2024, 07 03, 09:07:21
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...  (Megtekintve 133787 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

rstwingo

  • Vendég
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...
« Reply #500 Dátum: 2013, 07 05, 06:55:57 »
Simplistic Framework V3.6 MF2,ME6

You are not allowed to view links. Register or Login

A Playen is frissült a simplistic Control

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...
« Reply #501 Dátum: 2013, 07 05, 12:38:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Simplistic Framework V3.6 MF2,ME6

You are not allowed to view links. Register or Login

A Playen is frissült a simplistic Control

Ez jó! :)

Nem elérhető Hattori_Hanso

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2074
  • Nem: Férfi
  • E25:17
  • PDA: Iphone 15 Pro Max
  • PDA ROM: 17.1(21B80)
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...
« Reply #502 Dátum: 2013, 07 05, 12:40:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez jó! :)

Ezt rá lehet flash-elni az előző verzára.......


Ez kérdés akart lenni :)
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

rstwingo

  • Vendég
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...
« Reply #503 Dátum: 2013, 07 05, 12:53:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezt rá lehet flash-elni az előző verzára.......


Ez kérdés akart lenni :)

Az attól függ, milyen az alapromod szerintem
Belenéztem és MF2-s cuccból van csinálva, így szerintem csak MF2 és ME6-s romokra lehet biztonsággal
feltenni, de ez nem azt jelenti, hogy nem lehet jó másra is, csak rizikós

Nem elérhető Hattori_Hanso

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2074
  • Nem: Férfi
  • E25:17
  • PDA: Iphone 15 Pro Max
  • PDA ROM: 17.1(21B80)
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...
« Reply #504 Dátum: 2013, 07 05, 12:56:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az attól függ, milyen az alapromod szerintem
Belenéztem és MF2-s cuccból van csinálva, így szerintem csak MF2 és ME6-s romokra lehet biztonsággal
feltenni, de ez nem azt jelenti, hogy nem lehet jó másra is, csak rizikós

Nekem me6 van, végül is mind1 is, mert minden recovery telepítés előtt csinálok mentést.....azért kószi
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető SzAttis

  • Hozzászólások: 4
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy Note II
  • PDA ROM: N7100MAXDMA2
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...
« Reply #505 Dátum: 2013, 07 19, 19:59:09 »
Az lenne a kérdésem,hogy a leírás szerint rootolást bekapcsolt készülékkel kell végezni,vagy download-módban???

Nem elérhető SzAttis

  • Hozzászólások: 4
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy Note II
  • PDA ROM: N7100MAXDMA2
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...
« Reply #506 Dátum: 2013, 07 19, 20:16:38 »
Jah,és azzal is szembesültem,hogy az én build számom DMB2,de pont ezt nem találtam meg a toolkitben csak DMA3-BMC1-t ha a kötőjel a -tól -ig-et jelenti akkor gondolom ez az?! Ausztriai T-mobil-os a telóm!

rstwingo

  • Vendég
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...
« Reply #507 Dátum: 2013, 08 03, 07:10:27 »
A legfrissebb PC-s Odint lefordítottam magyar nyelvre, csak itt és csak most

You are not allowed to view links. Register or Login

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...
« Reply #508 Dátum: 2013, 08 03, 10:38:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A legfrissebb PC-s Odint lefordítottam magyar nyelvre, csak itt és csak most

You are not allowed to view links. Register or Login

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönet a többiek nevében is! :)
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető dani

  • Hozzászólások: 101
  • Navigáció / Navigation: sdfasd
  • PDA: note II
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...
« Reply #509 Dátum: 2013, 08 03, 10:56:40 »
Hali!

Nekem a build számnál ez a 4 utsó karakter DME6 akkor nekem mit kell beírni a toolkitben?
Független a teló. Vagy csak az számít h egyezzen az első 4 karakter meg a fw?

Nem elérhető bonavince

  • Hozzászólások: 51
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo,S
  • PDA: SM-N910C
  • PDA ROM: XXU1COJ5
  • Skype: bonavince
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...
« Reply #510 Dátum: 2013, 08 12, 08:37:49 »
Üdv. Kérdésem lenne . Szeretném ez helyett.. X-Rom-V3.1-Deodexed-...ezt felrakni....MEREPARTOS_N7100XXDME6_OXXDMF1_XXDME4_HU_FUGGETLEN_HOME1-MultiUI..kell valami varázslat a törléseken kivül? Köszi!!előre is

wallachi

  • Vendég
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...
« Reply #511 Dátum: 2013, 08 12, 10:33:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv. Kérdésem lenne . Szeretném ez helyett.. X-Rom-V3.1-Deodexed-...ezt felrakni....MEREPARTOS_N7100XXDME6_OXXDMF1_XXDME4_HU_FUGGETLEN_HOME1-MultiUI..kell valami varázslat a törléseken kivül? Köszi!!előre is

nfs backup

Nem elérhető bonavince

  • Hozzászólások: 51
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo,S
  • PDA: SM-N910C
  • PDA ROM: XXU1COJ5
  • Skype: bonavince
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...
« Reply #512 Dátum: 2013, 08 13, 06:08:24 »
Király...nem talál hálózatot ..!!!?

Nem elérhető lasse001

  • Hozzászólások: 729
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Waze - Sygic
  • PDA: Samsung Galaxy S10+ Prism Black ; HUAWEI MediaPad M3 8.4
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...
« Reply #513 Dátum: 2013, 08 13, 06:38:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Király...nem talál hálózatot ..!!!?
Az ime-ed megvan?

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...
« Reply #514 Dátum: 2013, 08 13, 09:31:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az ime-ed megvan?
International Mobile Station Equipment Identity

IMEI

Ezzel illik tisztában lenni...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető bonavince

  • Hozzászólások: 51
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo,S
  • PDA: SM-N910C
  • PDA ROM: XXU1COJ5
  • Skype: bonavince
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...
« Reply #515 Dátum: 2013, 08 13, 13:15:24 »
Sajna én is tisztában vagyok!!!DE bamba fejemmel lemaradt ,s nem tudom miért. De nincs mentésem róla.DME6 az most visszahozta tudok róla telefonálni. meg minden müködik !! csak gondolom nem tudok majd már más rom ot felteni majd :(

Nem elérhető bonavince

  • Hozzászólások: 51
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo,S
  • PDA: SM-N910C
  • PDA ROM: XXU1COJ5
  • Skype: bonavince
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...
« Reply #516 Dátum: 2013, 08 13, 13:22:06 »
Tehát most ez van fent:REPARTOS_N7100XXDME6_OXXDMF1_XXDME4_HU_FUGGETLEN_HOME
és hál az égnek mükszik(eddig). most a telefonon van egy efs Blakput de csak sajna az a tegnapi (X-Rom-V3.1-Deodexed-ME1-MultiUI) telepítésből származik-gondolom- vagy abban is van az eredeti imei szám?

Nem elérhető Hattori_Hanso

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2074
  • Nem: Férfi
  • E25:17
  • PDA: Iphone 15 Pro Max
  • PDA ROM: 17.1(21B80)
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...
« Reply #517 Dátum: 2013, 08 13, 13:25:26 »
Én most nem értek valamit, kérem valaki magyarazza el nekem, mondjuk Macika legyszives...
Én már elég sok romot ki próbaltam, újat, régit egyaránt. De mindig ki kötök ennél a dme6-nál deodexes verzánál. Soha nem volt gond semmivel..... Mire kell, hogy figyeljek, hogy nehogy belefussak ilyenbe.
Mondjuk az igazsághoz hozzá tartozik, hogy én a recovery-ban mindig teljes mentést csinálok, tehát system, data, efs és minden kutyafüle mentésre kerül.

Előre is köszöm a választ.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető bonavince

  • Hozzászólások: 51
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo,S
  • PDA: SM-N910C
  • PDA ROM: XXU1COJ5
  • Skype: bonavince
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...
« Reply #518 Dátum: 2013, 08 13, 13:58:29 »
Jó...tudom láthatatlan kezeitek ott tornyosulnak fejem felet -ÚGYE MI MEG MONDTUK- de hidd el meg van igy is a bajom ...segítség kell (s nem valami más! :ima:

wallachi

  • Vendég
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...
« Reply #519 Dátum: 2013, 08 13, 15:01:29 »
Fel lehet mar tenni az ujabb MF2 - MG1 romot is a DME6 telepitese utan, csak elotte vissza kell normalisan allitani gyarira.
Erre a legjobb megoldas rstwingo alltal feltoltott repartos rom (amelyik nektek kell fuggetlen,vagy szollgaltatos).
Az efs mentese tok mindegy melyik rombol van, lehet az uj vagy regi,csak mukodo legyen. Nem fugg a rom tipusatol. Ha sikerul lementeni akkor jol tedd el, mert szukseg lehet ra kesobb is ( lehetoleg tobb helyen legyen elmentve a gepeden,es nem a telefonon!)
A full backup nem ugyan az,es nem helyettesiti az nfs backup-ot. Leiras talalhato a GY.I.K.-ban mit hogyan.



Hattori_Hanso sensei :

Eleg ha arra figyelsz, hogy ne kutyuld a romokat,foleg ne regit ujra,aztan vissza,aztan megint....
A DME6 valamilyen apropobol megvaltoztatja az extsd particiot,es azt az Istenert sem lehet mar helyrerakni utana. Mukodik, meg minden,de kizarja a rendszerbol,es tovabbiakban mar nem lesz hozzaferheto mount,es format szempontjabol.
Menmtes legyen mindig mindenrol....soha nem lehet tudni... (bar egy nfs mentes nelkuli recovery egy imei vesztes utan nem sokat segit  :))

Nem elérhető Hattori_Hanso

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2074
  • Nem: Férfi
  • E25:17
  • PDA: Iphone 15 Pro Max
  • PDA ROM: 17.1(21B80)
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...
« Reply #520 Dátum: 2013, 08 13, 15:26:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login



Hattori_Hanso sensei :

Eleg ha arra figyelsz, hogy ne kutyuld a romokat,foleg ne regit ujra,aztan vissza,aztan megint....
A DME6 valamilyen apropobol megvaltoztatja az extsd particiot,es azt az Istenert sem lehet mar helyrerakni utana. Mukodik, meg minden,de kizarja a rendszerbol,es tovabbiakban mar nem lesz hozzaferheto mount,es format szempontjabol.
Menmtes legyen mindig mindenrol....soha nem lehet tudni... (bar egy nfs mentes nelkuli recovery egy imei vesztes utan nem sokat segit  :))

Igen, nem érezted a szarkazmust a kérdésemben, semmi gond, lehet rosszul fogalmaztam... :)
A helyzet az, hogy eddig is sok romot próbáltam már ki, hol a kíváncsiság vitt rá, hol az unalom, de mindig vissza tettem a lementett dme6-ot.

Jómagam minden romolás előtt mentem az aktuális konfigot, minek során mentésre kerül a system, data, boot, recovery, cache, efs, modem is. 

Sosem tudatosan választom azokat a romokat amit kipróbálok, hogy ilyen verza olyan modem stb....hanem ha tetszik felrakom, ha unatkozom kipróbálom, de eddig mindig ment vissza a dme6.....lehet eddig szerencsém volt, én ezt is aláirom, de a dme6 mentésem eddig gond nélkül cuppant vissza.
Meg is fogadtam már egyébként korábban, hogy a következő rom amit fel fogok rakni az a 4.2 lesz, ami azóta már lehet sőt biztos, hogy 4.3 lesz, így már egy ideje nem romolgatok, hasra 2 hónapja lehet....

Szóval dióbélben nekem eddig nem volt gondom..... :)
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

wallachi

  • Vendég
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...
« Reply #521 Dátum: 2013, 08 13, 15:43:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen, nem érezted a szarkazmust a kérdésemben, semmi gond, lehet rosszul fogalmaztam... :)
A helyzet az, hogy eddig is sok romot próbáltam már ki, hol a kíváncsiság vitt rá, hol az unalom, de mindig vissza tettem a lementett dme6-ot.

Jómagam minden romolás előtt mentem az aktuális konfigot, minek során mentésre kerül a system, data, boot, recovery, cache, efs, modem is. 

Sosem tudatosan választom azokat a romokat amit kipróbálok, hogy ilyen verza olyan modem stb....hanem ha tetszik felrakom, ha unatkozom kipróbálom, de eddig mindig ment vissza a dme6.....lehet eddig szerencsém volt, én ezt is aláirom, de a dme6 mentésem eddig gond nélkül cuppant vissza.
Meg is fogadtam már egyébként korábban, hogy a következő rom amit fel fogok rakni az a 4.2 lesz, ami azóta már lehet sőt biztos, hogy 4.3 lesz, így már egy ideje nem romolgatok, hasra 2 hónapja lehet....

Szóval dióbélben nekem eddig nem volt gondom..... :)
Neked nem szerencsed volt,hanem nem pakoltal eszetlenul mindent ...  nem volt imei vesztesed,igy persze hogy visszamegy gond nelkul a mentes.
Amugy nekem most az uj MG1 modositott (sajat) valtozata van,es meg apro hiabakat sem talaltam eddig.
Akksiido hihetetlen (minimum 2- 2,5 nap ha sokat bongeszek, (ha nem nyomkodom akkor minimum 6 nap)alltalaban a hireket meg forumokat szoktam olvasni,de beesik neha fb is) , szerencsere mar egyre kevesebbszer kell gps-t hasznalnom (okos vagyok megtanultam az utvonalakat ahova jarok :)  ) , illetve zenet hallgatok fulessel de azt szinte mindig (bringan jol jon minden nap).

En is varom mar az uj jb verziot,de szerintem nagyobb a varakozas,mint amit plusszban adni fog valojaban. Majd meglatjuk

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...
« Reply #522 Dátum: 2013, 08 13, 19:25:15 »
Lehet menni ide-oda, csak a kernel-modem szabályait kell betartani, nem szabad egymáshoz nem illőket felrakni, ennyi változott, bár állítólag még azt is meg lehet csinálni, hogy régebbi kernelt, vagy modemet telepít az ember, csak nem szabad közben újraindítani a telefont.

Sokan beszívták, hiszen változtatott Samu és arra az eddigi több éves tapasztalat birtokában senki nem számíthatott, ők meg naná, hogy nem verték nagydobra.

Egy ideje nem ugrálok a ROM-ok közt, nagyon bejött a Torrente777 4.0, de ha változtatok, akkor már jó ideje kivárom az első fecskék tapasztalatait, avval sok bosszankodást megspóroltam már.

Egyébként én arról sima wipe-okkal ugrottam az Omega 18-ra, ami mindenben más, nem raktam semmilyen köztes ROM-ot. Nem ment el az EFS mappa. Sőt, már kernelt is cseréltem. Modemet nem, nincs rá okom, kernelt is a Boeffla igénye miatt.
- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Nem elérhető bonavince

  • Hozzászólások: 51
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo,S
  • PDA: SM-N910C
  • PDA ROM: XXU1COJ5
  • Skype: bonavince
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...
« Reply #523 Dátum: 2013, 08 13, 19:53:31 »
Szóval...tavasszal megvettem a drágaságot. kicsit nyúztam...majd CWM után feltettem (X-Rom-V3.1-Deodexed-ME1-MultiUI) működött is rendesen-csak hát nem nyugszik a vérem. itt jött a baj, NEM volt efs mentés...(valamiért lemaradt)majd tegnap feltettem a REPARTOS_N7100XXDME6_OXXDMF1_XXDME4_HU_FUGGETLEN_HOME rom-ot.
használtam is de nem igazán jött be-ne kérdezd miért-ekkor sem jutott eszembe az a fránya efs. de sajnos ekkor szembesültem hogy nem talál hálózatott  .Most viszont fent van a REPARTOS_N7100XXDME6_OXXDMF1_XXDME4_HU_FUGGETLEN_HOME rom müködik de nem tudom h most akkor ez marad mostmár,mert hát én ebből ezt vettem ki hogy itt a világvége. Ám az van ,hogy nekem ven fent Root explorer s nekem azt mondja hogy van IMEI szám meg minden egy efs_Blackup és azon belül van minden ami még januári dátumokkal van mentve. most akkor mi van? tudd valaki segíteni?

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Root, CWM, egyéb hasznos cuccok...
« Reply #524 Dátum: 2013, 08 13, 20:09:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
csak hát nem nyugszik a vérem. itt jött a baj, NEM volt efs mentés...
Ez olyan, mintha nem kötöd be a biztonsági övet az autóban és utána szidod az autód gyártóját, mert a légzsák átalakította az arcodat, a szélvédő meg a homlokodat  egy vétlen csattanás miatt.

Ha valaki nem bír a vérével és ANNAK ELLENÉRE is ROMolni akar, hogy (szinte) mindenki mondja, nem nagyon találni összességében jobb romot, mint a deodexed pre-rooted gyári DME6, semmi gond, SZÍVE JOGA, csak be KELL, KÖTELEZŐ! tartani a szabályokat.

Azt mondod, utólag mondjuk az okosságot. Sajnos ELŐTTE nem kérdeztél meg bennünket, így nem tudtuk előtte mondani...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill