2024, 03 19, 07:17:33

Szerző Téma: Waze általános beszélgetés  (Megtekintve 217416 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető pulsarxp

  • Hozzászólások: 309
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan / WAZE
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: Samsung S6 EDGE +
  • PDA ROM: Android 5.1.1 AOH3
  • Skype: pulsarxp
Re: Waze általános beszélgetés
« Reply #425 Dátum: 2015, 04 02, 22:51:29 »
ha jól sejtem, akkor android 5.0-ról van szó. Ott sajnos van ismert hiba, de dolgoznak rajta.

"Distorted maps


Distorted maps in devices with Lollipop 5.0

Users with devices running on Lollipop 5.0 (Note 3 and 4, and other devices) sometimes see distorted maps. We are working to resolve this issue."

Nem elérhető Raistlin31

  • Hozzászólások: 122
  • Navigáció / Navigation: Garmin ZUMO 390LM , Wayteq 980Bt, Waze, IGO szulinApp
  • PDA: Samsung Galaxy Note 4 910C + SGS
  • PDA ROM: stock 5.0.1
Re: Waze általános beszélgetés
« Reply #426 Dátum: 2015, 04 03, 19:37:30 »
Üdv valóban 5.0.1 verzióról van szó. Köszönöm a segítséget.  :ok:

Nem elérhető pulsarxp

  • Hozzászólások: 309
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan / WAZE
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: Samsung S6 EDGE +
  • PDA ROM: Android 5.1.1 AOH3
  • Skype: pulsarxp
Re: Waze általános beszélgetés
« Reply #427 Dátum: 2015, 04 04, 08:49:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv valóban 5.0.1 verzióról van szó. Köszönöm a segítséget.  :ok:
Kis türelem es szerintem hamarosan jo lesz, sok a Note felhasznalo, es mindenki frissit, igy tuti hamar lesz megoldas.
Ami erdekes hogy S4-em van, 5.0.1-el es hibatlanul megy.

Nem elérhető Lacsu

  • Hozzászólások: 275
  • Navigáció / Navigation: Waze, iGo Primo
  • PDA: Oneplus 7 Pro
Re: Waze általános beszélgetés
« Reply #428 Dátum: 2015, 05 13, 19:06:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kis türelem es szerintem hamarosan jo lesz, sok a Note felhasznalo, es mindenki frissit, igy tuti hamar lesz megoldas.
Ami erdekes hogy S4-em van, 5.0.1-el es hibatlanul megy.
Sziasztok! A Note4 probléma megoldásáról nem tudtok esetleg frissebbet? Több mint egy hónapos gond, ezalatt új programot lehet írni. Ennyire komoly a gond?
" Ó, nem bánom én, ha az emberek a szájukra vesznek! Csak kezdjék a fenekemmel! "

Nem elérhető marcedli

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: Waze általános beszélgetés
« Reply #429 Dátum: 2015, 05 13, 20:22:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok! A Note4 probléma megoldásáról nem tudtok esetleg frissebbet? Több mint egy hónapos gond, ezalatt új programot lehet írni. Ennyire komoly a gond?
nem, csak más dolgokat is javítanak, azokra is várni kell sajnos

Tapatalk-kal tapizva

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető light

  • Hozzászólások: 133
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy A3 (2017)
  • PDA ROM: AP320FLXXU1AQA5
Re: Waze általános beszélgetés
« Reply #430 Dátum: 2015, 06 25, 07:32:00 »
Ha egy jelentést "Ajjaj!" hibaüzenettel fogad, akkor miért dobja el, ahelyett, hogy megadná a lehetoséget, hogyha jobb lefedettségu területre érek, akkor újraküldjem?

Nem elérhető pulsarxp

  • Hozzászólások: 309
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan / WAZE
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: Samsung S6 EDGE +
  • PDA ROM: Android 5.1.1 AOH3
  • Skype: pulsarxp
Re: Waze általános beszélgetés
« Reply #431 Dátum: 2015, 06 25, 07:36:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha egy jelentést "Ajjaj!" hibaüzenettel fogad, akkor miért dobja el, ahelyett, hogy megadná a lehetoséget, hogyha jobb lefedettségu területre érek, akkor újraküldjem?
Ez egy renek kérdés... elég reg ota lobbizunk ezért :)

Nem elérhető dogfish

  • Hozzászólások: 5
  • PDA: Alcor race
  • PDA ROM: nem tudom
Re: Waze általános beszélgetés
« Reply #432 Dátum: 2015, 09 05, 12:40:54 »
Sziasztok!
Van valakinek esetleg arról infója,hogy mennyi adatforgalmat használ a Waze?
Én havonta max 1000 Km-n használnám.
Kérdés,hogy az 500 Mb elég lenne-e neki!?

Nem elérhető Miauut

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 292
  • Nem: Férfi
  • mentősofőr
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Honor 6
Re: Waze általános beszélgetés
« Reply #433 Dátum: 2015, 09 05, 13:02:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Van valakinek esetleg arról infója,hogy mennyi adatforgalmat használ a Waze?
Én havonta max 1000 Km-n használnám.
Kérdés,hogy az 500 Mb elég lenne-e neki!?

Az 500 bőven elég neki, én is 500-as vagyok, még sohasem értem el a havi limitet.

Miauut
Nokia 7710 -> Htc Universal -> Htc Kaiser -> i900 Omnia -> Htc Advantage -> SExperia X10 -> Galaxy Note -> Asus Pf2 > Honor6

Nem elérhető fecs

  • Hozzászólások: 69
  • Nem: Férfi
  • PDA: LG G2
Re: Waze általános beszélgetés
« Reply #434 Dátum: 2015, 09 22, 19:51:29 »
Fél éve használom LG G2-vel a Waze-t. Nagyon megszerettem, megszoktam. Kb. 1 hete viszont navigáció közben elveszíti a GPS jelet és megszakad a navigáció. Random módon visszatér a jel, de elég idegesítő. Próbáltam Google térképpel is, ott is dadog a GPS jel. Sygic-kel mintha jobb lenne. Nem tudom, hogy hardware, vagy software hiba lehet-e.
Találkoztatok hasonló problémával?

Nem elérhető drmotto

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 6348
  • Nem: Férfi
  • Márklár
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: LG G4 / Tab2 7.0 (2x)
  • PDA ROM: Stock V10e / Stock 4.1.2
Re: Waze általános beszélgetés
« Reply #435 Dátum: 2015, 09 22, 21:23:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Fél éve használom LG G2-vel a Waze-t. Nagyon megszerettem, megszoktam. Kb. 1 hete viszont navigáció közben elveszíti a GPS jelet és megszakad a navigáció. Random módon visszatér a jel, de elég idegesítő. Próbáltam Google térképpel is, ott is dadog a GPS jel. Sygic-kel mintha jobb lenne. Nem tudom, hogy hardware, vagy software hiba lehet-e.
Találkoztatok hasonló problémával?

Hardveres, ha másik appal is csinálja
Nekem egyszer se dobja el, G4-en.
"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt."
"Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!"

Nem elérhető pulsarxp

  • Hozzászólások: 309
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan / WAZE
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: Samsung S6 EDGE +
  • PDA ROM: Android 5.1.1 AOH3
  • Skype: pulsarxp
Re: Waze általános beszélgetés
« Reply #436 Dátum: 2015, 10 08, 03:42:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Fél éve használom LG G2-vel a Waze-t. Nagyon megszerettem, megszoktam. Kb. 1 hete viszont navigáció közben elveszíti a GPS jelet és megszakad a navigáció. Random módon visszatér a jel, de elég idegesítő. Próbáltam Google térképpel is, ott is dadog a GPS jel. Sygic-kel mintha jobb lenne. Nem tudom, hogy hardware, vagy software hiba lehet-e.
Találkoztatok hasonló problémával?
Ilyenkor nem extrém magas a Kp Index?
Nem ismerem a G2-t, de a Glonass nélküli GPS vevők ilyenkor igen izzadnak, hogy tudják tartani a fix-et.

Nem elérhető hetn

  • Hozzászólások: 211
  • Navigáció / Navigation: Sygic Waze
  • PDA: GT-i9300, LG G4
Re: Waze általános beszélgetés
« Reply #437 Dátum: 2015, 10 26, 14:21:46 »
Sziasztok,
Boldog waze felhasználó vagyok, de mostanra megértek kérdéseim:
Első:Ha beállítottam az uticélt, akkor el tudom küldeni az ETA (ÉVI)-t is. Hogyan lehet törölni ezeket az ikonokat arról az ablakról amit még az indulás előtt mutat és még a GO felirat körül forog a karika? Azt már észrevettem, hogy ezek helyhez/útvonalhoz kötődnek, tehát más személyek ikonjait jeleníti meg ha A-B-be és ha B-A-ba indulok.
Második kérdésem, hogyan tudom navigálás közben előcsalni ezt az ablakot? Konkrétan az a "csík" érdekel amin navigálás előtt láthatom, hogy kb az út kétharmadánál dugóra számíthatok
Harmadik:Navigálás közben többször látom, hogy a beépített sebességmérők helyei fel vannak tüntetve. Hogyan párosíthatok ezekhez a helyekhez hangjelzést?

Nem elérhető venmacso

  • Hozzászólások: 14
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waytech 905 bt
  • PDA: I9000XWJS7
  • PDA ROM: I90000PANJS3
  • Skype: fazekas_pter
Re: Waze általános beszélgetés
« Reply #438 Dátum: 2015, 11 17, 17:18:10 »
Igen tisztelt Hölgyek, Urak!
Néha, néha belenézek  a csoport fórumába és sajnos nagyon kevesen foglalkozunk dolgainkkal.  Beleolvastam a régebbi írásokba is. A lényeg, hogy a WAZE a kezdetek óta akkorát fejlődött, ami miatt egyáltalán nem érdekel a hagyományos navigáció. Már akkor is a wazéval megyek, ha nem találom meg vele, amit keresek ( google-t hívom segítségül).  Nagyon, de nagyon ritkán előfordul, hogy nem a legjobb utat javasolja, de ez már elhanyagolható. Reggeltől estig kavarok a városban és ismerem is, de mutatott olyan kerülőutat, amit nem is sejtettem, hogy használható. Nem is beszélve arról mikor bevisz egy olyan főútra, amit már évek óta kerülök és igaza volt, abban az adott pillanatban tökéletesen járható volt. Egy dolgot igyekszem betartani, hogy INDULÁS ELŐTT A TÉRKÉPEN ELLENŐRIZNI AZ ÚTVONALAT! Mert amikor áll az autó, nem biztos, hogy a megfelelő irányba indulok el, nem beszélve a mérlegelés lehetőségéről, sok rossz közül melyiket válasszam.
Tudom, hogy nem itt kell dicsérni a programot, de akkor is…

Nem elérhető marcedli

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: Waze általános beszélgetés
« Reply #439 Dátum: 2015, 12 22, 14:06:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok,
Boldog waze felhasználó vagyok, de mostanra megértek kérdéseim:
Első:Ha beállítottam az uticélt, akkor el tudom küldeni az ETA (ÉVI)-t is. Hogyan lehet törölni ezeket az ikonokat arról az ablakról amit még az indulás előtt mutat és még a GO felirat körül forog a karika? Azt már észrevettem, hogy ezek helyhez/útvonalhoz kötődnek, tehát más személyek ikonjait jeleníti meg ha A-B-be és ha B-A-ba indulok.
Második kérdésem, hogyan tudom navigálás közben előcsalni ezt az ablakot? Konkrétan az a "csík" érdekel amin navigálás előtt láthatom, hogy kb az út kétharmadánál dugóra számíthatok
Harmadik:Navigálás közben többször látom, hogy a beépített sebességmérők helyei fel vannak tüntetve. Hogyan párosíthatok ezekhez a helyekhez hangjelzést?


Szia,


1. az automatikus javaslat az alapján, kivel szoktad megosztani az utat, ezt nem tudod se eltüntetni, se megváltoztatni, az lesz ott, akivel leggyakrabban megsoztod
2. Azt az ablakot majdnem semmivel, de ha nyomsz egy "Útvonalak" gombot, akkor tervez neked alternatívákat, amiken ismét láthatod, mi a helyzet. Az első az nagy valószínűséggel majdnem egybe fog esni a jelenlegi utaddal, hiszen az a leggyorsabb (az egyszerűség kedvéért mondom leggyorsabbnak, most ne vesézzük, nem ez a kérdés :D)
3. A fix traffikhoz sehogy nem tudsz hangjelzést külön beállítani, de mindig hanggal jelez, ha gyorsabban mész, mint a kamerához beállított érték. Ha a sebességhatár alatt vagy, akkor csak megjeleníti a térképen, nem szól hangosan.
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető riegergo

  • Hozzászólások: 1
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung galaxy alpha
  • PDA ROM: Android 5.0.2
Re: Waze általános beszélgetés
« Reply #440 Dátum: 2015, 12 23, 10:01:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Fél éve használom LG G2-vel a Waze-t. Nagyon megszerettem, megszoktam. Kb. 1 hete viszont navigáció közben elveszíti a GPS jelet és megszakad a navigáció. Random módon visszatér a jel, de elég idegesítő. Próbáltam Google térképpel is, ott is dadog a GPS jel. Sygic-kel mintha jobb lenne. Nem tudom, hogy hardware, vagy software hiba lehet-e.
Találkoztatok hasonló problémával?
 

Én annyira nem lennék biztos abban hogy ez hardver hiba. Az én galaxy alpha telefonomon mindaddig hibátlanul működött a waze amíg 4.4.4 kit kat-ról nem frissítettem 5.0.2-re. Azóta használhatatlan. Sajnos el is ment a kedvem tőle, mindenki csak találgat. A szerviz esküszik hogy a telefon jó, a Samsung nem enged downgradelni, a waze meg egy Andrássy bonyolultságú úton eltéved és ide-oda rakja az autót a Paulay a szerviz út és az Andrássy között. És ez még csak az Andrássy. Kár érte, korábban tökéletes volt.

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: Waze általános beszélgetés
« Reply #441 Dátum: 2016, 02 29, 21:46:21 »
Tessék mondani, hova lett az a nagyszerű dolog, hogy a keresőbe beírt szavakat a kedvenceim között is keresi?
Most újra ki kell keresnem...  :'(

Ráadásul, ha a kedvencekből választom ki az úti célomat, az meg nem jelenik meg a legutóbbiak között.
Nem egy nagy történet, de nekem az.
- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Nem elérhető Zoleej

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: SM-G357fz
  • PDA ROM: g357fzxxu1aoe1
Re: Waze általános beszélgetés
« Reply #442 Dátum: 2016, 10 21, 09:47:04 »
Sziasztok!
Ezer éve használok waze-t, de most olyan problémába ütköztem amivel nem boldogulok.
Ideiglenes megoldásként egy Samsung Ace4 telefont fogok használni, nyomtam neki egy gyári beállítás visszaállítást és felraktam a programjaimat.

Minden működik a waze is, de nem tudok belépni.
A lapot nem tudom addig görgetni, hogy az alján rákattintsak az felhasználónév, jelszó megadása opcióra, csak a telefonszámot hagyja beírni, leokézom elküldi a kódot sms-be, megkapom, de nem adja fel az ablakot ahol be tudnám írni a kódot :-(
Írja a waze, hogy ismerős vagyok rányomok, hogy igen ez én vagyok, ezután jön az ablak, hogy elvesztem a fekete lukba :-(
És innentől ez megy végtelen ciklusba.


Telefonon gyári pannonos rom van, 4.4.4, nincs még rootolva se, teljesen gyári.
Többször visszaállítottam gyárira, androidból is, recovery-ből is.
Ezen a készüléken már használtam a waze-t nyár elején akkor müködött hibátlanul.
Igo szülinapp megy rajta gond nélkül most is, ha másik telefonon (Xiaomi MI4) akarok belépni a waze-be, akkor az is megy simán.

Ha tudtok segítsetek, mert én teljesen kifogytam az ötletekből.
Köszönöm.