2024, 03 28, 10:11:51
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: Egyéni Framework  (Megtekintve 70564 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető dodo69

  • Hozzászólások: 15
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: GalaxyS6 Edge G925F
  • PDA ROM: 5.1.1 G925FXXU3QOIT_TMH Stock...
Re: Egyéni Framework
« Reply #50 Dátum: 2012, 03 01, 05:58:38 »
Ha tudna valaki segíteni,rettentő hálás lennék. :ima:
RazrUI v3 ROM van a telefonomon,ami  a cm7.1 Grif_07 alapfán készült.
Átlátszó állapotsor-t (Transparens status bar-t) szeretnék csinálni, de hiába kínlódom
már 3 napja nem jön össze. :'( :'(
Minden leírást kipróbáltam ami a neten található.
Ha valaki leírná,(szájba rágossan,hogy egy kezdő is megértse ) nagyon szépen megköszönném!! :taps:
 O->- :ok:
(Az egyszerűség kedvéért mellékelem a SystemUI.apk-t.)

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Egyéni Framework
« Reply #51 Dátum: 2012, 03 14, 09:56:46 »
Itt a leírás, hogy tűntethető el a DDKQ8-as indiai rom zárképernyőjéről a „Feloldáshoz húzza el az ujját” felirat, illetve lejjebb pedig a dátum kijelzés módosítására is található módszer.
A leírás az xda-n található thread fordítása, az eredeti leírás dali47 munkája, néhol a saját kiegészítéseimmel. Csak olyan lépéseket írok le, amiket a saját készülékemen is végrehajtottam, ezzel együtt mindenki kizárólag saját felelősségére hajtsa végre ezeket a lépéseket. Nem vagyok fejlesztő, sem számítástechnikus, sem android guru, egyszerűen csak követtem a leírást. Ha valahol elakadsz, akkor próbálok segíteni, de az ősforrás (xda) az igazán hiteles (persze ehhez angoltudás szükséges).
Mindenek előtt: szabox fórumtársunk egy alap DDKQ8-as romon kipróbálta az általam elkészített framework-res.apk-t és működött!!! Köszönet neki!  :ok: Úgyhogy úgy néz ki, hogy a framework nem egyedi, ha egy romhoz elkészíti valaki, akkor az működni fog ahhoz az adott romhoz. Emiatt linkelem lejjebb a saját framework-res.apk-mat, megpróbálhatjátok a saját telefonotokon, elvileg működni fog. Itt a letöltő link: You are not allowed to view links. Register or Login

Tehát a lényeg.
Először is ClockWorkMod alatt készíts egy teljes backupot a rendszeredről, a biztonság kedvéért.
Amire szükség lesz: apktool (You are not allowed to view links. Register or Login); a romból kinyert framework-res.apk, RootExplorer.
A linkről letöltöd az apktool-install-windows kezdetű, az apktool kezdetű fájlokat és kicsomagolod a Windows könyvtárba.
Ezek után a telefonod system/framework mappájából kimásolod a framework-res.apk fájlt. Mindenképp készíts róla másolatot, legyen meg az eredeti is. Ha ezzel készen vagy, a framework-res.apk-t másold a C:\Felhasználó\[felhasználó neve] könyvtárba. Megnyitod a parancssort, és begépeled az alábbiakat: apktool d framework-res.apk
Egy kicsit dolgozgat, majd találsz a fenti könyvtárban egy új könyvtárat, framewrok-res néven. Keresd meg a \framework-res\res\values-hu\strings.xml fájlt, jobb klikk rajta, és szerkesztés. Keresd meg a lockscreen_unlock_guide_text sort és töröld ki a Húzza végig az ujját a feloldáshoz szöveget. (Vagy írj be bármi más szöveget, nem tudni van-e karakter limit…) (Ha más nyelven használod a telefont, akkor a megfelelő values könyvtárat kell megkeresned, azaz pl. franciához a values-fr könyvtárat.)
Ha a dátumot is meg akarod változtatni, akkor \framework-res\res\values\strings.xml fájlt is szerkeszd. Keresd meg a mid_month_day_mid_wday_no_year sort, és ott a következőket szerkeszd: E. d MMM. Ha azt szeretnéd, hogy a lenti kép szerint nézzen ki, akkor ezt írd be: yyyy. MMMM d., EEEE (a mai nap pl.: 2012. március 14., szerda) Itt találod a dátum formázásához szükséges kódokat: You are not allowed to view links. Register or Login.
Ha ezekkel készen vagy, akkor építsd újra az apk fájlt. Ehhez nyisd meg újra a parancssort, és gépeld be ezt a sort: apktool b framework-res
Megjelennek hibaüzenetek, de ez nem befolyásol semmit. :D Tényleg.
Az eredeti framework-res.apk-t nyisd meg WinRAR-ban, ne csomagold ki, csak nyisd meg! Ez fontos.
Az intézőben keresd meg ezt a fájlt: \framework-res\build\apk\resources.arsc és húzd át a WinRAR ablakba, azaz írd felül az eredetit. A WinRAR-ban felugró ablakban ne módosíts semmit, csak nyomd meg az OK-t. Ezzel készen van a módosított framework-res.apk-d!  :taps:
Ezt a fájlt megfogod és felmásolod a telefonra. Először másold át RootExplorer-rel a belső memóriába. Én nem egyből a sytem/framework könyvtárba tettem, hanem először egy másik mappába, és beállítottam az engedélyeket (hosszan tapp a fájlra, Permissions) a következőkre: rw-r--r--
Ha ez megvan, akkor tettem át a helyére, azaz a system/framework mappába. Tehát felülírtam az eredetit.
Kikapcsolod a telefont, vagy reboot-olsz, és drukkolsz hogy ne legyen bootloop és semmi más gubanc. :D Nálam nem volt. :D
Ha valaki nem érti a fentieket az inkább guglizzon meg keressen az xda-n, sajnos nem elég ahhoz a tudásom, hogy megválaszoljam az összes kérdést.

Az én eredetileg linkelt zárképernyő képem eltűnt a cyber-térben, így szabox utólagos engedelmével felhasználom az övét (amit az általam készített framework-res.apk kipróbálása során készített), íme.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető szabox

  • Hozzászólások: 267
  • PDA: Galaxy S2
Re: Egyéni Framework
« Reply #52 Dátum: 2012, 03 14, 10:08:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Itt a leírás, hogy tűntethető el a DDKQ8-as indiai rom zárképernyőjéről a „Feloldáshoz húzza el az ujját” felirat, illetve lejjebb pedig a dátum kijelzés módosítására is található módszer.

- itt a képernyőképed: You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Egyéni Framework
« Reply #53 Dátum: 2012, 03 14, 10:17:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
- itt a képernyőképed: You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor csak nálam nem látszik???  :shock:

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Egyéni Framework
« Reply #54 Dátum: 2012, 03 15, 11:21:59 »
Az órát és a dátumot nem lehet áthelyezni fentre?Szép egy szerű le írás meg is fogom próbálni. :ok:

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Egyéni Framework
« Reply #55 Dátum: 2012, 03 18, 08:20:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az órát és a dátumot nem lehet áthelyezni fentre?Szép egy szerű le írás meg is fogom próbálni. :ok:

Már van fent az xda-n egy flash zip ami eltünteti a feliratot de a dátum ki írás marad a régi.

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Egyéni Framework
« Reply #56 Dátum: 2012, 03 18, 08:43:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Már van fent az xda-n egy flash zip ami eltünteti a feliratot de a dátum ki írás marad a régi.

Ha rá kattintok a aapt,így volt a rar-ban az apktool akkor felugrik 1 pillanatra a parancs sor és kész.Nem csinál semmit.Ha windows parancs sort nyitok ott meg azt írja hogy Megadott nevet a rendszer nem ismeri fel belső vagy külső parancsként,futtatható programként vagy kötegfájl ként.
Én már csak a dátumot szeretném módosítani.

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Egyéni Framework
« Reply #57 Dátum: 2012, 03 18, 11:12:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha rá kattintok a aapt,így volt a rar-ban az apktool akkor felugrik 1 pillanatra a parancs sor és kész.Nem csinál semmit.Ha windows parancs sort nyitok ott meg azt írja hogy Megadott nevet a rendszer nem ismeri fel belső vagy külső parancsként,futtatható programként vagy kötegfájl ként.
Én már csak a dátumot szeretném módosítani.

Ott van minden a leírásomban. Ha aszerint próbálod mennie kell.  ;)

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Egyéni Framework
« Reply #58 Dátum: 2012, 03 18, 11:23:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ott van minden a leírásomban. Ha aszerint próbálod mennie kell.  ;)
Pedig az szerint csináltam.Amit te szerkesztettél framework res apk,be linkelnéd az menne a többi Ace en is vagy csak kizárólag a te telefonodon?

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Egyéni Framework
« Reply #59 Dátum: 2012, 03 18, 14:19:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Pedig az szerint csináltam.Amit te szerkesztettél framework res apk,be linkelnéd az menne a többi Ace en is vagy csak kizárólag a te telefonodon?

Biztos elolvastad? ;) Belinkeltem a sajátomat is...

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Egyéni Framework
« Reply #60 Dátum: 2012, 03 18, 15:49:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Biztos elolvastad? ;) Belinkeltem a sajátomat is...

Akkor ez már a módosított framework?Amúgy tényleg el olvastam csak azt figyelmen kívül hagytam.

Nem elérhető szabox

  • Hozzászólások: 267
  • PDA: Galaxy S2
Re: Egyéni Framework
« Reply #61 Dátum: 2012, 03 18, 16:07:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Biztos elolvastad? ;) Belinkeltem a sajátomat is...

You are not allowed to view links. Register or Login
Itt kicsit más progit használ, mint, amit te javasolsz... Bár, lehet a JAVA klienst nem árt feltelepíteni mellé...

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #62 Dátum: 2012, 03 18, 16:16:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
Itt kicsit más progit használ, mint, amit te javasolsz... Bár, lehet a JAVA klienst nem árt feltelepíteni mellé...

Ja, láttam, de nekem bevált az eredeti módszer, így annál maradok.

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #63 Dátum: 2012, 03 20, 20:12:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ja, láttam, de nekem bevált az eredeti módszer, így annál maradok.

A Framework res apk nak mi a lecserélési módja?Ha ha kitörölöm az eredeti hogy bemásoljam a linkeltet akkor le döglik a telefon mi előtt ki tudnám cserélni,ha a tetejére akarom másolni hogy majd gondolom én lecseréli vagy felül írja akkor is megdöglik a telefon.Hogy kell ezt lecserélni?

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #64 Dátum: 2012, 03 20, 20:54:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A Framework res apk nak mi a lecserélési módja?Ha ha kitörölöm az eredeti hogy bemásoljam a linkeltet akkor le döglik a telefon mi előtt ki tudnám cserélni,ha a tetejére akarom másolni hogy majd gondolom én lecseréli vagy felül írja akkor is megdöglik a telefon.Hogy kell ezt lecserélni?

Én simán felülírom, ahogy a leírásban is írtam. Nem volt vele semmi gond. Reboot és kész.

Küldve az én GT-S5830-emről

Nem elérhető szabox

  • Hozzászólások: 267
  • PDA: Galaxy S2
Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #65 Dátum: 2012, 03 20, 20:56:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A Framework res apk nak mi a lecserélési módja?Ha ha kitörölöm az eredeti hogy bemásoljam a linkeltet akkor le döglik a telefon mi előtt ki tudnám cserélni,ha a tetejére akarom másolni hogy majd gondolom én lecseréli vagy felül írja akkor is megdöglik a telefon.Hogy kell ezt lecserélni?

Tök egyszerűen! :) Ne bántsd az eredeti framework-ot... A módosított változatot nevezd át valamire: framework-res.apk-ról framework-res.ap-ra... Másold be a mappájába, állíts permission-t meg owenert, aztán ha ez is megvan, akkor nevezd át a rendes fájlnévre, majd telefon ujraindít! Volilá! :) Nekem így sikerülni szokott, azután kezdtem el így csinálni, miután nálam is lehalt párszor a rendszer... :)

Nem elérhető szabox

  • Hozzászólások: 267
  • PDA: Galaxy S2
Re: Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #66 Dátum: 2012, 03 20, 20:59:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én simán felülírom, ahogy a leírásban is írtam. Nem volt vele semmi gond. Reboot és kész.

Küldve az én GT-S5830-emről

Ha nem halt meg akkor mák... Volt, hogy így csináltam, akkor a rendszer nem indult be, azóta a fenti módszerrel csinálom, ha ilyen művelet van...

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Re: Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #67 Dátum: 2012, 03 21, 07:15:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha nem halt meg akkor mák... Volt, hogy így csináltam, akkor a rendszer nem indult be, azóta a fenti módszerrel csinálom, ha ilyen művelet van...

Akkor eddig kb 10 alkalommal volt mákom, plusz az xda-n is így javasolták. :)

Galaxy Ace-ről küldve Tapatalk segítségével

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #68 Dátum: 2012, 03 21, 16:03:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tök egyszerűen! :) Ne bántsd az eredeti framework-ot... A módosított változatot nevezd át valamire: framework-res.apk-ról framework-res.ap-ra... Másold be a mappájába, állíts permission-t meg owenert, aztán ha ez is megvan, akkor nevezd át a rendes fájlnévre, majd telefon ujraindít! Volilá! :) Nekem így sikerülni szokott, azután kezdtem el így csinálni, miután nálam is lehalt párszor a rendszer... :)

Elsem hiszem úgy csináltam ahogy írtad és sikerült.Csak most már nincs crt animációm.

Nem elérhető vic79

  • Hozzászólások: 20
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S3
  • PDA ROM: I9300XXUGML2
Re: Egyéni Framework
« Reply #69 Dátum: 2012, 06 11, 16:28:02 »
Kipróbálom... :) De ha nem sikerülne, milyen hibák jelentkezhetnek?
El fog indulni a teló, vagy újra kell rakni a ROM-ot netán?

Nem elérhető vic79

  • Hozzászólások: 20
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S3
  • PDA ROM: I9300XXUGML2
Re: Egyéni Framework
« Reply #70 Dátum: 2012, 06 11, 19:11:52 »
És az "Értesí- tések"-re nincs megoldásotok, azt hol kell átírni, hogy helyes legyen? :)

Nem elérhető vic79

  • Hozzászólások: 20
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S3
  • PDA ROM: I9300XXUGML2
Re: Egyéni Framework
« Reply #71 Dátum: 2012, 06 11, 20:34:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
És az "Értesí- tések"-re nincs megoldásotok, azt hol kell átírni, hogy helyes legyen? :)
Megtaláltam a SystemUI.apk-ban. Javítottam, kivettem a "-" jelet és a szóközt, de nem változott semmi... :(

Nem elérhető vic79

  • Hozzászólások: 20
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S3
  • PDA ROM: I9300XXUGML2
Re: Egyéni Framework
« Reply #72 Dátum: 2012, 06 11, 22:57:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Megtaláltam a SystemUI.apk-ban. Javítottam, kivettem a "-" jelet és a szóközt, de nem változott semmi... :(
Az ikonokat is módosítottam, ami sikerült, de a strings.xml-ben való módosítás nem érvényesül. Valaki esetleg tud segíteni? Annyira idegesítő: "Értesí- tések"  >:(

Nem elérhető vic79

  • Hozzászólások: 20
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S3
  • PDA ROM: I9300XXUGML2
Re: Egyéni Framework
« Reply #73 Dátum: 2012, 06 11, 23:41:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az ikonokat is módosítottam, ami sikerült, de a strings.xml-ben való módosítás nem érvényesül. Valaki esetleg tud segíteni? Annyira idegesítő: "Értesí- tések"  >:(
Megtaláltam! :) Nemcsak a "values-hu" mappában, hanem a "values-hu-rHU" lévő strings fájlban is módosítani kell.

Nem elérhető kaposboi

  • Hozzászólások: 3
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: S5830XWKPU
Re: Egyéni Framework
« Reply #74 Dátum: 2012, 06 14, 19:44:51 »
Apk Manager használatával próbáltam változtatni a SystemUI.apk fájlon,
pontosabban a values-hu\strings.xml és a values-hu-rHU\strings.xml fájlokat.
Amikor újra össze akartam rakni az apk-t, a következő történt:

Kód: You are not allowed to view links. Register or Login
Building apk
"An Error Occured, Please Check The Log <option 21>"
A folytatáshoz nyomjon meg egy billentyűt...

projects\SystemUI.apk\build\apk mappa üres...

log.txt mellékelve

Valaki tud segíteni?



Valaki tud segíteni