2024, 03 28, 19:50:59

Szerző Téma: Defy+ általános beszélgetés  (Megtekintve 68822 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Rapid

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2659
  • Nem: Férfi
  • Kütyüológus
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Honor 7
  • PDA ROM: PLK-L01C432B380
Re: Defy+ általános beszélgetés
« Reply #50 Dátum: 2012, 03 16, 19:07:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönöm a válaszod!Az egész build zip telepítésnek mellé nyúltam,sajna most is csak a build zip kitömörítésig,és a bootmanüben a system-ig jutottam,itt hogyan tudom a másolás lehetőségét elérni?Ne hari a bénaságomért,de még nekem nagyon új az android,idáig csak symbianos telóm volt.A kezdeti nehézségek ellenére szeretem ezt a Defy+t,és ezért köszönet minden segítőnek aki azon dolgozik h a telónkból a legjobbat hozzuk ki,külön köszönet Joe30-nak a root,és a magyarításért.Üdv minden Androidosnak!!  :taps: :ok:

Kitömöríted a gépen a zip-et, majd felmásolod az sd kártyára a build.prop fájlt. Eztán a Defy-n valamilyen rootképes fájlkezelővel (Root Explorer, Total Commander) bemásolod a /system-be és felülírod az ott lévőt.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető becker81

  • Hozzászólások: 38
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Motorola Defy+
  • PDA ROM: 2.3.6
Re: Defy+ általános beszélgetés
« Reply #51 Dátum: 2012, 03 16, 19:28:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mindenre van megoldás!Ha nem félsz a flasheléstől akk,ha másképpen nem megy,megoldható egy teljes sbf fájlos megoldással.Ez hasonló mint a samsungon az odin.Töltsd le az RDS Lite nevü programot pc-re innen:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1348587
Mindjárt az első hozzászólásnál megtalálod RDS Lite 5.6.rar néven és töltsd le a magyarított 2.3.6-os romot innen:http://www.4shared.com/rar/6pEEOxNP/DEFYPLUS_U3_451-134_DFP-132_BL.html?dirPwdVerified=a1cf15af
Ezután telepítd a drivereket (ha nincs fent a gépen), indítd újra a pc-t.
A telefonod teljesen fel legyen töltve!
Kapcsold ki a telefont, majd bekapcs gomb és hangerő fel gomb együttes nyomásával kapcsold a telefont bootloader módba.
Csatlakoztasd  a telefont, várd meg míg a pc felismeri a telefont.
Nyisd meg az RSD Lite-ot a  (ekkor a programon belül látszani kell hogy csatlakoztatva van a telefon), majd tallózd be a letöltött .sbf fájlt, ezután klikk a start-ra.
Ne szakítsd meg a kapcsolatot, amíg nem fejezi be telepítést!
A készülék elvileg újraindul és a "PASS" felirat fog megjelenni!!! (ha nem indul újra a készülék akkor manuálisan indítsd újra)
Ha esetleg bootloop lenne(folyamatosan csak a motorola logo megy),akkor se ijedj meg!
Aksi ki és kapcsold be a bekapcs+hangerő le gomb kombinációval.Ekkor belépsz a gyári recovery menübe.Itt a hangerő fel+le gombot nyomd le egyszerre,ekkor jelenik meg a menü.A hangerő fel és le gombokkal tudsz navigálni és a bekapcs gombal kiválasztani.Nyomj a Wipe data/factory reset-re,ha kész akk a reboot system now-ra.Innen minden simán kell menjen.Ha ezt feltetted már rootolt rendszered lesz,ami ráadásul még magyar is.Ha folytatni akarod a sort akk telepítened kell még a Custom recovery-t!Innen töltsd le:http://data.hu/get/4621514/SndInitDefy_2.0.apk és másold fel az sd kártyádra!Futtasd a telefonon és ahányszor kéri engedélyezd neki a Superuser hozzáférést!Ha megvagy akkor telefon bekapcsolása után kb 8 mp-re felvillan a led kéken,ilyenkor a hangerő le gombal tudsz belépni a recovery-be és a Custom recoveryben tudsz telepíteni romot vagy backup-ból vagy zip fájlból.CM modokat pl innen tudsz letölteni:http://defy-cm.net/ de figyelj rá,mert a defy+-ra nem jók a defy romok,csak a plus-osok!!egyelőre ennyi  ;)

Üdv! megcsináltam a rom-cserét, azóta meg se nyikkan a telefon.
Sehogysem akar bekapcsolni.
Kérlek segítsetek!

Nem elérhető Rapid

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2659
  • Nem: Férfi
  • Kütyüológus
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Honor 7
  • PDA ROM: PLK-L01C432B380
Re: Defy+ általános beszélgetés
« Reply #52 Dátum: 2012, 03 16, 21:16:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv! megcsináltam a rom-cserét, azóta meg se nyikkan a telefon.
Sehogysem akar bekapcsolni.
Kérlek segítsetek!

Semeddig nem kapcsol be? Bootloaderbe sem tudsz bemenni?
Ha be tudsz, akkor csinálj egy wipe data-t.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető becker81

  • Hozzászólások: 38
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Motorola Defy+
  • PDA ROM: 2.3.6
Re: Defy+ általános beszélgetés
« Reply #53 Dátum: 2012, 03 16, 21:17:46 »
Sajnos meg sem nyikkan.
Egy pillanatra sem kapcsol be , nem értem.

Nem elérhető nola1961

  • Hozzászólások: 3
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Motorola Defy+ (MB526)
  • PDA ROM: 4.5.1-134_DFP-125
  • Skype: cuky-muky
Re: Defy+ általános beszélgetés
« Reply #54 Dátum: 2012, 03 17, 19:42:23 »
Köszönöm Rapid a segítséged,az útmutatásoddal sikerült megoldanom a build felülírását,de lenne még egy kérdésem;a 720p videó,és minden más felbontású videó csakis 3gp formátumban történik a M.Defy+on,vagy már megint én voltam lúzer?Előre is köszi a választ és a türelmed. :)

Nem elérhető Rapid

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2659
  • Nem: Férfi
  • Kütyüológus
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Honor 7
  • PDA ROM: PLK-L01C432B380
Re: Defy+ általános beszélgetés
« Reply #55 Dátum: 2012, 03 17, 20:17:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönöm Rapid a segítséged,az útmutatásoddal sikerült megoldanom a build felülírását,de lenne még egy kérdésem;a 720p videó,és minden más felbontású videó csakis 3gp formátumban történik a M.Defy+on,vagy már megint én voltam lúzer?Előre is köszi a választ és a türelmed. :)

Nem nézted be. A nagyfelbontású videót 3gp-ben veszi fel. Azt onnan egyébként akármibe konvertálhatod.

You are not allowed to view links. Register or Login
Sajnos meg sem nyikkan.
Egy pillanatra sem kapcsol be , nem értem.

Ha a töltőt rádugod?
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető atak8

  • Hozzászólások: 123
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Műanyag 20cm átmérővel rendelkező fölgömb :)
  • PDA: Motorola Defy+ MB526
  • PDA ROM: Ami sikerül:)
Re: Defy+ általános beszélgetés
« Reply #56 Dátum: 2012, 03 18, 09:30:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sajnos meg sem nyikkan.
Egy pillanatra sem kapcsol be , nem értem.

Ha egyáltalán nem reagál semmire az nagy baj!Megvártad amíg végig fut a telepítés?Nálam az minimum 10 perc szokott lenni és látod azt amikor elkezd a teló betölteni,azaz jön a motorola logo.Ha semmi reakciója nincs a telónak,de még garis vidd el szervizbe!Senki sem fogja tudni megmondani,hogy mit csináltál vele,mert kiolvasni csak működő telefonból tudnak.
Bocs,hogy ilyen csúnyán írok,de siettem!

Nem elérhető mani13

  • Hozzászólások: 134
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Samsung Galaxy S6
  • PDA ROM: Stock Android 6.0.1
  • Skype: manfredi_carlo
Re: Defy+ általános beszélgetés
« Reply #57 Dátum: 2012, 03 18, 11:13:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha egyáltalán nem reagál semmire az nagy baj!Megvártad amíg végig fut a telepítés?Nálam az minimum 10 perc szokott lenni és látod azt amikor elkezd a teló betölteni,azaz jön a motorola logo.Ha semmi reakciója nincs a telónak,de még garis vidd el szervizbe!Senki sem fogja tudni megmondani,hogy mit csináltál vele,mert kiolvasni csak működő telefonból tudnak.
Mèg jò hogy nem volt idom kipròbàlni, te kipròbàltad màr ezt a romot amit belinkeltèl?  :ima:
My Devices:.  Siemens SL65>> Sony Ericsson T610>>Samsung M600>>Sony Ericsson W200>>Sony Ericsson W610>>Nokia N80>>Sony Ericsson K850i>>Sony Ericsson P990>>Samsung Omnia I900>>Acer Liquid Mini>>Motorola Defy>>Defy Plus>>Sony Ericsson Xperia Play>>Motorola Atrix 4G>>Motorola 8Razr XT910(eltört)>>Samsung Galaxy Tab 2 7.0>>Sony Ericsson Xperia X8>>Motorola Milestone>>Sony Ericsson Satio>>Motorola Defy>>Alcatel OT-995>>Motorola Atrix HD>>Sony Xperia Z2>>Samsung Galaxy S4>>Meizu MX5>>Samsung Galaxy S6

Nem elérhető becker81

  • Hozzászólások: 38
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Motorola Defy+
  • PDA ROM: 2.3.6
Re: Defy+ általános beszélgetés
« Reply #58 Dátum: 2012, 03 18, 13:32:23 »
Üdv!
Mindent úgy csináltam, ahogy a leírásban volt.
Kiírta, hogy reboot, de nem indult újra a teló.
Azóta nem reagál semmire, se töltőre, se nyomkodásra, se géphez való csatlakozásnál.
(A pc sem reagál semmit ha rákötöm.) Garanciális, megpróbáljam visszavinni?

Nem elérhető becker81

  • Hozzászólások: 38
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Motorola Defy+
  • PDA ROM: 2.3.6
Re: Defy+ általános beszélgetés
« Reply #59 Dátum: 2012, 03 18, 17:27:27 »
Üdv!
Most reagál!
Fehér fényű a led, az mit jelent?

Nem elérhető Rapid

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2659
  • Nem: Férfi
  • Kütyüológus
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Honor 7
  • PDA ROM: PLK-L01C432B380
Re: Defy+ általános beszélgetés
« Reply #60 Dátum: 2012, 03 18, 17:38:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv!
Most reagál!
Fehér fényű a led, az mit jelent?

XDA-n azt írják, hogy indítsd el az RSD-t és úgy dugd rá az USB-t. Ekkor az RSD-nek connected-et kellene írnia és tudnod kellene flashelni.

Vagy pedig a hangerő fel gomb nyomvatartása mellett próbáld bekapcsolni. Ha belép a bootloaderbe, akkor szintén látni fogja az RSD.

Esetleg olvasgathatsz még itt:
You are not allowed to view links. Register or Login
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető becker81

  • Hozzászólások: 38
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Motorola Defy+
  • PDA ROM: 2.3.6
Re: Defy+ általános beszélgetés
« Reply #61 Dátum: 2012, 03 18, 17:50:30 »
Megpróbáltam flashelni az rdslite-vel.
A végén azt írta: failed flashing process

Nem elérhető Rapid

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2659
  • Nem: Férfi
  • Kütyüológus
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Honor 7
  • PDA ROM: PLK-L01C432B380
Re: Defy+ általános beszélgetés
« Reply #62 Dátum: 2012, 03 18, 17:52:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Megpróbáltam flashelni az rdslite-vel.
A végén azt írta: failed flashing process

Próbálj akkor valami másik ROM-ot. Lehet, hogy hibás, amit leszedtél vagy hibásan jött le.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető becker81

  • Hozzászólások: 38
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Motorola Defy+
  • PDA ROM: 2.3.6
Re: Defy+ általános beszélgetés
« Reply #63 Dátum: 2012, 03 18, 17:54:09 »
melyiket? :)

Nem elérhető becker81

  • Hozzászólások: 38
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Motorola Defy+
  • PDA ROM: 2.3.6
Re: Defy+ általános beszélgetés
« Reply #64 Dátum: 2012, 03 18, 18:17:36 »
megtörtént a romcsere, azt írta ki, hogy sikeres volt, de nem indul újra a telefon csak világít fehéren tovább a led.

Nem elérhető Rapid

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2659
  • Nem: Férfi
  • Kütyüológus
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Honor 7
  • PDA ROM: PLK-L01C432B380
Re: Defy+ általános beszélgetés
« Reply #65 Dátum: 2012, 03 18, 18:47:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
megtörtént a romcsere, azt írta ki, hogy sikeres volt, de nem indul újra a telefon csak világít fehéren tovább a led.

Ez annyit jelent, hogy a telefon nem tégla, viszont valami a ROM-mal van. A bootloadered 7-es vagy 6-os? Ha teljesen felfrissítetted, vagyis a bootloadered 7es, akkor nem rakhatsz föl 6os bootloaderes ROM-ot, mert nem fog menni. Sajna a Defy-t nem lehet downgrade-elni.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető becker81

  • Hozzászólások: 38
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Motorola Defy+
  • PDA ROM: 2.3.6
Re: Defy+ általános beszélgetés
« Reply #66 Dátum: 2012, 03 18, 19:16:52 »
Üdv!
Az lehetséges, hogy 9-es van fent nekem?
mintha azt írta volna, mikor megnéztem....
Ha lehetséges, van tippetek ilyen rom-ra?
Köszönök szépen minden eddigi (és leendő) segítséget!

Nem elérhető becker81

  • Hozzászólások: 38
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Motorola Defy+
  • PDA ROM: 2.3.6
Re: Defy+ általános beszélgetés
« Reply #67 Dátum: 2012, 03 18, 19:18:20 »
vagy ha max. 7-es lehet, tudnátok ajánlani olyan rom-ot? Köszönet!

Nem elérhető Rapid

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2659
  • Nem: Férfi
  • Kütyüológus
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Honor 7
  • PDA ROM: PLK-L01C432B380
Re: Defy+ általános beszélgetés
« Reply #68 Dátum: 2012, 03 18, 19:28:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
vagy ha max. 7-es lehet, tudnátok ajánlani olyan rom-ot? Köszönet!

Válogass innen:
You are not allowed to view links. Register or Login

Itt fönn van az EU-s, ami a gyári 2.3.6, amit magától is letölt a kütyü, ha hagyod.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető becker81

  • Hozzászólások: 38
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Motorola Defy+
  • PDA ROM: 2.3.6
Re: Defy+ általános beszélgetés
« Reply #69 Dátum: 2012, 03 18, 22:20:13 »
Köszönök szépen minden segítséget!
Úgy néz ki Sikerült újra működésbe hozni a defy-met!
 :taps: :ok: :ima:

Nem elérhető Rapid

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2659
  • Nem: Férfi
  • Kütyüológus
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Honor 7
  • PDA ROM: PLK-L01C432B380
Re: Defy+ általános beszélgetés
« Reply #70 Dátum: 2012, 03 19, 10:49:10 »
Mivel a kütyünkben alapból van Swype, de sajnos nem magyar, így elég nehézkes használni, továbbá mivel gyárilag telepített, így frissíteni sem lehet. Egy kis utánajárás után megtaláltam a módját, hogy hogyan lehet bele magyar nyelvet varázsolni.

A művelethez ROOT jogosultság szükséges!
  • A Settings/Language and Keyboard (Nyelv és billentyűzet) menüben válasszatok ki más bill-t, mint a Swype (pl.: Multitouch)
  • Titanium Backup-pal, Total Commander-rel, Root Explorer-rel vagy ADB-ből törölni kell a /system/app/Swype.apk-t (Előtte csinálj backup-ot róla!!!)
  • Ezután reboot
  • Regisztráljatok a You are not allowed to view links. Register or Login oldalra
  • Ha ez megtörtént és megjött az igazoló email, akkor az emailben található linket nyissátok meg a telefonon
  • Töltsétek le a Swype Installer-t és telepítsétek
  • Indítsátok el, jelentkezzetek be, majd adjátok meg a béta kódotokat, ami szintén az email-ben volt.
  • Jelöljétek ki a Swype Beta-t, majd Install
  • Telepítés után az Installer-ben Finish, utána az első pontban megadott helyen pipáljátok ki a Swype-ot
  • Nyomjatok a Swype beállításai menüpontra, majd ott a Beviteli módszer kiválasztása menüpontban szintén jelöljétek ki a Swype-ot.
  • Ugyanitt a Nyelv beállítások menüben nyomjatok a Nyelvek kezelése menüpontra és jelöljétek ki a magyart.
  • Miután a nyelv letöltődött, válasszátok ki és élvezzétek a teljesen magyar, ékezetekkel és magyar szótárral ellátott Swype-ot!

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető atak8

  • Hozzászólások: 123
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Műanyag 20cm átmérővel rendelkező fölgömb :)
  • PDA: Motorola Defy+ MB526
  • PDA ROM: Ami sikerül:)
Re: Defy+ általános beszélgetés
« Reply #71 Dátum: 2012, 03 19, 19:33:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mèg jò hogy nem volt idom kipròbàlni, te kipròbàltad màr ezt a romot amit belinkeltèl?  :ima:
Természetes,hogy kipróbáltam!Nem egyszer és különböző romokra is feltettem!Soha nem linkelek be semmit amit nem próbáltam!Pl ha valaki ismerné Pikachu Miui-s romját,hát azt is kipróbáltam többféle képpen,de mivel minden esetben csak a bootloadert indítja telepítés után,ezért azt sem linkeltem!Arra is mindíg ugyanezt a romot szoktam feltenni,mert alapból magyar és rootolt és csak a clockwork modot kell feltennem,hogy továbbléphessek.
Amit "elfelejtettem" azt Rapid már leírta!Sajnos figyelni kell,mert nem lehet visszafele flashelni!
Bocs,hogy ilyen csúnyán írok,de siettem!

Nem elérhető atak8

  • Hozzászólások: 123
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Műanyag 20cm átmérővel rendelkező fölgömb :)
  • PDA: Motorola Defy+ MB526
  • PDA ROM: Ami sikerül:)
Re: Defy+ általános beszélgetés
« Reply #72 Dátum: 2012, 03 19, 19:55:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönök szépen minden segítséget!
Úgy néz ki Sikerült újra működésbe hozni a defy-met!
 :taps: :ok: :ima:
Ennek a hírnek örülök!Sajnos ezek szerint a te telód már újabb az enyémnél,ami jó is meg rossz is.Jó mert újabb,rossz,mert kevesebb rom van hozzá.
Bocs,hogy ilyen csúnyán írok,de siettem!

Nem elérhető atak8

  • Hozzászólások: 123
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Műanyag 20cm átmérővel rendelkező fölgömb :)
  • PDA: Motorola Defy+ MB526
  • PDA ROM: Ami sikerül:)
Re: Defy+ általános beszélgetés
« Reply #73 Dátum: 2012, 03 19, 22:48:26 »
Mani13 csak ma,csak most,csak a te kedvedért!
Itt egy kép arról a magyarított 2.3.6-os romról,amiben úgy kételkedsz!
Sajnos a screenshot progi picit elkeverte a színeket,de most nincs kedvem másikat keresgélni.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Ha jól megfigyeled DFP-132!Ez az amit belinkeltem!
Bocs,hogy ilyen csúnyán írok,de siettem!

Nem elérhető piczilb

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung I5800XWJPL
  • PDA ROM: -
Re: Defy+ általános beszélgetés
« Reply #74 Dátum: 2012, 03 21, 13:33:30 »
Sziasztok!

Lenne egy 0perces defy+, ami átment egy RSD kúrán az általatok leginkább javasolt magyar rommal. Minden ok, PASS-ot kaptam, nem indult újra. Gondoltam minden ok, no para, majd én újraindítom. Azóta csak a bootloadert látom, némi hibaüzenettel: Err:A5,69,00,27
Próbáltam manuálisan újraindítani (fali csatlakozóra dug, bekapcs, aksi ki, reboot), de az se segített. Mit csináljak?