2024, 04 19, 01:42:32

Szerző Téma: AOSP Android ICS 4.0.3 + Market Teclast P76Ti-hez  (Megtekintve 14263 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető sztupy

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 700
    • SztupY.hu
  • Navigáció / Navigation: spirálkötésű térkép
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: mikor mi
  • Skype: sztupy2k
AOSP Android ICS 4.0.3 + Market Teclast P76Ti-hez
« Dátum: 2012, 02 15, 23:47:10 »

Az alábbi egy nem hivatalos, több forrásból összerakott, többnyire AOSP + GAPPS ICS ROM a Teclast P76TI tablethez.


Tulajdonságai:
- Android 4.0.3
- Market és Gapps (gmail, google maps, stb.)
- Minden működik rajta (3d, hardveres gyorsítás, stb.)
- Felső menü és vissza gomb át lett írva hangerő növelésre és csökkentésre a kényelem érdekében.


Két letöltés van, mivel két picit különböző Teclast tablet van forgalomban. A régebbi 1-3. verziókban Goodix multi-touch vezérlő van, azokhoz ez a működő kód:


You are not allowed to view links. Register or Login


Az újabb 4. verziósokban (2011. december 15. után gyártottak) viszont már FT5X vezérlő van, azokhoz az alábbi a megfelelő ROM:


You are not allowed to view links. Register or Login


Ha nem tudjuk, hogy nekünk melyik van, akkor próbáljuk feltenni az egyiket. Ha megy vele az érintőképrenyő akkor rendben vagyunk, ha nem megy, akkor tegyük fel a másikat.






Firmware flashelés menete:


1. Kikapcsoljuk a készüléket. Ha legalább 10 másodpercig nyomva tartjuk a kikapcsoló gombot, akkor mindenképp kikapcsol.
2. Egy szétszedett gemkapocs segítségével nyomva tartjuk a bekacpsoló gomb melletti kis lyukban lévő gombot.
3. Miközben nyomva tartjuk a gombot, rákötjük a tabletre az usb kábelt
4. Ha a számítógép felismerte az eszközt, akkor telepítsük fel az USB vezérlőt. Ez megtalálható a livesuite/usbdriver könyvtárban
5. Ha megtörtént indítsk el magát a livesuite-ot is. (Ha nem indul, akkor nem sikerült feltelpí¤eni a drivert, lásd 4. pont.) Válasszük ki a firmware-t (SelectImg gomb)
6. Kapcsoljuk ki megint a tabletet (kikapcs gombot tartsuk nyomva 10 másodpercig)
7. Újra nyomjuk meg a rejtett gombot egy gemkapocs segítségével, majd miközben nyomjuk dugjuk rá a tabletre az USB kábelt
8. A számítőgépen egy idő után meg fog jelenni az upgrade üzenet (ha nem, akkor a 6. 7. lépést próbáljuk ismételni)
9. Kattintsunk kétszer a Yes gombra és várjuk meg a flashelést.
10. Kész


Ha későbbiekben akarunk firmware-t frissíteni, akkor az első 4 lépést már nem kell megtenni. Lehet azonban, hogy a livesuite nem hajlandó elindulni, ilyenkor upgrade módban (ez a 6-7. pontban leírt módszer) kössük rá a tabletet a gépre, és utána már el szokott. Vigyázzunk arra, hogy a livesuite programból csak az Exit gombbal lehet kilépni, a piros X csak leteszi a tálcára, ahol folyamatosan várja a jelet, hogy firmware-t frissíthessen!
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Disclaimer: Nem én vagyok itt a legokosabb, privátban csak akkor írj, ha biztos vagy benne, hogy én vagyok az egyetlenegy ember a világon aki segíteni tud neked (bár szeretném néha ezt hinni, ez általában nem igaz). MSN-en sem veszek fel ismeretlenek ismeretlenül. És skypeon sem. Mást meg nem használok.

Nem elérhető palamer

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: S6102XXLG3
  • PDA ROM: S6102XXLG3
Re: AOSP Android ICS 4.0.3 + Market Teclast P76Ti-hez
« Reply #1 Dátum: 2012, 08 21, 22:24:23 »
Szia!
Az a helyzet, hogy én próbáltam okoskodni egyet a P76ti-mel, és feltúrtam rá a CyanogenMod7-et (bár ne tettem volna), aminek az lett a vége, hogy most nem megy az érintőképernyő, így használhatatlan a masina. Szerinted, ha kísérletezem a frissítéssel, van esélyem arra, hogy újra magához térjen a Tab? Egyelőre még az is gondot okoz, hogy nem akarja felismerni a PC az USB-n keresztül a Tabot. Van esetleg erre valami magyarázat? Mondjuk elsőre látott valamit, de aztán, hogy nem sikerült a kapcsolat, már nem is jelzi, ha csatlakoztatni szeretném egymáshoz a gépeket. Bocsi, ha kicsit zavarosan fogalmaztam.

Nem elérhető palamer

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: S6102XXLG3
  • PDA ROM: S6102XXLG3
Re: AOSP Android ICS 4.0.3 + Market Teclast P76Ti-hez
« Reply #2 Dátum: 2012, 08 22, 00:46:35 »
Basszus, nem tudom hogyan, de sikerült, és most igazán szép pofija lett a kicsikének. Köszi a frissítést!

Nem elérhető roccsa

  • Hozzászólások: 15
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Samsung Galaxy S GT-I9000
  • PDA ROM: Tsunami X 4.8 Android 4.2.2
Coby Kyros MID 8042
« Reply #3 Dátum: 2013, 04 08, 15:13:16 »
Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy van egy Coby Kyros MID 8042 tabletem és ezen szeretnék androidot frissíteni vagy az lenne a lényeg, hogy a Google Play és egyéb alkalmazásokat telepítsem rá! Milyen firmware jó hozzá és hogy tudnám lefrissíteni!? 

Nem elérhető huszisk

  • Hozzászólások: 0
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Teclast g17s 3g mt6582
  • PDA ROM: ROM (memória) 8 GB NAND Flash
Re: AOSP Android ICS 4.0.3 + Market Teclast P76Ti-hez
« Reply #4 Dátum: 2014, 06 10, 13:12:52 »
Hali All.
Bocs,hogy ide írok,de ez az egyetlen,ahol a Teclast még ha csak mint név is, de felmerült.
Amivel gondom van:
Teclast G17s 3G
Android 4.2.2
You are not allowed to view links. Register or Login A Különbség a linkhez képest csak annyi,hogy az enyémben mt6282-quad-core proci van (antutu szerint.) és nincs rajta alkalmazások/modulok-hoz navigáló gomb.

Mivel elég kezdő vagyok,sokat olvastam a témában,és azt szűrtem le,hogy az android nem olyan op rendszer,hogy akármelyiket,akármire lehet telepíteni(flashelés,meg főzött rom,ezek nekem nem mondanak semmit.)
Kerestem volna kimondottan ehhez a típusghoz bármi okosságot,nem lettem sokkal okosabb,egyedül a rootolás megy simán,elvileg tudok bármit törölni,telepíteni.(eddig nem töröltem semmit :) )

"De a Teclast G17s 3G eredeti rendszer keretében eltávolították a Googlet, így kell használni SHUAME root, majd telepíteni a Google keretrendszer frissítése után"(kínai oldal,google transzlate:) ) Tehát ez megvolt,Tablet rootolva van,most mi jön?

Merhogy Első számú problémám a következő lenne:
Nem tudom működésre bírni a google play áruházat.Felmásolni sd kártyára,és telepíteni a letöltött .apk-t tudom,de ahogy elindítom,leáll.Sok fórumolvasás után arra jutottam,hogy ezen a kínai csodán nincs semmi,ami google.(gyárilag eltávolítva)
Bár a készülék full magyar,csak előre telepített kínai alkalmazás bolt van rajta.(meg még otg ]frissítés,böngésző,stb,csupa kínai nyelvű izé)
Belevághatok így,pontos típusra írt rom híjján egy Gapps csomag telepítésébe? ha igen,melyikbe?


Ehhez kapcsolódik a másik hasfájásom,lespórolták az alkalmazások/modulok 6 pontos gombját,így nagyméretű widgeteket sem lehet kirakni sehova.(ha a kis widgetet ráhúzom a kukára,nem csak elrejti,de uninstallálja is az appot.)De ez másodlagos,csak ha mindenképpen flashelni kell,megjelenhet ez a gomb is? létezik valami univerzális android a hardware-hez?
És akkor maga a készülék képekben:
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
És a hiányzó gombom:
You are not allowed to view links. Register or Login
Előre is köszi a hasznos infókat.
Üdv

Nem elérhető huszisk

  • Hozzászólások: 0
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Teclast g17s 3g mt6582
  • PDA ROM: ROM (memória) 8 GB NAND Flash
Re: AOSP Android ICS 4.0.3 + Market Teclast P76Ti-hez
« Reply #5 Dátum: 2014, 06 10, 18:20:53 »
Közben megtaláltam a tablet szerviz módját,ebben sincs sok köszönet:
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető atak8

  • Hozzászólások: 123
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Műanyag 20cm átmérővel rendelkező fölgömb :)
  • PDA: Motorola Defy+ MB526
  • PDA ROM: Ami sikerül:)
Re: AOSP Android ICS 4.0.3 + Market Teclast P76Ti-hez
« Reply #6 Dátum: 2014, 11 30, 18:18:41 »
Magához a masinához nem tudok hozzászólni, de a hiányzó gombod, az nem hiányzik :)
A te "problémád" ebben az esetben az, hogy iphone utánzatú a gyári launchered!
Ha telepítesz rá egy másik launchert, akkor lesz alkalmazás gombod is :)
Javaslom nézz körbe néhány fájlcserélő oldalon. Elsőnek javasolnám talán az Apex Launcher-t.
Bocs,hogy ilyen csúnyán írok,de siettem!