2024, 10 21, 00:04:15

Szerző Téma: Samsung szerviz információk, tapasztalatok  (Megtekintve 177437 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető cuci07

  • Hozzászólások: 1
  • PDA: SAMSUNG I900
  • PDA ROM: I900BSHI1/BSHI1
  • Skype: cuci07
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1250 Dátum: 2010, 10 06, 21:21:11 »
Sziasztok! az én problémám,hogy az Omniám(1)phone része nem kapcsolható be romfrissités után.pda része tökéletes.

Nem elérhető djmorphy

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 4584
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA ROM: Android 5.0.2
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1251 Dátum: 2010, 10 06, 21:50:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok! az én problémám,hogy az Omniám(1)phone része nem kapcsolható be romfrissités után.pda része tökéletes.
Mit ír ki?

Csinálj 1-2 HR-t hátha segít rajta
Egy off csapattaggal, hogy lehet a legjobban kiszúrni? Ha moderátor lesz by mqmeszi

Nem elérhető berta.i.70

  • Hozzászólások: 12
  • Navigáció / Navigation: igo8
  • PDA: samsung i900
  • PDA ROM: *#189#
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1252 Dátum: 2010, 10 09, 10:42:21 »
Üdv mindenkinek volna egy problémám és tanácsra lene szükségem van egy I900 omniám és vetem hozá egy után gyártot szivartölöt mikor megprobálam tölteni azonal leált az omniám és nemad semilyen élet jelet sajnos aszt szeretném megtudni hogy valaki tud-e ajánlani bp-en szervizt és a telefon szám kelene elöre is köszönöm

Imhotep

  • Vendég
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1253 Dátum: 2010, 10 09, 10:44:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv mindenkinek volna egy problémám és tanácsra lene szükségem van egy I900 omniám és vetem hozá egy után gyártot szivartölöt mikor megprobálam tölteni azonal leált az omniám és nemad semilyen élet jelet sajnos aszt szeretném megtudni hogy valaki tud-e ajánlani bp-en szervizt és a telefon szám kelene elöre is köszönöm
Akku ki-be és újraindítod, akkor se reagál ???
USB csatlakozásra sem ???

Nem elérhető berta.i.70

  • Hozzászólások: 12
  • Navigáció / Navigation: igo8
  • PDA: samsung i900
  • PDA ROM: *#189#
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1254 Dátum: 2010, 10 09, 10:45:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akku ki-be és újraindítod, akkor se reagál ???
megprobáltam de nem reagál semire

Imhotep

  • Vendég
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1255 Dátum: 2010, 10 09, 10:47:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
megprobáltam de nem reagál semire
Adatkábellal próbáltad ???

Nem elérhető berta.i.70

  • Hozzászólások: 12
  • Navigáció / Navigation: igo8
  • PDA: samsung i900
  • PDA ROM: *#189#
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1256 Dátum: 2010, 10 09, 10:49:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Adatkábellel próbáltad ???
igen azal is probáltam de aval sem sikerült

Imhotep

  • Vendég
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1257 Dátum: 2010, 10 09, 10:54:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
igen azal is probáltam de aval sem sikerült
Most vagy az van hogy teljesen halott az aksi vagy szoftveresen elszált valami vagy teljesen zárlatot csinált a töltő  :hmm:
Most már semmit nem vesztesz vele, próbálj meg még két próbát.
1. Ha van másik aksi azzal
2. Egy manuális hardresetet

Nem elérhető berta.i.70

  • Hozzászólások: 12
  • Navigáció / Navigation: igo8
  • PDA: samsung i900
  • PDA ROM: *#189#
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1258 Dátum: 2010, 10 09, 11:06:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Most vagy az van hogy teljesen halott az aksi vagy szoftveresen elszált valami vagy teljesen zárlatot csinált a töltő  :hmm:
Most már semmit nem vesztesz vele, próbálj meg még két próbát.
1. Ha van másik aksi azzal
2. Egy manuális hardresetet
na az aksit még nem probáltam létezik hogy az aksi ment tönkre??? dejo lene ha azzal lene a gond

Imhotep

  • Vendég
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1259 Dátum: 2010, 10 09, 11:12:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
na az aksit még nem probáltam létezik hogy az aksi ment tönkre??? dejo lene ha azzal lene a gond
Egy próbát megér mielött szervizbe adod, ha nem garis és szétlőtt belül valamit a töltő nekevésbe lesz arra számíts  :hmm:

Nem elérhető sz.roland76

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 4365
  • Nem: Férfi
  • PDA: Iphone 6S
  • PDA ROM: iOS10
  • Skype: szrol76
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1260 Dátum: 2010, 10 09, 11:21:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
na az aksit még nem probáltam létezik hogy az aksi ment tönkre??? dejo lene ha azzal lene a gond

Meleg volt az akksi mikor levetted a töltőről ??
Ha nem számottevően akkor nem az akksi lett zárlatos.  :(
Miután a töltést elektronika szabályozza ha zárlatos volt/lett a töltő az végigment a pda elektronikáján ami az ilyen áramlökéselre érzékeny.
Általában a simító kondi szokott elszállni vagy a dióda de ez panel cserét vonz maga után ami nem 2 fillér.
„Ha sokáig nézel a szakadékba, a szakadék visszanéz beléd.” (Nietzsche).

Nem elérhető csonkasz

  • Hozzászólások: 605
  • Navigáció / Navigation: OnePlus One
  • PDA: OnePlus One
  • PDA ROM: 13.1.2-ZNH2KAS3P0-bacon
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1261 Dátum: 2010, 10 09, 11:30:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Meleg volt az akksi mikor levetted a töltőről ??
Ha nem számottevően akkor nem az akksi lett zárlatos.  :(
Miután a töltést elektronika szabályozza ha zárlatos volt/lett a töltő az végigment a pda elektronikáján ami az ilyen áramlökéselre érzékeny.
Általában a simító kondi szokott elszállni vagy a dióda de ez panel cserét vonz maga után ami nem 2 fillér.

De ha ilyesmi történt - mármint áramlökésszerű dolog - érdemes lehet megvárni egy villámcsapásos napot, ha van lakásbiztosításod. A többit nem írom.

Nem elérhető Sanzaa

  • Hozzászólások: 32
  • Navigáció / Navigation: Omnia
  • PDA: SE P900, Htc Tytn, Samsung Omnia
  • PDA ROM: i900xdhk1/xdhk2
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1262 Dátum: 2010, 10 09, 22:39:11 »
Helló! Nem működik a mikrofonom. Se videófelvételnél, sem telefonáláskor nem hall a másik fél:/ Gondolom cserélni kell, de 3000ret +pktg-et nem szívesen adnék egy mikrofonért. Javaslat?

Nem elérhető gyureee

  • Hozzászólások: 6
  • Navigáció / Navigation: IGO 8
  • PDA: Samsung Omnia
  • PDA ROM: i900BSHI1/BSHI1
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1263 Dátum: 2010, 10 12, 01:11:54 »
Sziasztok!

Szerintetek ezt megtudják valahol vagy valahogy oldani?
A telón lévő számokat akartam lementeni gépen hogy meglegyen biztonság kedvéért,de valami balul sült el és elment a telóról minden szám,a gépen sem telálom,nem tudom hogy hova mentette... :'(Hogy lehetne ezt visszaállítani?Nagyon fontos lenne sajnos:(

Köszönöm előre is segítségeteket!

Nem elérhető Sanzaa

  • Hozzászólások: 32
  • Navigáció / Navigation: Omnia
  • PDA: SE P900, Htc Tytn, Samsung Omnia
  • PDA ROM: i900xdhk1/xdhk2
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1264 Dátum: 2010, 10 12, 15:00:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Szerintetek ezt megtudják valahol vagy valahogy oldani?
A [NEM TELÓ!]n lévő számokat akartam lementeni gépen hogy meglegyen biztonság kedvéért,de valami balul sült el és elment a [NEM TELÓ!]ról minden szám,a gépen sem telálom,nem tudom hogy hova mentette... :'(Hogy lehetne ezt visszaállítani?Nagyon fontos lenne sajnos:(

Köszönöm előre is segítségeteket!
Ha Activsync-kel próbáltad, akkor nagy valószínűséggel elvesztek, mert azt be kell előtte állítani, hogy ne a telefonon lévő, hanem a gépen lévő elemeket írja felül.

Nem elérhető lajcsika

  • Hozzászólások: 4
  • Navigáció / Navigation: A-GPS
  • PDA: GT-I9000
  • PDA ROM: i9000XXJVQ
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1265 Dátum: 2010, 10 12, 15:12:04 »
sziasztok, ti tapasztaltatok már olyasmit hogy egy készülék Samu i900 omnia csak egy gépen használható adatkábellel? Nekem most gyógyítottak ilyen jellegű hibát és csak a szervizes emberke gépe látja, másik nem. Mikor oda akartam kukkantani, h pontosan hova dugja az usb-t a gépén, azt mondta, nem fontos, ne az érdekeljen, mert mindegy, blabla... Szal én nem találkoztam még ilyesmivel eddig és sztem itt vmi sumák lehet a dologban. Nem tud vki segíteni, h mitől lehet az, hogy csak egy gép lát egy ilyen pda-t? Se Activesync, se egyéb módon nem látja a készülékemet :(
Kár lenne érte, mert maximálisan meg vok elégedve vele, csak épp enyi "szépséghibája" van az egésznek, ami ugyebár elég kellemetlen tud lenni. Kártyaolvasóval minden további nélkül lehet olvasni az sdhc-t, de de nem csak arra való az adatkábel, ugyebár? :s
Sztem ez az emberke nem biztos, h meg akarja csinálni nekem, csak egyszerűen ezt a jelentéktelennek tűnő számára apróságot "elfelejtette" közölni velem. :(
Nos én nem akarok ettől a talán már őskövületnek számító (van ugyebár azóta omnia I8000, meg galaxy és társai is).
Nekem ez tökéletesen megfelel(ne!), ha ez az egyetlen hibája nem lenne, de nemtom, mitévő legyek. 10 ropit azért nem áldoznék még rá, annyira nem tartom drágának ezt a hibát.
Ha vkinek lenne bmi ötlete, készséggel és örömmel fogadnám- azért én sem adom fel olyan könnyedén, még ma megpróbálok a végére járni...
Azt mondják tlefonmániás lettem, de ez nem igaz, mert csak annyit szeretnék, h megjavítsák nekem ezt az egyetlen apró hibát, de csak halogatják, áltatnak vele, így nem tartom magam mániásnak. Mindössze szeretem, ha egy állítólag hobátlan készülék valóban az és nem csak addig amíg nem akarom használni is. Ti mit szólnátok, ha egy funkcióhiányos készülékre azt mondanák, h használjátok lehetőleg minden funkcióját, még azt is, ami nem működik? Nos mindenkitől elnézést kérek, tán el se jutott idáig senki, amit meg is tudok érteni vhol, tán én sem olvastam volna el egy ilyen hosszú beírást. A lényeg, h van egy szervizesszerint hibátlan és nagyon értékes készülékem, amit szerinte nem érdemes lecserélni! Nos könnyen beszél, olyan kütyüt használ, amilyet csak akar, de én örülök, h ezt is sikerült anno megvennem! Ill. eddig örültem, most jönnek a szakszerűen és mesterégesen előidézett problémák, amiért még pénzt is kérnek >:(
Nah asszem kidühöngtem magam egy kicsit, bár a lényegen nem változtat sajna :(
Üdv mindenkinek, további szép napot és még egyszer elnézést kérek mindenkitől a kifakadásomért :( :olvass: :ima:
Holnap valszeg bekukkantok ide, ha lesz rá időm :hmm: ...

Nem elérhető djmorphy

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 4584
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA ROM: Android 5.0.2
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1266 Dátum: 2010, 10 12, 16:23:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
sziasztok, ti tapasztaltatok már olyasmit hogy egy készülék Samu i900 omnia csak egy gépen használható adatkábellel? Nekem most gyógyítottak ilyen jellegű hibát és csak a szervizes emberke gépe látja, másik nem. Mikor oda akartam kukkantani, h pontosan hova dugja az usb-t a gépén, azt mondta, nem fontos, ne az érdekeljen, mert mindegy, blabla... Szal én nem találkoztam még ilyesmivel eddig és sztem itt vmi sumák lehet a dologban. Nem tud vki segíteni, h mitől lehet az, hogy csak egy gép lát egy ilyen pda-t? Se Activesync, se egyéb módon nem látja a készülékemet :(
Kár lenne érte, mert maximálisan meg vok elégedve vele, csak épp enyi "szépséghibája" van az egésznek, ami ugyebár elég kellemetlen tud lenni. Kártyaolvasóval minden további nélkül lehet olvasni az sdhc-t, de de nem csak arra való az adatkábel, ugyebár? :s
Sztem ez az emberke nem biztos, h meg akarja csinálni nekem, csak egyszerűen ezt a jelentéktelennek tűnő számára apróságot "elfelejtette" közölni velem. :(
Nos én nem akarok ettől a talán már őskövületnek számító (van ugyebár azóta omnia I8000, meg galaxy és társai is).
Nekem ez tökéletesen megfelel(ne!), ha ez az egyetlen hibája nem lenne, de nemtom, mitévő legyek. 10 ropit azért nem áldoznék még rá, annyira nem tartom drágának ezt a hibát.
Ha vkinek lenne bmi ötlete, készséggel és örömmel fogadnám- azért én sem adom fel olyan könnyedén, még ma megpróbálok a végére járni...
Azt mondják tlefonmániás lettem, de ez nem igaz, mert csak annyit szeretnék, h megjavítsák nekem ezt az egyetlen apró hibát, de csak halogatják, áltatnak vele, így nem tartom magam mániásnak. Mindössze szeretem, ha egy állítólag hobátlan készülék valóban az és nem csak addig amíg nem akarom használni is. Ti mit szólnátok, ha egy funkcióhiányos készülékre azt mondanák, h használjátok lehetőleg minden funkcióját, még azt is, ami nem működik? Nos mindenkitől elnézést kérek, tán el se jutott idáig senki, amit meg is tudok érteni vhol, tán én sem olvastam volna el egy ilyen hosszú beírást. A lényeg, h van egy szervizesszerint hibátlan és nagyon értékes készülékem, amit szerinte nem érdemes lecserélni! Nos könnyen beszél, olyan kütyüt használ, amilyet csak akar, de én örülök, h ezt is sikerült anno megvennem! Ill. eddig örültem, most jönnek a szakszerűen és mesterégesen előidézett problémák, amiért még pénzt is kérnek >:(
Nah asszem kidühöngtem magam egy kicsit, bár a lényegen nem változtat sajna :(
Üdv mindenkinek, további szép napot és még egyszer elnézést kérek mindenkitől a kifakadásomért :( :olvass: :ima:
Holnap valszeg bekukkantok ide, ha lesz rá időm :hmm: ...
Hali!

Nem kell kétségbe esni van még egy-két megoldás!

Viszont az érdekes, hogy kifejezetten csak 1 gép ismeri fel. Szerintem erre semmi féle korlátozás nincsen beépítve az Omniába.

Előszokott fordulni, hogy az Active Sync gondol egyet és nemlátja. Ekkor törölni kell a kapcsolatot majd újra létrehozni. (ez igaz a Vista és Win7-es Device Centerre)

Ha nincs semmi olyan adat rajta amit nem tudsz máshonnan beszerezni akkor szerintem csinálj neki egy HR-et. (Telefon sms stb mentés PIMBackup-al)

Lehetőség szerint próbálj ki egy másik gépet amihez csatlakoztatod mind AS-módban mint USB háttértárként.

Próbáld meg egy másik kábellel.

Keress egy másik szervizest ha így áll a dologhoz...

Eddig működött amúgy csak most makacsolta meg magát vagy mi pontosan az "előélete"?
Egy off csapattaggal, hogy lehet a legjobban kiszúrni? Ha moderátor lesz by mqmeszi

Nem elérhető Lütyő1

  • Hozzászólások: 5
  • Navigáció / Navigation: Samsung i900,Mio A701
  • PDA: Samsung i900
  • PDA ROM: i900DXID1
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1267 Dátum: 2010, 10 14, 11:57:56 »
Sziasztok!

Omniához keresnék alaplapi(?) csatlakozót, amelyikbe a digitalizáló kábele csúszik bele..Esetleg szervizcim is érdekel, ha az van, és ott meg tudják csinálni..

Nem elérhető lajcsika

  • Hozzászólások: 4
  • Navigáció / Navigation: A-GPS
  • PDA: GT-I9000
  • PDA ROM: i9000XXJVQ
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1268 Dátum: 2010, 10 14, 19:15:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hali!

Nem kell kétségbe esni van még egy-két megoldás!

Viszont az érdekes, hogy kifejezetten csak 1 gép ismeri fel. Szerintem erre semmi féle korlátozás nincsen beépítve az Omniába.

Előszokott fordulni, hogy az Active Sync gondol egyet és nemlátja. Ekkor törölni kell a kapcsolatot majd újra létrehozni. (ez igaz a Vista és Win7-es Device Centerre)

Ha nincs semmi olyan adat rajta amit nem tudsz máshonnan beszerezni akkor szerintem csinálj neki egy HR-et. (Telefon sms stb mentés PIMBackup-al)

Lehetőség szerint próbálj ki egy másik gépet amihez csatlakoztatod mind AS-módban mint USB háttértárként.

Próbáld meg egy másik kábellel.

Keress egy másik szervizest ha így áll a dologhoz...

Eddig működött amúgy csak most makacsolta meg magát vagy mi pontosan az "előélete"?

Nem elérhető sz.roland76

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 4365
  • Nem: Férfi
  • PDA: Iphone 6S
  • PDA ROM: iOS10
  • Skype: szrol76
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1269 Dátum: 2010, 10 16, 06:05:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Omniához keresnék alaplapi(?) csatlakozót, amelyikbe a digitalizáló kábele csúszik bele..Esetleg szervizcim is érdekel, ha az van, és ott meg tudják csinálni..

A márka szervizben biztos tudnak segíteni rajtad, persze kérdés mennyiért.
You are not allowed to view links. Register or Login
„Ha sokáig nézel a szakadékba, a szakadék visszanéz beléd.” (Nietzsche).

Nem elérhető Lütyő1

  • Hozzászólások: 5
  • Navigáció / Navigation: Samsung i900,Mio A701
  • PDA: Samsung i900
  • PDA ROM: i900DXID1
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1270 Dátum: 2010, 10 18, 05:17:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A márka szervizben biztos tudnak segíteni rajtad, persze kérdés mennyiért.
You are not allowed to view links. Register or Login

köszi, megkérdem őket.
a camponában levő Samsung Mobile szervizről van valakinek tapasztalata?

Nem elérhető zsemo

  • Hozzászólások: 3
  • PDA: HTC One M7
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1271 Dátum: 2010, 10 19, 10:30:37 »
Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy egyéb okból kellett csinálnom egy hard resetet. Minden oké volt, az elején mikor újraindult a telefon megadtam egy jelszót neki. Miután felállt a rendszer visszatöltöttem a biztonsági mentésemet, a telefon újraindult kéri a jelszót, de nem fogadja el. Tuti, hogy nem ütöm el, de még sem tetszik neki. Egy pár sikertelen próbálkozás után felajánlja, hogy üssek be egy másik jelszót, beütöm neki, de utána azt sem fogadja el. Így nem tudok belépni a telefonba. Valakinek vmi ötlet?? Köszi!

Nem elérhető djmorphy

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 4584
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA ROM: Android 5.0.2
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1272 Dátum: 2010, 10 19, 10:48:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy egyéb okból kellett csinálnom egy hard resetet. Minden oké volt, az elején mikor újraindult a telefon megadtam egy jelszót neki. Miután felállt a rendszer visszatöltöttem a biztonsági mentésemet, a telefon újraindult kéri a jelszót, de nem fogadja el. Tuti, hogy nem ütöm el, de még sem tetszik neki. Egy pár sikertelen próbálkozás után felajánlja, hogy üssek be egy másik jelszót, beütöm neki, de utána azt sem fogadja el. Így nem tudok belépni a telefonba. Valakinek vmi ötlet?? Köszi!
Csinálj neki még egy HR-t és ne addjál meg jelszót!
Egy off csapattaggal, hogy lehet a legjobban kiszúrni? Ha moderátor lesz by mqmeszi

Nem elérhető zsemo

  • Hozzászólások: 3
  • PDA: HTC One M7
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1273 Dátum: 2010, 10 19, 14:26:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Csinálj neki még egy HR-t és ne addjál meg jelszót!

Csinálnék, de nem tudok, mert próbáltam a resetet stylus+hívás gomb+hívás befejezés gomb nyomva tartásával, de nem csinált semmit, csak újraindult a telefon szimplán.

Nem elérhető djmorphy

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 4584
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA ROM: Android 5.0.2
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1274 Dátum: 2010, 10 19, 16:41:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Csinálnék, de nem tudok, mert próbáltam a resetet stylus+hívás gomb+hívás befejezés gomb nyomva tartásával, de nem csinált semmit, csak újraindult a telefon szimplán.
A felvesz, letesz gombnak a külső széleit nyomjad!
Egy off csapattaggal, hogy lehet a legjobban kiszúrni? Ha moderátor lesz by mqmeszi