2024, 03 29, 07:04:38

Szerző Téma: HTC One X - Általános beszélgetés  (Megtekintve 838584 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nem elérhető Lobi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 5408
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO
  • PDA: Galaxy S8+
HTC One X - Általános beszélgetés
« Dátum: 2012, 02 29, 10:28:50 »
HTC bemutatta jelenlegi csúcsmodelljét, HTC One X-et, amely igazán elsőosztályú „felszereltséggel” debütált.

Rendszer: Android Ice Cream Sandwich, HTC Sense 4.0 UI.

Hálózat: GSM/GPRS/EDGE (850/900/1800/1900 MHz).

Méret: 134,36 x 69,9 x 9,29 milliméter, unibody polikarbonát ház.
Súly: 130 gramm.

Kijelző: 4,7 colos Super LCD 2, 720p HD felbontás, Corning Gorilla Glass 3D védelem.

Processzor: 1,5GHz-es, négymagos Super 4-PLUS-1 Nvidia Tegra 3 CPU, GeForce ULP GPU.

Memória: 32GB belső tárhely (26GB használható), 1GB RAM, 25GB DropBox online tárhely.

Akkumulátor: beépített, 1800mAh Li-polymer.

Csatlakozás: 3,5mm-es jack kimenet, NFC, DLNA, microUSB 2.0, MHL, Wi-Fi (802.11b/g/n), Bluetooth (3.0 + FTP/OPP, A2DP, PBAP), GPS, HSPA+microSIM foglalat.

Kamera: „Dual Shutter” modul Video Pic funkcióval, mely lehetővé teszi a videózás közbeni fotózást, BSI szenzor, 28 milliméteres nagylátószögű , f/2.0 fényerejű objektív, 1080p Full HD videofelvétel, gyors indítás lezárt képernyőről, dedikált HTC ImageChip (új képalkotó chip) a tisztább, élesebb képekért, arc- és mosolyfelismerés, geo-címkézés, folyamatos fókuszálás, Burst üzemmód (max. 5fps), rázkódáscsökkentés, nagy sebességű videó rögzítés és lejátszás, 1,3 megapixeles előlapi kamera.

Szenzorok: Giroszkóp, G-szenzor, digitális iránytű, távolságérzékelő, fényérzékelő.

Multimédia: HTC Watch filmkölcsönző, dedikált alkalmazásbolt az EA Games-től, Beats Audio hangrendszer, két mikrofon a zajszűrés és a sztereó hangrögzítés érdekében

A készülék teljes leírása megtalálható a You are not allowed to view links. Register or Login!
Forrás, You are not allowed to view links. Register or Login.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Lobi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 5408
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO
  • PDA: Galaxy S8+
Re: HTC One X - Általános beszélgetés
« Reply #1 Dátum: 2012, 02 29, 17:59:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login


You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: HTC One X - Általános beszélgetés
« Reply #2 Dátum: 2012, 02 29, 20:21:34 »
Erre fogom cserélni a DHD-t,semmi kétség ...
Várom a magyarországi megjelenést...és az árát...

Nem elérhető Lobi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 5408
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO
  • PDA: Galaxy S8+
Re: HTC One X - Általános beszélgetés
« Reply #3 Dátum: 2012, 02 29, 20:29:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Erre fogom cserélni a DHD-t,semmi kétség ...
Várom a magyarországi megjelenést...és az árát...

Én is az XE-t! (már megvan a leendő új gazdája) ;)

Nem elérhető rigel

  • Hozzászólások: 812
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC ONE X
  • PDA ROM: stock JB 3.14.401.31
Re: HTC One X - Általános beszélgetés
« Reply #4 Dátum: 2012, 02 29, 20:58:32 »
Végre valami, amire megéri lecserélni a DHD-t. Itt az ideje eladni, remélem áprilisban itthon is hivatalosn kapható lesz...

Egyvalami zavar, műanyag ház, míg az olcsóbb one s kerámiabevonatos aluházat kap. Biztos pöpec minőségű a polikarbonát ház, de mégis jobban tetszene fémházban. remélem hamarosan lesznek tesztek...

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: HTC One X - Általános beszélgetés
« Reply #5 Dátum: 2012, 02 29, 20:58:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én is az XE-t! (már megvan a leendő új gazdája) ;)

Hát,Te nem unatkozol mostanában... :D

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: HTC One X - Általános beszélgetés
« Reply #6 Dátum: 2012, 02 29, 21:00:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
... remélem áprilisban itthon is hivatalosn kapható lesz...
Szerintem igen... ;)

Nem elérhető Lobi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 5408
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO
  • PDA: Galaxy S8+
Re: HTC One X - Általános beszélgetés
« Reply #7 Dátum: 2012, 02 29, 21:04:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Hát,Te nem unatkozol mostanában... :D

Szerencsés voltam, a DHD eladási árába jutottam az XE-hez, így nem bukok vele ha megválok tőle! ;)
Mire megjelenik az One X, kitanulom a Sensationt is! :D

Nem elérhető ISTEN

  • Hozzászólások: 32
  • PDA ROM: HTC
Re: HTC One X - Általános beszélgetés
« Reply #8 Dátum: 2012, 02 29, 21:55:34 »
Beépített aksi, nincs micro sd slot...... Nem túl "fényes" a hardver ezen tények miatt :(
HTC

Nem elérhető rigel

  • Hozzászólások: 812
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC ONE X
  • PDA ROM: stock JB 3.14.401.31
Re: HTC One X - Általános beszélgetés
« Reply #9 Dátum: 2012, 02 29, 22:08:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Beépített aksi, nincs micro sd slot...... Nem túl "fényes" a hardver ezen tények miatt :(

A beépített akksi miatt kompaktabb stabilabb, minőségibb érzet, szerintem megéri ez a komprumisszum.
Ha meg 32 giga tárhely nem elég egy telefonba, .......
A telefon árának negyedét, ötödét én biztos nem adnék egy 64 Gb-os sdhc kártyáért.

Nem elérhető rigel

  • Hozzászólások: 812
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC ONE X
  • PDA ROM: stock JB 3.14.401.31
Re: HTC One X - Általános beszélgetés
« Reply #10 Dátum: 2012, 02 29, 22:27:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Beépített aksi, nincs micro sd slot...... Nem túl "fényes" a hardver ezen tények miatt :(

Én inkább a műanyag ház miatt aggódok. Néhány videón jól láthatóan hajlik a hátlap nyomásra. Pont a minőségérzet miatt váltottam annó a gagyi műanyag Samsung helyett fémházas HTC-re.

Nem elérhető ISTEN

  • Hozzászólások: 32
  • PDA ROM: HTC
Re: HTC One X - Általános beszélgetés
« Reply #11 Dátum: 2012, 03 01, 06:52:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A beépített akksi miatt kompaktabb stabilabb, minőségibb érzet, szerintem megéri ez a komprumisszum.
Ha meg 32 giga tárhely nem elég egy telefonba, .......
A telefon árának negyedét, ötödét én biztos nem adnék egy 64 Gb-os sdhc kártyáért.

Nálam a biztonságos adattárolás még többet is megér, tehát várok valami értelmesebb vasra....
HTC

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: HTC One X - Általános beszélgetés
« Reply #12 Dátum: 2012, 03 01, 11:47:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nálam a biztonságos adattárolás még többet is megér, tehát várok valami értelmesebb vasra....
Az xda és más fórumok is tele vannak a korrupt sd-k miatti gondokkal.Nekem egy class10-es 32Gb-os szállt el nemrég és nem tudtam érdemben visszanyerni belőle semmit. >:(
A biztonságos adattárolás nálam inkább a pc-re másolást/szinkronizálást jelenti.
A nagyobb fájlok(képek,videók) beolvasási sebessége pedig így sokkal jobb  lesz... ;)

Nem elérhető Kismaci

  • Hozzászólások: 280
  • Navigáció / Navigation: iGO8
  • PDA: HTC One X
  • PDA ROM: Android 4.1.1 + Sense 4+ - STOCK
Re: HTC One X - Általános beszélgetés
« Reply #13 Dátum: 2012, 03 01, 13:34:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Erre fogom cserélni a DHD-t,semmi kétség ...
Várom a magyarországi megjelenést...és az árát...

Én meg a Leo-t.
Expansys-nál előrendelheted! Cca. 174.600 körüli az ára, ami igen-igen baráti, pláne, ha tekintetbe vesszük az újdonság faktort.
Nálam már megvan az előrendelés. :D

Mondjuk lehet, hogy megvárom a többi újdonságot, mert azért még mindig szuper kis kütyü a Leo.

Szerintetek mennyi az esélye, hogy az XDA-s srácok más oprendszert is húznak rá, fejlesztenek, mint az Android? (A Leomon már minden járt: WM6.5, WP7, SD Android, NAND Android. Most ICS-csel gyűröm. :D

A műanyag ház miatt meg a benyomható hátlap miatt én is aggódom, mert jómagam is a prémium kategóriában keresek készüléket, a hátlap miatt még az iPhone 5 is esélyes nálam, szóval bár előrendeltem, azért megvárom a teszteket és úgy döntök majd (kötelezettségek nélküli visszamondás van).

A HTC teljesen lüke. Jobbára két pont miatt bírálják a készüléket:
- cserélhető akksi
- micro SD bővíthetőség.
(esetleg bónuszként FM rádió).

Ha ezeket berakja, máris olyan készüléke van, ami gyakorlatilag überelhetetlen a piacon...

Nem elérhető Lobi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 5408
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO
  • PDA: Galaxy S8+
Re: HTC One X - Általános beszélgetés
« Reply #14 Dátum: 2012, 03 01, 14:04:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én meg a Leo-t.
Expansys-nál előrendelheted! Cca. 174.600 körüli az ára, ami igen-igen baráti, pláne, ha tekintetbe vesszük az újdonság faktort.
Nálam már megvan az előrendelés. :D


Én maradok a hivatalos hazai forgalmazóknál!
Nem akarok valami Ázsiába szánt darabbal kínlódni! ;)
Nem hiszem hagy nagy lenne a különbség, a megjelenések dátuma között!

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: HTC One X - Általános beszélgetés
« Reply #15 Dátum: 2012, 03 01, 14:14:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
...
Szerintetek mennyi az esélye, hogy az XDA-s srácok más oprendszert is húznak rá, fejlesztenek, mint az Android? (A Leomon már minden járt: WM6.5, WP7, SD Android, NAND Android. Most ICS-csel gyűröm. :D

...
Nem sok.A Leo-n eleve Windows van,ezért nyílt forráskódú rendszer(Android) feltehető rá.Maga a Windows viszont zárt rendszer,Androidra nem lehet rátenni a forráskód ismerete nélkül.

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: HTC One X - Általános beszélgetés
« Reply #16 Dátum: 2012, 03 01, 15:14:42 »
Egy kis
You are not allowed to view links. Register or Login
...
Gyári rommal nem is olyan rossz... :)

Nem elérhető xedamen

  • Hozzászólások: 2807
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy S4 i9505
  • PDA ROM: XXUBMH1
Re: HTC One X - Általános beszélgetés
« Reply #17 Dátum: 2012, 03 02, 20:30:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én maradok a hivatalos hazai forgalmazóknál!
Nem akarok valami Ázsiába szánt darabbal kínlódni! ;)
Nem hiszem hagy nagy lenne a különbség, a megjelenések dátuma között!

Tavaly május 5-én érkezett meg a Galaxy S II-m az expansys-tól. Elég sokan rendeltünk tűlök itt a fórumon. 169 ezer volt kiszállítással. Nincs semmilyen Ázsiai történetről szó. Korrekt cég, európai.

Ráadásul nálam gebasz volt, mivel a fülest ahogy elővettem a dobozból, arra eszméltem, hogy a híváskezelő gomb rajta szét van esve, s amit küldtek hozzá töltő (utángyártott) az meg nem töltötte (mivel ezeket a telefonokat Angliába szánják, tehát angol szabványú aljzathoz volt szabva a dobozban található töltő). Lefényképeztem, s küldtek egy full új eredeti fülest és egy eredeti töltőt is.

Igaz elég sok ideget ettem meg emiatt akkor, de végülis pozitívan csalódtam bennük. A fülesről senki nem mondta volna meg, hogy azt nem én akartam volna szétfeszegetni.

Persze én is megvárom a hazai megjelenést, főleg, hogy nem fogok 200 ezret kiadni egybe egy telóra (inkább szolgáltató), de várakozásomat elősegíti a még be nem jelentett Galaxy S III. Ha nem műanyag lesz és nem lesz akkora bufla, mint a Galaxy Nexus, akkor lehet azt fogom megvenni. (Tudom, a HTC One X is akkora bufla, de ez legalább szép) :D
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: HTC One X - Általános beszélgetés
« Reply #18 Dátum: 2012, 03 02, 21:29:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
... (Tudom, a HTC One X is akkora bufla, de ez legalább szép) :D
Azért a 4.7" és az 5.3" kijelzőátmérő között jókora ám a különbség...!Majdnem akkora,mint a DHD és a One X között. :D

Nem elérhető rigel

  • Hozzászólások: 812
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC ONE X
  • PDA ROM: stock JB 3.14.401.31
Re: HTC One X - Általános beszélgetés
« Reply #19 Dátum: 2012, 03 03, 13:30:03 »
Ma elkelt a DHD-m,(nem gondoltam hogy ilyen gyorsan elmegy,elég nagy volt rá az érdeklődés) kicsit megkönnyeztem. Remélem egy bő hónap múlva már a one x tulajként lehetek itt.

Nem elérhető xedamen

  • Hozzászólások: 2807
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy S4 i9505
  • PDA ROM: XXUBMH1
Re: HTC One X - Általános beszélgetés
« Reply #20 Dátum: 2012, 03 03, 15:11:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azért a 4.7" és az 5.3" kijelzőátmérő között jókora ám a különbség...!Majdnem akkora,mint a DHD és a One X között. :D

Szerintem kicsit elnézted a paramétereket :) Galaxy Nexus-t írtam. Annak a kijelzője kisebb, mint a One X-é (4.65").
Szerintem te a Note-ra gondoltál ;)

Egyébként meg lehetne csinálni a nagy kijelzőt úgy is, hogy ne legyen bufla phone.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Erről beszéltem :) Amúgy a One X kicsit nagyobb a Galaxy Nexusnál :/ :(  :'(
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető rigel

  • Hozzászólások: 812
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC ONE X
  • PDA ROM: stock JB 3.14.401.31
Re: HTC One X - Általános beszélgetés
« Reply #21 Dátum: 2012, 03 03, 18:43:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerintem kicsit elnézted a paramétereket :) Galaxy Nexus-t írtam. Annak a kijelzője kisebb, mint a One X-é (4.65").
Szerintem te a Note-ra gondoltál ;)

Egyébként meg lehetne csinálni a nagy kijelzőt úgy is, hogy ne legyen bufla phone.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Erről beszéltem :) Amúgy a One X kicsit nagyobb a Galaxy Nexusnál :/ :(  :'(
Szerintem meg a one x jól néz ki, mérete ellenére. A Nexus nekem sem tetszik. A one x 1 mm-rel alacsonyabb, 2-vel szélesebb, nem nevezném nagyobbnak, ráadásul a kijelzője nagyobb.
Az az összphotshop-olt sg3 meg bűn ronda. Apropó, a méreteit honnan szedted, hisz ez csak egy összetákolt kép, a valóságban nem létezik, valszeg nem is fog hasonló formában.

Nem elérhető xedamen

  • Hozzászólások: 2807
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy S4 i9505
  • PDA ROM: XXUBMH1
Re: HTC One X - Általános beszélgetés
« Reply #22 Dátum: 2012, 03 04, 10:50:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerintem meg a one x jól néz ki, mérete ellenére. A Nexus nekem sem tetszik. A one x 1 mm-rel alacsonyabb, 2-vel szélesebb, nem nevezném nagyobbnak, ráadásul a kijelzője nagyobb.
Az az összphotshop-olt sg3 meg bűn ronda. Apropó, a méreteit honnan szedted, hisz ez csak egy összetákolt kép, a valóságban nem létezik, valszeg nem is fog hasonló formában.

Ezt a képet google-ban találtam :) Nem vagyok eltévedve (mint szerintem senki, aki itt fórumozik), tudom, hogy ez csak koncepció egy ügyes ember által. Csak szemléltetni szerettem volna, hogy megoldható a nagy kijelző kisebb készülékkel.

Nekem jobban tetszene így egy teló, mint rengeteg felesleges hellyel. Mindegy, elvileg pár hét és megismerjük a Galaxy S III-at is :)

A One X nekem is tetszik, de valljuk be, azért nem kicsi. Oké, nem egy Note méret, de nekem már a GS II is nagy volt :/
Bár ott engem nem is a mérete zavart, hanem, hogy túl vékony és könnyű volt, és nem éreztem a tartását biztosnak.
Lassan 5 hónapja iPhone 4s-em van (GS II-t váltotta le) és ezt biztosan meg tudom fogni, van súlya is, nem is olyan nagyon vékony, de mellette már túl kicsi (főleg a kijelző) :(

Mindegy... Majd kiderül mi lesz :) One x se nem túl vékony, se nem túl könnyű, tehát még versenyben van nálam :)
GS III dönti el mi lesz :)
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: HTC One X - Általános beszélgetés
« Reply #23 Dátum: 2012, 03 04, 11:05:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerintem kicsit elnézted a paramétereket :) Galaxy Nexus-t írtam. Annak a kijelzője kisebb, mint a One X-é (4.65").
Szerintem te a Note-ra gondoltál ;) ...
Jaja...kicsit benéztem... :oops:
Egyébként fogdostam már G.Nexus-t,nem tűnt buflának...De hát nem vagyunk egyformák... ;)

Nem elérhető rigel

  • Hozzászólások: 812
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC ONE X
  • PDA ROM: stock JB 3.14.401.31
Re: HTC One X - Általános beszélgetés
« Reply #24 Dátum: 2012, 03 04, 18:08:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezt a képet google-ban találtam :) Nem vagyok eltévedve (mint szerintem senki, aki itt fórumozik), tudom, hogy ez csak koncepció egy ügyes ember által. Csak szemléltetni szerettem volna, hogy megoldható a nagy kijelző kisebb készülékkel.

Nekem jobban tetszene így egy teló, mint rengeteg felesleges hellyel. Mindegy, elvileg pár hét és megismerjük a Galaxy S III-at is :)

A One X nekem is tetszik, de valljuk be, azért nem kicsi. Oké, nem egy Note méret, de nekem már a GS II is nagy volt :/
Bár ott engem nem is a mérete zavart, hanem, hogy túl vékony és könnyű volt, és nem éreztem a tartását biztosnak.
Lassan 5 hónapja iPhone 4s-em van (GS II-t váltotta le) és ezt biztosan meg tudom fogni, van súlya is, nem is olyan nagyon vékony, de mellette már túl kicsi (főleg a kijelző) :(

Mindegy... Majd kiderül mi lesz :) One x se nem túl vékony, se nem túl könnyű, tehát még versenyben van nálam :)
GS III dönti el mi lesz :)

Nekem sem tetszik, ha túl sok "üres hely" van a kijelző alatt és fölött. Ebből a szempontból a DHD arányai jönnek be legjobban. Ez az összedobott sg3 viszont már a másik véglet. Szerintem.
Nálam a Samu már egy ideje nem játszik, megutáltam az üzletpolitikájukat és a gagyi műanyag házakat. Ez utóbbiban valszeg javít majd az sg3, de az előbbi kétlem hogy változna...