2024, 10 20, 03:26:01

Szerző Téma: Samsung szerviz információk, tapasztalatok  (Megtekintve 177415 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető pregina

  • Hozzászólások: 1
  • Navigáció / Navigation: Igo8
  • PDA: Samsung Omnia i900
  • PDA ROM: i900XXHI1/XDHI1
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1025 Dátum: 2010, 03 31, 22:56:00 »
Sziasztok!

Remélem jó helyre írom le a problémámat. Az omniám egy darabig gond nélkül működött, lassan másfél éves. Viszont kb. 2 hónapja az érintőképernyője "elcsúszott". Valahogy semmit sem ott vesz be, ahol kellene, egy-két miliméterrel arrébb. Próbáltam a telón a kalibrálást, de fél óra után meguntam a kereszteket, és kikapcsoltam. Meddig tart egy kalibrálás? Létezik, hogy ez ilyen hosszadalmas folyamat lenne? A fő kérdésem tehát az lenne, hogy van-e valami ötlet arra, hogy mi lehet a képernyő gondja, vagy inkább vigyem egyből szervizbe?

Köszönöm a segítséget előre is. 

Nem elérhető djmorphy

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 4584
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA ROM: Android 5.0.2
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1026 Dátum: 2010, 03 31, 23:05:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Remélem jó helyre írom le a problémámat. Az omniám egy darabig gond nélkül működött, lassan másfél éves. Viszont kb. 2 hónapja az érintőképernyője "elcsúszott". Valahogy semmit sem ott vesz be, ahol kellene, egy-két miliméterrel arrébb. Próbáltam a [NEM TELÓ!]n a kalibrálást, de fél óra után meguntam a kereszteket, és kikapcsoltam. Meddig tart egy kalibrálás? Létezik, hogy ez ilyen hosszadalmas folyamat lenne? A fő kérdésem tehát az lenne, hogy van-e valami ötlet arra, hogy mi lehet a képernyő gondja, vagy inkább vigyem egyből szervizbe?

Köszönöm a segítséget előre is.
Hali!
A digitalizer halt meg benne. Vagyis még haldoklik. Ha van rá garancia akkor vidd vissza.
Ha nincs akkor szervizbe vidd.
És ha vállalkozó szellemű vagy akkor magad is kicserélheted amivel egy pár ezrest megspórolhatsz.

Van topikja is: You are not allowed to view links. Register or Login
E-bay-ről lehet rendelni hozzá: You are not allowed to view links. Register or Login
Egy off csapattaggal, hogy lehet a legjobban kiszúrni? Ha moderátor lesz by mqmeszi

Nem elérhető Cornetto72

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 1771
  • Nem: Férfi
  • Néha be-be néző...
    • PDA fórum
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Samsung S1,S2,S6,S7dual,S8,DEX+Gear S1+VR2017,Gear 360, iphone4s,5SE,iPod 6G , iPad PRO 9,7 4G, Nexus7 II Gen.
  • Skype: maxximus19720315
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1027 Dátum: 2010, 03 31, 23:59:02 »
Ma visszavittem a második i900-at amire digitizer cserére volt szükség. Nemtom, hogy a plusz mikrofon cserére pöccenteki be (vagy mert  már a második készüléket viszem vissza) a szervizesek (voda), de az érintő kijelzőt és a mikrofont is kicserélték, de "bosszúból" a HI1-es gyári ( censored ) rommal kaptam vissza a készüléket. >:(
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető djmorphy

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 4584
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA ROM: Android 5.0.2
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1028 Dátum: 2010, 04 01, 00:03:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ma visszavittem a második i900-at amire digitizer cserére volt szükség. Nemtom, hogy a plusz mikrofon cserére pöccenteki be (vagy mert  már a második készüléket viszem vissza) a szervizesek (voda), de az érintő kijelzőt és a mikrofont is kicserélték, de "bosszúból" a HI1-es gyári ( censored ) rommal kaptam vissza a készüléket. >:(
Nekem csak egyszeri visszavitelre pöccentek be és a Vodka romot tették vissza :D
Igaz ez nem a szolgáltató volt hanem a Samsung szerviz :D
Egy off csapattaggal, hogy lehet a legjobban kiszúrni? Ha moderátor lesz by mqmeszi

Nem elérhető teckdeck

  • Hozzászólások: 14
  • PDA: Samsung Omnia
  • PDA ROM: i900XXHH9/CJHH9
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1029 Dátum: 2010, 04 12, 19:05:33 »
Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy a Samsung i900-as telómnak a csatlakozója (ahova a töltő, headset, adatkábel kell) nem a legtökéletesebb. Amikor töltöm a telefont, vagy összekötöm a géppel, minden oké, érzékeli szépen, azonban amikor a headsetet dugom be, nem szól jól a hang, csak ha kicsit felfelé nyomom a headset csatlakozóját. Nyilván ez valami féle érintkezési hiba, de nem értem, hogy a többi dolog hogyna működik tökéletesen, erős felfelé nyomás nélkül. Esetleg valaki járt már így, vagy tudna valaki egy körülbelüli árat mondani, hogy mennyiért javítanák/cserélnék ki ezt nekem?  :(
Illetve még annyi baja van, hogy a kijelző bal alsó része fele ha fehér vagy világosabb háttér van akkor egy félhold szerű formában világosabb. Ez valami képernyő hiba lehet?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

Üdv:
TeckDeck

Nem elérhető Sera26

  • Hozzászólások: 219
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC One X & Samsung Galaxy Mini & Samsung Galaxy Gio
  • PDA ROM: 1.29.401.11
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1030 Dátum: 2010, 04 12, 19:44:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Illetve még annyi baja van, hogy a kijelző bal alsó része fele ha fehér vagy világosabb háttér van akkor egy félhold szerű formában világosabb. Ez valami képernyő hiba lehet?



Ilyen világos folt az asszony I900-asán is van. Engem is érdekelne, hogy mi a franc ez?

Nem elérhető train

  • Hozzászólások: 175
  • PDA: O2x
  • PDA ROM: v10b
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1031 Dátum: 2010, 04 13, 08:38:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ilyen világos folt az asszony I900-asán is van. Engem is érdekelne, hogy mi a franc ez?
Csakosz: )
Nékem a kijelző alsó harmadában középen van........ :taps:
- Én nyertem......!  :ok:
A Medve nem játék....... !

Nem elérhető Sera26

  • Hozzászólások: 219
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC One X & Samsung Galaxy Mini & Samsung Galaxy Gio
  • PDA ROM: 1.29.401.11
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1032 Dátum: 2010, 04 13, 18:45:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Csakosz: )
Nékem a kijelző alsó harmadában középen van........ :taps:
- Én nyertem......!  :ok:

Neki is pont ott :ok:
Biztos oda tesznek a gyárban valami rejtett egységet, ami egy idő után így jelez, hogy közeleg a vég :D

Nem elérhető Ibolya512

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4269
  • Nem: Nő
  • Navigáció / Navigation: iGO
  • PDA: Iphone 6s, Ipad2, S4 mini I9195,
  • PDA ROM: iOS 10.3.1, I9195XXUCNK1 - 4.4.2,
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1033 Dátum: 2010, 04 17, 21:22:51 »
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
2009.11.14-én vettem egy használt i900 Omniát T-Mobilost. A gari papiron a vásárlás dátuma 2008.12.09.
A garancia hogy van? 1 év a T-mobil-nál + 1 év Samsung-nál? Azért lenne fontos, mert digitalizáló cserére szorul a készülékem.  :'( :'( Ha így van a gari, akkor a Samsung szervizbe ha beviszem gariba kicserélik nekem a digitalizálót?

Előre is köszönöm a segítséget.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető gabes

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5522
  • sentinel
  • Navigáció / Navigation: motonav
  • PDA: Nexus One, SGS3, Nexus7
  • PDA ROM: CM-7 Nightly / XXDLI5 (rooted)
  • Skype: Goose-WF1
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1034 Dátum: 2010, 04 18, 19:19:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
2009.11.14-én vettem egy használt i900 Omniát T-Mobilost. A gari papiron a vásárlás dátuma 2008.12.09.
A garancia hogy van? 1 év a T-mobil-nál + 1 év Samsung-nál? Azért lenne fontos, mert digitalizáló cserére szorul a készülékem.  :'( :'( Ha így van a gari, akkor a Samsung szervizbe ha beviszem gariba kicserélik nekem a digitalizálót?

Előre is köszönöm a segítséget.
Szia! Mindig a gyártói garancia érvényesül a vásárlástól kezdve, erre tesz (ha tesz) a szolgáltató amennyit akar! Mindenképp kérdezd meg a szolgáltatót erről! Ha már nem garis akkor rendelj egy panelt és ha neked nem megy valaki biztos segít kicserélni! ;)
Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja? :hmm:

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Ibolya512

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4269
  • Nem: Nő
  • Navigáció / Navigation: iGO
  • PDA: Iphone 6s, Ipad2, S4 mini I9195,
  • PDA ROM: iOS 10.3.1, I9195XXUCNK1 - 4.4.2,
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1035 Dátum: 2010, 04 18, 20:04:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia! Mindig a gyártói garancia érvényesül a vásárlástól kezdve, erre tesz (ha tesz) a szolgáltató amennyit akar! Mindenképp kérdezd meg a szolgáltatót erről! Ha már nem garis akkor rendelj egy panelt és ha neked nem megy valaki biztos segít kicserélni! ;)
Köszi Gabes a választ!  :ok: Magánszemélytől vettem, Ő azt mondta, hogy 1 év T-Mobile + 1 év Samsung! Azt, hittem, hogy ez egységes. :hmm: Szerintem beviszem egyből a Samsung szervizbe.  A T-Mobilos gari már úgyis lejárt.(1 év)
Köszi még egyszer! :ok: :ok:
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Kata90

  • Hozzászólások: 7
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Samsung I900
  • PDA ROM: I900DXID1
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1036 Dátum: 2010, 04 21, 22:25:26 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Egyik pillanatról a másikra elromlott az i900 omniám kijelzője. Nem engedte meg hogy a billentyűzárat kikapcsoljam (volt már ilyen máskor is), ezért újraindítottam mint mindig. Utána megpróbáltam a pin kódomat beütni, de nem reagált semmire sem. Van még rá garancia, csak attól tartok, hogyha én most elviszem szervizbe és észreveszik, hogy nem a gyári rom van rajta, akkor ugrott a garancia. Ilyenkor mi a teendő?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv
Kata

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1037 Dátum: 2010, 04 21, 22:36:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Egyik pillanatról a másikra elromlott az i900 omniám kijelzője. Nem engedte meg hogy a billentyűzárat kikapcsoljam (volt már ilyen máskor is), ezért újraindítottam mint mindig. Utána megpróbáltam a pin kódomat beütni, de nem reagált semmire sem. Van még rá garancia, csak attól tartok, hogyha én most elviszem szervizbe és észreveszik, hogy nem a gyári rom van rajta, akkor ugrott a garancia. Ilyenkor mi a teendő?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv
Kata
Nem tudod visszatenni a gyári romot?
Ahhoz nem kell csak egy SR vagy ki-bekapcs.
A Pin kód kérést egy másik telefonba áttéve a simet ki tudod kapcsolni.
(sosem értettem miért jó az a Pin kód kérés pda-nál  :shock: )
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető Kata90

  • Hozzászólások: 7
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Samsung I900
  • PDA ROM: I900DXID1
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1038 Dátum: 2010, 04 21, 22:42:27 »
Az a baj, hogy nem tudom hol tudom a gyári romot leszedni:S Akkor azt még ma este megcsinálnám és holnap vihetném a szervizbe.

Nem elérhető djmorphy

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 4584
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA ROM: Android 5.0.2
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1039 Dátum: 2010, 04 21, 23:03:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az a baj, hogy nem tudom hol tudom a gyári romot leszedni:S Akkor azt még ma este megcsinálnám és holnap vihetném a szervizbe.
Én Anzo ROMjával vittem visza a Samsung szervizbe. Mondjuk én használtan vettem szóval lett volna fedezetem, hogy pislogok hogy "há' én ezt nem tudtam hogy nem gyári" de kívácsni voltam. Kaptam egy 4 oldalas dokumentumot amibe leírják, hogy ejnye-bejnye és hogy emiatt rosszabb lehet az üzemidő stb... visszarakták a Vodás ROM-ot és lockolták.

A ROM-okat a pfc.trek.hu-n találod
Egy off csapattaggal, hogy lehet a legjobban kiszúrni? Ha moderátor lesz by mqmeszi

Nem elérhető Kata90

  • Hozzászólások: 7
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Samsung I900
  • PDA ROM: I900DXID1
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1040 Dátum: 2010, 04 21, 23:14:21 »
Köszönöm szépen! Már csak azt kell kiderítenem, hogy milyen rom volt rajta eredetileg, ugyanis én is használtan vettem.

You are not allowed to view links. Register or Login
Én Anzo ROMjával vittem visza a Samsung szervizbe. Mondjuk én használtan vettem szóval lett volna fedezetem, hogy pislogok hogy "há' én ezt nem tudtam hogy nem gyári" de kívácsni voltam. Kaptam egy 4 oldalas dokumentumot amibe leírják, hogy ejnye-bejnye és hogy emiatt rosszabb lehet az üzemidő stb... visszarakták a Vodás ROM-ot és lockolták.

A ROM-okat a pfc.trek.hu-n találod

Nem elérhető djmorphy

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 4584
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA ROM: Android 5.0.2
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1041 Dátum: 2010, 04 21, 23:17:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönöm szépen! Már csak azt kell kiderítenem, hogy milyen rom volt rajta eredetileg, ugyanis én is használtan vettem.
Van rajta a Logo a hangszóró felett? Vodafone T-Mobile Pannon
Egy off csapattaggal, hogy lehet a legjobban kiszúrni? Ha moderátor lesz by mqmeszi

Nem elérhető Kata90

  • Hozzászólások: 7
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Samsung I900
  • PDA ROM: I900DXID1
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1042 Dátum: 2010, 04 21, 23:57:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Van rajta a Logo a hangszóró felett? Vodafone T-Mobile Pannon

Nincs, kártyafüggetlen.

Nem elérhető djmorphy

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 4584
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA ROM: Android 5.0.2
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1043 Dátum: 2010, 04 22, 00:04:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nincs, kártyafüggetlen.
Azt sajnos nemtudom, hogy a kártyafüggetlenekre melyiket teszik fel
Egy off csapattaggal, hogy lehet a legjobban kiszúrni? Ha moderátor lesz by mqmeszi

Nem elérhető Kata90

  • Hozzászólások: 7
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Samsung I900
  • PDA ROM: I900DXID1
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1044 Dátum: 2010, 04 22, 07:15:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azt sajnos nemtudom, hogy a kártyafüggetlenekre melyiket teszik fel

Amikor elvitted a telefonodat a szervizbe, akkor mi volt a baja?

Nem elérhető gabes

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5522
  • sentinel
  • Navigáció / Navigation: motonav
  • PDA: Nexus One, SGS3, Nexus7
  • PDA ROM: CM-7 Nightly / XXDLI5 (rooted)
  • Skype: Goose-WF1
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1045 Dátum: 2010, 04 22, 10:48:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Amikor elvitted a telefonodat a szervizbe, akkor mi volt a baja?
Tegyél rá egy HK2-s szerviz ROM-ot, azzal nem lesz gond a garival! ;)
Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja? :hmm:

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Ibolya512

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4269
  • Nem: Nő
  • Navigáció / Navigation: iGO
  • PDA: Iphone 6s, Ipad2, S4 mini I9195,
  • PDA ROM: iOS 10.3.1, I9195XXUCNK1 - 4.4.2,
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1046 Dátum: 2010, 04 22, 13:13:06 »
Sziasztok! Hétfőn elvittem az Omniát az Aradi utca-i Samsung szervizbe, a digitalizáló kezdett haldokolni. Már csak a Samsung garim van a drágaságra. Kérték a számlát is, de mivel magán személytől vettem így nincs. Ajánlották, hogy vigyem ki Budaőrsre.
Elvittem a szervizbe, átvették, nekik elég volt a gari levél, 4-5 napra igérték, nagyon udvariasak és segítőkészek voltak.
Ma, csütörtök reggel jött az sms, hogy mehetek érte.  :D :taps: :taps:
Kicserélték gariba a gigitalizálót, az antennát és a hangerő gombot. :D
Minden super!!   :ok: :taps: :taps: Most töltésre szorul és ha kész máris pakolom vissza Anzo M2D HUN romját.  ;)  :D Természetesen romot is frissítettek. Nagyon jó lett a digitalizáló csere után, nagyon örülök neki.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Geroy

  • Hozzászólások: 705
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: HTC Desire
  • PDA ROM: MIUI by pzoley
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1047 Dátum: 2010, 04 22, 15:59:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok! Hétfőn elvittem az Omniát az Aradi utca-i Samsung szervizbe, a digitalizáló kezdett haldokolni. Már csak a Samsung garim van a drágaságra. Kérték a számlát is, de mivel magán személytől vettem így nincs. Ajánlották, hogy vigyem ki Budaőrsre.
Elvittem a szervizbe, átvették, nekik elég volt a gari levél, 4-5 napra igérték, nagyon udvariasak és segítőkészek voltak.
Ma, csütörtök reggel jött az sms, hogy mehetek érte.  :D :taps: :taps:
Kicserélték gariba a gigitalizálót, az antennát és a hangerő gombot. :D
Minden super!!   :ok: :taps: :taps: Most töltésre szorul és ha kész máris pakolom vissza Anzo M2D HUN romját.  ;)  :D Természetesen romot is frissítettek. Nagyon jó lett a digitalizáló csere után, nagyon örülök neki.
Hmm..Öröm ilyen jó híreket is hallani. Egyébként a Budaőrsi szervizről ha jól figyelgettem, eddig csak jókat írtak...
"Nem mindegy, hogy farkasokkal táncoló, vagy táncosokkal farkaló."

Nem elérhető djmorphy

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 4584
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA ROM: Android 5.0.2
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1048 Dátum: 2010, 04 22, 20:13:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Amikor elvitted a telefonodat a szervizbe, akkor mi volt a baja?
Digitalizert cseréltettem benne
Egy off csapattaggal, hogy lehet a legjobban kiszúrni? Ha moderátor lesz by mqmeszi

Nem elérhető rol_ler

  • Hozzászólások: 15
  • PDA: Galaxy SII
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #1049 Dátum: 2010, 04 27, 17:18:49 »
Reset, on/off gomb, hangszóró, vibrálás nem működött. Leadtam márkaszervizbe West End-en keresztül. Ma értesítettek, hogy br. 94.000,-Ft-ért javítanák, felsorolni sem tudom, hogy miket kellene cserélni (előlap, hátlap, led(?), objektív plexi stb).
Vigyem el máshová?
Normális ez?
Kellhet valakinek alkatrésznek?