2024, 03 28, 09:56:19

Szerző Téma: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél  (Megtekintve 136986 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #175 Dátum: 2013, 09 25, 20:21:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok, nekem ez a Box szinkronizáció nem áll össze...

1.) Először is, Nexus 4-em van, azaz emulált belső tárhelyre kell a mentés és pl Clockwordmodban hiába állítok be könyvtárat oda, át kell cipelnem a rootból Root Explorerrel a mentett dolgokat mindig a kvázi SD kártyára. Most pontosan mit vigyek hová, hogy a mentésem meg legyen?
2.) Azért is kéne a Box, mert a 16 GB gyorsan elfogy... Be lehet állítani, hogy az újabb mentés felülírja az előzőt?
3.) Pontosan mit kéne tennem, hogy a Box-on lévő tárhelyemre adott időközönként felmenjen a mentés és ott is csak mindig az utolsó állapot foglaljon helyet?
4.) Ha beállítok egy automata mentést - de hol is? - és éppen abban az időpontban nem vagyok wifi közelben, akkor az a mentés később, amikor van wifi, felkerül a boxra?

Hálás köszönet a segítségért! :ima:
állítsd be a box syncet az ütemezésnél, és először futtasd manuálisan, akkor be tudsz jelentkezni, és utána már menni fog az ütemezésnek megfelelően

természetesen felül tudja írni, beállíthatod, hogy az utsó hány mentés legyen ott

Sent with Tapatalk 4

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető vanni

  • Hozzászólások: 118
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: iGo, Waze
  • PDA: Nexus 4
  • PDA ROM: Stock Android 4.3
Re: Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #176 Dátum: 2013, 09 26, 10:35:34 »
Kedves Lajovial és Marcedli, köszönöm!  :ima:

You are not allowed to view links. Register or Login
állítsd be a box syncet az ütemezésnél, és először futtasd manuálisan, akkor be tudsz jelentkezni, és utána már menni fog az ütemezésnek megfelelően

természetesen felül tudja írni, beállíthatod, hogy az utsó hány mentés legyen ott

Sent with Tapatalk 4
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez csak egy tipp. Én erre a célra folder sync -et használok. A TitaniumBackup mappát szinkronizálom. Pontosabban azt is, meg mellette a DCIM, stb. mappákat. Saját szerverre mentek, de kezeli a Box, Dropbox, Gdrive -ot is. Szerintem alapból is paraméterezhető az elvárásaid szerint (csak wifi, szinkron irány, felülírási opciók, dátumos mappa, szűrők, stb.), de ha ez kevés, akkor a program kezelhető automatizáló alkalmazásból is, így bármilyen egyéb feltétel szerint szinkronizálhatsz.

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.41), Concorde 401BT (AP6210, stock rom)

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #177 Dátum: 2013, 09 26, 14:47:47 »
Nagyon régóta használom TiBi -t, de bevallom, van néhány dolog, ami nem világos a működésével kapcsolatban. Amióta mini PC -ket tesztelgetek, azóta figyelem a logcat hibaüzeneteit és feltűnt néhány furcsaság. Most újra elolvastam a cikket, de nem találtam rájuk magyarázatot.

1.: Ha a rendszeralkalmazásokról készítek mentést és ehhez társítom egy másik készülékről származó felhasználói alkalmazásaimat (adatostól), akkor mi a helyes eljárás a az android ID -vel kapcsolatban? Minden droidomon, minden alkalmazás ugyanahhoz a fiókhoz van rendelve és látszólag működik is minden. De a logban csomó hibaüzenet van (főleg rendszerinduláskor), hogy a programoknál azonosítási probléma van, mert nem stimmel az ID.

2.: Nem teljesen értem az adatprofilok működését. Van két Firefox profilom. Egy "lightos", és egy addonokkal telepakolt. Van egy letöltésvezérlőm a NAS -hoz, amihez szintén két adatprofil van. Ezekben az elérési IP -k változnak. 2 alkalmazás, 4profil. Ha beállítom "Firefox alap" profilt, majd átváltom "NAS belső IP" profilt "NAS külső IP" -re, akkor mi történik a Firefox profillal? Hogyan kell ezt helyesen használni?

3.: Még mindíg adatprofil. Látom, hogy van hozzá widget. Nem tud valaki Tasker, Locale plugint hozzá? Fölösleges manuálisan váltogatnom a "NAS IP" profilokat. Ha otthon vagyok, akkor wifit használok, tehát a letöltésvezérlő indulhatna automatikusan "belső IP" profillal.

4.: Ez csak egy észrevétel és csak mini PC -kre vonatkozik. Nekem úgy tűnik, hogy a cikkben leírtakon kívül, a mini PC -knél egyéb dolgokra is oda kell figyelni. Ha telóról, tabról származó, olyan programot állítok vissza, aminél az álló és fekvő nézethez egyedi beállítások tartoznak, akkor ömlenek a hibaüzenetek. Pl. Apex launcher és az azzal történő háttérkép -kezelés, vagy az Anysoft keyboard. Ez valamilyen szinten érthető, hiszen itt a "forgatás" opció nem értelmezhető. De úgy látom, hogy ezen túlmenően a kínaiak valami belső trükköt alkalmaznak, amitől a fekvő nézet is álló és ez csúnyán bekavar. 

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.41), Concorde 401BT (stock rom, AP6210)

Nem elérhető vanni

  • Hozzászólások: 118
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: iGo, Waze
  • PDA: Nexus 4
  • PDA ROM: Stock Android 4.3
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #178 Dátum: 2013, 09 27, 16:04:15 »
Sziasztok, nyilván én vagyok a béna :'(, de a Mindenkiszeretiatibit és a fórum olvasása után sem sikerül egy normális mentést készítenem. (Jogtiszta Pro verziót használok.)
Azt szeretném elérni, hogy a saját, felhasználói alkalmazásaimat mentsem, feltöltsem Box-ba, s a mobilon is, meg a Box-on is csak egy mentés legyen, vágyaim szerint az ütemezetten frissülő utolsó.
Ezt csináltam, s ezek a kérdéseim:

1.) Nem értem, mit jelent, hogy "az alkalmazások külső adatai", s végképp rá nem jövök, mennyi legyen azok max mérete.
2.) Biztonsági mentések száma: 1-re állítottam, feltételezve, hogy így érem el, hogy csakis egy legyen, az utolsó, ami mindig frissül.
3.) A "Szűrők" fül alatt (mi az, hogy szűrők? olvasom én, de nem értem), létrehoztam egy "Mentes" elnevezésű cimkét, s az Elemek hozzáadásával kijelöltem a mentendő alkalmazásaimat.
4.) A nem Google Áruházból beszerzett, de ott is kapható alkalmazásokat menthetem? Nem fog ez bekavarni a visszaállításnál, mert a Google Áruház nem fogja jogtisztának látni?
5.) Miután a mentés megtörtént, a Backup/visszaállítás fül alatt csak a mentendő alkalmazásokat látom - gondolom, ez így van rendjén?
6.) Hiába választom ki azonban menüből a kötegelt műveleteket, nem látok sehol sem olyan lehetőséget, hogy csakis az általam kiválasztott alkalmazásokat és adataikat menteném.

Vagy netán a "Futtatás Biztonsági mentést készít a felhasználói adatokról és a rendszer adatairól" már ez lenne?
7.) Végül: látom, hogy ott az Ütemezés fül, és abban ki is tudom választani, hogy "Mentes", szinkronizálás a Box-ra, de sehol sem látom, hogy felhasználó nevet/jelszót kérne a Boxra... Így meg hogy megy fel?
8.) Hogy lehet a mentést ütemezni az általam kijelölt alkalmazásokra? És ütemezni a Boxra?

Restellem ezt a sok kérdést... Ezer köszönet a türelmes válaszokért előre is! :ima:


Nem elérhető yager01

  • Hozzászólások: 774
  • Nem: Férfi
  • PDA: HUAWEI P6
  • PDA ROM: Aktuális gyári ROM - csak Root
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #179 Dátum: 2013, 10 31, 22:02:45 »
azt szeretném kérdezni, hogy ha a TB-al lementem a gyári email appomat akkor az összes fiók beállítás mentve lesz? A legfontosabb lenne a fiókhoz tartozó pw-ok lementése, és vissza állítása.

Nem elérhető atravel

  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #180 Dátum: 2013, 12 02, 18:05:52 »
Régóta használom Tibit, de most váltottam a pro verzióra. Gondoltam, ha már lehet, kihasználom a Drive szinkron lehetőséget. Credentials problémára hivatkozva nem megy neki.
Olvastam korábbi tanácsot boxra... tehát manuális futtatás, hátha kér felhasználó nevet, jelszót, de nem. Sehol nem találom, hol adhatnám meg neki. Tipp valakinek?

Tapatalk 2, NeatROM SpityaMod


Nem elérhető atravel

  • Hozzászólások: 1960
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGS2
  • PDA ROM: CM10.1
Re: Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #181 Dátum: 2013, 12 12, 06:51:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Régóta használom Tibit, de most váltottam a pro verzióra. Gondoltam, ha már lehet, kihasználom a Drive szinkron lehetőséget. Credentials problémára hivatkozva nem megy neki.
Olvastam korábbi tanácsot boxra... tehát manuális futtatás, hátha kér felhasználó nevet, jelszót, de nem. Sehol nem találom, hol adhatnám meg neki. Tipp valakinek?

Tapatalk 2, NeatROM SpityaMod
megválaszolom magamnak (hátha más még tanul belőle)
A Tibi wikin olvastam, hogy automatikusan nem fut a Drive sync. Hát kivettem az opciót és akkor láttam, hogy megjelent egy új szabály: sync to Google drive
Ezt manuálisan futtatva már kérte a bejelentkezést illetve a Drive az engedélyt a programnak.
Tehát a schedules alatt kell elérni, hogy önálló feladatként megjelenjen a kívánt szinkronizálás és azt lehet futtatni külön.

Tapatalk 2, NeatROM SpityaMod


Nem elérhető bence.bence2

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1496
  • Nem: Férfi
  • GalaxyS kutató
  • Navigáció / Navigation: Navigon/Waze/Gmaps
  • PDA: S2,S5,S8+
  • PDA ROM: Stock 4.1.2,Alexandr pof9, stock 8.0
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #182 Dátum: 2014, 06 09, 20:09:23 »
Hali!
Lenne egy olyan problémám, hogy elég sokat költözök romok között. Namármost van pár appom, aminek ha vissza állítom a user data-ját, akkor fc és meghalt. A költözésnél szeretném kötegelve menteni és visszaállítani az appokat, egyelőre címkével szűrök és 2 körben oldom  meg (with user data, without user data) a mentést és a restore-t. Lehetséges lenne ezt egy körben elintézni?
(jogtiszta pro)
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #183 Dátum: 2014, 06 11, 23:53:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hali!
Lenne egy olyan problémám, hogy elég sokat költözök romok között. Namármost van pár appom, aminek ha vissza állítom a user data-ját, akkor fc és meghalt. A költözésnél szeretném kötegelve menteni és visszaállítani az appokat, egyelőre címkével szűrök és 2 körben oldom  meg (with user data, without user data) a mentést és a restore-t. Lehetséges lenne ezt egy körben elintézni?
(jogtiszta pro)
Nem néztél utána a logban, hogy ezeknél az FC -knél mik a hibaüzenetek?

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.43), Concorde 401BT (AP6210, Neomode1.9a)



Nem elérhető bence.bence2

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1496
  • Nem: Férfi
  • GalaxyS kutató
  • Navigáció / Navigation: Navigon/Waze/Gmaps
  • PDA: S2,S5,S8+
  • PDA ROM: Stock 4.1.2,Alexandr pof9, stock 8.0
Re: Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #184 Dátum: 2014, 06 12, 09:29:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem néztél utána a logban, hogy ezeknél az FC -knél mik a hibaüzenetek?

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.43), Concorde 401BT (AP6210, Neomode1.9a)
Nem, de ha app data nélkül teszem fel, akkor működik... Gondolom úgy van megírva az app h csak első indításkor tölt le valamit a netről (pl BME maps) és ha az nincs a telefonon mert pl a tb nem vette bele valamiért, akkor belehal...
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #185 Dátum: 2014, 06 12, 10:32:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem, de ha app data nélkül teszem fel, akkor működik... Gondolom úgy van megírva az app h csak első indításkor tölt le valamit a netről (pl BME maps) és ha az nincs a telefonon mert pl a tb nem vette bele valamiért, akkor belehal...
Ez is lehet, de én már jártam úgy, hogy egy korábbi user error miatt az app duplikálódott. A droid adott neki új nevet. Appneve1. A mentett adatai is erre hivatkoztak. Ez későbbi visszaállításnál okozott FC -s galibát.

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.43), Concorde 401BT (AP6210, Neomode1.9a)



Nem elérhető bence.bence2

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1496
  • Nem: Férfi
  • GalaxyS kutató
  • Navigáció / Navigation: Navigon/Waze/Gmaps
  • PDA: S2,S5,S8+
  • PDA ROM: Stock 4.1.2,Alexandr pof9, stock 8.0
Re: Re: Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #186 Dátum: 2014, 06 12, 11:41:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez is lehet, de én már jártam úgy, hogy egy korábbi user error miatt az app duplikálódott. A droid adott neki új nevet. Appneve1. A mentett adatai is erre hivatkoztak. Ez későbbi visszaállításnál okozott FC -s galibát.

GT-I9100 (Wanam14.1-Dori8.43), Concorde 401BT (AP6210, Neomode1.9a)
Duplikációt eddig nem tapasztaltam... :)
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Lajovial

  • Hozzászólások: 946
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: CNS Globe HD - Primo 2 Truck
  • PDA: SGS2 / ST15i Xperia Mini / Imito MX1 / Measy U2C
  • PDA ROM: Wanam 14.1-Dori 8.43 / CM9 / gyári 4.1.1 / Finless 1.7c
  • Skype: lajovial
Re: Re: Re: Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #187 Dátum: 2014, 06 12, 19:12:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Duplikációt eddig nem tapasztaltam... :)
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

GT-I9100 (Wanam 14.1 - Dori 8.43), MK802IV (Neomode 1.9a), Measy U2C (Finless 1.7)


Nem elérhető Lardino

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4
  • PDA ROM: 4.4.2
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #188 Dátum: 2014, 11 10, 15:31:19 »
Sziasztok.
A következő problémával szembesültem:
A Backup folder location beállításnál nem tudom kiválasztani az SD kártyát, mert a "Use the current folder" passzív.
Bedugtam egy vezetékkel egy pendrive-ot, és azt már tudom használni...
Ez persze megoldásnak jó, hisz le tudtam menteni az adataimat, de az ütemezett mentésekhez jó lenne megadni az SD kártyát.
A másik gondom, hogy időnként ( kb fél óránként, bár nem mértem le) a telefon mintha "restartolna"...
A telefonszolgáltató logója megjelenik, a bal felső kék LED világít (ez kb 10 mp-ig teszi), leállít minden eddig futó programot, és bekapcsolja a billentyűzárat...
Ha van valakinek ötlete, akkor segítsetek légyszi.
Előre is köszönöm

Nem elérhető Boby87

  • Hozzászólások: 14
  • PFC Fan
  • PDA: HTC One X
  • PDA ROM: 3.14.707.24
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #189 Dátum: 2015, 01 26, 19:33:34 »
Sziasztok!

Nem rég vettem meg a TiBi Pro-t, most ismerkedem vele és lenne egy kérdesem. Más oldalon olvastam hogy elvileg a mentett dolgokat össze lehet pakolni egy zip-be amit aztán recovery-ből egyben fel lehet telepíteni és kész is a backup.

"Így egyetlen file-ba "zsúfolhatjuk" applikációinkat, benne természetesen a felhasználói beállításokkal. Így az új ROM telepítése után, a CWM Recovery menüből ezt a zip-et betallózhatjuk és 1 lépésben visszaállítható az összes alkalmazásunk, valamint azok beállításai is."

Viszont azt, hogy ezt a zip-et hogy tudom elkészíteni vele az nincs ott leírva és máshol sem találtam meg.
Azt megtaláltam a TiBi-ben, hogy lehet update.zip-et csinálni, de úgy vettem ki, hogy ez csak magáról a TiBi-ről csinált egy recovery-ből telepíthető zip verzsönt. Mérete is erre utal.

Valaki tudja esetleg, hogy az említett, összevont zip telepítőt, hogyan kell, illetve el lehet e egyáltalán készíteni vele?

Köszi előre is! :)

Nem elérhető istperson

  • Hozzászólások: 30
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung S20 FE (volt A71 OnePlus 6 Nexus 6P, Nexus 6 előtte Note 3)
  • PDA ROM: 8.1. Még...
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #190 Dátum: 2015, 01 26, 19:41:28 »
Itt egy leírás:
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Boby87

  • Hozzászólások: 14
  • PFC Fan
  • PDA: HTC One X
  • PDA ROM: 3.14.707.24
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #191 Dátum: 2015, 01 26, 20:41:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Itt egy leírás:
You are not allowed to view links. Register or Login

uhhh...ez fájt :D Csak 20szor mentem be oda, de nem vettem észre :D
Köszönöm szépen a segítséget :)

Nem elérhető istperson

  • Hozzászólások: 30
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung S20 FE (volt A71 OnePlus 6 Nexus 6P, Nexus 6 előtte Note 3)
  • PDA ROM: 8.1. Még...
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #192 Dátum: 2015, 01 27, 13:20:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
uhhh...ez fájt :D Csak 20szor mentem be oda, de nem vettem észre :D
Köszönöm szépen a segítséget :)

Szívesen. De egyékbént én sem vettem észre, csak kíváncsiságból beírtam a Googlebe. :D

Nem elérhető kosmoo

  • Hozzászólások: 696
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Huawei P9 EVA-L09
  • PDA ROM: egyenlöre telekomos c150b141 :grrr
Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #193 Dátum: 2015, 02 25, 17:36:55 »
Sziasztok.

Mostmar nem aktualis, viszont a miertjere kivancsi lennek volt-e valakinek ilyesmi.
Vibert probaltam visszaallitani (adatokkal), ami le is fut hiba nelkul, viszont inditas utan par masodperc mulva felugrik az ablak a kezdokepernyovel es hogy aktivaljam, utana persze eltunik minden adat.
Lehet koze annak hogy lollipoprol mentem vissza kitkatre?
Eddig sose csinalt ilyet, most eloszor.

Nem elérhető vibrocil

  • Hozzászólások: 3
  • PFC Fan
  • PDA: i9505
  • PDA ROM: i9505oxagnk4
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #194 Dátum: 2015, 03 08, 15:19:53 »
Helló!
Az én problémám, hogy egyszerűen nem engedélyezi a külső sd kártyára való mentést. Többféle kártyát is próbáltam, más rom-ot is de nem. Mi lehet a probléma?
Köszi a segítséget. Krisztián.

Nem elérhető drmotto

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 6348
  • Nem: Férfi
  • Márklár
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: LG G4 / Tab2 7.0 (2x)
  • PDA ROM: Stock V10e / Stock 4.1.2
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #195 Dátum: 2015, 03 08, 17:29:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Helló!
Az én problémám, hogy egyszerűen nem engedélyezi a külső sd kártyára való mentést. Többféle kártyát is próbáltam, más rom-ot is de nem. Mi lehet a probléma?
Köszi a segítséget. Krisztián.

KK romod van? Az alatt nem is fog, fel kell tenni hozzá egy patch-et. XDA a barátod.
"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt."
"Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!"

Nem elérhető bence.bence2

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1496
  • Nem: Férfi
  • GalaxyS kutató
  • Navigáció / Navigation: Navigon/Waze/Gmaps
  • PDA: S2,S5,S8+
  • PDA ROM: Stock 4.1.2,Alexandr pof9, stock 8.0
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #196 Dátum: 2015, 03 08, 21:13:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Helló!
Az én problémám, hogy egyszerűen nem engedélyezi a külső sd kártyára való mentést. Többféle kártyát is próbáltam, más rom-ot is de nem. Mi lehet a probléma?
Köszi a segítséget. Krisztián.
csatlakoznék az előttem szólóhoz. kk alatt nem csak a tb, de semmi sem írja a külső sd-t, írásvédve van alapból, létezik rá app, sd fix a neve ;)
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető vibrocil

  • Hozzászólások: 3
  • PFC Fan
  • PDA: i9505
  • PDA ROM: i9505oxagnk4
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #197 Dátum: 2015, 03 09, 17:44:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
csatlakoznék az előttem szólóhoz. kk alatt nem csak a tb, de semmi sem írja a külső sd-t, írásvédve van alapból, létezik rá app, sd fix a neve ;)

Letöltöttem az sd fix app-ot és minden megoldódott. Hálás köszönet érte. Nem tudtam, hogy kitkat ilyen. Még egyszer köszönöm.

Nem elérhető bence.bence2

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1496
  • Nem: Férfi
  • GalaxyS kutató
  • Navigáció / Navigation: Navigon/Waze/Gmaps
  • PDA: S2,S5,S8+
  • PDA ROM: Stock 4.1.2,Alexandr pof9, stock 8.0
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #198 Dátum: 2015, 03 09, 22:39:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Letöltöttem az sd fix app-ot és minden megoldódott. Hálás köszönet érte. Nem tudtam, hogy kitkat ilyen. Még egyszer köszönöm.
:ok:
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető vektornfl

  • Hozzászólások: 17
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: one x
  • PDA ROM: 123
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #199 Dátum: 2015, 04 01, 12:00:56 »
Sziasztok!

Hiába olvasgattam utána a dolgoknak alapvető dolgokat nem értek még mindig, nem vagyok egy nagy szaki, ezért kérnék egy kis segítséget :oops:

Táblagépről van szó, amit sikeresen rootoltam és feltettem a titanium backup pro-t. A fő célom az lenne vele, hogy a játékokat (elsősorban a mentéseket) el tudjam menteni egy "külső tárhelyre" pl. micro sd, pendrive vagy dropboxra, majd később ha szükséges visszaállítsam. A tábla tárhelye ugye eléggé korlátozott és a jobb játékok gigás méretű helyet foglalnak. Tehát ha az egyiket átmenetileg megunom, de később azért játszanék még vele és nem szeretném elölről kezdeni, akkor lementeném, tábláról törölném és majd ha újra használnám akkor újra visszateszem. Ha jól tudom, ezzel a programmal ezt meg tudom tenni, csak a hogyant nem igazán látom át.

Odáig jutottam, hogy a "biztonsági mentés mappájának helye" pontban beállítottam a microsd kártyán titanium backup mentés mappát. Majd csináltam egy mentést (teljeset, minden programról), lett is a microsd kártya "titanium backup mentés mappában 368 elem (1 giga az összmérete, annak amit elvileg lementettem meg kb 10 giga a mérete). Aztán próba gyanánt titanium backupban kijelöltem egy játékot, először csak az adatok törlésére mentem, de az Android/obb mappában még mindig ott volt a 1,5 gigás mappája a játéknak. Utána titanium backupban rányomtam az eltávolítás gombra. A backup át is húzza egy vékony vonallal a játékot, de ismét maradt a játék mappa az obb mappában.

Tudnátok segíteni, hogy hol rontom el a dolgokat, vagy mit kéne tennem, hogy sikerüljön a mentés a fenti formában?  :)

Köszi!