2024, 03 28, 13:54:11
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*  (Megtekintve 80121 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető pajzi

  • Hozzászólások: 112
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Nexus 4
  • PDA ROM: 4.2.2
Re: Re: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*
« Reply #25 Dátum: 2012, 06 26, 22:17:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Igo mennyibe van most mem tudjátok?

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről

Androidra hivatalos iGO nem letezik. Maradnak a ***** aruhazak. Azokban is csak azert van, mert egyszer valamiert, valamikor (demo, promo, ajandek, nem tudom) cellal valami telefono volt iglo. Az a verzio lett portolva/mokolva, kulonbozo felbontasok tamogatasa, stb.
Egyebent meglepoen stabil es jo. Legalabbis nalam eddig mindig hibatlanul mukodott.

Nem elérhető Lavina88

  • Hozzászólások: 340
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Waze, Igo Primo
  • PDA: I9001 XXKPL
  • PDA ROM: 4.1.2
Re: Re: Re: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*
« Reply #26 Dátum: 2012, 06 26, 22:58:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Androidra hivatalos iGO nem letezik. Maradnak a torrent aruhazak. Azokban is csak azert van, mert egyszer valamiert, valamikor (demo, promo, ajandek, nem tudom) cellal valami telefono volt iglo. Az a verzio lett portolva/mokolva, kulonbozo felbontasok tamogatasa, stb.
Egyebent meglepoen stabil es jo. Legalabbis nalam eddig mindig hibatlanul mukodott.

Ááá értem... Azért kérdeztem mert mintha lennének olyan emlék képeim hogy spicara adtak ajándékba trémobilosoknak anno...

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről

Monk

  • Vendég
Re: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*
« Reply #27 Dátum: 2012, 06 27, 00:04:53 »
Omnia II-höz is volt a T-nél anno...

Nem elérhető Jetko

  • Hozzászólások: 36
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus
  • PDA ROM: I9001XXKQB
Re: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*
« Reply #28 Dátum: 2012, 07 25, 10:34:00 »
Sziasztok!

Amikor le szeretném tölteni a fájlt a MediaFire-ről, akkor felugrik az NOD riasztás ablaka (Win32/Packed.Autoit.H kéretlen alkalmazás) Ez tulajdonképpen valami hátsó támadási lehetőséget biztosít böngészőn keresztül.

Ez normális? Más letöltésnél is tapasztaltam már (Pl. broodRom RC5 fájlnál is).

Nem elérhető pajzi

  • Hozzászólások: 112
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Nexus 4
  • PDA ROM: 4.2.2
Re: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*
« Reply #29 Dátum: 2012, 07 25, 12:03:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Amikor le szeretném tölteni a fájlt a MediaFire-ről, akkor felugrik az NOD riasztás ablaka (Win32/Packed.Autoit.H kéretlen alkalmazás) Ez tulajdonképpen valami hátsó támadási lehetőséget biztosít böngészőn keresztül.

Ez normális? Más letöltésnél is tapasztaltam már (Pl. broodRom RC5 fájlnál is).

Ez normalis. A NOD kicsit paranoid.

Nem elérhető HySp1

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus GT-I9001
  • PDA ROM: I9001XXKPH
Re: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*
« Reply #30 Dátum: 2013, 04 01, 13:39:31 »
Sziasztok,megcsináltam ezt a gps configot ,minden ugy ment szépen ahogy levan írva. A gondom az hogy azóta bármelyik navi progit ha elinditom valami Pusztavacs nevű faluból indul mintha ott tartozkodnek pedig igen messze vagyok onnan. A GPS Statusba  ha nézem ott azt mutatja ahol ténylegesen tartozkodom a koordináták alapján. Viszont a navigon és az igo egy tapodtat se mozdul pusztavacsrol. Valaki tud valami okosat mondani nekem? Előre is köszönöm. Ja és ICS CM9-em van a készüléken.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről


Nem elérhető szabadgy

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2001
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4, Nexus 7
Re: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*
« Reply #31 Dátum: 2013, 04 01, 14:40:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok,megcsináltam ezt a gps configot ,minden ugy ment szépen ahogy levan írva. A gondom az hogy azóta bármelyik navi progit ha elinditom valami Pusztavacs nevű faluból indul mintha ott tartozkodnek pedig igen messze vagyok onnan. A GPS Statusba  ha nézem ott azt mutatja ahol ténylegesen tartozkodom a koordináták alapján. Viszont a navigon és az igo egy tapodtat se mozdul pusztavacsrol. Valaki tud valami okosat mondani nekem? Előre is köszönöm. Ja és ICS CM9-em van a készüléken.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről

szia,

valszeg nem mondok nagy okosságot, de ha más progi rendesen mutatja, akkor tuti, hogy a navi programmal van valami.
nem lehet, hogy valamilyen alap beállítás miatt mutatja pusztavacsot? azért gondolok erre, mert pusztavacs /ha jól tudom/ Magyarország "mértani" középpontja. szóval lehet, hogy a navi nem érzékeli a GPS jelet.

Nexus 4 - 4.4 Mahid + Franco kernel
Nexus 7 (2012) - 5.0.1 Euphoria + stock kernel

Nem elérhető HySp1

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus GT-I9001
  • PDA ROM: I9001XXKPH
Re: Re: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*
« Reply #32 Dátum: 2013, 04 01, 17:07:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
szia,

valszeg nem mondok nagy okosságot, de ha más progi rendesen mutatja, akkor tuti, hogy a navi programmal van valami.
nem lehet, hogy valamilyen alap beállítás miatt mutatja pusztavacsot? azért gondolok erre, mert pusztavacs /ha jól tudom/ Magyarország "mértani" középpontja. szóval lehet, hogy a navi nem érzékeli a GPS jelet.
.
Értelek, viszont most értem haza és útközben a párom elindította az igot ugyanaz majd elkékült  a kijelző kb 3mpre és azt mutatta ahol voltam épp kvázi működött 1percig majd kékség  és ujra pusztavacs... nemtom  mar azon gondolkodom ujra húzom az egészet mert a patch elött minden oké volt.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről


Nem elérhető HySp1

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus GT-I9001
  • PDA ROM: I9001XXKPH
Re: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*
« Reply #33 Dátum: 2013, 04 01, 17:29:10 »
Valami igazság lehet abba hogy a navi progik nem veszik a jelet,mert megnéztem és manuális kezdopontnak mindkettő pusztavacsot adja ki,nade elvileg ha aktiv a gpsem akkor a progik azt automatikusan figyelmen kivül hagyják,nem? Na mindegy várok hátha szerdaig mond valaki valamit aztan újra húzom mert csütörtökön mar szükségem lesz egy épkézláb navira.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről


Nem elérhető szabadgy

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2001
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4, Nexus 7
Re: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*
« Reply #34 Dátum: 2013, 04 01, 18:17:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Valami igazság lehet abba hogy a navi progik nem veszik a jelet,mert megnéztem és manuális kezdopontnak mindkettő pusztavacsot adja ki,nade elvileg ha aktiv a gpsem akkor a progik azt automatikusan figyelmen kivül hagyják,nem? Na mindegy várok hátha szerdaig mond valaki valamit aztan újra húzom mert csütörtökön mar szükségem lesz egy épkézláb navira.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről

ok, de hiába aktív a gps, ha valami miatt nem kommunikál a progival. nem használok GPS-t, de szerintem a navi progi beállít részében nézd meg, hogy milyen beállítási lehetőségek vannak.
Nexus 4 - 4.4 Mahid + Franco kernel
Nexus 7 (2012) - 5.0.1 Euphoria + stock kernel

Nem elérhető HySp1

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus GT-I9001
  • PDA ROM: I9001XXKPH
Re: Re: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*
« Reply #35 Dátum: 2013, 04 01, 20:23:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ok, de hiába aktív a gps, ha valami miatt nem kommunikál a progival. nem használok GPS-t, de szerintem a navi progi beállít részében nézd meg, hogy milyen beállítási lehetőségek vannak.

Igen igazad lesz evvel a nem kommunikál részével, de sajna semmi beállítási lehetőség nincs ezzel kapcsolatba sem az iGOba sem a navigonba. Azért Köszönöm a segítő szándékot újra húzom sztem,mert mar a gps. conf-ot is ujrairtam gyarira de úgyse csinál semmit.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről


Nem elérhető szabadgy

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2001
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4, Nexus 7
Re: Re: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*
« Reply #36 Dátum: 2013, 04 01, 21:51:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Igen igazad lesz evvel a nem kommunikál részével, de sajna semmi beállítási lehetőség nincs ezzel kapcsolatba sem az iGOba sem a navigonba. Azért Köszönöm a segítő szándékot újra húzom sztem,mert mar a gps. conf-ot is ujrairtam gyarira de úgyse csinál semmit.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről

még annyi kérdés, hogy melyik CM9et használod? az arco féle, vagy az invendor féle?

gyorsan körbe néztem XDA-n, de egyelőre semmi.
amikor GB-t használtál, akkor ment a navi rendesen? nem volt ilyen baj?
Nexus 4 - 4.4 Mahid + Franco kernel
Nexus 7 (2012) - 5.0.1 Euphoria + stock kernel

Nem elérhető HySp1

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus GT-I9001
  • PDA ROM: I9001XXKPH
Re: Re: Re: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*
« Reply #37 Dátum: 2013, 04 01, 23:37:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
még annyi kérdés, hogy melyik CM9et használod? az arco féle, vagy az invendor féle?

gyorsan körbe néztem XDA-n, de egyelőre semmi.
amikor GB-t használtál, akkor ment a navi rendesen? nem volt ilyen baj?
Huh megfogtal nem tudom melyik van fent,viszont igen GBvel szépen ment minden illetve a CM9-el is egészen a gpsconfig futtatasaig. XDA,jo hogy mondod eszembe se jutott eddig,de láma vagyok.
Ránéztem arco féle.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről

Nem elérhető HySp1

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus GT-I9001
  • PDA ROM: I9001XXKPH
Re: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*
« Reply #38 Dátum: 2013, 04 03, 17:21:55 »
Probléma tárgytalan, xda-n találtam ezt azt de egyik sem volt igazán hasznos,újra húztam működik minden. Azért köszönöm a segítő szándékot :)

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről


Nem elérhető szabadgy

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2001
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4, Nexus 7
Re: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*
« Reply #39 Dátum: 2013, 04 03, 19:20:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Probléma tárgytalan, xda-n találtam ezt azt de egyik sem volt igazán hasznos,újra húztam működik minden. Azért köszönöm a segítő szándékot :)

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről

sajnálom. biztos van rá megoldás, de mivel én nem használom a telón a gps-t így sajnos gyakorlati tapasztalatokat nem tudok adni
Nexus 4 - 4.4 Mahid + Franco kernel
Nexus 7 (2012) - 5.0.1 Euphoria + stock kernel

Nem elérhető HySp1

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus GT-I9001
  • PDA ROM: I9001XXKPH
Re: Re: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*
« Reply #40 Dátum: 2013, 04 03, 20:08:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
sajnálom. biztos van rá megoldás, de mivel én nem használom a telón a gps-t így sajnos gyakorlati tapasztalatokat nem tudok adni
NP:) feleannyi időm ment ra az újra telepítésre mint amennyit ez a kis problem után kutattam. Azért köszönöm.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről


Nem elérhető HySp1

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus GT-I9001
  • PDA ROM: I9001XXKPH
Re: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*
« Reply #41 Dátum: 2013, 04 07, 14:05:18 »
Nem hagyott nyugodni,hogy mit ronthattam el.Ma volt egy kis időm és rájöttem hogy háttértárként hagytam a telot a GPS.exe futtatása közben, pedig csak az usb hibakeresőnek kellene mennie. Most már minden szép és jó. Működik, köszönöm.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről


Monk

  • Vendég
Re: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*
« Reply #42 Dátum: 2013, 04 07, 15:31:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem hagyott nyugodni,hogy mit ronthattam el.Ma volt egy kis időm és rájöttem hogy háttértárként hagytam a telot a GPS.exe futtatása közben, pedig csak az usb hibakeresőnek kellene mennie. Most már minden szép és jó. Működik, köszönöm.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről

Segíts légy szíves, mert ezt pl. én nem értem!
Az USB beállításoknál hagytad háttértárként, vagy hol?
Nekem sem a 8-as, sem a Primo-s iGO-val nem volt és nincs is gondom.
A GPS config után sem! Max. tartalmasabb lett a fájl, és nem észak-amerikai szerverrel kínlódik.
Amúgy bizonyos kernelek is tartalmaznak a gyáritól eltérő gps.conf fájlt, lásd GB-hez a SkyHigh kernel 1.4-es verziója.

Nem elérhető HySp1

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus GT-I9001
  • PDA ROM: I9001XXKPH
Re: Re: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*
« Reply #43 Dátum: 2013, 04 07, 20:56:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Segíts légy szíves, mert ezt pl. én nem értem!
Az USB beállításoknál hagytad háttértárként, vagy hol?
Nekem sem a 8-as, sem a Primo-s iGO-val nem volt és nincs is gondom.
A GPS config után sem! Max. tartalmasabb lett a fájl, és nem észak-amerikai szerverrel kínlódik.
Amúgy bizonyos kernelek is tartalmaznak a gyáritól eltérő gps.conf fájlt, lásd GB-hez a SkyHigh kernel 1.4-es verziója.
Igen háttértárként kapcsolódva hagytam az első nekifutasnal,és szerintem ez miatt nem sikerült elsőre. Csak a debugging kell hogy bekepcsolva legyen. De már minden oké csak én bénáztam,nem igazán vagyok nagy szakértő csak próbálom csiszolgatni a telot,amennyire merem. :-)

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről


Monk

  • Vendég
Re: Re: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*
« Reply #44 Dátum: 2013, 04 08, 08:54:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen háttértárként kapcsolódva hagytam az első nekifutasnal,és szerintem ez miatt nem sikerült elsőre. Csak a debugging kell hogy bekepcsolva legyen. De már minden oké csak én bénáztam,nem igazán vagyok nagy szakértő csak próbálom csiszolgatni a telot,amennyire merem. :-)

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről

OK! Nálam az első bootolásnál háttértárra van állítva a teló a hibakereséssel együtt, és így működött. Inkább valami telepítés közben lehetett! A lényeg, hogy orvosolva lett!
Szakértő én sem vagyok, de a csiszolgatáson már túl vagyok, most már a polírozásnál tartok :)
Mindenki volt 1x kezdő, ez ide is érvényes, kivéve, ha nem szoftverfejlesztő szakon végeztél és a java programozáson kívül még egy kicsit mással is tömték a fejed 5 éven keresztül :)
Ha 1x elkezded csiszolgatni utána már csak a kíváncsiság miatt sem tudsz leállni. Ha a Samsung "cserben hagyott" bennünket abban, hogy a teló lehetőségeit kihasználjuk, a főzött romokkal ott vannak az XDA-s fejlesztők!
Igaz a hozzászólásom nagyobb része az általános topicba tartozik, de remélem elnéző lesz a fórum gazda!

Nem elérhető HySp1

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus GT-I9001
  • PDA ROM: I9001XXKPH
Re: Re: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*
« Reply #45 Dátum: 2013, 04 08, 18:15:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
OK! Nálam az első bootolásnál háttértárra van állítva a teló a hibakereséssel együtt, és így működött. Inkább valami telepítés közben lehetett! A lényeg, hogy orvosolva lett!
Szakértő én sem vagyok, de a csiszolgatáson már túl vagyok, most már a polírozásnál tartok :)
Mindenki volt 1x kezdő, ez ide is érvényes, kivéve, ha nem szoftverfejlesztő szakon végeztél és a java programozáson kívül még egy kicsit mással is tömték a fejed 5 éven keresztül :)
Ha 1x elkezded csiszolgatni utána már csak a kíváncsiság miatt sem tudsz leállni. Ha a Samsung "cserben hagyott" bennünket abban, hogy a teló lehetőségeit kihasználjuk, a főzött romokkal ott vannak az XDA-s fejlesztők!
Igaz a hozzászólásom nagyobb része az általános topicba tartozik, de remélem elnéző lesz a fórum gazda!

 :) Hát meg sem közelíti az informatikát a végzettségem,de igazad van ez fertőző mert állandóan kutatok újabb és újabb dolgok után.Szeretem a maxot kihozni a dolgaimból,a lehetőségeimhez képest. :)

Monk

  • Vendég
Re: Re: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*
« Reply #46 Dátum: 2013, 04 08, 21:27:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
:) Hát meg sem közelíti az informatikát a végzettségem,de igazad van ez fertőző mert állandóan kutatok újabb és újabb dolgok után.Szeretem a maxot kihozni a dolgaimból,a lehetőségeimhez képest. :)

Ezzel én is így vagyok, IT és egyéb területen pedig autodidakta módon fejlődöm, mert anno még C64-en Basic nyelven szigorlatoztam :D
hogy kapcsolódjon is a topichoz és ne legyen OFF, a fentiekből kiderül, hogy a config fájl átírásán kívül egy ilyen kis szoftvert sem lennék képes megírni :)

Nem elérhető HySp1

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus GT-I9001
  • PDA ROM: I9001XXKPH
Re: Re: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*
« Reply #47 Dátum: 2013, 04 12, 20:28:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezzel én is így vagyok, IT és egyéb területen pedig autodidakta módon fejlődöm, mert anno még C64-en Basic nyelven szigorlatoztam :D
hogy kapcsolódjon is a topichoz és ne legyen OFF, a fentiekből kiderül, hogy a config fájl átírásán kívül egy ilyen kis szoftvert sem lennék képes megírni :)

 :D C64-en én csak játszottam,ha egyre gondolunk.Hidegburkoló-, illetve üvegcsiszolóként kicsit lassabban mennek a dolgok ;) ON:Most hogy összebuheráltam nagyon szépen köszönöm a topikgazdának :taps:

Nem elérhető Gaboca777

  • Hozzászólások: 15
  • PFC Fan
  • PDA: Galaxy S Plus
  • PDA ROM: I9001XXF8
  • Skype: Gaboca77
Re: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*
« Reply #48 Dátum: 2014, 01 18, 19:50:38 »
Akinek problémája van a Gps-el,annak javaslom You are not allowed to view links. Register or Login.Nekem megoldódott a probléma.Nem kell forrasztgatni + egyéb hardveres beavatkozás. A recoveryből kell telepíteni az a biztos.Előtte nem talált műholdat v. alig.Most viszont még hidegindításnál is 8-9 holdat fog kb. 6 mp alatt.

Monk

  • Vendég
Re: Re: [TOOL]GPS Configuration 1.0 *-*
« Reply #49 Dátum: 2014, 01 20, 00:16:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akinek problémája van a Gps-el,annak javaslom You are not allowed to view links. Register or Login.Nekem megoldódott a probléma.Nem kell forrasztgatni + egyéb hardveres beavatkozás. A recoveryből kell telepíteni az a biztos.Előtte nem talált műholdat v. alig.Most viszont még hidegindításnál is 8-9 holdat fog kb. 6 mp alatt.

 A sok alternatíva közül melyiket kell letölteni? Van itt gugli specifikus, SSL nélküli stb.