2024, 09 29, 00:09:28

Szerző Téma: Sony Xperia sola  (Megtekintve 138236 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető korvin98

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Sony xperia sola
  • PDA ROM: nem tudom
Re: Sony Xperia sola
« Reply #75 Dátum: 2013, 03 16, 21:14:20 »
Sziasztok

Megpróbáltam rootolni a solám de nem sikerült...:/
odáig eljutottam h visszaállítom de utána nem csinál semmit
mi lehet a gond?

Nem elérhető cisco22

  • Hozzászólások: 16
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Sony Xperia Sola
  • PDA ROM: 2.3.7 Gingerbread
  • Skype: Budapest
Re: Sony Xperia sola
« Reply #76 Dátum: 2013, 03 21, 11:53:37 »
Sziasztok!

Mostanában csinál olyat a Solám, hogy amikor feloldanám a képernyőt akkor lefagy! :( Néha kiirja hogy az Xperia kezdőképernyő leállt meg ilyesmik. Mi történt? Eddig nem csinálta.

Nem elérhető M3dv3

  • Hozzászólások: 5
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Sony Xperia Sola
  • PDA ROM: Android 4.0.4 ICS
  • Skype: medve000413
Re: Sony Xperia sola
« Reply #77 Dátum: 2013, 03 21, 18:19:14 »
Sziasztok!
Még új vagyok, és azt szeretném kérdezni, hogy hoyan lehet playről a memóriakártyára telepíteni játékokat+ előre telepített játékokat hogy lehet memóriakártyára tenni?(a telefonom rootolt)
Köszi!

Nem elérhető Endy07

  • Hozzászólások: 5
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Sony Xperia Sola. 2014.08.19-től HTC One M8
  • PDA ROM: Android 4.4.4
Re: Sony Xperia sola
« Reply #78 Dátum: 2013, 03 25, 12:46:50 »
Sziasztok!

Rootolni szeretném a Solámat de sehogy se megy :S Írtátok, h van, h 4-5-jére sikerül, nekem tizedjére se :S Sikerül felrakni a 10-es kernelt, azon a root is működik de utána mikor felrakom az új kernelt már nem lesz rajta a SuperSU és nincs root jogom :( Segítsetek légyszi! Leírom én hogy csináltam hátha mégis elrontottam valamit:

 A telefonon az alvó módot 30 percre rakom, az ismeretlen fájlokat kipipálom, engedélyezem az álhelyeket és kipipálom az usb hibakeresést is. Flashtool 0.9.9.0.-t használok. A Firmwares mappába bemásolom a 2 kernelt. Flashtoolt megnyitom, kis villám ikon, flashmode, kiválasztom a 10-es kernelt és ok. Várok amíg előjön az ablak. Lehúzom a telót, kikapcsolom, várok egy kicsit és bekapcsolásnál nyomva tartom a hangerő le gombot. Meg is csinálja szépen, lecseréli a kernelt. A telepítések végén előjön a Power off (vagy most nem is tom fejből mit ír) rányomok, elindítom. Megint beállítgatom, hogy a telefonon az alvó módot 30 percre rakom, az ismeretlen fájlokat kipipálom, engedélyezem az álhelyeket és kipipálom az usb hibakeresést is. Elindítom a root with restoret, 1-est nyomok, megnyomom a visszaállítást, újraindul meg minden, SuperSU az alkalmazások között a flashtool is írja, hogy busybox van rajta. (Lehet az a baj, hogy a flashtoolt nem zártam be közbe? Ez most ugrott be.) A flashtoolba megint villám, flashmode, 54-es kernel, megint az ablak, lehúzom, kikapcsolom, bekapcsnál hang le. Meg is csinálja, az új kernel van rajta csak épp SuperSU és root nincs :(

Segítsetek légyszi, hogy mit ronthattam el, már próbáltam legalább 10x de nem lett jó :S Esetleg a Flashtoolba nem állítottam be vmit jól? A wipek kipipálva, azon kívül semmi, firmware contentet se jelöltem be. Vagy gyári beállítás visszaállítása segíthetne? Előre is köszönöm a segítséget!!!

Üdv: Endy

Nem elérhető M3dv3

  • Hozzászólások: 5
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Sony Xperia Sola
  • PDA ROM: Android 4.0.4 ICS
  • Skype: medve000413
Re: Sony Xperia sola
« Reply #79 Dátum: 2013, 03 25, 14:22:18 »
Endy!

Ezt a leírást kövesd: You are not allowed to view links. Register or Login
az utolsó hozzászólás, vagy azt a leírást ami ezen az oldalon van (1. oldal)
a kettő leírás szinte ugyan az, de én leírtam a flashtool használatát is!

Üdv

Nem elérhető Endy07

  • Hozzászólások: 5
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Sony Xperia Sola. 2014.08.19-től HTC One M8
  • PDA ROM: Android 4.4.4
Re: Sony Xperia sola
« Reply #80 Dátum: 2013, 03 25, 17:08:43 »
Sikerült! Köszi Medve!

Ott rontottam el, hogy a Flashtoolnál nem telepítettem a Sola driverét meg a Flashtoolba nem pipáltam ki semmit.

Még 1x köszi! :D

Nem elérhető M3dv3

  • Hozzászólások: 5
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Sony Xperia Sola
  • PDA ROM: Android 4.0.4 ICS
  • Skype: medve000413
Re: Sony Xperia sola
« Reply #81 Dátum: 2013, 03 27, 14:11:33 »
Nagyon szívesen  ;)

Nem elérhető M3dv3

  • Hozzászólások: 5
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Sony Xperia Sola
  • PDA ROM: Android 4.0.4 ICS
  • Skype: medve000413
Re: Sony Xperia sola
« Reply #82 Dátum: 2013, 03 28, 12:14:52 »
FIGYELEM!! SONY XPERIA SOLA BELSŐ TÁRHELY CSERE SD KÁRTYÁRA!!! You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető M3dv3

  • Hozzászólások: 5
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Sony Xperia Sola
  • PDA ROM: Android 4.0.4 ICS
  • Skype: medve000413
Re: Sony Xperia sola
« Reply #83 Dátum: 2013, 03 28, 12:57:44 »
+ egy kis ram bővítés swappal:
Töltsd le ezt:  :warez: vagy vedd meg a You are not allowed to view links. Register or Login
Installáld fel
Menj rá hogy Optimal value
Pipáld ki: Swap activ,  Autorun
Várj!

Nem elérhető netcore

  • Hozzászólások: 93
  • Nem: Férfi
  • PDA: galaxy spica
  • PDA ROM: 2.2
  • Skype: -
Re: Sony Xperia sola
« Reply #84 Dátum: 2013, 04 02, 14:52:01 »
szuper lenne ha működne, telepítéskor azt írja nincs elég hely... pedig van 2giga...és nem az sd kártyán!

Nem elérhető shanco

  • Hozzászólások: 52
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Huawei Honor 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: Sony Xperia sola
« Reply #85 Dátum: 2013, 04 04, 11:33:58 »
Sziasztok!
Lenne 1 kérdésem, le szeretnék tiltani pár telefonszámot de úgy hogy mások el tudjanak érni és Én is tudjak hívást kezdeményezni, csak a letiltott számról ne tudjanak elérni.
A telefonon ICS 4.0.4  Buildszám: 6.1.1.B.1.54

pl: fekete lista vagy ilyesmi.

A válaszokat előre is köszönöm!  :)
   

Nem elérhető kleingy

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2417
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: OnePlus 5, TabS 8.4
Re: Sony Xperia sola
« Reply #86 Dátum: 2013, 04 04, 12:32:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Lenne 1 kérdésem, le szeretnék tiltani pár telefonszámot de úgy hogy mások el tudjanak érni és Én is tudjak hívást kezdeményezni, csak a letiltott számról ne tudjanak elérni.

pl: fekete lista vagy ilyesmi. 
Playen írd be, hogy "call blocker".  :)

Nem elérhető shanco

  • Hozzászólások: 52
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Huawei Honor 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: Sony Xperia sola
« Reply #87 Dátum: 2013, 04 04, 19:29:10 »
Köszi! :ok:

Nem elérhető Johnie

  • Hozzászólások: 4
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Xperia Sola
  • PDA ROM: Android 4.0.4
Re: Sony Xperia sola
« Reply #88 Dátum: 2013, 04 06, 12:09:44 »
FIGYELEM!! SONY XPERIA SOLA BELSŐ TÁRHELY CSERE SD KÁRTYÁRA!!! You are not allowed to view links. Register or Login

Sziasztok!
Valaki le tudná írni magyarul is ezt a   belső tárhely --- SD kártya tárhely csere dolgot?
Annyira nem tudok angolul , hogy tudjam értelmezni a leírtakat. Köszönöm előre is.

Medve!  Köszönöm a leírást a Sola rootolásáról, sikerült megcsinálnom elsőre , pedig még 2.3.7-es Android volt rajta reggel    :)

Nem elérhető kukli1

  • Hozzászólások: 1
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: iGo
  • PDA: Xperia Sola
  • PDA ROM: 4.0.4
  • Skype: kukliwalami
Re: Sony Xperia sola
« Reply #89 Dátum: 2013, 04 08, 20:22:16 »
Sziasztok. Remélem érthetően fogom leirni a gondom, és remélem tudok kapni rá megfelelő választ, hogy mégis mit is kellene most tennem. Neki is kezdek :D

Az a helyzetem állt elő, hogy sokan mondogatták már azt, hogy MT27-re a ICS verzió roppant elegáns, nagyszerű, szép, és jobb a kezelhetőség. Na én már 3 hónap 2.3as android használat után úgy döntöttem, hogy na legyen felteszem én is a 4.0át. Átmentem a folyamatokon a PC Companion segitségével a frissitésen, mivel alapból az jelezte, hogy van egy frissités. Megcsináltam a frissitést kisebb nagyobb szenvedésekkel. Bekapcsolt a mobilom, elsőnek minden rendbennek tűnt. Használom, használom, és egyre több hibákat találok a készülékemben:     
1) Elsőként megemliteném a nagyon erős laggolást, ami eddig sosem lépett fel. (Minek is kellene fellépni egy Dual-Core os mobilnak?? :) )
2) Videó nézése közben a kép és a hang késik, és lehetlen rendessen megnézni akár 1 rendes kamerázott videót.
3) Borzasztó gyorsan merül. Normál használat után fél nap és lemerül.
4) Mostmár még a kompi sem akarja felismerni.
5) Töltőre akasztva nem tudom kinyitni a képernyőzárat.

A kérdésem pedig az lenne: Hogy kell visszatenni az EREDETI 2.3-as Android Gyári verziójába, mintha semmi sem történt volna??

Nagyon félek ha már ilyen hibák jöttek létre, hogy a végén még képes lesz bedögleni.
Kérem minél több ember javaslatát erre az e-mail cimre, hogy biztos el tudjam olvasni: You are not allowed to view links. Register or Login
Hosszan és érthetőn irja le mindenki, hogy ha a helyemben lennétek, mit tennétek a helyembem. :)

Nagyon köszönöm előre is mindenkinek a segitséget!
kukli

Nem elérhető flugoskgy

  • Hozzászólások: 1
  • Navigáció / Navigation: igo
  • PDA: Omnia II
  • PDA ROM: pda i8000nxxik5
Re: Sony Xperia sola
« Reply #90 Dátum: 2013, 04 22, 08:04:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Mostanában csinál olyat a Solám, hogy amikor feloldanám a képernyőt akkor lefagy! :( Néha kiirja hogy az Xperia kezdőképernyő leállt meg ilyesmik. Mi történt? Eddig nem csinálta.

Nekem is ezt csinálja a teló. Van még egy u is és néha az is ezt csinálja.
Mit tehetnénk ellene?

Nem elérhető kovacslaszlo13

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 349
  • Nem: Férfi
  • nope
    • Be-Social
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: SK17i
  • PDA ROM: CM11
  • Skype: klaci2644
Re: Sony Xperia sola
« Reply #91 Dátum: 2013, 05 27, 18:51:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
+ egy kis ram bővítés swappal:
Töltsd le ezt: ****** vagy vedd meg a playról
Installáld fel
Menj rá hogy Optimal value
Pipáld ki: Swap activ,  Autorun
Várj!
Hop hop
warez szag van amit a szabályzat tilt...   :warez:
Légyszi töröld a linket vagy töröltesd,hogy ne legyünk warez fórum! :)
Mi az az aláírás és hol kapcsolhatom be?
You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető pippin80

  • Hozzászólások: 36
Re: Sony Xperia sola
« Reply #92 Dátum: 2013, 06 15, 11:26:26 »
Sziasztok.Tud valaki segíteni egy olyan problèmában,hogy rádugom a készüléket a gépre jelzi,hogy van frissitès,de amikor odáig jut,hogy nyomjam a hangerő gombot,miközben csatlakoztatom a kábelt,megáll és onnan nem megy tovább.mit csinálok rosszul?

Tapatalk 2-vel küldve az én LT25i-ről


Nem elérhető kovacslaszlo13

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 349
  • Nem: Férfi
  • nope
    • Be-Social
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: SK17i
  • PDA ROM: CM11
  • Skype: klaci2644
Re: Sony Xperia sola
« Reply #93 Dátum: 2013, 06 16, 00:47:48 »
Miért kérdezel több helyen is? :D
Ha kell majd segítek én holnap legkésöbb délután :)

Sent via Tapatalk

Mi az az aláírás és hol kapcsolhatom be?
You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető shanco

  • Hozzászólások: 52
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Huawei Honor 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: Sony Xperia sola
« Reply #94 Dátum: 2013, 07 02, 20:38:52 »
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
Van 1 headsetem de nem kompatibilis a sola telómhoz  :(, mit tudok tenni ez ügyben.
Át tudom-e valahogy alakítani a headsettet, vagy valami softverrel megbuherálni a telefont hogy felismerje?

A válaszokat előre is köszönöm!!!!

Nem elérhető kovacslaszlo13

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 349
  • Nem: Férfi
  • nope
    • Be-Social
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: SK17i
  • PDA ROM: CM11
  • Skype: klaci2644
Re: Sony Xperia sola
« Reply #95 Dátum: 2013, 07 02, 23:12:59 »
A mikrofon elhelyezkedése miatt nem jó! (Ha tényleg headset és nem csak fülhallgató :D )
Ez a kép érthetőbb mint én..:
(Nagyítható)
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
Mi az az aláírás és hol kapcsolhatom be?
You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető shanco

  • Hozzászólások: 52
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Huawei Honor 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: Sony Xperia sola
« Reply #96 Dátum: 2013, 07 03, 05:54:01 »
Köszönöm szépen ez sokat segített!  :ok:  :taps:  :D

Nem elérhető kovacslaszlo13

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 349
  • Nem: Férfi
  • nope
    • Be-Social
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: SK17i
  • PDA ROM: CM11
  • Skype: klaci2644
Re: Sony Xperia sola
« Reply #97 Dátum: 2013, 07 03, 12:18:32 »
Ezért vagyok itt :D
Csak olyan fülest kell venni ami CTIA vagy mikrofon nélkülit és jó lesz!  :ok:
Mi az az aláírás és hol kapcsolhatom be?
You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető shanco

  • Hozzászólások: 52
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Huawei Honor 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: Sony Xperia sola
« Reply #98 Dátum: 2013, 08 10, 09:51:38 »
Sziasztok! A Solára lesz-e JB (Jelly Bean) rom ha igen akkor mikorra várható, ha viszont nem lesz akkor fel lehetne-e rakni valamilyen custom romot?
JB-t lehet-e rootolni?

A válaszokat előre is köszönöm!!!

Nem elérhető kovacslaszlo13

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 349
  • Nem: Férfi
  • nope
    • Be-Social
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: SK17i
  • PDA ROM: CM11
  • Skype: klaci2644
Re: Sony Xperia sola
« Reply #99 Dátum: 2013, 08 13, 10:14:43 »
Sony-tól nem fog érkezni JB,de ha független a telefonod tudok segíteni JB 4.1/4.2 és hamarosan 4.3-ban is :D
Mi az az aláírás és hol kapcsolhatom be?
You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login