2024, 04 23, 10:10:55
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: Galaxy Note - Általános beszélgetés  (Megtekintve 345747 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Tovi

  • Hozzászólások: 329
  • Nem: Férfi
  • Ser
  • Navigáció / Navigation: TomTom 940 / Garmin Oregon / Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy Note / Motorola XOOM
  • PDA ROM: Team Rocket ROM [open beta ICS v4.0.3] v1.5
  • Skype: tovi-fanny
Re: Galaxy Note - Általános beszélgetés
« Reply #75 Dátum: 2011, 11 09, 14:45:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Aki tud, köszönöm, ha segít:

Az USB Host képesség alkalmas arra, hogy nyomtassunk a vasról?
(vagy "csak" egér és billentyűzet ill. pendrive fogadását teszi lehetővé?)

Kerdesedre pontosan nem tudom a valaszt, de egy alternativ megoldassal siman tudsz printelni, a XOOM-on teljesen jol mukodik:

Az otthoni PC-n lévő printereket (legyen az fizikai vagy pl OneNote stb) meg lehet osztani a Google felhőben (Chrome böngésző beállítások, utána nem kell hogy fusson a Chrome)

utána a Marketről kell pl a Printer Share You are not allowed to view links. Register or Login amivel el lehet érni akár a közelbenlévő wifis printereket is, de ami a lényeg a googlefelhőben tároltakat is.

Nem elérhető k5.20

  • Hozzászólások: 1249
Re: Galaxy Note - Általános beszélgetés
« Reply #76 Dátum: 2011, 11 09, 15:52:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kerdesedre pontosan nem tudom a valaszt, de egy alternativ megoldassal siman tudsz printelni, a XOOM-on teljesen jol mukodik:

Az otthoni PC-n lévő printereket (legyen az fizikai vagy pl OneNote stb) meg lehet osztani a Google felhőben (Chrome böngésző beállítások, utána nem kell hogy fusson a Chrome)

utána a Marketről kell pl a Printer Share You are not allowed to view links. Register or Login amivel el lehet érni akár a közelbenlévő wifis printereket is, de ami a lényeg a googlefelhőben tároltakat is.

Köszi, kipróbáltam és működik.
LG V10 (H960A) 32 GB - 4GB RAM

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Galaxy Note - Általános beszélgetés
« Reply #77 Dátum: 2011, 11 09, 19:11:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Aki tud, köszönöm, ha segít:

Az USB Host képesség alkalmas arra, hogy nyomtassunk a vasról?
(vagy "csak" egér és billentyűzet ill. pendrive fogadását teszi lehetővé?)

Az usb-s nyomtatáshoz driver is kellene. Jelenleg a marketben csak hálózaton keresztüli megoldásokat láttam vagy google chrome cloud-on keresztül.

Nem elérhető whpgab

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 778
  • Nem: Férfi
    • Macro Nature
  • Navigáció / Navigation: Samsung Galaxy Note 4 N910F
  • PDA: Samsung Galaxy Note 4 N910F
  • PDA ROM: XXS1DPE6 (6.0.1)
Re: Galaxy Note - Általános beszélgetés
« Reply #78 Dátum: 2011, 11 09, 21:58:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Aki tud, köszönöm, ha segít:

Az USB Host képesség alkalmas arra, hogy nyomtassunk a vasról?
(vagy "csak" egér és billentyűzet ill. pendrive fogadását teszi lehetővé?)

Nem, szerintem nem alkalmas. Nyomtatni lehet a vassal, de csak wifi-s Samsung nyomtatóra.
De most hogy írod, nekem eszembe sem jutott, hogy rádugjam egy nyomtatóra, pedig nekem Samsung van....
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Szkita

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2937
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic & Google
  • PDA: NOTE 10+
Re: Galaxy Note - Általános beszélgetés
« Reply #79 Dátum: 2011, 11 09, 22:05:55 »
Nagyon jó a teszt a hírek között! Gratula! :ok:
Sajnos azt kell mondjam, hogy attól, hogy ilyen jó és tárgyilagos, le is hűtött! :hmm:
Ez a hardver a kijelzőtől eltekintve, az SGSII-esé! Azt meg itt szorongatom már a kezemben és meg vagyok vele elégedve! Ha akarnám ennek is húzhatnám a prociját, de nem akarom!
Szóval nekem kell egy ekkora kijelző, de majd visszatérek a dologra, ha tesznek alá egy SGSII-nél is jobb és erősebb gépházat is! Ez így nem ér nekem 50 ronggyal többet! :(

Nem elérhető wolfpapa

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2500
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic/iGO
  • PDA: iPhone 7/Xiaomi Mi 1A/ZTE Nubia Z17S/iPad Pro/Air 2
  • PDA ROM: az aktualis
Re: Galaxy Note - Általános beszélgetés
« Reply #80 Dátum: 2011, 11 09, 22:36:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nagyon jó a teszt a hírek között! Gratula! :ok:
Sajnos azt kell mondjam, hogy attól, hogy ilyen jó és tárgyilagos, le is hűtött! :hmm:
Ez a hardver a kijelzőtől eltekintve, az SGSII-esé! Azt meg itt szorongatom már a kezemben és meg vagyok vele elégedve! Ha akarnám ennek is húzhatnám a prociját, de nem akarom!
Szóval nekem kell egy ekkora kijelző, de majd visszatérek a dologra, ha tesznek alá egy SGSII-nél is jobb és erősebb gépházat is! Ez így nem ér nekem 50 ronggyal többet! :(
Engem ez a cikk győzött meg már az elején:
"Mindezt azonban egy olyan méretben tették meg, amit nem tudunk értelmezni, egyszerűen nem látjuk azt, hogy kinek lenne szüksége Galaxy Note-ra, mely okostelefonnak egyértelműen nagy, táblagépnek pedig túlságosan kicsi, egy Galaxy S II vagy netán egy iPhone 4(S) birtokában alig nyújt pluszt az, hogy egy kicsit nagyobb kijelzővel dolgozhatunk. Annyi pluszt legalábbis nem nyújt, mint egy 10 hüvelyk körüli táblagép, viszont 170 000 forintot kiadni egy harmadik eszközért viszonylag kevesen tudnak, és aki tud is, annak sem valószínű, hogy érdemes. Egy jegyzettömbért ez leírhatatlanul sok pénz lenne még akkor is, ha a Galaxy Note használható lenne jegyzettömbként, de nem használható, mert az S Pen nevén röhögünk, a készülék fenekéből nem bírjuk kihúzni, ha pedig rajzolunk vele, máshol érzékel, mint a hegye. A cucc összességében ettől függetlenül egy piece of art, kiválóan meg van csinálva. Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login   You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető miky

  • Hozzászólások: 757
  • PDA: LG V20
Re: Galaxy Note - Általános beszélgetés
« Reply #81 Dátum: 2011, 11 09, 23:05:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Engem ez a cikk győzött meg már az elején:
"Mindezt azonban egy olyan méretben tették meg, amit nem tudunk értelmezni, egyszerűen nem látjuk azt, hogy kinek lenne szüksége Galaxy Note-ra, mely okostelefonnak egyértelműen nagy, táblagépnek pedig túlságosan kicsi, egy Galaxy S II vagy netán egy iPhone 4(S) birtokában alig nyújt pluszt az, hogy egy kicsit nagyobb kijelzővel dolgozhatunk. Annyi pluszt legalábbis nem nyújt, mint egy 10 hüvelyk körüli táblagép, viszont 170 000 forintot kiadni egy harmadik eszközért viszonylag kevesen tudnak, és aki tud is, annak sem valószínű, hogy érdemes. ....
Azért meg lehet ezt máshogy is közelíteni.
Az S2 kijelzőjénél is sokkal nagyobbal operál, nemhogy az iphoné-hoz képest.
Harmadik készüléknek senki nem venne ilyet,
de én pl. lehet lecserélem az S2-t és a tab 7.0-át erre, hogy kevesebb legyen a kütyü.
Azért az 5,3"-on már el lehet lenni... :D
Az meg hogy a cerkát nem lehet kihúzni az kamu!
Már kettőt is nyomkodtam különböző telenor üzletekben,
és mindkettőből igen könnyen kicsúszott a cerka.  :ok:

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Re: Galaxy Note - Általános beszélgetés
« Reply #82 Dátum: 2011, 11 09, 23:13:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Engem ez a cikk győzött meg már az elején:
...

Engem meg az, amit a saját szememmel láttam. Ahogy már írtam, a Note és az S2 egymás mellett ugyanazzal a weboldallal nagyítás nélkül teljesen mást mutat. A Note-on simán el tudtam olvasni a szöveget, az S2-n egyáltalán nem. Persze a Note jelenleg drága, mint minden új készülék, na meg azért lényegesen nagyobb, de szerintem még belefér a napi használatba, a szememmel meg jobban tetszik. :)

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Re: Galaxy Note - Általános beszélgetés
« Reply #83 Dátum: 2011, 11 09, 23:14:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azért meg lehet ezt máshogy is közelíteni.
Az S2 kijelzőjénél is sokkal nagyobbal operál, nemhogy az iphoné-hoz képest.
Harmadik készüléknek senki nem venne ilyet,
de én pl. lehet lecserélem az S2-t és a tab 7.0-át erre, hogy kevesebb legyen a kütyü.
Azért az 5,3"-on már el lehet lenni... :D
Az meg hogy a cerkát nem lehet kihúzni az kamu!
Már kettőt is nyomkodtam különböző telenor üzletekben,
és mindkettőből igen könnyen kicsúszott a cerka.  :ok:

Egyetértek. A kijelző mérete mindenképpen használhatóbb és a ceruza is simán kijött a helyéről.

Nem elérhető uby40

  • Hozzászólások: 1488
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO/Sygic
  • PDA: N960F/DS+128GB SD CL10
  • PDA ROM: PIE
  • Skype: uby040
Re: Galaxy Note - Általános beszélgetés
« Reply #84 Dátum: 2011, 11 09, 23:15:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azért meg lehet ezt máshogy is közelíteni.
Az S2 kijelzőjénél is sokkal nagyobbal operál, nemhogy az iphoné-hoz képest.
Harmadik készüléknek senki nem venne ilyet,
de én pl. lehet lecserélem az S2-t és a tab 7.0-át erre, hogy kevesebb legyen a kütyü.
Azért az 5,3"-on már el lehet lenni... :D
Az meg hogy a cerkát nem lehet kihúzni az kamu!
Már kettőt is nyomkodtam különböző telenor üzletekben,
és mindkettőből igen könnyen kicsúszott a cerka.  :ok:

Szívemből szóltál! Én is sokáig gondolkoztam egy Tab beszerzésén, mert a DHD böngészésre, olvasásra kicsinek bizonyult. Két kütyüt túlzásnak tartottam, főleg azért mert csak az egyikben van  SIM. A penről majd akkor tudok többet írni, ha nálam lesz a Note. Az biztos, h nem először fogok rajzolni e-tollal, mert grafikusként már dolgoztam néhány digitalizáló táblán, pl:WACOM is. Remélem holnap többet tudok mondani a cuccról, mert ma nem ért még ide :(
"Persze, hogy tudtam! Csak nem sejtettem!"

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Re: Galaxy Note - Általános beszélgetés
« Reply #85 Dátum: 2011, 11 09, 23:17:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szívemből szóltál! Én is sokáig gondolkoztam egy Tab beszerzésén, mert a DHD böngészésre, olvasásra kicsinek bizonyult. Két kütyüt túlzásnak tartottam, főleg azért mert csak az egyikben van  SIM. A penről majd akkor tudok többet írni, ha nálam lesz a Note. Az biztos, h nem először fogok rajzolni e-tollal, mert grafikusként már dolgoztam néhány digitalizáló táblán, pl:WACOM is. Remélem holnap többet tudok mondani a cuccról, mert ma nem ért még ide :(

Szerintem tetszeni fog a ceruza. Kicsit használtam csak, de egész jó, persze szokni kell.

Nem elérhető uby40

  • Hozzászólások: 1488
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO/Sygic
  • PDA: N960F/DS+128GB SD CL10
  • PDA ROM: PIE
  • Skype: uby040
Re: Re: Galaxy Note - Általános beszélgetés
« Reply #86 Dátum: 2011, 11 09, 23:21:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerintem tetszeni fog a ceruza. Kicsit használtam csak, de egész jó, persze szokni kell.

Szerintem a digitáblákat is szokni kell, főleg azért, mert nem ott rajzolsz ahova nézel. Itt legalább ez nem így van. Az utánhúzás meg teljesen normális egy bizonyos határon belül.

Ja... És gratulálok az örökös tagághoz :ok: :taps:
"Persze, hogy tudtam! Csak nem sejtettem!"

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Re: Re: Galaxy Note - Általános beszélgetés
« Reply #87 Dátum: 2011, 11 09, 23:27:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerintem a digitáblákat is szokni kell, főleg azért, mert nem ott rajzolsz ahova nézel. Itt legalább ez nem így van. Az utánhúzás meg teljesen normális egy bizonyos határon belül.

Ja... És gratulálok az örökös tagághoz :ok: :taps:

Köszönöm, már ott tartok? Tapatalkból nem látom ezeket. :)

Nem elérhető Szkita

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2937
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic & Google
  • PDA: NOTE 10+
Re: Galaxy Note - Általános beszélgetés
« Reply #88 Dátum: 2011, 11 10, 01:32:44 »
Mindenkire reagálva! :D
Nekem egy ekkora kijelzővel ellátott gép majd kelleni fog! NEKEM EZ LESZ AZ IDEÁLIS MÉRET!
Nekem azzal van csak bajom, hogy lényegében egy egy hüvelykkel nagyobb képernyővel ellátott SGSII-t akarnak eladni nekem közel kétszázezerért! :(
Ha csak a proci nem az 1.2-es lenne 1.4-re húzva, hanem egy ide fejlesztett 1.4-es lenne, és/vagy esetleg 2 gigás lenne a RAM, vagy a grafikus MALI-400 helyett lenne új fejlesztés.....
Értitek, miről beszélek nem? :)
Én valami ilyesmit vártam, mikor megláttam... :hmm: Én csalódtam most és várom az 5 hüvelyknél kicsit nagyobb SGSII-nél izmosabb telefont!
Ez nem az! :(

Nem elérhető uby40

  • Hozzászólások: 1488
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO/Sygic
  • PDA: N960F/DS+128GB SD CL10
  • PDA ROM: PIE
  • Skype: uby040
Re: Galaxy Note - Általános beszélgetés
« Reply #89 Dátum: 2011, 11 10, 01:59:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mindenkire reagálva! :D
Nekem egy ekkora kijelzővel ellátott gép majd kelleni fog! NEKEM EZ LESZ AZ IDEÁLIS MÉRET!
Nekem azzal van csak bajom, hogy lényegében egy egy hüvelykkel nagyobb képernyővel ellátott SGSII-t akarnak eladni nekem közel kétszázezerért! :(
Ha csak a proci nem az 1.2-es lenne 1.4-re húzva, hanem egy ide fejlesztett 1.4-es lenne, és/vagy esetleg 2 gigás lenne a RAM, vagy a grafikus MALI-400 helyett lenne új fejlesztés.....
Értitek, miről beszélek nem? :)
Én valami ilyesmit vártam, mikor megláttam... :hmm: Én csalódtam most és várom az 5 hüvelyknél kicsit nagyobb SGSII-nél izmosabb telefont!
Ez nem az! :(
Rád reagálva:)
Én a SGSII-vel szemeztem már egy ideje, de nem találtam meg benne azt a pluszt amit kerestem DHD után. Az OTG , és a HDMI nagyon csábított de a nagyobb kijelző tette rá a pontot  az i-re, plusz a pen.( Így most beszerzek egy GIGA SGSII-őt) Ha egy évet kibír nálam akkor tök jó készülék. A DHD-t is azért szerettem meg ennyire, mert nagyon felpörgött rá az XDA-s fejlesztés, és a topicja felülmúlhatatlan!!! Én csak akkor tudom azt mondani, h csalódtam, ha már van róla tapasztalatom, addig nem akarok általam nagyon tisztelt emberek SZUBJEKTÍV tesztjei alapján dönteni.
"Persze, hogy tudtam! Csak nem sejtettem!"

Nem elérhető whpgab

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 778
  • Nem: Férfi
    • Macro Nature
  • Navigáció / Navigation: Samsung Galaxy Note 4 N910F
  • PDA: Samsung Galaxy Note 4 N910F
  • PDA ROM: XXS1DPE6 (6.0.1)
Re: Galaxy Note - Általános beszélgetés
« Reply #90 Dátum: 2011, 11 10, 10:17:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mindenkire reagálva! :D
Nekem egy ekkora kijelzővel ellátott gép majd kelleni fog! NEKEM EZ LESZ AZ IDEÁLIS MÉRET!
Nekem azzal van csak bajom, hogy lényegében egy egy hüvelykkel nagyobb képernyővel ellátott SGSII-t akarnak eladni nekem közel kétszázezerért! :(
Ha csak a proci nem az 1.2-es lenne 1.4-re húzva, hanem egy ide fejlesztett 1.4-es lenne, és/vagy esetleg 2 gigás lenne a RAM, vagy a grafikus MALI-400 helyett lenne új fejlesztés.....
Értitek, miről beszélek nem? :)
Én valami ilyesmit vártam, mikor megláttam... :hmm: Én csalódtam most és várom az 5 hüvelyknél kicsit nagyobb SGSII-nél izmosabb telefont!
Ez nem az! :(

Többek között én is ezért nem cseréltem le. SGS II ugyanazt tudja, csak nincs ceruza és kisebb a kijelző. Viszont a Note esetében a memóriából is kevesebb használható. Ez engem már zavart. :) Most már ideje lenne 2 Gb ram ezekbe a vackokba :)
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Szkita

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2937
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic & Google
  • PDA: NOTE 10+
Re: Galaxy Note - Általános beszélgetés
« Reply #91 Dátum: 2011, 11 10, 13:08:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Rád reagálva:)
Én a SGSII-vel szemeztem már egy ideje, de nem találtam meg benne azt a pluszt amit kerestem DHD után. Az OTG , és a HDMI nagyon csábított de a nagyobb kijelző tette rá a pontot  az i-re, plusz a pen.( Így most beszerzek egy GIGA SGSII-őt) Ha egy évet kibír nálam akkor tök jó készülék. A DHD-t is azért szerettem meg ennyire, mert nagyon felpörgött rá az XDA-s fejlesztés, és a topicja felülmúlhatatlan!!! Én csak akkor tudom azt mondani, h csalódtam, ha már van róla tapasztalatom, addig nem akarok általam nagyon tisztelt emberek SZUBJEKTÍV tesztjei alapján dönteni.
Persze igazad van! Ha azt kellene most eldöntenem, hogy SGSII-t, vagy SGN-t vegyek, akkor pont azért, mert ugyanaz a hardver, de nagyobb a kijelző én is SGN-t vennék! :ok:
De nekem már van egy jó SGSII-m! Én ezt most nem cserélem le egy egy hüvelykkel nagyobb ugyanilyenre!
Megvárom, hátha fejlesztenek egy ugyanekkorát, de erősebb vassal!
Mindenesetre gratulálok minden új tulajdonosnak és irigykedem is a nagyobb kijelző és a stylus miatt!! :ok: :taps:
Ezeket nagyon tudnám használni! :)

Nem elérhető Szkita

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2937
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic & Google
  • PDA: NOTE 10+
Re: Galaxy Note - Általános beszélgetés
« Reply #92 Dátum: 2011, 11 10, 13:43:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
...addig nem akarok általam nagyon tisztelt emberek SZUBJEKTÍV tesztjei alapján dönteni.
Itt nem a teszt szubjektivitása, vagy objektivitása, volt a lényeg, hanem információ tartalma! Sajnos! :(
Eddig még nem olvastam (vagy ha olvastam, nem tűnt föl), az alábbi két mondat...
"...A gép központi lelkének meghagyták a SGS II-ből ismert és jól bevált két magos Exynos processzort (S5PV310 Exynos 4210), de 1.2 Ghz helyett egy kicsit emeltek a sebességén, így 1.4 GHz lett. A grafikus részt továbbra is MALI-400 látja el. A GPU 4 magos és terheléstől függően tudja állítani, hogy mennyit használjon..."
És még ezt...
"...A készülékbe 1 GB RAM került. Ebből most egy kicsit kevesebbel tudunk gazdálkodni, mint az SGS II esetén. 800 MB, ami alapból van, a többit valószínűleg a grafikus rész emészti fel. A 800 Megabyte-ból is vagy 100 MB-tal kevesebbet tudunk használni, mint SGS II esetén..."
Ez jelentette számomra, hogy még várok, mert nincs sok értelme a cserének. És ez sajnos nem szubjektum! :'(

Nem elérhető uby40

  • Hozzászólások: 1488
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO/Sygic
  • PDA: N960F/DS+128GB SD CL10
  • PDA ROM: PIE
  • Skype: uby040
Re: Galaxy Note - Általános beszélgetés
« Reply #93 Dátum: 2011, 11 10, 13:52:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Itt nem a teszt szubjektivitása, vagy objektivitása, volt a lényeg, hanem információ tartalma! Sajnos! :(
Eddig még nem olvastam (vagy ha olvastam, nem tűnt föl), az alábbi két mondat...
"...A gép központi lelkének meghagyták a SGS II-ből ismert és jól bevált két magos Exynos processzort (S5PV310 Exynos 4210), de 1.2 Ghz helyett egy kicsit emeltek a sebességén, így 1.4 GHz lett. A grafikus részt továbbra is MALI-400 látja el. A GPU 4 magos és terheléstől függően tudja állítani, hogy mennyit használjon..."
És még ezt...
"...A készülékbe 1 GB RAM került. Ebből most egy kicsit kevesebbel tudunk gazdálkodni, mint az SGS II esetén. 800 MB, ami alapból van, a többit valószínűleg a grafikus rész emészti fel. A 800 Megabyte-ból is vagy 100 MB-tal kevesebbet tudunk használni, mint SGS II esetén..."
Ez jelentette számomra, hogy még várok, mert nincs sok értelme a cserének. És ez sajnos nem szubjektum! :'(

Ha SGS II lenne a kezemben akkor lehet, h én sem kapkodnám el a dlgot, de már egy idejekorán gonolkodom a cserén.  Ha kijön valami ütősebb akkor megy a háztól a Note :-)  Ahogy a fejlesztéseket látom, az még egy év legalább.
"Persze, hogy tudtam! Csak nem sejtettem!"

Nem elérhető miky

  • Hozzászólások: 757
  • PDA: LG V20
Re: Galaxy Note - Általános beszélgetés
« Reply #94 Dátum: 2011, 11 10, 14:10:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mindenkire reagálva! :D
Nekem egy ekkora kijelzővel ellátott gép majd kelleni fog! NEKEM EZ LESZ AZ IDEÁLIS MÉRET!
Nekem azzal van csak bajom, hogy lényegében egy egy hüvelykkel nagyobb képernyővel ellátott SGSII-t akarnak eladni nekem közel kétszázezerért! :(
Ha csak a proci nem az 1.2-es lenne 1.4-re húzva, hanem egy ide fejlesztett 1.4-es lenne, és/vagy esetleg 2 gigás lenne a RAM, vagy a grafikus MALI-400 helyett lenne új fejlesztés.....
Értitek, miről beszélek nem? :)
Én valami ilyesmit vártam, mikor megláttam... :hmm: Én csalódtam most és várom az 5 hüvelyknél kicsit nagyobb SGSII-nél izmosabb telefont!
Ez nem az! :(
Miért, neked mire nem elég az S2-ben lévő teljesítmény?
És miért kellene a Note-ba nagyobb teljesítmény?
Szerintem amire a Note-ot kitalálták,
arra teljesen elegendő a benne lévő erődítmény.  :ok:

Nem elérhető whpgab

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 778
  • Nem: Férfi
    • Macro Nature
  • Navigáció / Navigation: Samsung Galaxy Note 4 N910F
  • PDA: Samsung Galaxy Note 4 N910F
  • PDA ROM: XXS1DPE6 (6.0.1)
Re: Galaxy Note - Általános beszélgetés
« Reply #95 Dátum: 2011, 11 10, 15:19:49 »
Az első mondatot utólag írtam át, mert nem volt elég érthető :) Remélem most már az.


You are not allowed to view links. Register or Login
Itt nem a teszt szubjektivitása, vagy objektivitása, volt a lényeg, hanem információ tartalma! Sajnos! :(
Eddig még nem olvastam (vagy ha olvastam, nem tűnt föl), az alábbi két mondat...
"...A gép központi lelkének meghagyták a SGS II-ből ismert és jól bevált két magos Exynos processzort (S5PV310 Exynos 4210), de 1.2 Ghz helyett egy kicsit emeltek a sebességén, így 1.4 GHz lett. A grafikus részt továbbra is MALI-400 látja el. A GPU 4 magos és terheléstől függően tudja állítani, hogy mennyit használjon..."
És még ezt...
"...A készülékbe 1 GB RAM került. Ebből most egy kicsit kevesebbel tudunk gazdálkodni, mint az SGS II esetén. 800 MB, ami alapból van, a többit valószínűleg a grafikus rész emészti fel. A 800 Megabyte-ból is vagy 100 MB-tal kevesebbet tudunk használni, mint SGS II esetén..."
Ez jelentette számomra, hogy még várok, mert nincs sok értelme a cserének. És ez sajnos nem szubjektum! :'(
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Szkita

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2937
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic & Google
  • PDA: NOTE 10+
Re: Galaxy Note - Általános beszélgetés
« Reply #96 Dátum: 2011, 11 10, 20:35:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Miért, neked mire nem elég az S2-ben lévő teljesítmény?
És miért kellene a Note-ba nagyobb teljesítmény?
Szerintem amire a Note-ot kitalálták,
arra teljesen elegendő a benne lévő erődítmény.  :ok:
Épp azt írtam, hogy meg vagyok vele elégedve maximálisan! Nem az elégedetlenség okán kezdtem szemezni a Note-al!
Az volt a benyomásom, hogy nemcsak PR kategóriát akar teremteni a Samsung, hanem létre is hozott egy az SGSII-nél nagyobb új készüléket! NADENEM! Sőt! Az SGSII teljesítményéhez egy nagyobb felhasználású vasat párosított! Vagyis csinált az SGSII-től egy relatív gyengébb gépet!
A többi csak szemfény vesztés sajnos! Azt hiszed, hogy nem lesz pár héten belül elérhető az SGSII-re is az a program, amit az S-pen-hez csináltak? Nekem most is van stylus-om az SGSII-höz, csak nincs beledugva!
Szóval nem az SGSII-őmmel vagyok elégedetlen, hanem nagyon szeretnék egy ilyen nagy kijelzős gépet, de nagyobb gépházzal! Különben nem éri meg lecserélnem! :hmm:

Nem elérhető uby40

  • Hozzászólások: 1488
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO/Sygic
  • PDA: N960F/DS+128GB SD CL10
  • PDA ROM: PIE
  • Skype: uby040
Re: Galaxy Note - Általános beszélgetés
« Reply #97 Dátum: 2011, 11 10, 21:36:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Épp azt írtam, hogy meg vagyok vele elégedve maximálisan! Nem az elégedetlenség okán kezdtem szemezni a Note-al!
Az volt a benyomásom, hogy nemcsak PR kategóriát akar teremteni a Samsung, hanem létre is hozott egy az SGSII-nél nagyobb új készüléket! NADENEM! Sőt! Az SGSII teljesítményéhez egy nagyobb felhasználású vasat párosított! Vagyis csinált az SGSII-től egy relatív gyengébb gépet!
A többi csak szemfény vesztés sajnos! Azt hiszed, hogy nem lesz pár héten belül elérhető az SGSII-re is az a program, amit az S-pen-hez csináltak? Nekem most is van stylus-om az SGSII-höz, csak nincs beledugva!
Szóval nem az SGSII-őmmel vagyok elégedetlen, hanem nagyon szeretnék egy ilyen nagy kijelzős gépet, de nagyobb gépházzal! Különben nem éri meg lecserélnem! :hmm:

Tökéletesen azonosulok azzal amit írsz. Én is jobban örülnék 2 giga ramnak, ha lenne ;) ezzel szemben a nem túl fiatal DHD-val is mai napig elégedett vagyok (fincsi XDA támogatás), és csak remélem , h megmozgatja az XDA-s fiúk fantáziáját a SGN is. Az is biztos, hogy a procit a nagyobb felbontás miatt húzták följebb, és így sem biztos , hogy akadás mentesen ki tudja szolgálni. Az SGS-en már megszokott szolgáltatások (usb host, HDMI) nekem biztosan újdonságként fognak hatni, plusz a SZÉP nagy kijelző :D , mert erre még egy panaszt sem hallottam :ok: Most a legnagyobb gondom a PDA-val, h tegnapra ígérte a Samsung M.O.,(némi előleggel) és még ma sem tudom tapizni. Az előttem kommentelők hatására még marad egy ideig a DHD is, ha a Samu nem hozza amit én gondoltam róla akkor én is várom tovább az IGAZIT!!! :D
"Persze, hogy tudtam! Csak nem sejtettem!"

Nem elérhető Szkita

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2937
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic & Google
  • PDA: NOTE 10+
Re: Galaxy Note - Általános beszélgetés
« Reply #98 Dátum: 2011, 11 10, 22:04:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tökéletesen azonosulok azzal amit írsz. Én is jobban örülnék 2 giga ramnak, ha lenne ;) ezzel szemben a nem túl fiatal DHD-val is mai napig elégedett vagyok (fincsi XDA támogatás), és csak remélem , h megmozgatja az XDA-s fiúk fantáziáját a SGN is. Az is biztos, hogy a procit a nagyobb felbontás miatt húzták följebb, és így sem biztos , hogy akadás mentesen ki tudja szolgálni. Az SGS-en már megszokott szolgáltatások (usb host, HDMI) nekem biztosan újdonságként fognak hatni, plusz a SZÉP nagy kijelző :D , mert erre még egy panaszt sem hallottam :ok: Most a legnagyobb gondom a PDA-val, h tegnapra ígérte a Samsung M.O.,(némi előleggel) és még ma sem tudom tapizni. Az előttem kommentelők hatására még marad egy ideig a DHD is, ha a Samu nem hozza amit én gondoltam róla akkor én is várom tovább az IGAZIT!!! :D
Én biztos vagyok benne, hogy meg leszel vele elégedve! Ez a hardver az SGSII-ben már bizonyított! :ok:
Minden szépen simán fog működni, szeretni fogod! :D

Nem elérhető miky

  • Hozzászólások: 757
  • PDA: LG V20
Re: Galaxy Note - Általános beszélgetés
« Reply #99 Dátum: 2011, 11 10, 22:11:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Épp azt írtam, hogy meg vagyok vele elégedve maximálisan! Nem az elégedetlenség okán kezdtem szemezni a Note-al!
Az volt a benyomásom, hogy nemcsak PR kategóriát akar teremteni a Samsung, hanem létre is hozott egy az SGSII-nél nagyobb új készüléket! NADENEM! Sőt! Az SGSII teljesítményéhez egy nagyobb felhasználású vasat párosított! Vagyis csinált az SGSII-től egy relatív gyengébb gépet!
A többi csak szemfény vesztés sajnos! Azt hiszed, hogy nem lesz pár héten belül elérhető az SGSII-re is az a program, amit az S-pen-hez csináltak? Nekem most is van stylus-om az SGSII-höz, csak nincs beledugva!
Szóval nem az SGSII-őmmel vagyok elégedetlen, hanem nagyon szeretnék egy ilyen nagy kijelzős gépet, de nagyobb gépházzal! Különben nem éri meg lecserélnem! :hmm:
De még mindig nem értem minek, mire neked nagyobb teljesítmény?
Mire nem elég az ami benne van?
Azt hiszem a gyártók elérték azt amit akartak ebben a vásárló orientált világban.
Jöjjön már az a négymagos proci a két vagy négy vagy nyolc giga ram, had vegyék!
Csak kihasználni nem lehet, egyelőre.