2024, 03 28, 22:08:32
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: Galaxy TAB 8.9 (P7300) Általános beszélgetés  (Megtekintve 161297 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Galaxy TAB 8.9 (P7300) Általános beszélgetés
« Dátum: 2011, 12 20, 13:14:30 »
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

2011 második felének végén jelent meg, hazánkban a You are not allowed to view links. Register or Login forgalmazásában, ezenkívül megvásárolható kártyafüggetlen készülékként is. A szolgáltatóknál általában a 3G modemes P7300, míg GSM boltokban a 3G modem nélküli "wifis" p7310 is megvásárolható.
Létezik belőle tengeren túlra szánt változat is: SGH-I957 típusszámmal.


Specifikációk, tartozékok:

Méretei nem mondhatóak ijesztőnek és a súlyát tekintve is a könnyebb táblagépek táborát gyarapítja: 230,9 x 157,8 x 8,6 milliméter és 453 gramm, egy kézben is, viszonylag kényelmesen megfogható. Anyaghasználata és az összeszerelés minősége tökéletesnek mondható, nagyon jól néz ki és a kezünkbe fogva minőségi érzést ad, főleg a . A tablet kijelzője egy 8.9” You are not allowed to view links. Register or Login 1280x800 pixel felbontású, kapacitív érintőkijelző. You are not allowed to view links. Register or Login és modelltől függően 16 vagy 32GB belső tároló áll a rendelkezésünkre, mely sajnos nem bővíthető. Operációs rendszernek a 3.1-es You are not allowed to view links. Register or Login-ot kapjuk a készüléken, melyet egy You are not allowed to view links. Register or Loginhajt egy 2 magos egyenként 1GHz-en ketyegő You are not allowed to view links. Register or Login processzor. Ezt a teljesítményt a You are not allowed to view links. Register or Login 333MHz-es grafikus chip maximalizálja. A készülék oldalán, az interfészek és gombok kaptak helyet. Felül találjuk a 3,5 milliméteres hang kimenetet, a hangerőszabályzó gombokat és a ki-be  kapcsoló gombokat. A speciális aljzat alul középen kapott helyet, itt tudjuk tölteni, valamint számítógépünkhöz csatlakoztatni a tabot, a mellékelt kábel segítségével. A csatlakozót két oldalán a sztereó hangszóró található, amely egészen jól szól. Több készülék létezik belőle, típusszám szerint p7300 és p7310 bár külsőre egyformák, az utóbbiban nincsen 3G modem, így nem tudunk SIM kártyát tenni bele, le kell mondanunk a 3G/HSPA internetelérésről. Telefonként egyébként a 3G-s modellt sem tudjuk használni, kivéve az alternatív lehetőségekkel, pl.: Skype. Multimédiás igényeinket a  3 megapixeles, autófókuszos, ledes villanófényes hátlapi és 2 megapixeles előlapi fényképezőgép, az előlapi HD (720P) videó felvételére is képes, ezek mellett "n"-es wifi és 4.0-ás Bluetooth, segíti.Mindezek táplálására egy 6100 mAh kapacitású lítium-polimer akkumulátor szolgál, mely nem kivehető/cserélhető.Természetesen itt is elérhető az Android Market, mely segít a testre szabhatóságban.


Az alapcsomag tartalma: készülék+stereo headset+töltő fej+USB adatkábel. Tehát nem sok minden.
You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login


Tapasztalt hibák:
n.a.
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető torril

  • Hozzászólások: 753
  • PDA: SGN2, Asus TF701t
  • PDA ROM: DN3 v4 RC2 (Ditto)
Re: Általános beszélgetés
« Reply #1 Dátum: 2011, 12 20, 22:21:11 »
Jó lett volna,... de nem bővíthető  :'(

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: Általános beszélgetés
« Reply #2 Dátum: 2011, 12 21, 08:32:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Jó lett volna,... de nem bővíthető  :'(

A 16 GB mire nem elég egy otthoni használat során, ahol nyilván van PC meg USB kábel?

nem kötözködöm, csak nem értem


egyébként ma megyek venni :D
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető mf01

  • Hozzászólások: 165
  • PDA: Nexus 7
  • PDA ROM: PAC
Re: Általános beszélgetés
« Reply #3 Dátum: 2011, 12 21, 08:51:23 »
Hurrá! Most már nem leszek egyedül! Vegyetek sokan, hogy nőjön a támogatottság!
Már több, mint egy hete használok egy ilyet, eddig majdnem teljes megelégedésre! Egy bosszantó problémám volt (de megoldottam): a szg-hez való csatlakozás. Kiderült, hogy a KIES még nem támogatja a 8.9-et, de anélkül is felismeri az asztali PC (de a laptomom nem, illetve a MAC sem) USB tárként (de csak az intézőben). Viszont találtam egy sokkal egyszerűbb megoldást a file átvitelre: airdroid. Ezzel a szg-en böngészőből el lehet érni a fájl rendszert, és lehet másolgatni (többek között). Így már nem is usb-zek.
Gondolkodom a root-on, de mivel eddig csak külföldi tapasztalatokat olvastam, így gondoltam várok a hazai tapasztalatokra (remélem itt lesznek bátrabb próbálkozók, akik nekünk halandóknak kijárják az utat...).
Ha esetleg van kérdés a vásárlási döntéshez, próbálok válaszolni. Egyébként engem is a bővíthetőség hiánya zavart, de aztán rájöttem, hogy fölösleges ezen parázni, hiszen az évek óta meglévő eszközeimnél (melyeket lehetett volna sd-vel bővíteni) se használtam soha.
Patience még az omniám óta figyelem a tevékenységedet, remélem ebbe is úgy beleveted magad ahogy szoktad!

Nem elérhető mf01

  • Hozzászólások: 165
  • PDA: Nexus 7
  • PDA ROM: PAC
Re: Általános beszélgetés
« Reply #4 Dátum: 2011, 12 21, 08:58:00 »
Még leírom, hogy én miért ennél döntöttem: nekem a 10-esek már túl nagyok voltak, a 7-es meg alsó határ (bár ha lehetett volna kapni a 7 plust, akkor lehet azt vettem volna). A note is csábító volt, de az már túl kicsi, és szemérmetlenül drága lett volna. Igazából a 7.7-es lett volna a tökéletes, de az is annyival drágább lesz (ha egyszer lesz), hogy úgy döntöttem, hogy nem éri meg. Gondolkodtam a vodafone smart tab 7-en, illetve az archos 80 g9-n, ezek 80 E Ft körül megvehetők, és igen jó spec.-el rendelkeznek, de aztán mégis úgy döntöttem, hogy megfizetem a (remélt) minőségi és támogatásbeli különbözetet (bár ez egyelőre nincs még meg, na de majd ....).

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: Általános beszélgetés
« Reply #5 Dátum: 2011, 12 21, 09:08:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hurrá! Most már nem leszek egyedül! Vegyetek sokan, hogy nőjön a támogatottság!
Már több, mint egy hete használok egy ilyet, eddig majdnem teljes megelégedésre! Egy bosszantó problémám volt (de megoldottam): a szg-hez való csatlakozás. Kiderült, hogy a KIES még nem támogatja a 8.9-et, de anélkül is felismeri az asztali PC (de a laptomom nem, illetve a MAC sem) USB tárként (de csak az intézőben). Viszont találtam egy sokkal egyszerűbb megoldást a file átvitelre: airdroid. Ezzel a szg-en böngészőből el lehet érni a fájl rendszert, és lehet másolgatni (többek között). Így már nem is usb-zek.
Gondolkodom a root-on, de mivel eddig csak külföldi tapasztalatokat olvastam, így gondoltam várok a hazai tapasztalatokra (remélem itt lesznek bátrabb próbálkozók, akik nekünk halandóknak kijárják az utat...).
Ha esetleg van kérdés a vásárlási döntéshez, próbálok válaszolni. Egyébként engem is a bővíthetőség hiánya zavart, de aztán rájöttem, hogy fölösleges ezen parázni, hiszen az évek óta meglévő eszközeimnél (melyeket lehetett volna sd-vel bővíteni) se használtam soha.
Patience még az omniám óta figyelem a tevékenységedet, remélem ebbe is úgy beleveted magad ahogy szoktad!

ne aggódj, csak kerüljön a kezeim közé :D

ha már a romolásnál tartunk - szerintem egyáltalán nem kell aggódnod, ahogy látom az xda-n, van itt minden hozzá, root sima zipből meg CWM is, normaidőn belül megoldható, ne félj tőle, amit az xda-n olvasol, nyugodtan megcsinálhatod, mivel többen tesztelik, mint itt valaha is fogják :)

ha valami nem tiszta, dobj egy linket, aztán kérdezz

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login



You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető mf01

  • Hozzászólások: 165
  • PDA: Nexus 7
  • PDA ROM: PAC
Re: Általános beszélgetés
« Reply #6 Dátum: 2011, 12 21, 09:17:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ne aggódj, csak kerüljön a kezeim közé :D
ha már a romolásnál tartunk - szerintem egyáltalán nem kell aggódnod, ahogy látom az xda-n, van itt minden hozzá, root sima zipből meg CWM is, normaidőn belül megoldható, ne félj tőle, amit az xda-n olvasol, nyugodtan megcsinálhatod, mivel többen tesztelik, mint itt valaha is fogják :)
ha valami nem tiszta, dobj egy linket, aztán kérdezz
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
Pont ebben reménykedtem, hogy ilyen emberek lesznek itt! Én is pont azokat a linkeket találtam meg, már csak a bátorságomat szedem össze (ha valaki látta. szóljon ....). Egyébként furcsa ez, mivel az omnián tizes nagyságrendben cseréltem rom-ot gond nélkül (persze ott is volt egy erős pdafanclub támogatás, ezért várom most is, mert ebben bízom).

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: Általános beszélgetés
« Reply #7 Dátum: 2011, 12 21, 09:17:55 »
kérdés: a tiéd T-mobilos?

ha igen, akkor gt -p7300 vagy 7310?
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: Általános beszélgetés
« Reply #8 Dátum: 2011, 12 21, 09:19:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
az omnián tizes nagyságrendben cseréltem rom-ot

én androidon százas, szóval van support :D
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető mf01

  • Hozzászólások: 165
  • PDA: Nexus 7
  • PDA ROM: PAC
Re: Általános beszélgetés
« Reply #9 Dátum: 2011, 12 21, 09:41:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
kérdés: a tiéd T-mobilos?
ha igen, akkor gt -p7300 vagy 7310?
Független, és p7300 (wifi+3G).

Nem elérhető mf01

  • Hozzászólások: 165
  • PDA: Nexus 7
  • PDA ROM: PAC
Re: Általános beszélgetés
« Reply #10 Dátum: 2011, 12 21, 09:42:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
én androidon százas, szóval van support :D
Minden napra új rom!

Nem elérhető mycso

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 999
  • Nem: Férfi
  • Galaxy User
    • ez+az
  • Navigáció / Navigation: Google
  • PDA: aláírás
  • PDA ROM: aláírás
Re: Általános beszélgetés
« Reply #11 Dátum: 2011, 12 21, 09:54:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Független, és p7300 (wifi+3G).

Hali, ennek is olyan döcögős a home felületen a lapozgatás, mint a 10.1-nél??? Főleg ha már 3-4 widget ki van pakolva (ami azért kevés....)?
Huawei P30Pro /  Huawei GT3Pro

Nem elérhető mf01

  • Hozzászólások: 165
  • PDA: Nexus 7
  • PDA ROM: PAC
Re: Általános beszélgetés
« Reply #12 Dátum: 2011, 12 21, 10:38:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hali, ennek is olyan döcögős a home felületen a lapozgatás, mint a 10.1-nél??? Főleg ha már 3-4 widget ki van pakolva (ami azért kevés....)?
Ez mindig nehéz kérdés. Mit nevezünk döcögősnek? Nekem jó, ahogy lapozgat (de végül egyelőre 1 képernyőnél maradtam).

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: Re: Általános beszélgetés
« Reply #13 Dátum: 2011, 12 21, 11:02:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hali, ennek is olyan döcögős a home felületen a lapozgatás, mint a 10.1-nél??? Főleg ha már 3-4 widget ki van pakolva (ami azért kevés....)?
adw launcher
_____________________________
sent from 'CM9' newest build
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető mycso

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 999
  • Nem: Férfi
  • Galaxy User
    • ez+az
  • Navigáció / Navigation: Google
  • PDA: aláírás
  • PDA ROM: aláírás
Re: Re: Általános beszélgetés
« Reply #14 Dátum: 2011, 12 21, 11:05:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
adw launcher
_____________________________
sent from 'CM9' newest build

ADW, nekem nem bejövős, inkább a GO, pár napja jelent meg a táblagép-barát verziója. Igazából a gyári felületre vagyok kíváncsi, hogy ennél is ilyen félresikerült-e.
Huawei P30Pro /  Huawei GT3Pro

Lacus_

  • Vendég
Re: Általános beszélgetés
« Reply #15 Dátum: 2011, 12 21, 11:41:16 »
A gyári TW nem döcög ha a háttérképet úgy válasszátok ki hogy az ne csússzon a home oldalakkal, fix legyen.
Ez tapasztalat az SGS2-nél, úgy suhan hogy vissza kell fognom nehogy túlszaladjon ;)

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: Általános beszélgetés
« Reply #16 Dátum: 2011, 12 21, 12:14:37 »
most egy kicsit @đ]}}}}*-+-*** >:( >:( >:( >:(

a t-nél azt sem tudják, mit beszélnek, az egyik ezt, a másik azt...

sajna úgy néz ki, ebből mostanság nem lesz karácsonyi ajándék, tekintve, hogy nagyon eltérő árat mondtak telefonos és személyes ügyfélszolgálaton...(kezdő részlet x3, végösszeg x1,8)
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Lacus_

  • Vendég
Re: Általános beszélgetés
« Reply #17 Dátum: 2011, 12 21, 12:24:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
most egy kicsit @đ]}}}}*-+-*** >:( >:( >:( >:(

a t-nél azt sem tudják, mit beszélnek, az egyik ezt, a másik azt...

sajna úgy néz ki, ebből mostanság nem lesz karácsonyi ajándék, tekintve, hogy nagyon eltérő árat mondtak telefonos és személyes ügyfélszolgálaton...(kezdő részlet x3, végösszeg x1,8)
Majd megajándékozod mással magad ;) ;) :D

A fene a bogaradba, azt hittem a képernyőmön van :hmm: :p :p

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: Általános beszélgetés
« Reply #18 Dátum: 2011, 12 21, 12:34:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Majd megajándékozod mással magad ;) ;) :D

A fene a bogaradba, azt hittem a képernyőmön van :hmm: :P :P

 :D :D :D :D

igazából ajándék lett volna a kedves feleségemnek, de így nem lesz :( (bár tartok tőle, hogy ez olyan ajándék lett volna, mint egy 1 éves gyereknek a távirányítós autó :) )
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető mf01

  • Hozzászólások: 165
  • PDA: Nexus 7
  • PDA ROM: PAC
Re: Általános beszélgetés
« Reply #19 Dátum: 2011, 12 21, 16:43:39 »
A képernyő alján van egy felfelé mutató nyíl, ami gyorsindító ikonokat hoz föl (6 db-ot). Tudja valaki, hogy lehet személyre szabni, hogy miket adjon föl?

Nem elérhető mycso

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 999
  • Nem: Férfi
  • Galaxy User
    • ez+az
  • Navigáció / Navigation: Google
  • PDA: aláírás
  • PDA ROM: aláírás
Re: Általános beszélgetés
« Reply #20 Dátum: 2011, 12 21, 17:09:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A képernyő alján van egy felfelé mutató nyíl, ami gyorsindító ikonokat hoz föl (6 db-ot). Tudja valaki, hogy lehet személyre szabni, hogy miket adjon föl?

Sajnos nem lehet velük semmit csinálni...ez is  a samsungnak a hülyesége...
Huawei P30Pro /  Huawei GT3Pro

Nem elérhető napx

  • Hozzászólások: 244
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Galaxy Tab 8.9 (P7300)
  • PDA ROM: Overcome2.1.1/_motley OC 1,5GHz/WKK4
Re: Általános beszélgetés
« Reply #21 Dátum: 2011, 12 22, 07:23:35 »
Pár napja összebútoroztunk egy P7300-zal. Örök hűségesdit kihagytuk :)

Az első tapasztalatok:
Nagyon szép a gép, elég jó képe van, elég gyors (igen, a TW szaggat ezen is), pont jó a mérete (7" nekem kicsi, 10" nem fér be az autómba), az ára csak egy kicsivel haladja meg a fájdalomküszöbömet :).
A számomra szükséges alkalmazások (navigáció, naptár, email, office, chat, kamera ...) egy-két kivétellel (GSM telefon, HD video lejátszás) remekül használhatóak.

Mínuszok:

Első pofon: GSM telefon
A neten keringő előzetes videók közül néhányban szerepel a GSM telefon lehetőség. Nagy örömömre a "T-kiterjedés nélküli helyen" is azt mondták: igen, lehet vele telefonálni. Még a kütyüvel akciósan választható(!) díjcsomag beszélgetési percdíját is elmondta az eladó :)
Nos ehhez képest az eszköz (legalábbis gyári állapotában) NEM ALKALMAS GSM TELEFONÁLÁSRA!!!
Sajnos eddig semmilyen info-t nem sikerült találnom arról, hogy ez hardveres korlátozás, vagy csak szoftveres (mivel SMS küldésre/fogadásra használható, még bízom a szoftveres korlátban, hátha ...)
Addig marad a Fring, Skype ...

A második pofon: HD video lejátszás.
A 720p-s filmeket (az általam próbáltakat legalábbis) rettenetesen szakadozva játssza le.
Erről nem volt szó a reklámokban :(
Kicsit körbenéztem és ezt a megoldást találtam:
You are not allowed to view links. Register or Login
Az így átfaragott filmeket tényleg gyönyörűen játssza le, bár nem tudom, hogy fogok-e filmenként órákig konvertálgatni ezért.

Harmadik pofon: nincs USB Mass Storage mód :(
A PC - USB csatlakozáskor ha valamit másolok az eszközre, a másolás ideje alatt semmit sem lehet csinálni vele.
Találtam mindenféle alternatív (WIFI) csatlakozási megoldásokat, de eddig mindegyik túl lassúnak bizonyult.
Most éppen elindítottam kb. 4 GB fénykép másolását, amire 6 óra várható időtartamot ír. Eközben semmit nem tudok csinálni a gépen, még az érintésre sem reagál :(
Ez a funkció az eddigi kütyüimen működött, nem tudom, hogy itt miért hiányzik (lehet, hogy csak én nem csinálok valamit jól?).


Azért összességében nagyon tetszik a szerkezet, majd apránként összecsiszolódunk :)
Érik a ROM csere, remélem lesz megoldás a pofonokra is idővel.

Nem elérhető mf01

  • Hozzászólások: 165
  • PDA: Nexus 7
  • PDA ROM: PAC
Re: Általános beszélgetés
« Reply #22 Dátum: 2011, 12 22, 08:30:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Pár napja összebútoroztunk egy P7300-zal. Örök hűségesdit kihagytuk :)
........
Azért összességében nagyon tetszik a szerkezet, majd apránként összecsiszolódunk :)
Érik a ROM csere, remélem lesz megoldás a pofonokra is idővel.
Egyetértek! A root és rom csere tapasztalatodat majd oszd meg légyszi', mivel én is gondolkodom rajta, csak egyedül nem merem...

Nem elérhető mycso

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 999
  • Nem: Férfi
  • Galaxy User
    • ez+az
  • Navigáció / Navigation: Google
  • PDA: aláírás
  • PDA ROM: aláírás
Re: Általános beszélgetés
« Reply #23 Dátum: 2011, 12 22, 10:08:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Pár napja összebútoroztunk egy P7300-zal. Örök hűségesdit kihagytuk :)

Az első tapasztalatok:
Nagyon szép a gép, elég jó képe van, elég gyors (igen, a TW szaggat ezen is), pont jó a mérete (7" nekem kicsi, 10" nem fér be az autómba), az ára csak egy kicsivel haladja meg a fájdalomküszöbömet :).
A számomra szükséges alkalmazások (navigáció, naptár, email, office, chat, kamera ...) egy-két kivétellel (GSM telefon, HD video lejátszás) remekül használhatóak.

Mínuszok:

Első pofon: GSM telefon
A neten keringő előzetes videók közül néhányban szerepel a GSM telefon lehetőség. Nagy örömömre a "T-kiterjedés nélküli helyen" is azt mondták: igen, lehet vele telefonálni. Még a kütyüvel akciósan választható(!) díjcsomag beszélgetési percdíját is elmondta az eladó :)
Nos ehhez képest az eszköz (legalábbis gyári állapotában) NEM ALKALMAS GSM TELEFONÁLÁSRA!!!
Sajnos eddig semmilyen info-t nem sikerült találnom arról, hogy ez hardveres korlátozás, vagy csak szoftveres (mivel SMS küldésre/fogadásra használható, még bízom a szoftveres korlátban, hátha ...)
Addig marad a Fring, Skype ...

A második pofon: HD video lejátszás.
A 720p-s filmeket (az általam próbáltakat legalábbis) rettenetesen szakadozva játssza le.
Erről nem volt szó a reklámokban :(
Kicsit körbenéztem és ezt a megoldást találtam:
You are not allowed to view links. Register or Login
Az így átfaragott filmeket tényleg gyönyörűen játssza le, bár nem tudom, hogy fogok-e filmenként órákig konvertálgatni ezért.

Harmadik pofon: nincs USB Mass Storage mód :(
A PC - USB csatlakozáskor ha valamit másolok az eszközre, a másolás ideje alatt semmit sem lehet csinálni vele.
Találtam mindenféle alternatív (WIFI) csatlakozási megoldásokat, de eddig mindegyik túl lassúnak bizonyult.
Most éppen elindítottam kb. 4 GB fénykép másolását, amire 6 óra várható időtartamot ír. Eközben semmit nem tudok csinálni a gépen, még az érintésre sem reagál :(
Ez a funkció az eddigi kütyüimen működött, nem tudom, hogy itt miért hiányzik (lehet, hogy csak én nem csinálok valamit jól?).


Azért összességében nagyon tetszik a szerkezet, majd apránként összecsiszolódunk :)
Érik a ROM csere, remélem lesz megoldás a pofonokra is idővel.

Szia, igazából amiket leírtál nem is tudok rájuk reagálni, mert pontosan így van minden....

Telefonálás: azt mondogatják, hogy hardveresen van korlátozva, viszont XDA meg még valami másik fórumon láttam régebben próbálkozást arra, hogy életre keltsék a telefon részét. Ott azt írták, hogy csak szoftver kérdése...tehát ez még picit zavaros egyelőre.

Hát igen ez a HD - FullHD video lejátszás mindenkinek problémát okoz, bár elvileg élből tudnia kellene a masinának. Van a már sokszor említett Dice player + tegra plugin vagy  BsPlayer + ARMv7 plugin páros, amik sokat segítenek ezen a problémán, de nagyobb/jobb minőségű filmeknél sokan panaszkodnak, hogy ez sem oldja meg a problémát.

Ez az USB kérdés is sajnos így működik...eddig nem találtam rá működő megoldást, hogy lehessen simán tárolóként csatlakoztatni. Tehát ahogy írod másolás közben használhatatlan a tab.
Egyébként én sokszor wifi-n keresztül szoktam másolgatni, persze ez sokkal lassabb, viszont használhatom a tabot....ha meg nincsen rá szükség, vagy sietek akkor kábel.
Huawei P30Pro /  Huawei GT3Pro

Nem elérhető ZsDaniel

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1081
  • Nem: Férfi
  • PDA ROM: Minden infó az aláírásban
Re: Általános beszélgetés
« Reply #24 Dátum: 2011, 12 22, 11:55:21 »
Telefonálás: You are not allowed to view links. Register or Login
Vagy én nem látom vagy nincs a hírben az App neve, de lehet egy egyszerű tárcsázó kell hozzá, mint például a GoContacts EX.

Apple iPhone 5 és iPad Mini [iOS 8.1.2]
Samsung Galaxy S3 (I9300) | ArchiDroid V2.X [4.4.4]
Google Chromecast
Apple iPod Nano 6G