2024, 04 19, 22:19:03
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános  (Megtekintve 324456 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #100 Dátum: 2012, 11 13, 21:01:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen, mert ez táblára szánt verzió.


Ezt nem tudtam.
De még S2-n is ment.  :taps:
Nem értem én ezt a kompatibilitás mizériát...
- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #101 Dátum: 2012, 11 13, 21:19:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszi! Quickpicet raktam fel, abban nem volt ilyen lehetőség :( De most, hogy a fényképszerkesztő progit felraktam samsung appsból, most már quickpicben a szerkesztésnél ezt is felkínálja, és ezzel lehet rajzolni is :) Szuper. Nyilván nem photoshopolni fogok, hanem pl ha vmit tovább kell küldenem, de 1-2 dolgot ki akarok satírozni, arra ez egy gyors megoldás. köszi :)

Van még pár dolog:

1) A not. bart lehúzva az automatikus fényerő bepipálása mellett miért lehet húzgálni a csúszkát és az mit csinál az pontosan? Kicsit magasabb/alacsonyabb automata fényerőt használ, ennyi, finomhangolás?

2)  A másik, hogy ki van kapcsolva a képstabilizátor, mégis ha fényképezőről videóra váltok, azért érezhetően csökken minden irányban a látószög, mintha zoomolna a készülék. Nálatok is? Ez miért van? Elég zavaró :( Pláne, hogy a videót legtöbbször a hang miatt közelebbről veszi az ember.

3) Ha fényképezőben átállítom felül az ikonokat, minden ok, viszont ha kilövöm az alkalmazásokat, megint az alapértelmezett ikonok állnak vissza, tehát nem mentődnek el a dolgok :( Néha ki kell lőnöm az alkalmazásokat, mert sajnos tapasztaltam lassulást. Sőt, többször sikerült váratlan újraindulást csinálnom.

4) Megoldható, hogy a fényképezőben a bal alsó sarokban található fotóra kattintáskor ne a gyári galéria jöjjön be, hanem pl a quickpic? Esetleg root után megy ez?

5) Ha telszámot hívok, az első csöngés előtt/alatt mindig és egy pillanatig tartó, 3-4 emelkedő hangot "zongoráz" le. Ez eléggé idegesít. Mi miatt van ez? Az is zavaró, hogy ha hívás van és lerakom, utána még 4 mp-ig mutatja a képernyőt és csak utána ugrik vissza a névjegyekhez. Sokszor utána mást kell hívnom, így dekkolhatok vagy nyomogathatom a vissza gombot. Erre van beállítási lehetőség, vagy itt is rakjak fel egy progit erre?  Oncallend -et például?

Bámulatos az akkumulátorideje, végre egy teló, aminél délután nem kell töltőhöz rohanni! :)


1. Igen.
2. Valóban úgy van, bevallom, én se tudom, miért.
3. Nekem újraindítások után is megjegyzi. Én se lassulást, se újraindulást nem tapasztaltam, pedig van rajta rezidens alkalmazás bőven. Power saving nincs bekapcsolva? Attól lassabb lehet, de az újraindulást esetleg valami progi okozhatja, nem?
4. Én nem tudok erre megoldást.
5. Ez a hang kikapcsolható a hívásbeállításoknál, nálam a 4. pont, Call alert. Itt állíthatóak vibrálások hívásfogadás és vége esetén, állapotjelző hangok: kapcsolás, percjelző, hívás vége hangok és a hívás közbeni értesítések engedélyezése-tiltása.
Hívás után azért vár, mert vannak ott olyan lehetőségek a hívással kapcsolatban, amit igényelhetsz, szerintem, ez jó, de ahogy írod, vissza gomb és vége.


Akksi valóban helytáll.  :ok:
- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #102 Dátum: 2012, 11 13, 21:22:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az zavart, hogy ha mar van egy 64-es kartyam, akkor most mar szinte mindent at akartam pakolni ra.
Ertve a hivatalos navik mappajat, amik a belsö SD-re települnek pl a Sygic vagy a TomTom.
A megoldas(pl. Sygic):
1. RootExplorer-vel a data/data/com.sygic.aura /shared_prefs mappaban a sygic_settings.xml soraiban atirva az "sdcard0"-at  ""extSdCard""-ra.
2. kilepes es mentes
3. a belsö Sd-en levö Sygic mappa athelyezese külsö SD-re
4. adatok törlese nelkül uninstall az ( alkalmazaskezelöböl ! ) a Sygic

es itt jön az erthetetlen ficsör!  :D

5. install a mentett Sygic apk -telepites utan nem megnyitva!-csak kilepes!
6. A keszülek ujrainditasa es örülünk!  :D

TomTom-nal a metadata.xml fajlban ezt a sort kell atirni:
<url location="file://mnt/sdcard/tomtom/com.tomtom.europe"/>

erre:

<url location="file://mnt/extSdCard/tomtom/com.tomtom.europe"/>

a lepesek uazok mint a Sygicnel.  :)

Be kellene vezetni a köszönöm gombot...

Addig is: köszönöm!


Bár nekem csak Aura foglalja a helyet ott, neki megengedem, TomTom meg repült próba után, nem tetszett.
A harmadik meg a külsőn figyel, hhh  :taps:
Ja, Navigon is van. Még elférek azért.

De ez mehetne FAQ-ba, nem?  O->-
- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Nem elérhető prebuds

  • Hozzászólások: 316
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy Note 2
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #103 Dátum: 2012, 11 13, 21:34:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login

1. Igen.
2. Valóban úgy van, bevallom, én se tudom, miért.
3. Nekem újraindítások után is megjegyzi. Én se lassulást, se újraindulást nem tapasztaltam, pedig van rajta rezidens alkalmazás bőven. Power saving nincs bekapcsolva? Attól lassabb lehet, de az újraindulást esetleg valami progi okozhatja, nem?
4. Én nem tudok erre megoldást.
5. Ez a hang kikapcsolható a hívásbeállításoknál, nálam a 4. pont, Call alert. Itt állíthatóak vibrálások hívásfogadás és vége esetén, állapotjelző hangok: kapcsolás, percjelző, hívás vége hangok és a hívás közbeni értesítések engedélyezése-tiltása.
Hívás után azért vár, mert vannak ott olyan lehetőségek a hívással kapcsolatban, amit igényelhetsz, szerintem, ez jó, de ahogy írod, vissza gomb és vége.


Akksi valóban helytáll.  :ok:

Power saving nincs bekapcsolva, többször chromeban böngészésnél omlott össze a rendszer. Passz.

A kamerás beállítás visszaállítódása zavaró, de az jó hír, hogy másnál nem vesznek el a beállítások, mert akkor max újrarakom a rendszert.

A hangot ki tudtam így szedni, köszi! Keresgéltem, de nem találtam meg.

Nem elérhető wolfpapa

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2500
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic/iGO
  • PDA: iPhone 7/Xiaomi Mi 1A/ZTE Nubia Z17S/iPad Pro/Air 2
  • PDA ROM: az aktualis
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #104 Dátum: 2012, 11 14, 11:04:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Be kellene vezetni a köszönöm gombot...

Addig is: köszönöm!


Bár nekem csak Aura foglalja a helyet ott, neki megengedem, TomTom meg repült próba után, nem tetszett.
A harmadik meg a külsőn figyel, hhh  :taps:
Ja, Navigon is van. Még elférek azért.

De ez mehetne FAQ-ba, nem?  O->-

oooo!Danke!  :)
Az ötlet a Tomtom-bol jött, az nem az enyem!Ezt egyszerübb, mert csak RootExplorer-vel megnyitod a belsö SD-en a telepitett mappajat:tomtom/com.tomtom.dach vagy .eu/metadata.xml.
Egy nemet forumon olvastam. (nekem sem jön be igazan, de a DACH verzio(3 orszag) is 700Mb.
Viszont az uj Sygic 12.1.3. az rendesen odaver a mi harom betüsünk öt betüjenek is!
Igy elkezdtem keresgelni, hol van a lehetöseg az athelyezesre.  :)
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login   You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #105 Dátum: 2012, 11 14, 11:12:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen, mert ez táblára szánt verzió.

Külön az apk telepíthető Note-ra is.
Mondjuk szerintem elég átgondolatlan a menüje, de egy kis gyakorlás után jól használható cuccos.

Nem elérhető Bala

  • Hozzászólások: 1693
  • Nem: Férfi
  • PDA: SM-N960F DS 512GB
  • PDA ROM: N960FXXU2ARL2
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #106 Dátum: 2012, 11 14, 11:36:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
oooo!Danke!  :)
Az ötlet a Tomtom-bol jött, az nem az enyem!Ezt egyszerübb, mert csak RootExplorer-vel megnyitod a belsö SD-en a telepitett mappajat:tomtom/com.tomtom.dach vagy .eu/metadata.xml.
Egy nemet forumon olvastam. (nekem sem jön be igazan, de a DACH verzio(3 orszag) is 700Mb.
Viszont az uj Sygic 12.1.3. az rendesen odaver a mi harom betüsünk öt betüjenek is!
Igy elkezdtem keresgelni, hol van a lehetöseg az athelyezesre.  :)
Az új Sygic csak wifin hajlandó letölteni a programot? Mobilneten 0.3Mb-nál megáll.  :hmm:

Nem elérhető Bala

  • Hozzászólások: 1693
  • Nem: Férfi
  • PDA: SM-N960F DS 512GB
  • PDA ROM: N960FXXU2ARL2
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #107 Dátum: 2012, 11 14, 13:24:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az új Sygic csak wifin hajlandó letölteni a programot? Mobilneten 0.3Mb-nál megáll.  :hmm:
WiFi-n sikerült. Nagyon király!

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-N7100-ről

Nem elérhető wolfpapa

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2500
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic/iGO
  • PDA: iPhone 7/Xiaomi Mi 1A/ZTE Nubia Z17S/iPad Pro/Air 2
  • PDA ROM: az aktualis
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #108 Dátum: 2012, 11 14, 14:25:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
WiFi-n sikerült. Nagyon király!

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-N7100-ről
mondtam!  ;) :)
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login   You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető prebuds

  • Hozzászólások: 316
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy Note 2
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #109 Dátum: 2012, 11 14, 22:50:04 »
Talán sokan használtok Total commandert. Elég zavaró ,hogy nem lehet usb-vel csatlakoztatva megnyitni ott a telót, csak az intézőben. Itt a megoldás a total commanderes problémára: You are not allowed to view links. Register or Login

Total commanderben katt a letöltött fájlra, telepíti, aztán a hálózat fülön ott lesz a MediaAudio rész, amivel így el lehet érni a teló 2 részé

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #110 Dátum: 2012, 11 14, 23:24:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Talán sokan használtok Total commandert. Elég zavaró ,hogy nem lehet usb-vel csatlakoztatva megnyitni ott a telót, csak az intézőben. Itt a megoldás a total commanderes problémára: You are not allowed to view links. Register or Login

Total commanderben katt a letöltött fájlra, telepíti, aztán a hálózat fülön ott lesz a MediaAudio rész, amivel így el lehet érni a teló 2 részé

Ezért használom a Total Commander Ultimate Prime kiadást. Abban benne van minden, ami kellhet. :)

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-N7100-ről


Nem elérhető szacsa

  • Hozzászólások: 25
  • Nem: Férfi
  • PDA: One Plus 3
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #111 Dátum: 2012, 11 16, 07:45:12 »
Tudja valaki,hogy a két irányú hívás felvételt meg lehet e valahogy csinálni
 rootolás nélkül? A Note2 nem megy a CallRecorder.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #112 Dátum: 2012, 11 16, 07:56:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tudja valaki,hogy a két irányú hívás felvételt meg lehet e valahogy csinálni
 rootolás nélkül? A Note2 nem megy a CallRecorder.

You are not allowed to view links. Register or Login

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-N7100-ről


Nem elérhető szacsa

  • Hozzászólások: 25
  • Nem: Férfi
  • PDA: One Plus 3
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #113 Dátum: 2012, 11 16, 08:33:39 »
kösz megnézem!

Nem elérhető internal

  • Hozzászólások: 29
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Note 2 N7100
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #114 Dátum: 2012, 11 16, 11:22:20 »
Üdv, azt szeretném megkérdezni, hogy hol érdemes megvenni ezt a telót? Tudnátok ajánlani olyan helyet ahol függetlenben 2 év gyári garival adják? És lehetőleg nem 200k körül:D

You are not allowed to view links. Register or Login

Ez pl szerintetek jó vétel lenne?

Köszi, üdv

Nem elérhető Bala

  • Hozzászólások: 1693
  • Nem: Férfi
  • PDA: SM-N960F DS 512GB
  • PDA ROM: N960FXXU2ARL2
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #115 Dátum: 2012, 11 16, 11:29:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv, azt szeretném megkérdezni, hogy hol érdemes megvenni ezt a telót? Tudnátok ajánlani olyan helyet ahol függetlenben 2 év gyári garival adják? És lehetőleg nem 200k körül:D

You are not allowed to view links. Register or Login

Ez pl szerintetek jó vétel lenne?

Köszi, üdv
  :hmm: 152ért egész jó vételnek tűnik 24 hó gyártói garanciával..

Nem elérhető internal

  • Hozzászólások: 29
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Note 2 N7100
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #116 Dátum: 2012, 11 16, 11:32:52 »
Azért mégis fura, hogy máshol ebben a felállásban 180k min..

Nem elérhető Bala

  • Hozzászólások: 1693
  • Nem: Férfi
  • PDA: SM-N960F DS 512GB
  • PDA ROM: N960FXXU2ARL2
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #117 Dátum: 2012, 11 16, 11:37:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azért mégis fura, hogy máshol ebben a felállásban 180k min..
Ez igaz, főleg hogy pl. az S3-at is 220ért vettem nyáron az edigital-ban, és még most is 155..

Nem elérhető TpS

  • Hozzászólások: 2445
  • PDA: Huawei Medipad X2
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #118 Dátum: 2012, 11 16, 13:28:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv, azt szeretném megkérdezni, hogy hol érdemes megvenni ezt a telót? Tudnátok ajánlani olyan helyet ahol függetlenben 2 év gyári garival adják? És lehetőleg nem 200k körül:D

You are not allowed to view links. Register or Login

Ez pl szerintetek jó vétel lenne?

Köszi, üdv
Azért kérdezz rá, hogy biztos gyártói-e. Amikor Note1-et vettem, akkor belefutottam hasonló esetbe, szerencse, hogy rákérdeztem. Az eladó azt mondta a telefonban, hogy hibás az oldalon a kiírás, majd javítják, de még 2 hónap múlva is a hibás szöveg volt kint. (Gondolom csúsztatás volt a nem elég szemfüles vevőknek.)

Nem elérhető internal

  • Hozzászólások: 29
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Note 2 N7100
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #119 Dátum: 2012, 11 16, 14:33:04 »
Kösz a tanácsot. Ennél a boltnál történt ez veled?

Nem elérhető k5.20

  • Hozzászólások: 1249
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #120 Dátum: 2012, 11 16, 14:53:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kösz a tanácsot. Ennél a boltnál történt ez veled?

A TpS által linkelt bolt valódi gyártóit ad.(...most látom, hogy azt Te linkelted...) Másik fórumon többen is vettek tőlük, és többen elvitték a készüléket és papírokat a Telemax-szervizbe, ahol azt mondták nekik, hogy minden rendben van velük.
LG V10 (H960A) 32 GB - 4GB RAM

Nem elérhető torrente777

  • ROMMER
  • ****
  • Hozzászólások: 860
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: Galaxy Note8 Galaxy S8+Torrente777 Rom1. 0 Galaxy S7Edge Torrente777 Rom 1.0Galaxy S6EDGE Torrente777 Rom 1.0 Note4 N910C Torrente777 Rom 1.0 Samsung Galaxy Note3 Torrente777 Rom 5.0 One+one Torrente777 Rom 1.0 Samsung Galaxy Note 2 Torrente777 Rom 3.0
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #121 Dátum: 2012, 11 16, 15:00:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv, azt szeretném megkérdezni, hogy hol érdemes megvenni ezt a telót? Tudnátok ajánlani olyan helyet ahol függetlenben 2 év gyári garival adják? És lehetőleg nem 200k körül:D

You are not allowed to view links. Register or Login

Ez pl szerintetek jó vétel lenne?

Köszi, üdv
Aki a B tel nél akar vásárolni nyugodtan tegye meg én is ott vettem és minden frankó és 2 év samsung garanciával adják.Magyar gari levél lepecsételve imei matrica felragasztva.

Nem elérhető TpS

  • Hozzászólások: 2445
  • PDA: Huawei Medipad X2
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #122 Dátum: 2012, 11 16, 15:29:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kösz a tanácsot. Ennél a boltnál történt ez veled?
Nem ez volt, de már nem emlékszem, hogy melyik. Ott még azt is megpróbálták eljátszani, hogy tartozékok nélkül akarták adni, és nem tüntették fel az oldalon. Tetű cég volt.

Nem elérhető internal

  • Hozzászólások: 29
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Note 2 N7100
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #123 Dátum: 2012, 11 16, 15:57:46 »
Akkor a Bteles telón remélhetőleg nem fordulhat elő visszazárás rom csere után?

Nem elérhető torrente777

  • ROMMER
  • ****
  • Hozzászólások: 860
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: Galaxy Note8 Galaxy S8+Torrente777 Rom1. 0 Galaxy S7Edge Torrente777 Rom 1.0Galaxy S6EDGE Torrente777 Rom 1.0 Note4 N910C Torrente777 Rom 1.0 Samsung Galaxy Note3 Torrente777 Rom 5.0 One+one Torrente777 Rom 1.0 Samsung Galaxy Note 2 Torrente777 Rom 3.0
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Általános
« Reply #124 Dátum: 2012, 11 16, 16:06:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor a Bteles telón remélhetőleg nem fordulhat elő visszazárás rom csere után?
10000% hogy nem zár le mert én már azt is teszteltem.