2024, 03 28, 11:52:49

Szerző Téma: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél  (Megtekintve 136990 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető vic007

  • Hozzászólások: 388
  • Nem: Férfi
  • PDA: Note II / SGS II / Nexus 7
  • PDA ROM: XXDMB2 - 4.1.2 / XXMS1 - 4.1.2 / JDQ39
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #25 Dátum: 2012, 03 27, 20:26:38 »
Sziasztok,

tudtok segíteni? az "új" opera mobile esetén ha visszaállítom az adatokat TB-vel akkor az opera indítás után FC-ik. Ha törlöm az adatokat természetesen megy...

??

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #26 Dátum: 2012, 03 27, 20:35:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok,

tudtok segíteni? az "új" opera mobile esetén ha visszaállítom az adatokat TB-vel akkor az opera indítás után FC-ik. Ha törlöm az adatokat természetesen megy...

??

Szia!

Akkor ne állítsd vissza. Állítsd be az Opera Linket (ha egyáltalán volt neked előtte ilyen, ha nem akkor így jártál) és használd.

Nem elérhető prebuds

  • Hozzászólások: 316
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy Note 2
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #27 Dátum: 2012, 03 28, 00:27:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok,

tudtok segíteni? az "új" opera mobile esetén ha visszaállítom az adatokat TB-vel akkor az opera indítás után FC-ik. Ha törlöm az adatokat természetesen megy...

??

Nálam is ez a probléma, sajnos valamiért nem megy.

Nem elérhető kleingy

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2417
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: OnePlus 5, TabS 8.4
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #28 Dátum: 2012, 03 31, 21:04:18 »
Már megint szőke vagyok: TB mentésem volt szűrőkkel együtt. ROM-ot újraraktam, Tibi fel, azonban a szűrőknek híre-hamva. Ha a mindent visszaállítra mennék, akkor még a tavalyi teljes évet is feltenné... Valamit kifelejtettem volna a mentéseknél? :hmm:

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #29 Dátum: 2012, 03 31, 22:01:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Már megint szőke vagyok: TB mentésem volt szűrőkkel együtt. ROM-ot újraraktam, Tibi fel, azonban a szűrőknek híre-hamva. Ha a mindent visszaállítra mennék, akkor még a tavalyi teljes évet is feltenné... Valamit kifelejtettem volna a mentéseknél? :hmm:

nálam is előfordult régebben ilyen sajnos

esetleg a szűrőnél válaszd az előző romverziót is, és akkor nem lesz benne mind.... de mazsolázni kell, nincs mese...

Sent from You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető kleingy

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2417
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: OnePlus 5, TabS 8.4
Re: Re: Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #30 Dátum: 2012, 03 31, 22:13:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
nálam is előfordult régebben ilyen sajnos

esetleg a szűrőnél válaszd az előző romverziót is, és akkor nem lesz benne mind.... de mazsolázni kell, nincs mese...

Sent from You are not allowed to view links. Register or Login
.

Akkor ez random hiba lenne? Köszi Akkor nekilátok a szemzgetêsnek. :(

Küldve az én GT-I9000-emről Tapatalk használatával.

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: Re: Re: Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #31 Dátum: 2012, 04 01, 07:04:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
.

Akkor ez random hiba lenne? Köszi Akkor nekilátok a szemzgetêsnek. :(

Küldve az én GT-I9000-emről Tapatalk használatával.

csak bele kell futnod valami fosba ;)

éjjeli tweet:

RT @TitaniumBackup #TitaniumBackup 4.9.0 released, can load/save filters (Pro) + use in widgets/schedules, many bugfixes. See ChangeLog: You are not allowed to view links. Register or Login

sent from tapatalk beta 5
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető leeds11

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 212
  • Navigáció / Navigation: Samsung Galaxy s3 Sygic
  • PDA: Samsung Galaxy s3
  • PDA ROM: I9300XXDLID 4.1.1
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #32 Dátum: 2012, 04 26, 11:10:52 »
A TB mentésemet szinkronizálni szerettem volna a Dropboxra de akkor láttam, hogy a TB könyvtár 1,67 gigás. Kicsit sokkalom, szerintem túl sok esetleg felesleges dolgot tartalmaz. Elolvastam a kapcsolódó cikkeket, de csak nagyobb lett a bizonytalanságom :oops:. Azt látom, hogy érdemes a számomra lényeges programokat kiválogatni, de mit állítsak be ha csak azt akarom, hogy a számomra fontos programok adatait mentse folyamatosan (pl excel, jegyzet, játékmentések stb.), hiszen ha jól gondolom a marketes programokat felesleges, mert azt úgyis visszarakom a marketről. Előre is köszi a segítséget!

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #33 Dátum: 2012, 04 26, 12:29:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A TB mentésemet szinkronizálni szerettem volna a Dropboxra de akkor láttam, hogy a TB könyvtár 1,67 gigás. Kicsit sokkalom, szerintem túl sok esetleg felesleges dolgot tartalmaz. Elolvastam a kapcsolódó cikkeket, de csak nagyobb lett a bizonytalanságom :oops: . Azt látom, hogy érdemes a számomra lényeges programokat kiválogatni, de mit állítsak be ha csak azt akarom, hogy a számomra fontos programok adatait mentse folyamatosan (pl excel, jegyzet, játékmentések stb.), hiszen ha jól gondolom a marketes programokat felesleges, mert azt úgyis visszarakom a marketről. Előre is köszi a segítséget!
Javaslat:

1. csak user appokat ments, systemet ne
2. ha a playről újra telepítesz, a régi beállításaid, stb nem lesz meg, így nem fölösleges azokat a TB-vel menteni, pont erre jó: az alkalmazások beállításainak a mentésére.

Én amit tennék:

a szűrésben állítsd be a felhasználói alkalmazásokat
gyárts egy címkét
majd a címkéhez válogasd ki azokat, amelyek neked tényleg fontosak
aztán a schedules fülön állítsd be, hogy a címkézett alkalmazásaidat mentse.

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető leeds11

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 212
  • Navigáció / Navigation: Samsung Galaxy s3 Sygic
  • PDA: Samsung Galaxy s3
  • PDA ROM: I9300XXDLID 4.1.1
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #34 Dátum: 2012, 04 26, 15:26:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Javaslat:

1. csak user appokat ments, systemet ne
2. ha a playről újra telepítesz, a régi beállításaid, stb nem lesz meg, így nem fölösleges azokat a TB-vel menteni, pont erre jó: az alkalmazások beállításainak a mentésére.

Én amit tennék:

a szűrésben állítsd be a felhasználói alkalmazásokat
gyárts egy címkét
majd a címkéhez válogasd ki azokat, amelyek neked tényleg fontosak
aztán a schedules fülön állítsd be, hogy a címkézett alkalmazásaidat mentse.

Köszönöm!

Nem elérhető tbenedek92

  • Hozzászólások: 57
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 5
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #35 Dátum: 2012, 05 02, 22:33:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A TB mentésemet szinkronizálni szerettem volna a Dropboxra de akkor láttam, hogy a TB könyvtár 1,67 gigás. Kicsit sokkalom, szerintem túl sok esetleg felesleges dolgot tartalmaz. Elolvastam a kapcsolódó cikkeket, de csak nagyobb lett a bizonytalanságom :oops:. Azt látom, hogy érdemes a számomra lényeges programokat kiválogatni, de mit állítsak be ha csak azt akarom, hogy a számomra fontos programok adatait mentse folyamatosan (pl excel, jegyzet, játékmentések stb.), hiszen ha jól gondolom a marketes programokat felesleges, mert azt úgyis visszarakom a marketről. Előre is köszi a segítséget!

Én erre a célre a box.net-et ajánlom/használom. Alapból 5giga ingyen, de +45 giga ha bejelentkezel az Androidos kliensből. ;)

Nem elérhető mf01

  • Hozzászólások: 165
  • PDA: Nexus 7
  • PDA ROM: PAC
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #36 Dátum: 2012, 05 13, 16:29:16 »
A teljes mentések mennek, viszont nem vagyok biztos az egyes elemekben: jól értem, hogy az adott esetben a következőt kell menteni?
- ha csak a névjegyeket, akkor a [KAPCSOLATOK] Névjegytár?
- ha csak a naptárbejegyzéseket, akkor a [NAPTÁR] Naptártároló?
- ha csak az SMS-eket, MMS-eket, hálózati beállításokat, akkor az [SMS/MMS/APN] Telefonos/üzenet tárhely?
Ha a fentieket jól értem, akkor még ami hiányzik: a híváslista, ahhoz mit kell menteni?

Nem elérhető tanzen

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4682
  • Nem:De igen
    • azbeszt
  • Navigáció / Navigation: Gmaps
  • PDA: Huawei P8
  • PDA ROM: GRA-L09C150B196 , EMUI 3.1 , android 5.0.1
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #37 Dátum: 2012, 05 13, 17:14:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A teljes mentések mennek, viszont nem vagyok biztos az egyes elemekben: jól értem, hogy az adott esetben a következőt kell menteni?
- ha csak a névjegyeket, akkor a [KAPCSOLATOK] Névjegytár?
- ha csak a naptárbejegyzéseket, akkor a [NAPTÁR] Naptártároló?
- ha csak az SMS-eket, MMS-eket, hálózati beállításokat, akkor az [SMS/MMS/APN] Telefonos/üzenet tárhely?
Ha a fentieket jól értem, akkor még ami hiányzik: a híváslista, ahhoz mit kell menteni?
A névjegyeket tárold a google fiókodban,sms-ek és híváslista mentéséhez használd az sms backup+-t
You are not allowed to view links. Register or Login
A legjobb és legegyszerűbb megoldás.Naptárt nem igazán használok,jó a memóriám. ;)
Ericsson Gh337->Panasonic G450->Siemens S25->Siemens C35->Siemens C45->Siemens MT50->Alcatel OT715->SonyEricsson T630->Samsung Z400->Siemens CXT-65->Nokia 7710->Nokia N95-2->Nokia E51->Tops Touch A1->Samsung galaxy S->Galaxy S3->N9776->LG Gflex -> Huawei P8

Nem elérhető slevai

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2089
  • Nem: Férfi
  • PDA: ASUS Zenfone 4, 5, Apple iPad Air
Re: Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #38 Dátum: 2012, 05 13, 17:33:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A teljes mentések mennek, viszont nem vagyok biztos az egyes elemekben: jól értem, hogy az adott esetben a következőt kell menteni?
- ha csak a névjegyeket, akkor a [KAPCSOLATOK] Névjegytár?
- ha csak a naptárbejegyzéseket, akkor a [NAPTÁR] Naptártároló?
- ha csak az SMS-eket, MMS-eket, hálózati beállításokat, akkor az [SMS/MMS/APN] Telefonos/üzenet tárhely?
Ha a fentieket jól értem, akkor még ami hiányzik: a híváslista, ahhoz mit kell menteni?
Én az sms-ek és híváslista mentésére a Backup to Gmail programot használom, play-en megtalálod. Gmail-be menti a cuccot, full egyszerű program. A névjegyeket meg alapból a gmail-ben célszerű tárolni.

Szerk: ahogy nézem ugyan úgy működik mint amit a kolléga ajánlott az előbb, szóval tök mind1 melyiket választod. :)

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login    visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login                                                Sötétben a fehér tehenek is feketék!

Nem elérhető mf01

  • Hozzászólások: 165
  • PDA: Nexus 7
  • PDA ROM: PAC
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #39 Dátum: 2012, 05 13, 17:43:21 »
Slevai és Tanzen köszi a válaszokat, ezeket ismerem és használom is! Csak szeretném tudni, hogy ha már megvettem a TB-t, akkor hogyan tudja a kérdésben föltett mentéseket (mivel célom a legkevesebb plussz program használata)!

Nem elérhető mf01

  • Hozzászólások: 165
  • PDA: Nexus 7
  • PDA ROM: PAC
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #40 Dátum: 2012, 05 15, 09:09:50 »
Úgy látszik, ezt már soha nem fogom megtudni!

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #41 Dátum: 2012, 05 15, 09:25:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Úgy látszik, ezt már soha nem fogom megtudni!


nem erről van szó.


Mivel azok az adatok, amiket kérdezel a system appok beállításaiban vannak tárolva, ezért nem biztos, hogy simán visszaállíthatóak lesznek a későbbiekben, és senki nem vállalja fel azt, hogy válaszoljon neked, mivel nem használja...és nem akar senki olyan tanácsot adni, aminek folyományaként az összes kontaktod és naptárad adata potenciálisan elveszik...


ha van egy kis időd, teszteld le, és kiderül.



You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető mf01

  • Hozzászólások: 165
  • PDA: Nexus 7
  • PDA ROM: PAC
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #42 Dátum: 2012, 05 15, 20:13:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
.....
Mivel azok az adatok, amiket kérdezel a system appok beállításaiban vannak tárolva, ezért nem biztos, hogy simán visszaállíthatóak lesznek a későbbiekben, és senki nem vállalja fel azt, hogy válaszoljon neked, mivel nem használja...és nem akar senki olyan tanácsot adni, aminek folyományaként az összes kontaktod és naptárad adata potenciálisan elveszik...
Szomorú a dolog. Eddig olyan jól muzsikált a program, nem hittem volna, hogy pont egy ilyen kérdésben fog elvérezni. Annyit nem ér meg, hogy elveszítsem az adataimat, így inkább más programokkal mentem (csak jó lenne ezeket a programokat minimalizálni).

Nem elérhető drmotto

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 6348
  • Nem: Férfi
  • Márklár
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: LG G4 / Tab2 7.0 (2x)
  • PDA ROM: Stock V10e / Stock 4.1.2
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #43 Dátum: 2012, 05 15, 20:37:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szomorú a dolog. Eddig olyan jól muzsikált a program, nem hittem volna, hogy pont egy ilyen kérdésben fog elvérezni. Annyit nem ér meg, hogy elveszítsem az adataimat, így inkább más programokkal mentem (csak jó lenne ezeket a programokat minimalizálni).

Mentsd le valamivel, és utána kísérletezhetsz nyugodtan. :)
"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt."
"Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!"

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #44 Dátum: 2012, 05 15, 21:10:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szomorú a dolog. Eddig olyan jól muzsikált a program, nem hittem volna, hogy pont egy ilyen kérdésben fog elvérezni. Annyit nem ér meg, hogy elveszítsem az adataimat, így inkább más programokkal mentem (csak jó lenne ezeket a programokat minimalizálni).
félreértesz

a progi jó, és azok, amelyeket menteni kívánsz nem annyira szenzitívek, mint a system appok, ezért is zöldek és nem pirosak

egyedül annyi a bibi, hogy mi nem használjuk, mert a felhőben tárolunk, és én nem szeretek olyat tanácsolni, amit még sosem próbáltam

90%, hogy semmi gond nem lesz, de az a 10 is elég sok, ha a kontaktokról van szó

Tapatalked, swyped from cm9 nightly
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető prebuds

  • Hozzászólások: 316
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy Note 2
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #45 Dátum: 2012, 05 22, 10:55:34 »
Hogy lehet egyszerűen, csoportosan beállítani, hogy mely progik frissülhessenek automatikusan? Marketen elég bonyolult egyenként. Néhányat meg ki szeretnék szedni. Vki? köszi!

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #46 Dátum: 2012, 05 22, 12:34:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hogy lehet egyszerűen, csoportosan beállítani, hogy mely progik frissülhessenek automatikusan? Marketen elég bonyolult egyenként. Néhányat meg ki szeretnék szedni. Vki? köszi!
menü/market tools/market auto updates
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető prebuds

  • Hozzászólások: 316
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy Note 2
Re: Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #47 Dátum: 2012, 05 22, 14:57:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
menü/market tools/market auto updates

azt írja, hogy ehhez a művelethez market szükséges. Lehet, hogy a régi TB zavar be, mert azóta play lett?

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: Re: Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #48 Dátum: 2012, 05 22, 15:00:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
azt írja, hogy ehhez a művelethez market szükséges. Lehet, hogy a régi TB zavar be, mert azóta play lett?
az biztos, mert nekem simán megcsinálja...
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető zlatan

  • Hozzászólások: 3213
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: iPhone 7, iPad 2017
  • PDA ROM: Legújabb IOS :)
Re: Titanium Backup - minden, amit tudni szeretnél
« Reply #49 Dátum: 2012, 06 13, 15:10:07 »
Most lehet én vagyok a vak,de nagyon régen használtam a TB-t.
Hol lehet most beállítani,hogy miről csináljon mentést?
Tulajdonképpen a mentés menüt sem találom.
Hülyékkel nem érdemes vitatkozni. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal.