2024, 03 29, 06:49:15

Szerző Téma: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel  (Megtekintve 22917 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető sztupy

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 700
    • SztupY.hu
  • Navigáció / Navigation: spirálkötésű térkép
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: mikor mi
  • Skype: sztupy2k
[KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Dátum: 2012, 01 17, 10:47:36 »
Angolul:  You are not allowed to view links. Register or Login


Magyarul:


USB host módot engedélyező kernel, azaz ennek - és megfelelő kábelezés - segítségével lehetőség nyílik külső merevlemezek, pendriveok, fényképezőgépek, stb. csatlakoztatására a készülékhez.


Kezdetleges verzió, érdemes sok hibával számolni vele. Jelenleg csak a teamhacksung féle ICS ROM-al működik, B13-on és B14-en tesztelve.


Amire szükség lesz:
1. A telefon
2. egy OTG kábel (vigyázzunk a NOKIA fajtákkal, azoknak négyzet alakú a csatlakozójuk, ha olyat veszünk lehet dörzspapírral kell lereszelnünk a széleit)
3. egy olyan USB hubra-ra amire lehet külső áramforrást kötni
VAGY
4. egy olyan USB hubra, ami mini-USB csatlakozóval van ellátva, egy Y kábelre (legtöbb külső merevlemezhez adnak egyet) és egy USB-s töltőre (lehetőleg legalább 750mA-esre)


Telepítés:
1. Feltelepítjük az update-t CWM-ből (letöltés: You are not allowed to view links. Register or Login )


Használat:
1. Összekötjük a kábeleket az alábbi módon (feltéve, hogy a 4-es variációt használjuk):
- Az Y kábel áramfelvevő (vékony USB-A dugó) részét rákötjük az USB töltőre (lehet használni laptopot is árramforrásnak vagy bármi mást)
- Az Y kábel "rendes" USB dugóját rákötjük az OTG kábelre
- Az Y kábel mini USB dugóját rákötjük a HUB-ra
2. A készüléken elindíjtuk az "Usb Host Controller" nevű alkalmazást, majd a Settings menüben "Operation Mode -> OTG"-re állítjuk
3. Ha mindez megvolt, csak most csatlakoztatjuk az OTG kábel micro USB részét a PDA-hoz


Videó a csatlakoztatásról:
You are not allowed to view links. Register or Login



Ha minden rendben zajlott, akkor az USB fülön frissítés után megjelenik az USB HUB. HA ez sikerült, akkor csatlakoztathatunk rá egyéb eszközöket is. Jelenleg csak külső merevlemezek, pendriveok, valamint fényképezőgépek működnek, billentyűzetek, egerek és egyéb pozícionáló eszközök még nem.


A csatlakoztatott külső meghajtókat szintén az USB fülön tudjuk beilleszteni a /mnt/ehdd könyvtárba, ahonnan szabadon megtekinthetők, másolhatók a fájlok.


Csatlakoztatási segédlet: (mellékeltben)
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Disclaimer: Nem én vagyok itt a legokosabb, privátban csak akkor írj, ha biztos vagy benne, hogy én vagyok az egyetlenegy ember a világon aki segíteni tud neked (bár szeretném néha ezt hinni, ez általában nem igaz). MSN-en sem veszek fel ismeretlenek ismeretlenül. És skypeon sem. Mást meg nem használok.

Nem elérhető marcedli

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #1 Dátum: 2012, 01 17, 11:21:52 »
Gartula Sztupy, gondolom sikerül megint jól felforgatni az xda-t!

Minden elismerésem!


A videó meg egyenesen fergeteges! :D :D :D
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető P87

  • Hozzászólások: 55
  • Navigáció / Navigation: i9000
  • PDA: i9000 + Padfone 2
  • PDA ROM: Slim 4.2.2.build.8-OFFICIAL / gyári + root
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #2 Dátum: 2012, 01 17, 13:04:02 »
Sztupy ez hatalmas!
Kérdésem, hogy csak háttértárak, és pozicionáló eszközök lesznek használhatóak, vagy megoldható pl. egykülső  monitor csatlakoztatása is?
Nem gondoltam volna, hogy a jó öreg SGS-ben ennyi tartalék lapul  :shock:  :shock:  :shock:
Erre még emlékeztek?:
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Airon

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 188
  • Nem: Férfi
  • Dubstep Monster
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: LG G3 (D855)
  • PDA ROM: Euphoria OS
  • Skype: nodezer0
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #3 Dátum: 2012, 01 17, 15:37:08 »
Amindenit, hatalmas grat Sztupy  :shock:

Nem elérhető sztupy

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 700
    • SztupY.hu
  • Navigáció / Navigation: spirálkötésű térkép
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: mikor mi
  • Skype: sztupy2k
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #4 Dátum: 2012, 01 17, 17:30:17 »
Monitoirok még nem valószínűek, az alábbi usb-hdmi konverterhez sajnos teljesen más kell támogatás kell (hacsak nem USB-s monitorról van szó, de azok meg nagyon ritkák).



You are not allowed to view links. Register or Login
Sztupy ez hatalmas!
Kérdésem, hogy csak háttértárak, és pozicionáló eszközök lesznek használhatóak, vagy megoldható pl. egykülső  monitor csatlakoztatása is?
Nem gondoltam volna, hogy a jó öreg SGS-ben ennyi tartalék lapul  :shock: :shock: :shock:
Erre még emlékeztek?:
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Disclaimer: Nem én vagyok itt a legokosabb, privátban csak akkor írj, ha biztos vagy benne, hogy én vagyok az egyetlenegy ember a világon aki segíteni tud neked (bár szeretném néha ezt hinni, ez általában nem igaz). MSN-en sem veszek fel ismeretlenek ismeretlenül. És skypeon sem. Mást meg nem használok.

Nem elérhető sagit

  • Hozzászólások: 8
  • Nem: Férfi
  • PDA: i9000
  • PDA ROM: Teamhacksung B14
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #5 Dátum: 2012, 01 18, 14:49:14 »
XDA szünetel.. de láttam hogy valaki ott írta hogy sikerült 1 ledet működtetnie az usb portról és hogy segít neked megoldani a +5V tápellátást...

Erről mondanál valami infót? menni fog?


Nem elérhető marcedli

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #6 Dátum: 2012, 01 18, 14:58:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
XDA szünetel..
Erről mondanál valami infót? menni fog?

:D
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető limahl

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 8859
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung note 10 +
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #7 Dátum: 2012, 01 18, 14:59:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
XDA szünetel.. de láttam hogy valaki ott írta hogy sikerült 1 ledet működtetnie az usb portról és hogy segít neked megoldani a +5V tápellátást...

Erről mondanál valami infót? menni fog?


ezért nincs xda.

You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető sagit

  • Hozzászólások: 8
  • Nem: Férfi
  • PDA: i9000
  • PDA ROM: Teamhacksung B14
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #8 Dátum: 2012, 01 18, 16:12:28 »
Nem az XDA fog-e menni és nem arról kell infó hanem arról hogy a  +5V kicsikarása a gépből menni fog-e.


Nem elérhető marcedli

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #9 Dátum: 2012, 01 18, 19:02:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem az XDA fog-e menni és nem arról kell infó hanem arról hogy a  +5V kicsikarása a gépből menni fog-e.

tudjuk mi azt :D
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető sztupy

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 700
    • SztupY.hu
  • Navigáció / Navigation: spirálkötésű térkép
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: mikor mi
  • Skype: sztupy2k
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #10 Dátum: 2012, 01 19, 01:07:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
XDA szünetel.. de láttam hogy valaki ott írta hogy sikerült 1 ledet működtetnie az usb portról és hogy segít neked megoldani a +5V tápellátást...

Erről mondanál valami infót? menni fog?


Ő egy Arduino teszt lapon csinálta meg ezt, ami egyébként ugyanazt az alaplapot és processzort tartalmazza, mint az SGS (lényegében kvázi ugyanannak a hardvernek a fejlesztknek szánt, nem mobil változata). Azt eddig is tudtuk, hogy a hardver képes elvileg arra, hogy leadjon 5V feszültséget, amit nem tudunk, hogy a megfelelő bekötéseket megcsinálták-e a mérnökök a saminál, vagy takarékossági okokból kihagyták. Ha az utóbbi, akkor sajnos csak trükökkel lehet majd megoldani az USB-s tápellátást. Ha az előbbi akkor csak reménykedni kell abban, hogy rájöjjünk (és minél előbb) a titok nyitjára.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Disclaimer: Nem én vagyok itt a legokosabb, privátban csak akkor írj, ha biztos vagy benne, hogy én vagyok az egyetlenegy ember a világon aki segíteni tud neked (bár szeretném néha ezt hinni, ez általában nem igaz). MSN-en sem veszek fel ismeretlenek ismeretlenül. És skypeon sem. Mást meg nem használok.

Nem elérhető P87

  • Hozzászólások: 55
  • Navigáció / Navigation: i9000
  • PDA: i9000 + Padfone 2
  • PDA ROM: Slim 4.2.2.build.8-OFFICIAL / gyári + root
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #11 Dátum: 2012, 01 19, 01:38:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Monitoirok még nem valószínűek, az alábbi usb-hdmi konverterhez sajnos teljesen más kell támogatás kell (hacsak nem USB-s monitorról van szó, de azok meg nagyon ritkák).
És egy sima USB to VGA converter-nek lehet esélye? Igazából a 480x800 sem általános monitor felbontás ha jól tudom. Ebből is lehet probléma?

Nem elérhető htzs

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1870
  • PDA: SGS i9000
  • PDA ROM: CM10.1 - vagy bármi más JB 4.2
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #12 Dátum: 2012, 01 20, 11:10:42 »
Pár napig másra koncentrálok, és mi minden nem történik közben (na jó, hallottam már korábban is erről)!  :D

Sztupy, tök jó újra látni téged erre, a Steam nem most volt már, az antré ismét nem gyenge...

Gratula!
J á n o s   h á r o m   t i z e n h a t

Nem elérhető sagit

  • Hozzászólások: 8
  • Nem: Férfi
  • PDA: i9000
  • PDA ROM: Teamhacksung B14
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #13 Dátum: 2012, 01 20, 18:47:59 »
sziasztok ismét

nem nagyon akar menni az OTG

Van egy USB elosztóm amit 220v-ról táplálok mini USB-n egy töltővel (5V 700mA) ahogy sztupy is írta.
HA a telefont rádugom a HUB-ra akkor tölt is tehát a táp elvileg jó.

Vettem egy OTG kábelt amit SGS2-n teszteltem is.

Az OTG kábelt egy apa-apa kábellal kötöttem rá az elosztóra ( még így is tölt a telefon)  és a pendriveot pedig egy másik portra de semmi.

A pendrive fat32-re formázva, a telefonon az a devil kernel amiben benne a driver. (próbáltam az eredeti sztupy félével is) Az app mindent visszajelez hogy rendben van, azonban nem ismeri fel az eszközt. csatlakozási mód természetesen OTG

Ötlet?

Nem elérhető sztupy

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 700
    • SztupY.hu
  • Navigáció / Navigation: spirálkötésű térkép
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: mikor mi
  • Skype: sztupy2k
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #14 Dátum: 2012, 01 21, 17:25:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
sziasztok ismét

nem nagyon akar menni az OTG

Van egy USB elosztóm amit 220v-ról táplálok mini USB-n egy töltővel (5V 700mA) ahogy sztupy is írta.
HA a telefont rádugom a HUB-ra akkor tölt is tehát a táp elvileg jó.

Vettem egy OTG kábelt amit SGS2-n teszteltem is.

Az OTG kábelt egy apa-apa kábellal kötöttem rá az elosztóra ( még így is tölt a telefon)  és a pendriveot pedig egy másik portra de semmi.

A pendrive fat32-re formázva, a telefonon az a devil kernel amiben benne a driver. (próbáltam az eredeti sztupy félével is) Az app mindent visszajelez hogy rendben van, azonban nem ismeri fel az eszközt. csatlakozási mód természetesen OTG

Ötlet?


Egy dmesg log sokat segítene. Kapcsold be a wireless ADB-t, majd az alábbiakat csináld meg PC-ről:


Kód: You are not allowed to view links. Register or Login
> adb connect 192.168.1.100 (vagy az amit a progi kiír a vezeték néllküli adb kapcsolatnál)
> adb shell
$ su
# cat /proc/kmsg


Ha ez megvolt akkor utána csatlakoztasd a készüléket, az alábbi sorrendben:
1. hub ellátása árammal
2. otg kábelbe hubba beledug
3. otg kábel telefonba beledug


lényeg, hogy a telefonba már áram alatt legyen bedugva, és már legyen rajta a hub vagy a céleszköz, mikor beteszed. Ha nem megy, akkor amit a géped kiír azt küldd el nekem.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Disclaimer: Nem én vagyok itt a legokosabb, privátban csak akkor írj, ha biztos vagy benne, hogy én vagyok az egyetlenegy ember a világon aki segíteni tud neked (bár szeretném néha ezt hinni, ez általában nem igaz). MSN-en sem veszek fel ismeretlenek ismeretlenül. És skypeon sem. Mást meg nem használok.

Nem elérhető sztupy

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 700
    • SztupY.hu
  • Navigáció / Navigation: spirálkötésű térkép
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: mikor mi
  • Skype: sztupy2k
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #15 Dátum: 2012, 01 21, 23:03:59 »
BUILD 2 megjelent, javít a build 1 stabilitásán. Letöltési link az első postban
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Disclaimer: Nem én vagyok itt a legokosabb, privátban csak akkor írj, ha biztos vagy benne, hogy én vagyok az egyetlenegy ember a világon aki segíteni tud neked (bár szeretném néha ezt hinni, ez általában nem igaz). MSN-en sem veszek fel ismeretlenek ismeretlenül. És skypeon sem. Mást meg nem használok.

Sancho

  • Vendég
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #16 Dátum: 2012, 01 23, 22:33:26 »
Sztupy, nagyon jó vagy, gratulálok!!! :D

Nem elérhető samanric

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 422
  • Navigáció / Navigation: IGO Prime, Navigon
  • PDA: Iphone 5 [FW: 1.01.00]
  • PDA ROM: IOS 6.0.1
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #17 Dátum: 2012, 01 24, 10:27:44 »
ilyet még nem csináltam de gondoltam kipróbálom viszont egy kis segítségre lenne szükségem mivel ebben nagyon kezdő vagyok.

1. vettem ebay-en OTG kábelt
2. ha csak pedndrive-ot tennék rá akkor kellene ilyen Y kábel?
3. melyik y kábel kellene mert lesegettem az ebay-en de van annyiféle, tudnátok valami példaképet mutatni, sokat segítenétek vele.
4. onecosmic-on próbálta ezt valaki mert olvasgatom azóta is ezt a topikot mióta visszaraktam a 2.3.6-ot de a onecosmic mindennapos használatra még mindig jobb választásnak tűnik számomra. Pl. előadásokat szoktam rögzíteni videóra tehát a videofelvétel lejátszás nálam nagyon számít.

Sancho

  • Vendég
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #18 Dátum: 2012, 01 24, 16:38:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Monitoirok még nem valószínűek, az alábbi usb-hdmi konverterhez sajnos teljesen más kell támogatás kell (hacsak nem USB-s monitorról van szó, de azok meg nagyon ritkák).
Szia sztupy! Akkor ez azt is jelenti, hogy a HDMI videó kimenetre ne számítsunk, ugye? Ahhoz eleve más chip kéne?

Nem elérhető sztupy

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 700
    • SztupY.hu
  • Navigáció / Navigation: spirálkötésű térkép
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: mikor mi
  • Skype: sztupy2k
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #19 Dátum: 2012, 01 26, 13:18:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia sztupy! Akkor ez azt is jelenti, hogy a HDMI videó kimenetre ne számítsunk, ugye? Ahhoz eleve más chip kéne?


Vannak usb-hdmi konverterek, de azok csak akkor jók, ha a kép nem változik nagyban (pl. böngészés). játékra/videonézésre már nem használhatóak, és ahhoz más chip is kell.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Disclaimer: Nem én vagyok itt a legokosabb, privátban csak akkor írj, ha biztos vagy benne, hogy én vagyok az egyetlenegy ember a világon aki segíteni tud neked (bár szeretném néha ezt hinni, ez általában nem igaz). MSN-en sem veszek fel ismeretlenek ismeretlenül. És skypeon sem. Mást meg nem használok.

Nem elérhető sztupy

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 700
    • SztupY.hu
  • Navigáció / Navigation: spirálkötésű térkép
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: mikor mi
  • Skype: sztupy2k
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #20 Dátum: 2012, 01 26, 13:21:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ilyet még nem csináltam de gondoltam kipróbálom viszont egy kis segítségre lenne szükségem mivel ebben nagyon kezdő vagyok.

1. vettem ebay-en OTG kábelt
2. ha csak pedndrive-ot tennék rá akkor kellene ilyen Y kábel?
3. melyik y kábel kellene mert lesegettem az ebay-en de van annyiféle, tudnátok valami példaképet mutatni, sokat segítenétek vele.
4. onecosmic-on próbálta ezt valaki mert olvasgatom azóta is ezt a topikot mióta visszaraktam a 2.3.6-ot de a onecosmic mindennapos használatra még mindig jobb választásnak tűnik számomra. Pl. előadásokat szoktam rögzíteni videóra tehát a videofelvétel lejátszás nálam nagyon számít.


Mindig el kell látni árammal az eszközt külső forrásból, mert a telefon ezt nem tudja biztosítani. Y-kábelből azok a jók, amelyek mini USB 5 pin-esek, itt egy lista: [size=78%]You are not allowed to view links. Register or Login[/size] (látható, hogy nem valami drágák)


Jelenleg csak a teamhacksung build 14-en, meg JVU-n megy, mindkettőben támogatott a videofelvétel (build13-ban javították a teamhacksungban) és lejátszás. Máson csak akkor megy ha megcsinálják.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Disclaimer: Nem én vagyok itt a legokosabb, privátban csak akkor írj, ha biztos vagy benne, hogy én vagyok az egyetlenegy ember a világon aki segíteni tud neked (bár szeretném néha ezt hinni, ez általában nem igaz). MSN-en sem veszek fel ismeretlenek ismeretlenül. És skypeon sem. Mást meg nem használok.

Nem elérhető samanric

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 422
  • Navigáció / Navigation: IGO Prime, Navigon
  • PDA: Iphone 5 [FW: 1.01.00]
  • PDA ROM: IOS 6.0.1
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #21 Dátum: 2012, 01 26, 19:52:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Mindig el kell látni árammal az eszközt külső forrásból, mert a telefon ezt nem tudja biztosítani. Y-kábelből azok a jók, amelyek mini USB 5 pin-esek, itt egy lista: [size=78%]You are not allowed to view links. Register or Login[/size] (látható, hogy nem valami drágák)


Jelenleg csak a teamhacksung build 14-en, meg JVU-n megy, mindkettőben támogatott a videofelvétel (build13-ban javították a teamhacksungban) és lejátszás. Máson csak akkor megy ha megcsinálják.

köszönöm a segítséget, birizgálja az oldalam nagyon ez a dolog hamarosan kipróbálom az tuti, pláne hogy alig vagyok meg ICS4 nélkül, lehet telót is cserélek az ICS4 miatt.

Nem elérhető sztupy

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 700
    • SztupY.hu
  • Navigáció / Navigation: spirálkötésű térkép
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: mikor mi
  • Skype: sztupy2k
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #22 Dátum: 2012, 01 28, 17:31:16 »
Megjelent a Build 5, valamint az UHC 0.2 verziója.


Mindkettőben apróbb stabilitási változások vannak, valamint most már ha minden igaz natívan támogatva van a Nexus S is. Az UHC 0.2 emellett már tud magyarul is. Csak nektek :)


Letöltés: [size=78%]You are not allowed to view links. Register or Login[/size]
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Disclaimer: Nem én vagyok itt a legokosabb, privátban csak akkor írj, ha biztos vagy benne, hogy én vagyok az egyetlenegy ember a világon aki segíteni tud neked (bár szeretném néha ezt hinni, ez általában nem igaz). MSN-en sem veszek fel ismeretlenek ismeretlenül. És skypeon sem. Mást meg nem használok.

Nem elérhető lleynad

  • Hozzászólások: 32
  • PDA: SGS III
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #23 Dátum: 2012, 02 02, 15:14:54 »
Tudna valaki abban segíteni, hogy mi lehet a probléma nálam ezzel az usb dologgal, mert nem nagyon jön össze. Van egy kis usb hub-om, 4es, aminek van egy usb kábelvége. Az usb kábelvéget bedugom egy töltőbe, és a hub első két portjába a pendriveot, majd a telefont, a telefonhoz kapott usb átalakitóval. Bulid 15, devil kernel van fenn. A program azt irja hogy gyökérhubot talált, USB host mód aktív. Viszont semmi nem jelenik meg a csatlakoztatott eszközöknél, Próbáltam állítgatni, de nem jött össze.

Nem elérhető sztupy

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 700
    • SztupY.hu
  • Navigáció / Navigation: spirálkötésű térkép
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: mikor mi
  • Skype: sztupy2k
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #24 Dátum: 2012, 02 03, 18:42:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tudna valaki abban segíteni, hogy mi lehet a probléma nálam ezzel az usb dologgal, mert nem nagyon jön össze. Van egy kis usb hub-om, 4es, aminek van egy usb kábelvége. Az usb kábelvéget bedugom egy töltőbe, és a hub első két portjába a pendriveot, majd a telefont, a telefonhoz kapott usb átalakitóval. Bulid 15, devil kernel van fenn. A program azt irja hogy gyökérhubot talált, USB host mód aktív. Viszont semmi nem jelenik meg a csatlakoztatott eszközöknél, Próbáltam állítgatni, de nem jött össze.


Ez így nem fog menni. A hubnak azt a végét kell rádugnod a telefonra amelyiket az áramforrásra is dugod (emiat érdemes Y kábelt használni, aminek három vége van). Nézd meg a csatlakoztatási útmutatót az első posztban.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Disclaimer: Nem én vagyok itt a legokosabb, privátban csak akkor írj, ha biztos vagy benne, hogy én vagyok az egyetlenegy ember a világon aki segíteni tud neked (bár szeretném néha ezt hinni, ez általában nem igaz). MSN-en sem veszek fel ismeretlenek ismeretlenül. És skypeon sem. Mást meg nem használok.

Sancho

  • Vendég
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #25 Dátum: 2012, 02 11, 22:12:00 »
Szuper, siker! :) A Voda USB modemhez kapott "dupla" kábellel, és egy microUSB/USB átalakítóval sikerült megoldani, ahogy a rajzokon van. A sorrendre persze figyelni kell... ;)

Sztupy, ez nagyon jó, köszönöm!  :ok: :ok: :ok:

Sancho

  • Vendég
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #26 Dátum: 2012, 02 11, 22:23:14 »
Sztupy!

Egy külső HDD-n az ékezetes karakterek kínai készletet mutat File Expert alatt. Emellett nem tudja ezeket a könyvtárakat megnyitni. Próbálkozzak másik fájlkezelővel, vagy "ez ilyen"? :)

Nem elérhető sztupy

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 700
    • SztupY.hu
  • Navigáció / Navigation: spirálkötésű térkép
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: mikor mi
  • Skype: sztupy2k
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #27 Dátum: 2012, 02 13, 17:23:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sztupy!

Egy külső HDD-n az ékezetes karakterek kínai készletet mutat File Expert alatt. Emellett nem tudja ezeket a könyvtárakat megnyitni. Próbálkozzak másik fájlkezelővel, vagy "ez ilyen"? :)


Ez egy jó kérdés. Valőszínűleg ez jelenleg még "ilyen", de ránézek a hibára.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Disclaimer: Nem én vagyok itt a legokosabb, privátban csak akkor írj, ha biztos vagy benne, hogy én vagyok az egyetlenegy ember a világon aki segíteni tud neked (bár szeretném néha ezt hinni, ez általában nem igaz). MSN-en sem veszek fel ismeretlenek ismeretlenül. És skypeon sem. Mást meg nem használok.

Sancho

  • Vendég
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #28 Dátum: 2012, 02 25, 14:18:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Ez egy jó kérdés. Valőszínűleg ez jelenleg még "ilyen", de ránézek a hibára.
Megnéztem más kernellel, más külső perifériákkal, ott is gondja van az ékezetekkel. Azonban ugyanaz a fájl microSD-n a gépbe dugva már jó.

Anno a HTC Kaiser-re portolt Android szórakozott ugyanígy az ékezetes karakterekkel, az sem kódolta ki rendesen, ahogy az USB OTG Host-on át sem. Ez valami Linux-os szívás lehet.

Nem elérhető panamera

  • Hozzászólások: 2
  • PDA: Samsung Galaxy S III
  • PDA ROM: I9300XXALEF
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #29 Dátum: 2012, 05 01, 11:25:58 »
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék ebben az  USB OTG Host mód-ban.Mindent úgy csináltam ahogy le van írva,el is jutottam odáig,hogy az usb hub-ra rácsatlakoztatok egy lexar 8gb pendrive-ot(fat 32 formázva),fel is ismeri viszont nem tudom felcsatolni mivel nem dobja ki a felcsatolás lehetőségét.Ugyan ezt eljátszottam egy sandisk 2gb pendrivel is.Viszont sikerült egy 1gb kingston pendrive-ot :ima: felcsatolni és az tökéletesen működik.Nem tudom,hogy eszköz függő-e ez a host mód.Ez van az sgs-en ICS4.0.4,IMM76D-Infinitum v2.2,semaphore 1.1.1.
UI:próbáltam a többi kernelt is ugyan az a szitu.
köszönöm :ima:

Nem elérhető szelda

  • Hozzászólások: 59
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: GT-I9000
  • PDA ROM: 4.2.1
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #30 Dátum: 2012, 07 18, 08:15:56 »
Sziasztok.Valaki tudna segiteni ebben az USB hostos dologban.Pendrivot szeretnék csatlakoztatni.Ics-t használok.Semaphore 1.2.6s kernelem van.Van otg kábelem.Olvastam az y kábelröl de arra nem tudom hogy csatlakkoztassak pendrivot.Milyen kábelt vegyek,hogy tudjak pendivot csatlakoztatni?

Nem elérhető szelda

  • Hozzászólások: 59
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: GT-I9000
  • PDA ROM: 4.2.1
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #31 Dátum: 2012, 08 03, 08:51:10 »
Sziasztok.Nem észleli a telefonom a pendrivot.Az usb "fülön" nem talál semmit.Vártam és többször is frissitettem.Több pendrivot és kernelt is próbáltam.Semaphore 1.2.6 van fenn most.Van otg és y kábelen is.Sorrendben kötöm össze de semmi.Az usb host controller appot használom és otg módot.Valaki tudna segíteni?Előre is köszönöm.

Nem elérhető GonzoJager

  • Hozzászólások: 52
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: ► TsunamICS 2.5 [AOKP b40] | Devil3_1.1.3_VC | 1100 OC/UV Smartassv2@smooth/sio | JW1 modem | Nova Launcher Prime ◄
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #32 Dátum: 2012, 08 03, 15:54:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok.Nem észleli a telefonom a pendrivot.Az usb "fülön" nem talál semmit.Vártam és többször is frissitettem.Több pendrivot és kernelt is próbáltam.Semaphore 1.2.6 van fenn most.Van otg és y kábelen is.Sorrendben kötöm össze de semmi.Az usb host controller appot használom és otg módot.Valaki tudna segíteni?Előre is köszönöm.

és külső áramot is adsz neki?
Galaxy S ► TsunamICS 2.5 [AOKP b40] | Devil3_1.1.3_VC | 1100 OC/UV Smartassv2@smooth/sio| JW1 modem | Nova Launcher Prime ◄

Nem elérhető szelda

  • Hozzászólások: 59
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: GT-I9000
  • PDA ROM: 4.2.1
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #33 Dátum: 2012, 08 03, 16:44:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
és külső áramot is adsz neki?
igen

Nem elérhető GonzoJager

  • Hozzászólások: 52
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: ► TsunamICS 2.5 [AOKP b40] | Devil3_1.1.3_VC | 1100 OC/UV Smartassv2@smooth/sio | JW1 modem | Nova Launcher Prime ◄
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #34 Dátum: 2012, 08 03, 17:50:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
igen
és a semaphore appban aktiváltad az USB - ogt modult?
Galaxy S ► TsunamICS 2.5 [AOKP b40] | Devil3_1.1.3_VC | 1100 OC/UV Smartassv2@smooth/sio| JW1 modem | Nova Launcher Prime ◄

Nem elérhető szelda

  • Hozzászólások: 59
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: GT-I9000
  • PDA ROM: 4.2.1
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #35 Dátum: 2012, 08 03, 20:51:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
és a semaphore appban aktiváltad az USB - ogt modult?
csak mouse (usb host) és x Box pad (usb host) van a semaphore appban.Ezeket aktiváltam.

Nem elérhető szelda

  • Hozzászólások: 59
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: GT-I9000
  • PDA ROM: 4.2.1
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #36 Dátum: 2012, 08 06, 16:34:56 »
Sziasztok.Valakinek beolvassa a telefon a pendrivot és egeret?Ha igen,milyen romot és kernelt használsz?Írd már be a rom és kernel linkjét ahonnan le tudom tölteni.Köszönöm.

Nem elérhető jansen12p

  • Hozzászólások: 2
  • PFC Fan
  • PDA: nincs
  • PDA ROM: nincs
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #37 Dátum: 2013, 01 05, 23:34:17 »
Sziasztok :)

OTG megvalósítható egy Samsung Galaxy S Advance-re ? És hogyan ? Illetve ha kell hozzá rootolás akkor légyszi arról küldjetek egy leírást (ha lehet magyart :) )
Elörre is köszi :)

Nem elérhető AVAST8

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: IGO
  • PDA: Sony LT22i
  • PDA ROM: Egyéb
  • Skype: lenovo9048
Re: [KERNEL] USB OTG Host mód kernel
« Reply #38 Dátum: 2014, 03 06, 18:00:45 »
Hali!
Az Y kábel minden esetben kötelező?  :shock: