2024, 03 28, 12:09:13
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: Jelly Bean romok 4.1.2.  (Megtekintve 120707 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető mACSman

  • Hozzászólások: 639
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Primo
  • PDA: GalaxyS6 Edge G925F
  • Skype: macsman
Re: Re: Re: Jelly Bean romok
« Reply #50 Dátum: 2013, 01 07, 23:50:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az Ehndroix ivendorból készül.
Ez mindent elárul. Mellékesen nálam ez a nyerő. ;) A legfrissebb már diablo kernellel készül. Folyamatos támogatása van. Kipróbálod és megszereted. HP+ kernellel nagyon vaddisznó!!!


Tapatalk 2-vel küldve az én GT-i9001-ről
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-i9001-ről

Galaxy S6 Edge
ROM: CarHDRom V.16
Kernel: HackerKernel v7
Recovery: TWRP 2.8.7.1
Modem: G925FXXU3QOKD

Nem elérhető mrwong

  • Hozzászólások: 62
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus
  • PDA ROM: majd megnézem
Re: Jelly Bean romok
« Reply #51 Dátum: 2013, 01 08, 09:14:20 »
Köszi a gyors válaszokat, innentől nincs is min nagyon gondolkodni.
Ami az első oldalon van onnan a Diablo kerneleset tudom letölteni azaz éppen a legfrissebbet? Abban van play áruház és Hun lang is ugye?
Kíváncsi vagyok erre az antutu benchmarkra, megnézem most mit tud és milyen lesz!
Köszi még1x mindenkinek!

Nem elérhető mrwong

  • Hozzászólások: 62
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus
  • PDA ROM: majd megnézem
Re: Jelly Bean romok
« Reply #52 Dátum: 2013, 01 08, 13:34:07 »
4131 most. Szerintem ez csak javulhat.

Letöltöttem az XDA honlapjáról a 13.1.5 verziót ez már a Diablo kerneles lehet?, kérdésem, hogy volt mellette még olyan, hogy universal S3 style pack.zip, és Boot animations.rar
Ha jól gondolom ennek a menete az, hogy először a romot felrakom, újraindítom, majd ismét recovery az s3 style packhoz, majd ismét reboot, de a bootanimations az rar, ki kell azt csomagolni? egyébként lehet h ez csak kis egyszerű style és nem is érdemes ezzel ...kodni?

Nem elérhető szabadgy

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2001
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4, Nexus 7
Re: Jelly Bean romok
« Reply #53 Dátum: 2013, 01 08, 13:39:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
4131 most. Szerintem ez csak javulhat.

Letöltöttem az XDA honlapjáról a 13.1.5 verziót ez már a Diablo kerneles lehet?, kérdésem, hogy volt mellette még olyan, hogy universal S3 style pack.zip, és Boot animations.rar
Ha jól gondolom ennek a menete az, hogy először a romot felrakom, újraindítom, majd ismét recovery az s3 style packhoz, majd ismét reboot, de a bootanimations az rar, ki kell azt csomagolni? egyébként lehet h ez csak kis egyszerű style és nem is érdemes ezzel ...kodni?

4131. ez a te benchmark-od? ha igen, akkor ez csak akkor fog javulni, ha fel van húzva a CPU 1804-re.
Minden ilyen tesztet a max Mhz-n szoktak lefuttatni.

a romonol kívül a másik 2 zip fájl csak arra jó, hogy cicomázd a telefont.
itt bent nem tudom letölteni, így megnézni se tudom miket tartalmaznak azok.
Nexus 4 - 4.4 Mahid + Franco kernel
Nexus 7 (2012) - 5.0.1 Euphoria + stock kernel

Nem elérhető mrwong

  • Hozzászólások: 62
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus
  • PDA ROM: majd megnézem
Re: Jelly Bean romok
« Reply #54 Dátum: 2013, 01 08, 14:24:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
4131. ez a te benchmark-od? ha igen, akkor ez csak akkor fog javulni, ha fel van húzva a CPU 1804-re.
Minden ilyen tesztet a max Mhz-n szoktak lefuttatni.

a romonol kívül a másik 2 zip fájl csak arra jó, hogy cicomázd a telefont.
itt bent nem tudom letölteni, így megnézni se tudom miket tartalmaznak azok.
Igen az, ezt igazából én nem érzékelem, olyan amilyen, ha majd lassúnak érzem felhúzom, de én nem játszok a telefonnal így nincs is rá szükségem.
Gondoltam, hogy arra való, majd meglátom érdemes e feltenni vagy sem.
Egyébként ha nekiugrok a telepítésnek az első ponttól kezdve kb mennyi idő alatt fogok a kész rom-ig eljutni?

Nem elérhető szabadgy

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2001
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4, Nexus 7
Re: Jelly Bean romok
« Reply #55 Dátum: 2013, 01 08, 14:31:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen az, ezt igazából én nem érzékelem, olyan amilyen, ha majd lassúnak érzem felhúzom, de én nem játszok a telefonnal így nincs is rá szükségem.
Gondoltam, hogy arra való, majd meglátom érdemes e feltenni vagy sem.
Egyébként ha nekiugrok a telepítésnek az első ponttól kezdve kb mennyi idő alatt fogok a kész rom-ig eljutni?

ha teljesen gyári telefonod van, akkor kb. 20 perc mindennel együtt, telepítés, wipe újraindulás, stb.

ha már van cmw-ed vagy twrp-éd, és csak egyik romról a másikra frissítesz, akkor bő 5 perc. :) +1 perc, ha kernel-t is váltasz. :)
Nexus 4 - 4.4 Mahid + Franco kernel
Nexus 7 (2012) - 5.0.1 Euphoria + stock kernel

Nem elérhető mrwong

  • Hozzászólások: 62
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus
  • PDA ROM: majd megnézem
Re: Jelly Bean romok
« Reply #56 Dátum: 2013, 01 08, 16:46:26 »
Megcsináltam, mindent úgy ahogy kellett.
Ami furcsa volt, hogy egy idő után a recovery mód magától kilépett és elindította a készüléket. Ez történt amikor is épp telepítette a JB. A kezdő képernyőnél meg is állt. Aztán újraindítottam, wipe-oltam mindent, és újra install ram. Akkor végigment és most elindult és a kezdő képernyőig el is jutottam. Kicsit kivert a víz, nem tagadom!

Nem elérhető szabadgy

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2001
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4, Nexus 7
Re: Jelly Bean romok
« Reply #57 Dátum: 2013, 01 08, 16:50:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Megcsináltam, mindent úgy ahogy kellett.
Ami furcsa volt, hogy egy idő után a recovery mód magától kilépett és elindította a készüléket. Ez történt amikor is épp telepítette a JB. A kezdő képernyőnél meg is állt. Aztán újraindítottam, wipe-oltam mindent, és újra install ram
Moderator Comment rom.
Akkor végigment és most elindult és a kezdő képernyőig el is jutottam. Kicsit kivert a víz, nem tagadom!

No para! :)
Elég sok mindent meg lehet oldani! Ha bármi van, akkor wipe minden, és előről kell kezdeni.

u.i.: ne haragudj, nem szoktam más üzijét szerkeszteni, ha nem muszáj, de azt muszáj volt. Még a végén azt mondják nem értek hozzá. :D

Hiába csinálsz mindent jól, néha vannak "X-aktás" esetek. :)
Nexus 4 - 4.4 Mahid + Franco kernel
Nexus 7 (2012) - 5.0.1 Euphoria + stock kernel

Nem elérhető mrwong

  • Hozzászólások: 62
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus
  • PDA ROM: majd megnézem
Re: Jelly Bean romok
« Reply #58 Dátum: 2013, 01 08, 21:01:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
No para! :)
Elég sok mindent meg lehet oldani! Ha bármi van, akkor wipe minden, és előről kell kezdeni.

u.i.: ne haragudj, nem szoktam más üzijét szerkeszteni, ha nem muszáj, de azt muszáj volt. Még a végén azt mondják nem értek hozzá. :D

Hiába csinálsz mindent jól, néha vannak "X-aktás" esetek. :)

Semmi gond, én hibáztam! Srácok ez a rom NAGYON JÓ!!! Mindenkinek ajánlom aki még hezitál! Viszont vissza akartam rakni a telefonszámaimat amit Kiessel lementettem de nem látja a Kies a telefont. Csak keres, azt érzékeli, hogy csatlakoztattam de nem tölti be. Eszköz keresése és ennyi. Mit csinálhatok rosszul? Lementettem plusba contacts backup-al is csak vissza tenni nem tudom, ehhez most akkor kéne szerintetek egy restore contacts program?
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki segített nekem, hogy meg tudjam csinálni.  :ima: :ok:

Nem elérhető szabadgy

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2001
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4, Nexus 7
Re: Jelly Bean romok
« Reply #59 Dátum: 2013, 01 08, 21:16:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Semmi gond, én hibáztam! Srácok ez a rom NAGYON JÓ!!! Mindenkinek ajánlom aki még hezitál! Viszont vissza akartam rakni a telefonszámaimat amit Kiessel lementettem de nem látja a Kies a telefont. Csak keres, azt érzékeli, hogy csatlakoztattam de nem tölti be. Eszköz keresése és ennyi. Mit csinálhatok rosszul? Lementettem plusba contacts backup-al is csak vissza tenni nem tudom, ehhez most akkor kéne szerintetek egy restore contacts program?
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki segített nekem, hogy meg tudjam csinálni.  :ima: :ok:

Jo par ilyen progi van, pontosan melyikkel menteddel el? Szerintem lennie kell restore resznek amivel vissza tudod allitani
Nexus 4 - 4.4 Mahid + Franco kernel
Nexus 7 (2012) - 5.0.1 Euphoria + stock kernel

Nem elérhető mrwong

  • Hozzászólások: 62
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus
  • PDA ROM: majd megnézem
Re: Jelly Bean romok
« Reply #60 Dátum: 2013, 01 08, 21:23:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Jo par ilyen progi van, pontosan melyikkel menteddel el? Szerintem lennie kell restore resznek amivel vissza tudod allitani
You are not allowed to view links. Register or Login.
ezzel, és nem találok restore részt benne.
Az érdekes, hogy az smseimet is elmentettem ezzel You are not allowed to view links. Register or Login..
ennek van restore része viszont hiába mutatom meg neki a mappát azt írja nincs benne elmentett adat. megnéztem filekezelővel és ott van. Lehet a GB máshogy ment mint amit a JB tud olvasni!?

Nem elérhető szabadgy

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2001
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4, Nexus 7
Re: Jelly Bean romok
« Reply #61 Dátum: 2013, 01 08, 21:34:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login.
ezzel, és nem találok restore részt benne.
Az érdekes, hogy az smseimet is elmentettem ezzel You are not allowed to view links. Register or Login..
ennek van restore része viszont hiába mutatom meg neki a mappát azt írja nincs benne elmentett adat. megnéztem filekezelővel és ott van. Lehet a GB máshogy ment mint amit a JB tud olvasni!?

Igazbol ez nem android fuggo, maga a program kesziti abackup-ot, es magat a mentet formatumot nem befolyasolja az android tipusa.

Ha jol latom a contact-ot ez csv-be menti el. Erre most csipobol nem tudok progit. Ebbol a szempontbol ez nem a legjobb valasztas volt.

Az sms-nel van restore resz. Annak mukodnie kell. Probald meg mas konyvtarba athelyezni.
Nexus 4 - 4.4 Mahid + Franco kernel
Nexus 7 (2012) - 5.0.1 Euphoria + stock kernel

Nem elérhető mrwong

  • Hozzászólások: 62
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus
  • PDA ROM: majd megnézem
Re: Jelly Bean romok
« Reply #62 Dátum: 2013, 01 08, 21:43:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igazbol ez nem android fuggo, maga a program kesziti abackup-ot, es magat a mentet formatumot nem befolyasolja az android tipusa.

Ha jol latom a contact-ot ez csv-be menti el. Erre most csipobol nem tudok progit. Ebbol a szempontbol ez nem a legjobb valasztas volt.

Az sms-nel van restore resz. Annak mukodnie kell. Probald meg mas konyvtarba athelyezni.

Az smst megoldottam. Most barátnőm S plusát is nekiállok megcsinálni. Mindent lementettem már csak a telefonszámokat nem, melyik programot ajánlanád ehhez ami vissza is tölti.

Nem elérhető szabadgy

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2001
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4, Nexus 7
Re: Jelly Bean romok
« Reply #63 Dátum: 2013, 01 08, 21:55:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az smst megoldottam. Most barátnőm S plusát is nekiállok megcsinálni. Mindent lementettem már csak a telefonszámokat nem, melyik programot ajánlanád ehhez ami vissza is tölti.

Igazabol nincs baj azzal a progival hogy csv-be menti. Nekem a simen vannak a szamok ezert ilyet meg nem csinaltam. De erre is van megoldas hogy rakd vissza.
Ma mar nem igerek valaszt, de ha nem sikerul talalnod semmit akkor utana nezek.
Nexus 4 - 4.4 Mahid + Franco kernel
Nexus 7 (2012) - 5.0.1 Euphoria + stock kernel

Nem elérhető Stinkie

  • Hozzászólások: 24
  • PFC Fan
  • PDA: SGS+
  • PDA ROM: CyanogenMod 10 by ivendor Release 2.5 - Kernel 3.0.x
Re: Jelly Bean romok
« Reply #64 Dátum: 2013, 01 08, 23:52:36 »
Nekem Ivendor CM10 alpha6, CastagnaIT v7.6 van fent jelenleg. Nagyon meg vagyok vele elégedve.

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Gondolkodtam megnézem az EHNDROIX II-t, de ez a 2-3 naponta frissítés, állandó kernel cserével visszatart. 
Valaki el tudja mondani miben jobb ez mint az Ivendor?

Nem elérhető pajzi

  • Hozzászólások: 112
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Nexus 4
  • PDA ROM: 4.2.2
Re: Jelly Bean romok
« Reply #65 Dátum: 2013, 01 08, 23:54:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igazabol nincs baj azzal a progival hogy csv-be menti. Nekem a simen vannak a szamok ezert ilyet meg nem csinaltam. De erre is van megoldas hogy rakd vissza.
Ma mar nem igerek valaszt, de ha nem sikerul talalnod semmit akkor utana nezek.

Az SMS backup/restore kivaloan teszi a dolgat nalam, csak ot szeretem ;)

A kontaktok nalam pedig a G-ben vannak es had szinkronozgasson. Bajom meg nem volt vele.
Viszont neked is segitseg lehet, hogy ott tudsz csv-bol importalni (gmail.com, logo allat gmail helyett contacts, more -> import), konnyen szerkeszteni, ha kell aztan ratolja a telefonra es kesz, legkozelebb meg nem lesz ilyen gond.

Nem elérhető mACSman

  • Hozzászólások: 639
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Primo
  • PDA: GalaxyS6 Edge G925F
  • Skype: macsman
Re: Re: Jelly Bean romok
« Reply #66 Dátum: 2013, 01 09, 01:19:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem Ivendor CM10 alpha6, CastagnaIT v7.6 van fent jelenleg. Nagyon meg vagyok vele elégedve.

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Gondolkodtam megnézem az EHNDROIX II-t, de ez a 2-3 naponta frissítés, állandó kernel cserével visszatart. 
Valaki el tudja mondani miben jobb ez mint az Ivendor?
A frissítés semmit nem fog bántani, mellé még egyszerű is. Az OTA szinte két gombnyomásra megcsinálja. 

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-i9001-ről

Galaxy S6 Edge
ROM: CarHDRom V.16
Kernel: HackerKernel v7
Recovery: TWRP 2.8.7.1
Modem: G925FXXU3QOKD

Nem elérhető szabadgy

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2001
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4, Nexus 7
Re: Jelly Bean romok
« Reply #67 Dátum: 2013, 01 09, 08:38:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem Ivendor CM10 alpha6, CastagnaIT v7.6 van fent jelenleg. Nagyon meg vagyok vele elégedve.

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Gondolkodtam megnézem az EHNDROIX II-t, de ez a 2-3 naponta frissítés, állandó kernel cserével visszatart. 
Valaki el tudja mondani miben jobb ez mint az Ivendor?

a "hivatalos" CM mindig jó, de mostanság kicsit döcögösen jön rá a frissítés JB szinten. Igaz ez nem jelent semmit, mert amit találnak illetve a visszajelzések után javítanak, de csak jön ki hetente frissítés.
Ahogy mostanság olvason az Enhndroix az egyik legdinamikusabban fejlődő rom, tényleg érdemes figyelni rá.
OTA frissítés miatt nem kell CWM telepítést csinálnod.
Nexus 4 - 4.4 Mahid + Franco kernel
Nexus 7 (2012) - 5.0.1 Euphoria + stock kernel

Nem elérhető mrwong

  • Hozzászólások: 62
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus
  • PDA ROM: majd megnézem
Re: Jelly Bean romok
« Reply #68 Dátum: 2013, 01 09, 09:15:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az SMS backup/restore kivaloan teszi a dolgat nalam, csak ot szeretem ;)

A kontaktok nalam pedig a G-ben vannak es had szinkronozgasson. Bajom meg nem volt vele.
Viszont neked is segitseg lehet, hogy ott tudsz csv-bol importalni (gmail.com, logo allat gmail helyett contacts, more -> import), konnyen szerkeszteni, ha kell aztan ratolja a telefonra es kesz, legkozelebb meg nem lesz ilyen gond.
Pontosan így oldottam meg tegnap éjjel a problémát!
Ha jön frissítés az EHNDROIX-ra letöltöm és felteszem, lesz adatvesztés vagy minden marad a régiben csak ráfrissít? (SMS hangulatjeleket is hiányolom..)

Nem elérhető szabadgy

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2001
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4, Nexus 7
Re: Jelly Bean romok
« Reply #69 Dátum: 2013, 01 09, 09:58:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Pontosan így oldottam meg tegnap éjjel a problémát!
Ha jön frissítés az EHNDROIX-ra letöltöm és felteszem, lesz adatvesztés vagy minden marad a régiben csak ráfrissít? (SMS hangulatjeleket is hiányolom..)

Ha OTA-n keresztül frissítesz, akkor megmarad minden. /N7-en is, amikor frissítettem lefutott, bebootolt, és kész/

Hangulatjelek hiányát különféle keybord progikkal tudod pótolni Play-ről.
Nexus 4 - 4.4 Mahid + Franco kernel
Nexus 7 (2012) - 5.0.1 Euphoria + stock kernel

Nem elérhető mrwong

  • Hozzászólások: 62
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus
  • PDA ROM: majd megnézem
Re: Jelly Bean romok
« Reply #70 Dátum: 2013, 01 09, 10:25:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha OTA-n keresztül frissítesz, akkor megmarad minden. /N7-en is, amikor frissítettem lefutott, bebootolt, és kész/

Hangulatjelek hiányát különféle keybord progikkal tudod pótolni Play-ről.
Hmmm, ez jó, köszi de mi az OTA?  :oops: A nagyobb gond a hangulatjelek mellett, hogy hosszabb smsnél automatikus átvált mmsre. A beállításoknál nem találni semmit a hosszra vagy egyébre vonatkozóan, ez elég kellemtlen ha valaki találkozott ezzel és megoldotta árulja el hogyan tette! Köszi

Nem elérhető szabadgy

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2001
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4, Nexus 7
Re: Jelly Bean romok
« Reply #71 Dátum: 2013, 01 09, 10:38:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hmmm, ez jó, köszi de mi az OTA?  :oops: A nagyobb gond a hangulatjelek mellett, hogy hosszabb smsnél automatikus átvált mmsre. A beállításoknál nem találni semmit a hosszra vagy egyébre vonatkozóan, ez elég kellemtlen ha valaki találkozott ezzel és megoldotta árulja el hogyan tette! Köszi

OTA = Over the air. A dolog lényeg, hogy lecsekkolja egy bizonyos szerveren, hogy van-e a telódon lévő rom-nak frissebb verziója, és ha igen, és szeretnéd ,akkor frissítis is. Ez jó/kényelmes, mert nincs szükség kábelre, különféle telepítő zip-re. Csak egy wifi kapcsolatra.
Ilyen frissítésnél is mint bármelyiknél érdemes legalább 50% aksi töltöttségnek lennie!

Rövid cikk:
You are not allowed to view links. Register or Login

enjoy
Nexus 4 - 4.4 Mahid + Franco kernel
Nexus 7 (2012) - 5.0.1 Euphoria + stock kernel

Nem elérhető pajzi

  • Hozzászólások: 112
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Nexus 4
  • PDA ROM: 4.2.2
Re: Jelly Bean romok
« Reply #72 Dátum: 2013, 01 09, 10:41:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hmmm, ez jó, köszi de mi az OTA?  :oops: A nagyobb gond a hangulatjelek mellett, hogy hosszabb smsnél automatikus átvált mmsre. A beállításoknál nem találni semmit a hosszra vagy egyébre vonatkozóan, ez elég kellemtlen ha valaki találkozott ezzel és megoldotta árulja el hogyan tette! Köszi

OTA = Over The Air, azaz a "levegobol" (internetrol) kapod a frissitest a telefonra. Nem kell lementeni, recoverybol flashelni, csak szol androidbol, hogy van uj, letolti, ujraindul es kesz is vagy. Elmeletileg ;) En jobb szeretem recoverybol magam csinalni.

SMS beallitasok fuggnek a ROM-ban hasznalt SMS apptol. Nalam pl. van olyan, hogy elinditod az SMS progit, menu, settings es advanced opciok kozott alul olyan, hogy strip unicode. Ez ha gepelek olyan karaktert, ami nem egyet foglal a 160bol, pl. ő, azt atalakitja o-ve, bar be van nyomva en eleve ekezetek nelkul SMS-ezem.
Az MMSse alakitast nalad is hasonlo okbol csinalja. A "specko" karakterek miatt tul lognal a 160-on, akkor ahelyett, hogy 2-3 SMSben kuldene el, inkabb egy MMS-ben kuldi.

Nem elérhető mrwong

  • Hozzászólások: 62
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus
  • PDA ROM: majd megnézem
Re: Jelly Bean romok
« Reply #73 Dátum: 2013, 01 09, 10:46:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
OTA = Over The Air, azaz a "levegobol" (internetrol) kapod a frissitest a telefonra. Nem kell lementeni, recoverybol flashelni, csak szol androidbol, hogy van uj, letolti, ujraindul es kesz is vagy. Elmeletileg ;) En jobb szeretem recoverybol magam csinalni.

SMS beallitasok fuggnek a ROM-ban hasznalt SMS apptol. Nalam pl. van olyan, hogy elinditod az SMS progit, menu, settings es advanced opciok kozott alul olyan, hogy strip unicode. Ez ha gepelek olyan karaktert, ami nem egyet foglal a 160bol, pl. ő, azt atalakitja o-ve, bar be van nyomva en eleve ekezetek nelkul SMS-ezem.
Az MMSse alakitast nalad is hasonlo okbol csinalja. A "specko" karakterek miatt tul lognal a 160-on, akkor ahelyett, hogy 2-3 SMSben kuldene el, inkabb egy MMS-ben kuldi.
Beállítottam én is amit mondtál, de azt nem lehetne, hogy inkább 2-3 smst küldjön mint egy MMS-t mert van 1000smsen ingyem, viszont az mms-ért perkálok...  >:( (vagy megkeressem az sms appot és töröljem?)

Nem elérhető szabadgy

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2001
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4, Nexus 7
Re: Jelly Bean romok
« Reply #74 Dátum: 2013, 01 09, 10:49:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Beállítottam én is amit mondtál, de azt nem lehetne, hogy inkább 2-3 smst küldjön mint egy MMS-t mert van 1000smsen ingyem, viszont az mms-ért perkálok...  >:( (vagy megkeressem az sms appot és töröljem?)

nem muszáj törölnöd. Nekem anno pl. volt a "gyári" sms app, és közben használtam a go sms app-ot.
csak ki kell választani, hogy melyik legyen az elsődleges. ennyi.
Nexus 4 - 4.4 Mahid + Franco kernel
Nexus 7 (2012) - 5.0.1 Euphoria + stock kernel