bugokat. Ezért nincs 5.1 és felbontásváltás. Ezért kell nagyon optimalizálni, finomhangolni a lejátszóprogramot, hogy ne akadjon a film. Egyébként ugyanez a jogi probléma az oka, hogy pl. az S2 -n CM (AOKP) alatt nincs MHL. Ezért jobb a PowerVR vonal, csak a kicioccó cuccokba az MP2 -t rakják, ami szintén harmatos.

Na pont ezek miatt nem vettem még ilyet. Mondhatjuk, hogy még kissé gyerekcipőben van még ez.

Nem elérhető DennisX

  • Hozzászólások: 354
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Galaxy Note3 / MiniX X7 MiniPC
  • PDA ROM: KitKat 4.4.2 BobCat v4.0
Re: Android Mini PC
« Reply #93 Dátum: 2013, 09 01, 13:14:54 »
Szóval, amire én gondoltam:
-Concorde 401bt
-Hozzá 1TB HDD (nem külső tápos)
-Samsung BT-s tapipados bill (Ctr+Alt+Del ékezetes) VG-KBD1500
És ennyi.
-email
-torrent
-ha kell MS office
-fórumozás :))
Video lejátszáshoz: HDD kihúz, átdug eggyel feljebb a Tv-be.
Ez így működhet normálisan?
Gyári tápjával?
Nem akadozó billentyűzettel?
:o :))

-- Sent from Galaxy S-II --


Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #94 Dátum: 2013, 09 01, 14:09:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szóval, amire én gondoltam:
-Concorde 401bt
-Hozzá 1TB HDD (nem külső tápos)
-Samsung BT-s tapipados bill (Ctr+Alt+Del ékezetes) VG-KBD1500
És ennyi.
-email
-torrent
-ha kell MS office
-fórumozás :))
Video lejátszáshoz: HDD kihúz, átdug eggyel feljebb a Tv-be.
Ez így működhet normálisan?
Gyári tápjával?
Nem akadozó billentyűzettel?
:o :))

-- Sent from Galaxy S-II --
WOW! Ezt a bill -t nem ismertem. Jó cuccnak tűnik! Az lenne a tuti, ha tanítható lenne (bár Samunak nem ez az érdeke) és a TV általános vezérlő funkcióit IR -en is ki tudná adni. Akkor minden TV -hez jó lenne.
Megnéztem a specifikációt. HID profillal kapcsolódik, tehát működnie kell a droiddal. Más kérdés a párosítás. Mindíg összeismerteted őket eszközváltáskor, vagy csak az egyikhez használnád?
A Riko esetében az alt+ctrl+del funkció nem működik, de nincs is rá szükség. A szoftveres kikapcsolás tulképp hardveres is. Az eszköz leáll. Ha új jelet kap a HDMI felől (bekapcsolod a TV -t), akkor bootol. Ez a legtöbb felhasználónak nagyon jó feature. Én szívok vele, mint a t.borz, mert monitort használok, amihez nincs távirányító. Valamint távoli vezérléssel most nem tudom kapcsolni a kimenetet. Hiába fut le a shellscript, mert a kütyü a HDMI felől várja a jelet. Ezen még trükköznöm kell.
A tár nem fog menni külön táp nélkül. Lehet, hogy elindulna, de ha jót akarsz a kütyünek, a tárnak és az adataidnak, akkor ne használd így! Kell egy ehhez való Y usb kábel, aminek az egyik ágáról tápot adsz a tárnak.
Torrentet nem használok, de ha használnék, akkor a NAS-ban lévő klienst használnám. Annyit olvastam róla, hogy az android memóriakezelése nem minden kliensnek fekszik. Továbbá a torrent kliens Android oldalról "media" kategóriának számít. A külső eszközre írás alapértelmezetten nem engedélyezett media típusú jogosultsággal. Lehet, hogy trükközés nélkül nem tudja újraindítani a folyamatot, ha valamiért leállna.
Szerencsére ez az új CC401BT gyárilag pre-rootolt, szóval csak Supersu és Busybox kell neki. A CWM (Koushik Dutta) -féle Superuser nekem nem működött normál telepítéssel.

Nem elérhető DennisX

  • Hozzászólások: 354
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Galaxy Note3 / MiniX X7 MiniPC
  • PDA ROM: KitKat 4.4.2 BobCat v4.0
Re: Android Mini PC
« Reply #95 Dátum: 2013, 09 01, 15:06:26 »
Köszi!
Kezd összeállni a kép. :P
Talán ez jó választás lesz, egyelőre..
Még ami nem tiszta:
Y USB elosztó, ez egy egyszerű HUB, vagy vmi spéci cucc? Milyen +töltő kell hozzá? (eszköz,bolt link plz.)
A bill.-t használnám erre, és a TV-re is. (Egyszer kellett párosítanom).
Ha lekapcsolom a Tv-t, akkor meg kell oldani, hogy ne álljon le a CC. Gondolom ezt szoftveresen meg lehet.

-- Sent from Galaxy S-II --


Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Android Mini PC
« Reply #96 Dátum: 2013, 09 01, 16:41:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszi!
Kezd összeállni a kép. :P
Talán ez jó választás lesz, egyelőre..
Még ami nem tiszta:
Y USB elosztó, ez egy egyszerű HUB, vagy vmi spéci cucc? Milyen +töltő kell hozzá? (eszköz,bolt link plz.)
A bill.-t használnám erre, és a TV-re is. (Egyszer kellett párosítanom).
Ha lekapcsolom a Tv-t, akkor meg kell oldani, hogy ne álljon le a CC. Gondolom ezt szoftveresen meg lehet.

-- Sent from Galaxy S-II --
A stick nem áll le attól, hogy kikapcsolod a TV -t. Ha a stick "tálcáján" lévő gombbal kapcsolod ki, akkor áll le. Majd újraindul, ha a TV felől megjelenik valamilyen jel a HDMI -n.
Az Y elosztó csak egy kábel, amelyiknek a "V" ágain lévő csatik úgy vannak bekötve, hogy az egyik csak táp, a másik pedig adat+táp. Sok 2,5 -ös tárhoz adnak ilyet, mert az sem egészséges, hogy egyetlen usb portról használd. A táp lehet bármilyen USB -s kimenetű, ami tud 2A -t (egyes TV -ken van direkt HDD -hez való usb port. Az azért olyan, mert ki tud adni elég áramot). Az aktív HUB pedig egy olyan HUB, amihez van plusz táp is, így áramot tud kiadni a portjain. Én nem itthon vettem a tápot. Rendeltem egy párat. Amelyik működik, azt használom. Az aktív HUB -om pedig egy Trust típusú. Nem vadásztam, kellett gyorsan. MediaMarkt -ban megvettem az első 2 Amperest, ami a kezembe akadt.
A bill. működési/kényelmi tesztje egyszerű. Barátkoztasd össze az S2 -vel (esetleg ha van MHL adaptered, akkor add ki a képet a TV -re). Pont úgyanúgy  fog működni a stick -el is. Aztán újra próbáld meg kezelni vele a TV -t.

Nem elérhető DennisX

  • Hozzászólások: 354
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Galaxy Note3 / MiniX X7 MiniPC
  • PDA ROM: KitKat 4.4.2 BobCat v4.0
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #97 Dátum: 2013, 09 01, 17:24:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A stick nem áll le attól, hogy kikapcsolod a TV -t. Ha a stick "tálcáján" lévő gombbal kapcsolod ki, akkor áll le. Majd újraindul, ha a TV felől megjelenik valamilyen jel a HDMI -n.
Az Y elosztó csak egy kábel, amelyiknek a "V" ágain lévő csatik úgy vannak bekötve, hogy az egyik csak táp, a másik pedig adat+táp. Sok 2,5 -ös tárhoz adnak ilyet, mert az sem egészséges, hogy egyetlen usb portról használd. A táp lehet bármilyen USB -s kimenetű, ami tud 2A -t (egyes TV -ken van direkt HDD -hez való usb port. Az azért olyan, mert ki tud adni elég áramot). Az aktív HUB pedig egy olyan HUB, amihez van plusz táp is, így áramot tud kiadni a portjain. Én nem itthon vettem a tápot. Rendeltem egy párat. Amelyik működik, azt használom. Az aktív HUB -om pedig egy Trust típusú. Nem vadásztam, kellett gyorsan. MediaMarkt -ban megvettem az első 2 Amperest, ami a kezembe akadt.
A bill. működési/kényelmi tesztje egyszerű. Barátkoztasd össze az S2 -vel (esetleg ha van MHL adaptered, akkor add ki a képet a TV -re). Pont úgyanúgy  fog működni a stick -el is. Aztán újra próbáld meg kezelni vele a TV -t.
Értem. ::)
Sajnos a TV-t nem tudtam  párosítani az SII-vel, pontosabban az AllShare műkszik (video,kép,zene), de a Screen Mirroring (a telefon átképezése) nem. Ez a széria nem tudja, csak az F6700-tól... (Az enyém Es6710).
(Az az MHL adapter érdekelne.) :o



-- Sent from Galaxy S-II --


Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Re: Android Mini PC
« Reply #98 Dátum: 2013, 09 01, 17:46:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Értem. ::)
Sajnos a TV-t nem tudtam  párosítani az SII-vel, pontosabban az AllShare műkszik (video,kép,zene), de a Screen Mirroring (a telefon átképezése) nem. Ez a széria nem tudja, csak az F6700-tól... (Az enyém Es6710).
(Az az MHL adapter érdekelne.) :o



-- Sent from Galaxy S-II --
Nem a TV -t kell összepárosítani, hanem a billentyűzetet! Az S2 -ben is van bt., és kezeli a HID profilt. Én az egeret és a bill -t az S2 -höz vettem. A spec. Magyar karakterekhez kell az External Keyboard Helper is a Play -ről. Ez a stick -hez is kelleni fog.
Az MHL adapter (legalábbis az enyém) gyári Samu kiegészítő az S2 -höz. Szerintem rátalálsz.

Nem elérhető DennisX

  • Hozzászólások: 354
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Galaxy Note3 / MiniX X7 MiniPC
  • PDA ROM: KitKat 4.4.2 BobCat v4.0
Re: Re: Re: Re: Android Mini PC
« Reply #99 Dátum: 2013, 09 01, 18:03:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem a TV -t kell összepárosítani, hanem a billentyűzetet! Az S2 -ben is van bt., és kezeli a HID profilt. Én az egeret és a bill -t az S2 -höz vettem. A spec. Magyar karakterekhez kell az External Keyboard Helper is a Play -ről. Ez a stick -hez is kelleni fog.
Az MHL adapter (legalábbis az enyém) gyári Samu kiegészítő az S2 -höz. Szerintem rátalálsz.
Ok! :))
Utólag ScreenMirroringos Tv-t vennék, de, ha lesz a miniPc ez is megoldódik. (Remélem). Elvileg egymással működik a ScreenShare. :o

-- Sent from Galaxy S-II --