2024, 03 28, 12:58:21

Szerző Téma: Xperia T - a Bond telefon  (Megtekintve 36585 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető frici

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5570
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
Xperia T - a Bond telefon
« Dátum: 2012, 12 16, 19:10:25 »
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login


39 g
129.4 x 67.3 x 9.35-10.45 mm
Talk time (up to): 7 hours
Standby time (up to): 450 hours
Music listening time (up to): 16 hours
Video playback time (up to): 5 hours
4.55" touchscreen - scratch-resistant LCD
16 million colours, 1280 x 720 pixels
Google Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)
1.5 GHz Qualcomm Krait MSM8260-A Dual Core processor
13 megapixel camera with auto focus
16x digital zoom, pulsed LED flash
Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/

Nem elérhető kovacslaszlo13

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 349
  • Nem: Férfi
  • nope
    • Be-Social
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: SK17i
  • PDA ROM: CM11
  • Skype: klaci2644
Re: Xperia T - a Bond telefon
« Reply #1 Dátum: 2012, 12 16, 19:39:03 »
Jó kis teló,de még így is szebb a V.  :)
Mi az az aláírás és hol kapcsolhatom be?
You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető daruma

  • Hozzászólások: 349
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S5 SM-G900F
  • PDA ROM: SlightROM v2.3
Re: Xperia T - a Bond telefon
« Reply #2 Dátum: 2012, 12 17, 13:43:46 »
Nagyon ürülök, hogy megnyílt a topik, mert még nagyon új fecske. Én az előző héten cseréltem a galaxy s2-t erre. Az ok elsősorban nálam a kamera volt, mert az s2-vel nem tudtam normális képet készíteni. Bár tudom a mobiltelefon nem erre való, mégis ez van az ember keze ügyében állandóan. A kamerája valóban jobb az s2-nél, de azért egy picit többet vártam tőle. Igaz ezzel viszonylag jó képeket lehet lőni. Gondolkodtam a nokia lumina 920-on, de ott elrettentett a súlya,  és a windows. A telefon gyors, főleg a custom rommal. Beletellett pár napomba amire összeszedtem, hogy mit és hogyan kell csinálni. A kijelzője szerintem picit elmarad az sg2-től, főleg a betekintési szöget nézve.

Nem elérhető daruma

  • Hozzászólások: 349
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S5 SM-G900F
  • PDA ROM: SlightROM v2.3
Re: Xperia T - a Bond telefon
« Reply #3 Dátum: 2012, 12 17, 15:48:18 »
Van egy dolog aminek próbáltam utánanézni, de még nem jöttem rá, hogy lehet-e rajta javítani vagy sem. A kontaktok képminősége elég vacak. Az ICS-nél már megszokta az ember, hogyha google-al szinkronizál, akkor a kontaktok képeit redukált minőségben szinkronizálja vissza/ vagy menti el. A JB-el ez a dolog már jól működött. Itt is szépen szinkron után cserélem a képeket, ami így jobb lesz, de még nem az igazi. Van erre valami trükk vagy megoldás?

failed

  • Vendég
Re: Xperia T - a Bond telefon
« Reply #4 Dátum: 2013, 01 11, 11:29:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Van egy dolog aminek próbáltam utánanézni, de még nem jöttem rá, hogy lehet-e rajta javítani vagy sem. A kontaktok képminősége elég vacak. Az ICS-nél már megszokta az ember, hogyha google-al szinkronizál, akkor a kontaktok képeit redukált minőségben szinkronizálja vissza/ vagy menti el. A JB-el ez a dolog már jól működött. Itt is szépen szinkron után cserélem a képeket, ami így jobb lesz, de még nem az igazi. Van erre valami trükk vagy megoldás?

anno én is küzdöttem ezzel, a megoldás lehet pld. egy "full-screen_hd caller" progi, igaz ennél is egyszer  be kell állítgatni az egyéni HD-s hívó képeket, illetve később  a google szinkron is mintha már a HD-s képeket tolta volna vissza újratelepítésnél, de az is igaz hogy 4.2.1-es ROM-okat használva...itt meg ugye még nem sikerült a gyári frissítés a 4.1.1-re sem...
Neked hogy vált be a profilodban látható ROM ?
annak milyen a verzió száma ? (4....?)

Nem elérhető daruma

  • Hozzászólások: 349
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S5 SM-G900F
  • PDA ROM: SlightROM v2.3
Re: Xperia T - a Bond telefon
« Reply #5 Dátum: 2013, 01 11, 14:19:23 »
Én az xda-n lévő legtöbb romot kipróbáltam.    Jelenleg a Curiosity v1.3 van fenn, de jó az experiment is. A RomAur v1.3.7 annyiban jobb a többinél, hogy ott a launchernek valami fejeltebb változata van, ami tud könyvtárakat is a drawer-ben, voszont nem tartalmazza a kicsinyített navigációs gombokat. A cm 10 és kang romok igen tetszetősek, de azt tapasztaltam, hogy nem megy rajtuk a wifi hotspot, ami nekem fontos. A kernelből az Advanced Stock Kernel V5 van fenn. Nagyon furcsa az, hogy a kernelt csak flashtool-al lehet feltenni, de nem tragédia. A egy "full-screen_hd caller" progival és egyéb caller id progikkal az a gondom, hogy nem cserélik teljesen a hívót, mert pl. ha billentyűzetet nyomok, akkor behívja vissza régit.

failed

  • Vendég
Re: Xperia T - a Bond telefon
« Reply #6 Dátum: 2013, 01 13, 16:32:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én az xda-n lévő legtöbb romot kipróbáltam.    Jelenleg a Curiosity v1.3 van fenn, de jó az experiment is. A RomAur v1.3.7 annyiban jobb a többinél, hogy ott a launchernek valami fejeltebb változata van, ami tud könyvtárakat is a drawer-ben, voszont nem tartalmazza a kicsinyített navigációs gombokat. A cm 10 és kang romok igen tetszetősek, de azt tapasztaltam, hogy nem megy rajtuk a wifi hotspot, ami nekem fontos. A kernelből az Advanced Stock Kernel V5 van fenn. Nagyon furcsa az, hogy a kernelt csak flashtool-al lehet feltenni, de nem tragédia. A egy "full-screen_hd caller" progival és egyéb caller id progikkal az a gondom, hogy nem cserélik teljesen a hívót, mert pl. ha billentyűzetet nyomok, akkor behívja vissza régit.
ok. köszi.
én visszateértem a Curiosity v1.3 után  az experiment-hez.  Csak kivettem belőle a xperia_launchert a telepítés előtt, így már nincs időnként se az FC-zése.
+ egy 100%-os statusbar, és szép és jó is lett :ok:

failed

  • Vendég
Re: Xperia T - a Bond telefon
« Reply #7 Dátum: 2013, 01 13, 16:34:35 »
pld.-)

failed

  • Vendég
Re: Xperia T - a Bond telefon
« Reply #8 Dátum: 2013, 01 13, 16:45:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
pld.-)

vagy ezen jobban látszik

Nem elérhető daruma

  • Hozzászólások: 349
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S5 SM-G900F
  • PDA ROM: SlightROM v2.3
Re: Xperia T - a Bond telefon
« Reply #9 Dátum: 2013, 01 15, 09:54:42 »
Kipróbálgattam aokp és cm 10 romokat is, és bár a wifi hotspot nem megy rajtuk, sokkal gyorsabbak, és jobban testre szabhatóbbak. Kellemes meglepetés, hogy a kamarával készített képek nem maradnak el a gyári rométól. Amennyiben kijavítják a wifi hotspot hibát, akkor lehet, hogy a gyári rom alapú romok helyett aokp vagy cm 10-et fogok használni. Az elvileg februárban kijövő jb gyári rom, még tudhat kellemes meglepetést okozni persze.

Nem elérhető daruma

  • Hozzászólások: 349
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S5 SM-G900F
  • PDA ROM: SlightROM v2.3
Re: Xperia T - a Bond telefon
« Reply #10 Dátum: 2013, 01 28, 12:16:24 »
Kipróbáltam volna a sony által kiadott alpha jb romot, mivel van hozzá már egy két patch amivel tényleges működésre lehetne bírni. Letöltöttem a sony emma progiját, ahová regisztráltam is, de baromira nem küldik a válasz emailt amivel,  érvényesíthetném a  regisztrációt.

Nem elérhető kistacskó

  • Hozzászólások: 135
  • PDA: Vertis 01
  • PDA ROM: 4.2.1
Re: Xperia T - a Bond telefon
« Reply #11 Dátum: 2013, 01 29, 18:48:14 »
Sziasztok. Tudom, hogy nem a J topikja de nincs ilyen de problémám van és segítséget szeretnék kérni. Hogy kell beállítani, hogy a telefonkönyv ne csak a neveket, hanem a telefonszámot is mutassa egyszerre. Köszi és mégegyszer elnézést. :ima:

failed

  • Vendég
Re: Xperia T - a Bond telefon
« Reply #12 Dátum: 2013, 02 03, 10:35:26 »
eszméletlen lett ezzel az új deox-Root_JB ROM-mal:-)

You are not allowed to view links. Register or Login


Nem elérhető badboys

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC One M7
  • PDA ROM: 4.4.2 Sense 6
Re: Xperia T - a Bond telefon
« Reply #13 Dátum: 2013, 02 07, 10:26:14 »
Sziasztok lenne egy problémám ezzel a jóságos T vel hátha valaki tudja a megoldást. Közel 1 hete szívok a dologgal. Tré s a telefon a gyári 4.0.4. l hibátlanul ment. Közkézre került a JB mondom megnézem miután többen föltették, flastoolal föltettem azóta jelentkezik az a probléma,hogy random lefagy a kijelző és újra indul. Hétfőn vissza vittem a Tré hez ott nem tudnak vissza fele fleselni mert box l teszik föl a romot és ott is csak a 4.1.2. tudták föltenni.Olvastam pár HSZ. el följebb,hogy a gyári launcher FC ik akkor elképzelhető,hogy ez rom hiba? Esetleg valaki tudna egy linket az utolsó független 4.0.4. es romra mert vissza tenném.

failed: Légyszíves áruld el,hogy ez melyik időjárás app. Köszi

failed

  • Vendég
Re: Xperia T - a Bond telefon
« Reply #14 Dátum: 2013, 02 07, 10:38:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok lenne egy problémám ezzel a jóságos T vel hátha valaki tudja a megoldást. Közel 1 hete szívok a dologgal. Tré s a telefon a gyári 4.0.4. l hibátlanul ment. Közkézre került a JB mondom megnézem miután többen föltették, flastoolal föltettem azóta jelentkezik az a probléma,hogy random lefagy a kijelző és újra indul. Hétfőn vissza vittem a Tré hez ott nem tudnak vissza fele fleselni mert box l teszik föl a romot és ott is csak a 4.1.2. tudták föltenni.Olvastam pár HSZ. el följebb,hogy a gyári launcher FC ik akkor elképzelhető,hogy ez rom hiba? Esetleg valaki tudna egy linket az utolsó független 4.0.4. es romra mert vissza tenném.

failed: Légyszíves áruld el,hogy ez melyik időjárás app. Köszi

szia,
én a gyári , és legfrissebb ROM-ot használom, de ez teljesen jó. Próbáltam a ROOT-olt timinort is,

You are not allowed to view links. Register or Login

és azt mondom neked hogy NE térj vissza a 4.04-hez, azzal lassabb, és nem is annyira dekoratív.
az időjárás widget a beatiful widget nevet viseli. már több készülék váltás óta ezt használom, sokan szeretik:-)

ja , és valszeg a memoria kártyád miatt vannak a fagyások, vedd ki belőle egy pár napra, és anélkül használva próbáld.


Nem elérhető badboys

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC One M7
  • PDA ROM: 4.4.2 Sense 6
Re: Xperia T - a Bond telefon
« Reply #15 Dátum: 2013, 02 07, 16:52:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
szia,
én a gyári , és legfrissebb ROM-ot használom, de ez teljesen jó. Próbáltam a ROOT-olt timinort is,

You are not allowed to view links. Register or Login

és azt mondom neked hogy NE térj vissza a 4.04-hez, azzal lassabb, és nem is annyira dekoratív.
az időjárás widget a beatiful widget nevet viseli. már több készülék váltás óta ezt használom, sokan szeretik:-)

ja , és valszeg a memoria kártyád miatt vannak a fagyások, vedd ki belőle egy pár napra, és anélkül használva próbáld.

Köszönöm megpróbálom csupán azt furcsállom,hogy a gyári Tré s 4.0.4. nél semmi gond nem volt amint fölröppent a JB azóta van ez a gond.Gondoltam már,hogy nem ártana egy formázás mert tavaly nyár óta használom a Samu 32 Gb 10c kártyát és ez már az 5 telefon azóta és csak ki-be tettem a kártyát.

Nem elérhető daruma

  • Hozzászólások: 349
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S5 SM-G900F
  • PDA ROM: SlightROM v2.3
Re: Xperia T - a Bond telefon
« Reply #16 Dátum: 2013, 02 13, 07:43:15 »
Nálam is custom jb rom van ami a legutolsó hivatalos sony romon alapul (You are not allowed to view links. Register or Login), de nálam a fentiekhez hasonló probléma nem merült fel. Sőt a jb rom nagyon gyors, sokkal gyorsab mint az előző ics. Az értesítési sávon konfigurálható kapcsolók nagyon hiányoznak, főleg a 2g/3g váltó, de remélem ehheza  romhoz is meghegesztik majd. A CM alapú romok nagyon tetszetősek, de ott nem megy a wifi hotspot, sőt még usb hotspot sem a tapasztalataim szerint.

Nem elérhető daruma

  • Hozzászólások: 349
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S5 SM-G900F
  • PDA ROM: SlightROM v2.3
Re: Xperia T - a Bond telefon
« Reply #17 Dátum: 2013, 02 20, 07:35:49 »
Feltettem próbából a cm 10 legutolsó változatát a freexperia-ról (fxp207). A 10.1-el is próbálkoztam, de ott egyáltalán nincs kamera támogatás még. A cm 10-es rommal már ment a wifi hotspot, sőt én úgy találtam, hogy a képek felbontása is 13Mp-es, annak ellenére, hogy azt olvastam, egyelőre a felbontás 5Mp-re korlátozódik.  Szóval a rom már tökéletesen használható. Ugyanakkor csináltam quadrant, antutu segítségével teszteket, és ott a grafikus részen a telefon csúnyán elhasalt a hivatalos jb rommal szemben. Emiatt jóval gyengébb pontszámot kapott. Nem jegyeztem meg pontosan, de a jelenlegi legutolsó mérésem a quadranton 5518, míg a cm 10 alatt a pontszám valahol 3-4000 között volt emlékeim szerint, valahová a középmezőnybe lökve a telefont. Ment is vissza a sony alapú jb rom. Igaz a konfigurálható kapcsolók az értesítési felületen, még hiányoznak belőle nekem nagyon.

Nem elérhető daruma

  • Hozzászólások: 349
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S5 SM-G900F
  • PDA ROM: SlightROM v2.3
Re: Xperia T - a Bond telefon
« Reply #18 Dátum: 2013, 02 20, 13:19:53 »
Na megjelentek a konfigurálható kapcsolók végre, igaz, nem minden kapcsoló látszik amit beállítok. Ez nem tudom minek köszönhető.

Nem elérhető krixfon

  • Hozzászólások: 573
  • PFC Fan
  • PDA: SM-N960F....Duos...Note 9....
Re: Xperia T - a Bond telefon
« Reply #19 Dátum: 2013, 04 29, 03:20:38 »
sziasztok

fuggetlenitesrol van valakinek testelt infoja?

koszi

Nem elérhető kovacslaszlo13

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 349
  • Nem: Férfi
  • nope
    • Be-Social
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: SK17i
  • PDA ROM: CM11
  • Skype: klaci2644
Re: Xperia T - a Bond telefon
« Reply #20 Dátum: 2013, 04 29, 17:11:59 »
Ezeket tudtommal 16-20 között függetlenítik :D
Mi az az aláírás és hol kapcsolhatom be?
You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető krixfon

  • Hozzászólások: 573
  • PFC Fan
  • PDA: SM-N960F....Duos...Note 9....
Re: Re: Xperia T - a Bond telefon
« Reply #21 Dátum: 2013, 04 29, 23:44:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezeket tudtommal 16-20 között függetlenítik :D
16-20 mi euro?
Bizros van rá mod akár csak az s3 eseteben.
Nem

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9300-ről


Nem elérhető ZsDaniel

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1081
  • Nem: Férfi
  • PDA ROM: Minden infó az aláírásban
Re: Re: Xperia T - a Bond telefon
« Reply #22 Dátum: 2013, 04 30, 00:57:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
16-20 mi euro?
Bizros van rá mod akár csak az s3 eseteben.
Nem

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9300-ről
Sony-nál nincs efs mappa, amiben benne van a fájl, amit át kell írni (vagy valami ilyesmi), szóval csak az online nyitókódosok és a szolgáltatók vannak. Lehet GSM boltokban is meg tudják csinálni, de nem biztos, ahogy az online kódos sem..

Apple iPhone 5 és iPad Mini [iOS 8.1.2]
Samsung Galaxy S3 (I9300) | ArchiDroid V2.X [4.4.4]
Google Chromecast
Apple iPod Nano 6G

Nem elérhető kovacslaszlo13

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 349
  • Nem: Férfi
  • nope
    • Be-Social
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: SK17i
  • PDA ROM: CM11
  • Skype: klaci2644
Re: Xperia T - a Bond telefon
« Reply #23 Dátum: 2013, 04 30, 18:43:17 »
És nem euró,mert magyarországon vagyunk!  >:(
Igen is a mi magyar forintunkban és egy ezresel megtoldva így akár 20 000-e is rúghat...
Így érthetőbb?
Mi az az aláírás és hol kapcsolhatom be?
You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető krixfon

  • Hozzászólások: 573
  • PFC Fan
  • PDA: SM-N960F....Duos...Note 9....
Re: Re: Xperia T - a Bond telefon
« Reply #24 Dátum: 2013, 05 01, 23:28:47 »
akár 20 000-e is rúghat...

[/quote]

Hát az nem olcsó ....azt gondoltam hogy az túl sok lenne....
Azért köszi

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9300-ről