2024, 04 20, 15:31:01
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: Egyéni Framework  (Megtekintve 71122 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Pufi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 905
  • Nem: Férfi
    • Samsung Galaxy Ace Gy.I.K.
  • PDA: Apple iphone 11
  • PDA ROM: ios 15
  • Skype: kiss.pufi
Egyéni Framework
« Dátum: 2012, 01 14, 19:09:21 »
Ebbe a topicba jöhetne az általatok elkészített elkészített, vagy kipróbált Framework-ök.

You are not allowed to view links. Register or Login - Az oldal címe / 100%-ba csak az akkumlátor jelzés működik./

You are not allowed to view links. Register or Login
Ezen a linken elérhető, hogy mit és hogyan.

Itt Galaxy Ace-nél annyiban különbözik a dolog, hogyha valahol képernyő felbontást kér, akkor ott a 320X480-at kell választanunk!

A megkezdés előtt csinálj biztonsági mentést az eredeti fájlokról!

Ami szükséges hozzá:
-Root-olva legyen a készülékünk
-Root explorer - program, hogy ki tudd nyerni a telefonból ezt a kettő fájlt :
   - framework-res.apk
   - SystemUI.apk
   
Ezek a fájlok a system/app ; system/framework mappában találhatóak. A többi a fentebb említett link alatt le van írva.
Itt mindent megtalálsz!: You are not allowed to view links. Register or Login
Ha mégsem, kérlek az oda tartozó topicba tedd fel a kérdésed. Ezzel megkönnyíted a többi segítségre szoruló ember dolgát is. Előre köszönöm.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Pinting

  • Hozzászólások: 92
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: Cyanogen
  • Skype: tornyi.denes
Egyedi akkumulátor ikon
« Reply #1 Dátum: 2012, 01 14, 19:34:07 »
01. Root Explorerel (vagy adb segítségével) nyerjük ki az eredteti framework-res.apk-t és készítsünk róla biztonsági másolatot.
02. Ajánlott CWM-ben is egy backupot készíteni, mivel könnyen boot loopot okozhatunk magunknak.
03. Szükségünk lesz még az android-apktool programra is, amellyel ki kell bontatnunk a kinyert apkt.
04. A kibontást után egy könyvtárat láthatunk, amelyben keressük meg a \res\drawable mappát.
05. Most keressük meg, a stat_sys_battery.xml-t és a stat_sys_battery_charge.xml-t.
06. Nyissuk meg őket, és értelemszerűen szerkesszük.
07. Építsük újra az apkt, majd 7-Zippel keressük meg benne az előbb szerkesztett fájlokat és tömörítsük ki őket.
08. Adjuk hozzá a két kitömörített és kódolt xmlt az eredeti apkhoz 7-Zippel.
09. Aztán adjuk hozzá az új battery ikonokat a (drawable-mdpi mappába és szintén 7-Zippel).
10. Nevezzük át az új  framework-res.apk-t framework-res.ap-ra.
11. Root Explorerel másoljuk az átnevezett fájlt a system/framework könyvtárba, ahol állítsunk be neki olyan jogosultságot mint az ott található framwork-res.apk-nak van.
12. Nevezzük át framwork-res.apk-vá (igen ekkor két framwork-res.apk lesz) és rebootoljunk.

Nem elérhető Pinting

  • Hozzászólások: 92
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: Cyanogen
  • Skype: tornyi.denes
Deodexelés
« Reply #2 Dátum: 2012, 01 14, 19:44:47 »
01. Töltsük le a legfrissebb xUltimate-et és csatlakoztassuk a telefonunkat USB-n át.
02. A program segítségével nyerjük ki az összes system frameworköt és apkt és deodexeljük őket.
03. A deodexelt fájlokat tartalmazó könyvtárakat (done_app és done_frame) másoljuk fel a microSD kártyánkra, majd bootoljunk CWMbe.
04. Mountoljuk CWM-ben a system és a sdcard partíciókat.
05. Készítsünk egy biztonsági mentést, aztán adbben hajtsuk végre a következő parancsokat:
Kód: You are not allowed to view links. Register or Login
cp /sdcard/done_app/* /system/app/
cp /sdcard/done_frame/* /system/framework/
rm /system/app/*.odex
rm /system/framework/*.odex
06. Rebootoljunk - akár 3 percig is eltarthat.

Nem elérhető Over

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1494
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: teamhacksung ICS-CM9 Build-17, Devil 1.1.6_BFS_VC
  • Skype: dzsonesz1
Re: Re: Egyedi akkumulátor ikon
« Reply #3 Dátum: 2012, 01 14, 19:49:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
01. Root Explorerel (vagy adb segítségével) nyerjük ki az eredteti framework-res.apk-t és készítsünk róla biztonsági másolatot.
02. Ajánlott CWM-ben is egy backupot készíteni, mivel könnyen boot loopot okozhatunk magunknak.
03. Szükségünk lesz még az android-apktool programra is, amellyel ki kell bontatnunk a kinyert apkt.
04. A kibontást után egy könyvtárat láthatunk, amelyben keressük meg a resdrawable mappát.
05. Most keressük meg, a stat_sys_battery.xml-t és a stat_sys_battery_charge.xml-t.
06. Nyissuk meg őket, és értelemszerűen szerkesszük.
07. Építsük újra az apkt, majd 7-Zippel keressük meg benne az előbb szerkesztett fájlokat és tömörítsük ki őket.
08. Adjuk hozzá a két kitömörített és kódolt xmlt az eredeti apkhoz 7-Zippel.
09. Aztán adjuk hozzá az új battery ikonokat a (drawable-mdpi mappába és szintén 7-Zippel).
10. Nevezzük át az új  framework-res.apk-t framework-res.ap-ra.
11. Root Explorerel másoljuk az átnevezett fájlt a system/framework könyvtárba, ahol állítsunk be neki olyan jogosultságot mint az ott található framwork-res.apk-nak van.
12. Nevezzük át framwork-res.apk-vá (igen ekkor két framwork-res.apk lesz) és rebootoljunk.

Ennél azért lényegesen egyszerübb a dolog szerencsére, de persze ez is egy módszer.

Küldve az én GT-I9000-emről Tapatalk használatával.

Nem elérhető Pinting

  • Hozzászólások: 92
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: Cyanogen
  • Skype: tornyi.denes
Re: Re: Egyedi akkumulátor ikon
« Reply #4 Dátum: 2012, 01 14, 19:57:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ennél azért lényegesen egyszerübb a dolog szerencsére, de persze ez is egy módszer.

Küldve az én GT-I9000-emről Tapatalk használatával.
Talán a batterynél egyszerűbb, de érdemes átrágni magunkat rajta mivel összetettebb módosításoknál nekem ez vált be.

Mellesleg lehetne egy kicsit több időt is hagyni a téma javítására, mert zavaró, hogy ha hibát találok nem tudok mit kezdeni vele - pl: "04. A kibontást után...". Persze nem kéne hibázni, de ez nem olyan egyszerű. ^^

Nem elérhető Over

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1494
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: teamhacksung ICS-CM9 Build-17, Devil 1.1.6_BFS_VC
  • Skype: dzsonesz1
Re: Re: Egyedi akkumulátor ikon
« Reply #5 Dátum: 2012, 01 14, 20:21:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Talán a batterynél egyszerűbb, de érdemes átrágni magunkat rajta mivel összetettebb módosításoknál nekem ez vált be.

Mellesleg lehetne egy kicsit több időt is hagyni a téma javítására, mert zavaró, hogy ha hibát találok nem tudok mit kezdeni vele - pl: "04. A kibontást után...". Persze nem kéne hibázni, de ez nem olyan egyszerű. ^^

90%-ban változtatható minden a következő módszer segítségével, ha százalékos akkut akarunk az eredeti helyett, akkor az xml-fájlokba is bele kell nyúlni, de ezt kiküszöbölve ott az UOT-konyha ahol lehet főzni akkut egyszerűbben, szinte minden más változtatható xml piszkálás nélkül...

1. A kívánt apk-t (framework-res vagy systemui) megnyitjuk total commander-el, de nem csomagoljuk ki!
2. megkeressük a drawable-mdpi mappát/kat, és a változtatni kívánt png-ket kicseréljük(felülírjuk) az újakkal.
3. Amint megvagyunk, a módosított apk-kat bemásoljuk egy előre elkészített, cwm-ből telepíthető zip-be, amit mellékelten csatoltam.
4. a zip fájlban a két apk-t a következő helyre másoljuk: system/app- ide kell másolni a systemui.apk-t ... system/framework - ide jön a framework-res.apk
5. felmásoljuk a telefonra az elkészített zip-fájlt
6. CWM-ból készítünk egy teljes backupot a romról
7. végrehajtjuk a következő műveleteket: 1. wipe chace partition, 2. wipe dalvik chace
8. kiválasztjuk az "instal zip from sd card" opciót, betallózzuk a felmásolt zip-fájlt, telepítjük, majd újraindítjuk a készüléket.
9. nem ijedünk meg, 2-3 percig fog bootolni a telefon

Az említett clean zip-fájlt mellékelten csatoltam.

Nem elérhető dobolson

  • Hozzászólások: 136
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Advance
  • PDA ROM: XXLE1
Re: Egyéni Framework
« Reply #6 Dátum: 2012, 01 15, 12:52:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ebbe a topicba jöhetne az általatok elkészített elkészített, vagy kipróbált Framework-ök.

You are not allowed to view links. Register or Login - Az oldal címe / 100%-ba csak az akkumlátor jelzés működik./

You are not allowed to view links. Register or Login
Ezen a linken elérhető, hogy mit és hogyan.

Itt Galaxy Ace-nél annyiban különbözik a dolog, hogyha valahol képernyő felbontást kér, akkor ott a 320X480-at kell választanunk!

A megkezdés előtt csinálj biztonsági mentést az eredeti fájlokról!

Ami szükséges hozzá:
-Root-olva legyen a készülékünk
-Root explorer - program, hogy ki tudd nyerni a telefonból ezt a kettő fájlt :
   - framework-res.apk
   - SystemUI.apk
   
Ezek a fájlok a system/app ; system/framework mappában találhatóak. A többi a fentebb említett link alatt le van írva.

Én úgy tudtam, hogy a twframework-res.apk is kell hozzá gingerbrade romoknál. Legalább is én mindig ezt a három fájlt töltöttem fel és így sikerült is minden.

Nem elérhető Over

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1494
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: teamhacksung ICS-CM9 Build-17, Devil 1.1.6_BFS_VC
  • Skype: dzsonesz1
Re: Egyéni Framework
« Reply #7 Dátum: 2012, 01 15, 14:01:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én úgy tudtam, hogy a twframework-res.apk is kell hozzá gingerbrade romoknál. Legalább is én mindig ezt a három fájlt töltöttem fel és így sikerült is minden.

Parancsolj, ez olvasható az UOT konyha "how-to" hogyan, miként.. leírásában

Files you need to upload:
Froyo rom: framework-res.apk
Gingerbread rom: framework-res.apk and SystemUI.apk
Gingerbread with sense rom: framework-res.apk, SystemUI.apk and com.htc.resources.apk
Cyanogenmod7 rom: Cyanbread.apk or Androidian.apk or any theme for ThemeChooser (rename as you like it to apear in theme menu)

Kiemeltem a rád vonatkozót, remélem, hogy ez már meggyőzött.  :ok:

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Egyéni Framework
« Reply #8 Dátum: 2012, 01 15, 14:07:35 »
A deodexelés az mire jó?

Nem elérhető dobolson

  • Hozzászólások: 136
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Advance
  • PDA ROM: XXLE1
Re: Egyéni Framework
« Reply #9 Dátum: 2012, 01 15, 16:40:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Parancsolj, ez olvasható az UOT konyha "how-to" hogyan, miként.. leírásában

Files you need to upload:
Froyo rom: framework-res.apk
Gingerbread rom: framework-res.apk and SystemUI.apk
Gingerbread with sense rom: framework-res.apk, SystemUI.apk and com.htc.resources.apk
Cyanogenmod7 rom: Cyanbread.apk or Androidian.apk or any theme for ThemeChooser (rename as you like it to apear in theme menu)

Kiemeltem a rád vonatkozót, remélem, hogy ez már meggyőzött.  :ok:

Én elhiszem neked, én csak a már korábban olvasottak alapján tudtam úgy, hogy kell az is.:)

Nem elérhető Over

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1494
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: teamhacksung ICS-CM9 Build-17, Devil 1.1.6_BFS_VC
  • Skype: dzsonesz1
Re: Egyéni Framework
« Reply #10 Dátum: 2012, 01 15, 17:17:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én elhiszem neked, én csak a már korábban olvasottak alapján tudtam úgy, hogy kell az is.:)

Régebbi romoknál kellhet, pl eclair vagy froyo.

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Egyéni Framework
« Reply #11 Dátum: 2012, 01 16, 16:38:23 »
Még ez idáig nem sok elkészített cucc található itt.  :'(

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #12 Dátum: 2012, 01 16, 16:41:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Még ez idáig nem sok elkészített cucc található itt.  :'(

Én már megcsináltam s kör akksit magamnak, a glow effect sajnos nem megy, majd újra próbálom..

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #13 Dátum: 2012, 01 16, 17:11:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én már megcsináltam s kör akksit magamnak, a glow effect sajnos nem megy, majd újra próbálom..

Kör aksit azt én is megtudtam csinálni,meg a térerő ikonom is kék lett meg egykét ikonom másabb lett az értesítési sávban,de meg mondom őszintén nem nagyon tetszik.Nekem 1 fajin tárcsázó kellene meg a lehúzható menüben gps bekapcsoló,wifi,rezgés,ezeket is megpróbáltam átszerkeszteni,de nem nagyon szerkesztődött át.

Mi is az a glow effect?

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #14 Dátum: 2012, 01 16, 17:43:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kör aksit azt én is megtudtam csinálni,meg a térerő ikonom is kék lett meg egykét ikonom másabb lett az értesítési sávban,de meg mondom őszintén nem nagyon tetszik.Nekem 1 fajin tárcsázó kellene meg a lehúzható menüben gps bekapcsoló,wifi,rezgés,ezeket is megpróbáltam átszerkeszteni,de nem nagyon szerkesztődött át.

Mi is az a glow effect?

Ez a glow effect. Ha eléred a menüsor végét, akkor egy bizonyos színben világít, vagy micsinál... :)

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Over

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1494
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: teamhacksung ICS-CM9 Build-17, Devil 1.1.6_BFS_VC
  • Skype: dzsonesz1
Re: Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #15 Dátum: 2012, 01 16, 17:49:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kör aksit azt én is megtudtam csinálni,meg a térerő ikonom is kék lett meg egykét ikonom másabb lett az értesítési sávban,de meg mondom őszintén nem nagyon tetszik.Nekem 1 fajin tárcsázó kellene meg a lehúzható menüben gps bekapcsoló,wifi,rezgés,ezeket is megpróbáltam átszerkeszteni,de nem nagyon szerkesztődött át.

Mi is az a glow effect?

Sajnos az uot konyha sem tökéletes, de írtam is, hogy nem mindent fog kicserélni, amit szeretnétek.
A hiba oka, hogy sokszor beszorja az ikonokat az említett két apk-ba, nem felülírva az eredeti png-ket, így azok nem is kerülnek megjelenítésre.
Pont ezért a két leírt módszer segíthet, vagy Pinting leírása (lénygesen több hozzáértést igényel, de a segítségével a teljes kezelőfelület cserélhető, illetve bővíthető)
Vagy az általam leírt módszer, ami 1-2 nap alatt elsajátítható, így is nagyon sok minden változtatható de nem olyan teljeskörű mint az előbb említett.

Küldve az én GT-I9000-emről Tapatalk használatával.

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #16 Dátum: 2012, 01 16, 17:50:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez a glow effect. Ha eléred a menüsor végét, akkor egy bizonyos színben világít, vagy micsinál... :)



Akkor az nekem sikerült igaz hogy csúnya élénk zöld lett,meg oldalt a csúszka is zöld.A konyhát a Chrome jobb klikkel lefordítja magyarra,úgy könnyebb főzni egy kicsit minden opció magyar lesz az összes fülön.Próbáld ki,de ha perfekt vagy angolból akkor ez csak az én megoldásom.

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Egyéni Framework
« Reply #17 Dátum: 2012, 01 16, 17:53:35 »
Over a te módszerednek nagyon neki kell ülni,de hétvégén lehet hogy neki esek.

Nem elérhető Over

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1494
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: teamhacksung ICS-CM9 Build-17, Devil 1.1.6_BFS_VC
  • Skype: dzsonesz1
Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #18 Dátum: 2012, 01 16, 17:57:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Over a te módszerednek nagyon neki kell ülni,de hétvégén lehet hogy neki esek.

Rendben, ha kell segítség, csak írj.

Küldve az én GT-I9000-emről Tapatalk használatával.

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #19 Dátum: 2012, 01 16, 17:58:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor az nekem sikerült igaz hogy csúnya élénk zöld lett,meg oldalt a csúszka is zöld.A konyhát a Chrome jobb klikkel lefordítja magyarra,úgy könnyebb főzni egy kicsit minden opció magyar lesz az összes fülön.Próbáld ki,de ha perfekt vagy angolból akkor ez csak az én megoldásom.

Köszönöm, de szerencsére elboldogulok az angollal. :) Most próbáltam egy újat "főzni" de kicsit leterhelt a weblap, mármint az UOT, úgyhogy időbe telik. Azért az biztató, hogy Neked sikerült ma glow effect, a zöld nekem se jött be, azért is készítettem másikat.

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #20 Dátum: 2012, 01 16, 18:06:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Rendben, ha kell segítség, csak írj.

Küldve az én GT-I9000-emről Tapatalk használatával.

Még annyi hogy hol vannak ilyen ikonok amikre le lehet cserélni?

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #21 Dátum: 2012, 01 16, 18:07:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönöm, de szerencsére elboldogulok az angollal. :) Most próbáltam egy újat "főzni" de kicsit leterhelt a weblap, mármint az UOT, úgyhogy időbe telik. Azért az biztató, hogy Neked sikerült ma glow effect, a zöld nekem se jött be, azért is készítettem másikat.

Na, egy hozzáértőtől kérek segítséget. Nem akar összejönni ez a glow effectes cucc. Már a harmadik zip-et készítem, minden, amit beleteszek (ikonok, ablakanimáció, akksi kijelzés) működik, ez az egy nem. DDKQ5-ös, 2.3.4-es romom van fenn. Lehet, ez a bibi? Van ötletetek?  :hmm:

Nem elérhető Over

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1494
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: teamhacksung ICS-CM9 Build-17, Devil 1.1.6_BFS_VC
  • Skype: dzsonesz1
Re: Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #22 Dátum: 2012, 01 16, 18:22:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na, egy hozzáértőtől kérek segítséget. Nem akar összejönni ez a glow effectes cucc. Már a harmadik zip-et készítem, minden, amit beleteszek (ikonok, ablakanimáció, akksi kijelzés) működik, ez az egy nem. DDKQ5-ös, 2.3.4-es romom van fenn. Lehet, ez a bibi? Van ötletetek?  :hmm:

Cseréld ki manuálisan. A glow effektért felelős png-t, a framework-res.apk-ban találod.

Küldve az én GT-I9000-emről Tapatalk használatával.

Nem elérhető Over

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1494
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: teamhacksung ICS-CM9 Build-17, Devil 1.1.6_BFS_VC
  • Skype: dzsonesz1
Re: Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #23 Dátum: 2012, 01 16, 18:26:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Még annyi hogy hol vannak ilyen ikonok amikre le lehet cserélni?

Készíts házilag, vagy szedd ki más romokból, persze olyat ami tetszik.

Küldve az én GT-I9000-emről Tapatalk használatával.

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Re: Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #24 Dátum: 2012, 01 16, 18:59:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Cseréld ki manuálisan. A glow effektért felelős png-t, a framework-res.apk-ban találod.

Küldve az én GT-I9000-emről Tapatalk használatával.

Puff. :) Ez nekem így már sok. Persze, ha lenne egy lépésről-lépésre leírás... ;) Majd körbenézek az xda-n. Hacsak... Nem készítenél egyet? Na jó, nem pofátlankodok tovább. :)

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #25 Dátum: 2012, 01 16, 19:52:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Készíts házilag, vagy szedd ki más romokból, persze olyat ami tetszik.

Küldve az én GT-I9000-emről Tapatalk használatával.

Nem vagyok én Jézus,ez meghaladja az én szürke állományomat.
Most keresgetek ikon pack-okat,hátha találok valami normálisat..

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Re: Re: Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #26 Dátum: 2012, 01 16, 22:55:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Puff. :) Ez nekem így már sok. Persze, ha lenne egy lépésről-lépésre leírás... ;) Majd körbenézek az xda-n. Hacsak... Nem készítenél egyet? Na jó, nem pofátlankodok tovább. :)

Megtaláltam a leírást a korábbi hozzászólásodban, de melyik png felelős a glow effektért? És honnan tudom azt a png-t kinyerni? Van olyan romom, amiben van, de az egy egy fájlos stock odinnal flashelhető rom...

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Egyéni Framework
« Reply #27 Dátum: 2012, 01 17, 17:38:52 »
Az én ikon méreteim 48×48,mi van akkor ha nagyobbakra próbálnám lecserélni?

Nem elérhető Over

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1494
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: teamhacksung ICS-CM9 Build-17, Devil 1.1.6_BFS_VC
  • Skype: dzsonesz1
Re: Egyéni Framework
« Reply #28 Dátum: 2012, 01 17, 20:13:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az én ikon méreteim 48×48,mi van akkor ha nagyobbakra próbálnám lecserélni?

Méretezd át.

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #29 Dátum: 2012, 01 18, 10:20:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor az nekem sikerült igaz hogy csúnya élénk zöld lett,meg oldalt a csúszka is zöld.A konyhát a Chrome jobb klikkel lefordítja magyarra,úgy könnyebb főzni egy kicsit minden opció magyar lesz az összes fülön.Próbáld ki,de ha perfekt vagy angolból akkor ez csak az én megoldásom.

Milyen romon vagy? Csak mert nekem nem működik az overscroll glow effect, ha beledöglök se. Pedig már mindent próbáltam...

Lacus_

  • Vendég
Re: Egyéni Framework
« Reply #30 Dátum: 2012, 01 18, 14:05:02 »
Sziasztok

Végig olvastam a hozzászólásaitokat, páran fogalom zavarban vagytok úgy látom, kicsit segítek. ;)
Ha csak ikonokat akartok cserélgetni simán az apk-ból kiszeditek TC-vel az ikonokat és a csere után visszamásoljátok felülírva a régieket.
Az OUT konyha gyakorlatilag a %-os aksijelző miatt kell csak mert az főzi meg hozzá az xml fájlt.
A notifiredöny és az ahhoz tartozó ikonok, csíkok és sávok nem csak a systemUI.apk-ban hanem a twframework.apk-ban is találhatók.

Remélem tudtam segíteni  ;)

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #31 Dátum: 2012, 01 18, 16:40:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Milyen romon vagy? Csak mert nekem nem működik az overscroll glow effect, ha beledöglök se. Pedig már mindent próbáltam...

2.3.6 S5830XWKT7 ez a rom van fent nekem.

Azt mondtad hogy nincs bajod az angollal,na nekem van.Megnéznéd nekem ezt az oldalt?Itt van 1 rom ami elég tetszetős,csak nem merek neki kezdeni mert nem szokványos telepítés szerintem,írd már le nekem magyarul nagyjából mert a Chrome fordító sem tökéletes.
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Egyéni Framework
« Reply #32 Dátum: 2012, 01 18, 16:44:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok

Végig olvastam a hozzászólásaitokat, páran fogalom zavarban vagytok úgy látom, kicsit segítek. ;)
Ha csak ikonokat akartok cserélgetni simán az apk-ból kiszeditek TC-vel az ikonokat és a csere után visszamásoljátok felülírva a régieket.
Az OUT konyha gyakorlatilag a %-os aksijelző miatt kell csak mert az főzi meg hozzá az xml fájlt.
A notifiredöny és az ahhoz tartozó ikonok, csíkok és sávok nem csak a systemUI.apk-ban hanem a twframework.apk-ban is találhatók.

Remélem tudtam segíteni  ;)


Igen tudtál segíteni,de többet tudnál ha elárulnád honnan az istenből lehet ikonokat le szedni.Találtam én a neten 1-2-t de vagy nagyok vagy rondák.

Lacus_

  • Vendég
Re: Egyéni Framework
« Reply #33 Dátum: 2012, 01 18, 16:50:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen tudtál segíteni,de többet tudnál ha elárulnád honnan az istenből lehet ikonokat le szedni.Találtam én a neten 1-2-t de vagy nagyok vagy rondák.
Vagy kiszeded a neked tetsző főzött romokból vagy témákból, TC-vel széttudod szedni mert álltalában zip fájlokból van ;)
Vagy innen mazsolázol  ;)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Egyéni Framework
« Reply #34 Dátum: 2012, 01 18, 16:55:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Vagy kiszeded a neked tetsző főzött romokból vagy témákból, TC-vel széttudod szedni mert álltalában zip fájlokból van ;)
Vagy innen mazsolázol  ;)
You are not allowed to view links. Register or Login

Na végre! :ok: 1000+1 hálám!!

Lacus_

  • Vendég
Re: Egyéni Framework
« Reply #35 Dátum: 2012, 01 18, 16:56:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na végre! :ok: 1000+1 hálám!!
:ok: :ok:

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #36 Dátum: 2012, 01 18, 17:17:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
2.3.6 S5830XWKT7 ez a rom van fent nekem.

Azt mondtad hogy nincs bajod az angollal,na nekem van.Megnéznéd nekem ezt az oldalt?Itt van 1 rom ami elég tetszetős,csak nem merek neki kezdeni mert nem szokványos telepítés szerintem,írd már le nekem magyarul nagyjából mert a Chrome fordító sem tökéletes.
You are not allowed to view links. Register or Login

Tényleg tetszetős, de ez indonéz!!!  :shock: Nem angol... Indonézül meg nem tudok... :) Bocs.

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #37 Dátum: 2012, 01 18, 17:36:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tényleg tetszetős, de ez indonéz!!!  :shock: Nem angol... Indonézül meg nem tudok... :) Bocs.

Akkor értem már miért fordította kicsit érdekesen.Ötleted van hogy,hogy kell felrakni?Odinba csak 1 filet van berakva,és az nem az onepackage.

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #38 Dátum: 2012, 01 18, 18:19:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor értem már miért fordította kicsit érdekesen.Ötleted van hogy,hogy kell felrakni?Odinba csak 1 filet van berakva,és az nem az onepackage.

Azt én is láttam, de ilyennel még nem találkoztam. Nem tudom...  :hmm:

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Egyéni Framework
« Reply #39 Dátum: 2012, 02 19, 18:03:04 »
Tudja valaki hogy az órát hogy lehet középre áthelyezni?

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #40 Dátum: 2012, 02 19, 18:06:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tudja valaki hogy az órát hogy lehet középre áthelyezni?

Xda-n keress rá, láttam modokat rá.

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #41 Dátum: 2012, 02 19, 18:27:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Xda-n keress rá, láttam modokat rá.

Találtam egy flashelhető zipet de szerintem az ciánra van mert nem csinált semmi változást.

Nem elérhető Over

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1494
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: teamhacksung ICS-CM9 Build-17, Devil 1.1.6_BFS_VC
  • Skype: dzsonesz1
Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #42 Dátum: 2012, 02 19, 18:33:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Találtam egy flashelhető zipet de szerintem az ciánra van mert nem csinált semmi változást.

Arra azért figyelj oda, hogy a romodnak megfelelő témát tegyél fel. Hozzáteszem, hogy romon belül se mindegy, hogy odex vagy deodex.

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Deodexelés
« Reply #43 Dátum: 2012, 02 27, 19:53:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
01. Töltsük le a legfrissebb xUltimate-et és csatlakoztassuk a telefonunkat USB-n át.
02. A program segítségével nyerjük ki az összes system frameworköt és apkt és deodexeljük őket.
03. A deodexelt fájlokat tartalmazó könyvtárakat (done_app és done_frame) másoljuk fel a microSD kártyánkra, majd bootoljunk CWMbe.
04. Mountoljuk CWM-ben a system és a sdcard partíciókat.
05. Készítsünk egy biztonsági mentést, aztán adbben hajtsuk végre a következő parancsokat:
Kód: You are not allowed to view links. Register or Login
cp /sdcard/done_app/* /system/app/
cp /sdcard/done_frame/* /system/framework/
rm /system/app/*.odex
rm /system/framework/*.odex
06. Rebootoljunk - akár 3 percig is eltarthat.

Ha megcsinálom ezt a deodexelést,akkor mi változik a telefonon,és mit tudok utána csinálni?

Nem elérhető Pinting

  • Hozzászólások: 92
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: Cyanogen
  • Skype: tornyi.denes
Re: Deodexelés
« Reply #44 Dátum: 2012, 02 28, 14:49:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha megcsinálom ezt a deodexelést,akkor mi változik a telefonon,és mit tudok utána csinálni?
Lassabb lesz bootolás, viszont könnyebben módosíthatóvá válnak a frameworkök. Ez akkor hasznos ha például módosítani akarod az akku ikonját.

Nem elérhető Over

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1494
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: teamhacksung ICS-CM9 Build-17, Devil 1.1.6_BFS_VC
  • Skype: dzsonesz1
Re: Deodexelés
« Reply #45 Dátum: 2012, 02 28, 15:17:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha megcsinálom ezt a deodexelést,akkor mi változik a telefonon,és mit tudok utána csinálni?

Sok értelmét nem látom, egyszerűbb ha felteszel egy deodex romot.

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Egyéni Framework
« Reply #46 Dátum: 2012, 02 28, 17:05:27 »
Ez a clock work mod ami ace-n működik ez megy más telefonon is?Mondjuk egy Huawei u8500on?Egyik havernak akarok aksit főzni,vagy annak a zip fájljához kell cwm?

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #47 Dátum: 2012, 02 28, 17:10:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez a clock work mod ami ace-n működik ez megy más telefonon is?Mondjuk egy Huawei u8500on?Egyik havernak akarok aksit főzni,vagy annak a zip fájljához kell cwm?

Nehogy megpróbáld! Minden készülékre másfajta kell.

Nem elérhető Pinting

  • Hozzászólások: 92
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: Cyanogen
  • Skype: tornyi.denes
Re: Deodexelés
« Reply #48 Dátum: 2012, 02 29, 22:49:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sok értelmét nem látom, egyszerűbb ha felteszel egy deodex romot.
Pedig igen sok van, amennyiben stock romod van és átakarod kicsit alakítani a saját szájízed szerint.

Nem elérhető Over

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1494
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: teamhacksung ICS-CM9 Build-17, Devil 1.1.6_BFS_VC
  • Skype: dzsonesz1
Re: Deodexelés
« Reply #49 Dátum: 2012, 02 29, 23:20:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Pedig igen sok van, amennyiben stock romod van és átakarod kicsit alakítani a saját szájízed szerint.

Ezért írtam, hogy egyszerűbb a deodex rom feltétele és akkor nincs szükség erre. Másrészt a deodex romok direkt témázásra valóak.
Persze nem vitatom, a deodexelés is egy megoldás.

Nem elérhető dodo69

  • Hozzászólások: 15
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: GalaxyS6 Edge G925F
  • PDA ROM: 5.1.1 G925FXXU3QOIT_TMH Stock...
Re: Egyéni Framework
« Reply #50 Dátum: 2012, 03 01, 05:58:38 »
Ha tudna valaki segíteni,rettentő hálás lennék. :ima:
RazrUI v3 ROM van a telefonomon,ami  a cm7.1 Grif_07 alapfán készült.
Átlátszó állapotsor-t (Transparens status bar-t) szeretnék csinálni, de hiába kínlódom
már 3 napja nem jön össze. :'( :'(
Minden leírást kipróbáltam ami a neten található.
Ha valaki leírná,(szájba rágossan,hogy egy kezdő is megértse ) nagyon szépen megköszönném!! :taps:
 O->- :ok:
(Az egyszerűség kedvéért mellékelem a SystemUI.apk-t.)

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Egyéni Framework
« Reply #51 Dátum: 2012, 03 14, 09:56:46 »
Itt a leírás, hogy tűntethető el a DDKQ8-as indiai rom zárképernyőjéről a „Feloldáshoz húzza el az ujját” felirat, illetve lejjebb pedig a dátum kijelzés módosítására is található módszer.
A leírás az xda-n található thread fordítása, az eredeti leírás dali47 munkája, néhol a saját kiegészítéseimmel. Csak olyan lépéseket írok le, amiket a saját készülékemen is végrehajtottam, ezzel együtt mindenki kizárólag saját felelősségére hajtsa végre ezeket a lépéseket. Nem vagyok fejlesztő, sem számítástechnikus, sem android guru, egyszerűen csak követtem a leírást. Ha valahol elakadsz, akkor próbálok segíteni, de az ősforrás (xda) az igazán hiteles (persze ehhez angoltudás szükséges).
Mindenek előtt: szabox fórumtársunk egy alap DDKQ8-as romon kipróbálta az általam elkészített framework-res.apk-t és működött!!! Köszönet neki!  :ok: Úgyhogy úgy néz ki, hogy a framework nem egyedi, ha egy romhoz elkészíti valaki, akkor az működni fog ahhoz az adott romhoz. Emiatt linkelem lejjebb a saját framework-res.apk-mat, megpróbálhatjátok a saját telefonotokon, elvileg működni fog. Itt a letöltő link: You are not allowed to view links. Register or Login

Tehát a lényeg.
Először is ClockWorkMod alatt készíts egy teljes backupot a rendszeredről, a biztonság kedvéért.
Amire szükség lesz: apktool (You are not allowed to view links. Register or Login); a romból kinyert framework-res.apk, RootExplorer.
A linkről letöltöd az apktool-install-windows kezdetű, az apktool kezdetű fájlokat és kicsomagolod a Windows könyvtárba.
Ezek után a telefonod system/framework mappájából kimásolod a framework-res.apk fájlt. Mindenképp készíts róla másolatot, legyen meg az eredeti is. Ha ezzel készen vagy, a framework-res.apk-t másold a C:\Felhasználó\[felhasználó neve] könyvtárba. Megnyitod a parancssort, és begépeled az alábbiakat: apktool d framework-res.apk
Egy kicsit dolgozgat, majd találsz a fenti könyvtárban egy új könyvtárat, framewrok-res néven. Keresd meg a \framework-res\res\values-hu\strings.xml fájlt, jobb klikk rajta, és szerkesztés. Keresd meg a lockscreen_unlock_guide_text sort és töröld ki a Húzza végig az ujját a feloldáshoz szöveget. (Vagy írj be bármi más szöveget, nem tudni van-e karakter limit…) (Ha más nyelven használod a telefont, akkor a megfelelő values könyvtárat kell megkeresned, azaz pl. franciához a values-fr könyvtárat.)
Ha a dátumot is meg akarod változtatni, akkor \framework-res\res\values\strings.xml fájlt is szerkeszd. Keresd meg a mid_month_day_mid_wday_no_year sort, és ott a következőket szerkeszd: E. d MMM. Ha azt szeretnéd, hogy a lenti kép szerint nézzen ki, akkor ezt írd be: yyyy. MMMM d., EEEE (a mai nap pl.: 2012. március 14., szerda) Itt találod a dátum formázásához szükséges kódokat: You are not allowed to view links. Register or Login.
Ha ezekkel készen vagy, akkor építsd újra az apk fájlt. Ehhez nyisd meg újra a parancssort, és gépeld be ezt a sort: apktool b framework-res
Megjelennek hibaüzenetek, de ez nem befolyásol semmit. :D Tényleg.
Az eredeti framework-res.apk-t nyisd meg WinRAR-ban, ne csomagold ki, csak nyisd meg! Ez fontos.
Az intézőben keresd meg ezt a fájlt: \framework-res\build\apk\resources.arsc és húzd át a WinRAR ablakba, azaz írd felül az eredetit. A WinRAR-ban felugró ablakban ne módosíts semmit, csak nyomd meg az OK-t. Ezzel készen van a módosított framework-res.apk-d!  :taps:
Ezt a fájlt megfogod és felmásolod a telefonra. Először másold át RootExplorer-rel a belső memóriába. Én nem egyből a sytem/framework könyvtárba tettem, hanem először egy másik mappába, és beállítottam az engedélyeket (hosszan tapp a fájlra, Permissions) a következőkre: rw-r--r--
Ha ez megvan, akkor tettem át a helyére, azaz a system/framework mappába. Tehát felülírtam az eredetit.
Kikapcsolod a telefont, vagy reboot-olsz, és drukkolsz hogy ne legyen bootloop és semmi más gubanc. :D Nálam nem volt. :D
Ha valaki nem érti a fentieket az inkább guglizzon meg keressen az xda-n, sajnos nem elég ahhoz a tudásom, hogy megválaszoljam az összes kérdést.

Az én eredetileg linkelt zárképernyő képem eltűnt a cyber-térben, így szabox utólagos engedelmével felhasználom az övét (amit az általam készített framework-res.apk kipróbálása során készített), íme.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető szabox

  • Hozzászólások: 267
  • PDA: Galaxy S2
Re: Egyéni Framework
« Reply #52 Dátum: 2012, 03 14, 10:08:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Itt a leírás, hogy tűntethető el a DDKQ8-as indiai rom zárképernyőjéről a „Feloldáshoz húzza el az ujját” felirat, illetve lejjebb pedig a dátum kijelzés módosítására is található módszer.

- itt a képernyőképed: You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Egyéni Framework
« Reply #53 Dátum: 2012, 03 14, 10:17:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
- itt a képernyőképed: You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor csak nálam nem látszik???  :shock:

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Egyéni Framework
« Reply #54 Dátum: 2012, 03 15, 11:21:59 »
Az órát és a dátumot nem lehet áthelyezni fentre?Szép egy szerű le írás meg is fogom próbálni. :ok:

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Egyéni Framework
« Reply #55 Dátum: 2012, 03 18, 08:20:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az órát és a dátumot nem lehet áthelyezni fentre?Szép egy szerű le írás meg is fogom próbálni. :ok:

Már van fent az xda-n egy flash zip ami eltünteti a feliratot de a dátum ki írás marad a régi.

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Egyéni Framework
« Reply #56 Dátum: 2012, 03 18, 08:43:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Már van fent az xda-n egy flash zip ami eltünteti a feliratot de a dátum ki írás marad a régi.

Ha rá kattintok a aapt,így volt a rar-ban az apktool akkor felugrik 1 pillanatra a parancs sor és kész.Nem csinál semmit.Ha windows parancs sort nyitok ott meg azt írja hogy Megadott nevet a rendszer nem ismeri fel belső vagy külső parancsként,futtatható programként vagy kötegfájl ként.
Én már csak a dátumot szeretném módosítani.

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Egyéni Framework
« Reply #57 Dátum: 2012, 03 18, 11:12:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha rá kattintok a aapt,így volt a rar-ban az apktool akkor felugrik 1 pillanatra a parancs sor és kész.Nem csinál semmit.Ha windows parancs sort nyitok ott meg azt írja hogy Megadott nevet a rendszer nem ismeri fel belső vagy külső parancsként,futtatható programként vagy kötegfájl ként.
Én már csak a dátumot szeretném módosítani.

Ott van minden a leírásomban. Ha aszerint próbálod mennie kell.  ;)

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Egyéni Framework
« Reply #58 Dátum: 2012, 03 18, 11:23:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ott van minden a leírásomban. Ha aszerint próbálod mennie kell.  ;)
Pedig az szerint csináltam.Amit te szerkesztettél framework res apk,be linkelnéd az menne a többi Ace en is vagy csak kizárólag a te telefonodon?

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Egyéni Framework
« Reply #59 Dátum: 2012, 03 18, 14:19:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Pedig az szerint csináltam.Amit te szerkesztettél framework res apk,be linkelnéd az menne a többi Ace en is vagy csak kizárólag a te telefonodon?

Biztos elolvastad? ;) Belinkeltem a sajátomat is...

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Egyéni Framework
« Reply #60 Dátum: 2012, 03 18, 15:49:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Biztos elolvastad? ;) Belinkeltem a sajátomat is...

Akkor ez már a módosított framework?Amúgy tényleg el olvastam csak azt figyelmen kívül hagytam.

Nem elérhető szabox

  • Hozzászólások: 267
  • PDA: Galaxy S2
Re: Egyéni Framework
« Reply #61 Dátum: 2012, 03 18, 16:07:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Biztos elolvastad? ;) Belinkeltem a sajátomat is...

You are not allowed to view links. Register or Login
Itt kicsit más progit használ, mint, amit te javasolsz... Bár, lehet a JAVA klienst nem árt feltelepíteni mellé...

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #62 Dátum: 2012, 03 18, 16:16:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
Itt kicsit más progit használ, mint, amit te javasolsz... Bár, lehet a JAVA klienst nem árt feltelepíteni mellé...

Ja, láttam, de nekem bevált az eredeti módszer, így annál maradok.

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #63 Dátum: 2012, 03 20, 20:12:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ja, láttam, de nekem bevált az eredeti módszer, így annál maradok.

A Framework res apk nak mi a lecserélési módja?Ha ha kitörölöm az eredeti hogy bemásoljam a linkeltet akkor le döglik a telefon mi előtt ki tudnám cserélni,ha a tetejére akarom másolni hogy majd gondolom én lecseréli vagy felül írja akkor is megdöglik a telefon.Hogy kell ezt lecserélni?

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #64 Dátum: 2012, 03 20, 20:54:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A Framework res apk nak mi a lecserélési módja?Ha ha kitörölöm az eredeti hogy bemásoljam a linkeltet akkor le döglik a telefon mi előtt ki tudnám cserélni,ha a tetejére akarom másolni hogy majd gondolom én lecseréli vagy felül írja akkor is megdöglik a telefon.Hogy kell ezt lecserélni?

Én simán felülírom, ahogy a leírásban is írtam. Nem volt vele semmi gond. Reboot és kész.

Küldve az én GT-S5830-emről

Nem elérhető szabox

  • Hozzászólások: 267
  • PDA: Galaxy S2
Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #65 Dátum: 2012, 03 20, 20:56:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A Framework res apk nak mi a lecserélési módja?Ha ha kitörölöm az eredeti hogy bemásoljam a linkeltet akkor le döglik a telefon mi előtt ki tudnám cserélni,ha a tetejére akarom másolni hogy majd gondolom én lecseréli vagy felül írja akkor is megdöglik a telefon.Hogy kell ezt lecserélni?

Tök egyszerűen! :) Ne bántsd az eredeti framework-ot... A módosított változatot nevezd át valamire: framework-res.apk-ról framework-res.ap-ra... Másold be a mappájába, állíts permission-t meg owenert, aztán ha ez is megvan, akkor nevezd át a rendes fájlnévre, majd telefon ujraindít! Volilá! :) Nekem így sikerülni szokott, azután kezdtem el így csinálni, miután nálam is lehalt párszor a rendszer... :)

Nem elérhető szabox

  • Hozzászólások: 267
  • PDA: Galaxy S2
Re: Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #66 Dátum: 2012, 03 20, 20:59:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én simán felülírom, ahogy a leírásban is írtam. Nem volt vele semmi gond. Reboot és kész.

Küldve az én GT-S5830-emről

Ha nem halt meg akkor mák... Volt, hogy így csináltam, akkor a rendszer nem indult be, azóta a fenti módszerrel csinálom, ha ilyen művelet van...

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Re: Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #67 Dátum: 2012, 03 21, 07:15:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha nem halt meg akkor mák... Volt, hogy így csináltam, akkor a rendszer nem indult be, azóta a fenti módszerrel csinálom, ha ilyen művelet van...

Akkor eddig kb 10 alkalommal volt mákom, plusz az xda-n is így javasolták. :)

Galaxy Ace-ről küldve Tapatalk segítségével

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Re: Egyéni Framework
« Reply #68 Dátum: 2012, 03 21, 16:03:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tök egyszerűen! :) Ne bántsd az eredeti framework-ot... A módosított változatot nevezd át valamire: framework-res.apk-ról framework-res.ap-ra... Másold be a mappájába, állíts permission-t meg owenert, aztán ha ez is megvan, akkor nevezd át a rendes fájlnévre, majd telefon ujraindít! Volilá! :) Nekem így sikerülni szokott, azután kezdtem el így csinálni, miután nálam is lehalt párszor a rendszer... :)

Elsem hiszem úgy csináltam ahogy írtad és sikerült.Csak most már nincs crt animációm.

Nem elérhető vic79

  • Hozzászólások: 20
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S3
  • PDA ROM: I9300XXUGML2
Re: Egyéni Framework
« Reply #69 Dátum: 2012, 06 11, 16:28:02 »
Kipróbálom... :) De ha nem sikerülne, milyen hibák jelentkezhetnek?
El fog indulni a teló, vagy újra kell rakni a ROM-ot netán?

Nem elérhető vic79

  • Hozzászólások: 20
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S3
  • PDA ROM: I9300XXUGML2
Re: Egyéni Framework
« Reply #70 Dátum: 2012, 06 11, 19:11:52 »
És az "Értesí- tések"-re nincs megoldásotok, azt hol kell átírni, hogy helyes legyen? :)

Nem elérhető vic79

  • Hozzászólások: 20
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S3
  • PDA ROM: I9300XXUGML2
Re: Egyéni Framework
« Reply #71 Dátum: 2012, 06 11, 20:34:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
És az "Értesí- tések"-re nincs megoldásotok, azt hol kell átírni, hogy helyes legyen? :)
Megtaláltam a SystemUI.apk-ban. Javítottam, kivettem a "-" jelet és a szóközt, de nem változott semmi... :(

Nem elérhető vic79

  • Hozzászólások: 20
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S3
  • PDA ROM: I9300XXUGML2
Re: Egyéni Framework
« Reply #72 Dátum: 2012, 06 11, 22:57:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Megtaláltam a SystemUI.apk-ban. Javítottam, kivettem a "-" jelet és a szóközt, de nem változott semmi... :(
Az ikonokat is módosítottam, ami sikerült, de a strings.xml-ben való módosítás nem érvényesül. Valaki esetleg tud segíteni? Annyira idegesítő: "Értesí- tések"  >:(

Nem elérhető vic79

  • Hozzászólások: 20
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S3
  • PDA ROM: I9300XXUGML2
Re: Egyéni Framework
« Reply #73 Dátum: 2012, 06 11, 23:41:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az ikonokat is módosítottam, ami sikerült, de a strings.xml-ben való módosítás nem érvényesül. Valaki esetleg tud segíteni? Annyira idegesítő: "Értesí- tések"  >:(
Megtaláltam! :) Nemcsak a "values-hu" mappában, hanem a "values-hu-rHU" lévő strings fájlban is módosítani kell.

Nem elérhető kaposboi

  • Hozzászólások: 3
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: S5830XWKPU
Re: Egyéni Framework
« Reply #74 Dátum: 2012, 06 14, 19:44:51 »
Apk Manager használatával próbáltam változtatni a SystemUI.apk fájlon,
pontosabban a values-hu\strings.xml és a values-hu-rHU\strings.xml fájlokat.
Amikor újra össze akartam rakni az apk-t, a következő történt:

Kód: You are not allowed to view links. Register or Login
Building apk
"An Error Occured, Please Check The Log <option 21>"
A folytatáshoz nyomjon meg egy billentyűt...

projects\SystemUI.apk\build\apk mappa üres...

log.txt mellékelve

Valaki tud segíteni?



Valaki tud segíteni

Nem elérhető kmarci

  • Hozzászólások: 510
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps Navigation
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: SGSII ICS v9
Re: Egyéni Framework
« Reply #75 Dátum: 2012, 06 15, 09:11:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Apk Manager használatával próbáltam változtatni a SystemUI.apk fájlon,
pontosabban a values-hu\strings.xml és a values-hu-rHU\strings.xml fájlokat.
Amikor újra össze akartam rakni az apk-t, a következő történt:

Kód: You are not allowed to view links. Register or Login
Building apk
"An Error Occured, Please Check The Log <option 21>"
A folytatáshoz nyomjon meg egy billentyűt...

projects\SystemUI.apk\build\apk mappa üres...

log.txt mellékelve

Valaki tud segíteni?



Valaki tud segíteni

Próbáld apktool-lal...

Nem elérhető kaposboi

  • Hozzászólások: 3
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: S5830XWKPU
Re: Egyéni Framework
« Reply #76 Dátum: 2012, 06 16, 15:54:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Próbáld apktool-lal...

Próbáltam már, nem csinálja meg azzal sem... :(

Nem elérhető dodo69

  • Hozzászólások: 15
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: GalaxyS6 Edge G925F
  • PDA ROM: 5.1.1 G925FXXU3QOIT_TMH Stock...
Re: Egyéni Framework
« Reply #77 Dátum: 2012, 09 09, 13:05:36 »
Sziasztok!
3 napja kínlódok és már 4-5 alkalommal újra raktam az Apocalypse CM7 ROM-ot a telefonon. :( :'( :'( :(
Az adott tárcsázóban lévő "hívás vége" -Befejezés - gomb színét szeretném fehérre módosítani.
(A mellékelt képen zöld színnel jelöltem)
Tudna valaki segíteni,hogy hogyan és hol csináljam mert már be kattanok,hogy nem sikerül. >:( >:(
Nagyon szépen megköszöném a segítséget! :ima: :ok:

Nem elérhető dodo69

  • Hozzászólások: 15
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: GalaxyS6 Edge G925F
  • PDA ROM: 5.1.1 G925FXXU3QOIT_TMH Stock...
Re: Egyéni Framework
« Reply #78 Dátum: 2012, 09 09, 13:36:00 »
Elnézést lejárt az időm a szerkesztésre.
Próbáltam a témában ott nem találtam szövegre utaló részt,próbáltam a Phone.apk-t ott már találtam valamit,de APK Managerrel kibontva Notepad++ szerkesztve visszacsomagolva 4-5 újra telepítés lett a vége...
Néztem a Framework-res-t is de még kezdő vagyok ezen a téren,nem igazán igazodtam ki rajta...  :'(
Valaki letudná írni.vagy linket adni mit kellene csinálnom?

Nem elérhető dodo69

  • Hozzászólások: 15
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: GalaxyS6 Edge G925F
  • PDA ROM: 5.1.1 G925FXXU3QOIT_TMH Stock...
Re: Egyéni Framework
« Reply #79 Dátum: 2012, 09 09, 14:06:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Elnézést lejárt az időm a szerkesztésre.
Próbáltam a témában ott nem találtam szövegre utaló részt,próbáltam a Phone.apk-t ott már találtam valamit,de APK Managerrel kibontva Notepad++ szerkesztve visszacsomagolva 4-5 újra telepítés lett a vége...
Néztem a Framework-res-t is de még kezdő vagyok ezen a téren,nem igazán igazodtam ki rajta...  :'(
Valaki letudná írni.vagy linket adni mit kellene csinálnom?
Pontosítanék a "Befejezés" szöveg színét szeretném fehérre módosítani

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: Egyéni Framework
« Reply #80 Dátum: 2013, 03 28, 18:34:05 »
Sziasztok!

Meg tudja valaki mondani hogy a CM 10.1 ben hogy kell lecserélni a képernyő zárat?CM 10 esre akarnám lecserélni,mert a 4.2 androidé nem tetszik.A képernyőzár widget felesleges sallang,nekem nem tetszik.