2024, 03 29, 14:05:39

Szerző Téma: iPhone 5 (és 5S)  (Megtekintve 99329 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: iPhone 5 (és 5S)
« Reply #50 Dátum: 2012, 09 19, 10:18:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Lehet, félreértesz: én nem kétlem, hogy iszonyat munka és újítás kell ahhoz, hogy bármilyen modellt piacra dobjanak, főleg a felső kategóriákban. Ezt el is ismerem, és nyilván számtalan új szabadalommal bővült az apple portfóliója.

De gondolj vissza: a mac-ek, a macbookok, az ipod nano, a touch, az iphone, ipad és a PIXAR mind-mind óriási lökést adott a piacnak, a felhasználóknak, korszakos változásokat idéztek elő a technológiában, szórakoztatóelektronikában, moziban.

És most mi van 2-3 éve? Szabadalmi trollkodás, ugyanaz 2-3x újragondolva.

Tényleg nem érted, mit hiányolok?

Ezek kategória teremtő, de legalábbis megújító/újragondoló megoldások voltak. Okostelefon vonalon szerintem még a következő 1-2 évben nem reális ilyesmire számítani. A Siri és a cloud vonal erősítése lesz a legnagyobb változás, hardveresen nem hiszem, hogy drasztikus újítással kellene számolni. A nyomástól függő érintésvezérlés és a (haptic?) feedback implememtálása valószínűsíthető. Ezek egyáltalán nem jelentik azt, hogy az Apple ne dolgozna akár a mobil kommunikáció területén a "next big thing"-en, de az még jövőre se realitás. Ami viszont már egy éven belül az lehet, sokkal inkább a nappaliban várható.

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: iPhone 5 (és 5S)
« Reply #51 Dátum: 2012, 09 19, 10:26:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezek kategória teremtő, de legalábbis megújító/újragondoló megoldások voltak. Okostelefon vonalon szerintem még a következő 1-2 évben nem reális ilyesmire számítani. A Siri és a cloud vonal erősítése lesz a legnagyobb változás, hardveresen nem hiszem, hogy drasztikus újítással kellene számolni. A nyomástól függő érintésvezérlés és a (haptic?) feedback implememtálása valószínűsíthető. Ezek egyáltalán nem jelentik azt, hogy az Apple ne dolgozna akár a mobil kommunikáció területén a "next big thing"-en, de az még jövőre se realitás. Ami viszont már egy éven belül az lehet, sokkal inkább a nappaliban várható.


te mire használod a Sirit? Mert én még nem jutottam odáig, hogy rájöjjek, mire jó az S voice-om...
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: iPhone 5 (és 5S)
« Reply #52 Dátum: 2012, 09 19, 10:31:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login

te mire használod a Sirit? Mert én még nem jutottam odáig, hogy rájöjjek, mire jó az S voice-om...

Nem volt még időm komolyan kísérletezni vele, és a dán beütésű akcentusom se sokat segít. :D
Állítólag az iOS 6-ban megint fejlődik, majd adok neki egy esélyt, ha lesz pár óra szabadidőm.

Nem elérhető Locuste

  • Hozzászólások: 330
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: WAYTEQ
  • PDA: SGS 4 9505 16G BLACK, SAMSUNG P7510 16G
  • PDA ROM: ICS 4.0.4
Re: iPhone 5 (és 5S)
« Reply #53 Dátum: 2012, 09 19, 10:35:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Eddig megvasarolhato volt a 3gs, ami olcso. A tudasat kb 1 eve erte utol a kozep kategorias android... Amugy nem ertem a vita lenyeget. Pontosan mi a problema? Ha nem teszik, akkor nem kell megvenni. Arban egyik csucs kutyu se olcso, szoval az aron kar vitatkozni. A kijelzo miatt nalam labdaba se rughat egy sgs3, mert telefonnak nagy, tapletnek kicsi...Az android meg nem a megbizhato os-ek koze tartozik, barmennyire szeretem.
Ezért használok tabletre Androidot telefonnak meg Iphone-t.
Innováció meg szerintem a szó szoros értelmében mondjuk egy retina SCAN, de persze ennek semmi értelme.
Minden gyártó kicsit innovatív csupán, hogy legyen mit pakolni a köv. generációs telefonokba is. (SAMU APPLE HTC mind...)

Nekem ez a véleményem, kérem ne kövezzenek meg!!!  :D


Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: iPhone 5 (és 5S)
« Reply #54 Dátum: 2012, 09 19, 10:40:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem volt még időm komolyan kísérletezni vele, és a dán beütésű akcentusom se sokat segít. :D
Állítólag az iOS 6-ban megint fejlődik, majd adok neki egy esélyt, ha lesz pár óra szabadidőm.


most nem nyavalygok azon, hogyha a dragon meg a google tud magyarul, akkor ezek mi a fészkes fenéért nem...


de még ha tudna is...

Basszus...

most próbálgattam....ez a  censored  még keresgélne, miután egy éttermet sem tudott mondani a közelben...
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető KoleszN

  • Hozzászólások: 86
  • PFC Fan
  • PDA: GT-i9300 SIII
  • PDA ROM: I9300XXEMG4
Re: iPhone 5 (és 5S)
« Reply #55 Dátum: 2012, 09 19, 10:42:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Eddig megvasarolhato volt a 3gs, ami olcso. A tudasat kb 1 eve erte utol a kozep kategorias android... Amugy nem ertem a vita lenyeget. Pontosan mi a problema? Ha nem teszik, akkor nem kell megvenni. Arban egyik csucs kutyu se olcso, szoval az aron kar vitatkozni. A kijelzo miatt nalam labdaba se rughat egy sgs3, mert telefonnak nagy, tapletnek kicsi...Az android meg nem a megbizhato os-ek koze tartozik, barmennyire szeretem.

Bocsánat én nem vitázni akarok csak beszélgetni.
Mennyi volt a 3GS? és mit tud amit egy közepes droid nem? A kijelző mérete meg nézőpont kérdése.
Az SGS em ugyanúgy 4 colt mint most az Iphone 5-é.És filmet nézni jobb ha még nagyobb.
Az hogy az android nem megbízható az igaz. De annyival nem rosszabb mint azt az iOs körüli hype mondja.
Én ott kezdtem szkeptikus lenni mikor volt egy Ipodom (kicsi de színes kijelzővel)akkor 40 ezerért bár én nyertem.Valahogy semmivel nem volt jobb mint egy 8-10 ezres lejátszó.Na jó minőségben d emivel ezeket a cuccokat a legtöbben 2 év után lecserélik tök mindegy hogy kibírna 10 évet is.

Nem elérhető KoleszN

  • Hozzászólások: 86
  • PFC Fan
  • PDA: GT-i9300 SIII
  • PDA ROM: I9300XXEMG4
Re: iPhone 5 (és 5S)
« Reply #56 Dátum: 2012, 09 19, 10:43:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezért használok tabletre Androidot telefonnak meg Iphone-t.
Innováció meg szerintem a szó szoros értelmében mondjuk egy retina SCAN, de persze ennek semmi értelme.
Minden gyártó kicsit innovatív csupán, hogy legyen mit pakolni a köv. generációs telefonokba is. (SAMU APPLE HTC mind...)

Nekem ez a véleményem, kérem ne kövezzenek meg!!!  :D

Teljesen egyetértek. Csak annyi újítást tesznek bele hogy megvegye aki ennyire követni akarja.
Van aki kisebbeket lép van kai azért nagyobbakat.

Nem elérhető nandiweb

  • Hozzászólások: 166
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo primo
  • PDA: iPhone 5s / iPad 3 / SGS1
Re: iPhone 5 (és 5S)
« Reply #57 Dátum: 2012, 09 19, 10:58:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Bocsánat én nem vitázni akarok csak beszélgetni.
Mennyi volt a 3GS? és mit tud amit egy közepes droid nem? A kijelző mérete meg nézőpont kérdése.
Az SGS em ugyanúgy 4 colt mint most az Iphone 5-é.És filmet nézni jobb ha még nagyobb.
Az hogy az android nem megbízható az igaz. De annyival nem rosszabb mint azt az iOs körüli hype mondja.
Én ott kezdtem szkeptikus lenni mikor volt egy Ipodom (kicsi de színes kijelzővel)akkor 40 ezerért bár én nyertem.Valahogy semmivel nem volt jobb mint egy 8-10 ezres lejátszó.Na jó minőségben d emivel ezeket a cuccokat a legtöbben 2 év után lecserélik tök mindegy hogy kibírna 10 évet is.
89eft volt a trenel legutoljara. Ennel olcsobban androidnal is vackot kapsz. 4" nalam a hatar, annal nagyobb nem kell (nekem). A stabil mukodes az, amit egy android se tud. Munkam kozbe nelkulozhetetlen az okos telefon, szoval igen fontos a megbizhatosag.

Filmet nezni telefonon? Ehhez nem tudok mit hozzafuzni :-)

Eros tulzas , hogy egy 10eft -os lejatszo tud annyit, mint az ipod. Az apple termekiben brutal jo hangchip van, ezt is nehez utolerni.

Nem elérhető KoleszN

  • Hozzászólások: 86
  • PFC Fan
  • PDA: GT-i9300 SIII
  • PDA ROM: I9300XXEMG4
Re: iPhone 5 (és 5S)
« Reply #58 Dátum: 2012, 09 19, 11:02:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
89eft volt a trenel legutoljara. Ennel olcsobban androidnal is vackot kapsz. 4" nalam a hatar, annal nagyobb nem kell (nekem). A stabil mukodes az, amit egy android se tud. Munkam kozbe nelkulozhetetlen az okos telefon, szoval igen fontos a megbizhatosag.

Filmet nezni telefonon? Ehhez nem tudok mit hozzafuzni :-)

Eros tulzas , hogy egy 10eft -os lejatszo tud annyit, mint az ipod. Az apple termekiben brutal jo hangchip van, ezt is nehez utolerni.

89?  Hát ennyiért van jó androidos is és azért annyira nem instabil mint azt te leírod.
Igen én szoktam rajta filmet nézni. Milyen munkához nélkülözhetetlen az okostelefon??????
Hiába a brutál hangchip 40 ezerért is csak egy mp3 lejátszó.

Nem elérhető nandiweb

  • Hozzászólások: 166
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo primo
  • PDA: iPhone 5s / iPad 3 / SGS1
Re: iPhone 5 (és 5S)
« Reply #59 Dátum: 2012, 09 19, 11:18:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
89?  Hát ennyiért van jó androidos is és azért annyira nem instabil mint azt te leírod.
Igen én szoktam rajta filmet nézni. Milyen munkához nélkülözhetetlen az okostelefon??????
Hiába a brutál hangchip 40 ezerért is csak egy mp3 lejátszó.

Az en munkamhoz... pontosan semmi kozod hozza, nem errol szol a topic. Elegge megbizhatatlan, ezt sajat tapasztalatom alapjan mondom.  Sgs1  naponta tobbszor ujraindult, roppant kellemetlen, ha epp e-mail iras kozben... Sony ericsson ray is leallt, de a pin kod kerese miatt a franc tudja meddig nem voltam elerheto. Utolag mindig gaz a fonoknek es az ugyfeleknek magyarazkodni...

Igen, 40-ert csak egy mp3 lejatszo, ebben teljes igazad van, es egyaltalan nincs ra szukseged, ha nem hallod a kulonbseget.

Nem elérhető KoleszN

  • Hozzászólások: 86
  • PFC Fan
  • PDA: GT-i9300 SIII
  • PDA ROM: I9300XXEMG4
Re: iPhone 5 (és 5S)
« Reply #60 Dátum: 2012, 09 19, 11:36:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az en munkamhoz... pontosan semmi kozod hozza, nem errol szol a topic. Elegge megbizhatatlan, ezt sajat tapasztalatom alapjan mondom.  Sgs1  naponta tobbszor ujraindult, roppant kellemetlen, ha epp e-mail iras kozben... Sony ericsson ray is leallt, de a pin kod kerese miatt a franc tudja meddig nem voltam elerheto. Utolag mindig gaz a fonoknek es az ugyfeleknek magyarazkodni...

Igen, 40-ert csak egy mp3 lejatszo, ebben teljes igazad van, es egyaltalan nincs ra szukseged, ha nem hallod a kulonbseget.

Tényleg semmi közöm hozzá. De ezt mondhattad volna normálisabban is.
Kicsit sznobul hangzott.De lehet hogy a sznobok telefonja az Iphone....
Nos igen az Android csinál ilyet de akkor ugyanúgy flottul működik egy Symbianos Nokia töredék árért és ez tuti mert volt vagy 20..(lehet hogy a WP is nem ismerem)
De én nem meggyőzni akartalak csak leírtam hogy gondolom.
De hallom a különbséget de akkor sem ér annyival többet.

Ilyen stílusban ne folytassuk.. Szép napot.

Lacus_

  • Vendég
Re: iPhone 5 (és 5S)
« Reply #61 Dátum: 2012, 09 19, 11:39:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az en munkamhoz... pontosan semmi kozod hozza, nem errol szol a topic. Elegge megbizhatatlan, ezt sajat tapasztalatom alapjan mondom.  Sgs1  naponta tobbszor ujraindult, roppant kellemetlen, ha epp e-mail iras kozben... Sony ericsson ray is leallt, de a pin kod kerese miatt a franc tudja meddig nem voltam elerheto. Utolag mindig gaz a fonoknek es az ugyfeleknek magyarazkodni...

Igen, 40-ert csak egy mp3 lejatszo, ebben teljes igazad van, es egyaltalan nincs ra szukseged, ha nem hallod a kulonbseget.
Szerintem Te nem értesz az androidhoz.Nekem volt SGS1 és most SGS2 és akár milyen rom volt-van rajta sose tapasztaltam olyat amiket írkálsz.Ha vársz türelmesen és olvasod a topikokat akkór tuti tudsz stabil és megbízható androidot feltenni, de ha észnékül pakolászod mindíg a legfrissebbet nemcsodálom ha belefutsz a hibákba.

Ritkán szólok bele, de ez már engem is zavart hogy ócsárolod az android rendszert mikor csak olvasni és tájékozódni kell nem csak eszeveszetten romolni.

Nem elérhető Locuste

  • Hozzászólások: 330
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: WAYTEQ
  • PDA: SGS 4 9505 16G BLACK, SAMSUNG P7510 16G
  • PDA ROM: ICS 4.0.4
Re: iPhone 5 (és 5S)
« Reply #62 Dátum: 2012, 09 19, 11:43:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tényleg semmi közöm hozzá. De ezt mondhattad volna normálisabban is.
Kicsit sznobul hangzott.De lehet hogy a sznobok telefonja az Iphone....
Nos igen az Android csinál ilyet de akkor ugyanúgy flottul működik egy Symbianos Nokia töredék árért és ez tuti mert volt vagy 20..(lehet hogy a WP is nem ismerem)
De én nem meggyőzni akartalak csak leírtam hogy gondolom.
De hallom a különbséget de akkor sem ér annyival többet.

Ilyen stílusban ne folytassuk.. Szép napot.
GYEREKEK...Szétültetlek :D

Nem elérhető kleingy

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2417
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: OnePlus 5, TabS 8.4
Re: iPhone 5 (és 5S)
« Reply #63 Dátum: 2012, 09 19, 11:48:08 »
Nem szoktam iPhone topicba írni, de most muszáj szegényeket megvédenem: volt SGS-em másfél évig, most fél éve SGS2 és egyik sem indult újra egyszer sem (sem PIN kódig, sem amúgy). Volt 1-2 kisebb gond, de jellemzően a CM-es nightly ROM-ok hibamentesek voltak, azokat használtam.  :)

Nem elérhető nandiweb

  • Hozzászólások: 166
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo primo
  • PDA: iPhone 5s / iPad 3 / SGS1
Re: iPhone 5 (és 5S)
« Reply #64 Dátum: 2012, 09 19, 11:59:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tényleg semmi közöm hozzá. De ezt mondhattad volna normálisabban is.
Kicsit sznobul hangzott.De lehet hogy a sznobok telefonja az Iphone....
Nos igen az Android csinál ilyet de akkor ugyanúgy flottul működik egy Symbianos Nokia töredék árért és ez tuti mert volt vagy 20..(lehet hogy a WP is nem ismerem)
De én nem meggyőzni akartalak csak leírtam hogy gondolom.
De hallom a különbséget de akkor sem ér annyival többet.

Ilyen stílusban ne folytassuk.. Szép napot.

Nincs a stilussal semmi gond, a kerdes volt egy kicsit fura, mert egy nem vagyunk haverok, nem kell senkinek se magyarazkodnom. Sznobnak nem neveznem magam, abszolut nyitott vagyok mindenre es nagyon sok dolgot kiprobaltam mar, sose voltam markahu. Erdekes, hogy a symbianos nokiakat megemlitetted, pont egy e52-es keszuleket adtam vissza a cegnel, mert hivas kozben lefagy. Tudnod kell,hogy az osszes keszuleket gyari allapotban hasznaltam, nem rootolt, nem jailbreaktel stb... Az iphone-t februarban vettem meg, eddig osszesen 2x akadt meg, de azota volt 2 iOS frissites is ;-)


Beke!

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iPhone 5 (és 5S)
« Reply #65 Dátum: 2012, 09 19, 12:10:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
... A stabil mukodes az, amit egy android se tud....

Ez hülyeség és a Winmo-ra volt igaz... Amelyik Androidos készülékben normális hardver van, azzal minden rendben. A rendszert nézve meg az iOS-sal is voltak, vannak és lesznek problémák, erről nem egy felhasználó írt már. Nálam a béta állapotban levő ROM-ok kivételével mindegyik stabilan, megbízhatóan működött az összes eddigi készülékemen. Persze nem warezolok...

Nem elérhető nandiweb

  • Hozzászólások: 166
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo primo
  • PDA: iPhone 5s / iPad 3 / SGS1
Re: iPhone 5 (és 5S)
« Reply #66 Dátum: 2012, 09 19, 12:12:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerintem Te nem értesz az androidhoz.Nekem volt SGS1 és most SGS2 és akár milyen rom volt-van rajta sose tapasztaltam olyat amiket írkálsz.Ha vársz türelmesen és olvasod a topikokat akkór tuti tudsz stabil és megbízható androidot feltenni, de ha észnékül pakolászod mindíg a legfrissebbet nemcsodálom ha belefutsz a hibákba.

Ritkán szólok bele, de ez már engem is zavart hogy ócsárolod az android rendszert mikor csak olvasni és tájékozódni kell nem csak eszeveszetten romolni.
Nagyon tevedsz. Nem kotoszkodni akarok, csak a tapasztalataimat irtam le. Lejjebb olvashatod, hogy hogyan hasznaltam a keszulekeket. Szerettem az sgs-t, brutal jo a kijelzoje, gyors volt, bovitheto stb... de nem fogok fozott romot felrakni csak azert, hogy hasznalhato legyen a keszulek...ez olyan nonszensz. Itt be is fejeztem a temat,mert ennek sose lesz vege.
Beke!

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: iPhone 5 (és 5S)
« Reply #67 Dátum: 2012, 09 19, 12:26:41 »
És akkor most térjünk vissza az iphone5-re.


KÖSZI!
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Lacus_

  • Vendég
Re: iPhone 5 (és 5S)
« Reply #68 Dátum: 2012, 09 19, 12:29:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
És akkor most térjünk vissza az iphone5-re.


KÖSZI!
:ok: töröld a hozzászólásokat

Nem elérhető nandiweb

  • Hozzászólások: 166
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo primo
  • PDA: iPhone 5s / iPad 3 / SGS1
Re: iPhone 5 (és 5S)
« Reply #69 Dátum: 2012, 09 19, 12:39:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na ez az, lehet pont akkor vásároltad az SGS-t amikor egy szerencsétlen rommal adták ki, amit a samsung orvosolt csak Te nem követted a frissítést.Ezért voltak rossz tapasztalataid és ezért írtam hogy olvasni és tájékozódni kellett volna mint leírni az androidot, ha nincs másikról tapasztalatod.
Pont az SGS1-nél nem használtam főzeléket, csak témáztam a saját izlésemre és atomstabil volt minden szempontból.
Na meg már többször említettem itt a fórumon több topikban hogy Különbség van a független és a szolgáltató készülékek között.

Csak nem birom ki szo nelkul... javits ki, ha tevedek, de sehol se irta, hogy nem frissitettem... 2.2->2.3.4 es mind vacak volt. Aztan azert feltoltam meg a 2.3.6-ot es azzal se lett jo, de akkor mar megvolt az iphone, a telefont vegul elajandekoztam.   Orulok, hogy nektek kivaloan mukodik,akkor csak en fogtam ki sorba a selejt telefonokat es a nemet forumokon is biztos csak bekepzeltek az egeszet, ahol ~100 oldalon keresztul diskuraltak errol.

Bocs az offert, adroiddal kapcsolatosan nem irok ide tobbet. Privatban folytathatjuk.

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: iPhone 5 (és 5S)
« Reply #70 Dátum: 2012, 09 19, 12:53:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az en munkamhoz... pontosan semmi kozod hozza, nem errol szol a topic. Elegge megbizhatatlan, ezt sajat tapasztalatom alapjan mondom.  Sgs1  naponta tobbszor ujraindult, roppant kellemetlen, ha epp e-mail iras kozben... Sony ericsson ray is leallt, de a pin kod kerese miatt a franc tudja meddig nem voltam elerheto. Utolag mindig gaz a fonoknek es az ugyfeleknek magyarazkodni...

Igen, 40-ert csak egy mp3 lejatszo, ebben teljes igazad van, es egyaltalan nincs ra szukseged, ha nem hallod a kulonbseget.

Nem akartam belefolyni, de most mégis megteszem. 2009 óta használók androidot. Kezdve az 1.5-ös rendszertől minden verzió volt a kezem között. Azt elismerem, hogy a rendszer meg-meg akad, főleg az 1.5-ös Spicán, de instabil soha nem volt egyik gyári rom sem. Amivel nekem lefagyós, újraindulós, kártyaformázós gondjaim voltak, azok mind-mind buherált, főzött rendszerek voltak. Alig volt, hogy összeomlott volna a gyári rendszer a készülékemen. Párszor félévente megesik, de ennyiszer a családban lévő 2 iPhone 4 is megadja magát. Újra kell indítani és kész. Ha neked az Android gyári rendszeren az instabilitás etalonja lett, akkor vagy neked van hatalmas pech-ed, vagy nekem hatalmas szerencsém, mert nálam stabil.

Az iOS és az Android is jó rendszerek a maguk előnyeivel és hátrányaival. Meddő vita azon elmélkedni, hogy melyik a jobb, mert kinek mi.

A gyártókról meg annyit, hogy ahelyett hogy egymást próbálják kigáncsolni és vízbe folytani - amivel csak azt érik el, hogy visszafogják az innovációt -, viselkedhetnének felnőttként és foglalkozhatnának azzal, hogy mi az amit a vásárlói réteg akar. A vásárlók 90%-a magasról tesz arra, hogy milyen hardver van pontosan a készülékben, vagy pontosan milyen extra fícsöröket kínál, hiszen úgy is csak telefonálásra, sms/email írásra és netezésre használja. A fontos az, hogy tetszetős legyen, sokáig bírja az aksija, értelmes körülmények között strapabírónak legyen mondható és a hétköznapi tevékenységei közben megbízhatóan működjön. Ezt az első iPhone, vagy a Galaxy Spica is teljesíti nagyjából. Minden más csak extra sallang, hogy jobban fogyjon az új termék.

____________________________________
Sent from the ONE to rule them all...
Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: iPhone 5 (és 5S)
« Reply #71 Dátum: 2012, 09 19, 12:57:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
És akkor most térjünk vissza az iphone5-re.


KÖSZI!

Hú addig írtam a hsz-t, hogy eljárt felvettem az idő, ebben a gyorsan pörgő topikban. Sorry...

____________________________________
Sent from the ONE to rule them all...
Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: iPhone 5 (és 5S)
« Reply #72 Dátum: 2012, 09 19, 13:44:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerintem Te nem értesz az androidhoz.Nekem volt SGS1 és most SGS2 és akár milyen rom volt-van rajta sose tapasztaltam olyat amiket írkálsz.Ha vársz türelmesen és olvasod a topikokat akkór tuti tudsz stabil és megbízható androidot feltenni, de ha észnékül pakolászod mindíg a legfrissebbet nemcsodálom ha belefutsz a hibákba.

Ritkán szólok bele, de ez már engem is zavart hogy ócsárolod az android rendszert mikor csak olvasni és tájékozódni kell nem csak eszeveszetten romolni.

Miért kellene érteni egy mobil operációs rendszerhez? Kiveszed a készüléket a dobozából, beírod a jelszóidat, és használod egészséggel. Amelyik nem így működik, az kuka.

Egyébként azt érdemes megérteni, hogy míg az ilyen fórumokon mókoló emberek, illetve maguk a felső kategóriás androidos vasak max. 10-20 %-ot tesznek ki, addig az iPhone-nal kapcsolatos tapasztalat 90 %-ban gyakorlatilag ugyanaz (3 és 3GS már nem igazán). Tehát míg az utóbbiból lehet általánosítani, egy mezei Galaxy/Xperia Mini tulaj nevében ti nem nyilatkozhattok érdemben.
Eggyel föntebb van iOS vs. Android topik, ott folytassuk, ha szükséges. :ok:

Visszatérve a szorosabban vett témához. További teljesítmény teszt:
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Akkumulátoros üzemidőről az Engadget:
Idézet
On our standard battery rundown test, in which we loop a video with LTE and WiFi enabled and social accounts pinging at regular intervals, the iPhone 5 managed a hugely impressive 11 hours and 15 minutes. That's just 10 minutes shy of the Motorola Droid RAZR Maxx.

Emlékeztetőül: A RAZR Maxx valami 3200 mAh akksival felvértezett pingpongütő szörny.

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: iPhone 5 (és 5S)
« Reply #73 Dátum: 2012, 09 19, 14:34:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Visszatérve a szorosabban vett témához. További teljesítmény teszt:
Ejha!

A helyedben erősen elgondolkodnék a windows8-al kapcsolatban, ha a lumiában (jesszus, idei csúcsmodell!) ilyen fos böngészési élményt sikerült csak elérni...
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: iPhone 5 (és 5S)
« Reply #74 Dátum: 2012, 09 19, 14:40:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ejha!

A helyedben erősen elgondolkodnék a windows8-al kapcsolatban, ha a lumiában ilyen fos böngészési élményt sikerült csak elérni...

A Lumia 900 WP7.5 készülék, ami önmagában egy sima Snapdragon, ráadásul a böngészője se igazán combos Java motorral rendelkezik. Szvsz a WP8 az új vasakkal és IE10-zel sokkal fürgébb lesz.