2024, 03 28, 11:08:15
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános  (Megtekintve 322304 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Dátum: 2012, 10 07, 16:30:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát ha már nem lesz sávos, meg nem lesz el censored  gyárilag a gamma, akkor megéri.:D

Szoftveres problémára gondoltam, ugyanakkor állítólag nem pentile, hanem rgb a note2 kijelzője, ami jó dolog. :)

Tapatalk2-vel írtam a GT-P6800-ról


Nem elérhető Cyberpunk

  • Hozzászólások: 216
  • Navigáció / Navigation: nincs
  • PDA: Motorola Artix 4G
  • PDA ROM: 2.3.6
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #1 Dátum: 2012, 10 07, 16:53:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szoftveres problémára gondoltam, ugyanakkor állítólag nem pentile, hanem rgb a note2 kijelzője, ami jó dolog. :)

Tapatalk2-vel írtam a GT-P6800-ról

Ja RGB-s. Minden pixel-nek megvan a 3 subpixele. Kicsit fura az elrendezés, de RGB.

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #2 Dátum: 2012, 10 07, 16:56:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ja RGB-s. Minden pixel-nek megvan a 3 subpixele. Kicsit fura az elrendezés, de RGB.
A tesztelő kockák okosságán(?) kívül tessék mondani, ennek a Pentile vs. RGB-nek MI az értelme???
Miben és főleg miért jobb az RGB???
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető Cyberpunk

  • Hozzászólások: 216
  • Navigáció / Navigation: nincs
  • PDA: Motorola Artix 4G
  • PDA ROM: 2.3.6
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #3 Dátum: 2012, 10 08, 05:47:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A tesztelő kockák okosságán(?) kívül tessék mondani, ennek a Pentile vs. RGB-nek MI az értelme???
Miben és főleg miért jobb az RGB???

A pixelek elrendezése a különbség lényegében. A pentile matrix hézagos, és nem rendelkezik egy pixel az RGB-s elrendezésnél meglévő három subpixel-el.

Hátránya a nem túl éles kép, ami egy Note-nál is látható. Dióhéjban ennyi.

Nem elérhető k5.20

  • Hozzászólások: 1249
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #4 Dátum: 2012, 10 08, 10:23:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mi van?...nemtúl éles a kép a Note-odon??.... Szervizben voltál már a problémával? :D
Most komolyan... Te látsz ilyet a Note-on??  :hmm:

Ő és még egy fórumtárs aki erről írt, látja. :D
Állítólag, ha valaki egyszer észreveszi, annak vége, mert utáni mindig úgy fogja látni. :D :oops:
Én sem tartozom közéjük. Nem vagyok kiválasztott... de ezért kifejezetten hálás vagyok. :)

Félreértés (főleg veszekedés) ne legyen, nem bántani akarok senkit, de a probléma kicsit hajánál fogva előcibált.
Van jobb kijelző, nem vita tárgya. De a Note kijelzőjével szerintem a széles felhasználói körnek semmi baja.
Sajnos már ezt a kijelzőt is egyre messzebb kell tartanom magamtól, hogy lássam, így a "pentájlmátrixokat" sem érzékelem.
LG V10 (H960A) 32 GB - 4GB RAM

Nem elérhető Szkita

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2937
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic & Google
  • PDA: NOTE 10+
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #5 Dátum: 2012, 10 08, 10:34:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ő és még egy fórumtárs aki erről írt, látja. :D
Állítólag, ha valaki egyszer észreveszi, annak vége, mert utáni mindig úgy fogja látni. :D :oops:
Én sem tartozom közéjük. Nem vagyok kiválasztott... de ezért kifejezetten hálás vagyok. :)

Félreértés (főleg veszekedés) ne legyen, nem bántani akarok senkit, de a probléma kicsit hajánál fogva előcibált.
Van jobb kijelző, nem vita tárgya. De a Note kijelzőjével szerintem a széles felhasználói körnek semmi baja.
Sajnos már ezt a kijelzőt is egyre messzebb kell tartanom magamtól, hogy lássam, így a "pentájlmátrixokat" sem érzékelem.
:D :D :D
Azért tényleg kerüljük el a fölösleges vitákat!... senki nem írta, hogy baja van a Note kijelzőjével!.... Pusztán annyi hangzott el, hogy "láthatóan nem túl éles a képe"... Én ennek a látható részén poénkodok!!
szerintem ember nincs, aki egy "egészséges" Note-on bármilyen életlenséget, vagy pixelesedést látna!!

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #6 Dátum: 2012, 10 08, 11:42:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
:D :D :D
Azért tényleg kerüljük el a fölösleges vitákat!... senki nem írta, hogy baja van a Note kijelzőjével!.... Pusztán annyi hangzott el, hogy "láthatóan nem túl éles a képe"... Én ennek a látható részén poénkodok!!
szerintem ember nincs, aki egy "egészséges" Note-on bármilyen életlenséget, vagy pixelesedést látna!!

Azért ez nem teljesen igaz, pixelesedést elég könnyen ki lehet szúrni, főleg vékonyabb betűknél, vagy világos felületeknél (pl. a Samsungos Digital clock számainál is elég jól észrevehető).

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #7 Dátum: 2012, 10 08, 12:32:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
...nem bántani akarok senkit, de a probléma kicsit hajánál fogva előcibált....
Erről van szó PONTOSAN!

Egyszer valamelyik idióta kitalálta ezt, mert nem tudott mit leírni a tesztben, azóta mindenkinek szar a pentile, aki nem tud belegondolni...
Persze azt nem tudta a szerencsétlen tesztelő, hogy két okból szükséges a pentile, egyrészt az AMOLED tökéletlensége miatt (RGB-nél a kék szín telítettsége folyamatosan gyengül a kijelző élete során – sajnos elég korán – tessék visszagondolni az S2-esekre!), másrészt a fogyasztás (a sokkal kevesebb, de nagyobb méretű, alacsonyab szinten kihajtott kék subpixel) miatt is jobb.

Sajnos, aki nem képes ennek utánagondolni, utánaolvasni, az fikáz.

Észre kell venni, hogy itt tart az AMOLED ma, addig, míg nem lesz lehetőség egy Note 1-es méretű készülékbe ~4000 mAh-s akkumulátort méretnövekedés nélkül beleapplikálni, addig maradnak a fogyasztáscsökkentő megoldások.
Ha majd egyszer kijön valami új akkumulátortechnika, ami legalább a 1,5x-esét fogja tudni a mai lítiumos technikának és sikerült megoldani valami komoly technikai fejlesztéssel a - a többi színnel azonos méretű - kék AMOLED szubpixelek siralmas élettartamát, akkor lehet majd gondolkozni azon, hogy RGB legyen minden AMOLED-kijelzőben.

Addig csak az értetlenek trollkodnak ezen...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #8 Dátum: 2012, 10 08, 12:35:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azért ez nem teljesen igaz, pixelesedést elég könnyen ki lehet szúrni, főleg vékonyabb betűknél, vagy világos felületeknél (pl. a Samsungos Digital clock számainál is elég jól észrevehető).
És ha pixeles?
Ezt a baromságot is az iP-nek köszönhetjük, a retinakijelzőnek...
Merazfontos, azajóóó...

Manapság egy 120 centis HD-Ready plazmaTV pixelszáma van egy 5collos kijelzőn a tenyerünkben, de nem, nekünk fikázni kell... Mert miért nem FullHD ;)
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető Szkita

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2937
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic & Google
  • PDA: NOTE 10+
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #9 Dátum: 2012, 10 08, 13:47:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azért ez nem teljesen igaz, pixelesedést elég könnyen ki lehet szúrni, főleg vékonyabb betűknél, vagy világos felületeknél (pl. a Samsungos Digital clock számainál is elég jól észrevehető).
Én bizony csak akkor látom, amikor az 1 pixel vastag vonal kb. 5-10 fokban dől és elkezdem a képet nagyítani... ekkor valóban észrevehető... :hmm:
Most kipróbáltam és a legvékonyabb vonallal firkáltam(ami szerintem 1 pixeles) és amíg nem kezdem nagyítani, én semmit nem látok... pedig nemcsak az olvasó szemüvegemet használom, de még a forrasztó nagyítóm is itt van az arcom előtt... gyönyörű sima vonalak minden irányban!! :hmm: :hmm:

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #10 Dátum: 2012, 10 08, 13:50:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Erről van szó PONTOSAN!

Egyszer valamelyik idióta kitalálta ezt, mert nem tudott mit leírni a tesztben, azóta mindenkinek szar a pentile, aki nem tud belegondolni...
Persze azt nem tudta a szerencsétlen tesztelő, hogy két okból szükséges a pentile, egyrészt az AMOLED tökéletlensége miatt (RGB-nél a kék szín telítettsége folyamatosan gyengül a kijelző élete során – sajnos elég korán – tessék visszagondolni az S2-esekre!), másrészt a fogyasztás (a sokkal kevesebb, de nagyobb méretű, alacsonyab szinten kihajtott kék subpixel) miatt is jobb.

Sajnos, aki nem képes ennek utánagondolni, utánaolvasni, az fikáz.


Ez nagyon jó érv, csak kár, hogy nem áll meg a lábán, mivel a pentile kijelző ugyanúgy szenved a kék subpixel elöregedéséből adódó problémákkal (tán még jobban is mint az RGB-s).
A speciálisan Note-os blackclipping probléma még rárak erre egy lapáttal.

A Note 2 kijelzője elvileg egyébként RGB, csak a subpixelek elrendezése nem a szokásos.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #11 Dátum: 2012, 10 08, 13:53:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezt a baromságot is az iP-nek köszönhetjük, a retinakijelzőnek...

A jót könnyű megszokni, aztán már rögtön kiszúrod, ha más gyengébben teljesít.

Nem az volt a kérdés, hogy létkérdés az ilyen magas felbontás, hanem az, hogy látod-e a különbséget, vagy a pixelesedést a Note-on. Nos látható, a többi viszont már csak akadémiai vita :D

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #12 Dátum: 2012, 10 08, 14:06:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez nagyon jó érv, csak kár, hogy nem áll meg a lábán, mivel a pentile kijelző ugyanúgy szenved a kék subpixel elöregedéséből adódó problémákkal (tán még jobban is mint az RGB-s).
A speciálisan Note-os blackclipping probléma még rárak erre egy lapáttal.

A Note 2 kijelzője elvileg egyébként RGB, csak a subpixelek elrendezése nem a szokásos.
Na, itt tévedsz!
A kék subpixelek azért nagyobb (dupla) méretűek a pentilénél, hogy kisebb jellel lehessen meghajtani őket, ezáltal az előre jósolható haláltusájuk később következzen be.
És ne fordulhasson elő az, hogy két, azonos napon vásárolt, teljesen megegyező képminőségű S II közül az egyik 2 hónap múlva már műszerrel jól mérhető mértékben kevesebb kék tónust tud megjeleníteni (ha nem kapcsoljuk be egyáltalán addig a másikat). Ilyen probléma (legalábbis ennyi idő alatt) nem jön elő egy pentilés kijelzőnél.

A blackclippingnek meg hótt semmi köze a pentiléhez, Galaxy S-en, Galaxy Nexuson (és ide sorolhatnám az összes Nokia pentile-s modellt) sehol nem tapasztalható. Ez máshol lett elrontva.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #13 Dátum: 2012, 10 08, 14:08:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A jót könnyű megszokni, aztán már rögtön kiszúrod, ha más gyengébben teljesít.
Én valahogy úgy vagyok, hogy inkább használom 5,3 (5,5) collon a vacak pentile-t, mint hogy 3,5 collon vakoskodjak. Igen, 46 múltam. És senki sem lesz fiatalabb!
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető Szkita

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2937
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic & Google
  • PDA: NOTE 10+
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #14 Dátum: 2012, 10 08, 14:09:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nos látható, a többi viszont már csak akadémiai vita :D
Nos azért nem akadémiai, mert szerintem az pixelesedés, amit most is látok a közép kategóriás PC monitoromon minden leírt betűm görbületeinél... Nos ezeket nem látom a Note-omon...
Még a status bár tetején a százalékos akku kijelzésnél az a két kis karika a %-jelben, még azok is majdnem tökéletesek... :) :)

Nem elérhető Cyberpunk

  • Hozzászólások: 216
  • Navigáció / Navigation: nincs
  • PDA: Motorola Artix 4G
  • PDA ROM: 2.3.6
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #15 Dátum: 2012, 10 08, 14:12:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ő és még egy fórumtárs aki erről írt, látja. :D
Állítólag, ha valaki egyszer észreveszi, annak vége, mert utáni mindig úgy fogja látni. :D :oops:
Én sem tartozom közéjük. Nem vagyok kiválasztott... de ezért kifejezetten hálás vagyok. :)

Félreértés (főleg veszekedés) ne legyen, nem bántani akarok senkit, de a probléma kicsit hajánál fogva előcibált.
Van jobb kijelző, nem vita tárgya. De a Note kijelzőjével szerintem a széles felhasználói körnek semmi baja.
Sajnos már ezt a kijelzőt is egyre messzebb kell tartanom magamtól, hogy lássam, így a "pentájlmátrixokat" sem érzékelem.

Kár, hogy szar a gamma, gyárilag szar a kalibráció, sávosodik, meg black clipping-el, ezt leszámítva ja nem rossz.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #16 Dátum: 2012, 10 08, 14:19:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na, itt tévedsz!
A kék subpixelek azért nagyobb (dupla) méretűek a pentilénél, hogy kisebb jellel lehessen meghajtani őket, ezáltal az előre jósolható haláltusájuk később következzen be.
És ne fordulhasson elő az, hogy két, azonos napon vásárolt, teljesen megegyező képminőségű S II közül az egyik 2 hónap múlva már műszerrel jól mérhető mértékben kevesebb kék tónust tud megjeleníteni (ha nem kapcsoljuk be egyáltalán addig a másikat). Ilyen probléma (legalábbis ennyi idő alatt) nem jön elő egy pentilés kijelzőnél.

A blackclippingnek meg hótt semmi köze a pentiléhez, Galaxy S-en, Galaxy Nexuson (és ide sorolhatnám az összes Nokia pentile-s modellt) sehol nem tapasztalható. Ez máshol lett elrontva.

Félreértettél, én nem vitatom az állításod igazát, mert igaz, amit írsz. Viszont ez nem oldja meg a problémát. A Note-om már a második kijelzőjét nyűvi, mert a gyárból már úgy jött ki, hogy foltos-csíkos volt a homogén felületek megjelenítése, amit pont a kék pixelek eltérő fényereje okozott.

A black clipping tudom, hogy nem pentile sajátosság, ez csak plusz hiba a Note esetében.

De mint írtam ez felettébb érdekes lesz a Note 2 esetében, mert az már nem pentile (legalábbis ezt írják róla).

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #17 Dátum: 2012, 10 08, 14:24:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nos azért nem akadémiai, mert szerintem az pixelesedés, amit most is látok a közép kategóriás PC monitoromon minden leírt betűm görbületeinél... Nos ezeket nem látom a Note-omon...
Még a status bár tetején a százalékos akku kijelzésnél az a két kis karika a %-jelben, még azok is majdnem tökéletesek... :) :)

Ez vagy te, én látom a pixelesedést ott is :D
Persze ez nem azt jelenti, hogy mindez zavarna, csak tény, hogy látható (legalábbis én látom).

Nem elérhető Cyberpunk

  • Hozzászólások: 216
  • Navigáció / Navigation: nincs
  • PDA: Motorola Artix 4G
  • PDA ROM: 2.3.6
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #18 Dátum: 2012, 10 08, 14:28:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Félreértettél, én nem vitatom az állításod igazát, mert igaz, amit írsz. Viszont ez nem oldja meg a problémát. A Note-om már a második kijelzőjét nyűvi, mert a gyárból már úgy jött ki, hogy foltos-csíkos volt a homogén felületek megjelenítése, ami pont a kék pixelek eltérő fényereje okozott.

A black clipping tudom, hogy nem pentile sajátosság, ez csak plusz hiba a Note esetében.

De mint írtam ez felettébb érdekes lesz a Note 2 esetében, mert az már nem pentile (legalábbis ezt írják róla).

A bc a hibás gamma következménye, nem pentile gond. De mindegy a lényeg, hogy az RGB-s a jobb, és szerencsére a Note 2 ilyen.

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #19 Dátum: 2012, 10 08, 14:42:02 »
Hááát, fiúk, itt áruljátok el magatokat, hogy csak az számít, amit olvastok mások (hozzá- vagy nem hozzáértő tollából), saját véleményalkotás meg....

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Tessék már megnézni!!!

Igaz, nem teljesen ugyanaz az elrendezés, mint a pentilénél, a lényeg azonban ugyanaz, 2-2 db RG-hez tartozik EGY DB dupla méretű B, ez nagyon messze van még az RGB-től!!!

Itt is pontugyanaz a cél, mint a pentilénél, kevesebb, de nagyobb méretű kék szubpixel használata, ezáltal a fogyasztás csökkentése és a kék stabilitásának, élettartamának növelése.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető Szkita

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2937
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic & Google
  • PDA: NOTE 10+
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #20 Dátum: 2012, 10 08, 14:52:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez vagy te, én látom a pixelesedést ott is :D
Persze ez nem azt jelenti, hogy mindez zavarna, csak tény, hogy látható (legalábbis én látom).
Ebben az esetben gratulálok.... és irigyellek...

Nem elérhető Cyberpunk

  • Hozzászólások: 216
  • Navigáció / Navigation: nincs
  • PDA: Motorola Artix 4G
  • PDA ROM: 2.3.6
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #21 Dátum: 2012, 10 08, 14:59:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hááát, fiúk, itt áruljátok el magatokat, hogy csak az számít, amit olvastok mások (hozzá- vagy nem hozzáértő tollából), saját véleményalkotás meg....

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Tessék már megnézni!!!

Igaz, nem teljesen ugyanaz az elrendezés, mint a pentilénél, a lényeg azonban ugyanaz, 2-2 db RG-hez tartozik EGY DB dupla méretű B, ez nagyon messze van még az RGB-től!!!

Itt is pontugyanaz a cél, mint a pentilénél, kevesebb, de nagyobb méretű kék szubpixel használata, ezáltal a fogyasztás csökkentése és a kék stabilitásának, élettartamának növelése.

Pentile matrixos elrendezésnél egy pixel csak R, és G-t tartalmaz, és az elrendezésnek köszönhetően közös a B. Ezért van az, hogy kevesebb a kék subpixel , mint a pixel szám.

A Note 2-nél ott van mindhárom subpixel, csak a kék 2x akkora, és merőlegesen van elrendezve, a másik kettőre.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #22 Dátum: 2012, 10 08, 15:19:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez vagy te, én látom a pixelesedést ott is :D
Persze ez nem azt jelenti, hogy mindez zavarna, csak tény, hogy látható (legalábbis én látom).

Én is látom, ha elég közelről nézem. 15-20 centiről már látszik a fekete vonalak szőrösödése, legjobban a villogó kurzoron látszik. Sőt, kb. 15 centiről már az egész képernyőn lehet látni az apró rácsokat, pixeleket a fehér képernyőn.

Nem elérhető Szkita

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2937
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic & Google
  • PDA: NOTE 10+
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #23 Dátum: 2012, 10 08, 15:33:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én is látom, ha elég közelről nézem. 15-20 centiről már látszik a fekete vonalak szőrösödése, legjobban a villogó kurzoron látszik. Sőt, kb. 15 centiről már az egész képernyőn lehet látni az apró rácsokat, pixeleket a fehér képernyőn.
Akkor félreértettem a dolgot(nem először) :hmm:... az, hogy pixelekből áll a képernyő egyértelműen látszik megfelelő nagyításban... én azt értem "pixelesedésen", amikor pl. a most írt egy pixel vastag betűim a hajlatoknár megtörnek...
És vessetek meg érte, de ezt nem veszem észre a Note-omon  :hmm:... Én bizony nem látok pixelek miatt megtört íveket, bármilyen kicsik legyenek azok az ívek... :oops:... ezért említettem a % jel kis karikáit... szerintem azok is szép ívű szabályos körök, ellentétben a most gépelt és a PC monitorján megjelenő "o" betűvel, vagy % jellel...
De ez mindegy is... :) :)

Nem elérhető szeszo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1460
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: HTC Ameo (IGO)
  • PDA: Samsung Galaxy Note 8
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #24 Dátum: 2012, 10 08, 15:55:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hááát, fiúk, itt áruljátok el magatokat, hogy csak az számít, amit olvastok mások (hozzá- vagy nem hozzáértő tollából), saját véleményalkotás meg....
Tessék már megnézni!!!

Igaz, nem teljesen ugyanaz az elrendezés, mint a pentilénél, a lényeg azonban ugyanaz, 2-2 db RG-hez tartozik EGY DB dupla méretű B, ez nagyon messze van még az RGB-től!!!

Itt is pontugyanaz a cél, mint a pentilénél, kevesebb, de nagyobb méretű kék szubpixel használata, ezáltal a fogyasztás csökkentése és a kék stabilitásának, élettartamának növelése.
Bizony ez RGB elrendezés, csak annak egy speciális változata. Minden egyes pixelben megvan a három alpixel, csak a kék egy kissé nagyobbacska. Így a ppi értéke teljesen megegyezik a normál RGB elrendezésű kijelzőjével.  ;)
A hátránya ennek az elrendezésnek inkább a színeltolódás a kék irányába, de sokkal kevésbé jellemző a pentiléhez képes.