2024, 03 28, 12:28:43
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: GYIK frissítve: 2012.06.07  (Megtekintve 42119 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Pufi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 905
  • Nem: Férfi
    • Samsung Galaxy Ace Gy.I.K.
  • PDA: Apple iphone 11
  • PDA ROM: ios 15
  • Skype: kiss.pufi
GYIK frissítve: 2012.06.07
« Dátum: 2011, 11 19, 11:11:49 »

FONTOS!

A GT-S5830i típusú készülékhez nem az alábbi romok és megoldások valók!
Ha valakinek ilyen telefonja van, az elsősorban az You are not allowed to view links. Register or Login.
Fontos különbség továbbá, hogy a download mód 5830i készüléken hangerő le+ hangerő fel + power gomb megnyomásával jön elő.
Még egy adalék, csak hogy jól érezze magát, aki keresgél: az egyfájlos 5830i-re való romok nem igazán mennek az odinban (1.84 vagy 1.85 verziójú Odin kell hozzá), mindenképp négyfájlos romot keresgéljen, akinek odinozni támadt kedve/muszáj.
/marcedli

Root:
2.2.1:
You are not allowed to view links. Register or Login

2.3.3-2.3.7: You are not allowed to view links. Register or Login

Idézet
Mi is ez a rootolás?

Alapesetben a telefonunk operációs rendeszén korlátozott felhasználók vagyunk! (Gyengébbek kedvéért: Ahogy egy munkahelyi Windowsos gépen sem állítgathatunk akármit, ugyanúgy az Android sem garantál teljes hozzáférést.) A rootolás nem más, minthogy rendszergazdát (teljes jogú felhasználót) csinálunk magunkból.
Mikor kell a rootolás?
Nagyon fontos az, hogy nem kell feltétlenül rootolni a telefonunkat. Egy átlagos felhasználó tökéletesen megvan root jog nélkül. Ez nem egy olyan dolog, mint a jailbreak, egy Androidos telefont tökéletesen lehet használni mindenféle berhelés nélkül is. Ha mindenképpen rootolni szeretnéd a telefont, tudnod kell azt, hogy nem mindig lehet egy kattintással elintézni a rootolást és az unrootolást. Emiatt inkább kérdezz előtte, hogy vissza lehet-e csinálni egyszerűen.
Mit tudok megcsinálni root joggal?
módosíthatjuk a rendszerfájlokat
gyári programok lecserélése/törlése (naptár, ébresztőóra, stb…)
a teljes rendszer biztonsági mentése (programokkal, beállításokkal együtt)
boot képernyő lecserélése
témák telepítése
processzor órajelének módosítása
bizonyos programok root jogosultságot igényelnek a futáshoz (néhány feladatkezelő, automatikusan induló programok letiltása)...

Gyakran előforduló rövidítések: You are not allowed to view links. Register or Login

APN- termékkód- internet+MMS beállítások: You are not allowed to view links. Register or Login

Titkos kódok (felelősséget én sem vállalok): You are not allowed to view links. Register or Login

Recovery:
-Ments le minden fontos dolgot a telefonmemóriájából. Kapcsold ki a telefont.
HOME+bekapcsológomb együttes nyomvatartásávál bekapcsoljuk, megvárjuk, míg betölt a Clock Work Mod(CWM). Utána ki kell választani az "install from sdcard" vagy az "update.zip"-et. Utána kiválasztod értelemszerűen amit szeretnél feltelepíteni (pl:CWM 4.0.0.9; vagy az utóbbit) Ha készen vagy akkor system reboot.
CWM: 4.0.0.9: You are not allowed to view links. Register or Login

CMW 5.0.2.6: You are not allowed to view links. Register or Login
Hard reset:

-Beállítások/Védett adataim/Gyári beállítások visszaállítasa. Ne tegyél a kis négyzetbe pipát, mert törli a memóriakártyáról is az adatokat.
-Recoverybe factory/wipe data reset.

Alkalmazások telepítése SD kártyára:
- Alap feltétel: rootolt telefon
- Move2SD
- Feltelepíted a programot
- Elindítod
- External-t választod, majd apply.
- Előjön egy ablak, hogy engedélyezed-e neki Allow-ra kell nyomni.
- Majd utána yes, mert így fog beengedni az alkalmazás kezeléséhez.
- Majd a tetszőleges programot kiválasztod majd a tárhely alatt aktív lesz az "Áthelyezés SD kártyára" gomb.
- Rendszer alkalmazásokat nem lehet átteni, ill. ha olyan programot szeretnél átrakni, aminek van wigetje és használod is valamelyik oldalon az az áttétel után eltűnik. Így azokat amik a widgetért felelnek ne tedd át!

Wifi error:
*#*#232339#*#* ezzel lehet orvosolni. De 2.2.1-en visszatérő jelenség.

Android Market hiba:  Eddig egy hiba volt amivel szembesültem az nem más, mint a "unknown reason -18"-as hiva volt. Ilyenkor le kell mentened azokat a dolgokat az SDkártyáról amire szükséged van, majd le kell formáznod a pc-ben, s utána a telefonba is. Utána működni fog, eltűnik a hiba, visszamásolhatod a dolgaidat.

Titanium Backup:You are not allowed to view links. Register or Login

Hangok beállítása:
Az Sd card gyökerében ringtones mappát létrehozni, ide bemásolni az adott mp3-at, majd a hangbeállításoknál ki tudod választani a listából.
Saját File, Media -> Audio-> Notification sms hanghoz
media/audio/alarms, -ébresztés
media/audio/notifications,- értesítések
media/audio/ringtones, - csengőhangok

Telefon szinkronizálása:
Több módon is el leher érni a telefon belső memóriáját.
-Rádugod az adatkábelre. Majd az értesítési sávot lehúzod, és csatlakoztatod a külső meghajtót(bővítőkártyát)
-Kies
-Samsung Driver (32bit XP): You are not allowed to view links. Register or Login
-Samsung Driver (Vista/Win7):You are not allowed to view links. Register or Login

Romfrissítés:
Hivatalos és szolgáltató romokat itt érsz el: You are not allowed to view links. Register or Login
Android 2.3.4-re frissítés: You are not allowed to view links. Register or Login   
Android 2.2.1-es rom visszatétele, 2.3.3-ra frissítés:You are not allowed to view links. Register or Login

Ha mindent betartasz és követed a leírást, nem lehet hiba. Ellenkező esetben, amennyiben azt tapasztalnád, hogy frissítés után nem indul a telefon azaz "Samsung" felirat villog és nem lép be. Abban az esetben több választásod is van:
1. Kiveszed az akkumlátort, visszateszed és előről kezded az adott rom frissítését.
2. Home+bekapcsológombbal előhívod a cmw-t és frissíted a nagyobb verziószámúra. Majd ott elindítasz egy factory reset és egy wipe/data resetet.

De ha rám hallgatsz, én ilyenkor mindig azt csináltam, mint minden romfrissítéskor ha esetleg nem felfelé (2.3.3-2.3.4-re frissítettem), hanem pl: 2.3.7-ről vissza 2.3.6-ra frissítettem. Hivatalos 2.2.1-es rommal kezdtem és haladtam felfelé. A 2.3.4-es, és 2.3.5-ös vodafone-os romot ki lehet hagyni. De ha valami gixer is volt mindenképp a hivatalos 2.2.1-es rommal kezd újra!

1 fájlos rom felrakása:

1. Ez egy .tar kiterjesztésű fájl lesz. Azt már ne tömörítsd ki!
2. Odinba betallózod neki a cooper.ops fájt.
3. Beteszel egy pipát a "One Package"-be (bal odalon az Option alatt találod)
4. Jobb oldalon alul aktív lesz a "One Package"feliratu gomb, ez alatt betallózod neki a .tar kiterjesztésű mappát.

5. Ezután jön a készüléken a 3gombos Download mód. Kikapcsoljuk a készüléket. Majd visszakapcsoláskor nyomva tartjuk a hangerő le + home gombot + bekapcsoló gombot, ameddig meg nem jelenik a "downloading" a képernyő közepén.
Csatlakoztatjuk a készüléket az adatkábellel a pchez.
Ha felismerte a gép, a készüléket, akkor nyomj a start gombra. ( sárgán jelzi a készüléket a kisebb rublikában a program.)

Ha betöltött a készülék, még ne húzd le!

Várd meg, míg a "PASS" felirat megjelenik, ezután nyomj egy resetet az odin programban, majd válaszd le a készüléket.
Ha a konfigon túl vagy, nem árt egy restart a telefonodnak :)

-Ha készen vagy, a telefonban kötelező, frissítés után a gyári beállítások visszaállítását elvégezni, majd újraindítani!
-System reboot : Bekapcsolást követően a home+bekapcsoló gombot nyomva tartjuk,amíg elő nem jön a system recovery. Majd a system reboot-ot indítjuk a home gombbal)

Egyfájlos gyári ROM csomag szétszedése 4 részre - Haladóknak: You are not allowed to view links. Register or Login

Főzött rom telepítés:

Először is, minden főzött romnak (pl Cyanogenmod7-9, Stock s még sorolhatnám...), van egy olyan rom amit ajánlanak hozzá. Ezt illik is beszerezni.
Amint a romot telepítetted,
utána letöltöd azt a csomagolt fájlt amit kinéztél magadnak (.zip a kiterjesztése) ezt a memóriakártyára kell másolni. De ne tömörítsd ki!
Ha készen vagy az alap rom telepítésével. Kapcsold ki a telefonod, és indítsd a Recovery-t.  S telepítsd az 5.0.2.6-os recovery-t. (Fentebb le van írva, hogyan tudod ezt megtenni) Indítsd újra a telefont.
Indítsd újra a recovery-t. Majd ugyanazzal a módszerrel kell installálnod a tetszőleges kiegészítést (cyanogenmod7-9; Stockv5-v6...).
Picivel több ideig fog ott villogni a "Samsung" felirat a legelején, egyes esetekben lehet 10perc is. Ezért is kell mindig 100%-os neki állni a rom frissítésnek.
Ha ezzel is készen vagy akkor lehetőség szerint telepíthetsz még fel pár kiegészítőt.
Pl: Laggfree-t; Turboboost programokat. Ezeket beszerezheted xda-n. A telepítés aszerint kell végrehajtani ahogy az előbbiekben le van írva.

Főzött romról visszatérés gyári romra:
Kikapcsolod a telefonod, 2gombos módszer szerint elindítod a Recovery-t. Majd ott csinálsz egy wipe data/ Factory resetet, és egy wipe cache partition- törlést. Ha végzett, system reboot now.
Ha betöltött kikapcsolod a telefont.
Majd romot frissítesz, a gyári független 2.2.1-el kezd.

CF-Root: You are not allowed to view links. Register or Login
Ugyanúgy recoveryből kelltelepíteni ezt is. Egyes romoknál alapkövetelmény.
Itt mindent megtalálsz!: You are not allowed to view links. Register or Login
Ha mégsem, kérlek az oda tartozó topicba tedd fel a kérdésed. Ezzel megkönnyíted a többi segítségre szoruló ember dolgát is. Előre köszönöm.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető tendetiti

  • Hozzászólások: 266
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 5T
  • PDA ROM: Oxygen 5.0.4
Re: Re: GYIK
« Reply #1 Dátum: 2011, 11 19, 17:50:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Gondoltam készítek egy olyan weboldalt, ami a GYakran Ismételt Kérdéseket dolgozza fel.
Ötleteket - címszavakat várok, mert nekem vannak elképzeléseim. De ami nekem egyértelmű az másnak nem biztos, hogy az lesz. Szal legyetek szívesek segítsetek.  ;)
Pl. Beraknám az apn beállításokat. Meg billentyűkombinációkat. (pl. wifi restart stb...)
szerk.
Bocs most látom az apn-nek már van.
Sent from my GT-S5830 using Tapatalk
Benefon Delta, Nokia 2110, Nokia 8110, Nokia 3110, Nokia 6150, Nokia 3210, Nokia 6680, Samsung V200, Samsung Omnia i900, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, OnePlus X, Oneplus 5T.

Nem elérhető Pinting

  • Hozzászólások: 92
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: Cyanogen
  • Skype: tornyi.denes
Re: Re: GYIK
« Reply #2 Dátum: 2011, 11 24, 22:49:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Pl. Beraknám az apn beállításokat. Meg billentyűkombinációkat. (pl. wifi restart stb...)
szerk.
Bocs most látom az apn-nek már van.
Sent from my GT-S5830 using Tapatalk
Szerintem jobb lenne ide áthelyezni ezeket a helpeket.

Nem elérhető d0ky

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 272
  • Nem: Férfi
    • Honda CBF Egyesület
  • Navigáció / Navigation: Waze Community GPS
  • PDA: SGS7 Edge
  • PDA ROM: G935FXXU1APD1
  • Skype: M$?
Re: GYIK
« Reply #3 Dátum: 2011, 12 15, 00:39:39 »
Függetlenítés belefér?
Már csak azért is, mert ACE-ből nagyon könnyű papírnehezéket gyártani, ezért én is sokat olvastam mielőtt nekiláttam.
Itt van sok póruljárt ember (okulásként):
You are not allowed to view links. Register or Login

A működő megoldás pedig itt:
You are not allowed to view links. Register or Login
további kiegészítések
You are not allowed to view links. Register or Login

Én már 2x használtam a "bml5" módszert. Működik!
Doky...
<SGS7Edge,SGS4,SGSII,SGS,SGAD,SGYx2>
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető peus

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: gt-s5830
  • PDA ROM: s5830bukb2
  • Skype: LADAGYILKOS
Re: GYIK
« Reply #4 Dátum: 2011, 12 15, 09:58:07 »
szia mindenki..
Nem tudom hol tegyem fel a kérdésem mert nem találok rá jó topicot ezért itt teszem fel.
Kb 2 hónapja van sga telóm de nem tudom mi az a root. Mit csinál a teló ha root-olva van és mit nem?
Miért jó ha root-olva van és miért nem?
mire jó a superuser gomb?
Amint látjátok kezdő androidos vagyok ezért csak szájbarágósan tessék.... :)
A válaszokat előre is köszöntem!

Nem elérhető Pufi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 905
  • Nem: Férfi
    • Samsung Galaxy Ace Gy.I.K.
  • PDA: Apple iphone 11
  • PDA ROM: ios 15
  • Skype: kiss.pufi
Re: GYIK
« Reply #5 Dátum: 2011, 12 15, 16:01:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
szia mindenki..
Nem tudom hol tegyem fel a kérdésem mert nem találok rá jó topicot ezért itt teszem fel.
Kb 2 hónapja van sga telóm de nem tudom mi az a root. Mit csinál a teló ha root-olva van és mit nem?
Miért jó ha root-olva van és miért nem?
mire jó a superuser gomb?
Amint látjátok kezdő androidos vagyok ezért csak szájbarágósan tessék.... :)
A válaszokat előre is köszöntem!

"Android rootolás

Mi is ez a rootolás? Alapesetben a telefonunk Android operációs rendszerén korlátozott felhasználók vagyunk! A rootolás nem más, minthogy rendszergazda jogokkal rendelkező felhasználót csinálunk magunkból.

Mikor kell a rootolás?
Nagyon fontos az, hogy nem kell feltétlenül rootolni a telefonunkat. Egy átlagos felhasználó tökéletesen megvan root jog nélkül. Ha mindenképpen rootolni szeretnéd a telefont, tudnod kell azt, hogy nem mindig lehet egy kattintással elintézni a rootolást és az unrootolást. Emiatt inkább kérdezz előtte, hogy vissza lehet-e csinálni egyszerűen.

Elveszik-e a garancia a rootolással?
Nem! A garancia a hardverre vonatkozik, nem pedig az oprendszerre. Az Android ráadásul nyílt forráskódú oprendszer, tehát mindenki – kellő képzettséggel – a saját igényei és kedve szerint módosíthatja. "

és

"Mit tudok megcsinálni root joggal?

  - módosíthatjuk a rendszerfájlokat
  - gyári programok lecserélése/törlése (naptár, ébresztőóra, stb…)
  - a teljes rendszer biztonsági mentése (programokkal, beállításokkal együtt)
  - boot képernyő lecserélése
  -  témák telepítése
  -  processzor órajelének módosítása
  - bizonyos programok root jogosultságot igényelnek a futáshoz (néhány feladatkezelő, automatikusan induló programok letiltása)
"
Itt mindent megtalálsz!: You are not allowed to view links. Register or Login
Ha mégsem, kérlek az oda tartozó topicba tedd fel a kérdésed. Ezzel megkönnyíted a többi segítségre szoruló ember dolgát is. Előre köszönöm.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Uzzka

  • Hozzászólások: 103
  • Nem: Férfi
  • nagyon kezdő
  • PDA: SM-N950F
  • PDA ROM: N950FXXU3CRB9
Re: GYIK
« Reply #6 Dátum: 2011, 12 27, 14:19:16 »
Sziasztok!
Ezt, hogy kell feltenni? : 2.Feltelepíted a ClockWorkMod 4.0.0.9

Nem elérhető Pufi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 905
  • Nem: Férfi
    • Samsung Galaxy Ace Gy.I.K.
  • PDA: Apple iphone 11
  • PDA ROM: ios 15
  • Skype: kiss.pufi
Re: Re: GYIK
« Reply #7 Dátum: 2011, 12 27, 16:26:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Ezt, hogy kell feltenni? : 2.Feltelepíted a ClockWorkMod 4.0.0.9
Recoverybe. Home+bekapcsolo gomb amig elo nem jon. Utana install vagy update.zip from sd card.. Ott kivalasztod az elotte mar oda masolt CWM4.0.0.9-et. Majd telepited. Ennyi az egesz. Ha kesz system reboot. De elotte a biztonsag kedveert ment se minden fontos dolgot a telefonrol. Jobb a bekesseg. :)
Sent from my GT-S5830 using Tapatalk
Itt mindent megtalálsz!: You are not allowed to view links. Register or Login
Ha mégsem, kérlek az oda tartozó topicba tedd fel a kérdésed. Ezzel megkönnyíted a többi segítségre szoruló ember dolgát is. Előre köszönöm.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Pufi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 905
  • Nem: Férfi
    • Samsung Galaxy Ace Gy.I.K.
  • PDA: Apple iphone 11
  • PDA ROM: ios 15
  • Skype: kiss.pufi
Re: GYIK
« Reply #8 Dátum: 2012, 01 21, 02:12:48 »
You are not allowed to view links. Register or LoginEddig Így néz ki a gyik :) Kezdetleges, de lassan alakul!
Itt mindent megtalálsz!: You are not allowed to view links. Register or Login
Ha mégsem, kérlek az oda tartozó topicba tedd fel a kérdésed. Ezzel megkönnyíted a többi segítségre szoruló ember dolgát is. Előre köszönöm.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető dobolson

  • Hozzászólások: 136
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Advance
  • PDA ROM: XXLE1
Re: GYIK
« Reply #9 Dátum: 2012, 01 23, 08:24:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or LoginEddig Így néz ki a gyik :) Kezdetleges, de lassan alakul!

Nagyon hasznos infók, frankó lesz!:)

Nem elérhető ssas

  • Hozzászólások: 394
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S4 Mini
  • PDA ROM: I9195XXUCNE6
Re: GYIK
« Reply #10 Dátum: 2012, 01 23, 10:30:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nagyon hasznos infók, frankó lesz!:)

Fekete alapon kék szöveg nem a legjobb szerintem olvasási szempontból.

Nem elérhető dobolson

  • Hozzászólások: 136
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Advance
  • PDA ROM: XXLE1
Re: GYIK
« Reply #11 Dátum: 2012, 01 23, 10:51:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Fekete alapon kék szöveg nem a legjobb szerintem olvasási szempontból.

Ja, talán, de én tartalmilag értettem, hogy jó.:)

Nem elérhető Pufi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 905
  • Nem: Férfi
    • Samsung Galaxy Ace Gy.I.K.
  • PDA: Apple iphone 11
  • PDA ROM: ios 15
  • Skype: kiss.pufi
Re: GYIK
« Reply #12 Dátum: 2012, 01 23, 15:52:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Fekete alapon kék szöveg nem a legjobb szerintem olvasási szempontból.

egyelőre még csak ilyen :D Folyamatosan tudom csinálni, sajnos nincs annyi időm egyszerre, végleges verzió legyen belőle, csak jó lesz a lényeg fenn lesz, és olvasható formában :)
Itt mindent megtalálsz!: You are not allowed to view links. Register or Login
Ha mégsem, kérlek az oda tartozó topicba tedd fel a kérdésed. Ezzel megkönnyíted a többi segítségre szoruló ember dolgát is. Előre köszönöm.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető d0ky

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 272
  • Nem: Férfi
    • Honda CBF Egyesület
  • Navigáció / Navigation: Waze Community GPS
  • PDA: SGS7 Edge
  • PDA ROM: G935FXXU1APD1
  • Skype: M$?
Re: Re: GYIK
« Reply #13 Dátum: 2012, 01 23, 21:54:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or LoginEddig Így néz ki a gyik :) Kezdetleges, de lassan alakul!
Tartalmilag még nem volt időm átnézni, viszont mobil böngészőből nehezen olvasható, mert nem tördelődik újra az oldal, és sokat kell görgetni.

Küldve Tapatalk használatával.
Doky...
<SGS7Edge,SGS4,SGSII,SGS,SGAD,SGYx2>
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető megasanyi

  • Hozzászólások: 276
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO
  • PDA: Galaxy S , S2, S3
  • PDA ROM: c-rom
  • Skype: megasanyi
Re: GYIK frissítve: 2012.06.07
« Reply #14 Dátum: 2012, 06 14, 16:57:17 »
sziasztok
offolnék ha nem haragudtok meg!
függetleniteni szeretném a barátom ace okosát és ha lennétek kedvesek segiteni,h melyik megoldás a legjobb ,leg egyszerűbb !
nagyon köszi előre is a helpet!

Nem elérhető moleculez

  • Hozzászólások: 1
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy Ace
  • PDA ROM: 2.3.6
Papirnehezek
« Reply #15 Dátum: 2012, 08 09, 15:51:11 »
Sziasztok, sikerult kajakra kinyirni az ACe-t, annyira h recovery sincs. :taps:
Melyik topik lenne az dealis, vagy ersetleg ha valaki tud legyen kedves segiteni, surgos.
respect

Nem elérhető szabox

  • Hozzászólások: 267
  • PDA: Galaxy S2
Re: Papirnehezek
« Reply #16 Dátum: 2012, 08 09, 16:47:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok, sikerult kajakra kinyirni az ACe-t, annyira h recovery sincs. :taps:
Melyik topik lenne az dealis, vagy ersetleg ha valaki tud legyen kedves segiteni, surgos.
respect

Szerviz talán? :P

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: GYIK frissítve: 2012.06.07
« Reply #17 Dátum: 2012, 08 14, 09:16:13 »
a GYIK elejébe beraktam egy-két információt az ACE2 (vagy micsoda, szóval 5830i) tulajok részére, hogy nehogy baj legyen.
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Pufi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 905
  • Nem: Férfi
    • Samsung Galaxy Ace Gy.I.K.
  • PDA: Apple iphone 11
  • PDA ROM: ios 15
  • Skype: kiss.pufi
Re: GYIK frissítve: 2012.06.07
« Reply #18 Dátum: 2012, 08 14, 23:03:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
a GYIK elejébe beraktam egy-két információt az ACE2 (vagy micsoda, szóval 5830i) tulajok részére, hogy nehogy baj legyen.

Üdvözöllek!

Köszönöm szépen, de azért értesíthettél volna. Mivel ez egy kimondott Samsung Galaxy Ace S5830-as fórum. Lehetne nyitni egy S5380i-t is, és akkor még talán ennyi keveredés sem lenne, mint amennyi így lesz.

szerk: "ACE 2 vagy micsoda, szóval s5830i".
Ne vedd sértésnek. De ebben nagyon nem vagy benne. Mivel teljesen különbözők azok a modellek is.

Van:

- Samsung Galaxy Ace S5830 : Ebben 800MHz-es processzor van.
- Samsung Galaxy Ace S5830 i : Ebben 832Mhz-es processzor van.
- Samsung Galaxy Ace 2 : Ebben 800 MHz dual-core azaz 2 magos processzor van.

Kérlek ezek tudatában javítsd ki az első hozzászólásban azokat, amiket leírtál. Előre is köszönöm. Pufi
Itt mindent megtalálsz!: You are not allowed to view links. Register or Login
Ha mégsem, kérlek az oda tartozó topicba tedd fel a kérdésed. Ezzel megkönnyíted a többi segítségre szoruló ember dolgát is. Előre köszönöm.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: GYIK frissítve: 2012.06.07
« Reply #19 Dátum: 2012, 08 15, 07:27:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdvözöllek!

Köszönöm szépen, de azért értesíthettél volna. Mivel ez egy kimondott Samsung Galaxy Ace S5830-as fórum. Lehetne nyitni egy S5380i-t is, és akkor még talán ennyi keveredés sem lenne, mint amennyi így lesz.

szerk: "ACE 2 vagy micsoda, szóval s5830i".
Ne vedd sértésnek. De ebben nagyon nem vagy benne. Mivel teljesen különbözők azok a modellek is.

Van:

- Samsung Galaxy Ace S5830 : Ebben 800MHz-es processzor van.
- Samsung Galaxy Ace S5830 i : Ebben 832Mhz-es processzor van.
- Samsung Galaxy Ace 2 : Ebben 800 MHz dual-core azaz 2 magos processzor van.

Kérlek ezek tudatában javítsd ki az első hozzászólásban azokat, amiket leírtál. Előre is köszönöm. Pufi
jogos, ne haragudj.


Nem tudom, hogy van-e értelme külön fórumnak, nyilván a keveredés elkerülése végett lenne értelme, de 5830i-re nincsenek kernelek, custom romok, szerintem nem is nagyon várható, és valszeg a vásárlók többsége sem az a romolós fajta, szóval egy külön fórumot nem nagyon töltenének meg. Viszont itt a FAQ-ban talán kaphatnak egy kis szeletet.


Tudom, hogy az 5830i nem az ACE2, hidd el otthon vagyok ennyire a témában, csak azért írtam így be, mert maguk az 5830i tulajok jó része azt hiszi, hogy ez az Ace2, és ha kulcsszóra keres, akkor idetaláljon. Tekintve, hogy te igen alaposan kioktattál, és precízen leírtad, hogy mi a különbség aaz Ace verziók között, szerintem jobb, ha az így marad, ahogy van. Az 1. hsz-ben nincs ilyen beírva, szóval szvsz nem kell ott javítani.

De ha ragaszkodsz hozzá, akkor lesz külön fórum az 5830i-nek.


Többet nem követek el ilyen merényletet ellened, további szép napot!
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Pufi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 905
  • Nem: Férfi
    • Samsung Galaxy Ace Gy.I.K.
  • PDA: Apple iphone 11
  • PDA ROM: ios 15
  • Skype: kiss.pufi
Re: GYIK frissítve: 2012.06.07
« Reply #20 Dátum: 2012, 08 15, 09:05:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
jogos, ne haragudj.


Nem tudom, hogy van-e értelme külön fórumnak, nyilván a keveredés elkerülése végett lenne értelme, de 5830i-re nincsenek kernelek, custom romok, szerintem nem is nagyon várható, és valszeg a vásárlók többsége sem az a romolós fajta, szóval egy külön fórumot nem nagyon töltenének meg. Viszont itt a FAQ-ban talán kaphatnak egy kis szeletet.


Tudom, hogy az 5830i nem az ACE2, hidd el otthon vagyok ennyire a témában, csak azért írtam így be, mert maguk az 5830i tulajok jó része azt hiszi, hogy ez az Ace2, és ha kulcsszóra keres, akkor idetaláljon. Tekintve, hogy te igen alaposan kioktattál, és precízen leírtad, hogy mi a különbség aaz Ace verziók között, szerintem jobb, ha az így marad, ahogy van. Az 1. hsz-ben nincs ilyen beírva, szóval szvsz nem kell ott javítani.

De ha ragaszkodsz hozzá, akkor lesz külön fórum az 5830i-nek.


Többet nem követek el ilyen merényletet ellened, további szép napot!

Ne haragudj, nem kioktatni akartalak :) Csak ez a mondatod, hogy ez az "ace 2 vagy micsoda, szóval s5830i" nálam ez vágta ki a biztosítékot. :) Szóval bocsánat. Nem szükséges másik topic, csak néha így is van keveredés :)
További szép napot Neked is!
Itt mindent megtalálsz!: You are not allowed to view links. Register or Login
Ha mégsem, kérlek az oda tartozó topicba tedd fel a kérdésed. Ezzel megkönnyíted a többi segítségre szoruló ember dolgát is. Előre köszönöm.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: GYIK frissítve: 2012.06.07
« Reply #21 Dátum: 2012, 08 15, 09:36:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem szükséges másik topic, csak néha így is van keveredés :)



Gondolom, nálam is kivágta volna ;)


Most legalább a GYIK elején egyértelmű, hogy nem az i-ről van szó itt, szóval máshol keresgéljenek.
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Lenny

  • Hozzászólások: 1049
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: Gyári stock
Re: GYIK frissítve: 2012.06.07
« Reply #22 Dátum: 2012, 08 16, 06:51:35 »
s Odin jó hozzá? 1.85?

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
Re: GYIK frissítve: 2012.06.07
« Reply #23 Dátum: 2012, 08 16, 07:42:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
s Odin jó hozzá? 1.85?


ha nem idézel, vagy pontosítasz, sosem tudjuk meg, melyik telefonhoz kérsz segítséget... az SGS2-höz, ami a profilodban van, jó.
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Lenny

  • Hozzászólások: 1049
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: Gyári stock
Re: GYIK frissítve: 2012.06.07
« Reply #24 Dátum: 2012, 08 16, 08:02:27 »
Sorry... :)

Szóval a Galaxy Ace-hez. Gyári telenoros ROM-ot tennék fel kolléganőnek (Bár lehet 2.3.7-es gyári ROM-ot teszek fel)