2024, 03 29, 10:32:54

Szerző Téma: Sony Xperia sola  (Megtekintve 135072 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető shanco

  • Hozzászólások: 52
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Huawei Honor 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: Sony Xperia sola
« Reply #100 Dátum: 2013, 08 13, 18:16:13 »
Helló!
Ezt szomorúan hallom hogy nem lesz gyári JB a Solára!  >:(
De a telóm független és ha jól olvastam az üzit akkor van megoldás! :ok:
Ha tudnál segíteni az nagyon jó lenne.  :ima:

Előre is köszönöm!!!
További szép napot!  :D

Nem elérhető kovacslaszlo13

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 349
  • Nem: Férfi
  • nope
    • Be-Social
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: SK17i
  • PDA ROM: CM11
  • Skype: klaci2644
Re: Sony Xperia sola
« Reply #101 Dátum: 2013, 08 13, 22:39:36 »
Ha érdekel a JB (mivel független) és a gari nem érdekel írj privátot és segítek
Ha ráérzel és belejössz gyári rom felé sem fogsz szagolni :D

Tapatalk 4 Bétával küldve Xperia Mini Pro-ről

Mi az az aláírás és hol kapcsolhatom be?
You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető zolyka2000

  • Hozzászólások: 8
  • PFC Fan
  • PDA: xperia sola
  • PDA ROM: 4.0.4. ICS
Re: Sony Xperia sola
« Reply #102 Dátum: 2013, 08 24, 13:15:53 »
Sziasztok!

Factory reset előtt a kapcsolataimat, legalábbis azoknak nagy részét mentettem a SIM-re, viszont most a telefon semmi kapcsolatot nem talál a kártyán. Egyedül a facebook fiókkal tudott szinkronizálni, pedig szerintem a google fiókkal is leszinkronizáltam. Ilyenkor mi a teendő ? Kezdhetem újra begyűjteni az alig több mint 300 telefonszámot ?

Nem elérhető kovacslaszlo13

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 349
  • Nem: Férfi
  • nope
    • Be-Social
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: SK17i
  • PDA ROM: CM11
  • Skype: klaci2644
Re: Sony Xperia sola
« Reply #103 Dátum: 2013, 08 25, 07:25:30 »
Mit ír ki mikor exportálni akarod?
Egyáltalán jól ment az importálás?
Mi az az aláírás és hol kapcsolhatom be?
You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető zolyka2000

  • Hozzászólások: 8
  • PFC Fan
  • PDA: xperia sola
  • PDA ROM: 4.0.4. ICS
Re: Sony Xperia sola
« Reply #104 Dátum: 2013, 08 25, 15:26:22 »
Szia!

Azt írja, hogy nincs kapcsolat a Sim kártyán.

Direkt azért töltöttem le a market-ről a Sim Manager-t, hogy át tudjam másolni a névjegyeket a Sim-re. Ezzel elvileg sikerült, gyakorlatilag úgy fest, mégsem.

Nem elérhető kovacslaszlo13

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 349
  • Nem: Férfi
  • nope
    • Be-Social
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: SK17i
  • PDA ROM: CM11
  • Skype: klaci2644
Re: Sony Xperia sola
« Reply #105 Dátum: 2013, 08 26, 06:37:39 »
Az biztosabb,hogy Menü gomb-Import/export-export-és az összeset áthúzhatod
GMail-re (nekem) meg csak azokat menti amiket direkt oda teszek mikor létrehozom
Mi az az aláírás és hol kapcsolhatom be?
You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető viky

  • Hozzászólások: 4
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Sony Xperia Sola
  • PDA ROM: 6.1.1.B.1.54 - JB eXperience™ v2
Re: Sony Xperia sola
« Reply #106 Dátum: 2013, 08 26, 15:06:15 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

EZT You are not allowed to view links. Register or Login a JB romot szeretném feltenni a Solámra, hát ha nem lesz ennyire döcögős a kicsike. A telefonom rootolt, Bootloader unlock allowed: YES.
Az első lépés a leírások alapján hogy cwm bootolok és onnét sorban rakom fel az egymásra épülő romokat.

no, de itt jön  a probléma, sehogy nem működik a cwm boot. A boot.img fájlt ami lehetővé tenné hogy a sony logót tapogatva belépjek cwm módba nem tudom telepíteni.
Fastboot-al csinálnám cmd prompt alól. A teló fastboot módba be is lép, de ez a végeredmény:

C:\fastboot>fastboot flash boot boot.img
sending 'boot' (7331 KB)...
FAILED (remote: The Device must be rooted first)
finished. total time: 0.002s

Pedig rootolt a root validator szerint is és a flashtools szerint is.
Már a superuser és supersu alkalmazások cseréjével is próbálkoztam.

mi lehet a gond?

Előre is köszi
viky


Nem elérhető kovacslaszlo13

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 349
  • Nem: Férfi
  • nope
    • Be-Social
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: SK17i
  • PDA ROM: CM11
  • Skype: klaci2644
Re: Sony Xperia sola
« Reply #107 Dátum: 2013, 08 26, 20:32:45 »
A Yes csak annyit jelent,hogy nyithatod "Allowed"
Vagy ez:
You are not allowed to view links. Register or Login
Vagy ha nem jó ez kicsit hosszabb,de a lényege ugyan az
You are not allowed to view links. Register or Login
Gari vesztéssel jár!
Miután kinyitottad (az első linkkel már megy a fastboot is a kernel végett) minden menni fog!
Mi az az aláírás és hol kapcsolhatom be?
You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető viky

  • Hozzászólások: 4
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Sony Xperia Sola
  • PDA ROM: 6.1.1.B.1.54 - JB eXperience™ v2
Re: Sony Xperia sola
« Reply #108 Dátum: 2013, 08 27, 12:24:04 »
Köszi,

és tényleg... én meg végig azt hittem nyitva a BL.  :oops:
A gari vesztés miatt még alszom rá egyet.

Neked mi a tapasztalatod a costum rommal? Használhatóbb lett a telefon? Gondolok itt olyanra hogy ha hívnak és nagy nehezen felveszed nem kell várni a készülékre, hogy magához térjen? Az estek 40% -ban nálam ezt csinálja pedig nem is csinálok semmit a géppel. Piszok idegesítő.

Nem elérhető kovacslaszlo13

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 349
  • Nem: Férfi
  • nope
    • Be-Social
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: SK17i
  • PDA ROM: CM11
  • Skype: klaci2644
Re: Sony Xperia sola
« Reply #109 Dátum: 2013, 08 27, 16:28:44 »
Nekem régebbi telóm van,de mióta CM10 (JB) van fent mintha új telóm lenne olyan :D
Ajánlom a JB-t ha nem félted a garit
Bár ha visszazárod nem veszik észre :D
Meg ha tényleg garis a hiba már nem tudják megnézni :D
Mi az az aláírás és hol kapcsolhatom be?
You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető adamo21

  • Hozzászólások: 3
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Sony Sola
  • PDA ROM: 6.1.1.B.1.54 - ICS
  • Skype: nincs
Re: Sony Xperia sola
« Reply #110 Dátum: 2013, 08 27, 22:14:11 »
Sziasztok nagyon kezdő vagyok. A problémám az hogy Sony Solám van amit frissítettem Android 4.0.4-re azóta a poklok poklát járom be... Lassú néha nem lehet vele hívni  a fényképező memóriahibát ír de közben menti a képeket vissza vittem a Telenorba azt mondták hogy frissítsem újra mert a szerviz sem fog mást csinálni. 2 nap és ismét semmire nem jó a régi 2.3.7 Androidot valahogy vissza kellene varázsolnom azt hogy tudom.... ???? Segítsetek.... Légyszi.. Köszi előre is

Nem elérhető kovacslaszlo13

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 349
  • Nem: Férfi
  • nope
    • Be-Social
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: SK17i
  • PDA ROM: CM11
  • Skype: klaci2644
Re: Sony Xperia sola
« Reply #111 Dátum: 2013, 08 28, 12:40:23 »
ROMot kell találni hozzá
Egyébként így működik ennél is
You are not allowed to view links. Register or Login
Mi az az aláírás és hol kapcsolhatom be?
You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető shanco

  • Hozzászólások: 52
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Huawei Honor 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: Sony Xperia sola
« Reply #112 Dátum: 2013, 08 29, 22:29:09 »
Sziasztok!!!
Lenne 1 kérdésem lehet hogy hülyeség de próba szerencse.
A zárt bootloaderhez használt recovery jó-e a nyitott bootloaderhez?
Ezt azért kérdezem mert a telón a CWM Recovery 5.5.0.4 v1.1 van és egyetlen 1 solára való JB custom romot se tudtam felrakni,
telepítés közben mindig van 1 hibaüzenet és utána installed abort felírat követi.  :shock:

Sokan azt írták más oldalakon hogy valószínű a bootloader nincs nitva.

Hogyan tudom ellenőrizni hogy a bootloader tényleg nyitva van?
Ha a tárcázóba beírom ezt a kódot *#*#7378423#*#* és ha belépek ezekbe a menükbe /Service info > Configuration/ akkor a Rooting Status-nál ez a szöveg olvasható Bootloader unlocked: Yes.
Ez most jó vagy sem?  ???

Nem elérhető viky

  • Hozzászólások: 4
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Sony Xperia Sola
  • PDA ROM: 6.1.1.B.1.54 - JB eXperience™ v2
Re: Sony Xperia sola
« Reply #113 Dátum: 2013, 08 30, 09:27:38 »
kovacslaszlo13 ,
 köszi a segítséget, a bootloader tényleg zárva volt. És elkezdtem próbálgatni a romokat, JB alapúval, mivel még sokan írták, hogy nem stabil nem akartam játszani.
Így elsőre CM9.1 alapokon nyugvó romot néztem ki ULTIMATE ROM V2[FINAL](Fastest CM Based Rom Ever Built) by @Ashwin Prabhunerurkar -- Ez nagyon gáz volt még a hívásokat sem tudtam felvenni.

Ezután jött 2db CUSTOM STOCK ROMS
1. Ex.Se + JB eXperience v2 【Secure+Fast+Smooth+Overclocked】【AROMA】 by @Divaksh -- Nem lett volna rossz de annyira rámentek a biztonságra és annyira lekorlátoztak hogy hamar ott hagytam

2. JB eXperience™ v2 【Fastest+Smoothest】【AROMA】【supports OC】 by @Divaksh -- Az előzőből kihagyva a biztonsági rész. Na ez nagyon bevált. Már egy teljes napja nyüstölöm minden progimat visszaraktam rá és eddig OK. És nagyon bejön a JB utánzás és a plussz appok.

Pár dolgot be állítva mint GPS és Governor az itt leírtak alapján You are not allowed to view links. Register or Login , még sokat tud fokozni az élményen.

Viszont egy dologgal rendesen elakadtam, gondoltam mások okulására leírom:

A wifi csatlakozott de nem volt net. A 3g tökéletesen müködött. Sokat szórakoztam vele, minden féle playstore-os appot kipróbáltam. De kiderült a routerrel volt gond. Miután már más nem jutott eszembe felmentem a router honlapjára  ÚJ Firmware -ért és láss csodát az egyik verzió change log-jában bizonyos eszközökkel fellépő inkompatibilitást javítanak.
Gondolom, ebben a Rom ban új drivert kaphatott a WIFI mert a régi Stock rommal simán ment a Sola. Szóval Firmware csere a routeren megoldotta a problémát.  :taps:


Egy kérdésem is lenne:
Igaz a felrakot ROm-ban egyedi a build.prop de hogy mi van benne azt nem sikerült kiderítenem.
Viszont itt: You are not allowed to view links. Register or Login
 van egy frissebb mint maga a felrakott rom és sok újítást is tartalmaz. Ezt simán lecserélhetem rá?

Még1x Köszi
 

Nem elérhető kovacslaszlo13

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 349
  • Nem: Férfi
  • nope
    • Be-Social
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: SK17i
  • PDA ROM: CM11
  • Skype: klaci2644
Re: Sony Xperia sola
« Reply #114 Dátum: 2013, 08 30, 10:24:05 »
shanco
Gondolom nyitottál
Tegyél fel olyan kernelt amiben van esetleg újabb recovery
Ha a fastboot nem engedi,mert rootot akar akkor nincs nyitva
Ha felmegy a kernel nyitva van
P-n így volt :D
egyik mód
adb-ben csatlakozol
Kód: You are not allowed to view links. Register or Login
adb reboot bootloader
fastboot flash boot boot.img
fastboot reboot

A másik
Kód: You are not allowed to view links. Register or Login
adb reboot bootloader
fastboot flash boot kernel.elf
fastboot reboot

Vagy használhatod a flashtool fastboot módját

viky
Törölsz cache-t és dalvik cache-t a recoveryben majd fel a rom zipjét
Cseréli a fájlok a rendszerben és nem bántja az adataidat,de ez csak azonos romnál működik
Ha nem a JB experience frissítése töröld az adatokat is a wipe data-val
Mi az az aláírás és hol kapcsolhatom be?
You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető viky

  • Hozzászólások: 4
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Sony Xperia Sola
  • PDA ROM: 6.1.1.B.1.54 - JB eXperience™ v2
Re: Sony Xperia sola
« Reply #115 Dátum: 2013, 08 30, 12:56:45 »
Ez nem Rom frissítés, hanem csak a build.prop fájl kerül felűl írásra. ( A linket az előző hsz-ben rosszul adtam meg a ":" az elejére nem kell. ) De  így is alapvető dolgok kerülnek megváltoztatásra, mint ram kezelés power saving és még rengeteg más....

 Tehát én úgy értelmezem ezt, ha megvagyunk elégedve a rom-mal amiben már eleve spéci build.prop fájl van, de pár dologban nem ártana változtatni, vagy tuningolni,  akkor csak ezt a fájlt kell lecserélni és nem egy új ROM-ot keresni. Amit aztán egy sima fájlkezelőben root joggal meg lehet tenni.

A kérdésem igazából arra korlátozódott hogy ha az én új ROM-OM ICS 6.1.1.B.1.54-en alapul és ez az új build ehhez készült kicserélhetem-é a régit?
 Érdemes végig olvasni a change.log -ját You are not allowed to view links. Register or Login
annyira nem értek hozzá, de így hobbi rajongóként impozáns.  :D

Nem elérhető adamo21

  • Hozzászólások: 3
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Sony Sola
  • PDA ROM: 6.1.1.B.1.54 - ICS
  • Skype: nincs
Re: Sony Xperia sola
« Reply #116 Dátum: 2013, 09 09, 23:57:45 »
Sziasztok.

A kérésem az lenne, hogy a JB eXperience™ v2 【Fastest+Smoothest】【AROMA】【supports OC】 by @Divaksh  ROM az magyar nyelvet is tud vagy csak angolul fog tudni a telóm ha felteszem rá ezt a ROM-ot??

Köszi a választ előre is  :)

Nem elérhető keypriceb

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Sony Xperia Sola
  • PDA ROM: 2.3.7
Sony Xperia sola USB HOST
« Reply #117 Dátum: 2013, 09 10, 00:28:58 »
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Nemrégiben vettem egy Sola-t,végignéztem rajta minden funkciót,mindennel megvagyok elégedve. Ugyanakkor azért is vettem ezt,mert árban ez volt elérhető,ami USB-Host-ot kezel.
 Most 2.3.7 -es firmware van rajta,és szeretném ezt megtartani,mert sokat olvastam utána,és ez gyorsabb és stabilabb is mint az ICS.   De sajnos nem működik a Host mód. Készítettem egy kábelt házilag,precízen,és biztos hogy működik,eddig 3 másik xperiaba próbáltam,igaz azok nagyobb kategóriásak voltak Pl: Xperia L  ,de bármibe dugtam,kapásból felismerte,és használta. Ugyanakkor azokon ICS van.

Kérdés,hogy tud e valaki ötletet,hogyan bírhatnám működésre a Host módot,mert bedugom,töltő lámpa jelzi hogy csatlakoztatva,ugyanúgy ahogy a többi telónál,de itt nem ad áramot rá,mert a többinél,kapásból bekapcsolt PL . az egér,és itt se kép se hang. Minden lehetséges beállítást kipróbáltam,de semmi.

Esetleg valaki tudna ötletet mondani? Nagyon megköszönném! 

Még egy infó,felraktam egy progit,ami a host módot diag.-olja ,,és azt írta,hogy a root-olás valószínűleg segít. De ahogy olvastam a fórumotokat, ez az én firmware-mnél nem lehetséges.
Kérlek segítsetek!

Előre is köszi! Szép napot!

Nem elérhető TiaDalma

  • Hozzászólások: 2144
  • Nem: Nő
  • PDA: Samsung S8+ / RIP LG G4 / SE XperiaMini / (RIP:Google Nexus "1." )
  • PDA ROM: Gyári / Imperium v13.0 (MM) / exMIUI 3.2.22 (4.0.4)
Re: Sony Xperia sola
« Reply #118 Dátum: 2013, 09 16, 16:00:15 »
Sziasztok, én is kérdezni szeretnék...
Xperia Go topik nincs, de talán ez hasonlít legjobban...

Tudja Valaki, hogyan lehetne beszélgetés közben az újabb bejövő hívást módosítani? Mármint hogy ne elkezdjen csörögni az ember fülébe, hanem pl. csak rezegjen, hogy második hívás van...
És még egy kérdés, Nokia kihangosítón soha nem fog az android zenével csörögni?

Köszi  :ima: O->-
"Legyen hát minden percnek egy kicsiny bája,
s minden napnak egy méltó folytatása..."(Nefikó)

Nem elérhető szegfericsy

  • Hozzászólások: 9
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: s5830ixxmc1
  • PDA ROM: s5830ioxxll1
Re: Sony Xperia sola
« Reply #119 Dátum: 2013, 09 19, 17:38:30 »
Sziasztok!
Az utóbbi napokban szereztem be egy független Solát és szeretném rootolni. Viszont 6.0.B.3.184 es :/
Miként tudnék ICS-t rátenni s frissíteni?

Nem elérhető szegfericsy

  • Hozzászólások: 9
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: s5830ixxmc1
  • PDA ROM: s5830ioxxll1
Re: Sony Xperia sola
« Reply #120 Dátum: 2013, 09 23, 08:10:25 »
"mikor ahhoz a részhez ér, hogy "running" és megáll, akkor a telefonodon elindította a restore (biztonsági 
  mentés)  alkalmazást. A restore (visszaállítás) gombot nyomj a kijelzőn, ha nem indul az alkalmazás, indítsd el
  kézzel, "biztonsági mentés" néven találod a menüben.
-miután restorelt, a telefon újraindul, ne válaszd még le, várd meg míg elindul, befejezi az utolsó lépést majd 
  még egyszer újraindul és készen van."


Eddig eljutok de a telefon restor után nem indul újra

Nem elérhető inn3rcity

  • Hozzászólások: 1358
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: WAZE
  • PDA: Galaxy S5
Re: Sony Xperia sola
« Reply #121 Dátum: 2013, 11 27, 16:27:19 »
4.1.2 van erre a készülékre?
Telenoros, bár jó a független rom is...
I'm in love with a ROBOT, how can I tell my parents?

Nem elérhető kovacslaszlo13

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 349
  • Nem: Férfi
  • nope
    • Be-Social
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: SK17i
  • PDA ROM: CM11
  • Skype: klaci2644
Re: Sony Xperia sola
« Reply #122 Dátum: 2013, 12 20, 18:55:05 »
Sola-ra még mindig nincs és nem is lesz JB...
Mi az az aláírás és hol kapcsolhatom be?
You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login;You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető hc89yk

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: pda
  • PDA ROM: pda-rom
Re: Sony Xperia sola
« Reply #123 Dátum: 2014, 05 14, 12:47:34 »
Sziasztok, szeretnék kérni egy kis segítséget.

Biztos vagyok benne, hogy a sola-t is lehet valahogyan függetleníteni házilag, viszont nem tudom, hogy hogyan. Mini-t, mini-prot, a régebbi seria-kat függetlenítettem már, samsungokkal is foglalkoztam viszotn ez a sola fejtörést okoz.
Ha valaki lenne olyan kedves adna instrukciókat ezzel kapcsolatban? (és lehetőleg mellőzzük a "free sim unlock with code" fizetős weboldalakat)

Előre is köszi a reakciókat!