2024, 04 19, 01:51:28
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: SGS2 vagy Iphone4?  (Megtekintve 111966 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Szkita

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2937
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic & Google
  • PDA: NOTE 10+
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #50 Dátum: 2011, 10 26, 12:10:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login


Ezzel jol betett az Apple sokmindenkinek. :D
Egyebkent egyes i4S-ekbe Samu RAMok vannak.
Ahogy elnézem, egyre inkább úgy versenyez az apple, hogy betesz másoknak! :hmm:
Az én olvasatomban ez csak azokra a megoldásokra vonatkozik, mikor egy gfafikai elemet mozgatunk a képernyőn!
Pl. Az nem ide tartozik, hogy ha fix pontokat kötök össze előre megadott vonalon! De szerintem még az se, mikor az egész kezdő képernyőt tolom bármilyen irányba! ;)
De aki már úgy akar futóversenyt nyerni, hogy minél több riválisa lábát akarja eltörni ...
Áááhh!... >:(
Tényleg elő fog kerülni egy szabadalom, amiben az apple levédette a téglatestet!
Azzal is bajom van, hogy egy ilyen szabadalmat altatnak és amikor egészen nyilvánvalóan piaci tényezővé vált, akkor előveszik és engedélyezik!!
Ááááhh!.... USA! >:(

Nem elérhető Szkita

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2937
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic & Google
  • PDA: NOTE 10+
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #51 Dátum: 2011, 10 26, 12:34:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login


Ezzel jol betett az Apple sokmindenkinek. :D
Egyebkent egyes i4S-ekbe Samu RAMok vannak.
Még csak annyit: 2005-ben a PDA-kon windows, vagy palmOS futott. Az apple-nek semmi köze nem volt még ehhez a piachoz!
A mai Pda-ink azokból fejlődtek, mint ahogy a szifon is!
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezekből egy csomó 2005 környékéről való! (a második link konkrétan akkorról)
Szóval számomra az apple egy tipikus amerikai agresszor, aki hamisítja a történelmet, szabadalmaztatja a nyilvánvalót, majd ezzel pereli a vetélytársait és eljátsza, hogy őelőtte nem is létezett élet! >:(
Ez az alma belülről már megrohadt!
Én biztosan nem veszek tőlük semmit!

Darko_Samufan

  • Vendég
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #52 Dátum: 2011, 10 26, 12:41:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Még csak annyit: 2005-ben a PDA-kon windows, vagy palmOS futott. Az apple-nek semmi köze nem volt még ehhez a piachoz!
A mai Pda-ink azokból fejlődtek, mint ahogy a szifon is!
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezekből egy csomó 2005 környékéről való! (a második link konkrétan akkorról)
Szóval számomra az apple egy tipikus amerikai agresszor, aki hamisítja a történelmet, szabadalmaztatja a nyilvánvalót, majd ezzel pereli a vetélytársait és eljátsza, hogy őelőtte nem is létezett élet! >:(
Ez az alma belülről már megrohadt!
Én biztosan nem veszek tőlük semmit!

Pedig ajanlani akartam egy Macbook Pro Apple laptopot 1.3 millio forintert. :D nem regen lattam egy hirdetesben, uj termekrol van szo. Nagyon durva teljesitmenye van, de igy is tul van arazva.

Nem elérhető Szkita

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2937
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic & Google
  • PDA: NOTE 10+
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #53 Dátum: 2011, 10 26, 12:56:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Pedig ajanlani akartam egy Macbook Pro Apple laptopot 1.3 millio forintert. :D nem regen lattam egy hirdetesben, uj termekrol van szo. Nagyon durva teljesitmenye van, de igy is tul van arazva.
:taps: :taps: :D :D
Most utánanéztem, nekem 2003-2004-ben már biztosan volt egy Ipaq5550-es PDA-m, amin windows futott és több navigációs szoftver is! Sőt, már megvolt a készülékben a sim-kártya helye is de az enyémben még nem működött!
Az első iphone 2007 júniusában debütált!
Mire is az a nagy arc?

Nem elérhető romcika

  • Hozzászólások: 40
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: I9100
  • PDA ROM: XXLPQ TurkbeyIcsV1
  • Skype: romcika
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #54 Dátum: 2011, 10 26, 15:41:08 »
Kezemben volt ma egy 4S. Azonnal megnéztem a kameráját. Félhomályban a kép közepén levő folt (most zöldes volt mind a két készüléknél) határozottabb rajzolatú és erőteljesebb is volt mint Galaxy2S-nek. Galaxy2S +1pont. Ja és összehasonlitva kinosan sokat kellett várnom hogy a kamera app megnyiljon ;)

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #55 Dátum: 2011, 10 26, 22:01:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Juj de szimpatikus ez is!
A Jkay-nek annyi! :shock:
You are not allowed to view links. Register or Login
Az érintőképernyős Nokiák egy részénél (már a rezisztív kijelzőknél is) ilyen volt a képernyőzár-feloldás.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető wolfpapa

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2500
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic/iGO
  • PDA: iPhone 7/Xiaomi Mi 1A/ZTE Nubia Z17S/iPad Pro/Air 2
  • PDA ROM: az aktualis
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #56 Dátum: 2011, 10 26, 22:12:46 »
holnap lesz egy érdekes műsor:

You are not allowed to view links. Register or Login
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login   You are not allowed to view links. Register or Login

Darko_Samufan

  • Vendég
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #57 Dátum: 2011, 10 27, 18:14:40 »
Most, a gép újratelepítése után jöttem rá, hogy mennyire is utálom az iTunes-t. Eddig fájdalmas volt kijelenteni, de most megtettem!  :D

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #58 Dátum: 2011, 10 27, 22:59:03 »
Nekem egyetlen gondom jelentős az SGS2-vel, az akksi merülése, sajnos most új ROM-mal is előállt, de valamelyik program felelős érte a rengetegből, amit felraktam. ( De megtalálom most már. )


Ha az iPhone egy hétig menne maxigázon egy töltéssel, akkor is fegyver kellene, hogy rákényszerítsenek.
Ennek rengeteg oka van, inkább csoportokba szedném:
-szakmai
-morális és etikai

Részletezni kár lenne, ha valaki objektíven képes a dolgokat mérlegelni, nem ejti ki a száján, hogy az iPhone jobb.
Bár van, amiben jobb, de az oly kevés, hogy semmit nem tud felejtetni abból a rengetegből, amiben gyengébb.
Gyengébb volt megjelenésekor is az akkori csúcs PDA-knál és ma is a maiaknál, de legalább jó drága, körülményes, korlátozott és így tovább. A rá írt alkalmazásokra azt mondani globálisan, hogy igényesebbek, jobbak, egyszerű tévedés, tapasztalatlanság, hacsak nem rosszabb...

Ha valóban igaz, hogy Mordon=Peter, akkor itt szólok, azok az alkalmazások, melyeket úgy dicsőitettél az iPhone-on, kalap k@kik némely Androidoshoz képest, megengedve, hogy vannak gyengék Android-ra is. De ez nem jellemző, kitűnő alkalmazások birtokában mondom ezt, kipróbálva, amiket említettél.
A játékok terén van előrébb az iOS, de az is félig gerjesztett dolg, simán lehetne azokat Android-ra is elkészíteni, ahogy párat el is készítenek, akik hajlandóak rá. A többi fejlesztő is feleszmél majd, addig nem lesz néhány játék Android-ra, van, akit ez elkeserít, engem hidegen hagy.
Ezen felül egyszerűen nincs előnye az iOS-nek, nem stabilabb, csak JB nélkül, nem biztonságosabb és hardware szempontjából sem több még ma sem, sőt.
Eddigi legsikereseb tőzsdei hozamomat is az SGS2-n futó, amerikai brókercég által kiadott program segítségével értem el és semmi gond soha avval a progival nem volt. Persze, 4,5 zoll-on kereskedjen sokat, aki akar, én se ott teszem, de tehetem.
Tehát, míg pl. egy SGS2 sokkal olcsóbban, barátságosabban és sokkal többet nyújt, addig Szkítával értek egyet, ez a vita nem is létjogosult.


A morális és etikai rész magyarázata pár szóban, melyek egyenként is öklendezésre késztetnek:
a hype, reinvented, az alma logo a kocsin, a szabadalmak, no meg az elvtelen almaszemcsis félremagyarázók, akikről legtöbbször ki is derül, ugatják csak a témát és felretájékozottak, sőt maguk is félretájékoztatnak...
- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Nem elérhető oil

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1324
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iPad-iGo
  • PDA: iPhone 6S/128; iPad mini
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #59 Dátum: 2011, 10 27, 23:02:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem egyetlen gondom jelentős az SGS2-vel, az akksi merülése, sajnos most új ROM-mal is előállt, de valamelyik program felelős érte a rengetegből, amit felraktam. ( De megtalálom most már. )


Az új Astro-ban van egy Task Killer opció, ott látható a pillanatnyi cpu használahat. Hátha így könnyebben megtalálod :ok:

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #60 Dátum: 2011, 10 28, 08:53:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az új Astro-ban van egy Task Killer opció, ott látható a pillanatnyi cpu használahat. Hátha így könnyebben megtalálod :ok:


Köcce, azt is meglesem, most System Panel segítségével keresem, az is hasonló. Képes megmutatni egy hétre vissza a history-t. Bár avval csak annyit sikerült kideríteni, hogy rendszerprocess viszi a balhét, de hogy mi miatt, azt még nem.
Este lefagyasztottam az összes user alkalmazást, kivéve a System Panel-t, így reggelre egyetlen százalékot esett az akksi, tehát innen közlöm minden f1kagyuri almással, NEM az Android  censored @xik, hanem egy progi, de meglesz!


You are not allowed to view links. Register or Login



U.I. Hihi,  a censor csak egyet szedett ki, azt hittem kettő lesz... Kicsit paprikás a hangulatom máma.  :D
- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Lacus_

  • Vendég
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #61 Dátum: 2011, 10 28, 12:33:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Köcce, azt is meglesem, most System Panel segítségével keresem, az is hasonló. Képes megmutatni egy hétre vissza a history-t. Bár avval csak annyit sikerült kideríteni, hogy rendszerprocess viszi a balhét, de hogy mi miatt, azt még nem.
Este lefagyasztottam az összes user alkalmazást, kivéve a System Panel-t, így reggelre egyetlen százalékot esett az akksi, tehát innen közlöm minden f1kagyuri almással, NEM az Android  censored @xik, hanem egy progi, de meglesz!


You are not allowed to view links. Register or Login



U.I. Hihi,  a censor csak egyet szedett ki, azt hittem kettő lesz... Kicsit paprikás a hangulatom máma.  :D
Az apple azért vergődik mert érzi a vesztét az androiddal szemben, semmi esélye már és csak elássa jobban magát.
Egyszerűen bojkottálni kéne európából az apple-t, legyen csak az amcsiké, de ott is rájönnek hogy az android sokkal jobb ;) ;)

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #62 Dátum: 2011, 10 28, 12:35:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az apple azért vergődik mert érzi a vesztét az androiddal szemben, semmi esélye már és csak elássa jobban magát.
Egyszerűen bojkottálni kéne európából az apple-t, legyen csak az amcsiké, de ott is rájönnek hogy az android sokkal jobb ;) ;)


Baromira igazad van, mára kiesett a kezükből a gyeplő.
Bár, ezt a levédegetést nem ma kezdték, érdekes, én már akkor is utáltam a tempójukat.
Magukra húznak sok haragost, ha ilyen gerinctelenek.
- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Lacus_

  • Vendég
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #63 Dátum: 2011, 10 28, 12:40:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Baromira igazad van, mára kiesett a kezükből a gyeplő.
Bár, ezt a levédegetést nem ma kezdték, érdekes, én már akkor is utáltam a tempójukat.
Magukra húznak sok haragost, ha ilyen gerinctelenek.
Bevallom neked én is utáltam mindíg is, gizdatelefonnak tartom semmi másnak :hmm: >:(
Még a WinMobilt is jobban lehet fejleszteni mint azt a  censored t :hmm:
Esküszöm indítok a Facebook-on egy kampányt ellene ;) ;) :D

Nem elérhető seck

  • Hozzászólások: 142
  • PDA: samsung galaxy S4
  • PDA ROM: I1905XXBMF4
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #64 Dátum: 2011, 10 28, 13:35:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Bevallom neked én is utáltam mindíg is, gizdatelefonnak tartom semmi másnak :hmm: >:(
Még a WinMobilt is jobban lehet fejleszteni mint azt a  censored t :hmm:
Esküszöm indítok a Facebook-on egy kampányt ellene ;) ;) :D

Én leszek az első aki lájkolni fogja! :)

Összefoglalva: divattelefon az iphone, tehát csak a márkát fizeted meg, a tudást nem. Ennyi :)

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #65 Dátum: 2011, 10 28, 14:09:02 »
Sosem lesz iPhone-om, nem is volt, Androidos vagyok lassan 1,5 éve, de azért azt be kell látni, ha valaki a korrektség látszatát szeretné kelteni, hogy a felhasználói élményben NAGYON ott van az iPhone.

MINDEN fikázást megérdemel az Apple az aóta tapasztalható viselkedéséért, vita nincs.
De olyan cuccot tettek le anno 2007 nyarán az asztalra, amit AKKOR senki nem tudott megközelíteni sem, igazi 'fogalmamsincshogyanműködik,denemisérdekel' típusú mobilt alkottak, tipikusan olyan embereknek, akiket nem érdekel, de ha érdekelné őket, akkor sem értenék meg a működés elvét.

Az Android Market első 1,5 évében a letölthető tartalmak 80%-a iPhone-ról lett átírva. Elég cska a nagyon nagy sikert aratott Angry Birds-re gondolni, de A4-es lapot lehetne apró betűkkel teleírni...
És a mai napig vannak olyan programok/játékok, amikre még nincs felkészítve az Android, hiába kétmagosság, gigaramok, stb.
És a mai napig sem tudja azt az android, hogy bekapcsolva hagyott GPRS/WLAN mellett elmenjen 3-4 napot gyári akksival.
Szerintem ne írjuk le az iPhone-t, el lehet rá mondani jó sok rosszat, de komolytalanság azokat vitatni, amiben egyelőre utánozhatatlant alkotott.

Tehát a szívem androidos, de nem vagyok olyan szinten elvakult, hogy csak úgy szítsam a most divatos apple-ellenes hangulatot.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #66 Dátum: 2011, 10 28, 14:21:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sosem lesz iPhone-om, nem is volt, Androidos vagyok lassan 1,5 éve, de azért azt be kell látni, ha valaki a korrektség látszatát szeretné kelteni, hogy a felhasználói élményben NAGYON ott van az iPhone.

MINDEN fikázást megérdemel az Apple az aóta tapasztalható viselkedéséért, vita nincs.
De olyan cuccot tettek le anno 2007 nyarán az asztalra, amit AKKOR senki nem tudott megközelíteni sem, igazi 'fogalmamsincshogyanműködik,denemisérdekel' típusú mobilt alkottak, tipikusan olyan embereknek, akiket nem érdekel, de ha érdekelné őket, akkor sem értenék meg a működés elvét.

Az Android Market első 1,5 évében a letölthető tartalmak 80%-a iPhone-ról lett átírva. Elég cska a nagyon nagy sikert aratott Angry Birds-re gondolni, de A4-es lapot lehetne apró betűkkel teleírni...
És a mai napig vannak olyan programok/játékok, amikre még nincs felkészítve az Android, hiába kétmagosság, gigaramok, stb.
És a mai napig sem tudja azt az android, hogy bekapcsolva hagyott GPRS/WLAN mellett elmenjen 3-4 napot gyári akksival.
Szerintem ne írjuk le az iPhone-t, el lehet rá mondani jó sok rosszat, de komolytalanság azokat vitatni, amiben egyelőre utánozhatatlant alkotott.

Tehát a szívem androidos, de nem vagyok olyan szinten elvakult, hogy csak úgy szítsam a most divatos apple-ellenes hangulatot.

Na ez így már korrektebb hozzáállás, mint a teljes lehúzás. Szerintem együtt kellene többet alkotni, nem pedig egymást leigázva. Mindkét rendszerben és készülékben vannak jó és kevésbé jó dolgok vagy hiányosságok. Azért azt mindenki beláthatja, hogy jó az, hogy olyan az iPhone és az iOS amilyen. Különben nem lenne alternatíva. Arra gondolok, hogy ha abban minden olyan lenne, ahogy azt elvárjuk, nem lenne egyenruha szerű a megjelenése és nem volnának benne nevetséges hiányosságok szoftveresen, akkor mindenki azt venné. Azonban szerencsére nem ez a helyzet, Steeve gondoskodott róla, hogy egyéb rendszerek és gyártók is érvényesülni tudjanak. :)

Nem elérhető spitya

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 4502
  • Nem: Férfi
  • Samsung-Fan
  • Navigáció / Navigation: iGO-Nextgen
  • PDA: GALAXY S10+ SM-G975F
  • PDA ROM: G975FXXU9ETLJ gyári
  • Skype: spitya68
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #67 Dátum: 2011, 10 28, 14:54:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na ez így már korrektebb hozzáállás, mint a teljes lehúzás. Szerintem együtt kellene többet alkotni, nem pedig egymást leigázva. Mindkét rendszerben és készülékben vannak jó és kevésbé jó dolgok vagy hiányosságok. Azért azt mindenki beláthatja, hogy jó az, hogy olyan az iPhone és az iOS amilyen. Különben nem lenne alternatíva. Arra gondolok, hogy ha abban minden olyan lenne, ahogy azt elvárjuk, nem lenne egyenruha szerű a megjelenése és nem volnának benne nevetséges hiányosságok szoftveresen, akkor mindenki azt venné. Azonban szerencsére nem ez a helyzet, Steeve gondoskodott róla, hogy egyéb rendszerek és gyártók is érvényesülni tudjanak. :)

Steve arról szeretett volna gondoskodni, hogy ne is legyen Android  :hmm:

Csak a Google-t nem nagyon merték bevállalni  ;)

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #68 Dátum: 2011, 10 28, 18:40:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sosem lesz iPhone-om, nem is volt, Androidos vagyok lassan 1,5 éve, de azért azt be kell látni, ha valaki a korrektség látszatát szeretné kelteni, hogy a felhasználói élményben NAGYON ott van az iPhone.

MINDEN fikázást megérdemel az Apple az aóta tapasztalható viselkedéséért, vita nincs.
De olyan cuccot tettek le anno 2007 nyarán az asztalra, amit AKKOR senki nem tudott megközelíteni sem, igazi 'fogalmamsincshogyanműködik,denemisérdekel' típusú mobilt alkottak, tipikusan olyan embereknek, akiket nem érdekel, de ha érdekelné őket, akkor sem értenék meg a működés elvét.

Az Android Market első 1,5 évében a letölthető tartalmak 80%-a iPhone-ról lett átírva. Elég cska a nagyon nagy sikert aratott Angry Birds-re gondolni, de A4-es lapot lehetne apró betűkkel teleírni...
És a mai napig vannak olyan programok/játékok, amikre még nincs felkészítve az Android, hiába kétmagosság, gigaramok, stb.
És a mai napig sem tudja azt az android, hogy bekapcsolva hagyott GPRS/WLAN mellett elmenjen 3-4 napot gyári akksival.
Szerintem ne írjuk le az iPhone-t, el lehet rá mondani jó sok rosszat, de komolytalanság azokat vitatni, amiben egyelőre utánozhatatlant alkotott.

Tehát a szívem androidos, de nem vagyok olyan szinten elvakult, hogy csak úgy szítsam a most divatos apple-ellenes hangulatot.


Én vállalom a komolytalanságot, semmi utánozhatatlant nem alkotott, pár dologban valóban előremutatót hozott, de mára már nemigen mondasz olyat, amiben gyengébb az Android, míg rengeteg dologban messze lenyomta.
Persze, ha úgy nézzük, hogy amíg buta, addig stabil, valamint amiket nem tud, abba nem tud belebukni, akkor igazad van.

Asszonyhoz került az SGS, ő már csak normál módon nyúzza, bekapcsolt WiFi, GPRS és három napot megy.

SGS2-met most gyárihoz közeli állapotban használom, reggel 8 óta megy, 63%-on áll, WiFi bekapcsolva 10 óra óta.

Minden teszt azt igazolja, hogy az iPhone4S kb. és maximum pariban van a mai csúcs Androidokkal, böngészésben, kamerában, stb.
Egyetlen dolog, amiben jogos, amit mondasz, az a játékokra való teljesítménye és a játékokkal való ellátottsága, de az is a fejlesztők, néhány fejlesztő sara. Grafikai teljesítménye tehát rendben, felhasználói élménnyel én úgy vagyok, hogy már biztos falhoz csaptam volna, ha lenne, de nem is lesz.

Amikor az első szifonok kijöttek, én HTC Uni-kkal, meg Asus 636N-nel nyomtam, ahhoz tudásban akkor az iPhone sehol nem volt, max. telefonként és játékszerként volt jobb.
A telefonos PDA-k telefonként nagyon harmatosak voltak, ez igaz.

Steve bácsi szerintem még élne, ha nem úgy áll a dolgokhoz, ahogy állt, élete végén rengeteg energiáját emészthette fel az őrjöngő devilkedés, rég nyugdíjból kellett volna élvezkednie, nem a hatalomvágya által hajtva az utolsó pillanatig küzdenie.


Szerintem.
- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #69 Dátum: 2011, 10 28, 20:25:00 »
Félre ne érts, nem szeretem a vitát én sem és részemről nem is arról van szó.
Utálom, ahogyan az Apple erre a piaci szegmensre lépett, de az nem tesz elvakulttá.
Ami jó a szifonokban, azt elismerem, de soha nem fog egy-két fícsör meggyőzni arról, hogy ÖSSZESSÉGÉBEN jobb.

Egyszerűen szeretem, ha a dolgok a helyükön vannak.
Jó az iPhone és azon az áron, amennyit megér, még vennék is egyet.
Na, azon az áron nem kapható.
Ne tévesszen meg senkit semmilyen akció, ha valaki milliókat ad egy szolgáltatónak, akkor ne legyen nagy dolog akár ingyen megkapnia a készüléket.
Sokan szeretnének csak annyit költeni telefonra, amennyit én, 1-2 ezer forint havonta.
Így én nem fogok ilyen ajándékot kapni és nem is kérek.
200 ezer Ft-ot tettem le készpénzben az akkor nálunk még nem is kapható és nem is ismert, németföldről behozott, így még olcsónak is mondható MDA Pro-ért, ami kezdettől független volt, garanciás és soha nem tiltották le, nem rég adtam el könnyes szemmel a testvérével együtt, mindkettő 128 MB-ra volt bővítve.
Az SGS mondjuk csak 14 pénzbe került anyusnak a Telenortól, 5200 Ft-os havidíj mellett.
127 pénzért gyári két éves gyári garival vettem az SGS2-őt, amivel ma elfogadom, hogy pariban van az i4S, van, amiben egyik, van amiben a másik jobb. Komoly árkülönbség van köztük, de simán visszautasítanék egy cserét.
Bár nem, hülye nem vagyok, jöhet, mert eladva vennék egy másik SGS2-t és maradna fagyira is pénzem.


Írod, hogy "vannak olyan programok/játékok, amikre még nincs felkészítve az Android, hiába kétmagosság, gigaramok, stb."
Tévedsz, a két magot röhögve használja, mi mástól olyan gyors? De a System Panel nevű programmal meg is nézheted, hogy ha kell, gyönyörűen viszi a két magot, sőt, olyan 70-80%-os terhelésnél, szépen látható, hogy a második mag sokszor jobban terhelődik. Ez olyan alkalmazásokkal is így van, amelyek szintén nem többmagos futtatásra íródtak.
Peter-Mordon írásai alapján pedig utánanézem, miért is nem íródnak játékok Android-ra és az sem az oprendszer rovására írható, hanem a szolgáltatókat hibáztatják, akik telerakják a ROM-okat a saját progijaikkal, melyek miatt "állítólag" nem érhető el elegendő RAM egy memóriaigényes játék számára.
Ez sokak szerint, szerintem is kissé mondvacsinált indok, egyrészt, mert megoldható lenne a memo felszabadítása ilyenkor még egy root-olatlan telefonon is, másrészről igencsak léteznek komoly játékok Android-ra, azokat sem marslakók írták!

Az pedig, hogy mennyi játékot, programot portoltak akárhonnan, semmit nem jelent, van az ide-oda, nem kellene a portolás szónak semmilyen negatív értelmet tulajdonítani, a portolás lehet jó és egy eleve arra az eszközre írt program is lehet ócska. Rengeteg programozó van, de közel nem mind éri meg a pénzét ám!

Láttunk sima, piszkálás nélküli iPhone-t kővé fagyni, nem is egyet, pedig a gyári "butatelefon" állapotában igencsak nem kellene.

Aláírom, Android-os telefon sűrűbben fagy, de sokkal többet nyújt root nélkül is.

Aztán, helyesbítenem kell, mert rosszul írtam, éjjel 1 óta nincs töltőn most az SGS2-m, most 52%-on az akksi és 512MB RAM szabad, tehát több, mint amennyi iPhone-ban eleve van.
Ez most van így, mert a többszáz progim fagyasztva várja, hogy lassan eleresztve őket kiderüljön, melyik az, amelyik a system process-eket sunyi módon meghajtva zabálja az akksit.
Ha visszatér a "rendes" üzem, akkor 400, sőt néha 300 MB alá fog ez süllyedni, de engem az se érdekel, ha 10 MB van szabadon, mert amit elfoglalok, az engem szolgál, nem pedig hazug mítoszokat, ahogyan Apple kütyükben teszi. Mire 100 MB körülire csökken, addigra annyi programom fut, ami iPhone-on nemigen, talán bele is makkanna a nagy király... mert az is földi anyagokból, földi emberek által készült, semmi csoda és utánozhatatlan nincs bennük.

Apropó, hogyan áll legfrissebb koppintásuk, Siri? Aminek a nagy hardware-igénye miatt KELL(ene) áttérni a 4S-re minden magára adó embernek?

No, remélem, nem haragszol, hogy ellentmondtam neked, szerintem nem Apple-ellenes hangulat szításáról van itt szó, csakis a dolgok helyükre tételéről.

Béke!  O->-
- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Nem elérhető krixfon

  • Hozzászólások: 573
  • PFC Fan
  • PDA: SM-N960F....Duos...Note 9....
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #70 Dátum: 2011, 10 29, 03:46:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login





Nem elérhető krixfon

  • Hozzászólások: 573
  • PFC Fan
  • PDA: SM-N960F....Duos...Note 9....
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #71 Dátum: 2011, 10 29, 04:11:53 »
 :shock:
bocsi ez nem az egy mellè....

Nem elérhető krixfon

  • Hozzászólások: 573
  • PFC Fan
  • PDA: SM-N960F....Duos...Note 9....
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #72 Dátum: 2011, 10 29, 04:13:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető spitya

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 4502
  • Nem: Férfi
  • Samsung-Fan
  • Navigáció / Navigation: iGO-Nextgen
  • PDA: GALAXY S10+ SM-G975F
  • PDA ROM: G975FXXU9ETLJ gyári
  • Skype: spitya68
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #73 Dátum: 2011, 10 29, 06:54:24 »
Két aranyos kis mackó beszélget számomra pandzsábi nyelven!!!!

Nem elérhető reiben

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2783
  • Nem: Férfi
  • Közlegény
  • PDA: Nokia Lumia 710
  • PDA ROM: Rataplan v7.0 (Windows Phone 7.8)
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #74 Dátum: 2011, 10 29, 07:26:24 »
Az ilyen topikok csak arra jók, h össze vesszenek a userek. Mindig is lesznek elvakult szifonosok, androidosok, sőt még symbianosok is. Mindenki a használt maga rendszerét létesíti előnyben. Bár tapasztalatok is elhangzanak, az esetek 70%-ban viszont érződik a másik rendszer fikázása... Sőt ugyanazok az emberek dobálják az igazukat, akik egy pár méterrel arrébb az android vs iphone topiknál tették.

Mijé kell ez nekünk Pati? :P

Üzenetküldés Tapatalk-al I9100-ról