2024, 04 19, 00:24:58

Szerző Téma: Root, S-OFF, custom recovery...  (Megtekintve 107900 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető safigi

  • Hozzászólások: 8
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: one x
  • PDA ROM: Team Venom ViperX 3.7.4
Re: Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #500 Dátum: 2013, 09 12, 15:35:06 »
Azt hiszem teljesen félreértettetek. Tudom hogyan kell gyárivá tennem a telefon, csupán a recovery.img kellett már hozzá, hogyha vissza akarnék állni, akkor ne akkor kelljen keresgetni (volt már szervizben a telefonom, ezért már végigcsináltam egyszer). Ezt meg is találtam.

You are not allowed to view links. Register or Login
Ha nyitott a bootloadered és főzelék van fenn, akkor nem lesz elég a gyári recovery ahhoz, hogy OTA-képes legyen a HOX-od. RUU híjján sokkal jobban jársz azzal, ha a Mike-féle "gyári" romot teszed fel, ez custom recoveryből simán megoldható. Persze a firmware-t is lehet frissíteni, ha a legújabb driverek is kellenek, de ez nem kötelező.
Az OTA messze nem full rom, soha nem is volt az. Ahogy már Rizsi is írta.

Nem elérhető Ganor48

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: HTC One X
  • PDA ROM: ARHD 33.1
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #501 Dátum: 2013, 11 02, 15:56:16 »
Üdv mindenkinek!

Jelenleg ARHD 9.8 van a HOXomon, hboot 0.96, S-ON, CID: HTC_622. Fel szeretném tenni a 31.3-as ARHD-t.
Egy kis segítséget és rábólintást szeretnék kérni, hogy mindent jól gondolok-e.
1. Első lépésként visszazárnám a bootloadert "fastboot oem lock". (ezt az all-in-one progival vagy inkább parancssorban tegyem, bár gondolom a program is ugyan azt műveli a háttérben)
2. Ezután újraindítás ezzel a paranccsal: "fastboot oem rebootRRU"
3. Na itt vagyok meglőve, hogy hogyan is kéne. A romhoz tartozó firmware package-t nem tudom letölteni (egyszerűen nem jön be az oldal). Tudnátok linkelni egy letölthető változatot? Amúgy ha jól tudom akkor ennyi: "fastboot flash zip firmware.zip" (persze a fájl bemásolva a fastboot mappába és a parancssorban is odanavigálva)
4. Bootloader visszanyitás az unlock_code.bin fájllal "fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin"
5. Recovery telepítés ezzel: "fastboot flash boot CWM.img." Ebből a legújabbat célszerű?
6. Ezek után recoveryből már mehet rá az sd-re másolt rom?

Várom a hasznos tanácsokat! És előre is hatalmas köszönet!

Nem elérhető Ganor48

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: HTC One X
  • PDA ROM: ARHD 33.1
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #502 Dátum: 2013, 11 02, 19:23:35 »
sikerült leszednem végre az 1.36-os firmware-t. Erre már rámegy a JB. Tudtok esetleg frissebbet?

Nem elérhető attesz72

  • Hozzászólások: 5
  • Navigáció / Navigation: Garmin,Igo8
  • PDA: HtcLegend
  • PDA ROM: 2.2
  • Skype: attesz721
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #503 Dátum: 2013, 11 22, 22:12:56 »
Sziasztok.Volna egy kerdesem...espedig...van-e supercid a HOX-ra?H03_G04 a Cid.A telefon rootolt,4.1.1custom rom fut rajta.Honnan tudnak esetleg eredeti romot talalni.

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #504 Dátum: 2013, 12 11, 07:17:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok.Volna egy kerdesem...espedig...van-e supercid a HOX-ra?H03_G04 a Cid.A telefon rootolt,4.1.1custom rom fut rajta.Honnan tudnak esetleg eredeti romot talalni.
Ahhoz s-off kellene és mivel az nincs, SuperCID sem állítható be.

Nem elérhető bdani1991

  • Hozzászólások: 5
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung tab
  • PDA ROM: 4.0
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #505 Dátum: 2014, 07 30, 11:14:44 »
Hali! Valaki leírná nekem magyarul, hogy hogyan lehet 1.72es HBoottal S-offot csinálni??? Próbálgattam, olvasgattam eddig sikertelenül.. :/

Nem elérhető TaRsY

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 3251
  • Nem: Férfi
  • Early Adopter
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: Oneplus 7
Re: Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #506 Dátum: 2014, 07 30, 18:59:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hali! Valaki leírná nekem magyarul, hogy hogyan lehet 1.72es HBoottal S-offot csinálni??? Próbálgattam, olvasgattam eddig sikertelenül.. :/
Hali! Nincs is rá s-off.

Nem elérhető bdani1991

  • Hozzászólások: 5
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung tab
  • PDA ROM: 4.0
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #507 Dátum: 2014, 08 04, 12:20:26 »
Sziasztok! Akkor annyi a kérdésem ha nincs s-off az 1.72-re, akkor, hogyan tudnék más rom-ot rátenni? Cm-et próbáltam de csak addig jut el, hogy bejön a cm logo tölt-tölt de tovább nem lép?! Rootolva már lett a telefon, amugy 4.2.2 és sense 5 van rajt. 

Nem elérhető TaRsY

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 3251
  • Nem: Férfi
  • Early Adopter
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: Oneplus 7
Re: Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #508 Dátum: 2014, 08 04, 18:52:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok! Akkor annyi a kérdésem ha nincs s-off az 1.72-re, akkor, hogyan tudnék más rom-ot rátenni? Cm-et próbáltam de csak addig jut el, hogy bejön a cm logo tölt-tölt de tovább nem lép?! Rootolva már lett a telefon, amugy 4.2.2 és sense 5 van rajt.
Nem flashelted be a boot.img-t fastboottal. Eltalaltam?

Nem elérhető bdani1991

  • Hozzászólások: 5
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung tab
  • PDA ROM: 4.0
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #509 Dátum: 2014, 08 05, 09:27:16 »
Tarsy! Le tudnád írni nekem esetleg a telepítést lépésről lèpésre?? Sajna még nem vagyok olyan pro... :/ :D

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #510 Dátum: 2014, 08 05, 14:37:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tarsy! Le tudnád írni nekem esetleg a telepítést lépésről lèpésre?? Sajna még nem vagyok olyan pro... :/ :D
Ha custom kernelt akarsz feltenni akkor a zip filebol ki kell masolni a szamitogepen az adb mappaba a boot.img filet. Ha a romban levo sajat kernelt akarod hasznalni akkor annak a zip-jebol kell kimasolni a boot img-t. Aztan a telefont bootloaderbe fastboot modeba kell tenni es igy a gepre dugni. Ha lehet usb hub-ot keruljuk. Majd parancssorbol fastboot flash boot boot.img.

Nem elérhető TaRsY

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 3251
  • Nem: Férfi
  • Early Adopter
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: Oneplus 7
Re: Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #511 Dátum: 2014, 08 05, 16:12:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tarsy! Le tudnád írni nekem esetleg a telepítést lépésről lèpésre?? Sajna még nem vagyok olyan pro... :/ :D
Előttem leirtak mar. Annyi meg segitsegkepp, hogy itt egy ilyen adb mappa
You are not allowed to view links. Register or Login

Kicsomagolod valahova,  majd bele a zipbol a boot.img,  utana indítod a console.exet es beirod a fent említett fastboot parancsot. Természetesen a fastboot drivereknek működnie kell.

Nem elérhető bdani1991

  • Hozzászólások: 5
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung tab
  • PDA ROM: 4.0
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #512 Dátum: 2014, 08 05, 21:19:06 »
Köszi a segítséget, sikerült! :) Most màrcsak annyi a kérdésem, hogy miért nem működik a g-sensorom?? Gyàrin sem működött már! Egyszer működött ki-be kapcsolàs után megint nem.. :(

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #513 Dátum: 2014, 08 05, 22:53:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszi a segítséget, sikerült! :) Most màrcsak annyi a kérdésem, hogy miért nem működik a g-sensorom?? Gyàrin sem működött már! Egyszer működött ki-be kapcsolàs után megint nem.. :(
Ajjaj akkor abba a hibaba futottal mint egy baratom. Romoltam a 1x-et, minden mukodott majd ket nap mulva jott az uzenet, hogy egyik szenzor sem megy! Light, proximity, giro, mindegyik off.

Nem elérhető bdani1991

  • Hozzászólások: 5
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung tab
  • PDA ROM: 4.0
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #514 Dátum: 2014, 08 06, 09:56:23 »
Gyàrival kezdte ezt el, azért romoltam újra. De így sem jo. Mondjuk most legalâbb a többi működik. De érdekes, hogy tesómé is ugyanakkor adta meg magàt, még a gyârival...  :/

Nem elérhető valacyka

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: HTC Sensation Xe
  • PDA ROM: ICS 4,0,3
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #515 Dátum: 2014, 08 07, 22:23:04 »
Sziasztok,segítség kéne.
One x-m van.Belefogtam egy rom telepítésbe.MIndent a leírtak szerint csináltam,már fel is másoltam a gépről a kiválasztott romot,vagyis gondoltam én.Mert a zip fájl vagy nem volt teljes vagy hibás lehetett.A lényeg hogy a telepítés 1 harmadában megszakadt.Mentést én hülye persze előtte nem csináltam. Na már most Recoveryből engedné,hogy telepítsek egy másik valszeg jó romot ha lenne a telón,de nincs és mivel nincs memó kártya a telóhoz és a laptop sem látja mint meghajtót így nem tudok tenni rá másikat. Van valami tanácsotok? A régi sensationön is volt ilyen,de ott csak kikaptam a kártyát ráraktam egy másik romot és telepítettem. One x-en ez ugye nem lehetséges.

Nem elérhető TaRsY

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 3251
  • Nem: Férfi
  • Early Adopter
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: Oneplus 7
Re: Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #516 Dátum: 2014, 08 07, 23:45:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok,segítség kéne.
One x-m van.Belefogtam egy rom telepítésbe.MIndent a leírtak szerint csináltam,már fel is másoltam a gépről a kiválasztott romot,vagyis gondoltam én.Mert a zip fájl vagy nem volt teljes vagy hibás lehetett.A lényeg hogy a telepítés 1 harmadában megszakadt.Mentést én hülye persze előtte nem csináltam. Na már most Recoveryből engedné,hogy telepítsek egy másik valszeg jó romot ha lenne a telón,de nincs és mivel nincs memó kártya a telóhoz és a laptop sem látja mint meghajtót így nem tudok tenni rá másikat. Van valami tanácsotok? A régi sensationön is volt ilyen,de ott csak kikaptam a kártyát ráraktam egy másik romot és telepítettem. One x-en ez ugye nem lehetséges.
Adb sideload twrp-bol

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #517 Dátum: 2014, 08 22, 16:45:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszi a segítséget, sikerült! :) Most màrcsak annyi a kérdésem, hogy miért nem működik a g-sensorom?? Gyàrin sem működött már! Egyszer működött ki-be kapcsolàs után megint nem.. :(
Azt írtad, hogy gyári rendszeren sem  ment... Hard reset volt? Ha igen és az sem segített, akkor a hardver lehet beteg.

Az új rom egyébként passzolt a régi firmware-hez?

Tapatalked from my HTC One M8


Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #518 Dátum: 2014, 08 22, 16:52:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok,segítség kéne.
One x-m van.Belefogtam egy rom telepítésbe.MIndent a leírtak szerint csináltam,már fel is másoltam a gépről a kiválasztott romot,vagyis gondoltam én.Mert a zip fájl vagy nem volt teljes vagy hibás lehetett.A lényeg hogy a telepítés 1 harmadában megszakadt.Mentést én hülye persze előtte nem csináltam. Na már most Recoveryből engedné,hogy telepítsek egy másik valszeg jó romot ha lenne a telón,de nincs és mivel nincs memó kártya a telóhoz és a laptop sem látja mint meghajtót így nem tudok tenni rá másikat. Van valami tanácsotok? A régi sensationön is volt ilyen,de ott csak kikaptam a kártyát ráraktam egy másik romot és telepítettem. One x-en ez ugye nem lehetséges.
1.Usb otg:
You are not allowed to view links. Register or Login
2.adb push/sideload:
You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

Tapatalked from my HTC One M8


Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #519 Dátum: 2014, 09 14, 09:32:37 »
Ma kerdeztek audahadi-tol XDA-n. Aki a TWRP-t fejleszti One X-re amiota discontinued lett a vas, hogy mikor jon a napokban frissitett verzio? Ezt valaszolta: When have free time...too much load lately. Szoval turelem uj TWRP-t terem:-)

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #520 Dátum: 2014, 10 02, 20:22:29 »
TWRP Recovery [2.8.0.0] [Unofficial]
You are not allowed to view links. Register or Login

- UMS not work
- MTP not work

Nem elérhető n3wl1n3

  • Hozzászólások: 5
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Galaxy Note 4/HTC One X/HTC Desire S
  • PDA ROM: Android 5.0.1.
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #521 Dátum: 2014, 10 02, 21:27:31 »
Persze, hogy egy nappal azutan jott ki, hogy le csereltem az elozo twrp-t cwm-re, mert valamiert nem tudtam vele feltolni a CM11-et... ami erdekes / lehet csak nekem /

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #522 Dátum: 2014, 10 02, 21:49:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Persze, hogy egy nappal azutan jott ki, hogy le csereltem az elozo twrp-t cwm-re, mert valamiert nem tudtam vele feltolni a CM11-et... ami erdekes / lehet csak nekem /
Akkor flasheld gyorsan:-) Amugy dolgoznak rajta, hogy mukodjon az MTP. Amugy Szeptember 29-en posztolta este fel 9-kor.

Nem elérhető csabikussz66

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: igo
  • PDA: 4.0.4
  • PDA ROM: 4.1.b.0.587
  • Skype: csabikussz66
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #523 Dátum: 2014, 11 23, 12:06:53 »
Sziasztok nagyon szépen megköszönném ha valaki tudna segiteni sikerült elrontani a htc one x 16 gb os telomat a leirás alapján a bootloader nyitás sikerült és utána a more lokale2 progival a magyar nyelv is ment de kiváncsi voltam hogy milyen lenne a telo egy kit kat rommal a leirás alapján az a twr es dolog nem sikerült de pár nap után egyszer csak bejött a kikapcsologombal a klockwood mód amit persze a szenzor is érzékelt a belső tárhelyre rá is másoltam a zip faljt meg a gappsot és folt data faktori reset wip cace és sistem törlés is ahogy nagyjábol itt is le van irval és sajnálatos módon a telom azóta csak a fastboot usb feliratig jut el és a clockwood mód is eltünk mi a tehendő ????

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #524 Dátum: 2015, 02 13, 22:09:12 »
[STABLE][2015.02.13] SuperSU v2.46
You are not allowed to view links. Register or Login

13.02.2015 - v2.46 - in staged Play roll-out
- Backupscript adjustments
- Remove more alternate su binaries