2024, 03 29, 14:15:40

Szerző Téma: Root, S-OFF, custom recovery...  (Megtekintve 107487 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Subijo

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Nincs
  • PDA ROM: Nincs
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #525 Dátum: 2015, 06 19, 08:40:52 »
Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni egy HTC ONE-X telefonnal kapcsolatban. Múlt héten vettem, és volt rajta egy olyan felület, melyen alap funkciókon (cyanogen módban) kívül nem volt semmi. Nem tudtam feltelepíteni rá a play store-t sem, mert hibával megállt. Szóval már piszkált telefon volt. Nos, megpróbáltam RUU -val egy teljes romot rátenni. Valószínűleg nem volt hozzá való az általam jónak gondolt RUU, mert hibaüzenettel megállt a telepítés, hogy a installálandó "kép" file nem Korrekt. Persze most már a telefon el sem indult.Elérem továbbra is a fastboot menüt...
A telefon magáról azt írja, hogy ő: "4.18.401.4" -s. Tudnátok segíteni nekem, mit tehetek most?

Nagyon megköszönnék egy közvetlen tanácsot, akár privátban is.

Üdvözlettel:

Suby

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #526 Dátum: 2015, 06 23, 11:29:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni egy HTC ONE-X telefonnal kapcsolatban. Múlt héten vettem, és volt rajta egy olyan felület, melyen alap funkciókon (cyanogen módban) kívül nem volt semmi. Nem tudtam feltelepíteni rá a play store-t sem, mert hibával megállt. Szóval már piszkált telefon volt. Nos, megpróbáltam RUU -val egy teljes romot rátenni. Valószínűleg nem volt hozzá való az általam jónak gondolt RUU, mert hibaüzenettel megállt a telepítés, hogy a installálandó "kép" file nem Korrekt. Persze most már a telefon el sem indult.Elérem továbbra is a fastboot menüt...
A telefon magáról azt írja, hogy ő: "4.18.401.4" -s. Tudnátok segíteni nekem, mit tehetek most?

Nagyon megköszönnék egy közvetlen tanácsot, akár privátban is.

Üdvözlettel:

Suby
Bootloader unlocked, vagy relocked?

Tapatalk-kal küldve az én Nexus 10-el


Nem elérhető botigta

  • Hozzászólások: 159
    • 5R Autógáz Center
  • Navigáció / Navigation: Clarion NX502E iGO Primo2
  • PDA: XIAOMI Redmi Note
  • Skype: botigta
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #527 Dátum: 2015, 08 06, 18:54:46 »
Sziasztok,

Nagy bajban kérnék segítséget:

Barátom lányának tégla lett az One X (vagy XL)-ből, a következő módon:

Bekapcsoláskor a hófehér kijelző HTC felirattal (semmi más), és kis várakozás után újraindul. Amíg recoveryből (ha jól mondom) Power Down funkcót kiválasztva ki nem lövöm.

Van esély?

Nem elérhető botigta

  • Hozzászólások: 159
    • 5R Autógáz Center
  • Navigáció / Navigation: Clarion NX502E iGO Primo2
  • PDA: XIAOMI Redmi Note
  • Skype: botigta
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #528 Dátum: 2015, 08 07, 00:59:34 »
Egy kis adalék:
Gépre lógatva, és Bootloader módban települ asszem valami MyHTC driver, és végig tudtam csinálni a bootloader nyitást, de szerintem sikertelen, mert a tetején továbbra is ott piroslik a Locked felirat. A CWM-et már nem is tudtam felrakni. Hát ennyi. Valami javaslat?

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login


Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #529 Dátum: 2015, 08 08, 08:11:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egy kis adalék:
Gépre lógatva, és Bootloader módban települ asszem valami MyHTC driver, és végig tudtam csinálni a bootloader nyitást, de szerintem sikertelen, mert a tetején továbbra is ott piroslik a Locked felirat. A CWM-et már nem is tudtam felrakni. Hát ennyi. Valami javaslat?
Szia!
CWM-et ne is tegyel fel, mert elavult. TWRP-t egy lelkes XDA fejleszto meg egy ideig szegelte miutan hivatalosan abbamaradt a fejlesztes. Ha fastboot modba teszed akkor a Windows eszkozkezelojeben fel van ismerve? Ha parancssorban a fastboot devices parancsra kiadja a telefon szeriaszamat akkor mennie kell a bootloader nyitasnak is.

Nem elérhető botigta

  • Hozzászólások: 159
    • 5R Autógáz Center
  • Navigáció / Navigation: Clarion NX502E iGO Primo2
  • PDA: XIAOMI Redmi Note
  • Skype: botigta
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #530 Dátum: 2015, 08 08, 16:15:11 »
Köszönöm válaszodat.
Első, és legfontosabb, hogy a típusa nem X, hanem XL. Gyanúm, hogy ez lényeges?
A Win7 csak Fastboot? (a lenti fotón) módban érzékeli, az eszközkezelőben Android USB Devices csoportban My HTC néven ismeri fel.

Ill. nem igaz, mert normál bekapcsoláskor is érzékeli, MTP USB-eszköznek látja, de mire drivert találna hozzá, a készülék újraindul...

Segíts légyszi, ehhez a parancssorhoz a pc-n a cmd.exe-t kell meghívni? És hogyan kell beírni a fastboot devices parancsot?

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #531 Dátum: 2015, 08 09, 10:25:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Segíts légyszi, ehhez a parancssorhoz a pc-n a cmd.exe-t kell meghívni? És hogyan kell beírni a fastboot devices parancsot?
Igen a parancssort (cmd-t) kell megnyitni.

1. Telepitsd fel a javat 32-est is meg a 64 biteset is.

2. Ez utan nohet az android sdk tools: You are not allowed to view links. Register or Login Telepites vegen elindul az SDK Manager kiveszed a pipat mindenhonnan, csak a tools-nal a platform-tools fog kelleni.

3. A CProgram Files (x86)Androidandroid sdkplatform-tools mappabol kimasolod az alabbi 4 filet mondjuk a D:ADB mappaba, hogy parancssorba ne kelljen hosszu eleresiutakkal bajlodnod:
adb.exe
AdbWinApi.dll
AdbWinUsbApi.dll
fastboot.exe

4. Mostmar nyithatod a parancssort. Legegyszerubben startmenu es elkezded gepelni a kereso kidobja egybol, majd jobbklikk futtatas rendszergazdakent biztos ami tuti:-) D:ADB mappa. Ha a telefon bootloaderben van es azon belul fastboot modban akkor mar mehet is a fastboot devices parancs. Ha kiirja a telefon szeriaszamat akkor minden oke driver ugyileg. Erdemes megnezni meg a CID verziojat a telefonnak. Ezt a fastboot getvar cid parancsal teheted meg. Ez fontos ha gyari szoftvert akarsz ra tenni RUU filebol, mert annak megfelelot kell letoltened. Illetve fontos meg a mainver is. Amit a fastboot getvar mainver parancsal tudsz lekerdezni. Annak megfelelot vagy annal ujabb RUU-t tudsz csak telepiteni. Downgrade es CID atiras cssk S-OFF mellett lehetseges ami sajnos nincsen a tegra SoC miatt. RUU-t azt nem bootloaderbol kell telepiteni hanem ugynevezett RUU modbol amit a fastboot oem rebootRUU utan erhetsz el. Ha a Windows ebben az alapotban is felismerte a telefont futtathatod szamitogeprol a gyari exe filet.

Nem elérhető botigta

  • Hozzászólások: 159
    • 5R Autógáz Center
  • Navigáció / Navigation: Clarion NX502E iGO Primo2
  • PDA: XIAOMI Redmi Note
  • Skype: botigta
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #532 Dátum: 2015, 08 18, 17:46:29 »
Kedves Rizsi,

Bocs, hogy eddig nem reagáltam segítő leveledre, de mostanáig gyűjtöttem a lelkierőt :-) , igazából volt egy nyaralás, meg egy magam utolérése project.
Na lényeg az, hogy most nekiveselkedtem, pontról pontra csináltam, de ott elakadtam, hogy hiába keresem, egyik exe, és dll fájlt sem találom, egyszerűen sehol nincsenek a mappákban. Pl. a "platforms" mappa pl. teljesen üres.
Mit csinálhattam rosszul? Pedig egyszer uninstalláltam is, és újratelepítettem...

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #533 Dátum: 2015, 08 19, 11:54:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kedves Rizsi,

Bocs, hogy eddig nem reagáltam segítő leveledre, de mostanáig gyűjtöttem a lelkierőt :-) , igazából volt egy nyaralás, meg egy magam utolérése project.
Na lényeg az, hogy most nekiveselkedtem, pontról pontra csináltam, de ott elakadtam, hogy hiába keresem, egyik exe, és dll fájlt sem találom, egyszerűen sehol nincsenek a mappákban. Pl. a "platforms" mappa pl. teljesen üres.
Mit csinálhattam rosszul? Pedig egyszer uninstalláltam is, és újratelepítettem...
Semmi gond a nyaralas az jo dolog:-)
Ha feltelepitetted az Android SDK-t akkor el kell inditani az SDK managert es le kell tolteni a platform tools reszt es akkor ott lesz a konyvtarban ami kell.

Nem elérhető botigta

  • Hozzászólások: 159
    • 5R Autógáz Center
  • Navigáció / Navigation: Clarion NX502E iGO Primo2
  • PDA: XIAOMI Redmi Note
  • Skype: botigta
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #534 Dátum: 2015, 08 20, 23:24:33 »
Hát sajnos most úgy tűnik, hogy annyira lemerült, hogy nem bírok életet lehelni bele. Ha összekötöm a PC-vel, villog a pici LED, néha van egy kis háttérfény a kijelzőn, aztán az kikapcsol, meg néha felvillan a középső gomb. Na mindegy, végső esetben kiszerelve feltöltjük az akksit.

Nem elérhető botigta

  • Hozzászólások: 159
    • 5R Autógáz Center
  • Navigáció / Navigation: Clarion NX502E iGO Primo2
  • PDA: XIAOMI Redmi Note
  • Skype: botigta
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #535 Dátum: 2015, 08 20, 23:41:23 »
Na, feléledt, és ezeket tudtam kikönyörögni belőle:

HT39TW301289
cid:HTC___039
mainver: 5.08.710.3

Innentől kérlek segíts, hogy hogyan erőltessek fel rá bármilyen romot, hátha kirántanám a féltéglából...

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #536 Dátum: 2015, 08 21, 20:10:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na, feléledt, és ezeket tudtam kikönyörögni belőle:

HT39TW301289
cid:HTC___039
mainver: 5.08.710.3

Innentől kérlek segíts, hogy hogyan erőltessek fel rá bármilyen romot, hátha kirántanám a féltéglából...
Ott van leirva minden a GY.I.K. topikban, nteeb kollega olyan patentul megirta, hogy oktato konyvet lehetne belole kiadni. Be tudod azonositani a CID alapjan a regiot a mainvered alapjan pedig, hogy milyen verzioju RUU-t toltsel le. Annal jobb leirast nem tudok kesziteni en sem. Foleg mivel 2.5 ev tavlatabol mar erosen felejtem a htc-s dolgokat.

Nem elérhető botigta

  • Hozzászólások: 159
    • 5R Autógáz Center
  • Navigáció / Navigation: Clarion NX502E iGO Primo2
  • PDA: XIAOMI Redmi Note
  • Skype: botigta
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #537 Dátum: 2015, 08 21, 21:55:49 »
Hát igen, többször elolvastam, elvileg  a nyitást meg is csináltam (csak az nincs leírva, hogyan tudom lecsekkolni, hogy valóban nyitva van), de
1, fogalmam sincs, honnan tudok leszedni, és milyen romot (elvileg teljesen mindegy, jó lenne a legutolsó gyári, vagy egy tutti stabil főzött)
2, az a rész már nekem egy kicsit egyetemi, hogy hogyan kell felvarázsolni rá... (pedig régen sokat romoltam a jóöreg HD2-t, csak vissza kéne rázódni)

Nem elérhető botigta

  • Hozzászólások: 159
    • 5R Autógáz Center
  • Navigáció / Navigation: Clarion NX502E iGO Primo2
  • PDA: XIAOMI Redmi Note
  • Skype: botigta
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #538 Dátum: 2015, 08 21, 22:15:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Erdemes megnezni meg a CID verziojat a telefonnak. Ezt a fastboot getvar cid parancsal teheted meg. Ez fontos ha gyari szoftvert akarsz ra tenni RUU filebol, mert annak megfelelot kell letoltened. Illetve fontos meg a mainver is. Amit a fastboot getvar mainver parancsal tudsz lekerdezni. Annak megfelelot vagy annal ujabb RUU-t tudsz csak telepiteni. Downgrade es CID atiras cssk S-OFF mellett lehetseges ami sajnos nincsen a tegra SoC miatt. RUU-t azt nem bootloaderbol kell telepiteni hanem ugynevezett RUU modbol amit a fastboot oem rebootRUU utan erhetsz el. Ha a Windows ebben az alapotban is felismerte a telefont futtathatod szamitogeprol a gyari exe filet.

Na a fentieket már erősen nem értem.
A lényeg az, hogy a telefon tárhelyére betenni a rom fájlt nem lehet, mert csak bootloader állapotban lehet feléleszteni. És hogy pc-ről hogyan kell telepíteni, arról nem látokleírást...

Nem elérhető botigta

  • Hozzászólások: 159
    • 5R Autógáz Center
  • Navigáció / Navigation: Clarion NX502E iGO Primo2
  • PDA: XIAOMI Redmi Note
  • Skype: botigta
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #539 Dátum: 2015, 08 22, 00:37:52 »
Hát akkor beszélek tovább magamba...

- A teló nem kapcsol be (ill. a fehér hátterű HTC logónál nem jut tovább, kis gondolkodás után újra, és újra indul)
- Bootloader módba tehető, ekkor a fenti fotókon látható, hogy Locked, és S-on
- Gondolom PC-ről kéne feltennem bármilyen romot, hogy hátha felélesztem brick állapotból, ebben az esetben gondolom a legfrissebb gyárit
- A GY.I.K-ben megtaláltam, hogyan kell, csakhogy:
- Ez egy One XL, vagyis Evita. A mainver 5.08.710.3. Égen-földön nem találok ilyen, vagy ennél magasabb verziószámú RUU-t
- Most hogyan tovább...

Nem elérhető botigta

  • Hozzászólások: 159
    • 5R Autógáz Center
  • Navigáció / Navigation: Clarion NX502E iGO Primo2
  • PDA: XIAOMI Redmi Note
  • Skype: botigta
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #540 Dátum: 2015, 08 22, 00:48:08 »
Na álljunk meg egyszóra...
Ezt most találtam a GY.I.K-ben:

"Elsősegély-töltés" bootloaderből
« Reply #12 Dátum: 2012, 10 22, 09:54:33 »
Idézet
Van az úgy, hogy pl.romflashkor nem figyelünk eléggé és még mielőtt végezne, elfogy a töltés...
Ilyenkor az van, hogy a készülék kikapcsol (esetleg állandóan restartol) és ebben az állapotban töltést sem vesz fel.Bootloaderbe ugyan be lehet lépni, de tölteni itt sem tudjuk, cwm recoverybe pedig nem tudunk bejutni (újabb restartok).
A teendő a következő:
-töltsük le a battery.bat file-t és másoljuk a fastboot mappába(ahonnan a fastboot parancssorokat futtatjuk).
-HOX bootloader fastboot módban legyen, pc-vel összekötve
-futtassuk a batch file-t.

A töltést apró töltéshullámokban kapja a készülék, ezt jelzi a villogó töltéslámpa is,de szépen lassan töltődik. A cél az, hogy a 3,68 V körüli érték (kb.10%) meglegyen, ez kell ahhoz, hogy cwm recovery módba váltsunk, ahol már folyamatosan lehet tölteni a készüléket.

Lehet, hogy pont ez van a telóval?
Könyörgöm dobjon meg valaki ezzel a battery.bat fájllal, mert természetesen a link nem él, és máshol sem lelem...

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #541 Dátum: 2015, 08 22, 21:16:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát igen, többször elolvastam, elvileg  a nyitást meg is csináltam (csak az nincs leírva, hogyan tudom lecsekkolni, hogy valóban nyitva van), de
1, fogalmam sincs, honnan tudok leszedni, és milyen romot (elvileg teljesen mindegy, jó lenne a legutolsó gyári, vagy egy tutti stabil főzött)
2, az a rész már nekem egy kicsit egyetemi, hogy hogyan kell felvarázsolni rá... (pedig régen sokat romoltam a jóöreg HD2-t, csak vissza kéne rázódni)
1, Innen tudsz letolteni gyari ROM-ot: You are not allowed to view links. Register or Login

2, A HD2 mas kategoria volt ez teljesen mas. Nekem is volt olyan vasam, szerettem nagyon. Minden futott rajta:-)

You are not allowed to view links. Register or Login
Na a fentieket már erősen nem értem.
A lényeg az, hogy a telefon tárhelyére betenni a rom fájlt nem lehet, mert csak bootloader állapotban lehet feléleszteni. És hogy pc-ről hogyan kell telepíteni, arról nem látokleírást...
A RUU-t nem a telefonra kell masolni hanem szamitogeprol inditani, de ezt irtam is.

You are not allowed to view links. Register or Login
Na álljunk meg egyszóra...
Ezt most találtam a GY.I.K-ben:

"Elsősegély-töltés" bootloaderből
« Reply #12 Dátum: 2012, 10 22, 09:54:33 »
Idézet
Van az úgy, hogy pl.romflashkor nem figyelünk eléggé és még mielőtt végezne, elfogy a töltés...
Ilyenkor az van, hogy a készülék kikapcsol (esetleg állandóan restartol) és ebben az állapotban töltést sem vesz fel.Bootloaderbe ugyan be lehet lépni, de tölteni itt sem tudjuk, cwm recoverybe pedig nem tudunk bejutni (újabb restartok).
A teendő a következő:
-töltsük le a battery.bat file-t és másoljuk a fastboot mappába(ahonnan a fastboot parancssorokat futtatjuk).
-HOX bootloader fastboot módban legyen, pc-vel összekötve
-futtassuk a batch file-t.

A töltést apró töltéshullámokban kapja a készülék, ezt jelzi a villogó töltéslámpa is,de szépen lassan töltődik. A cél az, hogy a 3,68 V körüli érték (kb.10%) meglegyen, ez kell ahhoz, hogy cwm recovery módba váltsunk, ahol már folyamatosan lehet tölteni a készüléket.

Lehet, hogy pont ez van a telóval?
Könyörgöm dobjon meg valaki ezzel a battery.bat fájllal, mert természetesen a link nem él, és máshol sem lelem...
Sajnos nem tudok neked szolgalni ilyen bat fileal, mert nekem nincs meg nem volt sose ra szuksegem.

Ez egy oreg vas. Mar nagyon kevesen figyelik, legyel turelemmel ha nem azonnal valaszolnak. Sajnos a forum motorja elavult es emiatt a tapatalk sem ertesit ha idezik egy hozzaszolasomat. Igy csak akkor veszem eszre ha valtozas van ha benezek. Ez is nagy szo, mert a tobbi magyar forumnak amik a temaval foglalkoznak meg tapatalk pluginje sincsen:-)

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #542 Dátum: 2015, 08 26, 08:04:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát akkor beszélek tovább magamba...

- A teló nem kapcsol be (ill. a fehér hátterű HTC logónál nem jut tovább, kis gondolkodás után újra, és újra indul)
- Bootloader módba tehető, ekkor a fenti fotókon látható, hogy Locked, és S-on
- Gondolom PC-ről kéne feltennem bármilyen romot, hogy hátha felélesztem brick állapotból, ebben az esetben gondolom a legfrissebb gyárit
- A GY.I.K-ben megtaláltam, hogyan kell, csakhogy:
- Ez egy One XL, vagyis Evita. A mainver 5.08.710.3. Égen-földön nem találok ilyen, vagy ennél magasabb verziószámú RUU-t
- Most hogyan tovább...
Nyisd a bootloadert, tedd fel a legújabb cvm recovery-t (ha lesz egy kis időm, linkelem, remélem létezik One XL-hez....), az újabb verziójú cwm recoveryből ugyanis már lehet tölteni a készüléket.


Szerk.:Utánanéztem, úgy tűnik OneXL-hez nincs CWM recovery.img, de van You are not allowed to view links. Register or Login. Szerintem abban is működik a töltés recovery üzemmódban.

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #543 Dátum: 2015, 08 26, 13:13:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerk.:Utánanéztem, úgy tűnik OneXL-hez nincs CWM recovery.img, de van You are not allowed to view links. Register or Login. Szerintem abban is működik a töltés recovery üzemmódban.
Asszem 2.8-as TWRP ota van toltes funkcio.

Nem elérhető botigta

  • Hozzászólások: 159
    • 5R Autógáz Center
  • Navigáció / Navigation: Clarion NX502E iGO Primo2
  • PDA: XIAOMI Redmi Note
  • Skype: botigta
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #544 Dátum: 2015, 08 26, 13:33:25 »
Köszönöm nektek válaszokat. Ezt a problémát időközben megoldottuk, kiszedtük az aksit, és szerviz körülmények között szakszerűen fel lett töltve. Ettől nem javult meg. Úgyhogy utolsó esély a ROM csere. Ebben kéném a segítséget, mert most ismét átolvastam, amit leírtál, de nekem ez kicsit áttekinthetetlen. Nyilván én vagyok a láma. Szóval szerintem nekem csak annyi feladatom kéne, hogy legyen, hogy feltoljak rá egy stock romot. Zárni nem kell, mert,  ahogy a fenti képen látod, a készülék Locked, és S-on.
Szóval egy számomra érhtető leírás kéne, nagyon hálás lennék érte.

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #545 Dátum: 2015, 08 29, 10:36:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönöm nektek válaszokat. Ezt a problémát időközben megoldottuk, kiszedtük az aksit, és szerviz körülmények között szakszerűen fel lett töltve. Ettől nem javult meg. Úgyhogy utolsó esély a ROM csere. Ebben kéném a segítséget, mert most ismét átolvastam, amit leírtál, de nekem ez kicsit áttekinthetetlen. Nyilván én vagyok a láma. Szóval szerintem nekem csak annyi feladatom kéne, hogy legyen, hogy feltoljak rá egy stock romot. Zárni nem kell, mert,  ahogy a fenti képen látod, a készülék Locked, és S-on.
Szóval egy számomra érhtető leírás kéne, nagyon hálás lennék érte.
Stock rendszeren tudsz azonos, vagy magasabb verziószámú gyári szoftvertelepítő alkalmazást (RUU) futtatni. A régió- és modell azonosítónak (CID,  ill.  MID) azonban stimmelnie kell! Ez fontos. 
Fastboot parancssorból a "fastboot getvar all" parancs kiír minden fontos információt (cid, mid, mainver). Ha ezeket tudod,  akkor szedd le a megfelelő RUU-t (Rizsi linkelte a forrást), majd futtasd pc-ről. A művelet előtt érdemes a pc-re a legújabb HTC Sync Manager-t feltenni (ez telepíti a legfrissebb drivereket), majd magát a programot le is szedheted, a driverek a fontosak és azok úgyis maradnak.
Sok sikert!

Tapatalk-kal küldve az én Nexus 10-el


Nem elérhető botigta

  • Hozzászólások: 159
    • 5R Autógáz Center
  • Navigáció / Navigation: Clarion NX502E iGO Primo2
  • PDA: XIAOMI Redmi Note
  • Skype: botigta
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #546 Dátum: 2015, 08 29, 14:17:02 »
Igen, Rizsi linkelt elérhetőséget, csakhogy, akárhogy gúvad a szemem, a lenti mainver-rel azonos (5-össel kezdődő), vagy nagyobb számú romot az istennek sem találtam:
HT39TW301289   
cid: HTC__039
mainver: 5.08.710.3

Illetve 039-es CID-ről sem találok semmi infót, szóval nem találok hozzá való RUU-t, sajna...

Szóval ha jól tévedek, nekem RUU-EVITA... elejű RUU kellene, ami 5.08.710.3-nál magasabb verziószzámot tartalmaz. hát ilyet az istennek nem lelek egyelőre...

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #547 Dátum: 2015, 08 29, 15:44:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen, Rizsi linkelt elérhetőséget, csakhogy, akárhogy gúvad a szemem, a lenti mainver-rel azonos (5-össel kezdődő), vagy nagyobb számú romot az istennek sem találtam:
HT39TW301289   
cid: HTC__039
mainver: 5.08.710.3

Illetve 039-es CID-ről sem találok semmi infót, szóval nem találok hozzá való RUU-t, sajna...

Szóval ha jól tévedek, nekem RUU-EVITA... elejű RUU kellene, ami 5.08.710.3-nál magasabb verziószzámot tartalmaz. hát ilyet az istennek nem lelek egyelőre...
Tényleg, Evita... El is felejtettem... Ha nincs hozzá való RUU, akkor nyitnod kell a bootloadert, custom recovery-t telepíteni, majd azzal feltenni:
-egy gyári "jellegű" romot
-egy custom romot
-ha valahol elérhető akkor egy gyári rendszerről készített nandroid mentést.

Tapatalk-kal küldve az én HTC One M8-el


Nem elérhető botigta

  • Hozzászólások: 159
    • 5R Autógáz Center
  • Navigáció / Navigation: Clarion NX502E iGO Primo2
  • PDA: XIAOMI Redmi Note
  • Skype: botigta
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #548 Dátum: 2015, 08 29, 18:56:12 »
Akkor innentől sajnos visszaléptünk egy előző problémához, miszerint én végig csináltam a leírásod alapján a nyitást, az utolsó pontig, hibaüzenet mentesen, de mégsem nyílik ki a teló. Ez miért lehet, ez is azért mert nem X, hanem XL?

Nem elérhető botigta

  • Hozzászólások: 159
    • 5R Autógáz Center
  • Navigáció / Navigation: Clarion NX502E iGO Primo2
  • PDA: XIAOMI Redmi Note
  • Skype: botigta
Re: Root, S-OFF, custom recovery...
« Reply #549 Dátum: 2015, 08 30, 10:22:51 »
Mindig ez az utolsó üzenet a parancssorban:

< waiting for device >
sending 'unlocktoken' (0 KB)...
OKAY [  0.144s]
writing 'unlocktoken'...
(bootloader) unlock token check successfully
OKAY [  0.010s]
finished. total time: 0.157s

D:\One_X_All-In-One_Kit_v2.3\One_X_All-In-One_Kit_v2.3\data>


De továbbra is LOCKED felirat fogad, már megüt a guta...