2024, 03 29, 09:55:35
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: Programok SD kártyára (widget is működik!)  (Megtekintve 49879 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Pufi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 905
  • Nem: Férfi
    • Samsung Galaxy Ace Gy.I.K.
  • PDA: Apple iphone 11
  • PDA ROM: ios 15
  • Skype: kiss.pufi
Programok SD kártyára (widget is működik!)
« Dátum: 2012, 03 21, 21:18:12 »
Ez a topic azt a beállítást tartalmazza, hogyan is lehet ext particiót létrehozni a bővítőkártyán.
Mire jó ez?!
A telefon memóriája, elég kicsi, így hamar meg lehet tölteni jobbnál jobb olyan programokkal aminek widgetje is van. Eddig kompromisszumot kellett kötnünk, "kell nekem az a widget?" De "több programot is szeretnék feltelepíteni." Akkor inkább át pakolom sdkártyára és lemondok a widgetről..."
De ne! Itt a megoldás:

Gyári beállítások visszaállítása és a memóriakártyáról az adatok lementése után ezeket kell elvégezned:

Amikre szükséged lesz:
-Egy olyan rom ami támogatja a ext4-es partició kezelést. pl Cyanogenmod7, Stock v5- v6- lite..
-Memóriakártya.
-Recovery v5.0.2.6
-link2sd program You are not allowed to view links. Register or Login

Menet:
- Recoveryben navigálj az "advanced" menübe
- Particion SD card
- Itt kell kiválasztanod a programoknak szánt helyet. (én 512Mb-ot adtam meg, nekem 8Gb-os kártyám van)
- a következőnél a 0-át (nulla) kell választani.
 Minden adatot töröl az Sd kártyádról!
Ha végzett a formázással:
- lépj vissza a menüben és menj a "mounts and restore" menübe itt formatáld le a "/sdcard és a /sd-ext particiókat.
Ha készen vagy nyomj egy reboot system now-t!

Igazából meg lehet pc-n is formázni, van egy jó program rá, csak sokkal bonyolultabb, de a végeredmény úgyis ugyanaz!

Következőben töltsd le és telepítsd fel a Link2sd programot (marketen ingyenes app)

A program indítás után felajánlja, hogy válaszd ki a SD kártya második particiójának a fájlrendszerét:
Itt az ext4-et kell választanod. Igaz van ott több is, elméletileg működhet azzal is. Nem tudom, nem próbáltam le!
Indítsuk újra a telefont!

Lépjünk be a link2sd programba!

Máris előttünk vannak a programjaink. Felül szűrhetünk programokat, tárhely szerint, méret szerint, blabla, sőt kereshetünk is.

Válasszunk ki egy olyan programot amit mi telepítettünk és biztosan tudjuk, hogy widget is tartozik hozzá, vagy éppen egy olyat válasszunk ami csak kizárólag a telefon belsőtárhelyén működik.
UPDATE:
Ha megvagyunk, hosszan nyomjunk a program nevére át kell tennünk sd kártyára, majd utána kell a "Link létrehozására"-kell kattintanunk.
Majd az Ok gombra.
Ezzel át is tette a programot. A program nevénél alul jelzi is, hogy "linkelt=>Sd kártya"
Lehet automatizálni is, hogy a telepített programot egyből erre a particióra tegye a link2sd program.

Célszerű a beállításokba belőni azt, hogy alapból az sdkártyára dobálja a programokat telepítés után. Így ha olyan programot tesz át aminek van widgetje annál megcsinálod a "Link létrehozását", s már ki is teheted valamelyik oldalra.

Ellenőrizni úgy tudod, hogy a beállításokba megnézed mennyi szabad memóriával kezdted a áthelyezést. Ha végeztél, újra megnézed.. :)

"Sajnos ez a megoldás sem tökéletes. Az alkalmazásaink ugyan eléggé védettek, mert egy normál felhasználó számára rejtetten a 2. partición vannak, de ha a kártya fizikailag sérül vagy a kártyát kivesszük, akkor a programok itt is elérhetetlenek lesznek. A másik hátulütője, hogy bár a kijelölt programok az SD kártyára kerülnek, de az ő adataik továbbra is a telefon belső memóriáját foglalják. Így szép lassan a telepített programok számának növekedésével mégis csak elfogy a belső memóriánk. De legalább jóval később!  :)"

Egy kalappal hozzá!

Amikkel én próbáltam, és biztosan működött (widget is): battery indicater pro; bln control; extended controls; pure grid calendar widget; switchpro widget; tapatalk pro; widgetlocker;

Igazából ez a link2sd program elég sok partíciót kezel, van benn alap fat32is. Ezt nem volt módomban kipróbálni, de a vállalkozó szelleműek kipróbálhatják. Vagy az alap ext2-t is, ehhez nem kell külön ext4-es rom.

Hibák:
- Tényleg csak saját felelősségre! Nekem az előbb egy újraindítás után nem reagált semmire...
Egyből áthelyeztem mindent az sd kártyára... Nah ezt ne csináljátok.
- SD kártya leválasztásnál hibaüzenetet ír ki az értesítési sávon, miszerint: Hibás kártya és újraformázás megoldja a problémát. Ha eltávolítod a kártyát lehetséges, hogy pár program elveszik. Így jártam én is.. Erre sajnos nincs jobb ötletem egyelőre...
Annyira nem stabil ez az egész, mint amennyire látszik :(
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
Muszáj! :) Akit sért, vagy sértőnek véli, Őt kérem jelezze felém és leveszem.
Itt mindent megtalálsz!: You are not allowed to view links. Register or Login
Ha mégsem, kérlek az oda tartozó topicba tedd fel a kérdésed. Ezzel megkönnyíted a többi segítségre szoruló ember dolgát is. Előre köszönöm.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Pydy

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Galaxy Ace
  • PDA ROM: Mindig más =)
Re: Programok SD kártyára (widget is működik!)
« Reply #1 Dátum: 2012, 03 22, 07:16:37 »
Szép leírás :) Ezt már én is össze akartam írni pár hete, de nem volt elég szabadidőm  :(

(megjegyzés : Link2SD első indításnál Fat32/16nél sikertelen parancsfájl létrehozása (vagy valami ilyesmi, de a lényeg, h sikertelen))

Nem elérhető Dgzt

  • Hozzászólások: 25
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: -
  • PDA: GT-S5830
  • PDA ROM: s5830xwkpk
  • Skype: hun-dgzt
Re: Programok SD kártyára (widget is működik!)
« Reply #2 Dátum: 2012, 03 22, 17:27:53 »
Köszi a leírást! Ha lesz egy kis szabadidőm, akkor megcsinálom én is.

Nem elérhető Pufi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 905
  • Nem: Férfi
    • Samsung Galaxy Ace Gy.I.K.
  • PDA: Apple iphone 11
  • PDA ROM: ios 15
  • Skype: kiss.pufi
Re: Programok SD kártyára (widget is működik!)
« Reply #3 Dátum: 2012, 03 22, 19:13:51 »
Ne ijedjetek meg, módosítgatom a leírást.  ;) Valami eszembe jut akkor megosztom veletek. Sajnos, nem úgy van ahogy írom. Nem marad meg a belsőtárhelyünk a telefonon, de legalább később lesz tele :)
Itt mindent megtalálsz!: You are not allowed to view links. Register or Login
Ha mégsem, kérlek az oda tartozó topicba tedd fel a kérdésed. Ezzel megkönnyíted a többi segítségre szoruló ember dolgát is. Előre köszönöm.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető novoszath

  • Hozzászólások: 279
  • Nem: Férfi
  • ROM MANIAKUS
  • Navigáció / Navigation: IGO 8.3.2.X
  • PDA: Samsung Omnia + Omnia2 + LG Optimus + Samsung Galaxy S4 GT-I9506
  • PDA ROM: Phone:XBIC1 pda: PFC HUN Omnia2: gyari 6.5 LG: Black rom 2.2
Re: Programok SD kártyára (widget is működik!)
« Reply #4 Dátum: 2012, 04 06, 08:49:51 »
olyan kerdesem lenne hogy ujra raktam a romot es nem birom fel csatolni az ext partot pedig elotte mukodott

minden rom ujra pakolasnal ujra meg kell formaznom a karit?

mert ez igy eleg bossszanto dolog ....
Az élet egy sz@ar játék de qurva jó a grafikája!! :D

Nem elérhető Pufi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 905
  • Nem: Férfi
    • Samsung Galaxy Ace Gy.I.K.
  • PDA: Apple iphone 11
  • PDA ROM: ios 15
  • Skype: kiss.pufi
Re: Programok SD kártyára (widget is működik!)
« Reply #5 Dátum: 2012, 04 06, 15:58:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
olyan kerdesem lenne hogy ujra raktam a romot es nem birom fel csatolni az ext partot pedig elotte mukodott

minden rom ujra pakolasnal ujra meg kell formaznom a karit?

mert ez igy eleg bossszanto dolog ....

Igen, ezt vettem észre én is. Minde csere után, Recovery és újra particionálás... Hosszadalmas, mert le kell menteni, aztán vissza kell tenni mindent.
Itt mindent megtalálsz!: You are not allowed to view links. Register or Login
Ha mégsem, kérlek az oda tartozó topicba tedd fel a kérdésed. Ezzel megkönnyíted a többi segítségre szoruló ember dolgát is. Előre köszönöm.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető yoky

  • Hozzászólások: 5
  • PDA: samsung galaxy ace
  • PDA ROM: 2.3.4
Re: Programok SD kártyára (widget is működik!)
« Reply #6 Dátum: 2012, 04 17, 10:02:22 »
A leírtak szerint csináltam mindent,kiválasztom a programba h milyen a másik partíció és h tudja csatolni újra kell indítani és még ezt a szöveget írja: Ha újraindítás után kapja ezt az üzenetet, nem sikerült a telefon indulásakor az automatikus felcsatolás. Nem készíthető link.
Itt kezdődik a probléma, újraindítom és ugyan úgy ki kell választanom a másik partíciót, ugyan ezzel a szöveggel.Többször is újrapróbáltam az egészet, de mindíg ugyan ez történik. Azért írtam, mert gondolom ilyenkor nem működik megfelelően. Ha vki tud segítsen.

Nem elérhető enisz

  • Hozzászólások: 254
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy Note 5 N920C
Re: Programok SD kártyára (widget is működik!)
« Reply #7 Dátum: 2012, 04 17, 13:59:45 »
Sziasztok!


Nekem személy szerint egy S2-m van úgyhogy nem nagyon tudom, hogy az ACE telefonokra milyen működő és használható romok vannak viszont öcsémnek ilyen van, és megkért rá, hogy ezt a memóriakártyás megoldást csináljam meg a telefonján, ha tudom.


Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy melyik romot javasoljátok, amelyikben a lehető legkevesebb bug / hiba van valamint támogatja az ext4-es partíciót? Hol találok leírást arról, hogy ezt a telefont hogyan kell rootolni és romot frissíteni?




Az ő telefonja:


Modell száma: GT-S5830
Android verziója: 2.2.1
Alapsáv verziója: S5830XXKA6
Kernelverzió: 2.6.32.9-perfsamsung@lech#1
Build száma: FROYO.XWKB1


Előre is köszi a segítséget!

Nem elérhető dobolson

  • Hozzászólások: 136
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Advance
  • PDA ROM: XXLE1
Re: Programok SD kártyára (widget is működik!)
« Reply #8 Dátum: 2012, 04 17, 15:18:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!


Nekem személy szerint egy S2-m van úgyhogy nem nagyon tudom, hogy az ACE telefonokra milyen működő és használható romok vannak viszont öcsémnek ilyen van, és megkért rá, hogy ezt a memóriakártyás megoldást csináljam meg a telefonján, ha tudom.


Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy melyik romot javasoljátok, amelyikben a lehető legkevesebb bug / hiba van valamint támogatja az ext4-es partíciót? Hol találok leírást arról, hogy ezt a telefont hogyan kell rootolni és romot frissíteni?




Az ő telefonja:


Modell száma: GT-S5830
Android verziója: 2.2.1
Alapsáv verziója: S5830XXKA6
Kernelverzió: 2.6.32.9-perfsamsung@lech#1
Build száma: FROYO.XWKB1


Előre is köszi a segítséget!

Ha kicsit jobban körülnézel itt, a galaxy ace fórumon, megtalálod a választ a frissítésre és a rootolásra is.

Nem elérhető enisz

  • Hozzászólások: 254
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy Note 5 N920C
Re: Programok SD kártyára (widget is működik!)
« Reply #9 Dátum: 2012, 04 17, 15:20:47 »
Viszont arra nem, hogy melyik romot ajánlja a nagyérdemű. Beleolvasgattam némelyikben, szinte mindegyiknek van valami defektje.

Nekem egy olyan rom kéne ami támogatja az ext4-et és hosszabb távon is lehessen használni azért, hogy ezt a memória kártyás dolgot meg tudjam oldani. S2-höz pedig nem egy olyan rom van, amit nem elég egyszerűen csak odinból vagy mobil odinból feltelepíteni. Pusztán ezért kérdeztem.

De köszi a megjegyzést!

Nem elérhető Pufi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 905
  • Nem: Férfi
    • Samsung Galaxy Ace Gy.I.K.
  • PDA: Apple iphone 11
  • PDA ROM: ios 15
  • Skype: kiss.pufi
Re: Programok SD kártyára (widget is működik!)
« Reply #10 Dátum: 2012, 04 17, 15:40:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Viszont arra nem, hogy melyik romot ajánlja a nagyérdemű. Beleolvasgattam némelyikben, szinte mindegyiknek van valami defektje.

Nekem egy olyan rom kéne ami támogatja az ext4-et és hosszabb távon is lehessen használni azért, hogy ezt a memória kártyás dolgot meg tudjam oldani. S2-höz pedig nem egy olyan rom van, amit nem elég egyszerűen csak odinból vagy mobil odinból feltelepíteni. Pusztán ezért kérdeztem.

De köszi a megjegyzést!

Hali!
Írtam, hogy melyikek azok a romok amik támogatják ezt a partíciót. Igazából, A Stock v5 Lite, ami még bejött, legalábbis nekem.
Én megértem Dobolson-t, soxor nekem sem sikerül olyat válaszolnom amivel nem bántom meg az illetőt. De ha hiszed ha nem, nagyon sokan feljönnek ide, s olyat kérdeznek ami magától értetődik. Mert elég sok Galaxy Ace-es topic van, de még véletlenül sem oda teszi fel a kérdést, stb.. A másik kedvencem, mikor egy teljesen más márkájú készülékkel jön, hogy rootolni szeretné, s csodálkozik, hogy nem jó a program, vagy a leírás hozzá. Mi meg azon, hogy nem "sikerült" elrontania a telefonját.
A főzött romokat, itt sem Odinnal tesszük fel. Hanem Recovery-ben, installáljuk az sdkártyáról egy .zip fájlból.
Nincs két egyforma Galaxy Ace sem, így lehet, hogy ami pl nálam működik (egy adott rom), az lehet, hogy neked abszolút nem lesz jó..Ugyanígy van a processzorhúzás is.. Valakinek bírja stabilan 902Mhz-et is. Nekem befagyott...
Itt mindent megtalálsz!: You are not allowed to view links. Register or Login
Ha mégsem, kérlek az oda tartozó topicba tedd fel a kérdésed. Ezzel megkönnyíted a többi segítségre szoruló ember dolgát is. Előre köszönöm.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető dobolson

  • Hozzászólások: 136
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Advance
  • PDA ROM: XXLE1
Re: Programok SD kártyára (widget is működik!)
« Reply #11 Dátum: 2012, 04 17, 15:47:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Viszont arra nem, hogy melyik romot ajánlja a nagyérdemű. Beleolvasgattam némelyikben, szinte mindegyiknek van valami defektje.

Nekem egy olyan rom kéne ami támogatja az ext4-et és hosszabb távon is lehessen használni azért, hogy ezt a memória kártyás dolgot meg tudjam oldani. S2-höz pedig nem egy olyan rom van, amit nem elég egyszerűen csak odinból vagy mobil odinból feltelepíteni. Pusztán ezért kérdeztem.

De köszi a megjegyzést!

Nem akartalak megsérteni, szerintem nem is volt bántó a kommentem. Pusztán felhívtam a figyelmed, hogy ha körbenézel a fórumon, megtalálod a választ. :ok: Egyébként én is ajánlom a stocklite v5 illetve v6-ot.

Nem elérhető enisz

  • Hozzászólások: 254
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy Note 5 N920C
Re: Programok SD kártyára (widget is működik!)
« Reply #12 Dátum: 2012, 04 17, 16:36:07 »
Engem nem sértett meg senki. Feltettem egy kérdést, amire szeretnék választ kapni. Egy leírásnak is nagyon örültem volna - mert nem lusta vagyok olvasni; egyszerűen nem szeretném tönkretenni öcsém telefonját.


Viszont nekem más telefonom van és fogalmam sincs, hogy ezen mi hogy működik. A sajátomat össze-vissza szoktam romolgatni, úgyhogy nagyjából tudom mi a dörgés.


egyelőre ezt a StockLite 6.0-át nézegetem. Most arra keresek megoldást, hogy 2.2.1-ről (S5830XXKA6) hogyan tudom 2.3.3-ra (vagy 2.3.6-ra) update-elni, majd arra akarom a StockLite-ot.

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Re: Programok SD kártyára (widget is működik!)
« Reply #13 Dátum: 2012, 04 17, 20:36:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Engem nem sértett meg senki. Feltettem egy kérdést, amire szeretnék választ kapni. Egy leírásnak is nagyon örültem volna - mert nem lusta vagyok olvasni; egyszerűen nem szeretném tönkretenni öcsém telefonját.


Viszont nekem más telefonom van és fogalmam sincs, hogy ezen mi hogy működik. A sajátomat össze-vissza szoktam romolgatni, úgyhogy nagyjából tudom mi a dörgés.


egyelőre ezt a StockLite 6.0-át nézegetem. Most arra keresek megoldást, hogy 2.2.1-ről (S5830XXKA6) hogyan tudom 2.3.3-ra (vagy 2.3.6-ra) update-elni, majd arra akarom a StockLite-ot.

Menj át a frissítés 2.3.4-re című topikba, odinnal frissítsd 2.3.6-ra az öcséd ace-ét. Javaslom a samfirmware.com oldalról a DDKQ8 rom letöltését, mert arra épül a Stocklite. A 2.3.6-ra mehet egy cwm 5-ös, xda-n megtalálod, abból flasheld a stocklite-ot. Javaslom, hogy ha települt (sokáig fog bootolni, nyugi) a system/etc/init.d mappát ürítsétek ki, mert már a fejlesztő is elismerte, hogy rossz scripteket tett bele. Cserére javaslom az adrenaline engine-t, ha szeretnétek scriptet. Ja, és a google app-ok nincsenek benne, azt külön kell a play-ről letölteni.

Off
Atyaég, mennyi "javaslom"!!! Nem bírok fogalmazni...

Küldve Samsung Galaxy Ace-ről Tapatalk 2 használatával / Sent from Samsung Galaxy Ace using Tapatalk 2

Nem elérhető enisz

  • Hozzászólások: 254
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy Note 5 N920C
Re: Programok SD kártyára (widget is működik!)
« Reply #14 Dátum: 2012, 04 17, 23:17:13 »
Köszönöm szépen a tippet! Holnap ki is próbálom!


A végét viszont nem értettem teljesen: mi az az adrenaline engine? Vagy ha nem tudom, akkor nincs is rá szükségem? Ezek mellett azért még érdemes törölnöm a mappa tartalmát?

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Re: Programok SD kártyára (widget is működik!)
« Reply #15 Dátum: 2012, 04 18, 07:39:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönöm szépen a tippet! Holnap ki is próbálom!


A végét viszont nem értettem teljesen: mi az az adrenaline engine? Vagy ha nem tudom, akkor nincs is rá szükségem? Ezek mellett azért még érdemes törölnöm a mappa tartalmát?

Az init.d mappa tartalmát sztem töröld. (RootExplorer kell majd hozzá...) Az adrenaline engine egy script-csomag, ebben az init.d mappában vannak a scriptek, amik sok mindenre jók, pl. üzemidő növelése, gyorsaság, ram felszabadítás, ilyesmi... Sztem először használjátok anélkül, aztán ha valami miatt nem tetszik, akkor lehet próbálkozni... :D
A másik topikban láttam, hogy kicsit küzdöttél... :) Amíg a download mód bejön, addig nincs gond sose. Viszont ha az nem jön be, akkor nagy a baj. Kb ennyi a lényeg...

Küldve Samsung Galaxy Ace-ről Tapatalk 2 használatával / Sent from Samsung Galaxy Ace using Tapatalk 2

Nem elérhető droti25

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Galaxy Ace
  • PDA ROM: DDKQ8+Stocklite V6
Re: Programok SD kártyára (widget is működik!)
« Reply #16 Dátum: 2012, 04 19, 16:57:44 »
Sziasztok!
Az miért van hogy miután csináltam egy ext4 particiót a 8GB Class 6-os sd kártyámon azután a windowsban másoláskor az adatmásolás sebessége 1.5Mb/sec csak?
Ezelőtt nem így volt!
Lehetséges hogy a particionálás miatt van ez?Rossz partíciót alakított ki a nagyobb tárhelyen?

Nem elérhető tamasfuleki

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: navitel
  • PDA: S5830iXXLA4
  • PDA ROM: S5830iXXLA4
Re: Programok SD kártyára (widget is működik!)
« Reply #17 Dátum: 2012, 08 09, 20:16:25 »
Sziasztok!
Az lenne a problémám ,h ezzel a programmal elrontottam a telómat nekem egy s5830i-m van!
Bekapcsol a telefon és működik is viszont az sd kártyát nem látja csak recovery menüben,ja és a lehúzható értesítősáv is eltűnt szőrén szálán!Valószínűleg rossz scriptet használtam!
2.3.6 os android van a telefonon!
Esetleg ha tudnátok segíteni,nagyon hálás lennék!
Előre is köszi!

Nem elérhető lackogyerek

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1019
  • Nem: Férfi
  • Okosabb vagyok a telefonomnál!
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Samsung Galaxy A5 (2016) SM-A510F
  • PDA ROM: A510FXXS3BPJA
  • Skype: ladislav.heller
Re: Programok SD kártyára (widget is működik!)
« Reply #18 Dátum: 2012, 08 12, 11:11:02 »
Kiegészítés + saját tapasztalatok:

Előszöris:
- Szerezzen be mindenki Class 10-es memóriakártyát, ha csak teheti. (gyk: Class 10 = garantált 10 MB/s írási sebesség). Meglátjátok, sokat fog dobni az összteljesítményen.
- Rácáfolva kicsit az előzőre: Nálam, amint létrehoztam egy második partíciót (Ext4) a memkarin, lecsökkent a max. írási sebesség olyan 5.7 MB/s környékére. Másvalaki tapasztalt ilyesmit?

Link2SD vs A2SD előnyök/hátrányok:
- Link2SD-hez elég gyári ROM is mindeféle tuning nélkül. Csak kell egy FAT32-es második partíció és már mehetnek is a progik a kártyára.
- A Link2SD - mint ahogy azt Pufi is írta - nem linkeli át az applikációk adatait a kártyára, ezért sok adatot használó applikációnál vagy egyszerűen sok applikációnál lassan, de biztosan megtelik a belső tárolónk.
- Az A2SD (alias Darktremor Apps2SD - egy script, ami sok főzött ROM része) képes átrakni az applikációkat és a Dalvik cache-t is a kártyára. Ehhez viszont már Ext2/3/4 partíció szükséges. Ext4 ajánlott.
- A2SD esetén ajánlott használni a Play Store-ról letölthető A2SDGUI applikációt is. Ezzel könnyen menedzselhető a script maga.
- Alapesetben az A2SD sem rakja át az applikációk adatait a kártáyra. Ehhez már szükség van a Titanium Backup Pro-ra is. Mielőtt használnánk, ajánlott egy Terminal-ban lefuttatott "su" majd "a2sd repair" parancsok kiadása. Utána Titanium-ban keressük meg a sok adatot használó appokat (lehetőleg csak a felhásználóiakat, a rendszerhez ne nyúljunk!) majd adjuk ki rájuk egyenként a "Program adatainak áthelyezése az SD kártyára" parancsot.
- Akár Link2SD akár A2SD, a következő aranyszabályt tartsuk be: Soha ne válasszuk le a memkarit, míg be van kapcsolva a telefon!!! Az USB Mass Storage mód viszont nyugodtan mehet, mert ilyenkor mindig csak a kártya első (FAT32) partíciója van leválasztva a telefonról.
Ami működik, azt ne bántsd!
Ami nem működik, azt ne erőltesd!

Nem elérhető Szityka

  • Hozzászólások: 1
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: 2.3.7
Re: Programok SD kártyára (widget is működik!)
« Reply #19 Dátum: 2013, 03 06, 19:21:08 »
Sziasztok!
Egyik haveromnak ugyan ez a baja, hogy nagyon gyorsan megtelik a telefonja belső memóriája. Én a saját Galaxy Ace-re már felraktam a Cyanogenmod7-et + a Link2sd-t, és gyönyörűen működik vele, viszont neki egy Alcatel One Touch 985-je van amit Telenor One Touch C néven sikerült megszereznie. Az lenne a kérdésem, hogy erre a telefonra fel lehet pakolni a Cyanogenmodot?
Vagy van rá valami hasonló már rootolt rom amivel át tudnánk variálni a telefon memóriáját?

Nem elérhető Wortex

  • Hozzászólások: 162
  • Nem: Férfi
  • PDA: Xperia Z / Galaxy S Advance
  • PDA ROM: MIUI 4.8.15 / Pure Vanilla 4.1.2
  • Skype: duffek.andras
Re: Programok SD kártyára (widget is működik!)
« Reply #20 Dátum: 2013, 03 07, 09:34:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Egyik haveromnak ugyan ez a baja, hogy nagyon gyorsan megtelik a telefonja belső memóriája. Én a saját Galaxy Ace-re már felraktam a Cyanogenmod7-et + a Link2sd-t, és gyönyörűen működik vele, viszont neki egy Alcatel One Touch 985-je van amit Telenor One Touch C néven sikerült megszereznie. Az lenne a kérdésem, hogy erre a telefonra fel lehet pakolni a Cyanogenmodot?
Vagy van rá valami hasonló már rootolt rom amivel át tudnánk variálni a telefon memóriáját?

Szia!
Én úgy tudom hogy arra nincs semmi ilyesmi, de ha Alcatel One Touch 985 fórumot keresel akkor ott biztos okosabbak az emberek.

Nem elérhető Carella

  • Hozzászólások: 3
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: igoo
  • PDA: acer
  • PDA ROM: 2.2
  • Skype: nincs
Re: Programok SD kártyára (widget is működik!)
« Reply #21 Dátum: 2013, 03 18, 00:16:00 »
Mondja nekem meg valaki hogy minek van az a k........tt sd karty,a a telefonban ha nem arra menti a programokat a rendszer? Andy robin egy balf......sz ha ez .nem jut eszebe hogy a tarhelyrd tudjunk is tele
piteni

Nem elérhető Wortex

  • Hozzászólások: 162
  • Nem: Férfi
  • PDA: Xperia Z / Galaxy S Advance
  • PDA ROM: MIUI 4.8.15 / Pure Vanilla 4.1.2
  • Skype: duffek.andras
Re: Programok SD kártyára (widget is működik!)
« Reply #22 Dátum: 2013, 03 18, 09:25:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mondja nekem meg valaki hogy minek van az a k........tt sd karty,a a telefonban ha nem arra menti a programokat a rendszer? Andy robin egy balf......sz ha ez .nem jut eszebe hogy a tarhelyrd tudjunk is tele
piteni

Azért van benne hogy adatokat tárolj rajta.
A Windows-ban is a C:/ -re telepíted a programokat.
Amúgy meg ha a szitkozódás helyett olvasgatnál, akkor rájönnél hogy ez a topic pont arról szól, hogy hogyan tudsz SD kártyára helyezni programokat.

Nem elérhető fantom220

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Huawei Ideos S7 Slim
  • PDA: Huawei Ideos S7 Slim táblagép
  • PDA ROM: Android 2.2
Re: Programok SD kártyára (widget is működik!)
« Reply #23 Dátum: 2016, 03 12, 15:50:55 »
Sziasztok a Következő a gondom a Link2sd-vel

Link2sd Mért nem teszi át a programokat a második partícióra? Többi lent

Mindent megcsináltam Concorde Omega 3G tabletről van szó tehát rootolt készülék plusz particionáltam az sd kártyát 1db fat32 ( elsődleges partícióra)
1db ext4 ( elődleges partícióra) mert azt fogadta el csatoláskor Android 4.4.2 van rajta egyébkét autó linkelést bekapcsoltam + az értesítést hogy átlinkelte a programokat Programok Telepitésnél viszont Amikor indítanám a programokat zöld adroidos robot látható és ki írja hogy nem nyitható meg az adott program bármit is telepítek éppen .. Tehát látszólag átlinkelte és minden egyéb és mégse jó semmi nem tudom mért .. a válaszokat előre is köszönöm .