2024, 04 19, 00:36:07

Szerző Téma: Android Mini PC  (Megtekintve 97156 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető gorex

  • Hozzászólások: 3
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Mobiltelefonok (HTC Sensation/Sony Xperia P)
  • PDA: HTC Sensation
  • PDA ROM: 3.33.401.53 CL391535
Re: Android Mini PC
« Reply #25 Dátum: 2013, 04 04, 11:24:07 »
Sziasztok!

Gondolkodok, hogy beszerzek egy ilyen jószágot.
Az lenne a kérdésem, hogy ezekre hogy tudok alkalmazást tölteni tesztelési célzattal,
ugye a telefonok összeköthetőek a számítógéppel és fel lehet rájuk tölteni az alkalmazást
"debug" céljából. ezeken van ilyen lehetőség?

Köszönöm a választ.
GoreX

Nem elérhető marcedli

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #26 Dátum: 2013, 04 04, 11:35:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Gondolkodok, hogy beszerzek egy ilyen jószágot.
Az lenne a kérdésem, hogy ezekre hogy tudok alkalmazást tölteni tesztelési célzattal,
ugye a telefonok összeköthetőek a számítógéppel és fel lehet rájuk tölteni az alkalmazást
"debug" céljából. ezeken van ilyen lehetőség?

Köszönöm a választ.
GoreX
persze, az adb android natív fícsör

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9300-ről

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #27 Dátum: 2013, 04 04, 11:38:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Gondolkodok, hogy beszerzek egy ilyen jószágot.
Az lenne a kérdésem, hogy ezekre hogy tudok alkalmazást tölteni tesztelési célzattal,
ugye a telefonok összeköthetőek a számítógéppel és fel lehet rájuk tölteni az alkalmazást
"debug" céljából. ezeken van ilyen lehetőség?

Köszönöm a választ.
GoreX
Bocs, de nem értelek. Mi az, hogy "debug" céljából? Megadsz neki egy Gmail fiókot. Aztán felmész a Play -re és telepíted. Pont úgy, mint egy telónál. Tárként is tudod PC-hez csatlakoztatni, másolhatod a programot mikro SD -re, esetleg küldheted mail -ben. Szóval mindent ugyanúgy, mint egy Droid telón. A vásárlásnál a típus nem mindegy, de nem a programtelepítésben van köztük különbség!

Nem elérhető gorex

  • Hozzászólások: 3
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Mobiltelefonok (HTC Sensation/Sony Xperia P)
  • PDA: HTC Sensation
  • PDA ROM: 3.33.401.53 CL391535
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #28 Dátum: 2013, 04 04, 11:46:05 »
Köszönöm :)

You are not allowed to view links. Register or Login
persze, az adb android natív fícsör

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9300-ről

Nem elérhető Yarner

  • Hozzászólások: 215
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
    • androlib.blog.hu
  • PDA: Samsung Galaxy SIII gt-i9300
  • PDA ROM: Stock 4.3 (NA2)
  • Skype: yarner42
Re: Android Mini PC
« Reply #29 Dátum: 2013, 04 06, 22:14:34 »
Sziasztok!

No, sikerült kicserélni a rossz wifijű Myaudiot egy Concorde 201esre.
Egyelőre jónak tűnik, szépen pörög, telefonról tudom vezérelni is.

Pár kérdés:
- kikapcsolni nem lehet?  A myaudion volt egy off- kapcsoló, itt nincs. Nem az neki, ha kihúzigálom?
- lehet, hogy gondot okoz a külső hdd csatlakoztatása? Beleakadt a rendszer, ki-kifagyás közben az "sd card removed" felirat villogott. Lehúztam, akkor megjavult.
- tudtok javasolni jó távirányítót? Lehetőleg nem Hongkongból...
"Dude, sucking at something is the first step towards being sorta good at something."
“Nobody important? Blimey, that’s amazing. You know, nine hundred years of time and space and I’ve never met anybody who wasn’t important before.”

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #30 Dátum: 2013, 04 07, 01:15:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

No, sikerült kicserélni a rossz wifijű Myaudiot egy Concorde 201esre.
Egyelőre jónak tűnik, szépen pörög, telefonról tudom vezérelni is.

Pár kérdés:
- kikapcsolni nem lehet?  A myaudion volt egy off- kapcsoló, itt nincs. Nem az neki, ha kihúzigálom?
- lehet, hogy gondot okoz a külső hdd csatlakoztatása? Beleakadt a rendszer, ki-kifagyás közben az "sd card removed" felirat villogott. Lehúztam, akkor megjavult.
- tudtok javasolni jó távirányítót? Lehetőleg nem Hongkongból...
Kikapcsolás: a régebbi firmeken volt kikapcsoló és tálcaeltüntető is. De vmi észkombájn úgy gondolta, hogy ez nem fontos és lecserélte a nélkülözhetetlen és másképpen megoldhatatlan screenshot ikonjára. 3 lehetőséged van. Terminál, kikapcsoló alkalmazás a Play -ről, vagy custom rom. Az első kettőhöz root kell. Valószínűleg amit vettél, az pre -rootolt. Vagyis csak Supersu (vagy az új Superuser) és a busybox kell a teljes root -kihasználáshoz. De biztos, ami tuti, előtte tegyél egy root próbát!
Külső tár: a csatlakoztatás nem jelent gondot, a megfelelő mennyiségű árammal való ellátása viszont igen. Megoldás a külön tápos külső tár, vagy egy aktív HUB.
Távirányító: több megoldás van, de egyik sem felel meg az elvárásaidnak, mivel ma már mindent Kínában gyártanak. Gondolom, ezért nem vetted meg azt, amit a Concorde árul hozzá. Ha esetleg mégis megalkudnál ezzel, akkor számos lehetőség van. Azt Neked kell eldöntened, hogy a felhasználási szokásaidhoz melyik a legjobb. Van tapipados, hadonászós, plusz infrás, éjszaka világítós, mikrofonos-fülhallgatós, toronyórás-láncos, stb. Olvasgass utána, hogy melyik, mit tud. RC11, RC12, IpazzPort, Measy és valahány név a naptárban. Ezek közül egyik sem Magyar kiosztású, úgyhogy remappolni kell (External Keyboard Helper pro). Én a hagyományos megoldást kedvelem. Magyar kiosztású, Logitech MK220 (esetleg 400, de az egeret jobban kedvelem, mint a tapipadot).

Nem elérhető Yarner

  • Hozzászólások: 215
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
    • androlib.blog.hu
  • PDA: Samsung Galaxy SIII gt-i9300
  • PDA ROM: Stock 4.3 (NA2)
  • Skype: yarner42
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #31 Dátum: 2013, 04 07, 11:26:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kikapcsolás: a régebbi firmeken volt kikapcsoló és tálcaeltüntető is. De vmi észkombájn úgy gondolta, hogy ez nem fontos és lecserélte a nélkülözhetetlen és másképpen megoldhatatlan screenshot ikonjára. 3 lehetőséged van. Terminál, kikapcsoló alkalmazás a Play -ről, vagy custom rom. Az első kettőhöz root kell. Valószínűleg amit vettél, az pre -rootolt. Vagyis csak Supersu (vagy az új Superuser) és a busybox kell a teljes root -kihasználáshoz. De biztos, ami tuti, előtte tegyél egy root próbát!
Külső tár: a csatlakoztatás nem jelent gondot, a megfelelő mennyiségű árammal való ellátása viszont igen. Megoldás a külön tápos külső tár, vagy egy aktív HUB.
Távirányító: több megoldás van, de egyik sem felel meg az elvárásaidnak, mivel ma már mindent Kínában gyártanak. Gondolom, ezért nem vetted meg azt, amit a Concorde árul hozzá. Ha esetleg mégis megalkudnál ezzel, akkor számos lehetőség van. Azt Neked kell eldöntened, hogy a felhasználási szokásaidhoz melyik a legjobb. Van tapipados, hadonászós, plusz infrás, éjszaka világítós, mikrofonos-fülhallgatós, toronyórás-láncos, stb. Olvasgass utána, hogy melyik, mit tud. RC11, RC12, IpazzPort, Measy és valahány név a naptárban. Ezek közül egyik sem Magyar kiosztású, úgyhogy remappolni kell (External Keyboard Helper pro). Én a hagyományos megoldást kedvelem. Magyar kiosztású, Logitech MK220 (esetleg 400, de az egeret jobban kedvelem, mint a tapipadot).
Köszi!  :ok:
Kicsit szomorú, hogy külön táp kell a hideget, amikor a mini pc is tápról megy... Alapból szépen forgatja is, de, gondolom, néha leáll a vinyó, ha éppen nem olvassák, azt meg úgy tűnik, nem szereti az android (legalábbis erre tudok gondolni.

A távirányítónál rosszul fogalmaztam, arra gondoltam, hogy ne Kínából kelljen rendelni.
A fő cél az vele, hogy a család is tudja használni, én megoldom pl telefonról, egérrel...
A Concorde remotejaival csak annyi a bajom, hogy picit drágállom őket 10k-ért .
Nem tudom, vajon milyet érdemes venni hozzá nem értőknek, a giroszkóp pl lehet, hogy nem való anyósnak.

Egy pc bill-touchpad kombó mennyire kényelmes? (van BT a gépen)

Root tényleg van, meglátom, mire megyek majd appokkal.
"Dude, sucking at something is the first step towards being sorta good at something."
“Nobody important? Blimey, that’s amazing. You know, nine hundred years of time and space and I’ve never met anybody who wasn’t important before.”

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Re: Android Mini PC
« Reply #32 Dátum: 2013, 04 07, 14:52:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszi!  :ok:
Kicsit szomorú, hogy külön táp kell a hideget, amikor a mini pc is tápról megy... Alapból szépen forgatja is, de, gondolom, néha leáll a vinyó, ha éppen nem olvassák, azt meg úgy tűnik, nem szereti az android (legalábbis erre tudok gondolni.

A távirányítónál rosszul fogalmaztam, arra gondoltam, hogy ne Kínából kelljen rendelni.
A fő cél az vele, hogy a család is tudja használni, én megoldom pl telefonról, egérrel...
A Concorde remotejaival csak annyi a bajom, hogy picit drágállom őket 10k-ért .
Nem tudom, vajon milyet érdemes venni hozzá nem értőknek, a giroszkóp pl lehet, hogy nem való anyósnak.

Egy pc bill-touchpad kombó mennyire kényelmes? (van BT a gépen)

Root tényleg van, meglátom, mire megyek majd appokkal.
Amikor kijött az első széria (jóval a CC -s "201" előtt), akkor 1A -s tápokat adtak hozzá. Erősebb igénybevételnél volt, hogy összeomlott a kütyü. Aztán áttértek a 2A -s tápra. Ez már ki tudja szolgálni az eszközt, de nincs benne annyi plusz, hogy egy HDD -t is elbírjon. 5V -on nem kevés áramot igényel egy vinyó, ráadásul nagyon nem szereti, ha instabil az áramellátás. Hiába lenne nagyobb táp, nem lenne egészséges azt az árammennyiséget a mini usb -n keresztül átvezetni az egész kütyün. Előbb-utóbb vmi megadná magát. Nekem egy passzív hub -bal a bill. -egér kombó adaptere és egy usb "hangkártya" van rádugva. Az OTG -be pedig egy usb-lan adapter. Ezeket még elbírja.
A 808B bluetooth -al nincs személyes tapasztalatom, mert az én kütyüimben más bt -modul van. Azokon a bt. billentyűzet használatát még erős idegzetűeknek sem ajánlom. Van minőségi egerem és billem és összehasonlítási alapom (SGS2), hogy hogyan is kéne működjön a dolog. Szóval szerintem felejtős. Vez. nélküli kivitelből csak a 2.4GHz -es ajánlott. A tapipadosok tudomásom szerint nem teljes funkcionalitással kezelik a multitouchot (pl. a scroll megy, de a széthúzós nagyítás nem).
Az első hsz. -ben van egy prohardver fórumlink. A cím megtévesztő, mert a topik nem csak az MK808 -ról szól, hanem az összes RK3066 -os stickel foglalkozunk benne. Már 7000 hozzászólás felett járunk, úgyhogy érdemes körülnézni odaát. Írd be a gyorskeresőbe, amire kíváncsi vagy! Sok egyéb okosság mellett, jó pár távirányítóról is van vélemény, tapasztalat.

Nem elérhető jaffika89

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1469
  • Nem: Férfi
    • Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
  • Navigáció / Navigation: Google maps / Waze / Apple Maps
  • PDA: iPhone 12 Pro
  • PDA ROM: Gyari OS
  • Skype: maggopIZ
Re: Android Mini PC
« Reply #33 Dátum: 2013, 06 17, 13:07:51 »
Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy vásároltam egy Android Mini PC MK802 (androidos hdmi stick) és android 4.1 (JB) van rajt. Akitől vettem ő bemutatta szépen, de ezen valahogy minden megvan amit az andoridon meg a beállítások menü minden tök ugyan az csak olyan mint ha egy főzött rom lenne rajta. (ilyen mozaik elrendezésbe vannak ikonok stb..nem igazán olyan mint pl egy androidos telefon) Tehát a kérdés az lenne hogy lehet ezeket valahogy újrahúzni? Ha igen akkor hogy és hol lehet hozzájuk romot találni?


Tehát elvileg ugye ilyennek kellene lenni:
You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

url=http://kepfeltoltes.hu/view/130617/414309846DSC_0050_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login[/url]

Ehhez képest nekem nincs úgymond kezdőkép, hanem mikor bedugom betölt rögtön megjelennek az ikonok amik fel vanna telepítve stbstb.. du megpróbálok képet küldeni róla:)
Köszi a segítséget :)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető jaffika89

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1469
  • Nem: Férfi
    • Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
  • Navigáció / Navigation: Google maps / Waze / Apple Maps
  • PDA: iPhone 12 Pro
  • PDA ROM: Gyari OS
  • Skype: maggopIZ
Re: Android Mini PC
« Reply #34 Dátum: 2013, 06 17, 16:49:52 »
sziasztok:) Nah küldök egy pár képet hogy az enyém mit mutat.. rettentően idegesít de am a lényegben nem zavar mert használható rajta minden, de ha már androidos akkor szeretném, hogy ugy is nézzen ki...:S

Képek:

url=http://kepfeltoltes.hu/view/130617/IMG_0381_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login[/url]

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

de már arra is gondoltam hogy a drága koreai "barátaink" minden clone-znak és lehet hogy ezt is? De androidnak meg elvileg tuti hogy az mert a play műkszik rajta rendesen..:S
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető ZsDaniel

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1081
  • Nem: Férfi
  • PDA ROM: Minden infó az aláírásban
Re: Android Mini PC
« Reply #35 Dátum: 2013, 06 17, 16:54:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
sziasztok:) Nah küldök egy pár képet hogy az enyém mit mutat.. rettentően idegesít de am a lényegben nem zavar mert használható rajta minden, de ha már androidos akkor szeretném, hogy ugy is nézzen ki...:S

Képek:

url=http://kepfeltoltes.hu/view/130617/IMG_0381_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login[/url]

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

de már arra is gondoltam hogy a drága koreai "barátaink" minden clone-znak és lehet hogy ezt is? De androidnak meg elvileg tuti hogy az mert a play műkszik rajta rendesen..:S
Szerintem az csak egy launcher. Play-ről töltsd le pl. az Apex vagy a Nova Launcher-t, utána home gomb és ott kiválasztod.

Apple iPhone 5 és iPad Mini [iOS 8.1.2]
Samsung Galaxy S3 (I9300) | ArchiDroid V2.X [4.4.4]
Google Chromecast
Apple iPod Nano 6G

Nem elérhető jaffika89

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1469
  • Nem: Férfi
    • Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
  • Navigáció / Navigation: Google maps / Waze / Apple Maps
  • PDA: iPhone 12 Pro
  • PDA ROM: Gyari OS
  • Skype: maggopIZ
Re: Android Mini PC
« Reply #36 Dátum: 2013, 06 17, 17:17:53 »
Köszönöm megpróbálom, 10perc és jelzek :)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #37 Dátum: 2013, 06 17, 17:36:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
sziasztok:) Nah küldök egy pár képet hogy az enyém mit mutat.. rettentően idegesít de am a lényegben nem zavar mert használható rajta minden, de ha már androidos akkor szeretném, hogy ugy is nézzen ki.
Ez szerintem is launcher probléma. E topik apropóját Marcedli MX1 -es írása adta. Ebben egy Rockchip 3066 -os, kétmagos proci van. Az MK802 -ben viszont egymagos Allwinner A10. Van 802 -esem is. Ha esetleg gyengének éreznéd a vasat, akkor ezt ne általánosítsd a mini PC -kre! Sajnos, az A10 teljesítménye nagyon távol áll az RK3066 -osétól.

Nem elérhető jaffika89

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1469
  • Nem: Férfi
    • Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
  • Navigáció / Navigation: Google maps / Waze / Apple Maps
  • PDA: iPhone 12 Pro
  • PDA ROM: Gyari OS
  • Skype: maggopIZ
Re: Android Mini PC
« Reply #38 Dátum: 2013, 06 17, 17:37:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönöm megpróbálom, 10perc és jelzek :)

nah most valóban olyan lett az apexal mint ami a képen van amit szerettem volna:) De ennek nem gyárilag ilyennek kellene lenni? Vagy lehet hogy akkor ez a gyártó ezzel a launchnow indítóval telepítette a kütyüt?

You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető jaffika89

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1469
  • Nem: Férfi
    • Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
  • Navigáció / Navigation: Google maps / Waze / Apple Maps
  • PDA: iPhone 12 Pro
  • PDA ROM: Gyari OS
  • Skype: maggopIZ
Re: Re: Android Mini PC
« Reply #39 Dátum: 2013, 06 17, 17:38:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez szerintem is launcher probléma. E topik apropóját Marcedli MX1 -es írása adta. Ebben egy Rockchip 3066 -os, kétmagos proci van. Az MK802 -ben viszont egymagos Allwinner A10. Van 802 -esem is. Ha esetleg gyengének éreznéd a vasat, akkor ezt ne általánosítsd a mini PC -kre! Sajnos, az A10 teljesítménye nagyon távol áll az RK3066 -osétól.

az enyémben elvileg a leírások alapján (mk802 III) egy dual core 1.6 dübörög :)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető jaffika89

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1469
  • Nem: Férfi
    • Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
  • Navigáció / Navigation: Google maps / Waze / Apple Maps
  • PDA: iPhone 12 Pro
  • PDA ROM: Gyari OS
  • Skype: maggopIZ
Re: Android Mini PC
« Reply #40 Dátum: 2013, 06 17, 17:46:22 »
az amúgy normális hogy forró a stick?

valamint még olyan problémám van vele, hogy néha gondol egyet és újraindul, de nem úgy mint első elindításnál amikor bekapcsolom, hanem elsötétedik megjelenik az R-Box felirat és már megy is megint (kb 10mp) ezzel esetleg lehet tenni valamit? Ahogy nézem a névjegyében valami test android van rajta. Hogy lehetne ezt újrahúzni? a gyári szotver elvileg itt megtaláltam az oldal közepe körül:

You are not allowed to view links. Register or Login

ha jól fordítottam csak annyi hogy letöltöm a filet kicsomagolom egy micros sd gyökerébe és beteszem a sticbe és ha kérdezi hogy frissítem a frimwaret akkor igen.. sajnos nekem ez nem jött össze így..:S
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Re: Android Mini PC
« Reply #41 Dátum: 2013, 06 17, 18:02:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
az enyémben elvileg a leírások alapján (mk802 III) egy dual core 1.6 dübörög :)
Az úgy egészen más! A végéről a III eddig lemaradt. Ez egy Rikomagic lenne? Azokon gyárilag más launcher van kékes szélű ikonokkal, meg nagy egérnyíllal.

Nem elérhető jaffika89

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1469
  • Nem: Férfi
    • Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
  • Navigáció / Navigation: Google maps / Waze / Apple Maps
  • PDA: iPhone 12 Pro
  • PDA ROM: Gyari OS
  • Skype: maggopIZ
Re: Re: Re: Android Mini PC
« Reply #42 Dátum: 2013, 06 17, 18:10:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az úgy egészen más! A végéről a III eddig lemaradt. Ez egy Rikomagic lenne? Azokon gyárilag más launcher van kékes szélű ikonokkal, meg nagy egérnyíllal.

igen az volt de ezzel az apexal sikerült átvarázsolnom a kívánt dologra:) A melegedés az szerinted normális?
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető marcedli

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: Re: Re: Re: Android Mini PC
« Reply #43 Dátum: 2013, 06 17, 19:42:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
igen az volt de ezzel az apexal sikerült átvarázsolnom a kívánt dologra:) A melegedés az szerinted normális?
igen, normális. mindegyik stick forró, mint állat, főleg nyáron....van aki a házat is leszedi, és rak rá proci hűtőt

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9300-ről

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Re: Re: Android Mini PC
« Reply #44 Dátum: 2013, 06 17, 19:54:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
igen az volt de ezzel az apexal sikerült átvarázsolnom a kívánt dologra:) A melegedés az szerinted normális?
Valami nekem most nem kerek. Még nem tartok annyi sörnél, hogy így benézzek egy hozzászólást. Esküdni mernék, hogy itt azt olvastam, hogy fekszik a hátán a robot. Azóta bújom a fórumokat és próbálom kideríteni, hogyan lehetne download -módba tenni resetgomb és menüállítási lehetőség nélkül. Most "visszajöttem", erre sehol a probléma. Vagy lehet, hogy most kéne belehúznom a sörözésbe??? Marcedli! Hogy hívják azt a bácsit, aki mindíg eldugdossa a gyógyszereimet? :))

Nem elérhető jaffika89

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1469
  • Nem: Férfi
    • Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
  • Navigáció / Navigation: Google maps / Waze / Apple Maps
  • PDA: iPhone 12 Pro
  • PDA ROM: Gyari OS
  • Skype: maggopIZ
Re: Re: Re: Re: Android Mini PC
« Reply #45 Dátum: 2013, 06 18, 07:22:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Valami nekem most nem kerek. Még nem tartok annyi sörnél, hogy így benézzek egy hozzászólást. Esküdni mernék, hogy itt azt olvastam, hogy fekszik a hátán a robot. Azóta bújom a fórumokat és próbálom kideríteni, hogyan lehetne download -módba tenni resetgomb és menüállítási lehetőség nélkül. Most "visszajöttem", erre sehol a probléma. Vagy lehet, hogy most kéne belehúznom a sörözésbe??? Marcedli! Hogy hívják azt a bácsit, aki mindíg eldugdossa a gyógyszereimet? :))

igen igen jól olvastad :) Bocsánatodért esedezem, de miután leírtam azután kb még 10 percig döglődött ott a robot és utána egyszer csak életre kelt :) Ezért gondoltam hogy le is szedem gyorsan az irományomat, hogy ne zaklassak senkit vele :) Ezek szerint nem voltam elég gyors :$ De nagyon szépen köszönöm, hogy rögtön ráugrottál a problémára!!!

 Viszont sajnos ma vissza kell vinnem mindenképp a kütyüt ugyanis az a baj vele, hogy egyszer bekapcsol amikor bedugom és sokszor nem.. tehát kb 10-20 "dugás" kell neki mire egyszer csak elkapja a gépszíjat és beindul a dolog.. tehát mindenhogy selejt..:S (gondolom ezért volt ilyen olcsó (14e) ).. uh keresgélek tovább egy hasonló tudású de használható stick-et :) Esetleg ha valaki tud szívesen venném jelzését :)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Re: Re: Re: Android Mini PC
« Reply #46 Dátum: 2013, 06 18, 10:04:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
igen igen jól olvastad :) Bocsánatodért esedezem, de miután leírtam azután kb még 10 percig döglődött ott a robot és utána egyszer csak életre kelt :) Ezért gondoltam hogy le is szedem gyorsan az irományomat, hogy ne zaklassak senkit vele :) Ezek szerint nem voltam elég gyors :$ De nagyon szépen köszönöm, hogy rögtön ráugrottál a problémára!!!

 Viszont sajnos ma vissza kell vinnem mindenképp a kütyüt ugyanis az a baj vele, hogy egyszer bekapcsol amikor bedugom és sokszor nem.. tehát kb 10-20 "dugás" kell neki mire egyszer csak elkapja a gépszíjat és beindul a dolog.. tehát mindenhogy selejt..:S (gondolom ezért volt ilyen olcsó (14e) ).. uh keresgélek tovább egy hasonló tudású de használható stick-et :) Esetleg ha valaki tud szívesen venném jelzését :)
Nem biztos, hogy a kütyü a hibás. A hibajelenségek alapján ez lehet táphiba is. Eredetileg ehhez a Rikomagic -hoz nem járt táp. Külön kellett beszerezni. Nem tudom, milyet kaptál hozzá, de ha cserélhető fejes, akkor azokkal szokott probléma lenni. Ettől függetlenül azt javaslom, hogy ha módodban áll, akkor vidd vissza a kütyüt! Ha rendben működne, akkor sem tartanám jó választásnak. Pl. csak egy usb portja van, nincs bluetooth és ami a legrosszabb, hogy nincs reset gombja. Ettől szinte csak jobbak vannak. Nem tudom, mennyire vagy árérzékeny, illetve milyen beszerzési forrást preferálsz. Hivatalosan 24e -ért lehet kapni a Concorde -nál a "CC201" fantázianevű sticket, ami tulképp egy MK808B. Az utóbbi elnevezésre rákeresve lényegesen olcsóbban is beszerezhető a neten. A netes beszerzéshez megbízható forrást kell választani, mert könnyen bele lehet szaladni egy "klónverzióba" (ugyanazon a néven, gyengébb panelekből összerakott kütyü).
Ha egy kicsit extrásabbra is lenne igényed, akkor keress rá a Measy U2C -re! Én már egy ideje ilyet használok. Amitől kicsit több:
beépített mikrofon, analóg AV kimenet (hagyományos TV -khez), bluetooth, webkamera, hardveres sleep gomb, dokkoló (nem tartozék, külön lehet megvenni).
Bár ennek a típusnak nincsenek klónverziói, azért a netes vásárlának itt is lehetnek buktatói. Measy -t tőlem is vehetsz, ez ügyben keress priviben! Egyébként most zajlik a generációváltás. Ezek a kütyük mind RK3066 -osok. Már léteznek ilyen stickek négymagos procival (RK3188), 2GB rammal. De ezek még kiforratlan, első szériás darabok, tele gyerekbetegségekkel. De sztem a jövő reményteli, mert miután a fejlesztők egy csoportja jogi lépéseket és általános elfordulást helyezett kilátásba a nyílt licensz megsértése miatt, a Rockchip a napokban kiadta a forráskódot. Bocs, ha hosszú voltam!

Nem elérhető jaffika89

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1469
  • Nem: Férfi
    • Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
  • Navigáció / Navigation: Google maps / Waze / Apple Maps
  • PDA: iPhone 12 Pro
  • PDA ROM: Gyari OS
  • Skype: maggopIZ
Re: Re: Re: Re: Re: Android Mini PC
« Reply #47 Dátum: 2013, 06 18, 14:52:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem biztos, hogy a kütyü a hibás. A hibajelenségek alapján ez lehet táphiba is. Eredetileg ehhez a Rikomagic -hoz nem járt táp. Külön kellett beszerezni. Nem tudom, milyet kaptál hozzá, de ha cserélhető fejes, akkor azokkal szokott probléma lenni. Ettől függetlenül azt javaslom, hogy ha módodban áll, akkor vidd vissza a kütyüt! Ha rendben működne, akkor sem tartanám jó választásnak. Pl. csak egy usb portja van, nincs bluetooth és ami a legrosszabb, hogy nincs reset gombja. Ettől szinte csak jobbak vannak. Nem tudom, mennyire vagy árérzékeny, illetve milyen beszerzési forrást preferálsz. Hivatalosan 24e -ért lehet kapni a Concorde -nál a "CC201" fantázianevű sticket, ami tulképp egy MK808B. Az utóbbi elnevezésre rákeresve lényegesen olcsóbban is beszerezhető a neten. A netes beszerzéshez megbízható forrást kell választani, mert könnyen bele lehet szaladni egy "klónverzióba" (ugyanazon a néven, gyengébb panelekből összerakott kütyü).
Ha egy kicsit extrásabbra is lenne igényed, akkor keress rá a Measy U2C -re! Én már egy ideje ilyet használok. Amitől kicsit több:
beépített mikrofon, analóg AV kimenet (hagyományos TV -khez), bluetooth, webkamera, hardveres sleep gomb, dokkoló (nem tartozék, külön lehet megvenni).
Bár ennek a típusnak nincsenek klónverziói, azért a netes vásárlának itt is lehetnek buktatói. Measy -t tőlem is vehetsz, ez ügyben keress priviben! Egyébként most zajlik a generációváltás. Ezek a kütyük mind RK3066 -osok. Már léteznek ilyen stickek négymagos procival (RK3188), 2GB rammal. De ezek még kiforratlan, első szériás darabok, tele gyerekbetegségekkel. De sztem a jövő reményteli, mert miután a fejlesztők egy csoportja jogi lépéseket és általános elfordulást helyezett kilátásba a nyílt licensz megsértése miatt, a Rockchip a napokban kiadta a forráskódot. Bocs, ha hosszú voltam!

Köszönöm ezt a sok hasznos információt :) Igazából túl nagy igényeim nincsenek a stickel kapcsolatban, mert egyelőre az rtlmost alkalmazás miatt vásároltam volna ezt meg (a párom BK és Éjjel nappal BP függő, és ha későn érünk haza akkor hisztizik hogy nincs kedve bekapcsolnia  gépet a telefonon meg kicsi a kép..). Tehát ennek az alkalmazás elfuttatásához egy buta kis gyengécske kütyü is tökéletes lenne. A keresgélés közben akadtam rá a megvásárolt darabra (azóta már visszavittem és visszakaptam a kp-t) gondoltam "tök jó 1-6 dual akkor lehet hogy majd ha úgy adódik hogy lesz kedvem azon is bíbelődni akkor többre lehet használni mint a sima 1GHZ-s társait:)
A sikertelen vásárláson elkeseredvén egyelőre úgy döntöttem, hogy még várok a stick vásárlással, és ugy ahogy te is írtad a kiforr a 4magos változat inkább beruházok egy olyanra (hogy akkor már a gépet/laptopot se kelljen bekapcsolni ha nem muszáj)

Köszönöm szépen a segítségedet!:)
 (jah és szívesen meghalgatnám ettől függetlenül, hogy ami nálad is beszerezhető annak mik a specifikációi (proci,gpu,memória,ram...) és mennyi az annyi, mert mint tudjuk a kisördög nem alszik  >:( :)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Android Mini PC
« Reply #48 Dátum: 2013, 06 18, 17:31:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönöm ezt a sok hasznos információt :) Igazából túl nagy igényeim nincsenek a stickel kapcsolatban, mert egyelőre az rtlmost alkalmazás miatt vásároltam volna ezt meg (a párom BK és Éjjel nappal BP függő, és ha későn érünk haza akkor hisztizik hogy nincs kedve bekapcsolnia  gépet a telefonon meg kicsi a kép..). Tehát ennek az alkalmazás elfuttatásához egy buta kis gyengécske kütyü is tökéletes lenne. A keresgélés közben akadtam rá a megvásárolt darabra (azóta már visszavittem és visszakaptam a kp-t) gondoltam "tök jó 1-6 dual akkor lehet hogy majd ha úgy adódik hogy lesz kedvem azon is bíbelődni akkor többre lehet használni mint a sima 1GHZ-s társait:)
A sikertelen vásárláson elkeseredvén egyelőre úgy döntöttem, hogy még várok a stick vásárlással, és ugy ahogy te is írtad a kiforr a 4magos változat inkább beruházok egy olyanra (hogy akkor már a gépet/laptopot se kelljen bekapcsolni ha nem muszáj)

Köszönöm szépen a segítségedet!:)
 (jah és szívesen meghalgatnám ettől függetlenül, hogy ami nálad is beszerezhető annak mik a specifikációi (proci,gpu,memória,ram...) és mennyi az annyi, mert mint tudjuk a kisördög nem alszik  >:( :)
Én hiszek az arm térnyerésében az asztali környezetben is, ezért is kezdtem foglalkozni ezekkel a kütyükkel. Tulképp már a Measy -t is PC helyett használom. Mértem a fogyasztását. Kb. 5-7 W, kikapcsolt képkimenettel (pl. letöltéshez) 3-5 W. Emellett hangtalan és nincs benne mozgó alkatrész és a hőleadása is minimális egy PC -hez képest. Eddig minden átlagos dolgot meg tudtam vele oldani még Android alatt is. Van segédprogram a NAS -hoz és mivel a telómmal egyforma az oprendszere és persze nagyon sok program is, így azzal is teljes a szinkron. Linux alatt meg tényleg csak a vas szab határt. Ezért is tartom fontos fegyverténynek a 3188 -as forráskódot.
A Measy -ben az alap (CPU, GPU, Ram) ugyanaz, mint a Rikomagic -ban. Más a wifi modul (Mediatek), meg amiket már írtam. Meg ez működik. Most kb. 1 hete megy kikapcsolás nélkül. Csak a HDMI kimenetet szoktam kilőni, mert a monitornak nincs távirányítója és így, jel híjján, sleep -be teszi magát.
Az alap cucc nálam 22e, az extrák (dokkoló passzívban, vagy aktívban, LAN adapter, USB hangkártya monitorhoz, távirányítók, stb.) meg igény szerint.
Az előbb teszteltem ezt az RTL -es csodát. Elég szar a netem, de jól bírta, nem akadt. Ez persze nagyrészt annak köszönhető, hogy a webes filmek felbontása csak 640x360. Át tudtam rakni másik lejátszóra, sőt, még a letöltés is ment. Mindezt természetesen a Measy -vel.

Nem elérhető jaffika89

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1469
  • Nem: Férfi
    • Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
  • Navigáció / Navigation: Google maps / Waze / Apple Maps
  • PDA: iPhone 12 Pro
  • PDA ROM: Gyari OS
  • Skype: maggopIZ
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Android Mini PC
« Reply #49 Dátum: 2013, 06 19, 15:17:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én hiszek az arm térnyerésében az asztali környezetben is, ezért is kezdtem foglalkozni ezekkel a kütyükkel. Tulképp már a Measy -t is PC helyett használom. Mértem a fogyasztását. Kb. 5-7 W, kikapcsolt képkimenettel (pl. letöltéshez) 3-5 W. Emellett hangtalan és nincs benne mozgó alkatrész és a hőleadása is minimális egy PC -hez képest. Eddig minden átlagos dolgot meg tudtam vele oldani még Android alatt is. Van segédprogram a NAS -hoz és mivel a telómmal egyforma az oprendszere és persze nagyon sok program is, így azzal is teljes a szinkron. Linux alatt meg tényleg csak a vas szab határt. Ezért is tartom fontos fegyverténynek a 3188 -as forráskódot.
A Measy -ben az alap (CPU, GPU, Ram) ugyanaz, mint a Rikomagic -ban. Más a wifi modul (Mediatek), meg amiket már írtam. Meg ez működik. Most kb. 1 hete megy kikapcsolás nélkül. Csak a HDMI kimenetet szoktam kilőni, mert a monitornak nincs távirányítója és így, jel híjján, sleep -be teszi magát.
Az alap cucc nálam 22e, az extrák (dokkoló passzívban, vagy aktívban, LAN adapter, USB hangkártya monitorhoz, távirányítók, stb.) meg igény szerint.
Az előbb teszteltem ezt az RTL -es csodát. Elég szar a netem, de jól bírta, nem akadt. Ez persze nagyrészt annak köszönhető, hogy a webes filmek felbontása csak 640x360. Át tudtam rakni másik lejátszóra, sőt, még a letöltés is ment. Mindezt természetesen a Measy -vel.

Elég jól hangzik a dolog:) Most ajánlottak nekem egy MK808-ast ami elviuleg 4 magos prcival rendelkezik, alap tartozék hozzá az a "kis cuki" fehér tauchpados billentyűzet. Beszerezési áron kapnám meg ami azt jelenti hogy 19e és 1 év gari van rá. Erről mi a véleményed? ez mennyire "jó" kütyü?:)
You are not allowed to view links. Register or Login