2024, 04 25, 22:56:36

Szerző Téma: Akkumulátor tapasztalatok, üzemidő  (Megtekintve 8024 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető lgeza

  • Hozzászólások: 1278
  • PDA: Note3
  • PDA ROM: [ALEXNDR] ★ GPOI2 ★
Re: Akkumulátor tapasztalatok, üzemidő
« Reply #25 Dátum: 2012, 07 28, 17:07:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
de meló stb mindig van idö rátenni nem? amugy meg tök mindegy,mondjuk az új batmannel játsz,szerintem 1 másfél óra oszt lemerül :D,,,,,nincs más megoldás,csak csere aksi,meg konektor,ha fejre állsz akkor is. vagy nem nyomizod,csak néha telózól,akkor kibir simán 1 napot, de akkor meg megint minek eme teló?
Nekem azért van eme telo, mert mindnet amit PDA-n akarok megoldani, megtudom. Játszani, sokat nyomizni nincs időm, de ha kell, akkor legyen ott, és ne kelljen a programomat konnektorhoz rendezni (majd megyek, de most kell egy 20 perc töltés). A jó ebben a telóban, hogy aki amire akarja, arra használja, mert minden célra alkalmas, szinte mindent tud, ami a mai szint mellett elvárható a top-on. Így az elvárások is különböznek. Én például azért raktam 4.0.4-et, mert tapasztalom is a jobb aku időt. Persze ezzel senkit sem akarok téglásításra biztatni, kinek mi számít többet. Nálam a szokásos levelezés, böngészés mellett házimozi távirányítón keresztül Linux rendszer felügyeletig bezárólag mindent ellát, nem  kell laptophoz rohangálnom, én így használom. Mások másképp. Így van ez jól. Legyen mindenkinek olyan rendszer rajta amivel elégedett, és úgy működjön ahogyan szeretné!

Nem elérhető krs_one

  • Hozzászólások: 350
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGo
  • PDA: Galaxy S4 white, Nexus 7 32Gb
  • PDA ROM: 4.3 MK8 stock, N7 4.4.2 stock
Re: Akkumulátor tapasztalatok, üzemidő
« Reply #26 Dátum: 2012, 07 29, 11:32:58 »
Szerintem egyátalán nem mindegy mennyit bír egy töltéssel. Nem mindegy, hogy egy délutánt elmész folyamatos navigációval, vagy parázni kell mert épp nincs nálad az autós töltő.
Gyári samu rommal nekem esélytelen. Aosp 4.0.4 kategóriákkal jobban birja.
Szépen lassan kitalálni melyik modem-kernel párosítás a tuti, nekem ez a megoldás nem az, hogy minden nap a konnektoron lóg. Persze van olyan is, dead trigger megoldja. :)
Ja és ne maradjon ki az UV sem, mert az a másik fontos elem.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9100-ről

Nem elérhető Linkin

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2863
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy S/SII+Nexus 7
  • PDA ROM: JB
Re: Akkumulátor tapasztalatok, üzemidő
« Reply #27 Dátum: 2012, 08 31, 18:18:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login


You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login




You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
Egy kis akku statisztika
In these promises broken
Deep below
Each word gets lost in the echo
So one last lie I can see through
This time I finally let you
Go, go, go.

Nem elérhető anonym1s

  • Hozzászólások: 22
  • PDA: Galaxy S2
  • PDA ROM: 4.1.2
Re: Akkumulátor tapasztalatok, üzemidő
« Reply #28 Dátum: 2012, 09 03, 02:36:51 »
Miert kell mobiltelefon annak akinek nem fontos az akku ido?
Szerintem egyik legfontosabb dolog az akkuido egy mobiltelefon eseteben. Ha allandoan tolton log, akkor elveszti a mobil jelleget.
Az enyemen a legujabb gyari 4.0.4 rom van, es 15 ora alatt kikapcsolasig merul, amibol a hasznalat mindossze 3 ora (1 ora net, 1 ora netradio, 1 ora egyszeru jatek), a tobbi keszenlet.
Szerintem ez eleg siralmas. A vekony meret es minimalis suly a hasznalhatosag rovasara ment, amivel tisztaban van a samsung is, hiszen kiadott 2 fajta "extended battery"-t is, hogy meg tobb bort lenyuzzon ugyanarrol a termekerol.
Aki nem ismerne, itt van az egyik:

You are not allowed to view links. Register or Login

es a masik:

You are not allowed to view links. Register or Login

eleg dragak es az a dragabbik kulsos szar meg ronda is, nem hiszem hogy beneveznek valamelyikre.
Vannak meg a neve nincs kinai vackok amikre rairnak 2300-2500mah-t de ketlem hogy azok valoban annyit tudnak, mivel a meretuk megegyezik a normal akksieval. Ehhez kepest a samsung 2000mah-s akksijahoz mar adnak uj hatlapot is mert vastagabb es a normal hatlap alatt nem fer el.

kinai cucc:

You are not allowed to view links. Register or Login

Szoval arra jutottam, hogy a samsung megoldasai dragak, azon kivul szurja a szemem, hogy a  censored  draga telefonjukba szandekosan szemet akksit raknak hogy vedd meg plusz penzert a normalis akksit amivel talan mar hasznalni is tudod a meregdraga telefonodat.
A kinai vackokban meg nem bizom, szerintem semmivel sem tudnak tobbet mint a gyari akksi.
Van valakinek hasznalhato otlete az akku ido megnyujtasara?

Nem elérhető doongoo

  • Hozzászólások: 975
  • Nem: Férfi
  • JB Fan
  • Navigáció / Navigation: 3 betűs, Google Maps
  • PDA: Jiayu G4 Advanced
  • PDA ROM: etotalk, rooted
Re: Akkumulátor tapasztalatok, üzemidő
« Reply #29 Dátum: 2012, 09 03, 08:26:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Miert kell mobiltelefon annak akinek nem fontos az akku ido?
Szerintem egyik legfontosabb dolog az akkuido egy mobiltelefon eseteben. Ha allandoan tolton log, akkor elveszti a mobil jelleget.
Az enyemen a legujabb gyari 4.0.4 rom van, es 15 ora alatt kikapcsolasig merul, amibol a hasznalat mindossze 3 ora (1 ora net, 1 ora netradio, 1 ora egyszeru jatek), a tobbi keszenlet.
Szerintem ez eleg siralmas. A vekony meret es minimalis suly a hasznalhatosag rovasara ment, amivel tisztaban van a samsung is, hiszen kiadott 2 fajta "extended battery"-t is, hogy meg tobb bort lenyuzzon ugyanarrol a termekerol.
Aki nem ismerne, itt van az egyik:

You are not allowed to view links. Register or Login

es a masik:

You are not allowed to view links. Register or Login

eleg dragak es az a dragabbik kulsos szar meg ronda is, nem hiszem hogy beneveznek valamelyikre.
Vannak meg a neve nincs kinai vackok amikre rairnak 2300-2500mah-t de ketlem hogy azok valoban annyit tudnak, mivel a meretuk megegyezik a normal akksieval. Ehhez kepest a samsung 2000mah-s akksijahoz mar adnak uj hatlapot is mert vastagabb es a normal hatlap alatt nem fer el.

kinai cucc:

You are not allowed to view links. Register or Login

Szoval arra jutottam, hogy a samsung megoldasai dragak, azon kivul szurja a szemem, hogy a  censored  draga telefonjukba szandekosan szemet akksit raknak hogy vedd meg plusz penzert a normalis akksit amivel talan mar hasznalni is tudod a meregdraga telefonodat.
A kinai vackokban meg nem bizom, szerintem semmivel sem tudnak tobbet mint a gyari akksi.
Van valakinek hasznalhato otlete az akku ido megnyujtasara?

sok hasznos tipp van. Pár példa: fekete háttér (nem élő), a lehető legtöbb funkció kikapcsolása (wifi, GPS, elforgatás, szinkronizálás, adatkapcsolat, biztonsági mentések, stb.), fényerő visszavétele, alulfeszelés, kernel finomhangolás. A legtöbbet az segít, ha nem használod

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: Re: Akkumulátor tapasztalatok, üzemidő
« Reply #30 Dátum: 2012, 09 03, 08:57:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Miert kell mobiltelefon annak akinek nem fontos az akku ido?
Szerintem egyik legfontosabb dolog az akkuido egy mobiltelefon eseteben.

Szoval arra jutottam, hogy a samsung megoldasai dragak, azon kivul szurja a szemem, hogy a  censored  draga telefonjukba szandekosan szemet akksit raknak hogy vedd meg plusz penzert a normalis akksit amivel talan mar hasznalni is tudod a meregdraga telefonodat.
A kinai vackokban meg nem bizom, szerintem semmivel sem tudnak tobbet mint a gyari akksi.
Van valakinek hasznalhato otlete az akku ido megnyujtasara?
az első kérdésed, illetve arra adott válaszod szerintem nettó hülyeség, vagy te sehol nem tartózkodsz 1 óránál többet, illetve aki nem így gondolkodik, annak fölösleges telefon  :shock:  ? ha elsődleges szempont neked az akksi, akkor a nokia számos alapmodellje messze kielégíti majd az igényeidet.

asszem az akksi kérdésben You are not allowed to view links. Register or Login, nem is fejtegetném bővebben, csak annyit jegyeznék meg, hogy véleményeddel ellentétben a samsung csúcsmodellje jelenleg a legjobb üzemidőt produkálja kategóriájában a gyári aksival, és ez sokmillió embernek elég...
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető lgeza

  • Hozzászólások: 1278
  • PDA: Note3
  • PDA ROM: [ALEXNDR] ★ GPOI2 ★
Re: Akkumulátor tapasztalatok, üzemidő
« Reply #31 Dátum: 2012, 09 03, 12:33:42 »
Tudomásul kell venni,hogy okostelefon max. 2nap üzemidő, nem agyonnyomkodva. Ennyit ez is tud, jó beállítás okkal, jó Rom-kernel választással. A 3.nap már ajándék!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Nem elérhető limahl

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 8859
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung note 10 +
Re: Akkumulátor tapasztalatok, üzemidő
« Reply #32 Dátum: 2012, 09 03, 13:39:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tudomásul kell venni,hogy okostelefon max. 2nap üzemidő, nem agyonnyomkodva. Ennyit ez is tud, jó beállítás okkal, jó Rom-kernel választással. A 3.nap már ajándék!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

+1 ;)

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: Akkumulátor tapasztalatok, üzemidő
« Reply #33 Dátum: 2012, 09 03, 13:58:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
+1 ;)


Gratulálok az 5000., igen tartalmas és kifejtős hozzászólásodhoz!  :ok: :D :taps:
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető limahl

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 8859
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung note 10 +
Re: Akkumulátor tapasztalatok, üzemidő
« Reply #34 Dátum: 2012, 09 03, 13:59:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Gratulálok az 5000., igen tartalmas és kifejtős hozzászólásodhoz!  :ok: :D :taps:

köcce ezt nem is figyeltem :D

na már 5001 :taps:

Nem elérhető anonym1s

  • Hozzászólások: 22
  • PDA: Galaxy S2
  • PDA ROM: 4.1.2
Re: Re: Akkumulátor tapasztalatok, üzemidő
« Reply #35 Dátum: 2012, 09 03, 14:54:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
az első kérdésed, illetve arra adott válaszod szerintem nettó hülyeség, vagy te sehol nem tartózkodsz 1 óránál többet, illetve aki nem így gondolkodik, annak fölösleges telefon  :shock:  ?

Juhasz vagyok, reggel 6-kor kihajtom a birkakat a legelore, majd este 6-kor vissza. Hova dugjam a toltot ott?

Egyebkent ha te irodaban dolgozol szamitogepen, akkor neked jo, mert feltetelezem hogy van az irodadban net meg telefon es nem kell hasznalnod a mobiltelefonodat. Akkor viszont nem ertem hogy mitol merul a telefonod akksija annyira hogy allandoan tolton van.
Tovabba a munkahelyen az emberek dolgozni szoktak, nem a telefonjukat .....
Global Moderator Comment  stílus....
:)

Nem elérhető limahl

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 8859
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung note 10 +
Re: Re: Akkumulátor tapasztalatok, üzemidő
« Reply #36 Dátum: 2012, 09 03, 14:56:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Juhasz vagyok, reggel 6-kor kihajtom a birkakat a legelore, majd este 6-kor vissza. Hova dugjam a toltot ott?

Egyebkent ha te irodaban dolgozol szamitogepen, akkor neked jo, mert feltetelezem hogy van az irodadban net meg telefon es nem kell hasznalnod a mobiltelefonodat. Akkor viszont nem ertem hogy mitol merul a telefonod akksija annyira hogy allandoan tolton van.
Tovabba a munkahelyen az emberek dolgozni szoktak, nem a telefonjukat ..... :)

pót aksi

ezek ennyit birnak ha falba rugsz akkor is ,nincs mit tenni :D

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: Re: Akkumulátor tapasztalatok, üzemidő
« Reply #37 Dátum: 2012, 09 03, 15:15:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Juhasz vagyok, reggel 6-kor kihajtom a birkakat a legelore, majd este 6-kor vissza. Hova dugjam a toltot ott?

Egyebkent ha te irodaban dolgozol szamitogepen, akkor neked jo, mert feltetelezem hogy van az irodadban net meg telefon es nem kell hasznalnod a mobiltelefonodat. Akkor viszont nem ertem hogy mitol merul a telefonod akksija annyira hogy allandoan tolton van.
Tovabba a munkahelyen az emberek dolgozni szoktak, nem a telefonjukat ..... :)


ki mondta neked, hogy állandóan töltőn van???


nem is értem....


ha meg birkapásztor vagy, akkor egyrészt igazán ráérsz otthon netezni, másrészt a legelőn (munkahelyeden) meg te se folyton a telefonodat babusgasd...
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető anonym1s

  • Hozzászólások: 22
  • PDA: Galaxy S2
  • PDA ROM: 4.1.2
Re: Re: Akkumulátor tapasztalatok, üzemidő
« Reply #38 Dátum: 2012, 09 03, 15:52:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login

ki mondta neked, hogy állandóan töltőn van???


nem is értem....


ha meg birkapásztor vagy, akkor egyrészt igazán ráérsz otthon netezni, másrészt a legelőn (munkahelyeden) meg te se folyton a telefonodat babusgasd...
Te irtad abban a hoszu cikkben hohy allandoan a toltotsegjelzot figyelted, de miota felvilahosodtal toltot hasznalsz es felsoroltal vagy 10 toltot amit hasznalsz, amibol arra kovetkeztettem hogy tobbet megy toltorol mint akksirol. Nekem csak 1 toltom van.

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: Re: Akkumulátor tapasztalatok, üzemidő
« Reply #39 Dátum: 2012, 09 03, 15:58:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Te irtad abban a hoszu cikkben hohy allandoan a toltotsegjelzot figyelted, de miota felvilahosodtal toltot hasznalsz es felsoroltal vagy 10 toltot amit hasznalsz, amibol arra kovetkeztettem hogy tobbet megy toltorol mint akksirol. Nekem csak 1 toltom van.


igen...aztán ha tovább olvastad a cikket, akkor rájöttél, hogy "de már nem figyelem"...
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető zlatan

  • Hozzászólások: 3213
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: iPhone 7, iPad 2017
  • PDA ROM: Legújabb IOS :)
Re: Re: Akkumulátor tapasztalatok, üzemidő
« Reply #40 Dátum: 2012, 09 03, 19:43:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Juhasz vagyok, reggel 6-kor kihajtom a birkakat a legelore, majd este 6-kor vissza. Hova dugjam a toltot ott?

Egyebkent ha te irodaban dolgozol szamitogepen, akkor neked jo, mert feltetelezem hogy van az irodadban net meg telefon es nem kell hasznalnod a mobiltelefonodat. Akkor viszont nem ertem hogy mitol merul a telefonod akksija annyira hogy allandoan tolton van.
Tovabba a munkahelyen az emberek dolgozni szoktak, nem a telefonjukat ..... stílus....  :)

Bakker.Jó világ van.Már a pásztorok is S2-vel terelgetnek. :D
Egyébként én minden,olyan embert irigylek akinek 1 napot sem bír ki az aksi. ;)
Ha nekem ennyi időm lenne... :D
Nálam 2-3 nap az átlag.
Hülyékkel nem érdemes vitatkozni. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal.

Nem elérhető Linkin

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2863
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy S/SII+Nexus 7
  • PDA ROM: JB
Re: Re: Akkumulátor tapasztalatok, üzemidő
« Reply #41 Dátum: 2012, 09 03, 19:51:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Bakker.Jó világ van.Már a pásztorok is S2-vel terelgetnek. :D
Egyébként én minden,olyan embert irigylek akinek 1 napot sem bír ki az aksi. ;)
Ha nekem ennyi időm lenne... :D
Nálam 2-3 nap az átlag.
Detto. Bár most nekem egy 4 és fél órás kijelző időt produkáltam :D :D
In these promises broken
Deep below
Each word gets lost in the echo
So one last lie I can see through
This time I finally let you
Go, go, go.

Nem elérhető mviktor

  • Hozzászólások: 2084
  • Nem: Férfi
  • Droidista :-)
  • Navigáció / Navigation: Google
  • PDA: S8 Plus
  • PDA ROM: Nougat U1AQF7
Re: Re: Akkumulátor tapasztalatok, üzemidő
« Reply #42 Dátum: 2012, 09 03, 20:19:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Bakker.Jó világ van.Már a pásztorok is S2-vel terelgetnek. :D
Egyébként én minden,olyan embert irigylek akinek 1 napot sem bír ki az aksi. ;)
Ha nekem ennyi időm lenne... :D
Nálam 2-3 nap az átlag.

Ez szerintem nem idő kérdése.Ki miért vette ezen múlik.Én használom rendesen,minden este etetés. :D
Lehet hogy a gólya hozott......de az ördög visz el.....

Nem elérhető daruma

  • Hozzászólások: 349
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S5 SM-G900F
  • PDA ROM: SlightROM v2.3
Re: Re: Akkumulátor tapasztalatok, üzemidő
« Reply #43 Dátum: 2012, 09 04, 08:28:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egyébként én minden,olyan embert irigylek akinek 1 napot sem bír ki az aksi. ;)

Az a gond, hogy ez a rövid aksi idő nagyon zavaró ezeknél az "okostelefonoknál". Ha mondjuk éppen a gyerekeim unatkoznak és odaadom játszani nekik, lemerítik nagyjából egy óra alatt. Együtt lehet élni ezzel, de nagyon zavaró, jó lenne, ha lenne az akkumulátorok terén is valami masszív technológiai előrelépés.

Nem elérhető anonym1s

  • Hozzászólások: 22
  • PDA: Galaxy S2
  • PDA ROM: 4.1.2
Re: Re: Akkumulátor tapasztalatok, üzemidő
« Reply #44 Dátum: 2012, 09 04, 21:12:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login

igen...aztán ha tovább olvastad a cikket, akkor rájöttél, hogy "de már nem figyelem"...

Elnezest a kesoi valaszert! Lemerult az akksim :)

Nem elérhető lgeza

  • Hozzászólások: 1278
  • PDA: Note3
  • PDA ROM: [ALEXNDR] ★ GPOI2 ★
Re: Akkumulátor tapasztalatok, üzemidő
« Reply #45 Dátum: 2012, 10 09, 07:43:17 »
Végeztem méréseket. JB+Dori és gyenge fényviszonyok mellett aut. háttér v. állás esetén:
home screen 0,4-0,6 W
böngészés 0,6-1,2 W 2G-n(csak az van)
0,8-1,4 W WIFI-vel (WIFI kb 0,2W az előzőekből)
3 betűs navi 1-3W GPS-szel, nem mozogtam, így 1,2W körül volt. (GPS-t nem tudtam külön kivonni, mivel annyira változó értékek voltak)
Aksink 3,6 V * 1500 mAh = 5,4 Wh, ezekből a várható üzemidők saccolhatóak.
Ha érdekes majd még mérek, ha lesz jó ICS, akkor az alatt is.