2024, 03 28, 19:57:33

Szerző Téma: Hp Rx5730-as Travel Companion GPS-s PDA-ról.  (Megtekintve 23132 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető jatekgyaros

  • Hozzászólások: 139
  • informatikatanár
    • Játékgyáros PDA nosztalgia oldal
  • Navigáció / Navigation: A-GPS
  • PDA: Samsung Galaxy ACE mobil
  • PDA ROM: Samsung Galaxy TAB GT-P1000
  • Skype: Nyitrai_Laszlo
Hp Rx5730-as Travel Companion GPS-s PDA-ról.
« Dátum: 2009, 02 22, 19:14:56 »
Hp Rx5730-as Travel Companion 1 éve már a kezemben..

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Előzőekben már írtam arról, hogy ezt a PDA-t egy blogverseny díjaként - melyet a Hp ajánlott fel - nyertem, igazi kis karácsonyi ajándék - jutalom volt 2006 decemberében !!

 visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Mivel is kezdhetném ? Ez a második PDA-m, az elsővel - Hp rx1950-es kis, játékcsodával - nyertem a másodikat..Érdekes ugye?

Nem ezt típust akartam másodiknak, de így hozta a sors.Milyen is ez PDA?? Tulajdonképpen nincs másról szó, mint egy furán "megdizájnolt" alap-készülékről, ám így, a kinézete alapján már elsőre sem látszik annyira alsó kategóriásnak.

Egy furcsa, vitathatóan szép, teljesen aszimmetrikus házba pakoltak bele egy "landscape" alapértelmezésű, és PNA kinézetű PDA-t, tettek bele egy legújabb típusú 20 csatornás SiRFStar III-as GPS-vevőt, meg sok tartozékot és már készen is van az rx5730-as GPS/iPAQ... vagy ahogyan a Hp-nál - ők így nevezik: a travel companion.

Tavaly karácsonykor debütált a készülék, az eltelt idő óta a kedvencem lett, én szégyenszemre egészen mostanáig nem írtam igazán róla, de most - pótolom..

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login 

Főleg azért is örültem akkor ezzel a PDA-val való "találkozásnak", mert hivatalos, jogtiszta TomTom 6.1-es verzió volt rajta feltelepítve. Mivel sokat hallottam már róla és symbianos mobiltelefonon már ismertem is, ezért kíváncsi voltam, hogy az S60-as verzió gyerekbetegségei itt is megtalálhatóak-e.

Sajnos igen, a térkép erősen hiányos, Magyarország a holland térképkészítőknek csak mellékes terület...dehát, csinálják nekünk is, ha már itt vagyunk Európa közepén 1000 éve...

Ami nagyon tetszik, hogy csak simán térkép módban használva is mutatja - kis fekete nyilak segítségével - a környező egyirányú utcák menetirányát, így lehet otthon - mintegy térképként használva - előre tervezni, melyik utcán tudjuk az úti célunkat elérni.Arról is tájékoztat, hogy mikor merről érkező járművekkel kell számolnunk, nem árt az! Ezt átvehetné az iGO is (hátha olvasgatják ezt a szerzők!).
Dehát ez nem a TomTom tesztje, erről bővebbet majd akkor, ha lesz kedvem a navigációs-programokról írnom.

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Le is cseréltem az iGO-ra,azt használom széleskörűen...a balatoni irányban...

Akkor kanyarodjunk vissza,tehát újra az iPAQ-Hp-ről.

Külső:

 visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

A Hewlett-Packard ars-poeticája: kis PDA-NAGY doboz.A színes,képes dobozt felbontva a szokásos precíz, HP-nál megszokott kép tárul elénk. Felül félkilónyi, többszáz oldalas leírások, reklámanyagok némi CD-vel fűszerezve, alatta kemény műanyag választókonzol a készülékkel, alatta pedig a tartozékok szép számmal.

Nézzük mi jár hozzá! Kapunk a készüléken kívül egy jó minőségű (mű)bőr tokot (én legalábbis nem éreztem valódi bőr-illatát, pedig az anyag felülete nagyon megtévesztő, bőrszerű volt), egy szélvédőre tapadókorongozható, de feltűnően rövid szárú, amúgy jól használható autóstartót (alkoholos zsírtalanító-kendő is jár, hogy tökéletesebb legyen az üvegre-tapadás), egy kapcsolóüzemű (100-240 V) hálózati töltőt EU-s töltőfejjel, egy USB-miniUSB adatkábelt (tölt is), és végül egy szivargyújtó töltőt, amely 10-24 V között bármilyen feszültségű egyenáramról működik, ezáltal a 24 V-os hálózattal rendelkező teherautósokra/autóbuszosokra is gondoltak, kedves figyelmesség!

Ezzel végére is értünk, sem headset, sem képernyővédő fólia, sem tartalék stylus, sem memóriakártya nincs a csomagban. Ez utóbbi hiányzik legkevésbé mondjuk, hiszen anélkül is van elég memória a készülékben.A stylust=kis cerkát, csak akkor használom, ha nem vagyok otthon.Az íróasztal mellett kényelmesebb eszközt találtam, elővettem a régi Koh-i-noor Versatil töltőceruzámat, és egy fogpiszkálót belehelyezve - végét persze szépen legömbölyítve - és ezt használom otthoni munkához, a képernyő böködéséhez.

 visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nehéz leírni a PDA formáját, mert nem tudtam semmiféle szabályosságot felismerni benne.
Bal oldalon már több minden van, 3 csatlakozónak van bemélyítve a dizájnos oldal, lentről felfelé a 3,5 mm-es szabványos fülescsatlakozó (ezért nem bánkódtam azért, hogy nem adtak hozzá headsetet, hiszen amúgy is a jól bejáratott sajátommal használnám zenehallgatásra), aztán a miniUSB adat-/töltőcsatlakozó aljzata, végül a külső GPS-antenna pici arany-csatlakozója. Az átellenes sarkok azonos formájúak, szemből nézve! Bal alul és jobb felül gömbölyítettek a sarkok, de oldalról nézve viszont nem egyeznek, teljes az aszimmetria, ráadásul tetszetősen meg van bolondítva, az egyhangú ezüst műanyag külső egy erős narancs berakással.

 visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Felül megint alig valami látható, elsőként a reset gombot vesszük észre, majd a diktafon dedikált gombját, végül az SD-kártya foglalatát találjuk meg, ötletes módon egy "színre fújt" narancsszínű peremű vak-kártya van benne.

 visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Jobb oldalra került az eddig kimaradt összes minden. Fentről lefelé (itt jobbról-balra): a mikrofon, a navigációt is segítő (amúgy átdefiniálható) 4 db gomb (quick launch, navigáció, némítás, képernyőforgatás) majd a többszínű működésjelző piciny LED, végül a ki-bekapcsoló gomb (mely töltéskor világít, attól függően naranccsal v. zölddel, hogy tölt-e, vagy már feltöltött.

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

A készülék fő oldalán a kijelző mellett csak egy 9-állású gombot találunk (ez tulajdonképpen egy szögletes joystick, ami mind a 4 irányba, plusz átlósan is képes mozogni, plusz meg is nyomható), valamint egyet az alkalmazások bezárására, egyet pedig a Windows Start Menüjének előhívására. A képernyőtől balra minden üres. Nem igazán szerencsés a helykihasználás.

 Viszonylag könnyűnek mondható a méretéhez képest, a 76x120,5x16,5 mm-es PDA 149 gramm tömegű akkumulátorral együtt.


visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login


Szokatlan felületű a gyárilag csillogásmentesített kijelző. Olyan, mintha lenne rajta eleve egy matt védőfólia, ami miatt érezhetően csökkent a stylusra való reagálás érzékenysége is. Pedig nincs, legalábbis erős nagyítóval sem tudtam észrevenni ilyet. De akkor miért kell a szokásosnál erősebben nyomni a stylust?
A gombok hihetetlen mód precíz kiváltási ponttal rendelkeznek, Nagyon jó érezni az erre odafigyelést is a készülékben.

 visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

A készülék alsó része nem rejteget semmilyen meglepetést,szépen lekerekítve,hogy simán feküdjön az ablakra szerelhető tartójában.Az íróasztalomon ebben áll, – egy CD doboz sima felületén – rácuppantottam a tartóját, és abból néz ki rám és a világra. Egyedül bal oldalt alul találunk valamit, aki ügyes, és jó a körme, az 1-2 próbálkozás után ki tudja húzni a helyéről a stylust.

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Hátul csak a hangszóró nyílása tarthat érdeklődésre számot. Meg talán a hátlap reteszelésének különlegessége érdemel még említést, a két db szögletes "díszelem" közül az egyik valóban csak dísz, míg a másik a reteszelésért felelős, azt benyomva lehet csak eltolni a hátlapot, hogy hozzáférjünk pl. az akksihoz.

Az autós tartó nagyon praktikus, bár először tanulni kellett a berakást/kivételt, pár alkalom után már ment szinte magától. Az nem tetszett már annyira, hogy a hálózati töltőnek nincs saját zsinórja, mindössze egy USB foglalat van benne, és csak az USB-miniUSB kábellel lehet hálózatról is tölteni a készüléket. Na de igaz, az jobban bosszantana, ha a szivargyújtó-töltő lenne ilyen takarékos megoldású, az pedig nem ilyen, tehát nincs gond.

Belső:
A készülék lelke egy Samsung SC32442-s, 400 MHz-en üzemelő processzor. Ez egy QVGA kijelzőhöz több, mint elég, példás gyorsasággal hajtja végre a parancsokat, a mozgókép is szép és folyamatos.

  visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login 


A PDA-ban hatalmas méretű, 1024 MB-nyi FlashROM található, belső elnevezése "iPAQ File Store", (különlegesség, hogy hard reset után is megmarad ezen memóriarész tartalma az utolsó bájtig), míg RAM-ból 64 MB társul ehhez.

 visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login   


A kijelző a szokásos, bevált 3,5 colos (89 mm) képátlójú, 16 bites (65.536 szín megjelenítésére alkalmas) QVGA (320x240 pixel) felbontású, és az akkunak megfelelően a átlagosnál 25%-al nagyobb fényerejű!!!
Akkumulátora 1700 mAh-s Lítium-ion, ezzel 12-14 óra folyamatos működést bír navigációval, ez több, mint nagyon jó érték!

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Operációs rendszerként ebben is Magneto dolgozik, teljes néven: Microsoft Windows Mobile 5.0 (OS 5.1.195 – build 14989.2.6.0) for Pocket PC Professional Edition. Ez gyakorlatilag nem tartalmaz igazán semmilyen meglepetést, csak a többieknél gyorsabb processzor (ARM920T S3C2442A) működési frekvenciának(400MHZ) köszönhetően, a műveletvégrehajtási sebesség imponáló.

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

A pontos navigációt egy 20 csatornás SiRFStar III-as GPS-vevő biztosítja, kiváló eredménnyel. El kell mondanom idevágó tapasztalatomat, soha nem volt még eszköz, amely itt, a belső udvarra néző dolgozószobámban talált volna navigálásra alkalmas számú műholdat, ez a HP az első ilyen! Pedig csak leraktam bekapcsolva hagyva kis időre, mire egy negyedóra múlva rápillantottam, nem akartam hinni a szememnek, ott mutatta, merre vagyunk éppen. Ez azt hiszem, önmagáért beszél!
Sajnos infravörös kapcsolat nincs, szinkronizálni USB-n vagy bluetooth-on ( BT-PPC Version 1.7.1 Build 9401) keresztül kell.

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Bekapcsolás után az összes aprócska hiba közül a legszembetűnőbb (és tulajdonképpen az egyetlen zavaró), hogy nincs benne WLAN rádió. Ez nagyon húsba vág, mert ugyanakkor netet (frissítést, upgrade-t) igénylő program a gyári telepítésű programok között is szerepel, ezért többször ütköztem a napi munka során abba a hibaképernyőbe, ami a bluetoothon keresztüli sikertelen netkapcsolatra hívta fel a figyelmemet. Ebből azonnal arra következtettem, hogy egy bekapcsolva hagyott bluetooth-os mobiltelefon hatókörébe kerülve, tudna érdekes meglepetést okozni a gazdinak a következő havi mobilszámlán.

Ezt a hiányt azóta pótoltam, vettem hozzá egy Just Mobile WiFi SD kártyát,mellyel nagyszerűen üzemel.

 visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Itt a legújabb felhasználói – zenelejátszó - : a WinVibe program…

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

A játékprogramok jó része álló kivitelre készült, amelyik nem, az automatikusan vízszintbe fordítja magát...

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Tudva ezen hátrányát, talán enyhén túlárazottnak tűnik a közel 90.000 Ft-os árával, még akkor is, ha ebben az árban benne van a készüléken kívül a TomTom 6.1-es verziójának Kelet-Európai térképeket tartalmazó csomagjának ára is.

Az viszont biztos, hogy pontos, gyors, precíz, megbízható útitársat, minőségi terméket kapunk a pénzünkért!

Egy jellemző kép az autóverseny – játék:

 visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login


Utószó:

Mindennapos használattal a kedvenc Pocket Clive spectrum emulátorom: természetesen sajátkészítésű programjaim futnak rajta...

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
   
ez itt az Aranypince….                                 ez a Naprendszer bolygói…

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

kedvenc 16-os tologatós játék…               a Mátrix-ot minden platformra elkészítettem már…

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Befejezésül,itt látszik a két PDA-m egymás mellett.Jól látszik,hogy mennyivel fényerősebb a nagyobb testvér..A Travel Companionnak balra látszik – kéken villog - a kilógó WiFi antennája,a kisebbiknek pedig beépitett WLAN rádiója van.A képernyőjük különben milliméterre megegyeznek..

Ezt a képet nemsokára újra láthatjuk,amikor a Battleship játékról írok hamarosan  egy blogot,melyben két PDA háborúzik WiFi kapcsolat segítségével…

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Ugyanez a kettős sokkal jobb minőségben,a - Pocket Controller Professional -  program segítségével:

     játékgyáros ...
"A hosszú és jó életet nem évekkel, hanem élményekkel és megismerésekkel mérik"

Nem elérhető zolle5

  • Hozzászólások: 9
  • Navigáció / Navigation: igo
  • PDA: hp rx1950
  • PDA ROM: 1950
  • Skype: balazsek1
hp rx1950 pda
« Reply #1 Dátum: 2010, 05 05, 12:59:24 »
Hali
Van egy pár hp ipaq rx1950-es pda-m amihez keresek külső gps antennát!!
Csak azt sem tudom milyen kell hozzá. Se tipusát sem számát nem tudom,hogy milyen a csatlakozója a kábelnek. 
légyszi segítsetek hogy milyen kell hozzá. Meg az se lenne rossza ha valaki tudna is hozzá nekem mert vennék tőle . több darab is kellene !!

köszi

Nem elérhető mrmarkus

  • Hozzászólások: 2879
  • Nem: Férfi
  • Freedom of Information
    • Dobókocka
  • Navigáció / Navigation: Sygic, Google Maps
  • PDA: HTC Desire r/w s-off
  • PDA ROM: Device: HTC Desire PVT4 .:.| S-OFF |.:. HBOOT: AlphaRev STOCK 6.93.1002 Radio: 32.56.00.32U_5.17.05.23 ROM: [WIP][JB]unoffical CyanogenMod10 [15. August]
  • Skype: mrmarkus7085
Re: hp rx1950 pda
« Reply #2 Dátum: 2010, 05 05, 13:14:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hali
Van egy pár hp ipaq rx1950-es pda-m amihez keresek külső gps antennát!!
Csak azt sem tudom milyen kell hozzá. Se tipusát sem számát nem tudom,hogy milyen a csatlakozója a kábelnek. 
légyszi segítsetek hogy milyen kell hozzá. Meg az se lenne rossza ha valaki tudna is hozzá nekem mert vennék tőle . több darab is kellene !!

köszi

Itt nézz körül:   You are not allowed to view links. Register or Login    :hmm:
Asus emachines E525 Widows 7
HTC Desire r/w s-off
Nokia 9300
Nokia E50

Nem elérhető zolle5

  • Hozzászólások: 9
  • Navigáció / Navigation: igo
  • PDA: hp rx1950
  • PDA ROM: 1950
  • Skype: balazsek1
Re: Hp Rx5730-as Travel Companion GPS-s PDA-ról.
« Reply #3 Dátum: 2010, 05 06, 08:33:06 »
Esetleg valami magyar oldal ahol vehetek vagy magyar webshop??

Nem elérhető atravel

  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Hp Rx5730-as Travel Companion GPS-s PDA-ról.
« Reply #4 Dátum: 2010, 05 06, 08:59:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Esetleg valami magyar oldal ahol vehetek vagy magyar webshop??
Szerintem ezek már eléggé kifutott modellek. Ha pont ilyet szeretnél, akkor apróhirdetéseket érdemes nézegetni

Nem elérhető zolle5

  • Hozzászólások: 9
  • Navigáció / Navigation: igo
  • PDA: hp rx1950
  • PDA ROM: 1950
  • Skype: balazsek1
Re: Hp Rx5730-as Travel Companion GPS-s PDA-ról.
« Reply #5 Dátum: 2010, 05 06, 10:37:24 »
OK.elhiszem. de apróhirdetésekben is hogy keressem mert ugy hogy hp ipaq rx1950 ugy nem találok hozzá tartozékot. esetleg valaki pontos számát a cuccnak vagy valami tipus??? sajna sehol nem találtam meg még azt sem hogy milyen csatlakozóju kell vagy kell--e valami átalakító vagy ilyesmi....:(

Légyszi segítsetek!!!
köszi

Nem elérhető mrmarkus

  • Hozzászólások: 2879
  • Nem: Férfi
  • Freedom of Information
    • Dobókocka
  • Navigáció / Navigation: Sygic, Google Maps
  • PDA: HTC Desire r/w s-off
  • PDA ROM: Device: HTC Desire PVT4 .:.| S-OFF |.:. HBOOT: AlphaRev STOCK 6.93.1002 Radio: 32.56.00.32U_5.17.05.23 ROM: [WIP][JB]unoffical CyanogenMod10 [15. August]
  • Skype: mrmarkus7085
Re: Hp Rx5730-as Travel Companion GPS-s PDA-ról.
« Reply #6 Dátum: 2010, 05 06, 12:10:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
OK.elhiszem. de apróhirdetésekben is hogy keressem mert ugy hogy hp ipaq rx1950 ugy nem találok hozzá tartozékot. esetleg valaki pontos számát a cuccnak vagy valami tipus??? sajna sehol nem találtam meg még azt sem hogy milyen csatlakozóju kell vagy kell--e valami átalakító vagy ilyesmi.... :(

Légyszi segítsetek!!!
köszi

Ha belenéztél volna az általam küldött linkbe, akkor sok mindennel tisztába jöttél volna!

Pl: itt a kábelre csatijára vonatkozó rész You are not allowed to view links. Register or Login

Itt is nézz körül és érdeklődj:

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

Minden rossz szándék nélkül megjegyzem, hogy neked is van interneted, így a fórumozás mellett kutakodni is lehetne...  ;)
Asus emachines E525 Widows 7
HTC Desire r/w s-off
Nokia 9300
Nokia E50

Nem elérhető zolle5

  • Hozzászólások: 9
  • Navigáció / Navigation: igo
  • PDA: hp rx1950
  • PDA ROM: 1950
  • Skype: balazsek1
Re: Hp Rx5730-as Travel Companion GPS-s PDA-ról.
« Reply #7 Dátum: 2010, 05 06, 15:54:21 »
OK.
Belenéztem de ott csak a kábelt találtam meg ! nekem meg gps antenna kellene mint irtam is az első kérdésembe!!! De hiába "kutakodok" nem találok rs232-es csatlakozóju gps antennát !! Kábelom az van csak a számát nem tudtam! ami mostmár kiderült hogy rs232 csatlakozóju!!!

Akármelyik webshopban néztem nem találtam ilyen csatlakozójut és irtam is nekik de irtak vissza hogy nincs ilyenük és nem is volt!! Akkor most nem az a száma vagy nincs is ilyen antenna???? :'(







You are not allowed to view links. Register or Login
Ha belenéztél volna az általam küldött linkbe, akkor sok mindennel tisztába jöttél volna!

Pl: itt a kábelre csatijára vonatkozó rész You are not allowed to view links. Register or Login

Itt is nézz körül és érdeklődj:

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

Minden rossz szándék nélkül megjegyzem, hogy neked is van interneted, így a fórumozás mellett kutakodni is lehetne...  ;)

Nem elérhető mrmarkus

  • Hozzászólások: 2879
  • Nem: Férfi
  • Freedom of Information
    • Dobókocka
  • Navigáció / Navigation: Sygic, Google Maps
  • PDA: HTC Desire r/w s-off
  • PDA ROM: Device: HTC Desire PVT4 .:.| S-OFF |.:. HBOOT: AlphaRev STOCK 6.93.1002 Radio: 32.56.00.32U_5.17.05.23 ROM: [WIP][JB]unoffical CyanogenMod10 [15. August]
  • Skype: mrmarkus7085
Re: Hp Rx5730-as Travel Companion GPS-s PDA-ról.
« Reply #8 Dátum: 2010, 05 06, 16:05:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
OK.
Belenéztem de ott csak a kábelt találtam meg ! nekem meg gps antenna kellene mint irtam is az első kérdésembe!!! De hiába "kutakodok" nem találok rs232-es csatlakozóju gps antennát !! Kábelom az van csak a számát nem tudtam! ami mostmár kiderült hogy rs232 csatlakozóju!!!

Akármelyik webshopban néztem nem találtam ilyen csatlakozójut és irtam is nekik de irtak vissza hogy nincs ilyenük és nem is volt!! Akkor most nem az a száma vagy nincs is ilyen antenna? ??? :'(

Megkérdezted a szervizet, a vevőszolgálatot?!  :hmm:
Lehet, hogy ehez a készülékhez tényleg nincs is...
Asus emachines E525 Widows 7
HTC Desire r/w s-off
Nokia 9300
Nokia E50

Nem elérhető zolle5

  • Hozzászólások: 9
  • Navigáció / Navigation: igo
  • PDA: hp rx1950
  • PDA ROM: 1950
  • Skype: balazsek1
Re: Hp Rx5730-as Travel Companion GPS-s PDA-ról.
« Reply #9 Dátum: 2010, 05 06, 16:41:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Megkérdezted a szervizet, a vevőszolgálatot?!  :hmm:
Lehet, hogy ehez a készülékhez tényleg nincs is...


Igen . hívtam telefonon kb 10percig csak zenélt azt irtam nekik mailt de arra még nem válaszoltak !!

Nem elérhető mrmarkus

  • Hozzászólások: 2879
  • Nem: Férfi
  • Freedom of Information
    • Dobókocka
  • Navigáció / Navigation: Sygic, Google Maps
  • PDA: HTC Desire r/w s-off
  • PDA ROM: Device: HTC Desire PVT4 .:.| S-OFF |.:. HBOOT: AlphaRev STOCK 6.93.1002 Radio: 32.56.00.32U_5.17.05.23 ROM: [WIP][JB]unoffical CyanogenMod10 [15. August]
  • Skype: mrmarkus7085
Re: Hp Rx5730-as Travel Companion GPS-s PDA-ról.
« Reply #10 Dátum: 2010, 05 06, 17:13:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Igen . hívtam telefonon kb 10percig csak zenélt azt irtam nekik mailt de arra még nem válaszoltak !!

Sajnos a hazai HP nem igazán áll a helyzet magaslatán!  >:(
Asus emachines E525 Widows 7
HTC Desire r/w s-off
Nokia 9300
Nokia E50

Nem elérhető zolle5

  • Hozzászólások: 9
  • Navigáció / Navigation: igo
  • PDA: hp rx1950
  • PDA ROM: 1950
  • Skype: balazsek1
Re: Hp Rx5730-as Travel Companion GPS-s PDA-ról.
« Reply #11 Dátum: 2010, 05 06, 20:48:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sajnos a hazai HP nem igazán áll a helyzet magaslatán!  >:(


Hát mondasz valamit...:)

Vissza irtak a hp-től , hogy "Sajnos már nem forgalmazunk vezetékes GPS vevőket, csak és kizárólag bluetooth GPS vevőket, de a 1950-ben még nem volt bluetooth" !!!

Ez azért kemény nem?? 1950-ben??? Én a pda típusát irtam nekik nem az évjáratot !!! Kicsit vicces kedve van a hp-s nak nem???Neki lehet hogy vicces de nekem nem annyira mert nem kevés pénzem van bennük. Ugyanis buszokba lett vásárolva és nem 1-2 db és nem is 10....

Ezért ennyire fontos az antenna !!! >:(