2024, 03 28, 10:02:20
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: Rom telepítési útmutató  (Megtekintve 163060 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető szabadgy

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2001
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4, Nexus 7
Re: Rom telepítési útmutató
« Reply #25 Dátum: 2012, 12 26, 17:24:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Olvastam a problémád a Samsung Apps-al, nekem is ez volt. Hosszas csevegésem volt a Samsung Chat Ügyfélszolgálattal és a T-Mobile E-mail Supporttal és mondták, hogy van friss (2.3.6) ROM, amit fel is tetettem a T-nél még karácsony előtti héten. csak ez orvosolta nálam a hibát. Sajnos valamiért nem található fent a ROM a Sammobile oldalán.

azt meg tudod mondani, hogy mi a 2.3.6-os mi a verzió száma? Pl. 2.3.3-é a I9001XXKF8 volt.

ha meg van a verzió szám, akkor könnyebb már rákeresni.
Nexus 4 - 4.4 Mahid + Franco kernel
Nexus 7 (2012) - 5.0.1 Euphoria + stock kernel

Nem elérhető Crvsh3R

  • Hozzászólások: 91
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Sony Xperia SP
  • PDA ROM: 4.1.2 (stock)
Re: Rom telepítési útmutató
« Reply #26 Dátum: 2012, 12 26, 18:30:21 »
I9001XXKQK

Nem elérhető szabadgy

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2001
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4, Nexus 7
Re: Rom telepítési útmutató
« Reply #27 Dátum: 2012, 12 26, 18:41:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
I9001XXKQK

nem lehet, hogy i9001xxkqe? olyat, amit te írtál nem találtam neten, viszont az XXKQE rom fent van a sammobile oldalon. Ez a value pack-os kiadás.
Nexus 4 - 4.4 Mahid + Franco kernel
Nexus 7 (2012) - 5.0.1 Euphoria + stock kernel

Nem elérhető Crvsh3R

  • Hozzászólások: 91
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Sony Xperia SP
  • PDA ROM: 4.1.2 (stock)
Re: Rom telepítési útmutató
« Reply #28 Dátum: 2012, 12 26, 18:46:02 »
Nem, biztosan I9001XXKQK. Én is ezen akadtam ki, hogy még nincs fent sehol sem. Bár az is érdekes volt, hogy e-mailben kivertem a cirkuszt a ROM miatt, amire azt válaszolták, hogy  a T októberben adott zöld utat ennek a ROM-nak, viszont a T-Pontban meg a szervizes azt mondta, hogy amikor bementem az azt megelőző nap lett nekik elérhető. Lehet, hogy valamit elindítottam... (de az igazmondás úgy tűnik messze áll tőlük)

Nem elérhető szabadgy

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2001
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4, Nexus 7
Re: Rom telepítési útmutató
« Reply #29 Dátum: 2012, 12 26, 18:51:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem, biztosan I9001XXKQK. Én is ezen akadtam ki, hogy még nincs fent sehol sem. Bár az is érdekes volt, hogy e-mailben kivertem a cirkuszt a ROM miatt, amire azt válaszolták, hogy  a T októberben adott zöld utat ennek a ROM-nak, viszont a T-Pontban meg a szervizes azt mondta, hogy amikor bementem az azt megelőző nap lett nekik elérhető. Lehet, hogy valamit elindítottam... (de az igazmondás úgy tűnik messze áll tőlük)

Nem bántás képen kérdeztem, csak ez fura, mert az általad írt build "hivatalosan" nem létezik. :)
gúgli barátunk is csak pislogott rá, sammobile is kuka. Szóval ezért nem értettem.

Még egy kérdés. /Nem azért, mert nem hiszek, csak amit fent is írtam, hogy sehol nem találtam semmit. :( és bosszant/

Beállítások, és ahol a telefonról írják le, hogy milyen rom, stb van rajta, ott is ezt XXKQK verziót írja ki?

Nexus 4 - 4.4 Mahid + Franco kernel
Nexus 7 (2012) - 5.0.1 Euphoria + stock kernel

Nem elérhető Crvsh3R

  • Hozzászólások: 91
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Sony Xperia SP
  • PDA ROM: 4.1.2 (stock)
Re: Rom telepítési útmutató
« Reply #30 Dátum: 2012, 12 26, 19:00:34 »
Alapsáv verzió: I9001XXKPM

*#1234#-re ezeket adja:
PDA: I9001XXKQK
PHONE: I9001XXKPM
CSC: I9001TMHKP3

Nem elérhető szabadgy

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2001
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4, Nexus 7
Re: Rom telepítési útmutató
« Reply #31 Dátum: 2012, 12 26, 19:07:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Alapsáv verzió: I9001XXKPM

*#1234#-re ezeket adja:
PDA: I9001XXKQK
PHONE: I9001XXKPM
CSC: I9001TMHKP3

köszönöm a megerősítést!  :ima: akkor neked vmi nagy spéci cucc van fent. :D

akkor a többieknek, akik frissíteni akarnak:
A 2.3.6-os value pack magyar nyelvű rom XXKQE néven fut. Ez a "hivatalos". Bár ezek után már nem merek semmit se mondani.
Nexus 4 - 4.4 Mahid + Franco kernel
Nexus 7 (2012) - 5.0.1 Euphoria + stock kernel

Monk

  • Vendég
Re: Rom telepítési útmutató
« Reply #32 Dátum: 2012, 12 26, 23:40:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
köszönöm a megerősítést!  :ima: akkor neked vmi nagy spéci cucc van fent. :D

akkor a többieknek, akik frissíteni akarnak:
A 2.3.6-os value pack magyar nyelvű rom XXKQE néven fut. Ez a "hivatalos". Bár ezek után már nem merek semmit se mondani.

Ez a májusi osztrák ROM, ami beszél magyarul, csak magyar billentyűzet kiosztás nincs benne.
Kinézem a T-Mobile-ból, hogy mivel jogdíjat fizet utána nem járult hozzá, hogy közzé tegyék a sammobile oldalon. Csak akkor a német ROM meg miért van fent? :shock:

Monk

  • Vendég
Re: Rom telepítési útmutató
« Reply #33 Dátum: 2012, 12 26, 23:44:27 »
Az internet szerint valóban nem létezik ilyen ROM :)

Nem elérhető Joci72

  • Hozzászólások: 3
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: I9001XXKF8
  • PDA ROM: I9001XXKF8
Re: Rom telepítési útmutató
« Reply #34 Dátum: 2012, 12 27, 08:35:49 »
Köszönjük a megkeresését!
A levelében említett Samsung Galaxy S Plus készülékhez a 2.3.6-os frissítést még 2012 októberében elfogadtuk, ennek publikálása a gyártó feladata.
Reméljük, hogy válaszunkkal a segítségére lehettünk!
Amennyiben további kérdése, kérése merülne fel, akkor forduljon bizalommal Telefonos ügyfélszolgálatunkhoz a T-Mobile magyarországi hálózatából díjmentesen elérhető 1430-as mobil, vagy az (1) 265-9210-es vezetékes számon.
Mindenkor készséggel állunk rendelkezésére.
A T-Mobile ügyfélszolgálat válasza az e-mail-es megkeresésre. Ismerős válasza a T-Mobile szervizből "Ments el mindent, majd mi lefrissítjük!"
SZÁNALMAS AZ EGÉSZ!

Monk

  • Vendég
Re: Rom telepítési útmutató
« Reply #35 Dátum: 2012, 12 27, 09:35:07 »
Ez nagyon szepen hangzik, de nem a gyártóval vagyok szerződésben, hanem a forgalmazoval, szolgáltatóval! A support az ő kompetenciajuk lenne, van eleg hely a honlapon egy hirdetménynek! Mellesleg a független vpu-val a lanyom keszuleke nem egy program nyelvet beszél:-) Bocs az össze-vissza ekezetert, de lusta vagyok es amit a SwiftKey felajanl csak arra nyomok:-)

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről


Nem elérhető szabadgy

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2001
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4, Nexus 7
Re: Rom telepítési útmutató
« Reply #36 Dátum: 2012, 12 27, 09:44:34 »
Igazából én ezen már meg sem lepődök. Itt mind a kettő hibás.
Engem csak tényleg azt bosszant, hogy ez a telefon 2011-ben még inkább a felső kategóriás közé tartozott, az ára se volt kevés, és tessék. Ez kapod!
Ok, ha vmi baj van akkor a Samu általában megcsinálja, mert neki elég nagy kiépített hálózata van. De a mobil szolgáltatóktól max annyit várj, hogy tudsz telefonálni. Ha ez összejön, akkor örüljünk! :)

Ha nincs meg a tudásod, és bátorságod, akkor GB-vel "döcög" a telefonod, holott az ára sem volt kevés, és a képességei csak most érezhetők igazán, aki már ICS-t vagy JB-t használ!

Ezért spórolok inkább kicsit jobban, de a következő telefonon egy referencia modell lesz! :D

Nem akartam demagóg lenni, és erről vitázni napokig lehetne, csak kiadtam a dühömet, ha már "dolgozni" kellett jönnöm! :D:D
Nexus 4 - 4.4 Mahid + Franco kernel
Nexus 7 (2012) - 5.0.1 Euphoria + stock kernel

Monk

  • Vendég
Re: Rom telepítési útmutató
« Reply #37 Dátum: 2012, 12 27, 12:05:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igazából én ezen már meg sem lepődök. Itt mind a kettő hibás.
Engem csak tényleg azt bosszant, hogy ez a telefon 2011-ben még inkább a felső kategóriás közé tartozott, az ára se volt kevés, és tessék. Ez kapod!
Ok, ha vmi baj van akkor a Samu általában megcsinálja, mert neki elég nagy kiépített hálózata van. De a mobil szolgáltatóktól max annyit várj, hogy tudsz telefonálni. Ha ez összejön, akkor örüljünk! :)

Ha nincs meg a tudásod, és bátorságod, akkor GB-vel "döcög" a telefonod, holott az ára sem volt kevés, és a képességei csak most érezhetők igazán, aki már ICS-t vagy JB-t használ!

Ezért spórolok inkább kicsit jobban, de a következő telefonon egy referencia modell lesz! :D

Nem akartam demagóg lenni, és erről vitázni napokig lehetne, csak kiadtam a dühömet, ha már "dolgozni" kellett jönnöm! :D:D

Őszinte együttérzésem a meló miatt :)
Egyébként teljesen igazad van, sőt még az is bosszantó, hogy már nem is forgalmazzák ezt a készüléket!
Du. akarom meglepni, ha feltöltődött a kis ékszerem egy kis főzött ICS-sel, most már eleget ittam ahhoz, hogy ne remegjen a kezem, és ne agyaljak semmin sem :D :D (a szabadság mámora :) bocsánat!!!! :))
Mellesleg nekem valamiért még mindig az S2 a favorit a belső és a külső paraméterei alapján.
Sajna nincs akkora kezem, mint egy NFL  QB-nek, így pont jó a mérete, viszont az S3 meg akkora, hogy kottatartót kellene beszereznem a használatához. Ennek ellenére tetszik, bár kiváncsi lenneék, hogy az első szériás "gyatra" minőségű müa. változott-e az új LTE képességekkel felruházottak vonatkozásában?

Nem elérhető tamas132

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus
  • PDA ROM: ICS
  • Skype: f
Re: Rom telepítési útmutató
« Reply #38 Dátum: 2012, 12 31, 16:57:00 »
Sziasztok, segítsetek kérlek!

frissíteni akartam ics-re, végigcsináltam a leírás alapján a lépéseket (root, twrp, ics install, fix permissions), de ujraindításkor a twrp kezdő képernyője jön be, nem bootol a rendszer. Megismételtem az installt, de ismét ez lett. Mi lehet a gond?

Kösz, a választ! Tamás

Nem elérhető tamas132

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus
  • PDA ROM: ICS
  • Skype: f
Re: Rom telepítési útmutató
« Reply #39 Dátum: 2012, 12 31, 18:54:59 »
Szisztok,

azóta  twrp-n sikerült túllépni Odinnal, de most az indító képernyő animációja marad fenn sokáig. Aksi ki-be nem használ, pbáltam azóta még 2 romot, mindegyik eddig megy csak. Mi lehet?

Kösz a választ, Tamás

Nem elérhető szabadgy

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2001
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4, Nexus 7
Re: Rom telepítési útmutató
« Reply #40 Dátum: 2013, 01 01, 13:47:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szisztok,

azóta  twrp-n sikerült túllépni Odinnal, de most az indító képernyő animációja marad fenn sokáig. Aksi ki-be nem használ, pbáltam azóta még 2 romot, mindegyik eddig megy csak. Mi lehet?

Kösz a választ, Tamás

folyt. köv a másik helyen!
Nexus 4 - 4.4 Mahid + Franco kernel
Nexus 7 (2012) - 5.0.1 Euphoria + stock kernel

Nem elérhető Narayan

  • Hozzászólások: 233
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: 6.0.1
Re: Re: Rom telepítési útmutató
« Reply #41 Dátum: 2013, 01 01, 17:23:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Olvastam a problémád a Samsung Apps-al, nekem is ez volt. Hosszas csevegésem volt a Samsung Chat Ügyfélszolgálattal és a T-Mobile E-mail Supporttal és mondták, hogy van friss (2.3.6) ROM, amit fel is tetettem a T-nél még karácsony előtti héten. csak ez orvosolta nálam a hibát. Sajnos valamiért nem található fent a ROM a Sammobile oldalán.

Szia! Én kerestem a neten egy stock Samsung Apps apk-t, telepítettem, és azóta indul... Bakker, van 2.3.6? Nem vagyok otthon, de mivel lehet frissíteni házilag? Mert nekem az ODIN-os próbálkozás tetszhalott telefont eredményezett. :-( Vagy csak T-nél lehet, ha beviszem valahova?

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-P3110-ről
Nexus 5 6.0.1 stock
iPad Air 32GB iOS 10.1.1

Nem elérhető szotyika05

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: samsung galaxy s plus
  • PDA ROM: i9001xxkf8
Re: Rom telepítési útmutató
« Reply #42 Dátum: 2013, 02 07, 18:32:38 »
cyanogen mod 9.... pacák bejön villódzó fények de se előre se hátra:/

Nem elérhető rine

  • Hozzászólások: 70
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: IGO 8
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus i9001
  • PDA ROM: EHNDROIX II 2013 05 05 JELLY BEAN 4.1.2
Jelly Bean Fresh Install
« Reply #43 Dátum: 2013, 02 07, 23:44:49 »
Mire el tudtam dönteni és mire kiderült a sok ROM közül hogy melyik marad, és melyik a BEST !!!

Addig vagy 50 ROM telepítés zajlott le a készüléken.

És ez a sok telepítés bizonyára szét szemetelte a renszert. Sok sok töredék meg szemétfile kelezkezett és jött létre.

Megvan a ROM amit telepíteni szeretnék, egy TELJES FULL LETISZTULT, szűz installt szeretnék.

Van az internal SD card van az external SD card, és van a harmadik részleg: itt csak a rendszerfájlok vannak különböző mappákkal : cache, data, dev, efs, etc, lib, proc, res,root, sbin, sys, system, tmp mappák és rengeteg fájl ezekben.

A kérdésem úgy szól, hogy: mit töröljek ebből, illetve ezeket szabad-e törölni ?
Vagyis mit csináljak ha egy teljes megtisztítást szeretnék hogy a 0-ról induljon a rendszer mintha most vettem volna a készüléket. ( csak ugye én telepítem az első rendszert rá )

Moderator Comment Kérlek, hogy legközelebb csak egyszer és egy helyen tedd fel a kérdésedet!

Nem elérhető bbutterfly88

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Nő
  • PFC Fan
  • PDA: SGSP
  • PDA ROM: 2.3.3
Rom telepítési útmutató
« Reply #44 Dátum: 2013, 02 23, 23:56:33 »
Sziasztok!

Mi a teendő ha nem sikerült valami?
Eljutottam a 4. lépésig, kiválasztottam az ICS romok közöl az utolsót ([ROM][CM9] FreshAir Vol.1 [26/11/2012] ),
utána mikor be akartam kapcsolni a samsung felirat után kijött színessel hogy Flash Air Vol.1 by GeoXar.
És ennyi, nem csinál utána semmi. Mit tegyek, kérlek szépen segítsetek.

Nem elérhető mACSman

  • Hozzászólások: 639
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Primo
  • PDA: GalaxyS6 Edge G925F
  • Skype: macsman
Re: Rom telepítési útmutató
« Reply #45 Dátum: 2013, 02 24, 00:09:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Mi a teendő ha nem sikerült valami?
Eljutottam a 4. lépésig, kiválasztottam az ICS romok közöl az utolsót ([ROM][CM9] FreshAir Vol.1 [26/11/2012] ),
utána mikor be akartam kapcsolni a samsung felirat után kijött színessel hogy Flash Air Vol.1 by GeoXar.
És ennyi, nem csinál utána semmi. Mit tegyek, kérlek szépen segítsetek.
Várj amíg elindul, ez néha lehet akár 10-15 perc is. (extrém esetben)
Ha mégsem, kezd újra elölről.
A helyedben én JB-t raknék.  ;)
Galaxy S6 Edge
ROM: CarHDRom V.16
Kernel: HackerKernel v7
Recovery: TWRP 2.8.7.1
Modem: G925FXXU3QOKD

Nem elérhető szabadgy

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2001
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4, Nexus 7
Re: Rom telepítési útmutató
« Reply #46 Dátum: 2013, 02 24, 10:17:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Mi a teendő ha nem sikerült valami?
Eljutottam a 4. lépésig, kiválasztottam az ICS romok közöl az utolsót ([ROM][CM9] FreshAir Vol.1 [26/11/2012] ),
utána mikor be akartam kapcsolni a samsung felirat után kijött színessel hogy Flash Air Vol.1 by GeoXar.
És ennyi, nem csinál utána semmi. Mit tegyek, kérlek szépen segítsetek.

Sikerult?
Ha nem, akkor elorol kell kezdeni, de a rom telepites elott csinalj wipe data, cache es dalvik cacache. Utana telepitheted
Nexus 4 - 4.4 Mahid + Franco kernel
Nexus 7 (2012) - 5.0.1 Euphoria + stock kernel

Nem elérhető szabadgy

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2001
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4, Nexus 7
Re: Rom telepítési útmutató
« Reply #47 Dátum: 2013, 02 24, 10:59:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Mi a teendő ha nem sikerült valami?
Eljutottam a 4. lépésig, kiválasztottam az ICS romok közöl az utolsót ([ROM][CM9] FreshAir Vol.1 [26/11/2012] ),
utána mikor be akartam kapcsolni a samsung felirat után kijött színessel hogy Flash Air Vol.1 by GeoXar.
És ennyi, nem csinál utána semmi. Mit tegyek, kérlek szépen segítsetek.

Egyébként ha ICS-t teszel fel, akkor másikat javasolnám az Arco féle CM9-et.
Amit te választottál azt 3 hónapja frissítették utoljára. Egyébként is az ICS supportja a JB óta csökkent.

Ha mindenképpen ICS-t szeretnél.
Nexus 4 - 4.4 Mahid + Franco kernel
Nexus 7 (2012) - 5.0.1 Euphoria + stock kernel

Nem elérhető gyurzso

  • Hozzászólások: 1155
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: igo primo2
  • PDA: sansung galaxy s3
  • PDA ROM: imperium v 13.3 rom és siyah kernel 1.9.1
  • Skype: gyurzso13
Re: Update
« Reply #48 Dátum: 2013, 03 10, 18:24:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
kicsit érhetőbben, mert ez így egy kicsit most összevissza van.

Gyári romot akarsz rátenni, akkor ne itt, mert ez JB....és arra a másik topikba írj lszi.

35 perc az nem ok, valószínű újból el kell indítani, amit elkezdtél.
tehát nem rootolt 2.3.3 -at próbálok rootolni egy 2.3.6 menne most rá majd rec-ből írják az okosok hogy fel kell rá tolni a roortot.viszont most már egy órája megy hogy szakitsam meg az odint????????????????????????

Nem elérhető szabadgy

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2001
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4, Nexus 7
Re: Update
« Reply #49 Dátum: 2013, 03 10, 18:32:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
tehát nem rootolt 2.3.3 -at próbálok rootolni egy 2.3.6 menne most rá majd rec-ből írják az okosok hogy fel kell rá tolni a roortot.viszont most már egy órája megy hogy szakitsam meg az odint????????????????????????

relax!
ne kérdőjeleket küldj, hanem azt írd le lszi, hogy mit csináltál.

Odin-nal próbálod meg rootolni? vagy most Odinnal akarsz rátenni 2.3.6-os romot?
HA beragadt, akkor szakítsd meg, húzd szét, másképp nem fogod tudni. ..aztán aksi ki, és újból download mód.
De ha csak 2.3.6-os GYÁRI romot szeretnél rátenni, akkor elég ha ezt végig csinálod.

You are not allowed to view links. Register or Login
Nexus 4 - 4.4 Mahid + Franco kernel
Nexus 7 (2012) - 5.0.1 Euphoria + stock kernel