2024, 09 19, 23:31:55

Szerző Téma: Allwinner A10/A13 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb./ConCorde)  (Megtekintve 202847 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető lacitrabi

  • Hozzászólások: 45
  • Navigáció / Navigation: IGO
  • PDA: GT-I5700;LG E400;E-BODA
  • PDA ROM: i570EXXJD1+CM 8.4+YONIPKernel BFS V.10A 16Bpp+mTweak.v03
Re: Allwinner A10 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb.)
« Reply #125 Dátum: 2012, 09 01, 10:23:17 »
Na mára eljutottam addig,hogy a pc látja az E-Bodán a belső memóriát és az sd kártyát,viszont ami rajtuk van azt nem.

Nem elérhető hanyagboy

  • Hozzászólások: 21
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Samsung Galaxy Tab 10.1
  • PDA: Galaxy S 2
  • PDA ROM: Slim-4.4.2 V7.0
Re: Allwinner A10 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb.)
« Reply #126 Dátum: 2012, 09 01, 15:39:18 »
Szia Miklós

Nos a remény hal meg utoljára :-)

Az enyémnél az megmaradt ha kikapcsolom akkor újra elfelejti a dolgait.
De legalább most már tudom , h nem fogyhat ki ill megpróbálok náluk utána érdeklődni , h van e benne valami elem (vagy valami ilyesmi) ami arra hivatott h ez ne fordulhasson elő. Persze ebben az esetben még valahogy majd szét kell szednem a cseréjéhez.
Örülek a sikernek.

Üdv

Nem elérhető Mogyesz75

  • Hozzászólások: 4
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: zte blade
  • PDA ROM: stock 2.2
Re: Allwinner A10 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb.)
« Reply #127 Dátum: 2012, 09 02, 19:23:51 »
Én is ezzel a feledékenységgel kínlódtam.
A probléma oka: Valamilyen okból nem mountolja fel induláskor a Data partíciót.
Én ADB-n keresztül írtam be, amit valamelyik .rc kiterjesztésű fájlban találtam, de ezt minden indításkor el kell játszani. :(
Érdemes újrarakni a romot, lehet hogy az segít.

Nem elérhető stmiklos

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Hannspree HG01, ASUS, (ZTE Blade)
  • PDA: ZTE Blade, Tab: Ainol AuroraII, Eten X600, M800
  • PDA ROM: First Strike
Re: Allwinner A10 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb.)
« Reply #128 Dátum: 2012, 09 02, 22:52:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia Miklós

Nos a remény hal meg utoljára :-)

Az enyémnél az megmaradt ha kikapcsolom akkor újra elfelejti a dolgait.
De legalább most már tudom , h nem fogyhat ki ill megpróbálok náluk utána érdeklődni , h van e benne valami elem (vagy valami ilyesmi) ami arra hivatott h ez ne fordulhasson elő. Persze ebben az esetben még valahogy majd szét kell szednem a cseréjéhez.
Örülek a sikernek.

Üdv
Szevasz!
Elemkeresés okán ne szedd szét, nincs benne, ezt kérdésemre egy javító ember erősítette meg, én szétszedtem, néhány fület letörtem, de összerakva ez nem látható.
Rakd újra a romot, úgy gondolom menni fog.
Kimerüléshez, felejtéshez (ez csak az én gondolatom)..
Ha teljes kikapcsolást csinálok hosszú gombnyomással, akkor először számomra meglepően, elég sok időt töltött vele (hasonlatosan egy XP kikapcsoláshoz), gondolom ekkor írja fel a nem felejtő tárolóba (flash) a beállításokat, hogy meg legyen a köv.bekapcsoláskor is.
Lassú merülésnél nem "mondja neki" senki, hogy tegye meg, elvész...  Ezen logika mentén viszont meg kéne maradni a korábbinak, ugye, nem lenne olyan rossz az se...
Mondjuk az óra járásra nem tudnék mit mondani, max. annyit: ha nincs villany, nyilván nem jár.
Viszont valószínű az utánad jövő válaszolónál lesz a pont.
You are not allowed to view links. Register or Login
Csak érdekességnek: így néz ki a belseje, a fülek az itt nem látható hátlapon vannak, ezen meg amibe beakadnak. Tulajdonképpen ami a képen van, azt kellett volna a fülek "magasságában" kifelé feszíteni bontáshoz. Ezt akkor még nem tudtam, de kicsit méreg is dolgozott bennem.
 A kép maga erősen is nagyítható, viszonylag nagy felbontású.
   Üdv:  StMiklos

Nem elérhető hanyagboy

  • Hozzászólások: 21
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Samsung Galaxy Tab 10.1
  • PDA: Galaxy S 2
  • PDA ROM: Slim-4.4.2 V7.0
Re: Allwinner A10 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb.)
« Reply #129 Dátum: 2012, 09 03, 10:22:35 »
A Romot már kétszer raktam újra.Bár utana végez valamilyen frissítést de ez csak pár mega.Lehet h kellene talaljak vmi frissebb romot. Most csináltam egy hotreboot ott mondjuk nem felejtett.Lehet. h egy ICS v Jelly a későbbiekben majd segít, addig pedig majd figyelek h ne fogyjon ki :-) .
Azért jó h van ez a kis fórum mert látható hogy a tecnoőrültek összetartanak.
Üdv mindenkinek.

Nem elérhető smithmarci

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: MyAudio Series 7 701t
  • PDA ROM: Eken T02a ICS 4.0.3
Re: Allwinner A10 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb.)
« Reply #130 Dátum: 2012, 09 04, 02:25:27 »
Sziasztok!

Egy elég faramuci helyzettel kapcsolatban szereném a segítségeteket kérni!

3 hónapja vásároltam egy MyAudio Series 7 (701t) tabletet, ami sajnálatos módon nem volt tökéletes sem hardveresen, sem szoftveresen. A gyári szoftver csigalassú volt, a kijelző pedig 40-50% fölötti fényerő esetén erősen villogott. Megjárta 2x a szervizt, de sajnos nem voltak hajlandóak segíteni (a szerviz által vélelmezett használat nem egyeztethető össze a rendeltetésszerű és életszerű használattal), sem pedig a gyári FW-t elérhetővé tenni. Ezért elhatároztam, hogy megpróbálom frissíteni, hátha hozok valamit a helyzeten. Hát nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna.

Kipróbáltam az Eken T02a szoftverét (nagyon meg voltam vele elégedve), rápróbáltam a Teclast P76-ét (ami alatt meghalt), aztán jött a Bmorn V11-é (meg se mukkant), majd az LY-F1-hez (tetszett), végül eljutottam az A10-es Ainolhoz (kevés sikerrel), aminek a telepítése után az érintőképernyő és a kapacitív "hardveres" gombok - hogy is mondjam - el mentek vadászni. Azóta bármelyik, korábban jól működő FW-t (Eken T02a, LY-F1) teszem fel, bár a ketyere elindul, de az érintésérzékelés vett egy 180°-os fordulatot, ráadásul el is tolódott jobb oldalra (bárhogy is forgatom a tabot; mert hogy azért az elforgatás vezérlés teljesen jól működik).

Esetleg tudnátok segíteni abban, hogyan tudnám rendbehozni az érintésérzékelés hibáját? Ha USB-hoston egeret dugok a tabra, azzal tudom vezérelni, de hosszú távon kényelmetlen, ráadásul értelmetlen is. Mi romolhatott el? Hogyan tudnám visszaállítani alapállásba a készüléket úgy, hogy az érintésvezérlés újra megfelelően működjön? Sajnos a korábban jó működést biztosító firmware-ek újbóli, ismételt telepítése nem segít, sem ezek váltogatása. Mindegyik esetben ugyanez a hibajelenség.
Elnézést a terjengősségért! A segítséget, tanácsokat előre is köszönöm!

Üdv,
smithmarci

Nem elérhető stmiklos

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Hannspree HG01, ASUS, (ZTE Blade)
  • PDA: ZTE Blade, Tab: Ainol AuroraII, Eten X600, M800
  • PDA ROM: First Strike
Re: Allwinner A10 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb.)
« Reply #131 Dátum: 2012, 09 05, 17:40:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A13-as proci játszik itt?
Érdeklődővé tettél..
Keresgéltem: az A13 proci az A10 kisebb fogyasztású változata, viszont kihagyták belőle a HDMI és a soros port vezérlést.
Hogy azután minden másban megegyezik és a TABra rá lehet flesselni az A10-es készültet nem tudom.
Gyári jelzése (kódja, mások mellett), talán más is találkozott ezzel az A10-nek sun4i, az A13-nak sun5i...
És ugye látok ROMot, aminek a "nevében" ott a sun4i...   
   Üdv:  StMiklos
Ui: az általam romozott tab azóta is működik az elvárásoknak megfelelően, de azért csinál érdekességet.
Be lehet kapcsolni az érintés helyét mutató köröcskét. Hosszabb használat után olykor önállósodik és érintéseket mutat ott is, ahol nincs, olykor többet is, vagy 4-et..
Újraindítás megoldja a dolgot (egy időre)...

Nem elérhető Mogyesz75

  • Hozzászólások: 4
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: zte blade
  • PDA ROM: stock 2.2
Re: Allwinner A10 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb.)
« Reply #132 Dátum: 2012, 09 06, 07:15:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A Romot már kétszer raktam újra.Bár utana végez valamilyen frissítést de ez csak pár mega.Lehet h kellene talaljak vmi frissebb romot. Most csináltam egy hotreboot ott mondjuk nem felejtett.Lehet. h egy ICS v Jelly a későbbiekben majd segít, addig pedig majd figyelek h ne fogyjon ki :-) .
Azért jó h van ez a kis fórum mert látható hogy a tecnoőrültek összetartanak.
Üdv mindenkinek.

Nézz rá a DATA partíciódra QtQdb-vel.
Elméletileg ha az app mappában benne vannak a telepített programjaid, akkor csak mountolási gondod van. Akkor a gyökérben lévő valamelyik .rc kiterjesztésű fájjlal kell bűvészkedni.

Nem elérhető hanyagboy

  • Hozzászólások: 21
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Samsung Galaxy Tab 10.1
  • PDA: Galaxy S 2
  • PDA ROM: Slim-4.4.2 V7.0
Re: Allwinner A10 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb.)
« Reply #133 Dátum: 2012, 09 06, 21:00:47 »
Szia Mogyi

Sajnos ennyire nem vagyok benne , tehát nem tudom mit kellene molyolni.És azt a Q valamit sem tudom micsoda, ha egy kis segítséget írnál megpróbálnám.
Köszi

Nem elérhető stmiklos

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Hannspree HG01, ASUS, (ZTE Blade)
  • PDA: ZTE Blade, Tab: Ainol AuroraII, Eten X600, M800
  • PDA ROM: First Strike
Re: Allwinner A10 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb.)
« Reply #134 Dátum: 2012, 09 07, 17:50:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia Mogyi

Sajnos ennyire nem vagyok benne , tehát nem tudom mit kellene molyolni.És azt a Q valamit sem tudom micsoda, ha egy kis segítséget írnál megpróbálnám.
Köszi
Szevasz!
Biztos megtaláltad, igen sok helyen lehet olvasni róla, itt egy:
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezek mind szépek és jók, én használom androidos telefonommal ( a MyPhoneExplorer mellett), de ez a megátalkodott TAB nem hajlandó menni vele.
Semmilyen módon nem tudok a PC-vel kommunikálni leszámítva az SD kártyára másolást.
A WiFis kapcsolódásnál (Qtadb-hez) portszámot kér, adja a 5555-öt, IP-t kap a routertől, de azt a portot nem tudom neki megadni. Műholdvevőimnek van saját portja, tehát a router beállítható, mennek is, de ennek nem tudok a kedvében járni...
Egyelőre szünet, visszaadtam a gyereknek, de azóta is túrom valami ötletért a netet.
  Másnak több sikert (azért nem vagyok elkenődve, de ha valaminek kéne menni, miért nem tudom rávenni?), üdv:  StMiklos

Nem elérhető stmiklos

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Hannspree HG01, ASUS, (ZTE Blade)
  • PDA: ZTE Blade, Tab: Ainol AuroraII, Eten X600, M800
  • PDA ROM: First Strike
Re: Allwinner A10 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb.)
« Reply #135 Dátum: 2012, 09 07, 18:10:04 »
Szevasztok!
Tabok kapcsán problémám megoldandó, és NET turkálása közben akadtam erre az oldalra, ahol számomra érdekes/értékes információt találtam:
"Idézet a PDAPLUS oldalról HBK egyik cikkéből"
You are not allowed to view links. Register or Login
Alapvető a processzor sebesség, ezt mindenhol közlik is , olykor a gyártó által maximumnak adottat, de ez nem jelenti azt, hogy ott is jár(hat).
A másik, talán még fontosabb, mert ezt nem közlik, a processzorba épített CASH memória és annak sebessége, valamit kezeli-e a DDR3-at, vagy csak a 2-vel boldogul.
Na itt már nagy különbségek vannak, pedig sokat számítanak!
Érdemes megnézni a számokat, ezektől (is) függ nagyrészt egy eszköz sebessége, a programok minél gördülékenyebb, akadásmentes futása.
Magamnak azt vontam le, kerülendő a Cortex A9 (kivétel a 8726MX, pedig talán ez a legjobb, de hol adják ezt meg egy tab adatlapján?), preferálható a Cortex A8 és A10. Ezeket legalább megadják és ha ez van benne, akkor nyerő ebben a kategóriában (100 dollár).
Nem rossz az A13 se, HDMI és soros port kezelő hiányával megegyezik az A10-el.
   Üdv:   StMiklos

Nem elérhető stmiklos

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Hannspree HG01, ASUS, (ZTE Blade)
  • PDA: ZTE Blade, Tab: Ainol AuroraII, Eten X600, M800
  • PDA ROM: First Strike
Re: Allwinner A10 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb.)
« Reply #136 Dátum: 2012, 09 07, 18:17:49 »
Nem tudom hova raktam a szemem, de bosszant (valamit rosszul csinálok?), hogy nem tudom hozzászólásomat sem módosítani, sem törölni.
A cikk MAIDEN tollából való (ott van a címben is), elnézést kérek Tőle...
(Ismeretek gyarapítása okán sokat olvasom HBK tartalmas cikkeit is, talán ezért kevertem egy pillanatra őket)
  Elnézést, üdv: StMiklos
   

Nem elérhető screamer81

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: a10
  • PDA ROM: 234f5523
  • Skype: tigra810107
Re: Allwinner A10 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb.)
« Reply #137 Dátum: 2012, 09 15, 03:20:42 »
Sziasztok .Vettem egy ilyen tabletet
You are not allowed to view links. Register or Login

Bekapcsloás után a töltésnél lefagy.Probálgattam flashelni ,de nem sok sikerrel 1 majdnem jó,de nem megy az érintő képernyő.....Nem tudom beazonositani mi lehet ez ....valaki tudna nekem segiteni ????

Nem elérhető stmiklos

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Hannspree HG01, ASUS, (ZTE Blade)
  • PDA: ZTE Blade, Tab: Ainol AuroraII, Eten X600, M800
  • PDA ROM: First Strike
Re: Allwinner A10 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb.)
« Reply #138 Dátum: 2012, 09 15, 09:59:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok .Vettem egy ilyen tabletet
You are not allowed to view links. Register or Login

Bekapcsloás után a töltésnél lefagy.Probálgattam flashelni ,de nem sok sikerrel 1 majdnem jó,de nem megy az érintő képernyő.....Nem tudom beazonositani mi lehet ez ....valaki tudna nekem segiteni ????
  Szevasz!
Nekem más tabletem volt (Isten tudja milyen, de adataiban a T01A volt, szétszedve a panelján is ezt az azonosítót találtam), elsőre máshonnan szedett ROMmal nem ment az érintő, amit innen szedtem, azzal jó lett, azóta is megy, bár nem nálam van. Eredeti baja az volt, hogy kikapcsolás után mindent felejtett: óra, nyelv, WiFi, Market....
You are not allowed to view links. Register or Login
  Sok sikert, üdv: StMiklos

Nem elérhető istvansebok

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Broncho A710
  • PDA ROM: A721
Re: Allwinner A10 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb.)
« Reply #139 Dátum: 2012, 09 18, 10:48:42 »
Helló!
Hatalmas problémám lenne.
Januárban vettem a neten egy Broncho 710 LY f1 klón gépet.
Áprilisig működött megfelelően, egyszer csak kifagyott, és azóta nem bírok vele.
4.0 Romot tettem már rá live suit segítségével.Egyszer bejön indítom és újra kifagy.
Sajnos a javítását senki sem vállalja, így hónapok óta küzdök vele.
Minden ötletet szívesen fogadok

Nem elérhető konyazsolti

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: sam gal sII
  • PDA ROM: cust
Re: Allwinner A10 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb.)
« Reply #140 Dátum: 2012, 09 18, 17:27:22 »
Udv Nepek!

Orommel latom , hogy mas is veres verejteket valaszt ki a kinai klonhadsereg megtoresere....

Ugyanezt csinalom, bar en ezzel utom agyon az idot, ami kiderult:

Gyakran kerulhetunk olyan helyzetbe, hogy a tabla teljesen halottnak tunik , bar a windows hol felismeri hol nem.

Tipp gyujtemeny:

1. ADB- vel valo ismerkedes, ezzel kapcsolatban valaki keszitett egy total commander plugint ami marha jol mukodik sok haszmos funkcio egy helyen, itt pl van olyan lehetoseg a screenshot funkcio alatt F3 -mal megtekintheto a " mi lenne a kijelzodon, most" kepet.

2. Ha a livesuit semmi penzert nem hajlando latni az eszkozt:

2.1 adb- vel fel lehet tolteni a clockworkmod recovery image allomanyat majd a fenti plugin masik (power) funkciojaval be lehet lokni recovery modba, ahol egy megfelelo rom-ot zip formatumbol fel lehet tolni. Olyasmit, mint az aokp vagy egyeb clockwork projectet.

2.2 Tobben, akik mar egy ideje ki-be dugdossak az usb-t , hogy livesuit kapcsolodast eszkozoljenek- megeskudnek az anyjuk (vagy mas anyja eletere), hogy a tartosan lemerult (ertsd total) table elso toltese utan (leg 1.orat emlitenek), hirtelen, eros felindulasbol kapcsolodott a program. Legalabb harom mikulas erositette meg ezt. Lemeriteni , ha nem latsz semmit a kijelzon? Kapcsolgasd , amig az adb nem latja aztan huzd le, esetleg radughatsz egy egeret, vagy valamit ami meg fogyaszto.

3. Csak eros idegzetueknek!
 Nem tudom, hogy azoknak aki nem voltak restek letappintani a hatuljat a kutyunek, feltunt-e a mic feliratu lyuk mogott a mikrofon elott azert van egy mikrokapcsolo.. Ide a rozsdast, hogy valami hulye reset gomb, ami engem meg soha nem huzott ki a sz_rbol. Talan kombinalni kell a gombokkal vagy az usb-vel.

Szoval ha valaki ki akarja probalni, hat ovatosan betolhat a lyukon egy gemkapcsot, kicsi ra az esely, hogy kinullaz egy hifi mikrofont, amire marha nagy szuksege lett volna a kesobbiekben.

4. Mas megoldas, ( meg mindig a livesuittal valo kapcsolodas orvoslasara) Menetrendszeru kapcsolodasi procedura, majd amikor a gep felismeri a tablat mint valami_pid_szamok_vid_szamok formatumu usb ize akkor, mielott ranyomna a flash feltoltes gombra (amire eddig hibauzenet volt a valasz (No device found), torli a drivert az eszkozkezeloben, lehuzza a tablat az usbrol, majd visszadugja es kerek a perec..

Most ennyi, aki kuzd azzal szivesen ertekezek, de most megyek kuzdeni.


Szep napot, nepek!



Nem elérhető stmiklos

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Hannspree HG01, ASUS, (ZTE Blade)
  • PDA: ZTE Blade, Tab: Ainol AuroraII, Eten X600, M800
  • PDA ROM: First Strike
Re: Allwinner A10 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb.)
« Reply #141 Dátum: 2012, 09 18, 20:22:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Udv Nepek!
Orommel latom , hogy mas is veres verejteket valaszt ki a kinai klonhadsereg megtoresere....
Ugyanezt csinalom, bar en ezzel utom agyon az idot, ami kiderult:
Gyakran kerulhetunk olyan helyzetbe, hogy a tabla teljesen halottnak tunik , bar a windows hol felismeri hol nem.
Stb....

  Szevasz!
Igen, olykor káromkodásba csap át a küzdelem, mire kedves hozzátartozóm megkérdi.
Milyen hobbi az, amit szitkozódva, mérgelődve csinál az ember? Milyen? Ilyen....
Egy trükk, ami az akkukhoz kapcsolódik:
Olykor csontra lemerült, vagy régi (szekrény mélyéről újra előszedett, ismerőstől kapott) fáradt akkujú készülékről lemondanak, mert nem ad életjelt, töltést sem veszi fel.
Oka: annyira alacsony az akkufeszültség, hogy a MINDEN Li akkura csatlakozó töltő/kisütő áramkör (merthogy ezek piszok kényesek a túl töltésre és merítésre, ezért vigyáznak rá) azt találja "mondani", hogy rossz vagy nincs is akku, így neki se áll tölteni.
Azért ha sokáig, órákig rajtahagyod, "szivárog" bele annyi, hogy van esélye beindulni.
Ha nem, nálam volt rá példa, készüléket kinyitni és ELLENŐRZÖTTEN! az akku kapacitás tizedével kívülről rá kell tölteni. Amikor eléri a 3.6-ot a feszültség, már a sajátja is tölteni fogja.
  Úgy egyébként most rendeltem újabb készüléket, egy Ainol Aurora II.-őt..   ISP-s a kijelzője, dual coros. Már összeszedtem az anyagot a CWM-hez és a 4.0.4 felrakáshoz. Most különösen ügyeltem arra, az elsővel ellentétben, mert akkor nem figyeltem rá, hogy bőséges támogatással rendelkező készüléket válasszak.
Bár lehet hogy nem lesz optimális a dolog, egy telefonom nem jött meg, felakadt a vámon.
Változnak az idők, amennyire sejtem, elkezdtek "odafigyelni".
    Azért ha nincs is nálam most babrálni való tablet, van azért mobiltelefon és navigátor, elméletben (sok olvasással is) "képzem" magam.
   Sikeres küzdelmet, nálam mindig hozott eredményt, üdv:  StMiklos

Nem elérhető bob

  • Hozzászólások: 300
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Samsung Galaxy Ace 3
  • PDA ROM: S7275RXXUAML1
Re: Allwinner A10 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb.)
« Reply #142 Dátum: 2012, 09 18, 20:25:19 »
Nem tudja valaki, hogy MyAudio 7 tabletet, hogyan lehet rootolni.
AdHoc Internet kapcsolat miatt szeretném.

Köszi

Nem elérhető konyazsolti

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: sam gal sII
  • PDA ROM: cust
Re: Allwinner A10 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb.)
« Reply #143 Dátum: 2012, 09 19, 10:50:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

  Szevasz!
Igen, olykor káromkodásba csap át a küzdelem, mire kedves hozzátartozóm megkérdi.
Milyen hobbi az, amit szitkozódva, mérgelődve csinál az ember? Milyen? Ilyen....
Egy trükk, ami az akkukhoz kapcsolódik:
Olykor csontra lemerült, vagy régi (szekrény mélyéről újra előszedett, ismerőstől kapott) fáradt akkujú készülékről lemondanak, mert nem ad életjelt, töltést sem veszi fel.
Oka: annyira alacsony az akkufeszültség, hogy a MINDEN Li akkura csatlakozó töltő/kisütő áramkör (merthogy ezek piszok kényesek a túl töltésre és merítésre, ezért vigyáznak rá) azt találja "mondani", hogy rossz vagy nincs is akku, így neki se áll tölteni.
Azért ha sokáig, órákig rajtahagyod, "szivárog" bele annyi, hogy van esélye beindulni.
Ha nem, nálam volt rá példa, készüléket kinyitni és ELLENŐRZÖTTEN! az akku kapacitás tizedével kívülről rá kell tölteni. Amikor eléri a 3.6-ot a feszültség, már a sajátja is tölteni fogja.
  Úgy egyébként most rendeltem újabb készüléket, egy Ainol Aurora II.-őt..   ISP-s a kijelzője, dual coros. Már összeszedtem az anyagot a CWM-hez és a 4.0.4 felrakáshoz. Most különösen ügyeltem arra, az elsővel ellentétben, mert akkor nem figyeltem rá, hogy bőséges támogatással rendelkező készüléket válasszak.
Bár lehet hogy nem lesz optimális a dolog, egy telefonom nem jött meg, felakadt a vámon.
Változnak az idők, amennyire sejtem, elkezdtek "odafigyelni".
    Azért ha nincs is nálam most babrálni való tablet, van azért mobiltelefon és navigátor, elméletben (sok olvasással is) "képzem" magam.
   Sikeres küzdelmet, nálam mindig hozott eredményt, üdv:  StMiklos


Udv StMiklos!

Soraidat megmutattam az asszonyomnak, aki letett arrol , hogy veletlenul kifogott egy eszelos manust, most elkezdett a fold jovoejert aggodni a karomkodva hobbizook egyesulete miatt. :-)

Lemaradt a lenyeg, az aktualis kuzdelem: ICOO D70W
7" IPS 1024X600 , 5 pont touch, AW A10 1 Ghz, 1 Gb Ram, 8Gb es az elso gyari firmware  hasznalhatalanna teszi a vasat.

Az elso rom amit talaltam es nagyon jol mukodik (egyszerre) az egy aktualis AOKP rom aurora elf 1.2 kompatibilitasi csomaggal DE...

Akarhogy a touch nem megy a kijelzo felso vizszintes teljes savjaban, (hosszu oldallal parhuzamosan kb a kijelzo 1/5 -1/6 - a) plusz a hardveres gombok okes, de az oldalsavon az erintofeluleti gombok nem.

A taskbaron levo harom gomb okes (ami a desktopon van).

Valamiert nem allt vissza a teljesen originalis allapot a gyari cucc utan sem, mert emlekszem ugyanez a rom ezzel az elf csomaggal tenyleg futott ezek nelkul a hibak nelkul, de nagyravagyasomban akartam egy mukodo kamerat (skype fontos) es innen kezdodik az utolso tomor het...

otlet, info touch driverekkel kapcsolatban?

Szivesen veszek mindent, hatha segit elindulni. Ujra.

Kosz még1X...

Udv: Kónya Zsolt


Nem elérhető luckyluke

  • Hozzászólások: 42
  • PFC Fan
  • PDA: HTC Desire HD, Onda VI10 Elite
  • PDA ROM: Runny Xtreme Surprise - v3.0.0, Android 4.0.3 V1.1
Re: Allwinner A10 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb.)
« Reply #144 Dátum: 2012, 09 19, 13:43:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem tudja valaki, hogy MyAudio 7 tabletet, hogyan lehet rootolni.
AdHoc Internet kapcsolat miatt szeretném.

Köszi

Ezzel próbáltad? You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető bob

  • Hozzászólások: 300
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Samsung Galaxy Ace 3
  • PDA ROM: S7275RXXUAML1
Re: Allwinner A10 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb.)
« Reply #145 Dátum: 2012, 09 19, 14:36:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezzel próbáltad? You are not allowed to view links. Register or Login
Sajnos ezzel sem megy :(

Nem elérhető matykooo

  • Hozzászólások: 2
  • PFC Fan
  • PDA: MID
  • PDA ROM: 12345
Re: Allwinner A10 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb.)
« Reply #146 Dátum: 2012, 09 19, 16:54:25 »
Szia!


Van egy MID A13-as tabletem (vagy allwinner máshol mikor melyik elnevezés). Volt ugyanilyenből már nálam nemrég 1db és nem volt vele semmi gond, na most ezzel sem volt csak az tűnt fel, hogy nagyok az ikonok, a töltő elem ikonja, 3G ha rádugtam a modemet stb... letöltöttem marketről egy progit, amivel a DPI-t lehetett állítani, átállítottam, majd reboot és azóta az android kiírásnál amikor megcsillan rajta a fény, villan egyet és nem jön be a kezdőképernyő (gondolom azt a felbontást már nem tudja kezelni, vagy nem tudom).

Szóval innen hogyan tovább? Hogyan tudok hard resetelni? Sajnos nincsel látható reset gombom, már olvasgattam utána, hogy esetleg valamilyen billentyűkombinációval, de egyszerűen nem megy... Ötlet valakinek? :(


Nem elérhető stmiklos

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Hannspree HG01, ASUS, (ZTE Blade)
  • PDA: ZTE Blade, Tab: Ainol AuroraII, Eten X600, M800
  • PDA ROM: First Strike
Re: Allwinner A10 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb.)
« Reply #147 Dátum: 2012, 09 19, 19:47:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!


Van egy MID A13-as tabletem (vagy allwinner máshol mikor melyik elnevezés). Volt ugyanilyenből már nálam nemrég 1db és nem volt vele semmi gond, na most ezzel sem volt csak az tűnt fel, hogy nagyok az ikonok, a töltő elem ikonja, 3G ha rádugtam a modemet stb... letöltöttem marketről egy progit, amivel a DPI-t lehetett állítani, átállítottam, majd reboot és azóta az android kiírásnál amikor megcsillan rajta a fény, villan egyet és nem jön be a kezdőképernyő (gondolom azt a felbontást már nem tudja kezelni, vagy nem tudom).

Szóval innen hogyan tovább? Hogyan tudok hard resetelni? Sajnos nincsel látható reset gombom, már olvasgattam utána, hogy esetleg valamilyen billentyűkombinációval, de egyszerűen nem megy... Ötlet valakinek? :(

  Szevasz!
2 lehetőség ötlött fel bennem (aztán sokszor volt, ami másnál ment, nálam nem, örök rejtély miért nem).
1. keresni kellene egy vélhetően rávaló romot és rátenni, ez megy "vakon" is.
  Először az enyémre én is rosszat tettem fel, ugyan szépen felállt (nem félreérteni!), de nem reagált az érintőre.
Indítottam másik flasht, akkor jó lett.
2. Hagyni csontra lemerülni (én szétszedném, az enyém bele fenti link nagyfelbontású fotóján látható), vagy  egyszerűen leforrasztani az akkut, vagy lehúzni egy órára a csatlakozóját. Még az is lehet, belül találsz egy reset "gombot".
Inkább csak érdekességnek, de ki tudja itt működik-e?
Navigátornál már bejött: totál halott, szétszedni, lehántani a processzor részt árnyékoló lemezt, a proc 9-es lábát testre húzva, akkor bekapcsolva megjelenik egy CWM-hez hasonló képernyő menüvel és a friss rom kártyáról telepedik.
Van még egy más eszköznél használt megoldás (ez nálam műholdvevőnél működött), ez a jTAG.
A proc. kivezetett 5 lábát (forrszemek formájában megtalálható a panelon) PC printerportjával összekötni és PC-ről újrarakható a bootloader, amely a flashellést teszi később lehetővé.
    Üdv:  StMiklos
Nálam ahogy fogynak a reménybeli lehetőségek, úgy növekszik a kockázatvállalási készségem.

Nem elérhető matykooo

  • Hozzászólások: 2
  • PFC Fan
  • PDA: MID
  • PDA ROM: 12345
Re: Allwinner A10 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb.)
« Reply #148 Dátum: 2012, 09 21, 14:08:49 »
Szóval leszedtem már kb 10fw-t ebből 3 felment livesuit-al csak éppen a touch screen nem ment

A maradékkal pedig az a baj (köztük a hozzá megfelelővel is szerintem), hogy livesuit  fel is teszi, majd bekapcsol a tablet, bejön a zöld androidos háttér és figura és itt meg is állt, semmit nem csinál tovább.... (szóval nem teszi fel a szgépre a bővitményeit mint pl azoknál az fw-knél ami felment rá, illetve addig is úgy lehetne amíg az akksi lemerül)


Ilyenkor szerintetek mivan?


Próbáltam phoenix card-al, hogy ráégetem a micro sd-re a .img-t, de ott hibát ír és nem akarja ráégetni (talán nem szereti az sd karit?)


Most próbálkoztam Phoenix usb Pro-val... Kiírta hogy Finish, bekapcsoltam és ugyanez nem ugrik tovább ezen a zöld androidos képernyőn.... (itt lehet nem jól csinálok valamit?)


Köszönöm


Nem elérhető Mogyesz75

  • Hozzászólások: 4
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: zte blade
  • PDA ROM: stock 2.2
Re: Allwinner A10 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb.)
« Reply #149 Dátum: 2012, 09 24, 16:49:24 »
A felejtési probléma megoldása:  Feltenni egy új romot.
Ez eddig egyszerűnek tűnt nekem is, csak éppen nem akart működni a gépemmel, az ismert kapcsolódási gond miatt. :(
A negyedik ismerősömnek sikerült feltennie. Érdekes módon az ő gépén csont nélkül felismerte a tabot és a livesuit azonnal feltolta rá az új romot.
Hiába, a windows néha csuda dolgokra képes! >:(
 
Ha nem megy a QtAdb, lehet hogy érdemes lenne az Android Commanderrel próbálkozni.